PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : لطفا مرا برای خرید یک سیستم خوب راهنمایی کنید!

masi1
2014/02/04, 08:32
سلام و درود من میخواهم یک سیستم اسمبل کنم با هدود 3,500,000 ت هزینه اولین قطعه هم که روش خیلی حساسم مادربورد هست که هدود 700 ت قرار هست هزینه کنم و میخواهم فعلا i5 بخرم بعد i7 اما در رابطه با مادربورد ممنون میشم بیشتر راهنمایی کنید چون خیلی جستجو کردم تو گوگل و اما در مورد hdmi ایا این قابلیت به معنی انبورد بودن مادربورد هست و ایا این hdmi یک نوع خروجی تصویر هست بروی مادربورد های جدید و یا خیر و ایا مثل مادربورد ها قدیمی هامبورد بودن سرعت و یا کیفیت کار را پایین میاورد و چون در هنگام جسجو متوجه شدم بعضی از مادربوردها جدید و گرون هم دارای پورت گرافیک هستند و هرچیزی که نیاز هست که از بهترین بودن مادر بورد بهم بگین لطفا و من این سیستم را برا کار خونگی میخوام و بعضی وقتا داداشم گیم هم بازی میکند
Yaser_Aramesh
2014/02/04, 08:45
حدود و حساس رو غلط نوشتین .

درباره ی HDMI روی مادربردها و گرافیک آنبرد : ببینید دوست عزیز , پورت HDMI روی مادربرد یک پورت خروجی هست که قراره داده های گرفیکی رو از واحد گرافیکی مجتمع داخل cpu بگیره و به صفحه نمایش انتقال بده . چندین سال هست که دیگه مادربرد ها خودشون گرافیک آنبورد ندارن و سازندگان مادربرد فقط چند پورت خروجی روی مادربردها تعبیه میکنن تا بشه از واحد گرافیکی مجتمع داخل CPU استفاده کرد .

داداشتون گیم رو در حد سبک و متوسط (گرافیک متوسط) بازی میکنه یا حرفه ای ؟

3.500.000 تومان بودجه ی خوبی هست برای یک سیستم معمولی خانگی با کاربرد گیم متوسط . امیدوارم خرید خوب و خوشی داشته باشید @};-

Reza Eshraghi
2014/02/04, 09:12
سلام و درود من میخواهم یک سیستم اسمبل کنم با هدود 3,500,000 ت هزینه اولین قطعه هم که روش خیلی هساسم مادر بورد هست که هدود 700 ت قرار هست هزینه کنم و میخواهم فعلا i5 بخرم بعد i7 اما در رابطه با مادربورد ممنون میشم بیشتر راهنمایی کنید چون خیلی جستجو کردم تو گوگل و اما در مورد hdmi ایا این قابلیت به معنی هامبورد بودن مادربورد هست و ایا این hdmi یک نوع خروجی تصویر هست بروی مادربورد های جدید و یا خیر و ایا مثل مادربورد ها قدیمی هامبورد بودن سرعت و یا کیفیت کار را پایین میاورد و چون در هنگام جسجو متوجه شدم بعضی از مادربوردها جدید و گرون هم دارای پورت گرافیک هستند و هرچیزی که نیاز هست که از بهترین بودن مادر بورد بهم بگین لطفا و من این سیستم را برا کار خونگی میخوام و بعضی وقتا داداشم گیم هم بازی میکند
سلام دوست عزیز ! به فروم سخت افزار خوش آمدید ! @};-
هامبورد غلطه عزیز ! آنبرد درسته !
در این مورد این رو توضیح میدم که در سالها و نسلهای پیشین سیستم ها پردازنده گرافیکی و پل شمالی و کنترلر PCI-E همگی روی مادربرد بودند و خروجی تصویری هم روی مادربرد قرار داشت ! البته همه مادربردها از پردازنده گرافیکی آنبرد بهره نمی بردند !
به عنوان مثال توی سوکت 775 صرفاً چیپست سری G مثل G43 ، G41 ،G31 و G45 پردازنده گرافیکی آنبرد داشتند و کسی که می خواست مادربرد گرافیک آنبرد بخره باید فقط مادربردهای یکی از این 4 چیپست رو می خرید که چیپست گرافیکی داشتند و از خزوجی تصویری روی پنل I/O مادربرد بهره می بردند !
اما از اولین نسل سری Core-i از سوکت LGA1156 به این طرف پردازنده گرافیکی و پل شمالی و کنترلر PCI-E همگی به داخل خود CPU منتقل شدند و قدرت پردازنده گرافیکی به مدل CPU بستگی داره و روی مادربرد فقط خروجی های تصویری مثل D-SUB -DVI-HDMI-DP در پنل I/O حضور دارند !

