PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نظرسنجی: برای خرید پاور به چه نکاتی توجه می کنید؟

Castiel
2014/01/21, 13:34
سلام دوستان عزیز

در نظر داریم تا هر ماه با یک نظرسنجی برای دریافت اطلاعات از شما سروران گرامی در جهت رفع مشکلات و اطلاع رسانی در خصوص خرید قطعات مختلف کامپیوتر، به کاربران کمک کنیم تا بهترین محصول را بر اساس فاکتور های مهم و اساسی انجام دهند. در حقیقت با انتخاب گزینه های مورد نظر و بحث در خصوص آنها، می توان به یک جمع بندی کامل و جامع دست پیدا کرد تا متوجه شویم که کاربران بر چه اساسی محصولات مورد نظر خود را انتخاب می کنند.
در اولین مرحله به یکی از مهم ترین قطعات یک کامپیوتر، یعنی "پاور" یا "منبع تغذیه" خواهیم پرداخت و می توانید یک یا چند انتخاب مهم خود را از میان گزینه های موجود در نظرسنجی برگزینید و همچنین در بخش نظرات، در خصوص گزینه های مورد نظر خود به بحث و تبادل نظر بپردازید. در پایان نظرسنجی، بر اساس آرای کسب شده، یک بررسی و تحلیل جامع در فروم و وب سایت سخت افزار منتشر خواهید گردید.

با تشکر

AloneWolf
2014/01/21, 13:40
کیفیت و توان آمپر دهی در ریل های 12ولت

Viper95
2014/01/21, 13:59
قدرت خروجی .

کیفیت برند .

قیمت .

2 گزینه اول رو انتخاب کردم :)

IMAN4K
2014/01/21, 14:05
مسلما سابقه برند در مرحله اول تعیین کننده است.و بعد هم قدرت پاور در فیلتر جریان و ولتاژ خروجی

Dan
2014/01/21, 14:07
میزان توان خروجی
ثبات توان خروجی
تنوع و تعداد کابل های خروجی (و پشتیبانی از استاندارد های مربوطه مثل SLI و CFX)
کم صدا بودن
کیفیت قطعات بکار رفته در ساخت
دارا بودن استاندارد های محافظتی
میزان راندمان و استاندارد های مصرف انرژی مثل 80Plus و EUP
طراحی ماژولار

و در آخر میانگین گرفتن از موارد بالا و محاسبه کیفیت و کارایی نسبت به قیمت

Castiel
2014/01/21, 14:12
مواردی هم در نظرسنجی در نظر گرفته نشد و دلیل آن متغیر بودن مقادیر است، به عنوان مثال خروجی پاور و تعداد ریل، تعداد کانکتور ها و مواردی از این دست در پاور های مختلف متفاوت است. در این نظرسنجی به موارد ثابت و اصلی اشاره گردیده است.

Dan
2014/01/21, 14:20
مواردی هم در نظرسنجی در نظر گرفته نشد و دلیل آن متغیر بودن مقادیر است، به عنوان مثال خروجی پاور و تعداد ریل، تعداد کانکتور ها و مواردی از این دست در پاور های مختلف متفاوت است. در این نظرسنجی به موارد ثابت و اصلی اشاره گردیده است.
آقا حسام درسته که متفاوته اما برای فهمیدن اهمیت این موارد برای کاربران ملاک خوبی بود. مثلا اینکه چند درصد از کاربران به تعداد ریل های خروجی اهمیت میدن.
یه نکته دیگه هم گزینه هایی هستش که به غلط بین کاربران جا افتاده مثل وزن پاور! برای رفع این موارد هم باید اقدام جدی انجام بشه.

Castiel
2014/01/21, 14:43
چهار گزینه

1- تعداد ریل خروجی
2- تعداد کانکتور های خروجی
3- مدارهای محافظتی
4- استاندارد های 80 Plus و ErP Lot 6

هم به نظرسنجی اضافه گردید.

Shahin007
2014/01/21, 15:43
1-کیفیت و کارایی
2-برند تولید کننده
3-تعداد ریل خروجی
4-تعداد کانکتورهای خروجی
5-استاندارد های 80 Plus و ErP Lot 6

برندهایی که ترجیح میدم: EVGA و Cooler Master و Enermax و Thermaltake و NZXT و Corsair

AGREEN
2014/01/21, 17:56
فاکتور های مورد نظر من :

1- کیفیت و کارایی

2- داشتن نشان 80-plus

3- تعداد ریل های خروجی

4- برند تولید کننده

5- قیمت .

Reza Eshraghi
2014/01/21, 20:02
:))))))) یه چی باشه وصل شه به برق،کافیه.
والا من دانشی نداشتم...
از این به بعد از علم دوستان استفاده میکنیم...

