PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی درباره خرید شارژر یو اس بی کتابخوان

YGH
2014/02/05, 16:58
با سلام خدمت دوستان
من یه دونه کتابخوان Energy Sistem Color Book 2074 دارم که در حالت عادی کابل شارژش به صورت نرگی یو اس بی هست و دوشاخه نداره. به خاطر همین میخوام یه شارژش یو اس بی واسش بخرم. این وسط دو مدل هست که موندم کدوم رو انتخاب کنم. در ضمن باتری کتابخوان 2800 میلی آمپر هست.
خود سایت Energy Sistem پیشنهاد کرده که از شارژری با حداکثر خروجی 1000 میلی آمپر استفاده بشه. حالا میخوام بدونم به نظر شما دوستان کدوم رو باید بخرم؟ آیا استفاده از شارژر با آمپر بالاتر دستگاه رو خراب میکنه یا تفاوتی نداره؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.

25345

ENERGY HOME CHARGER K125 ULTRA FAST (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

خروجی: 5 ولت - 1000 میلی آمپر

ENERGY HOME CHARGER K128 HIGH POWER (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

خروجی: 5 ولت - 2100 میلی آمپر

Castiel
2014/02/05, 17:11
عزیز گزینه دوم مناسب تر است، کمتر بودن شدت جریان، سبب می شود که دستگاه شما دیرتر شارژ شود.

SAMAN
2014/02/05, 17:35
عزیز گزینه دوم مناسب تر است، کمتر بودن شدت جریان، سبب می شود که دستگاه شما دیرتر شارژ شود.

با رعایت احترام کامل نسبت به جناب مدیر ...... فکر میکنم حرف شما غلطه !!!! چون جریان کشیدنی است و وقتی یک دستگاه توصیه شده با اداپتور 1000 میلی امپری تغذیه شود مقدار کمتر از مقدار به دستگاه اسیب میزنه ولی مقدار بیشتر ش به دستگاه ایرادی رو وارد نمیکنه و تاثیری هم در شارژ اون نداره ( ممکنه اون دستگاه تو نیروگاه وصل شده باشه به برق 5 ولت - 2 کیلو امپری باز دستگاه به اندازه ی نیازش که همون 1000 میلی امپر باشه مصرف میکنه ) !!! مثال : توی خونه تمامی دستگاه ها به پریز برقی وصل اند که ولتاژ ان 220 ولت است و جریان انها یا 16 امپر است یا 20 و در برخی از کابل کشی ها 25 امپر است و تمامی مصرف کننده ها به یک پریز یا یک انشعاب وصل اند و به قول یکی از اساتید محترم و معروف در دانشگاه که میگفت یه سفره ای بین مصرف کننده ها پهن است و هر کی به اندازه ی نیازش مصرف میکنه !!! در نهایت به نظر من اون Divice رو بخرید که کیفیت بیشتر و قیمت مناسب تر داشته باشه !!!!!
امیدوارم این حرف من رو به عنوان بی احترامی برداشت نکنید ..... ممنون

YGH
2014/02/05, 17:36

ببخشید که می پرسم.

دستگاه یا باتری رو خراب نمیکنه؟

YGH
2014/02/05, 17:40
با رعایت احترام کامل نسبت به جناب مدیر ...... فکر میکنم حرف شما غلطه !!!! چون جریان کشیدنی است و وقتی یک دستگاه توصیه شده با اداپتور 1000 میلی امپری تغذیه شود مقدار کمتر از مقدار به دستگاه اسیب میزنه ولی مقدار بیشتر ش به دستگاه ایرادی رو وارد نمیکنه و تاثیری هم در شارژ اون نداره ( ممکنه اون دستگاه تو نیروگاه وصل شده باشه به برق 5 ولت - 2 کیلو امپری باز دستگاه به اندازه ی نیازش که همون 1000 میلی امپر باشه مصرف میکنه ) !!! مثال : توی خونه تمامی دستگاه ها به پریز برقی وصل اند که ولتاژ ان 220 ولت است و جریان انها یا 16 امپر است یا 20 و در برخی از کابل کشی ها 25 امپر است و تمامی مصرف کننده ها به یک پریز یا یک انشعاب وصل اند و به قول یکی از اساتید محترم و معروف در دانشگاه که میگفت یه سفره ای بین مصرف کننده ها پهن است و هر کی به اندازه ی نیازش مصرف میکنه !!! در نهایت به نظر من اون Divice رو بخرید که کیفیت بیشتر و قیمت مناسب تر داشته باشه !!!!!

