PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمای خرید صفحه نمایش

th e nd
2014/02/06, 22:19
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

صفحه نمایش؛ واژه ای که موضوع این نوشتار را از آن خود کرده است!
اما اگر می پندارید که همه چیز را در خصوص آن می دانید و دیگر نیازی نیست که نوشتاری بلند بالا را بخوانید پس زمان پر ارزش خود را بر روی
نوشتاری دگر بگذارید چراکه ما در نوشتار حاضر می خواهیم شما را راهنمایی کنیم تا صفحه نمایشی زیباتر، کاراتر و مقرون به صرفه تری را خریداری نمایید.
و اگر نه، پس با این نوشتار همراه باشید!

========================================
در گام نخست 3 نکته را یادآوری می کنیم تا خریدی بهتر داشته باشید!

1- نیاز خود را بدانید!

مواردی زیادی می تواند اندیشه شما را به خود مشغول کند اما نکته اینجاست که هم اکنون دلیل شما برای خرید یک صفحه نمایش چه می تواند باشد؟
تصویر
حتماً پرسش هایی از قبیل اینکه: من برای چه کارهایی باید صفحه نمایش بخرم؟ آیا تنضیمات صفحه نمایش برایم اهمیت دارد؟
جزئیات تا چه حد برای من دارای اهمیت است؟ آیا تنها کاربرد من ایمیل و اینترنت است؟ اندازه صفحه نمایش باید چه مقدار باشد؟
چه مقدار می خواهم هزینه کنم؟ به چه پورت های تصویری نیاز دارم؟ و آیا پورت های تصویری صفحه نمایش را خروجی کیس من هم پشتیبانی می کند؟
و پرسش هایی از این دست!

2- محصولی که می خواهم بخرم را چه کسی پشتیبانی می کند؟

هم نویسنده این نوشتار و هم دوستان او و هم شما دوست عزیزی که این متن را می خوانید می دانید و می دانیم که: گارانتی در ایران ... !
اما این دلیل نمی شود که از قید این موضوع بگذریم! پس تا می توانید جستجو نمایید تا بتوانید محصولی را خریداری کنید که بعد از خرید آن
از پشتیبانی فنی مناسبی در مواقعی که صفحه نمایش شما دجار خرابی و یا هر مشکل دیگری می شود؛ برخوردار باشد.
در خصوص این مورد شاید بتوان گفت که اگرچه ما در کشور عزیزمان (درسته که قورباغه هفتیر کش شده ولی ما ایرانو دوسش داریم
نمی توانیم نمایندگان رسمی محصولاتی این چنین را داشته باشیم ولی خوب، در هر صورت هستند شرکت هایی که در این زمینه پا به عرصه
گذاشته اند و سال ها مشتری مداری به نسبت خوبی هم داشته اند و پیشنهاد نویسنده این است که محصولی را که خریداری می کنید
حتماً دارای گارانتی یکی از همین شرکت های مذکور باشد چراکه به هر حال از هیچ بهتر است!

3- کارایی!

از هرچه که بگذریم و هر شرایطی را در نظر بگرید، مهم ترین فاکتور کارایی نهایی صفحه نمایش است که می تواند نظر کاربر را به خود جلب نماید.
پس حتماً دقت نمایید که با نیاز سنجی مناسبی که انجام داده اید، محصولی خوب و با کیفیت را خریداری نمایید. و اگر امکانش برایتان فراهم بود
تصویری را برای تست کیفیت صفحه نمایش بر روی آن به نمایش درآورید تا از به نمایش درآمدن هرچه زنده تر رنگ های تصویر شما اطمینان نمایید.

ابعاد صفحه نمایش

17 تا 20 اینچ

صفحه نمایش های 17 اینچ در حالت عادی دارای نسبت تصویری 4:3 (چهار به سه) دارند که در این روزها کمتر می تواند فیلم و یا تصویری را پیدا کرد
که دیگر از این نسبت تصویر بهره ببرد پس می توان از این اندازه صرف نظر کرد. اما این را بدانید که این صفحه نمایش ها در کاربردهای پزشکی مورد
استفاده زیادی دارند (نویسنده نمیدونه چرا! :-? نپرسید انقدر!).
اما برسیم به ابعاد 19 اینچی که از نسبت تصویر تقریباً متداول امروزی یعنی 16:10 بهره می برد و دقت تصویری برابر با 1,366x768 را در اختیار کاربر
قرار می دهد.
اما می مانید 20 اینچی ها که می تواند آن ها را به یک استاندارد امروزی تشبیه کرد که با دارا بودن نسبت تصویری برابر با 16:9 و داشتن دقت تصویری
برابر با 1,600x900 در بدترین حالت ممکن شما را در به نمایش درآوردن فیلم هایی با دقت تصویری HD همراهی می کند!
رنج قیمتی این سه نیز چیزی حدود 100 تا 350 دلار می باشد.

21.5 تا 23 اینچ

صفحه نمایش های 21.5 تا 23 اینچی که رنج قیمتی برابر با 130 تا 500 دلار را دارا می باشند (که بستگی به پنل داره!) معمولاً از دقت تصویر
1,920x1,080 بهره می برند که خروجی تصویری مانند HDMI و حتی Dipslay-Port را نیز می توان در این نوع صفحه نمایش ها پیدا کرد.

24 اینچ

صفحه نمایش هایی با قیمتی معادل 300 تا 700 دلار (2500 دلاری هم دیده شده!) که دارای دو نوع دقت تصویر برابر با 1,920x1,080 و 1,920x1,200
می باشند، یکی از انتخاب هایی است که معمولاً گرافیست ها از آنها بهره می برند.

