PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نظرسنجی:تاثیرگذارترین شخصیت فناوری جهان را انتخاب کنید؟

Castiel
2014/02/09, 20:23
سلام دوستان عزیز

به طور حتم شما با افراد مهم و فعال در زمینه فناوری آشنا هستید. البته در این بین شاید برخی افراد به شکل قابل توجهی شناخته شده باشند و برخی دیگر نیز تا حدودی ناشناخته باقی مانده اند. در این بخش به صورت نظرسنجی قصد داریم تا برترین شخصیت فناوری جهان را انتخاب کنیم و این انتخاب به دست شما عزیزان صورت خواهد گرفت.
همچنین می توانید به بحث و گفتگو در خصوص چهره های موجود در لیست و شخصیت محبوب خود بپردازید.

قابلیت انتخاب چند گزینه وجود دارد.

Dan
2014/02/09, 20:27
آقا حسام افراد مرحوم هم میتونن جزء این موارد باشن؟

Castiel
2014/02/09, 20:33
آقا حسام افراد مرحوم هم میتونن جزء این موارد باشن؟
میعاد جان در این لیست موسسین شرکت های مهم فناوری قرار گرفتند که خب ممکن است برخی از آنها مرحوم شده باشند ولی آنها تاثیر خود را روی ارائه فناوری های روز در جامعه به جای گذاشتند.

Castiel
2014/02/09, 20:36
انتخاب برای من خیلی سخت بود ولی در نهایت به بیل گیتس رای دادم، چون همانند استیو جابز به صورت انحصاری فکر نکرد و فناوری را در اختیار همه قرار داد. شما با هر نوع ملیتی می توانید از محصولات مایکروسافت یا محصولاتی که به نرم افزار و سیستم عامل این شرکت مجهز هستند، با قیمت برابر و معادل با قیمت رسمی آن استفاده کنید. مسئله ای که برای برخی از شرکت ها رعایت نمی شود. بیل گیتس حتی پس از بازنشستگی، بخش عظیمی از سرمایه خود را به امور خیریه اختصاص داد که این مسئله در زندگی استیو جابز جایی نداشت، زیرا در زندگی شخصی خود نیز انحصار طلب بود.

IMAN4K
2014/02/09, 20:55
البته این رو یادمون نره که فقط یک نفر هیچ وقت تاثیرات بزرگ رو بوجود نیاورده و افرادی زیادی در این بین زحمات زیادی کشیده اند که نام انها هیچ گاه ذکر نشده است.

Castiel
2014/02/09, 21:22
البته این رو یادمون نره که فقط یک نفر هیچ وقت تاثیرات بزرگ رو بوجود نیاورده و افرادی زیادی در این بین زحمات زیادی کشیده اند که نام انها هیچ گاه ذکر نشده است.

بله دوست عزیز

در پست اول هم اشاره شده که: "
البته در این بین شاید برخی افراد به شکل قابل توجهی شناخته شده باشند و برخی دیگر نیز تا حدودی ناشناخته باقی مانده اند."

VSH-Katana
2014/02/10, 00:15
رابرت نویس و گوردون مور

ARMIN
2014/02/10, 00:45
هرچند در کمال فروتنی من خودم رو مهمترین شخصیت فن آوری میدونم، اما در نبود گزینه ی "خودم" به بیل گیتس رای میدم، به 3 دلیل:

یکی اینکه از سر تنبلی سیستم عامل ویندوز رو ساخت
از ریاضی خوشش نمیومد
تقریبا" 90 درصد سیستم های عامل کامپیوتر های جهان ویندوزه - اما هرگز تو بوق و کرنا نکرده که آی من کی بودم خودم خبر نداشتم

th e nd
2014/02/10, 07:38
من به شخصی که الآن دارم از سیستم عامل ساده و کارآمدش استفاده می کنم رأی دادم!
بیل گیتس یکی از کسانی است که ؛ دیگه چقدر قراره تغییر ایجاد کنه؟

Dan
2014/02/10, 08:13
من 3 رای دادم:
1- بیل گیتس که دوستان دلایل رو ذکر کردند.

