PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : رفع Nexus 4 Red Light of Death

shadow fiend
2014/01/21, 22:55
سلام.

متاسافنه چند روز پیش گوشی نازنینم با مشکل RED light oft death مواجه شد.اول یه توضیح بدم در مورد این مشکل:

RED LIGHT OF DEATH: فقط در صورتی که با کانکت کردن شارژر چراغ چشمک زن قرمز و یا نارنجی داشتین عملیات زیر رو انجام بدین.در غیر این صورت اصلا و ابدا انجامش ندین و به نزدیکترین تعمیرگاه مجاز ببریدش.

در نکسوس 4 و 7 این مشکل وجود داره که اگر باتری گوشی کاملا خالی بشه یعنی به صورت صفر مطلق! دیگه گوشی نه شارژ میشه و نه روشن میشه! به این مشکل red light of death گفته میشه که اگر گوشی گارانتی داره و روت و بوتولدرش رو انلاک نکردین بدین به گارانتی تا واستون درستش کنه.ولی اگر هر کدوم از کارایی رو که نام بردم انجام دادین رسما گوشی شما گارانتیش باطل شده و شرکت گردن نمیگیره! در صورتی که خور گوگل بدون چون و چرا گوشی رو تحویل گرفته و یه اکبند بهتون میده.

خوب مشکلی که پیش اومد واسه گوشی من این بود که هم روت بود و هم انلاک و هم کرنلش اورکلاک شده بود.یعنی کاملا گارانتی ردش میکرد.پس خودم دست به کار شدم.

این روش درست کردن گوشی برای اولین بار در انجمن های فارسی منتشر میشه و مسولیت انجامش به عهده خودتون هست.اگر حس میکنین یه تازه کارید اصلا دست به گوشی نزنید. به هیچ وجه!

اول از همه طبق مراحل زیر گوشی رو باز میکنید:
وسایل مورد نیاز:
پیچگوشتی T5
پیچگوشتی P00 (ساعتی سایز کوچک 4سو)
یه کارت اعتباری یا پیک مخصوص باز کردن گوشی

25083250842508525086
با یه کارت اعتباری میکنید بغلای گوشی و به هر سمتی میکشید تا کاملا دو قسمت گوشی از هم جدا شوند...

بعد باتری رو باز میکنید و به شکل زیر قطبهای مثبت و منفی رو چک میکنید که درست باشه:
25087خوب میرسیم به قسمت سخت برنامه:

یه شارژر نوکیا از این قدیمیا یا هر شارژر دیگه ای که ولتاز بین 5 تا 8 ولت رو داشته باشه ترجیحا همون 5 که مشکلی پیش نیاد پیدا میکنید و سیمش رو میچینید.
به صورت شکل زیر دو قسمت قطب مثبت و منفی رو پیدا میکنید:
مشکی مثبت و قرمز منفی!
25088

این دو تا سیم رو خوب هر کدوم رو دور خودش فر میدین تا هر سیم سیخ وایسه.
شارژر رو بزنید توی برق و قطب مثبت رو توی مثبت و منفی رو توی منفی فشار بدین.به مدت 3 دقیقه بگیریدش تا شارژ کنه باتری رو به صورت دستی!
بعد باتری رو توی گوشی بذارید و پیچهارو ببندید و گوشی رو روشن کنید و بزنید گوشی رو توی شارژ تا کاملا فول شارژ کنه گوشی رو.
موفق باشید.

این مطلب نه ترجمه شده و نه کپی! به صورت کاملا شخصی و تجربیه! ولی توی xda هم دیدم گذاشتنش :| به هر حال.جواب داد.
پس کپی با ذکر منبع و نام بنده حقیر موردی نداره.

old gamer
2014/01/22, 01:13
ای بابا خب چرا مواظب نبودی که باطری خالی نشه. مواظب باش از این به بعد

shadow fiend
2014/01/22, 06:29
ای بابا خب چرا مواظب نبودی که باطری خالی نشه. مواظب باش از این به بعد

خخخ.مشکل اینجاست که گوشی من روی ۱۳٪ بود.برنامه antutu رو ران کردم،کل باتری رو مکید...

Editor In chief
2014/01/22, 10:01
الان می توانید مشکل مورد نظر را برطرف کنید؟

shadow fiend
2014/01/22, 10:09
الان می توانید مشکل مورد نظر را برطرف کنید؟

بله.مشکل حل شده.
متاسفانه این تموم شدن باتری توی سری نکسوس ۷ و نکسوس ۴ همیشگی هست و غیر قابل حل شدن از پایه.
ولی با این روشی که گفتم کاملا گوشی دوباره لایف میشه.ولی باید دقت کرد که از نرم افزارهایی مثل antutu نباید استفاده کرد،چون باتری رو به دلیل فول لود کردن سی پی یو میخوره و هرزمان برای استاده کردن از برنامه های بنچمارک،باید گوشی فول شارژ باشه!