ممنون از نظر شما. تفاوت قیمت دو مدل 10 هزار تومن هست.
تنها چیزی که برای من مهم هست اینه که به دستگاهم آسیب نرسه.

SAMAN
2014/02/05, 17:43
ببخشید که می پرسم.

دستگاه یا باتری رو خراب نمیکنه؟

دوست عزیز جریان بیشتر هیچ اسیبی به دستگاه نمیزنه ( چون Divice شما نهایتا روی 1000 میلی امپر Limit شده ) ولی تو شارژ سریع تر اون هم تاثیری نداره !!! به نظر من اون رو بخرید که ارزون تره !!!

SAMAN
2014/02/05, 17:48
مطمنی عزیز ؟؟؟ تفاوت این دو Divice حدودا 3 یورو است که با احتساب هر یورو 5 هزار و خورده ای + وارد کننده های محترم که علاوه بر اینکه به علت خرید تعداد مبلغی از مبالغ ذکر شده ارزون تر میخرن ولی باز هم کافی نیست براشون + قیمت گمرکی + قیمت هزار تا چیز دیگه مثل حمل و نقل و .... = به عبارتی این دو دستگاه باید حدودا بین 25 تا 30 هزار تومن فرق داشته باشن !!!

YGH
2014/02/05, 18:06
مطمنی عزیز ؟؟؟ تفاوت این دو Divice حدودا 3 یورو است که با احتساب هر یورو 5 هزار و خورده ای + وارد کننده های محترم که علاوه بر اینکه به علت خرید تعداد مبلغی از مبالغ ذکر شده ارزون تر میخرن ولی باز هم کافی نیست براشون + قیمت گمرکی + قیمت هزار تا چیز دیگه مثل حمل و نقل و .... = به عبارتی این دو دستگاه باید حدودا بین 25 تا 30 هزار تومن فرق داشته باشن !!!

آره. لینکای زیر رو ببینید:

Energy Sistem K125 USB Wall Charger (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

Energy Sistem K128 USB Wall Charger (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

SAMAN
2014/02/05, 18:12
آره. لینکای زیر رو ببینید:

Energy Sistem K125 USB Wall Charger (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

Energy Sistem K128 USB Wall Charger (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

باز هم دم دیجی کالا گرم !!!! تقریبا به قیمت داره میفروشه ............ برادر این دو شارژر از نظر علمی هیچ فرقی واسه ی شما و کاربرد تون نداره و هیچ اسیبی به دستگاه شما نمیزنه .......... دیگه تصمیم با خودته !!!! ولی به نظر من پول حیفـــــــــه است 10 تومن هم 10 تومنه !!!

SAMAN
2014/02/05, 18:21
یه چیز دیگه یادم رفت اگه فکر میکنید بعدا احتمالا ممکنه یه دستگاهی بخرید که در حد تانک جنگی مصرف جریان داشته باشه مثل باتری تبلت های 10 اینچی و چیزای این گونه همون جریان بالاتره رو بخرید که بعد پشیمون نشید !!!!!!!!!!!!

YGH
2014/02/05, 18:29
باز هم دم دیجی کالا گرم !!!! تقریبا به قیمت داره میفروشه ............ برادر این دو شارژر از نظر علمی هیچ فرقی واسه ی شما و کاربرد تون نداره و هیچ اسیبی به دستگاه شما نمیزنه .......... دیگه تصمیم با خودته !!!! ولی به نظر من پول حیفـــــــــه است 10 تومن هم 10 تومنه !!!