27 تا 30 اینچ

صفحه نمایش های 27 اینچی تا حداکثر 2,560x1,440 دقت تصویر را شامل می شوند و رنج قیمتی برابر با 250 تا 1000 دلار دارند که این رنج بر مبنای
دقت تصویری آنها و همچنین پنل مورد استفاده متفاوت خواهد بود.
اما 30 اینچی ها که از نظر میزان دقت تصویری خیلی تفاوتی ندارند و دارای دقت تصویری برابر با 2,560x1,600 (معمولاً) هستند، رنج قیمتی برابر با
1100 تا 3000 دلار را دارا هستند! کلاً این 30 اینچی ها خیلی جالب نیستند! نمی دونم چرا! :D

انواع پنل ها

Twisted nematic (TN)

معمول ترین و ارزان ترین نوع پنل ها به شمار می روند که البته دارای نرخ پاسخدهی برابر با 2 میکرو ثانیه و یا کمتر هستند، اما در کنار این مزیت
از معایبی چون تغییر در زاویه دید محدود، به هم ریختگی رنگ ها و دور بودن رنگ ها از رنگ واقعی در گوشه های تصاویر در هنگامیکه از بالا به آنها
نگاه می کنید از معایب آنها به شمار می روند.

Vertical alignment (VA)

پنل های VA را می تواند نسخه بهینه سازی TN ها نامید که توانست است تا حدودی بر معایب پنل های TN چیره شود اما این چیرگی باعث شده است
تا زمان پاسخدهی آنها بیشتر باشد به نسبت پننل های TN . رنج قیمتی این نوع پنل ها بنا بر اندازه صفحه نمایش و دقت تصویر آنها از 400 تا
800 دلار متغیر است.

In-plane switching (IPS)

پنل های IPS تمامی معایب TN ها را پشت سر گذاشته است اما عمق رنگ مشکی آنها نسبت به پنل های VA کمتر بوده و زمان پاسخدهی آنها
نیز بیشتر از هر دو پنل نامبرده می باشد. در خصوص قیمت هم، از قیمت بالاتری برخوردارند. (از نظر نویسنده از دو تای قبلی بهتر هست!)

Plane-line switching (PLS)

پنل چهارمن و آخرین پنل PLS است. این نوع پنل ها که ساخت شرکت سامسونگ هستند تا 15 درصد هزینه کمتری را دارا بوده و به گفته شرکت
دارای کیفیت بالاتری در نمایش تصاویر به نسبت IPS است و همچنین از مصرف کمتری نیز برخودارد هستند. Galaxy Tab 10.1 و صفحه نمایش
SyncMaster S27A850D جزو اولین ها در بهره گیری از این نوع از پنل ها به شمار می روند.

نور پس زمینه

LCD

LCD ها همانطور که می دانید و اگر هم نمی دانید بدانید که از کریستال های مایع در ساختار آنها بهره گرفته شده است. نور پس زمینه آنها CCFL می باشد
که در ساختار صفحه نمایش های بسیاری از آنها بهره گرفته می شد که امروزه جای خود را به LED ها داده است.
این LED های عزیز، از همان فناوری کریستال مایع LCD های عزیز بهره می برند و تفاوتی در این زمینه با هم ندارند. اما تفاوت اصلی در رابطه با
نور پس زمینه آنها است که LEDها دارای دو نوع نور پس زمینه از قبیل WLED و RGB LED هستند.
WLEDها که از نوع ارزان قیمت و متداول امروزی هستند از لامپ های LED سفید رنگی (رنگ سفید ساتع می کنند) بهره می برند که تنها در چهار
گوشه صفحه نمایش و پشت کیستال های مایع قرار دارند و اقدام به تابش نور به این کریستال ها را می کنند.
اما RGB LEDها به جای اینکه تنها در چهار گوشه صفحه نمایش باشند به طور گسترده در تمامی صفحه نمایش اعمال وجود کرده اند و از سه نوع
لامپ قرمز، آبی و سبز در کنار یکدیگر بهره می برند تا کیفیت تصاویر بالاتر رود. این نوع پنل ها نسبت به پنسل قبلی از قیمت بالاتری برخوردار است.

پیوندهای تصویری

HDMI , Display Port , DVI , D-Sub

این چهار پورت را می توان در تمامی صفحه نمایش های امروزی پیدا کرد. در خصوص آنها بحث های زیادی شده است و به همین جهت از سخن به میان
آوردن در خصوص مشخصات هر کدام خودداری می شود. اما بگذارید موتاه به هریک بپردازیم!

DVI ، که نویسنده به آن علاقه خاصی دارد، یکی از پورت هایی است که بعد از VGA بازار را به دست گرفت و توانست با قابلیت انتقال تصویرو ویدیو
(البته بدون صدا) به خوبی از پس وظایف محول شده بربیاید.
HDMI ، هم علاوه بر انتقال تصویر می تواند ویدیو را با صدا منتقل نماید.
Display Port ، همون ویژگی های HDMI !
D-Sub ! یا همان VGA معروف است که قبل از هر سه پورت نام برده شده وجود خارجی داشته است! ;;) تنها می تواند تصویر را انتقال دهد و آنالوگ است.

جمع بندی

مواردی کوتاه و مختصر گفته شد. در پایان به این نکات توچه کنید:
1- زاویه دید صفحه نمایش را فراموش نکنید!
2- با یه بزرگتر مشورت کنید!
3- به عمق رنگ مشکی دقت کنید که هرچه بیشتر باشد کنتراست هم بیشتر است.
4- دقت کنید که آیا صفحه نمایشی مات می خواهید و یا براق! که البته مات را ترجیح دهید! :-bd
5- کلاً کاری نداشته باشید که کنتراست داینامیک است و یا استاتیک! کنتراست هرچه بیشتر بهتر! :x
6- و باز هم اشاره کنم که حتماً نیاز سنجی کنید و بعد اقدام به خرید نمایید.
7- این (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.!-1-%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%D9%87-%DB%8C%D8%A7-2-%DB%8C%D8%A7-%D8%9F%D8%9F) تاپیک هم می تواند کمک خوبی برای شما باشد.