2- استیو جابز بخاطر تحولی که توی دنیای گوشی های هوشمند ایجاد کرد ، تبلت ها رو به دنیای کاربران آورد و تحولی که توی دنیای موسیقی و نشر دیجیتال ایجاد کرد. درسته که خیلی مغرور بود و اخلاق و طرز رفتارش در موارد زیادی ناپسند بود اما همین غرور با نگاه ایده آلیستی که داشت همراه شد و با اجبار چندین بار باعث شد تیم طراحی اپل کارهایی رو انجام بدن که تا قبل از اون باور داشتند که غیر ممکنه.

3- لری پیج. دلیل اول که واضحه. موتور جستجویی که باعث شد اینترنت معنی پیدا کنه و کاربردی بشه. دلیل دومش تکنولوژی هایی هست که اختراع میکنن. گوگل باعث شد تا نگاه به ابزار هایی مثل خودرو های هوشمند و فناوری های پوشیدنی جدی بشه. اگر گوگل نبود معلوم نیست چند سال دیگه باید منتظر بقیه شرکت ها میموندیم.

Viper95
2014/02/10, 10:41
بین موسس ibm و google و microsoft مونده بودم کدوم رو انتخاب کنم .

چون میخواستم فقط یک گزینه رو انتخاب کنم bill gates رو انتخاب کردم .

درسته که در دراز مدت تاثیری که ibm با بیش از 100 سال فعالیت داشته با هیچ شرکتی قابل قیاس نیست .

اما تاثیر میان مدت تر microsoft خیلی بیشتر بود . اگر windows نبود هنوز داشتیم با dos کار میکردیم . و یا windows phone نسخه 5 و6 نبودند جرقه ای برای smart phone ها نمیشدند .

و تاثیر کوتاه مدت google رو که همه میدونیم نیازی به توضیح نداره .

اما در کل به نظرم ماکروسافت در کل کار های بزرگی انجام داده .:)

Castiel
2014/02/15, 10:06
تا اینجا پی یر امیدیار هیچ طرفداری نداشت!

Beni7192
2014/02/15, 11:35
تا اینجا پی یر امیدیار هیچ طرفداری نداشت!
به خاطر اینه که ما توی ایران هنوز درک درستی از خرید اینترنتی نداریم

Viper95
2014/02/15, 14:05
به خاطر اینه که ما توی ایران هنوز درک درستی از خرید اینترنتی نداریم

کاملا درسته :)

اما حتی اگر این مشکل درک درست حل بشه , تاثیر windows یا android یا پیشتازی IBM در صنعت اصلا با تاثیر E bay قابل مقایسه نیست .

اونطوری اگر بخواهیم در مورد پیشتازان خرید و فروش اینترنتی صحبت کنیم حرف اشخاص ریاد دیگری به میدون میاد .

Castiel
2014/02/15, 14:26
متاسفانه در کشور ما، فروشگاه های آنلاین مطمئن با تنوع جنس و از همه مهم تر، قیمت مناسب بسیار کم است.

saeid6574598
2014/02/16, 09:44
با سلام! ببخشید که دیر نظر دادم:

به نظر حقیر، استیو جابز تاثیرگذارترین شخصیت فناوری جهان است. انقلابی که استیو جابز حدود 12 سال پیش (در سال 2001) با عرضه iPod در جهان به راه انداخت، به تحولاتی بنیادین در صنعت موسیقی مبدل گردید. به گونه ای که در این دوازده سال تعداد 360 میلیون دستگاه از انواع آیپاد به فروش رفته است. یک میلیون پیش فروش iPone 4S تنها در کمتر از 24 ساعت نیز، تنها بخشی از افتخارات اوست. جابز در بیش از سه دهه حضورش در دنیای فناوری، اگر نگوییم بزرگترین، بی شک یکی از تاثیرگذارترین فعالان این حوزه بوده است. بسیاری از رقبا و صاحب نظران دنیای دیجیتال، از او به عنوان یک نابغه در بازاریابی و فروش محصولات نیز نام می برند زیرا او نه تنها به درستی نیازهای مصرف کنندگان را می شناخت و به آنها پاسخ می داد بلکه در مواردی بهتر از خود مصرف کنندگان می دانست که آنها چه چیز می خواهند ولی هنوز نمی دانند.