خیلی ممنون از شما. راستش معیارهام این بود که دستگاهم آسیب نبینه و زود شارژ بشه. با قسمت دوم صحبت شما هم موافقم! 10 تومن هم 10 تومنه. مخصوصا در این دوران. فکر کنم همون ارزون تر رو بگیرم بهتره، چون فکر نکنم فعلا دستگاهی بگیرم که تشنه ی جریان بالاتر باشه.
بازم ممنون.

Castiel
2014/02/05, 18:48

متنی که در پیام خصوصی برای شما نوشتم را اینجا هم قرار می دهم:

جریان کشیدنی هست ولی قابل انتقال به سمت قطعات دیگر، وقتی دستگاهی ظرفیت انتقال 2000 میلی آمپر و دستگاهی دیگر قادر به دریافت 1000 میلی آمپر است، داستان اینجا چه می شود
این جریان در کابل های USB هم وجود دارد، چون جریان کمتری منتقل می کنند، دستگاه شما زمان زیادی برای شارژ شدن نیاز داره، در صورتی که دستگاه و باتری شما ثابت هست.

باتری کتابخوان دوست ما 2800 میلی آمپر است و اگر شارژری که انتخاب می کند، قادر به انتقال جریان 2000 میلی آمپری باشد، دستگاه زودتر شارژ می شود، ولی اگر قادر به انتقال جریان 1000 میلی آمپر باشد، دستگاه شما زمان بیشتری برای شارژ شدن نیاز دارد. اینطور که شما گفتید سفره ای پهن هست و ... واقعا خنده دار است.

بد نیست پست اول تاپیک را مشاهده کنید تا متوجه شوید که جریان از چه قرار است.

Castiel
2014/02/05, 18:53
این هم عکس از سایت انرژی سیستم و توضیحی که در خصوص شارژر نوشته شده:

25346

SAMAN
2014/02/05, 19:00
جناب مدیر بر طبق همون پست اول ( خود سایت Energy Sistem پیشنهاد کرده که از شارژری با حداکثر خروجی 1000 میلی آمپر استفاده بشه ) یعنی چی ؟؟؟ یعنی با وجود اینکه باطری دستگاه 2800 میلی امپر ظرفیت داره ولی دلیل نمیشه که محدود نشده باشه !!! میشه ؟؟؟ این Divice روی 1000 میلی امپر محدود شده به خاطر جنس باتری ها که معمولا از نیکل - کادمیوم ( اگر سازنده اس انسان باشه !!!! ) ..... شارژ شدن با جریان بالا عمر باطری رو نابود میکنه پس سازنده ها جریان رو کم میکنن و روی یک مقدار خاصی اون رو محدود میکنن !!! شما بیزحمت بقیه ی پست های من رو مطالعه کن قضیه همون سفره هست !!! اقا حسام بزرگوار شما به شارژر موبایل خودت نگاه بنداز ........ در بدترین شرایط اگه موبایل شما مال حدودای 3 یا 4 سال پیش هم باشه نهایتا مشخصه ی خروجی ش اینه 5 ولت و 500 میلی امپره ؟؟؟ غیر از اینه ؟؟؟ چرا ؟؟؟؟ ایا باتری شما هم 500 میلی امپره ؟؟؟ مگه نمیشد که خروجی دستگاه به اندازه ی باطری باشه ؟؟؟ چرا این کار رو میکنن ؟؟؟

Castiel
2014/02/05, 19:08
هم شارژر و هم IC Charge دارای سنسور و محافظ هستند که جریان را بر اساس نیاز منتقل و دریافت کنند، مخصوصا این شارژر ها که برای دستگاه های مختلف مورد استفاده است.
جریان خیلی ساده ای هست ولی خب دوست نداریم حرف یکدیگر را قبول کنیم آقا سامان عزیز، به هر حال در کنار هم اظهار نظر می کنیم. @};-
اگر فکر می کنید بنده اشتباه می کنم، از شما عذرخواهی می کنم.