8- ما را با پیشنهادات و نظرات و انتقادات خود یاری نمایید!
با سپاس از دست اندر کاران...

9- اگر نکته های دیگری هم به ذهنتان رسید می توانید در همین تاپیک به بحث بپردازید. @};-

نویسنده: احسان علیزاده

IMAN4K
2014/02/06, 22:35
البته ناگفته نمونه همچین مدلهای متنوعی هم داخل بازار موجود نیست که موجب سردرگمی بشه!

Reza Eshraghi
2014/02/06, 22:36
احسان جان ممنون از تاپیک خوبت برادر ! کاملاً ساده و کاربردی بود ! فقط یه کم اولش رفته بودی تو فاز میرزا قلمدون نوشتن !!! :))
من یک پیشنهاد دارم ! تاپیک منتقل بشه بخش مشاوره تا بیشتر در معرض دید کاربرانی که قصد خرید دارند باشه ! چون همون طور که از اسم تاپیک هم مشخصه یک راهنمای خرید هست ! چون اینجا ممکنه کاربران نبینند این تاپیک رو !
دوستان و مدیران گرامی در این مورد می تونید نظر خوبتون رو اعلام کنید !
گردن ما از مو باریکتره ! اگه نظر شما نباشه ما آب هم نمی خوریم چه برسه به اینکه تاپیک منتقل کنیم !!! :))

magiteq
2014/02/06, 22:59
احسان جان ممنون از تاپیک خوبت برادر ! کاملاً ساده و کاربردی بود ! فقط یه کم اولش رفته بودی تو فاز میرزا قلمدون نوشتن !!! :))
من یک پیشنهاد دارم ! تاپیک منتقل بشه بخش مشاوره تا بیشتر در معرض دید کاربرانی که قصد خرید دارند باشه ! چون همون طور که از اسم تاپیک هم مشخصه یک راهنمای خرید هست ! چون اینجا ممکنه کاربران نبینند این تاپیک رو !
دوستان و مدیران گرامی در این مورد می تونید نظر خوبتون رو اعلام کنید !
گردن ما از مو باریکتره ! اگه نظر شما نباشه ما آب هم نمی خوریم چه برسه به اینکه تاپیک منتقل کنیم !!! :))

کاملا موافقم چون این اطلاعات تخصصی نیست و base هست و جنبه یک راهنمایی مفید رو برای کابرانی داره که قصد خرید دارن

Dan
2014/02/07, 00:10
ممنون احسان جان تاپیک خیلی مفیدی بود.
توی قسمت خروجی های تصویری میشه به تاندربولت هم اشاره کرد. با اینکه این مانیتور ها عمومی نشدن اما در مادربورد های جدید ساپورت میشن.

یه نکته هم درباره ی تفاوت HDMI و DP هستش. با اینکه در این مطلب بیشتر به توضیحات پایه پرداخته شده اما باید درست و با دقت عنوان بشه. اینطور نیست که این دو خروجی تفاوتی نداشته باشند.
در حال حاضر خروجی DP بعضی از محدودیت های HDMI رو بر طرف کرده. HDMI در رزولوشن 1080p از Refresh Rate های 120 و 144 هرتز پشتیبانی نمیکنه. در رزولوشن 4K هم HDMI ویدیو های بالاتر از 30 فریم بر ثانیه رو پشتیبانی نمیکنه. این محدودیت ها تا زمانی که HDMI نسخه 2 بیاد بوسیله خروجی DP برطرف خواهند شد.

th e nd
2014/02/07, 00:20
ممنون احسان جان تاپیک خیلی مفیدی بود.
توی قسمت خروجی های تصویری میشه به تاندربولت هم اشاره کرد. با اینکه این مانیتور ها عمومی نشدن اما در مادربورد های جدید ساپورت میشن.

یه نکته هم درباره ی تفاوت HDMI و DP هستش. با اینکه در این مطلب بیشتر به توضیحات پایه پرداخته شده اما باید درست و با دقت عنوان بشه. اینطور نیست که این دو خروجی تفاوتی نداشته باشند.
در حال حاضر خروجی DP بعضی از محدودیت های HDMI رو بر طرف کرده. HDMI در رزولوشن 1080p از Refresh Rate های 120 و 144 هرتز پشتیبانی نمیکنه. در رزولوشن 4K هم HDMI ویدیو های بالاتر از 30 فریم بر ثانیه رو پشتیبانی نمیکنه. این محدودیت ها تا زمانی که HDMI نسخه 2 بیاد بوسیله خروجی DP برطرف خواهند شد.

بله دقیقاً حرف شما درست هست در خصوص پورت ها!
اما خوب حرف شما رو به نکته آخر یعنی نکته شماره 9 ارجاع می دم و از بحث ها و ... از طرف شما و دوستان هم من و هم دوستانی که
چندان تبحری در زمینه IT ندارند، استقبال می کنیم! 8->

Dan
2014/02/07, 12:29
بله دقیقاً حرف شما درست هست در خصوص پورت ها!
اما خوب حرف شما رو به نکته آخر یعنی نکته شماره 9 ارجاع می دم و از بحث ها و ... از طرف شما و دوستان هم من و هم دوستانی که
چندان تبحری در زمینه IT ندارند، استقبال می کنیم! 8->
شما خودت استادی @};-
خیلی خوبه اگه اساتید نکاتی که بنظرشون جا افتاده بگن تا تاپیک کامل تر بشه.