متاسفانه در کشور ما، فروشگاه های آنلاین مطمئن با تنوع جنس و از همه مهم تر، قیمت مناسب بسیار کم است.
واقعا درسته حسام جان! بی اعتمادی مصرف کننده نسبت به محصولات یک فروشگاه آنلاین مهمترین مورد بشمار میاد. اوضاع مملکت ما هم که کاملا مشخصه و خیلی از سوء استفاده ها از همین طریق انجام می گیرد.

iranmemo
2014/02/28, 09:35
هیچ وقت کسایی که مثلا زبان c این جور چیزارو خلق می کنن به چشم نمیان

kenzo
2014/04/24, 10:33
دست بیل عزیز درد نکنه بیشتر از همه به نظر من

Yaser_Aramesh
2014/04/24, 21:12
از بین کسانی که میشناسم به نظر من Dennis Ritchi (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) تاثیرگذارترین شخصیت فناوری بوده .

aryaiee
2014/04/30, 19:42
من به گیتس و جری ساندرز رای دادم اولی واسه ویندوز که فوق العاده بود از نظر الزامات و ساندرز که اگر نبود INTEL بدون رقابت بود!

SAMAN
2014/09/22, 21:30
جن سان هوآنگ ی مرد .....

ErfanDL
2014/10/22, 13:54
دنیس ریچی که اصلی ترین شخصیت هست از لیست جا افتاده !

اگر دنیس ریچی نبود ، زبان C نبود . طبیعتا C++ هم نبود!!! Unix و Windows و Linux هم نبود Play Station و XBOX هم نبود. Firefox و Photoshop و... هم وجود نداشت!!! بازیهایی همچون Crysis و GTA هم در کار نبود. PHP و JAVA و C# و .Net و تقریبا %90 از برنامه های رایج امروزی وجود نداشت.
و حالا به نظر شما کدام یک بیشتر تاثیر گذارتر است؟

magiteq
2014/10/22, 14:51
جان کارمک که تو لیست نیست: مخترع انجین بازی و اولین بازی 3D و انجینر ارشد و خالق برترین موتورهای تاریخ , ID TECH و QUAKE و یکی از بزرگترین برنامه نویسان تاریخ , در واقع دنیس ریجی دنیای گیم , همچنین پدر سبک FPS.
اگر جان نبود مشخص نیست سرنوشت تکنیکی بازی ها در حال حاضر به چه شکل بود.

S.T.A.L.K.E.R
2014/10/22, 17:48
جان کارمک که تو لیست نیست: مخترع انجین بازی و اولین بازی 3D و انجینر ارشد و خالق برترین موتورهای تاریخ , ID TECH و QUAKE و یکی از بزرگترین برنامه نویسان تاریخ , در واقع دنیس ریجی دنیای گیم , همچنین پدر سبک FPS.
اگر جان نبود مشخص نیست سرنوشت تکنیکی بازی ها در حال حاضر به چه شکل بود.

منم اضافه کنم که جان کارمک دوم ( John D. Carmack II ) که زمانی که 14 سالش بود به خاط دزدی میگیرنش و میبرنش خانه جوانان بذهکار تااز نظر روانشاسی مورد ارزیابی قرار بگیره! این شخص کسی بود که با تکنیک های ابداعیش صنعت بازی رو تکون داد! خیلی خلاصه بگم که شرکت خصوصی و فضاپیمایی Armadillo Aerospace برای جان کارمکه که تو همکاری با ناسا اولین فضاپیمای ازمایشی خصوصی خودشونو به فضا فرستادن و به همین دلیل برنده جایزه X-Priz شده.