ARMIN
2014/02/05, 19:14
من موبایلم Nokia E66 هست

بعضی شارژر هایی که بهش زدم که قدرت بیشتری داشتند زودتر شارژ شده. شارژر های ضعیفتر رو که میزنم دیرتر شارژ میشه.

همچنین دستگاه شارژ باطری سونی و پاناسونیک دارم. باطری های شارژی روی سونی که قدرت بیشتری داره زودتر شارژ میشن، و روی پاناسونیک که ضعیفتره دیرتر شارژ میشن.

SAMAN
2014/02/05, 19:25
هم شارژر و هم IC Charge دارای سنسور و محافظ هستند که جریان را بر اساس نیاز منتقل و دریافت کنند، مخصوصا این شارژر ها که برای دستگاه های مختلف مورد استفاده است.
جریان خیلی ساده ای هست ولی خب دوست نداریم حرف یکدیگر را قبول کنیم آقا سامان عزیز، به هر حال در کنار هم اظهار نظر می کنیم. @};-
اگر فکر می کنید بنده اشتباه می کنم، از شما عذرخواهی می کنم.

باتری دستگاه از یه ظرفیتی بیشتر قبول نمیکنه (حالا شما میتونی به جای شارژر از یه ژنراتور استفاده کنی با توان جریان دهی کیلو امپری ولی ولتاژ همون 5 ولت) به خاطر خراب نشدن ش قضیه همون سفره ( باز هم من نفمیدم چرا این قضیه رو خنده دار توصیف کردید ؟؟؟!!! خیلی ساده اس وقتی توی یه پریز 20 امپر وجود داره اگه مصرف کننده ها محدود نشده باشن که مصرف کننده ها نابود میشن !!! ) !!! و همچنین شارژر هم از یک ظرفیت بیشتر شارژ نمیکنه ( توی این 2 مدل یکی 1000 میلی امپری و دیگری 2100 میلی امپری است) ... ولی اینجا باتری ما که یک مصرف کننده است روی یه عدد که طرفای همون 1 امپر است محدود شده ........... باور کنید اقا حسام من نه دنبال تشکر هستم نه چیز دیگه ای !!! تا حالا هم توی کلی انجمن بود مخصوصا انجمن های تخصصی برق ........ دیروز هم یکی از دوستان به راحتی به من انگ بی سوادی زد و رفت !!! نمیدنم دنبال چیه ؟؟؟ الان هم فکر کرده اینجا دعواست !!!
بازم ممنون ......... بازم ببخشید .......... @};- @};- @};-

SAMAN
2014/02/05, 19:28
من موبایلم Nokia E66 هست

بعضی شارژر هایی که بهش زدم که قدرت بیشتری داشتند زودتر شارژ شده. شارژر های ضعیفتر رو که میزنم دیرتر شارژ میشه.

همچنین دستگاه شارژ باطری سونی و پاناسونیک دارم. باطری های شارژی روی سونی که قدرت بیشتری داره زودتر شارژ میشن، و روی پاناسونیک که ضعیفتره دیرتر شارژ میشن.

اقا ارمین عزیز یه باطری نهایتا روی یه عددی محدود شده دیگه ؟؟؟ محدود نشده ؟؟؟ محدودیت باتری شما و باتری موبایل شما از توانایی شارژر فابریک خودش یه مقدار بیشتر بوده ..... این قضیه هم به همین علت بوده .......

YGH
2014/02/05, 19:34
جنس باتری ها که معمولا از نیکل - کادمیوم

ببخشید آقا سامان. طبق نوشته دفترچه راهنمای دستگاه، باتری از نوع لیتیوم پلیمر هست. آیا این موضوع باعث تفاوتی در انتخاب میشه؟

SAMAN
2014/02/05, 19:39
ببخشید آقا سامان. طبق نوشته دفترچه راهنمای دستگاه، باتری از نوع لیتیوم پلیمر هست. آیا این موضوع باعث تفاوتی در انتخاب میشه؟

نه خیلی در واقع ...... باتری شما در سطح متوسط باتری ها قرار داره ( خیلی ناراحت نشین سطح اول باتری ها دست ما نمیرسه !!!)

