PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چینش رم برای سوکت 1150

alijafari
2014/02/05, 21:39
سلام دوستان شاید عنوانم یکم بی ربط باشه شرمنده چیز دیگه ای به ذهنم نرسید
من قبلا یه سوال کرده بودم که برای 16 گیگ رم رو یه مادربورد 1150 (مثلا asus z87-pro) میتونم از چهار تار رم 4 گیگ استفاده کنم که دوستان گفتن نمیشه و بهتره به صورت dual channel و از دوتا رم 8 استفاده کرد ولی تو یه ویدیو از شرکت ایسوز دیدم که طرف روی z87 pro از چهار تا رم 4 گیگ استفاده کرده بود لطفا یه توضیح بدید من گیج شدم چون اینجا گفتن نمیشه ولی اونجا دیدم که اینکارو کرده ممنون میشم

ARMIN
2014/02/05, 21:51
سلام دوستان شاید عنوانم یکم بی ربط باشه شرمنده چیز دیگه ای به ذهنم نرسید
من قبلا یه سوال کرده بودم که برای 16 گیگ رم رو یه مادربورد 1150 (مثلا asus z87-pro) میتونم از چهار تار رم 4 گیگ استفاده کنم که دوستان گفتن نمیشه و بهتره به صورت dual channel و از دوتا رم 8 استفاده کرد ولی تو یه ویدیو از شرکت ایسوز دیدم که طرف روی z87 pro از چهار تا رم 4 گیگ استفاده کرده بود لطفا یه توضیح بدید من گیج شدم چون اینجا گفتن نمیشه ولی اونجا دیدم که اینکارو کرده ممنون میشم

برادر کجا توی فروم و چه کسی گفته نمیشه؟

پس برای چی 4 تا اسلات روی مادربرد گذاشتن؟؟

شما میتوانید روی همه ی اسلات های مادربرد از هر تبار و خانواده ای رم نصب کنید.

منتها یک حالت خداکثری داریم، یک حالت Optimal و بهینه داریم.

که بستگی به خودتون داره. اگر لازم دارید تا خرخره سیستم رم نصب کنید یعنی سقف 32 گیگ برای سوکت 1150، شما باید از 4 ماژول 8 گیگ استفاده کنید.

اگر میخواهید از 16 گیگ رم استفاده کنید می توانید از 2 ماژول 8 گیگ و یا 4 ماژول 4 گیگ استفاده کنید.

اگر میخواهید از 8 گیگ رم استفاده کنید می توانید از 2 ماژول 4 گیگ و یا 4 ماژول 2 گیگ روی سیستم استفاده کنید.

منتها حالت بهینه اینه:

2 تا 8 گیگ بهتر از 4 تا 4 گیگه

2 تا 4 گیگ بهتر از 4 تا 2 گیگه.

فراموش نکنید رمهای سوکت 1150 در حالت 2 کاناله کار میکنند.، چه 4 تا ماژول همسان روی سیستم بگذارید، چه 2 تا ماژول همسان، فرقی نداره، فقط در حالت دو کاناله کارمیکنه و رمها دو به دو باهم کار میکنند.

alijafari
2014/02/06, 03:01
خدا رفتگانتو بیامرزه عزیزانتو حفظ کنه خودتم خیر بده یکی یه جواب شیرفهم کننده داد به ما بالاخره ممنونم