ضمناً اعلام کنید فقط کیس لازم دارید با این بودجه یا مانیتور و ماوس کیبرد و اسپیکر هم می خواهید خریداری کنید تا سیستم مناسب بهتون پیشنهاد بشه !

Lycas
2014/02/04, 13:38
لطفا اعلام کنید آیا مانیتور , کیبورد , موس و اسپیکر هم لازم دارید یا این بدجه فقط برای کیس هست ؟

Reza Eshraghi
2014/02/04, 14:21
ایشون تا اعلام نکنند به مانیتور و ماوس و کیبرد و اسپیکر هم نیاز دارند یا نه هیچ مشاوره ای نمیشه داد و سیستمی پیشنهاد کرد !
از این پست به بعد تا زمانی که استارتر به این سؤال پاسخ نده به هر کاربری سیستم پیشنهاد بده قطعاً اخطار میدم !

masi1
2014/02/05, 04:18
سلام ممنون از پاسخ هایی شما من قرار هست با همان هزینه که گفتم غیر از مانیتور و فقط قطعات اصلی البته کیس و کیبورد و موس و اسپیکر قرار هست در همین لیست قرار بدم بهتره چون مانیتور هم میخوام بخرم میترسم کم بیارم تشکر از شما راستی فعلا میخوام cpu i5 باشه نه بیشتر و مادر بوردم هدود 600 یا 700 بیشتر نشه
هارد دارم اما اگه پولم کم امد هارد را کنسل میکنم در غیر اینصورت قرار هست هاردهم در همین لیست قرار بدم
من چالش اصلیم مادر بورد هست لطفا یک مادربورد بی عیب و به قول گفتنی توپ معرفی کنید تشکر از شما برادرم هم بله بازی های سنگین خیلی دوست داره بیشتر برا همین میخوام سعی کنم چیزی خوبی بگیرم و درمورد اسلت های قدیمی که رو بعضی از مادربورد ها قرار داده نشده و همش pci exprees هست ایا قرار هست دیگه روی مادر بورد های جدید قرار داده نشود و یا اینکه قطعات جدید با اسلت های قدیمی دیگه تولید نمیشه ؟ احتمال داره که بهش نیاز پیدا کنم به اسلت های قدیمی؟

ARMIN
2014/02/05, 10:28
سلام ممنون از پاسخ هایی شما من قرار هست با همان هزینه که گفتم غیر از مانیتور و فقط قطعات اصلی البته کیس و کیبورد و موس و اسپیکر قرار هست در همین لیست قرار بدم بهتره چون مانیتور هم میخوام بخرم میترسم کم بیارم تشکر از شما راستی فعلا میخوام cpu i5 باشه نه بیشتر و مادر بوردم هدود 600 یا 700 بیشتر نشه
هارد دارم اما اگه پولم کم امد هارد را کنسل میکنم در غیر اینصورت قرار هست هاردهم در همین لیست قرار بدم
من چالش اصلیم مادر بورد هست لطفا یک مادربورد بی عیب و به قول گفتنی توپ معرفی کنید تشکر از شما برادرم هم بله بازی های سنگین خیلی دوست داره بیشتر برا همین میخوام سعی کنم چیزی خوبی بگیرم و درمورد اسلت های قدیمی که رو بعضی از مادربورد ها قرار داده نشده و همش pci exprees هست ایا قرار هست دیگه روی مادر بورد های جدید قرار داده نشود و یا اینکه قطعات جدید با اسلت های قدیمی دیگه تولید نمیشه ؟ احتمال داره که بهش نیاز پیدا کنم به اسلت های قدیمی؟

دوست خوبم،

شما خودتون يك بار متن بالا رو بخونيد. من كه چيزي متوجه نشدم.

آيا بودجه 3.5 شامل مانيتور و موس و كيبرد و اسپيكر هم مي شود؟

بلى يا خير؟؟

در مورد اسلات هاى قديمى PCI بله كلا" نسلشون در حال انقراضه. اينكه ممكنه شما بهش درآينده نياز پيدا كنيد يا نه رو خودتون بايد بهش پاسخ بدين. از نظر من لازم نخواهد بود.