ARMIN
2014/02/07, 13:06
موضوع مهم شد.

Mamall
2014/02/10, 01:47
سلام خیلی ممنون از مطلب بسیار خوب و کارآمد و زحمات شما

Mamall
2014/02/10, 02:17
البته ناگفته نمونه همچین مدلهای متنوعی هم داخل بازار موجود نیست که موجب سردرگمی بشه!

سلام
دوست عزیز پنل های IPS ، LCD ، LED از برند های سامسونگ ، ال جی ، ایسوس ، AOC ، و پنل های TN از برند ایسوس در ایران موجود هست
پنل TN ایسوس خودم دو هفته پیش خریدم
و همچنین پنل فوق العاده AH-IPS هم از برند ایسوس تو بازار هست
البته AOC به سختی گیر میاد. Dell هم تو بازار هست

.

hamid123
2014/04/23, 19:08
اگه میشه یه راهنمایی کنید من سر در نمیارم فقط یه چیز خوب میخوام 20 اینچ و بالاتر از led اگه هست که اون اگه که نیست یه برند خوب با مشخصات کامل معرفی کنید با قیمت تا 500 تومن لطفا کنتراست هم که اشاره شد رو بگید در چه حد خوبه ممنون

Reza Eshraghi
2014/04/23, 19:38
اگه میشه یه راهنمایی کنید من سر در نمیارم فقط یه چیز خوب میخوام 20 اینچ و بالاتر از led اگه هست که اون اگه که نیست یه برند خوب با مشخصات کامل معرفی کنید با قیمت تا 500 تومن لطفا کنتراست هم که اشاره شد رو بگید در چه حد خوبه ممنون

مشاوره خرید مانیتور در تاپیک زیر :
مشاوره و راهنمابی برای خرید لوازم "جانبی" کامپیوتر (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

Hoplite
2014/09/05, 15:18
سلام. دوستان اگه ممکنه به من تو خرید یه مانیتور خوب جهت گیم کمک کنید.

تو فاز اول بین 23 و 24 اینچ گیر کردم :P یعنی نمیدونم به غیر از اینچشون ضعف و برتری خاصی نسبت به هم دارن ؟
در فاز دوم بین برندش. خودم علاقه ی شدیدی به محصولات ایسوس دارم و از ال جی هم متنفرم. حالا به نظرتون ایسوس یا چیز دیگه ؟
واسه شروع 3 مدل ایسوس انتخاب کردم که از دوستان عزیز تقاضا دارم نظرشونو بگن که خیلی عجله هم دارم.

لینک محصولات رو هم با اجازه از نمایندگی ایسوس تو ایران گذاشتم:
LED-PA238Q (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)LED-MX239H (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)+++++PB248Q (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)PA248QJ (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
دوستان اگه خودتون هم پیشنهادی داشتید خوشحال میشم. پیشاپیش ممنون...

SAMAN
2014/09/05, 15:23
لینک محصولات رو هم با اجازه از نمایندگی ایسوس تو ایران گذاشتم:

عزیز گارانتی اصلی ایسوس فقط و فقط ویستاذپخش و سازگار ارقام هست .......

من خودم 23 دارم بهنظرم واسه ی کار کردن جلوش بزرگه ........ دیگه انتخاب با شماست .......

Hoplite
2014/09/05, 15:38
عزیز گارانتی اصلی ایسوس فقط و فقط ویستاذپخش و سازگار ارقام هست .......

من خودم 23 دارم بهنظرم واسه ی کار کردن جلوش بزرگه ........ دیگه انتخاب با شماست .......

داش سامان ما همیشه مزاحم شما میشیم. در مورد سایز مشکلی ندارم. فقط آیا 24 به جز اینچ برتری دیگه ای هم نسبت به 23 داره ؟
بعدش در مورد گارانتی توی سایت سازگار و ویستا رفتم. سازگار که اصلا مانیتور نداشت. ویستا هم فقط 3 مدل داره. چطوریاس ؟:(

SAMAN
2014/09/05, 15:42
داش سامان ما همیشه مزاحم شما میشیم. در مورد سایز مشکلی ندارم. فقط آیا 24 به جز اینچ برتری دیگه ای هم نسبت به 23 داره ؟
بعدش در مورد گارانتی توی سایت سازگار و ویستا رفتم. سازگار که اصلا مانیتور نداشت. ویستا هم فقط 3 مدل داره. چطوریاس ؟:(

بیا تو همون قسمت خرید لوازم جانبی کمکی از دست بر بیاد میکنم ......

rasaam
2014/09/05, 17:02
سلام خدمت همگی دوستان.یه سوالی داشتم اینکه من الان یدونه مانیتور اچ دی ویرا دارم که \ورت های دی ساب و دی وی ای رو داره ولی خب از نظر سایز و کیفیت خیلی راضی نیستم خواستم یدونه ال ای دی سامسونگ بگیرم فول اچ دی که خیلی امکانات مناسبی هم داره قیمتش هم از خیلی از مانیتورهای دیگه \اپینتره.مدلی که من قیمت کردم حدود ۱۵۰۰ هست.۴۶ اینچی هم هست.حالا سوالم این هست که چطوره که این تی وی با این همه امکانات قیمتش کمتر یا هم قیمت مانیتورهای مثلا ۲۸ اینچی فول اچ دی هستش؟مانیتور مزیت خاصی داره نسبت به تی وی ال ای دی ها که من نمیدونم؟
مچکر

