PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : هنگ

milad20
2014/01/30, 15:33
با عرض سلام و خسته نباشید به محضر دوستان عزیز.
من تازه در این سایت ثبت نام کردم و نیاز به راهنمایی شما دوستان دارم عرضم به خدمتتون اخیرا سیستمی با مشخصات زیر خریدم
cpu:i7 4770 haswell MB:gigabyte z87x-ud3h vga:giga gtx 760oc ram:8gb geil ssd: adata sx900 128gb
از وقتی که این سیستم رو خریدم هنگامی که ویندوز بالا میاد هنگ میکنه تو گیم مانند کال اف گوست از بازی خارج میشه بعضی از مواقع هم برنامه درست نصب نمیشند خلاصه میتونید در این باره راهنماییم کنید؟
با تشکر

iSteve
2014/01/30, 17:46
سلام میلادجان@};-
پاور قطعه ی بسیار مهمی هست، لطفا حتما مدل دقیق پاورو ذکر کنید.
دمای cpu و تمام قطعات دیگه رو چک کنید.
در صورتی که ویندوز بی کیفیت از یک شرکت نامعتبر نصب کردید، دیسک رو عوض کنید و یک ویندوز خوب و جون دار نصب کنید.
برنامه ی task manager رو باز کنید و ببینید آیا همه چیز عادیه و برنامه ی خاصی بیش از حد از منابع سیستم استفاده نمیکنه.
سیستمو با یک آنتی ویروس به روز شده اسکن کنید.
تمامی درایورهای مورد نیاز سیستم و نرم افزارهای مورد نیاز بازیها رو به طور کامل نصب کنید.

milad20
2014/01/30, 21:33
سلام.
دوست عزیز پاور منgreen 1200b-ocهست.دمای پردازنده و مادربرد کاملا عادیه از انتی ویروس smat security7استفاده میکنم و ویندوز هم 8.1هست در نصب گیم از پچ گرفته تا نکات ریزش دقت میکنم بارها هم نصب و پاکشون کردم ولی وضع همونه که هست.
ممنون از لطفت:)>-

th e nd
2014/01/30, 21:52
ویندوز 7 بریزید.

iSteve
2014/01/30, 23:24
سلام.
دوست عزیز پاور منgreen 1200b-ocهست.دمای پردازنده و مادربرد کاملا عادیه از انتی ویروس smat security7استفاده میکنم و ویندوز هم 8.1هست در نصب گیم از پچ گرفته تا نکات ریزش دقت میکنم بارها هم نصب و پاکشون کردم ولی وضع همونه که هست.
ممنون از لطفت:)>-
بالاخره یه مشکلی این وسط هست، نمیشه که هیچ مشکلی نداشته باشه ولی مشکل داشته باشه!
اینطور که شما صحبت میفرمایید و جواب میدید، ظاهرا دانش کافی در این زمینه دارید و میتونید خودتون مشکلتونو حل کنید.
@};-

AmirMahmood
2014/01/30, 23:32
OC نکردین؟ این قبیل مشکلات خیلی شبیه OC که با کمبود مقدار خیلی کمی ولتاژ پیشمیاد

milad20
2014/01/31, 09:24
دوستان اگه راستشو بخوایین من تمام کارها رو درقبال حل این مشکل انجام دادم مثلا نصب ویندوز7 بعد مرور کردن ساتاها برای اطمینان از صحت نصب درست انها تا حالا همocنکردم ولی بعد از این که ویندوز بالا میاد بهcpu-zنگاه میکنم مشکلی نیست ولی وقتی که سیستم رو رستارت میکنم خیلی زیاد هنگ میکنه در گیم ها هم تصویر سانسور میشه یا تصویر رو تار میکنه تا حالا هم دوسه بار جای رم ها رو عوض کردم ولی باز جواب نداده کلا در این مشکل مات و مبهوت باقی موندم.در بسیاری از موارد سرعت پردازنده مثلا در حالت بیکاری خیلی تغییر میکنه مثلا از800mhzبه 3800یا حتی به3900mhzتغییر سرعت میده تنظیمات بایوس رو هم چک کردم ولی مشکلی نداشت اورکلاک هم که نکردم ایا این میتونه نشان دهنده مشکل باشه؟

Reza Eshraghi
2014/01/31, 10:19
دوستان اگه راستشو بخوایین من تمام کارها رو درقبال حل این مشکل انجام دادم مثلا نصب ویندوز7 بعد مرور کردن ساتاها برای اطمینان از صحت نصب درست انها تا حالا همocنکردم ولی بعد از این که ویندوز بالا میاد بهcpu-zنگاه میکنم مشکلی نیست ولی وقتی که سیستم رو رستارت میکنم خیلی زیاد هنگ میکنه در گیم ها هم تصویر سانسور میشه یا تصویر رو تار میکنه تا حالا هم دوسه بار جای رم ها رو عوض کردم ولی باز جواب نداده کلا در این مشکل مات و مبهوت باقی موندم.در بسیاری از موارد سرعت پردازنده مثلا در حالت بیکاری خیلی تغییر میکنه مثلا از800mhzبه 3800یا حتی به3900mhzتغییر سرعت میده تنظیمات بایوس رو هم چک کردم ولی مشکلی نداشت اورکلاک هم که نکردم ایا این میتونه نشان دهنده مشکل باشه؟