Reza Eshraghi
2014/02/05, 10:49

سلام !
اجازه بدید من یک بار نقاط متناقض پست خودتون رو براتون بزارم تا متوجه بشید !

اینجا گفتید :

سلام ممنون از پاسخ هایی شما من قرار هست با همان هزینه که گفتم غیر از مانیتور و فقط قطعات اصلی

بعد اینجا گفتید :

سلام ممنون از پاسخ هایی شما من قرار هست با همان هزینه که گفتم غیر از مانیتور و فقط قطعات اصلی البته کیس و کیبورد و موس و اسپیکر قرار هست در همین لیست قرار بدم بهتره

و اینجا :

سلام ممنون از پاسخ هایی شما من قرار هست با همان هزینه که گفتم غیر از مانیتور و فقط قطعات اصلی البته کیس و کیبورد و موس و اسپیکر قرار هست در همین لیست قرار بدم بهتره چون مانیتور هم میخوام بخرم میترسم کم بیارم

خب عزیز این که شد سیستم کامل با مانیتور و ماوس و کیبرد و اسپیکر !!! حالا فرض می گیریم که فقط هارد رو از لیست حذف کنید ! که اون هم بستگی به مدل هاردی که دارید خودتون ، داره ! اگه قدیمی باشه و از ساتا نسل سه پشتیبانی نکنه بهتره هارد رو هم نو بگیرید ! پس مدل دقیق هاردتون رو بهمون اعلام کنید !
ضمن اینکه برای بودجه شما که سیستم کامل می خواهید بخرید مادربرد حدود 400 تا 500 تومنی می تونید بخرید و گرافیک سیستمتون هم در حدی نیست که بخواهید بازی سنگین انجام بدید !

خرید مادربرد 600-700 تومنی و بازی سنگین که داداشتون میخوان انجام بدن با توجه به اینکه سیستم کامل هست حداقل 6 میلیون بودجه می طلبه !!!
پس باید به بازار روز توجه کنید و انتظارتون رو در حد بودجتون کاهش بدید !

پست خودتون رو مجدداً بخونید و این ابهام رو برطرف کنید ! چون برداشتی که ما از پست شما داشتیم سیستم کامل بود ! در پست بعدی یا با ویرایش همین پست به زودی یک سیستم به شما معرفی خواهم کرد !

masi1
2014/02/05, 12:12
سلام ببخشید درسته من تو نوشته هام خیلی اشتباه شد من کیبورد فارسی ندارم و با تاچ کیبورد هم عادت ندارم میخواستم سریع سرو ته رو به هم بیارم که قاطی کردم

با این حال من با پولی که پس انداز کردم . فقط این قطعات را میخواهم بخرم کیس . پاور . کیبورد . موس . اسپیکر . رم. گرافیک . مادر بورد . سی پی یو . و هارد. است و در صورت کمبود پول که از کیفیت قطعات دیگه هم کم نشه هارد را حذف میکنم ممنون از شما شرمنده بابت مشکلات تاپی و غلط املایی سپاس از شما....

3,500,000

masi1
2014/02/05, 12:23
هارد قبلیم یک ترا وسترن هست و فکرهم نمیکنم ساتای جدید را پشتی بانی کنه اما به نظر شما چیکارش کنم نمیتونم بندازمش دور . و یک چیزی دیگه رم هم میخوام فعلا هشت گیگ باشه

Reza Eshraghi
2014/02/05, 12:36
هارد قبلیم یک ترا وسترن هست و فکرهم نمیکنم ساتای جدید را پشتی بانی کنه اما به نظر شما چیکارش کنم نمیتونم بندازمش دور . و یک چیزی دیگه رم هم میخوام فعلا هشت گیگ باشه

هارد هم من بنویسم این رو می تونید در کنارش استفاده کنید یا براش باکس بگیرید و به صورت اکسترنال ازش استفاده کنید ! احتمالاً باید از سری گرین باشه درسته ؟! اگه گرین باشه سرعت خوبی نداره و باید هارد رو جدید بنویسم !
پس مانیتور رو نمیخواید فعلاً ؟! الآن مانیتور دارید ؟! اگه دارید مدلش رو لطف کنید اعلام کنید !

masi1
2014/02/05, 12:52
هارد هم من بنویسم این رو می تونید در کنارش استفاده کنید یا براش باکس بگیرید و به صورت اکسترنال ازش استفاده کنید ! احتمالاً باید از سری گرین باشه درسته ؟! اگه گرین باشه سرعت خوبی نداره و باید هارد رو جدید بنویسم !
مانیتور رو نمیخواید فعلاً ؟! الآن مانیتور دارید ؟! اگه دارید مدلش رو لطف کنید اعلام کنید !