aryaiee
2014/09/05, 17:17
سلام خدمت همگی دوستان.یه سوالی داشتم اینکه من الان یدونه مانیتور اچ دی ویرا دارم که \ورت های دی ساب و دی وی ای رو داره ولی خب از نظر سایز و کیفیت خیلی راضی نیستم خواستم یدونه ال ای دی سامسونگ بگیرم فول اچ دی که خیلی امکانات مناسبی هم داره قیمتش هم از خیلی از مانیتورهای دیگه \اپینتره.مدلی که من قیمت کردم حدود ۱۵۰۰ هست.۴۶ اینچی هم هست.حالا سوالم این هست که چطوره که این تی وی با این همه امکانات قیمتش کمتر یا هم قیمت مانیتورهای مثلا ۲۸ اینچی فول اچ دی هستش؟مانیتور مزیت خاصی داره نسبت به تی وی ال ای دی ها که من نمیدونم؟
مچکر
دوست عزیز مانیتور fhd اونم 46 اینچ اون هم 1500؟میشه لطفا مدل یا لینک بدید؟

rasaam
2014/09/05, 17:39
دوست عزیز مانیتور fhd اونم 46 اینچ اون هم 1500؟میشه لطفا مدل یا لینک بدید؟
سلام بله حتما
لینک اول که گذاشتم یه مدل ۴۶ اینچ اسمارت 3d ال ای دی هست که حدود سه ماه قبل از بانه خریدیم واسه خونه قیمتش هم با لوازم جانبیش و بیمه شرکتی درومد ۲ تومن که اگه لوازم جانبیش رو برنمیداشتیم میشد حدود ۱۶۵۰
اینجا (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

اینم یه مدل Xv***on فول ۴۲ اینچ قیمت ۱۶۰۰ با گارانتی که البته بانه همچین چیزی رو ندیدم که بگم قیمتش اونجا چقدر بود
اینجا (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.***on-XC4240-TV/%D8%AA%D9%84%D9%88%DB%8C%D8%B2%DB%8C%D9%88%D9%86-%D8%A7%DB%8C%DA%A9%D8%B3-%D9%88%DB%8C%DA%98%D9%86-XC4240)

aryaiee
2014/09/05, 17:52
سلام بله حتما
لینک اول که گذاشتم یه مدل ۴۶ اینچ اسمارت 3d ال ای دی هست که حدود سه ماه قبل از بانه خریدیم واسه خونه قیمتش هم با لوازم جانبیش و بیمه شرکتی درومد ۲ تومن که اگه لوازم جانبیش رو برنمیداشتیم میشد حدود ۱۶۵۰
اینجا (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

اینم یه مدل Xv***on فول ۴۲ اینچ قیمت ۱۶۰۰ با گارانتی که البته بانه همچین چیزی رو ندیدم که بگم قیمتش اونجا چقدر بود
اینجا (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.***on-XC4240-TV/%D8%AA%D9%84%D9%88%DB%8C%D8%B2%DB%8C%D9%88%D9%86-%D8%A7%DB%8C%DA%A9%D8%B3-%D9%88%DB%8C%DA%98%D9%86-XC4240)
دوست خوبم کی گفته اینها مانیتور هستند؟اینها هردو تلویزیون هستند!!مدل اولی (سامسونگ)شما حتی قاچاقش هم نمیتونید با این قیمت پیدا کنید!!بلاخره خوب ما یک قیمت جهانی داریم!نمیشه که شما بابت یک تلویزیون hi end هوشمند با قیمت رنج حدود 5 میلیون چیزی در حدود 1700 پرداخت بفرمایید!یا ایراد داشته یا دسته دوم بوده.
30174

rasaam
2014/09/05, 18:03
دوست خوبم کی گفته اینها مانیتور هستند؟اینها هردو تلویزیون هستند!!مدل اولی (سامسونگ)شما حتی قاچاقش هم نمیتونید با این قیمت پیدا کنید!!بلاخره خوب ما یک قیمت جهانی داریم!نمیشه که شما بابت یک تلویزیون hi end هوشمند با قیمت رنج حدود 5 میلیون چیزی در حدود 1700 پرداخت بفرمایید!یا ایراد داشته یا دسته دوم بوده.
30174

مچکر از توجهتون
شما \ست بنده رو دقیق مطالعه نکردید و سوال بنده رو متوجه نشدید.سوال بنده هم دقیقا همین بود که چرا قیمت تی وی ۴۶ اینچ از مانیتور ۲۸ اینچ کمتره؟ مگه مانیتور چه مزیتی داره نسبت به تی وی؟
در مورد قیمت هم چیزی که \رداخت کردیم رو گفتم من باب اطمینان میخواید از خود تی وی عکس بگیرم.البته مدل دقیقش رو باید از روی کارتون بخونم ولی ۴۶ ال ای دی اسمارت فول اچ دی هستش.
در مورد سلامت دستگاه هم موقع خرید خودم شخصا هولوگرام بسته بندیش رو باز کردم;;)