old gamer
2014/01/22, 11:16
والا ما برای بنچمارک گرفتن گوشیرو تو شارژ و فول لود نگه میداریم. رم اگر داره در میاریم وایفای و بقیه اتصالات بیسیم رو خاموش میکنیم سیم کارت آفلاین میکنیم برنامه هارو میبندیم که امتیاز بالا بگیره حالا شما با باطری 13 درصد چی میخواستی ازش بگیری؟ ینی تو این مدت که این گوشی رو داشتی بنچمارکشو نگرفته بودی؟

shadow fiend
2014/01/22, 11:21
والا ما برای بنچمارک گرفتن گوشیرو تو شارژ و فول لود نگه میداریم. رم اگر داره در میاریم وایفای و بقیه اتصالات بیسیم رو خاموش میکنیم سیم کارت آفلاین میکنیم برنامه هارو میبندیم که امتیاز بالا بگیره حالا شما با باطری 13 درصد چی میخواستی ازش بگیری؟ ینی تو این مدت که این گوشی رو داشتی بنچمارکشو نگرفته بودی؟

بنچمارکش رو گرفته بودم.ولی بنچمارک داریم تا بنچمارک!!
اورکلاک بود =))
Gpu:450
Cpu: 1830
واسه خاطر این بود که مشکل ایجاد شد.وگرنه برای بنچمارک گیری معمولی من با کلاک معمول خودش با شارژ ۱۰درصدم گرفتم :دی
کلا این مشکل توی فرومهای خارجی هم با همین برنامه antutu واسه نکسوسها پیش اومده بود!و بعضا با شارژ ۷۰درصد هم گوشی مرده بوده!!

Amoo
2014/01/22, 11:50
بعد کلی سبک و سنگین کردن گوشی ها و اندازه جیبم خواستم نکسوس 4 بگیرم که این مسئله دسترسی نه چندان ساده به باطری کمی ناراحت کننده است
حالا هم که شما میگید همچین مشکلی هم داره، دارم منصرف میشم.
راستی این گوشی قابلیت شارژ بیسیم رو هم داره آیا کسی ازش استفاده کرده؟

shadow fiend
2014/01/22, 12:29
بعد کلی سبک و سنگین کردن گوشی ها و اندازه جیبم خواستم نکسوس 4 بگیرم که این مسئله دسترسی نه چندان ساده به باطری کمی ناراحت کننده است
حالا هم که شما میگید همچین مشکلی هم داره، دارم منصرف میشم.
راستی این گوشی قابلیت شارژ بیسیم رو هم داره آیا کسی ازش استفاده کرده؟

موردی نداره که.گوشی خیلی عالی هم هست.
نگران نباشید.
اگر مشکلی پیشبیاد راحت گارانتی واستون انجام میده.اگر هم گارانتی نداشته باشه تعمیرکار موجوده همه جا!
بالاخره هر گوشی معایبی داره،بهتر از پریدن بوت توی گوشیهای سامسونگه.
شما نکسوس ۴بگیر،نگران نباش.

saman98
2014/01/22, 15:12
والا من نكسس ٧ مدل ٢٠١٢ دارم و تا حالا خيلي باطريش خالي شده
حتي يه بار باتريش تموم شد و ١ هفته هم همون طور موند اولش گذاشتمش شارژ هيچي نشون نميداد ولي بعد نيم ساعت خودش درست شد

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk HD

Flanker
2014/01/22, 16:21
جالبه خواهر من هم نکسوس 4 داره ولی تا به حال همچین مشکلی پیش نیومده براش!!چندین بار شارز گوشیش به طور کامل تموم شده!!)

shadow fiend
2014/01/22, 17:29
جالبه خواهر من هم نکسوس 4 داره ولی تا به حال همچین مشکلی پیش نیومده براش!!چندین بار شارز گوشیش به طور کامل تموم شده!!)

عرض کردم صفر مطلق :))))
یعنی به صورتی که باتری دیگه شارژی نداره که بخواد شارژ بگیره.اینی که شما میگی یه چیز معمول هست.
این مشکلی که من میگم اسم اصلیش battry drain هست! فرق داره.وگرنه اونطوری که هر دیوایسی شارژ میشه!

shadow fiend
2014/01/22, 17:31
والا من نكسس ٧ مدل ٢٠١٢ دارم و تا حالا خيلي باطريش خالي شده
حتي يه بار باتريش تموم شد و ١ هفته هم همون طورب موند اولش گذاشتمش شارژ هيچي نشون نميداد ولي بعد نيم ساعت خودش درست شد

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk HD

مال شما مشکلی نداشته.اشاره کردم که با متصل کردن شارژر،چراغ نوتفیکیشن گوشی چشمک میزنه!

mohsen_1580
2016/01/11, 08:38
سلام من نکسوس 4 دارم شب وصل کردم به پاور بانک که شارژ بشه صب ک بلند شدم دیدم چراغ روش قرمز شده و گوشی روشن نمیشه ... این کاری رو هم که شما گفتید انجام دادم درست نشد ...