PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بازی با اعداد و رویا یا مرد و مردونه و واقعیت؟؟؟

Arthur
2014/02/16, 23:46
با سلام خدمت همه ی دوستان و اساتید!
چند وقتی است که واقعا انتخاب یکی از دو اس اس دی Corsair Force GS (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) و Plextor M5 Pro (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) کار بسیار مشکلی شده...
حالا من فکر کردم که با استارت این تاپیک کمکی به شفاف سازی و راهنمایی برای انتخاب یکی از این دو بشم.
هر دو درایو با قیمتی حدود 400 هزار تومان در بازار موجود هستند.پس از این لحاظ تفاوت (به قول معلم تاریخ تافوت) :D نداره!
اما کمپانی بسیار محترم کورسیر یک سری لطیفه تحت عنوان Specifications داخل سایتش قرار داده که اصلا شبیه به واقعیت نیست!
البته میشه گفت با قرار دادن کلمه ی Max در مقابل Sequential Read/Wrire تا حدودی از زیر دروغ در رفته!
خوب دیگه بیشتر از این توضیحی نمیدم و چند تا تست و ریویو از هرکدوم قرار میدم تا خودتون بهتر نتیجه گیری کنید.

تست Anvil Storage Utilities

Corsair Force GS 128G (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
Plextor M5 P 128G (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

این هم چند ریوو از Plextor M5P که متاسفانه از Corsair Force GS ریوو خوبی پیدا نکردم.
Sakhtafzarmag 1 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
Sakhtafzarmag 2 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
TweakTown (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

نکته ی بعدی هم استفاده Corsair از کنترلر عهد بـــــــــــــوق Sandforce است که تقریبا مال دو سال پیش ه! :-"
میدونم جملات آخر ربطی به اس اس دی ها نداره ولی این عزیزان سر بحث همین اس اس دی ها این حرف هارو به من زدن و من همین جا پس از ارایه مدارک باید از خودم دفاع میکردم.

faramarz_mit
2014/02/16, 23:57
آقا بابت تست هايي كه گذاشتي ممنون ولي چيزي كه تو تايپيك شما بيشتر مشخص بود بحث شخصي شما با بقيه دوستان بود الان اين تايپيك براي مقايسه دوتا اس اس دي بود يا كل كل با دوستان
حيف هست اين كار قشنگ قاطي اين بحث ها بشه اين بحث هلي كوچيك فقط باعث ناراحتي ميشه

Arthur
2014/02/17, 00:01
آقا بابت تست هايي كه گذاشتي ممنون ولي چيزي كه تو تايپيك شما بيشتر مشخص بود بحث شخصي شما با بقيه دوستان بود الان اين تايپيك براي مقايسه دوتا اس اس دي بود يا كل كا با دوستان
حيف هست اين كار قشنگ قاطي اين بحث ها بشه اين بحث هلي كوچيك فقط باعث ناراحتي ميشه

خیلی ها این حرف رو به من زدن...
بالاخره در موقعیت مناسب از خجالتشون در اومدین.

پ.ن:دوستان عزیز من اصلا منظورم به دوستان گل این انجمن نبود...
اون چند نفر خودشون میفهمم که طرف حسابم اون ها هستند.

ARMIN
2014/02/17, 00:43
خیلی ها این حرف رو به من زدن...
بالاخره در موقعیت مناسب از خجالتشون در اومدین.

پ.ن:دوستان عزیز من اصلا منظورم به دوستان گل این انجمن نبود...
اون چند نفر خودشون میفهمم که طرف حسابم اون ها هستند.

مهدی جان،

ما که در انجمن طرف حساب نداریم، چون کسی با کسی حسابی نداره. بحث بحث فنی است. بی طرفانه.

در مورد استفاده از کلمه ی MAX باید بگم همه ی درایو ها به همین شکل هستند، حتی پلکستور هم به همین شکل میگه سرعت فلان UP TO فلان. این موضوع ذاتا" درسته، چون SSD با رفتارها و عملیات متفاوت روبه روست در برخی از این عملیات سرعت SSD بیشتر و در برخی دیگه بسیار کمتره، پس استفاده کلمه ی MAX یا UP TO حرفه ای هست و مشکلی نداره.

اما در مورد بنچ مارک، بنده به این تست مراجعه می کردم که برتری رو به صورت Overall Performance به نفع Corsair Force GS نشون میداد:

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

و چیزی که بهش دقت نکرده بودم، ورژن جدیدتر فیرمور به کار گرفته شده در درایو Plextor بود که با این ورژن جدید این درایو در این بنچ مارکها از Corsair Force GS جلو میفته و برتر میشه. به قول گفتنی با آپدیت فیرمور ورق به نفع Plextor بر میگرده:

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

Corsair هنوز آپدیتی برای Corsair Force GS ارائه نکرده است و طبق بنچ مارکهای گرفته شده در فیرمور جدیدتر Plexctor برتری از آن این درایو هست. اما یک سوال، چقدر برتری؟؟

خیلی کم.

دلیل اینکه این درایو ها هر دو در یک بازه قیمتی هستند پرفورمنس تقریبا" مشابه هستش چون تفاوت آنچنان ندارند. اما با فیرمور جدید تر کفه ترازو به سمت Plextor ستگین تره.

در هر صورت من جلوی کسی را برای پیشنهاد چه Corsair و چه Plextor نخواهم گرفت، چون قیمت مشابهی دارند. و باور بفرمایید در Real World Experience شما فرقی بین هیچ کدوم از این درایو ها نخواهید دید. منی که OCZ VERTEX 4 دارم و در بنچ مارکها درایو من خیلی قویتر از هر دوی اون درایوهاست، اما باور بفرمایید اصلا" موقع کار با سیستمم فرقی بین Corsair و OCZ که تجربه استفاده از هر دو رو داشتم ندیدم. واقعیت اینه، مهم اینه که سیستم مجهز به یک SSD باشه. اینکه کدوم SSD از بقیه سریعتره در مرتبه ی دوم اهمیت قرار داره.

اخیرا" یکی از مباحثی که بین من و کارشناس سابق انجمن اتفاق افتاد همین بود. ایشون پافشاری زیادی بر روی Adata 910 داشتند که اون موقع حدود 150 هزار تومان گرونتر از Corsair بود، اما تفاوت پرفورمنس آنها از نظر من 20 هزار تومان بود. و از نظر من کاربر با خرید Adata ضرر میکرد - که ایشون موافق نبودن. حتی ایشون Adata 900 رو هم به کورسیر فورس جی اس ترجیح میدادن که بازم برای من قابل درک نبود. جالبه بدونید قیمت جهانی Adata XPG910 حدود 20 دلار ارزونتر از درایو های Corsair و Plextor هست اما این موضوع در ایران برعکسه.

Corsair Force Series GS CSSD-F128 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
Plextor M5P Series PX-128M5Pro (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
ADATA XPG SX910 ASX910S3-128 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

در هر صورت مهدی جان، ممنون که این مطلب رو به "صورت فنی" بررسی کردی باعث شدی با دقت بیشتری به این دو سه درایو نگاهی بندازم.

Arthur
2014/02/17, 13:38
ضمن تشکر از توضیحات عالی آقا آرمین,
خوشحال میشم نظر بقیه دوستان رو هم ببینم.