لازم به ذکره جان کارمک نفر چهارم تالار مشاهر بزرگان صنعت یم و فناوری یا "Hall of Fame" هم هست واین تالار یکی از بزرگترین و ویژه ترین تالار های برترین افراد جهانه .... یه چیزی شبیه همون جایزه نوبل!!! امادر صنعت گیم، فناوری و تکنیک های کامپیوتری

S.T.A.L.K.E.R
2014/10/22, 17:54
دنیس ریچی که اصلی ترین شخصیت هست از لیست جا افتاده !

اگر دنیس ریچی نبود ، زبان C نبود . طبیعتا C++ هم نبود!!! Unix و Windows و Linux هم نبود Play Station و XBOX هم نبود. Firefox و Photoshop و... هم وجود نداشت!!! بازیهایی همچون Crysis و GTA هم در کار نبود. PHP و JAVA و C# و .Net و تقریبا %90 از برنامه های رایج امروزی وجود نداشت.
و حالا به نظر شما کدام یک بیشتر تاثیر گذارتر است؟

اینم مرد بزرگیه که جاش تولیست خالیه ....
به نظرم اگر بشه نظر سنجی رو بدون حذف اطلاعات و انتخاب های فعلی ویرایش کرد و گزینه جدید بهش اضافه کرد عالی میشه.

ARMIN
2014/10/22, 18:07
دوستان اون دو شخصیت هم به لیست اضافه شدند.

S.T.A.L.K.E.R
2014/10/22, 18:11
دوستان اون دو شخصیت هم به لیست اضافه شدند.

اقا آرمین نمیشه کاری کرد دوباره بتونیم رای بدیم؟ این دو نفر نبودن!!!! رای مو دادم!

ARMIN
2014/10/22, 18:31
اقا آرمین نمیشه کاری کرد دوباره بتونیم رای بدیم؟ این دو نفر نبودن!!!! رای مو دادم!

متاسفانه من گزینه ای ندیم برای این کار حسین جان، شرمنده.

Yaser_Aramesh
2015/01/12, 23:39
اگر دنیس ریچی از اول بود بی شک یه تک رای میدادم بهش ! با اینکه جابز رو خیلی دوست می دارم !

AH64-E
2015/11/15, 15:31
هر کدوم از این اشخاص بزرگی هستند و من برای تک تکشون احترام خاصی قائل هستم و خیلی دوسشون می دارم

مخصوصا ، خالق : زبان شیرین و محبوب ++ Cو C اقای دنیس ریچی و بیل گیتس

ErfanDL
2015/11/15, 16:32
دنیس ریچی نبود هیچ تکنولوژی وجود نداشت !!! نه playstation نه گوشی نه ................. جالب فقط 5.41% به دنیس ریچی رای دادان :))

ARMIN
2016/11/02, 18:35
تاثیر گذارترین شخصیت های جهان فن آوری همین خود ما ملت ایرانیم که با این گرونی و بدبختی هنوز قطعه کامپیوتری میخریم تا خودمون رو به نسبت به روز نگه داریم و بشریت رو از وجود خودمون بهره مند کنیم.

_abbas_glv
2019/10/04, 08:29
واقعا هیچ کس برام شاخص به نظر نیومد!
اگه دلار اینجوری نمیرفت بالا مطمئناً به مؤسس شرکت گرین رای میدادم(که البته توی گزینه ها نیست!) ولی الان نه!
به نظر من هیچ کدوم تاثیری مطلوب من رو نزاشتن.

lay_girl
2019/11/25, 11:45
موسس شرکت ماکروسافت

pianist
2019/12/05, 21:22
نظر من بیل گیتس و دنیس ریچی هست چون این دو واقعا بیس و پایه دنیای فن آوری الان رو رقم زدن و بقیه هم مهم هستن ولی بدون این دو شاید خیلی بقیه هم نمیتونستن موفق باشن البته تو کشور ما فقط از تکنولوژی برای گرون کردن و پر کردن جیب استفاده میکنن تکنولوژی هم میتونه اسباب آرامش و آسایش باشه هم .....:emoji_smiley-28: سیاسی نشه خخخخخ

hisanat
2020/01/22, 16:42
بیل گیتس

dvorah
2020/01/23, 07:12
وا پاول دروف چرا نیس؟؟؟؟