aryaiee
2014/09/05, 19:01
مچکر از توجهتون
شما \ست بنده رو دقیق مطالعه نکردید و سوال بنده رو متوجه نشدید.سوال بنده هم دقیقا همین بود که چرا قیمت تی وی ۴۶ اینچ از مانیتور ۲۸ اینچ کمتره؟ مگه مانیتور چه مزیتی داره نسبت به تی وی؟
در مورد قیمت هم چیزی که \رداخت کردیم رو گفتم من باب اطمینان میخواید از خود تی وی عکس بگیرم.البته مدل دقیقش رو باید از روی کارتون بخونم ولی ۴۶ ال ای دی اسمارت فول اچ دی هستش.
در مورد سلامت دستگاه هم موقع خرید خودم شخصا هولوگرام بسته بندیش رو باز کردم;;)
چرا اتفاقا خوندم دوست گلم
ببینید هیچ LED 46 INCH نیست که از یک مانیتور 28 ارزونتر باشه.(مگر در موارد خاص مثل گیمینگ پیشرفته یا نسبت تصویر 21:9) چون در بازار الان تلویزیون های 46 فکر میکنم از حداقل 3 میلیون شروع قیمت دارند دوشت خوبم.حالا نهایتش بماند.
اگر در مورد تفاوت خوب بخواهید بدنید بنده به چند نکته اشاره میکنم،ابتدا مهمترین تفاوت در تکنیک ساخت پنل هستش که معمولا مانیتورها زمان پاسخدهی بسیار کمتری دارند.مثلا همین مدل LED 8880 که مثال زدید زمان پاسخدهیش فکر میکنم و اگر اشتباه نکرده باشم به 14 میلی ثانیه هم رسیده بود!تازه با اینکه یک مدل بالا هستش.اما در مانیتور شما تایمینگ کمتری دارید حتی مانیتورهای میان قیمت!

SAMAN
2014/09/05, 19:07
چرا اتفاقا خوندم دوست گلم
ببینید هیچ LED 46 INCH نیست که از یک مانیتور 28 ارزونتر باشه.(مگر در موارد خاص مثل گیمینگ پیشرفته یا نسبت تصویر 21:9) چون در بازار الان تلویزیون های 46 فکر میکنم از حداقل 3 میلیون شروع قیمت دارند دوشت خوبم.حالا نهایتش بماند.
اگر در مورد تفاوت خوب بخواهید بدنید بنده به چند نکته اشاره میکنم،ابتدا مهمترین تفاوت در تکنیک ساخت پنل هستش که معمولا مانیتورها زمان پاسخدهی بسیار کمتری دارند.مثلا همین مدل LED 8880 که مثال زدید زمان پاسخدهیش فکر میکنم و اگر اشتباه نکرده باشم به 14 ثانیه هم رسیده بود!تازه با اینکه یک مدل بالا هستش.اما در مانیتور شما تایمینگ کمتری دارید حتی مانیتورهای میان قیمت!

میلی ثانیه دیگه .......... 14 ثانیه که باشه دیگه پاسخ نمیده !

rasaam
2014/09/05, 19:15
سامان درست میگن ۱۴ میلی ثانیه هستش.ولی خب حتی ۱۴ میلی ثانیه هم باشه میشه ۷۱ فریم بر ثانیه درسته؟ به نظر من که ۷۱ فریم خوبه واسه کسی مثه من که به زور ۶۰ فریم میگیرم.حالا به نظرتون اگه به جای مانیتور یه تی وی بالای ۴۰ بگیرم میارزه؟عیب دیگه ای نداره؟منظورم عیب نسبت به مانیتوره

aryaiee
2014/09/05, 19:22
سامان درست میگن ۱۴ میلی ثانیه هستش.ولی خب حتی ۱۴ میلی ثانیه هم باشه میشه ۷۱ فریم بر ثانیه درسته؟ به نظر من که ۷۱ فریم خوبه واسه کسی مثه من که به زور ۶۰ فریم میگیرم.حالا به نظرتون اگه به جای مانیتور یه تی وی بالای ۴۰ بگیرم میارزه؟عیب دیگه ای نداره؟منظورم عیب نسبت به مانیتوره
نرخ تعویض تصاویر بسته به صحنه،رنگ و این چنین عواملی متغییر است.ممکن است در برندهای متفرقه مثل marshal یا xv***on بتونید tv با قیمت پایین پیدا کنید،اما در برندهای معتبر همچین چیزی نیست.برندهای متفرقه هم که اسمش روشه.بستگی به کاربردتون داره خوب.نمیشه با موس کیبرد نشست پای یک نمایشگر 46 اینچ!برای دیدن اطراف تصویر باید سرتون رو بچرخونید!اما اگر میخواهید فقط بازی کنید و فاصله بگیرید خوبه.نمیشه یک نمایشگر به این بزرگی رو به جای مانیتور استفاده کرد.
در ضمن یک غلط املایی بود خودم میدونم 14 ثانیه نیست

SAMAN
2014/09/05, 19:28

عزیز شما تو تلوزیون فول اچ دی به اندازه ی مانیتور فول اچ دی نمیتونی فریم بگیری ها !

rasaam
2014/09/05, 19:37
عزیز شما تو تلوزیون فول اچ دی به اندازه ی مانیتور فول اچ دی نمیتونی فریم بگیری ها !
میشه بیشتر توضیح بدید؟مانیتورها از فناوری خاصی استفاده میکنن یا دلیل دیگه ای داره؟

SAMAN
2014/09/05, 19:42
میشه بیشتر توضیح بدید؟مانیتورها از فناوری خاصی استفاده میکنن یا دلیل دیگه ای داره؟

فناوری خاص نمیخواد .......... سایز پیکسل ها توی سایز 48 اینچ نسبت به 24 اینچ تو رزولوشن یکسان بزرگتره .........

شما به یه کارت واقعا واقعا قوی نیازمندی تا با 48 اینچ بازی کنی ........

rasaam
2014/09/05, 22:06
فناوری خاص نمیخواد .......... سایز پیکسل ها توی سایز 48 اینچ نسبت به 24 اینچ تو رزولوشن یکسان بزرگتره .........

من تا حالا فک میکردم فقط به رزولوشن بستگی داره.ولی اینطور که شما میگی به اندازه خوده \یکسل هم مربوط میشه!!!!!
\س قضیه کنسول ها چی هست که روی هر نمایشگری میتونن تصویر بدن؟!بدون افت فریم

Dan
2014/09/05, 22:44

سامان جان توی رزولوشن یکسان سایز صفحه نمایش تاثیری نداره.