YGH
2014/02/05, 20:02
این متنی هست که در صفحه مربوط به کتابخوان در سایت Energy Sistem نوشته شده:

Apart from the computer, can I use a charger for my device?
Yes, you can use a USB power adaptor. The output value has to be of 5V and a amperage of at least 0.5A and maximum of 1A.

SAMAN
2014/02/05, 21:12
این متنی هست که در صفحه مربوط به کتابخوان در سایت Energy Sistem نوشته شده:

Apart from the computer, can I use a charger for my device?
Yes, you can use a USB power adaptor. The output value has to be of 5V and a amperage of at least 0.5A and maximum of 1A.

همون طوری که گفتم این باتری روی مقدار حدودی 1 امپر محدود شده !!! شاید دقیقا این مقدار 1 امپر نباشه و به احتمال زیاد حدود 0.8 امپر است پس اگر همون طور که ارمین عزیز گفت اگه از شارژر با توان جریان دهی بالاتر استفاده شود مقدار کمی در حدود 15 دقیقه تا 20 دقیقه زمان شارژر شدن کمتر میشه ولی در کل جریان زیاد عمر باتری رو کم میکنه !!!

Amoo
2014/02/06, 08:04
برای انتخاب میزان شدت جریان شارژر میتونی موبایل و یا تبلت هایی با ظرفیت باطری مشابه کتابخوانتون رو ملاک قرار بدید و ببینید شارژر موبایل مثلا: LG G2 که دارای (باطری 3000mA) هست با چه مشخصاتی ارائه شده.
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.
شارژر G2 دارای ولتاژ خروجی 5 ولت و جریان 1.8 آمپری است.

SAMAN
2014/02/06, 15:10
برای انتخاب میزان شدت جریان شارژر میتونی موبایل و یا تبلت هایی با ظرفیت باطری مشابه کتابخوانتون رو ملاک قرار بدید و ببینید شارژر موبایل مثلا: LG G2 که دارای (باطری 3000mA) هست با چه مشخصاتی ارائه شده.
شارژر G2 دارای ولتاژ خروجی 5 ولت و جریان 1.8 آمپری است.

دلیل نمیشه که دوست عزیز !!! ایا شما مطمن هستی نوع باطری ها یکی اند ؟؟؟ مطمن هستی محدودیت جریان یکی دارن ؟؟؟ خواهشا مثل فروشندگان محدوده خیابون جمهوری حرف نزنید !!!!

Castiel
2014/02/06, 16:03
آقا سامان عزیز باتری فبلت من 3200 میلی آمپر هست و شارژر هم قادر به انتقال جریان 1000 میلی آمپر در هر ساعت است، پس باید 3.2 ساعت زمان ببرد تا باتری کامل شارژ شود ولی باتری در حدود 40 دقیقه شارژ می شود. در صورتی که طبق گفته شما باید فقط 1000 میلی آمپر جریان منتقل کند. این درست که برای باتری ضرر دارد ولی در صورتی که شارژر و دستگاه شما فاقد محافظ جریان و ولتاژ باشد. اگر اینطور باشد که شارژر های چندکاره به طور کل برای دستگاه ها ضرر دارند!!

SAMAN
2014/02/06, 18:52
آقا سامان عزیز باتری فبلت من 3200 میلی آمپر هست و شارژر هم قادر به انتقال جریان 1000 میلی آمپر در هر ساعت است، پس باید 3.2 ساعت زمان ببرد تا باتری کامل شارژ شود ولی باتری در حدود 40 دقیقه شارژ می شود. در صورتی که طبق گفته شما باید فقط 1000 میلی آمپر جریان منتقل کند. این درست که برای باتری ضرر دارد ولی در صورتی که شارژر و دستگاه شما فاقد محافظ جریان و ولتاژ باشد. اگر اینطور باشد که شارژر های چندکاره به طور کل برای دستگاه ها ضرر دارند!!