سلام میلاد جان ! به فروم سخت افزار خوش آمدید ! @};-

1.تغییر فرکانس به خاطر رفتن سیستم و پردازنده به حالت تعلیق و استراحت هست که ویژگی سری هسول هست ! توی این تاپیک هم می تونید در موردش بخونید !
CPU C-States (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

2.از سلامت رم مطمئن بشید ! برای این کار می تونید از نرم افزارهای Memtest یا Hyper Pi/Super Pi با استفاده از تاپیک زیر مطمئن بشید ! یا کلاً سیستم رو با رم دیگه ای تست کنید !
تست پایداری - Stability Test (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

3. سایت گیگابایت رو برای انتشار آپدیت جدید برای بایوس چک کردید و بایوس مادربردتون آخرین ورژن هست ؟!

4.دست به تنظیمات کارت گرافیک داخل نرم افزار اختصاصی گیگابایت OC GURU ll هم نزدید ؟!

5. چون SSD دارید باید تنظیمات مربوط به ساتا رو توی بایوس روی AHCI می گذاشتید ! این کار رو کردید ؟!

milad20
2014/01/31, 10:45
سلام.
ببخشید شما که این برنامهhyper piرو میگید دارم ولی تنظیماتش رو تو چند قرار بدم که استاندارد باشه یا فرق نمیکنه ؟یعنی باید همه ی انها رو تست کنم(تنظیمات)؟

ARMIN
2014/01/31, 11:19
سلام.
ببخشید شما که این برنامهhyper piرو میگید دارم ولی تنظیماتش رو تو چند قرار بدم که استاندارد باشه یا فرق نمیکنه ؟یعنی باید همه ی انها رو تست کنم(تنظیمات)؟

32M خوبه.

milad20
2014/01/31, 12:13
تست کردم نتیجه نهایی 15m/30sشد.ایا استاندارد هست؟(32M)

Reza Eshraghi
2014/01/31, 13:10
تست کردم نتیجه نهایی 15m/30sشد.ایا استاندارد هست؟(32M)

مهمترین فاکتور اینه که سیستم بتونه به سلامت این تست رو تا آخر و بدون بروز ناپایداری پاس کنه که سیستم شما موفق به پاس کردن تست شده !

اما آقا میلاد عزیز ! در حل یک مشکل سخت افزاری همکاری کامل با مشاورین و قدم به قدم با اونها جلو رفتن تا رسیدن به راه حل و حل یک مشکل فاکتور بسیار مهمیه و حتی یه قانون هست که اگر کاربری مراجعه می کنه برای حل مشکلش همکاری لازم رو با مشاورین داشته باشه و قدم به قدم با اونها جلو بره ! اگه بهش گفته میشه شات از دما قرار بده اینکار رو بکنه یا وقتی گفته میشه یه تست بگیر و نتیجه رو گزارش بده اینکار رو انجام بده یا اگر مشاورین سؤالی می پرسند به دقت جواب بده ! چون در غیر اینصورت نباید توقع ادامه راهنمایی و در نهایت حل مشکلش رو داشته باشه !
بنده و آقا ناصر تا به این لحظه چندین مورد رو به شما گفتیم که انجام بدید یا ازتون سؤال کردیم که فقط به برخی از اون موارد جواب دادید !
آقا ناصر گفتند دمای قطعات رو بررسی کنید که فقط گفتید دما عادیه ! وقتی گفته میشه دما رو بررسی کنید باید از نرم افزاری مثل HWmonitor که دمای همه قطعات رو نشون میده در حالت لود یا بیکاری یا هردو مورد عکس بگیرید و اینجا آپلود کنید که اساتید مشاور دماتون رو ببینند و اگه دما بالا باشه بهتون بگن !
بنده هم توی پست قبلیم چند مورد رو مطرح کردم که فقط به مورد تست Hyper i جواب دادید و سه مورد آخر رو بهش جواب ندادید !

الآن هم میگم :

1. بایوستون رو دیفالت کنید

2. SSD رو ازش یه تست سلامت با نرم افزارهایی مثل HD Tune یا H.D Sentinel یا S.S.D Life Pro بگیرید و شاتش رو اینجا برامون قرار بدید ( شات از تست Health نرم افزار HDTune و تست ErrorScan همین نرم افزار در حالی که گزینه Quick Scan غیر فعال باشه و به ویژه تست با نرم افزار H.D Sentinel رو ازش برامون شات بگیرید و اینجا قرار بدید ! )

3. SSD رو کلاً از سیستم جدا کنید و یک بار ویندوز فقط روی هارد بریزید و تست کنید که مشکل دارید یا نه

4. شات دمای قطعات رو با HWmonitor برامون قرار بدید

5. به موارد 3-4-5 پست قبلم پاسخ بدید :

3. سایت گیگابایت رو برای انتشار آپدیت جدید برای بایوس چک کردید و بایوس مادربردتون آخرین ورژن هست ؟!

4.دست به تنظیمات کارت گرافیک داخل نرم افزار اختصاصی گیگابایت OC GURU ll هم نزدید ؟!

5. چون SSD دارید باید تنظیمات مربوط به ساتا رو توی بایوس روی AHCI می گذاشتید ! این کار رو کردید ؟!

منتظر پاسخ های دقیق و پربار شما هستیم ! :)