VSH-Katana
2014/09/05, 22:52
سامان جان تنها چیزی که تفاوت ایجاد میکنه رزلوشنه و نه سایز

magiteq
2014/09/05, 22:58
PPI در افزایش یا کاهش فریم تاثیری نداره.

Arthur
2014/09/06, 10:48

در واقع کارت گرافیک تصاویر پردازش شده مربوط به مثلا 1600*900 تا پیکسل رو به مانیتور میفرسته...حالا مانیتور میتونه پیکسل ها رو یک متر * یک متر نشون بده یا یک میکرون در یک میکرون.

rasaam
2014/09/06, 13:12
ممنونم از همگی.پس درست فکر میکردم\m/
الان به نظرتون تی وی بگیرم میتونم همون 60 فریم رو بگیرم؟ چون الان کنسولهای بازی هم بیشتر از 60 تا نمیدن که و روی همه تی ویها هم جوابگو هستن.و یه چیزی که هست اینکه من وقتی کیسم رو وصل کردم به ال ای دی خودمون بعضی بازی هارو نشون میداد و بعضی دیگه رو نه . فقط صفحه سیاه میشد.مثلا بتل4 رو نشون میداد فول اسکرین ولی ریولز رو وقتی تمام صفحه میکردم هیچی نشون نمیداد و بایدحتما از فول اسکرین درش میاوردم.این مشکل از چیه و مربوط به همه تی وی ها میشه؟
ممنون

rasaam
2014/09/09, 18:21
عزیزای دلم کسی نبود جواب بده؟

aryaiee
2014/09/09, 19:59
ممنونم از همگی.پس درست فکر میکردم\m/
الان به نظرتون تی وی بگیرم میتونم همون 60 فریم رو بگیرم؟ چون الان کنسولهای بازی هم بیشتر از 60 تا نمیدن که و روی همه تی ویها هم جوابگو هستن.و یه چیزی که هست اینکه من وقتی کیسم رو وصل کردم به ال ای دی خودمون بعضی بازی هارو نشون میداد و بعضی دیگه رو نه . فقط صفحه سیاه میشد.مثلا بتل4 رو نشون میداد فول اسکرین ولی ریولز رو وقتی تمام صفحه میکردم هیچی نشون نمیداد و بایدحتما از فول اسکرین درش میاوردم.این مشکل از چیه و مربوط به همه تی وی ها میشه؟
ممنون
دوست گلم شما به چند نکته در راهنمایی ها توجه نفرمودین.
ببینید بنده عرض کردم یکی از عمده تفاوت ها در tv و monitor مسئله پاسخ به فرکانس پنل یا response time هستش!یعنی tv ها حتی در مدل های بالا معمولا زمان پاسخگویی بیشتری دارند!حتی تا 2 برابر (در hi end).
مسئله بعدی مقداری پشتیبانی از یک طیف مختلف رزولوشن هستش.در این مورد هم monitor ها برتری نسبی دارند.زیرا پشتیبانی اونها از این قضیه باز هم بیشتر هستش.یعنی ممکن است تلوزیون شما رزولوشن 1080*1920 رو پشتیبانی نکند!یا 900*1600 اما یک مانیتور fhd به راحتی پشتیبانی میکند.
انتخاب با شماست.اگر مانیتور جدا دارید،شما باید یک tv و پیشنهاد میشود LED باشد رو برای بازی تهیه بفرمایید.مطمئن شوید که TV انتخابی شما از رزولوشن FHD پشتیبانی کند!
به نظر حقیر راهنمایی های انجام شده دیگه برای انتخاب شما کافی هستش.موفق باشید

shahram
2014/09/19, 17:40
با سلام.
یکسری مانیتور برای شرکت میخواستم همه از یه نوع برند باشه. یه مدلهایی رو دیدم اما نمی دونم آیا مدلهای دیگری هم هست یا نه. اگه میشه کمکم کنید...

سایز: حداقل 20 اینچ
رزلوشن: 1600x900
کنتراست استاتیک: حداقل 1:1000
زمان پاسخگویی: در صورت امکان 5 میلی ثانیه
زاویه دید افقی: 170 اگر بیشتر بود چه بهتر
زاویه دید عمودی: 160 اگر بیشتر بود چه بهتر
عمق رنگ: 16 میلیون رنگ
نوع پنل: اینجاست که ریش و قیچی رو میدم دست شما ( TN , VA , PLS , IPS )
تنوع پورت: D-SUB و DVI-D
شدت نور پشتی: حداقل 250 کاندلا

برند: سامسونگ ، LG ، ASUS ، یا هر برند مطرح دیگه + درج شرکت گارانتی کننده

بودجه: 400 تا 500 هزار تومان برای هر مانیتور

ممنون میشم پاسخگو باشید.

shahram
2014/09/21, 00:06
چه استقبال بـــــــــــاشکوهی شد!!!

SAMAN
2014/09/21, 20:08

اخه عزیز اینایی که شما میخواین میشه مانیتور سفارشی !

VSH-Katana
2014/09/21, 22:36
دوست عزیز محل سوالتون اشتباه هست ! به همین دلیل سوالتون دیده نشده و بعد از پاسخ دوستان به سوال شما تاپیک رو میبندیم و پستهای اضافی اک خواهد شد

VSH-Katana
2014/09/21, 22:54
با سلام.
یکسری مانیتور برای شرکت میخواستم همه از یه نوع برند باشه. یه مدلهایی رو دیدم اما نمی دونم آیا مدلهای دیگری هم هست یا نه. اگه میشه کمکم کنید...