اقا حسام عزیز و بزرگوار @};- @};- @};-
من کل نظرم رو یبار دیگه به صورت جامع همین جا و تو همین پست تکرار میکنم ( تداخل با سایر پست هام نداره ها دوستان ): این باتری دستگاه شما است که محدودیت جریان شارژ شونده دارد و اگر به یه جریان نامحدود وصل بشه دلیل نمیشه یه توی یک ثانیه پر بشه ( از این ازمایش ها تا دلتون بخواد خودم به شخصه کردم) !!! ( که معمولا اگه شارژر فابریک شما 1000 میلی امپری باشه بازه ی محدود شارژر شونده ی ( باتری ) بین 0.8 امپر تا 1.2 امپر است منظورم اینه که هر باتری نسبت به نوع ساخت اون حداکثر تا یه جایی که توی دیتا شیت باتری نوشته شارژر میشه پس اگر این باتری به یک ژنراتور که توان جریان دهی در حدود کیلو امپر رو داره وصل بشه با جریان ماکزیمم ان که حدود مثلا 1.2 امپر است شارژر میشود نه بیشتر و مدت زمان شارژ حدود بین 20 دقیقه تا یک ربع زودتر انجام میشه همون طور که اقا ارمین عزیز گفت ) + یه محدودیت دیگه هم داریم که همون محدودیت جریان شارژ کننده ( شارژر) که نزدیک به اون توان نامی اون است که روش نوشته !!!! + اینکه وقتی شما یه شارژر با ظرفیت قوی تر از مورد نیاز شما به Divice تون وصل میکنید تا یه حد کمی زود تر شارژ انجام میشه چون شرکت های سازنده برای نابود نشدن باتری و انجام نشدن شارژ سریع اون که صد درصد عمر باتری رو کم میکنه برای اون حداکثر یه محدودیت قرار میدن !!!!
در مورد نظر حسام عزیز هم در واقع مالتی شارژر ها به Divice ها دارن ضرر وارد میکنن ولی چون از لحاظ اقتصادی به نفع کاربر است دیگه کسی به این قضایا توجه نمیکنه در واقع بهترین شارژر اونی هست که به صورت فابریک در اختیار کاربر قرار داده میشه ولی چون هر باتری که به صورت دائم استفاده بشه نهایتا در حدود 1 سال عمر میکنن چون که مقاوت داخلی اون باتری زیاد میشه و جلوگیری میکنه از ورود جریان مجدد به باتری !!! و در مورد فبلت شما هم اون دستگاه داره از شارژ ضربه ای استفاده میکنه که سیستم جدید شارژ کردن است و مقدار جریان رو در ابتدای شارژ شدن زیاد میکنه ( اگه اول شارژ شدن به شارژر دست بزنید انگاه داره منفجر میشه ولی به تدریج دما کمتر میشه ) تا وقت کاربر کمتر گرفته بشه باز هم اون ضرری که گفتم وجود داره ولی میان محدودیت باتری رو بر میدارن یا به یه عدد خاصی تغییرش میدن مثلا تا 70 درصد با جریان بالاتر شارژ میشه و 30 درصد باقی ش با جریان معمولی شارژ میشه ولی باز هم درصورت استفاده دائم نهایتا تا یه سال این سیستم جواب میده ولی اگر استفاده تون کمتر باشه ممکنه باتری تا 2 سال هم عمر کنه !!!

