PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره براي خريد سيستم دو ميليوني

nikukar
2014/02/02, 22:04
سلام من يك سيستم 2 ميليوني براي بازي ميخاستم . حد انتظارم هم فعلا همين د ميليون هستش . سيستم زير رو انتخاب كردم ولي واقعا نميدوم توي دو ميليون بهترين هستش يا نه اگه كمكم كنيد خيلي ممنوتون ميشم وپردازنده: intel i3-3240مادربورد: Asus B75M-Aحافظه رم: Corsair Vengeance 4GB 1600 يا KINGSTON - 4GB - 1600 - HyperXکارت گرافيک: Sapphire HD 7790 oc 1Gپاور: Enermax TomHawk 500W يا Green GP600A-EUکيس: حدود 100 توماندرايو نوري كيبرد اسپيكر: حدود 150هاردو مانيتور هم دارم لطفا اگه ميشه يه نظر كلي در مورد اين سيستم بديد من الان نميدونم اين سيستم با هم مچ هست يا نه . من بودجم 2 ميليون هستش اين قطعات هم در حدود 1،800،000 در مياد . سيستم رو براي گيم هم ميخوام ودر حد همون 2 ميليون انتظار دارم. چند تا سوال ديگه هم داشتم 1- مدل مادر بورد جوري هست كه در اينده براي ارتقا به مشكل بر نخورم؟2-نوع و قدرت پاور مناسب هست ؟ زياد باشه كم باشهاگر ميدونيد تو اين بوجه قطعات بهتري ميشه جايگزين كرد چون به دو ميليون نرسيده . مخصوصا براي گرافيك يا افزايش رم . خيلي ممنون ميشم در ميان بگزاريد.. مرسي

Reza Eshraghi
2014/02/02, 22:37
سلام حامد جان ! به فروم سخت افزار خوش آمدید ! @};-

اگه بتونید کمی افزایش بودجه بدید و سیستم زیر رو از نسل جدید با CPU جدیدتر و کمی قدرتمندتر ، گرافیک قدرتمندتر و رم بیشتر بگیرید به نفعتون خواهد بود !

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

nikukar
2014/02/02, 22:49
سلام مرسي. هاردو هم اگه كم كنيم قيمتشو همون قدر در مياد به نظرم

Reza Eshraghi
2014/02/02, 22:59
سلام مرسي. هاردو هم اگه كم كنيم قيمتشو همون قدر در مياد به نظرم
آهان ! ببخشید ! بله ! هارد رو کم کنید درست در میاد قیمتش ! فقط مدل هاردتون رو بگید !

nikukar
2014/02/02, 23:27
Maxtor 500GB SATA stm350041AS

nikukar
2014/02/03, 00:25
ببخشید میپرسم ولی قیمتا به روزن؟

Reza Eshraghi
2014/02/03, 00:44
ببخشید میپرسم ولی قیمتا به روزن؟

بله عزیز ! ممکنه البته فروشگاه تا فروشگاه تفاوت جزئی وجود داشته باشه !

nikukar
2014/02/03, 09:43
مرسي. اخه قيمت گرافيك MSI GTX 650 Ti Boost Gaming TFIII تو ليست قيمت هاي سايت خودتون زده 760! من روي اين حساب گفتم

nikukar
2014/02/03, 10:30
ببخشید یک سوال دیگه هم داشتم. معیار برای یک گرافیک خوب توی یه رنج قیمت چیه؟ فرکانس هسته،فرکانس حافظه،نوع حافظه،رابط حافظه ؟ نوع مارک گرافیک اصولا تاثیری روی کیفیت داره. من خودم دیدم که تقریبا همه چیز مساوی بوده ولی به دلیل مارک اختلاف قیمت زیادی پیش اومده . چطور میشه فهمید که گرافیک مناسبه کیفیت داره. یاباید تجربی فهمید . یعنی همون تست هایی که روی بازیا انجام میدن . مرسی

Reza Eshraghi
2014/02/03, 10:44
ببخشید یک سوال دیگه هم داشتم. معیار برای یک گرافیک خوب توی یه رنج قیمت چیه؟ فرکانس هسته،فرکانس حافظه،نوع حافظه،رابط حافظه ؟ نوع مارک گرافیک اصولا تاثیری روی کیفیت داره. من خودم دیدم که تقریبا همه چیز مساوی بوده ولی به دلیل مارک اختلاف قیمت زیادی پیش اومده . چطور میشه فهمید که گرافیک مناسبه کیفیت داره. یاباید تجربی فهمید . یعنی همون تست هایی که روی بازیا انجام میدن . مرسی