سایز: حداقل 20 اینچ
رزلوشن: 1600x900
کنتراست استاتیک: حداقل 1:1000
زمان پاسخگویی: در صورت امکان 5 میلی ثانیه
زاویه دید افقی: 170 اگر بیشتر بود چه بهتر
زاویه دید عمودی: 160 اگر بیشتر بود چه بهتر
عمق رنگ: 16 میلیون رنگ
نوع پنل: اینجاست که ریش و قیچی رو میدم دست شما ( TN , VA , PLS , IPS )
تنوع پورت: D-SUB و DVI-D
شدت نور پشتی: حداقل 250 کاندلا

برند: سامسونگ ، LG ، ASUS ، یا هر برند مطرح دیگه + درج شرکت گارانتی کننده

بودجه: 400 تا 500 هزار تومان برای هر مانیتور

ممنون میشم پاسخگو باشید.

دوست عزیز من با قیمت 500 یه مانیتور fhd از فیلیپس دیدم مدلش 227E4LSB اینم مشخصات (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) تو سایت اصلی اینو برای یکی از آشناها گرفتیم مانیتور خوبی هست و حدود 500 و سرش به تنش میارزه ! راستش گارانتیشو هم نمیدونم
اما احیانا اگه گیرت نیومد تا سقف 500 مانیتور
LG 20EN32S هم هست حدود 400 ! به مشخصات شما تا حدودی میخونه! از سامسونگ هم اگه باشه در همین حد هست و کیفیتش تفاوت خاصی نمیکنه!

اما پیشنهاد من افزایش بودجه خرید مانیتور
LG 22MP55HQ
هست با حدود 700 تومن پنل ips هست

کلا تو این بودج غیر از xv***on و اونهایی که ذکر شد مانیتور کم پیدا میشه و یا پیدا نمیشه

ramezani
2014/11/20, 00:43
با سلام و عرض ادب خدمت همه دوستان عزیز و حرفه ای@};-
چند وقتیه که برای خرید یه مانیتور خوب برای کار طراحی معماری و کارهای متوسط گرافیکی تو سایت ها سرچ میکنم و اطلاعات جمع میکنمb-)
با توجه به قیمت مانیتورهای موجود در بازار ایران به این نتیجه رسیدم که مارک ایسوس میتونه گزینه خوبی برای کار من باشه ، البته تو مدلش دقیقا نمیدونم کدوم بهتره چون تجربه استفادشو متاسفانه ندارم
فقط اینو میدونم که تو ابعاد 23 اینچ به بالا هم قیمتش تفاوت داره و هم برای خوندن متنها اونم تو نرم افزار 3DMax احتملا دچار مشکل خواهم شد و تو ساعات زیاد کاری چشو رو خستهخواهد کرد مگر اینکه از مانیتوری استفاده بشه که رزولوشن بالاتری داشته باشه ، البته اون رو تو هیچ سایتی ندیدم کسی عنوان کرده باشه فقط طبق مشاوره یکی از مدرسین VRay این رو عرض کردم:>

یه درخواستی دارم... دوستان عزیزی که خودشون یا دوستانشون تجربه استفاده از مانیتورهای ایسوس رو دارن و مخصوصا اگر برای کار گرافیکی دارن از این مانیتورها استفاده میکنن لطف کنن و تجربیاتشون رو مخصوصا معایب مانیتورهاشون رو در اختیار بقیه قرار بدن چون به نظر بنده هیچ چیزی مثل تجربه در کنار مطالب تئوری نمیتونه مفید باشه:-B

مانیتور مد نظر خودم بیشتر مدل PA 238Q هست
تو یکی از سایت های خارجی یکی کامنت گذاشته بود و یسری عیب و ایراد نوشته بود !!! مثلا اینکه کنتراستش نسبت به بقیه پائینتره و غیره !!
به غیر از این مدل، مدل VX239H هم چیز خوبی بنظر میرسه که البته در مقام مقایسه با مدل قبلی مشخصات پایینتر و کنتراست بالاتری داره ! ولی خوب قیمتش هم حدود 250-300 تومن کمتره;)

Experes
2015/02/07, 19:42
سلام

بنده یه راهنمای برای خرید مونیتورداشتم
کارایم گیم و اغلب طراحی
بوجه تا سقف 350 بیشتر نه

از مونیتور های که تو بازی حالت زوم کرده دارن خوشم نمی یاد :|
یه منیتوری میخوام زیاد مسطتیل شکل نباشه دیگه نمیدونم چند اینج میشه

شبیه مونیتورای منقرض شده قدیمیا که تصویر رو به خوبی به نمایش میزاشتن
ممنون میشم راهنماییم کنین با تشکر

Mohammad Ali X
2015/02/07, 19:48
سلام

بنده یه راهنمای برای خرید مونیتورداشتم
کارایم گیم و اغلب طراحی
بوجه تا سقف 350 بیشتر نه

از مونیتور های که تو بازی حالت زوم کرده دارن خوشم نمی یاد :|
یه منیتوری میخوام زیاد مسطتیل شکل نباشه دیگه نمیدونم چند اینج میشه

شبیه مونیتورای منقرض شده قدیمیا که تصویر رو به خوبی به نمایش میزاشتن
ممنون میشم راهنماییم کنین با تشکر

من LG 20M35A را به قیمت 372.000 تومان پیشنهاد میدم. مانیتور تلفض صحیحش میباشد.

aryaiee
2015/02/07, 20:00
دوستان اینجا تاپیک مشاوره خرید نیست!لطفا به تاپیک مشاوره خرید مانیتور (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) مراجعه کنید.