Castiel
2014/02/06, 20:09
سامان جان باتری ها نهایت عمر مفیدشون حدود 1000 بار سیکل شارژ و دشارژ هست، شما الان نیاز دارید که یک روز در میان در یک حالت متوسط (اگر استفاده معمولی داشته باشید و دستگاه شما هم باتری مناسبی بر اساس مشخصات سخت افزاری داشته باشد) دستگاه را شارژ کنید، در این حالت 2000 روز عمر مفید باتری شماست، یعنی حدود 5.5 سال عمر مفید باتری شماست. شما در صورتی که از شارژر مورد تائید شرکت سازنده هم استفاده کنید، نمی توانید به 5.5 سال عمر مفید دست پیدا کنید، چون شما برخی موارد نمی توانید منتظر بمانید تا شارژ دستگاه کامل خالی شود و سپس آن را شارژ کنید تا سیکل به صورت کامل رعایت شود. نوسان جریان برق همیشه وجود دارد و اجازه نمی دهد باتری با جریان یکنواخت شارژ شود و این مورد هم از عمر باتری کم می کند. شما در زمان شارژ شدن نباید با دستگاه کار کنید ولی خب خیلیاز کاربران، به جز یک اسمارت فون یا تبلت، تفریح دیگری ندارند و در روز ممکن است بیش از 12 ساعت از دستگاه استفاده کنند، و طبیعی است که شما نیاز داشته باشید گوشی خود را در مواقع زیادی به شارژر متصل کنید. در این حالت به این دلیل که دستگاه در حال کار است، اختلال در دریافت جریان به وجود می آید و در عمر باتری تاثیرگذار است. مرحله بعدی هم به همین دلیل استفاده طولانی مدت، حرارت زیادی به وجود می آورد و باتری آسیب می بیند. همه این موارد را که در نظر بگیریم، باتری در بهترین شرایط می تواند حدود 3 سال برای شما کار کند. همانطور که دیدید در این دلایلی که بیان شد، شارژر تاثیری در طول عمر نداشت. البته شارژر به دلیل وجود محافظ جریان و ولتاژ از بروز آسیب های جدی به دستگاه شمل جلوگیری می کند، به شکلی که اگر این محافظ ها در نظر گرفته نشود، دستگاه شما با کوچکترین نوسان جریان یا ولتاژ، دچار آسیب های شدیدی می شود. حالا استفاده از شارژر های غیر استاندارد و نامناسب می تواند این زمان را به 2 سال برساند که همان عددی هست که شما هم فرمودید.
همه این مواردی که گفته شد در دفترچه راهنمای محصولات نوشته شده که به عنوان مثال سیکل شارژ و دشارژ را رعایت کنید و در هنگام شارژ کردن از دستگاه استفاده نکنید و از شارژر مشابه و استاندارد استفاده کنید. همه این موارد را هم بنده و هم شما قبول دارید.
اما مسئله اینجاست که استفاده از شارژر غیر استاندارد و نا مناسب چه مشکلاتی دارد، به نظر من زودتر شارژ شدن دستگاه ها و به خصوص فبلت ها و تبلت ها که باتری با شدت جریان بیشتری دارند، بسیار ضروری است. خود شما برای شارژ شدن تبلت، به عنوان مثال حاضر هستید تبلت را 5 ساعت به شارژر وصل کنید و از آن هیچ استفاده ای نکنید؟ اگر یک روز کار شما زیاد باشد، باید دستگاه را همیشه به شارژر وصل کنید و اگر کار شما بازی و نرم افزار های سنگین باشد، ممکن است سیکل دشارژ شدن باتری، سریعتر از شارژ شدن آن باشد و در مدت به عنوان مثال 30 دقیقه در حالیکه دستگاه را شارژ می کنید، شاهد کم شدن شارژ باتری و در نهایت خاموش شدن دستگاه خواهید بود. موردی که به شخصه چند بار تجربه کردم. پس سریعتر شارژ شدن دستگاه سود فراوانی دارد و تنها یک مورد منفی.