برند معتبر هم در کیفیت ساخت و کارایی تأثیر داره ولی عوامل مؤثر شامل معماری پردازنده گرافیکی ، فرکانس هسته و حافظه ، نوع رابط حافظه ، مقدار حافظه ، طراحی سیستم کولینگ و تعداد فازهای مدار تغذیه به ویژه در کاربردهای اورکلاکینگ و در موارد شامل کاربردهای رندرینگ تعداد هسته های کودا در کارت های انویدیا و Steam Processor در کارت های AMD میشه !

nikukar
2014/02/04, 14:24
سلام با ز هم مزاحم شدم ميخاستم نظرتون رو در درباره اينكه ....
اگه به جاي asrock . مادربورد H87- GIGABYTE بگيرم چيه.
و اينكه گرافيت همان مدل ولي مارك ASUS
مرسي

Reza Eshraghi
2014/02/04, 14:36
سلام با ز هم مزاحم شدم ميخاستم نظرتون رو در درباره اينكه ....
اگه به جاي asrock . مادربورد H87- GIGABYTE بگيرم چيه.
و اينكه گرافيت همان مدل ولي مارك ASUS
مرسي

اینکه به خاطر اینکه از سقف بودجتون بالانره مجبور شدم B85 پیشنهاد بدم ! ضمن اینکه اون زمانی که من سیستم رو پیشنهاد دادم هنوز H87 گیگا موجود نبود !
یه مدل H87 هم از ASROCK موجوده !
البته یه کم در بخش صدا اون مدل ASRock بهینه تر هست با داشتن تقویت کننده هدفون TI NE5532 با قدرت 600 اهم در کنار تقویت کننده کارت صدا با نسبت سیگنال به نویز 115 دسی بل !

nikukar
2014/02/05, 11:05
آقا رضاي عزيز .يه سوال داشتم ؟
ASUS - GeForce GTX 650 Ti - 2 GB / OC
ASUS GTX 650 Ti Boost OC DCII 2GB
ASUS GTX 650 Ti Top DCII 2GB GDDR5
بين ايه سه مدل چقدر تفاوت هست؟مخصوصا بين دو مدل اول . آيا boost بودن خيلي در كيفيت تاثر داره؟ مدل اولي قيمتي حدود 590 و دومي حدود 675 به نظرتون تفاوف قيمت با كيفيتشون خيلي متناسبه . اگه شما بوديد كدوم رو ميگرفتيد و يا پيشنهاد ميداديد.خيلي ممنون ميشم اگه نظرتون رو بهم بگيد و يه سوال ديگه درسته كه قيمتا دارن ميان پايين؟ آخه مثلا قيمت مادربرد H87 PLUS ASUS از 409 به 370 رسيده!

Reza Eshraghi
2014/02/05, 11:26
آقا رضاي عزيز .يه سوال داشتم ؟
ASUS - GeForce GTX 650 Ti - 2 GB / OC
ASUS GTX 650 Ti Boost OC DCII 2GB
ASUS GTX 650 Ti Top DCII 2GB GDDR5
بين ايه سه مدل چقدر تفاوت هست؟مخصوصا بين دو مدل اول . آيا boost بودن خيلي در كيفيت تاثر داره؟ مدل اولي قيمتي حدود 590 و دومي حدود 675 به نظرتون تفاوف قيمت با كيفيتشون خيلي متناسبه . اگه شما بوديد كدوم رو ميگرفتيد و يا پيشنهاد ميداديد.خيلي ممنون ميشم اگه نظرتون رو بهم بگيد و يه سوال ديگه درسته كه قيمتا دارن ميان پايين؟ آخه مثلا قيمت مادربرد H87 PLUS ASUS از 409 به 370 رسيده!

اون مدل BOOST قویتره ولی خب انتظار نداشته باشید معجزه کنه نسبت به اون 650Ti معمولی ! کارت میون رده هست ! چیزی که واقعاً تفاوت زیاد داشته باشه نسبت به این ها میشه یه کارت رده بالای گرون قیمت مثل 770 و 780 و 780Ti به عنوان مثال !
الآن قیمتها رو به ثبات و اکثراً رو به کاهشه ! هرچند مواردی هم افزایش قیمت داشتیم ! اما اینکه مثلاً فرض کنید صبر کنید سال آینده بخرید اصلاً روش نمیشه حساب کرد به دلایل مختلفی که حتماً خودتون می تونید حدس بزنید !
ضمن اینکه سال به سال هم مدل های قدیمی با اومدن مدل های جدید از مدل و ارزش خرید میفتن !
من از این سه تا هیچ کدوم رو انتخاب نمی کنم حقیقتش !
نظر من MSI GTX 650 Ti Boost Gaming TFIII 2GB GDDR5 هست حدوداً 640 تومنه