نه هاردم گرین نیست و مانیتور هم فعلا در موردش فکر نکردم بعد از اسمبل میخرم البته با راهنمایی های شما ممنون

Reza Eshraghi
2014/02/05, 17:16
من به شما سیستم زیر رو در رنج بودجتون پیشنهاد میدم :
بعداً اگه پولی دستتون اومد می تونید SSD و کولر پردازنده رو بهش اضافه کنید !
دوست عزیز اگه میخواین کیبرد جدیدتون حتماً حروف فارسی روش باشه به طور پیش فرض، چون ظاهراً توی پست های قبلیتون از این موضوع مقداری گلایه داشتید که کیبردتون فارسی نداره ، باید کیبرد رو از برندهایی مثل بعضی از مدل های A4Tech یا فراسو یا میوا انتخاب کنید یا اینکه براش لیبل فارسی بخرید و بچسبونید روی کیبردتون
فن کیس و ماوس پیشنهاد شده دقیقاً به قیمت های اعلام شده در لیست در فروشگاه فروم سخت افزار (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) موجود است

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

masi1
2014/02/06, 12:11
من به شما سیستم زیر رو در رنج بودجتون پیشنهاد میدم :
بعداً اگه پولی دستتون اومد می تونید SSD و کولر پردازنده رو بهش اضافه کنید !
دوست عزیز اگه میخواین کیبرد جدیدتون حتماً حروف فارسی روش باشه به طور پیش فرض، چون ظاهراً توی پست های قبلیتون از این موضوع مقداری گلایه داشتید که کیبردتون فارسی نداره ، باید کیبرد رو از برندهایی مثل بعضی از مدل های A4Tech یا فراسو یا میوا انتخاب کنید یا اینکه براش لیبل فارسی بخرید و بچسبونید روی کیبردتون
فن کیس و ماوس پیشنهاد شده دقیقاً به قیمت های اعلام شده در لیست در فروشگاه فروم سخت افزار (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) موجود است

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

بسیار ممنون از پیشنهاد شما سیستم خوبی هست اما من حساسم روی مادر بورد به نظر شما مادربورد گران تر بگیرم کیفیت و کارایی بهتری نمیگیرم ؟ و گرافیک را ارزانتر انتخاب کنم چون میتونم بعدا عوضش کنم اما مادر بورد را نمیتونم عوض کنم نظر شما چیه؟ در مورد کیبورد که مشکل داشتم این که برادرم لپتاپ داره که متاسفانه کیبوردش فارسی نیست اونم کلاس زبان میره و سعی میکنه کمتر به زبان فارسی کار کنه تا عادت کنه ممنون از شما

Reza Eshraghi
2014/02/06, 12:53
بسیار ممنون از پیشنهاد شما سیستم خوبی هست اما من حساسم روی مادر بورد به نظر شما مادربورد گران تر بگیرم کیفیت و کارایی بهتری نمیگیرم ؟ و گرافیک را ارزانتر انتخاب کنم چون میتونم بعدا عوضش کنم اما مادر بورد را نمیتونم عوض کنم نظر شما چیه؟ در مورد کیبورد که مشکل داشتم این که برادرم لپتاپ داره که متاسفانه کیبوردش فارسی نیست اونم کلاس زبان میره و سعی میکنه کمتر به زبان فارسی کار کنه تا عادت کنه ممنون از شما

خیر ! برای کسی که میخواد گیم با جزئیات بالا بازی کنه گرافیک در اولویت اول هست ! مادربرد گرون تر هم اولاً به بودجه شما نمیخوره ! دوماً تفاوت فریم و تفاوت کارایی چندانی نمی گیرید ! اگه میتونید حداقل 200 تومن افزایش بودجه بدید حرفی نیست ! من براتون مادربرد بهتر میزارم !
ضمن اینکه مادربردی که گذاشتم دارای شامل تقویت کننده هدفون TI® 5532 با توان 600 اهم/ چیپست Realtek ALC1150 با نسبت موج به نویز 115 دسی بل و پشتیبانی از صدای فراگیر 7.1 کاناله و استاندارد صوتی DTS هست و کیفیت صدای مناسبی در رنج قیمت خودش در مقایسه با رقبا داره !