SAMAN
2014/02/06, 21:35
سامان جان باتری ها نهایت عمر مفیدشون حدود 1000 بار سیکل شارژ و دشارژ هست، شما الان نیاز دارید که یک روز در میان در یک حالت متوسط (اگر استفاده معمولی داشته باشید و دستگاه شما هم باتری مناسبی بر اساس مشخصات سخت افزاری داشته باشد) دستگاه را شارژ کنید، در این حالت 2000 روز عمر مفید باتری شماست، یعنی حدود 5.5 سال عمر مفید باتری شماست. شما در صورتی که از شارژر مورد تائید شرکت سازنده هم استفاده کنید، نمی توانید به 5.5 سال عمر مفید دست پیدا کنید، چون شما برخی موارد نمی توانید منتظر بمانید تا شارژ دستگاه کامل خالی شود و سپس آن را شارژ کنید تا سیکل به صورت کامل رعایت شود. نوسان جریان برق همیشه وجود دارد و اجازه نمی دهد باتری با جریان یکنواخت شارژ شود و این مورد هم از عمر باتری کم می کند. شما در زمان شارژ شدن نباید با دستگاه کار کنید ولی خب خیلیاز کاربران، به جز یک اسمارت فون یا تبلت، تفریح دیگری ندارند و در روز ممکن است بیش از 12 ساعت از دستگاه استفاده کنند، و طبیعی است که شما نیاز داشته باشید گوشی خود را در مواقع زیادی به شارژر متصل کنید. در این حالت به این دلیل که دستگاه در حال کار است، اختلال در دریافت جریان به وجود می آید و در عمر باتری تاثیرگذار است. مرحله بعدی هم به همین دلیل استفاده طولانی مدت، حرارت زیادی به وجود می آورد و باتری آسیب می بیند. همه این موارد را که در نظر بگیریم، باتری در بهترین شرایط می تواند حدود 3 سال برای شما کار کند. همانطور که دیدید در این دلایلی که بیان شد، شارژر تاثیری در طول عمر نداشت. البته شارژر به دلیل وجود محافظ جریان و ولتاژ از بروز آسیب های جدی به دستگاه شمل جلوگیری می کند، به شکلی که اگر این محافظ ها در نظر گرفته نشود، دستگاه شما با کوچکترین نوسان جریان یا ولتاژ، دچار آسیب های شدیدی می شود. حالا استفاده از شارژر های غیر استاندارد و نامناسب می تواند این زمان را به 2 سال برساند که همان عددی هست که شما هم فرمودید.
همه این مواردی که گفته شد در دفترچه راهنمای محصولات نوشته شده که به عنوان مثال سیکل شارژ و دشارژ را رعایت کنید و در هنگام شارژ کردن از دستگاه استفاده نکنید و از شارژر مشابه و استاندارد استفاده کنید. همه این موارد را هم بنده و هم شما قبول دارید.
اما مسئله اینجاست که استفاده از شارژر غیر استاندارد و نا مناسب چه مشکلاتی دارد، به نظر من زودتر شارژ شدن دستگاه ها و به خصوص فبلت ها و تبلت ها که باتری با شدت جریان بیشتری دارند، بسیار ضروری است. خود شما برای شارژ شدن تبلت، به عنوان مثال حاضر هستید تبلت را 5 ساعت به شارژر وصل کنید و از آن هیچ استفاده ای نکنید؟ اگر یک روز کار شما زیاد باشد، باید دستگاه را همیشه به شارژر وصل کنید و اگر کار شما بازی و نرم افزار های سنگین باشد، ممکن است سیکل دشارژ شدن باتری، سریعتر از شارژ شدن آن باشد و در مدت به عنوان مثال 30 دقیقه در حالیکه دستگاه را شارژ می کنید، شاهد کم شدن شارژ باتری و در نهایت خاموش شدن دستگاه خواهید بود. موردی که به شخصه چند بار تجربه کردم. پس سریعتر شارژ شدن دستگاه سود فراوانی دارد و تنها یک مورد منفی.

مواردی که فرمودید درسته حسام جان ....... ولی من از دیروز تا حالا سعی دارم بگم که اختلاف بین 2 شارژر 5 ساعت نیست بلکه نهایتا 2 شارژر میتون 20 ال 25 درصد زمان شارژ رو کمتر کنن در ازای این قضیه هم 10 ال 15 درصد عمر باتری رو کمتر میکن !!!! به علت محدودیت جریان ورودی در باتری ها که 90 درصد باتری ها دارای این قضیه اند پی شارژر 4 امپری و 2.1 امپری فرقی ندارن !!!
باز هم بابت پر حرف هام از همه عذر میخوام ............. @};-

SAMAN
2014/02/06, 21:37
دیدن لینک زیر خالی از لطف نیست .............. لینک (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)