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

لطفاً رعایت حال تاپیک رو بکن حسین جان ! اینجا بحث تخصصی و جدیه ! :)

shadow fiend
2014/01/21, 20:22
لطفاً رعایت حال تاپیک رو بکن حسین جان ! اینجا بحث تخصصی و جدیه ! :)

عذر میخوام.
چون تخصصیه:
سایت گرین یه قسمت داره به اسم psu واسه گرفتن مقدار پاور مورد نیاز...
به این صورته که مشخصات سیستم مورد نظر رو میدیم و بعدش محاسبه میکنه و میگه چند وات مورد نیاز هست.حالا اگر اور کلاک کنی قاعدتا باید بیشتر از اون چیزی که میگه بگیریم،اگر نکنیم مقداری که پیشنهاد میده به نظرم کافیه.
من اگر بخوام بگیرم یا به کسی پیشنهاد بدم از اونجا استفاده میکنم.
چون اطرافیام حرفه ای کار نمیکنند،معمولا برند گرین میگیریم.خوب هم هست.راضی کنندست.
کلا جدی باشم بهتره :) بازم معذرت...

Reza Eshraghi
2014/01/21, 20:44
خب من نظر رو توی نظر سنجی دادم اما راستش دوست نداشتم اینجا نظری که تکراری و کاملاً مشخص هست رو بدم از طرفی هم درست نبود که فقط گزینه های نظر سنجی رو تیک زده باشم !
پس ویژگی های مد نظرم رو اعلام می کنم :
کیفیت و کارایی
تعداد ریل خروجی و کیفیت خروجی ریل های 12V
تعداد کانکتورهای خروجی و ماژولار بودن پاور
مدار های محافظتی
استاندارد های 80 Plus و ErP Lot 6 و سایر استانداردها و نشان های معتبر
نویز کم
برند تولید کننده
قیمت

kenzo
2014/01/22, 06:19
پول داشته باشی
Enermax (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) بگیری هم کیفیت داره هم کارائیش بالاست اما یکم گرونتره از محصولات دیگه که طبیعیه به خاطر کیفیتش

Castiel
2014/01/22, 08:20
در کل بر اساس تجربه ای که در این چند سال به دست آوردم، چون به شخصه به پاور و سیستم های خنک کننده علاقه بسیار زیادی دارم، اول از همه به برند تولید کننده توجه می کنم و انتخاب بنده هم فقط بین دو برند کولرمستر و انرمکس خواهد بود و بس. شما اگر به محصولات انرمکس توجه کنید، حتی قبل از کولرمستر و خیلی از تولید کنندگان دیگر از فناوری های مدیریت توان مصرفی و مدار های محافظتی استفاده کرده، به عنوان مثال پاور Tomhawk II 450W که در فروشگاه فروم سخت افزار (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) هم موجود است، دارای 6 مدار محافظتی، دو ریل 12 ولت، فناوری ErP Lot 6 برای کاهش توان مصرفی در حالت استند بای و فناوری AirGuard برای کاهش نویز فن است. در حالیکه این پاور در سال 2009 وارد بازار گردیده و اکنون بیش از 4 سال از حضور آن در بازار می گذرد، محصولات 4 سال گذشته برند های دیگر را که مشاهده کنید، تقریبا این امکانات را روی یک پاور 450 وات مشاهده نخواهید کرد. وقتی شما به برند مورد نظرتان اطمینان داشته باشید، تقریبا بدون نگرانی انتخاب خود را انجام خواهید داد. برند انرمکس جزو اولین برند هایی بود که به دلیل بار صفر در حالت C6 موفق به کسب تائیدیه برای استفاده از پردازنده های هسول اینتل گردید. جزو اولین برندهایی بود که پاور با استاندارد 80Plus Platinum آن وارد کشور شد و مواردی دیگر ...

به هر صورت با احترام به تمام سلایق و برند های حاضر در بازار، این نظر شخصی بنده بود.

moli_ahmad
2014/01/22, 10:16
من اون اوایل یه پاور میداف داشتم :D:Dکه با ارتقا قطعات شد گرین 480وات و بعدش ocz 700w و بعدش ترمالتیک 775 وات و الان هم انرمکس maxrevo 1350 w رو دارم تو تمام اینا کیفیت ساخت این اخری و بیصدا بودنش بینظیر هست من کولر مستر رو نداشتم مطمئنم که اونم کیفیت ساخت عالی داره با توجه به تجهیزات دیگش و البته corsair . اما اگه بخوام پاور بخرم که البته فکر نکنم تا چند سال اینده نیاز باشه اول به برند بعد کیفیت ساخت و ماژولار بودنش و همخوانی با قطعات و کاری که ازش میخوام توجه میکنم

mustang GT
2014/01/22, 10:17
واقعا جای این نظر سنجی خالی بود.دست مدیر درد نکنه
کیفیت قیمت کارایی و برند
قبل از اینکه ادامه تاپیک رو بخونم اینارو زدم.فک کنم به یه چیزایی اصلا توجه نکردم.البته خودم اونارو به حساب کیفیت گذاشتم!!!;)
به نظرم جای گارانتی خالیه توی گزینه ها.البته نظرم منه شاید اشتباه بگم.
اما توی ایران واقعا گارانتی لازمه.یعنی پشتوانه جنسی هست که میخری.
از بحث فنی خارج نشیم الان فهمیدم این ریل که همه میگن یعنی چی!:-bd

Reza Eshraghi
2014/01/22, 10:22
در کل بر اساس تجربه ای که در این چند سال به دست آوردم، چون به شخصه به پاور و سیستم های خنک کننده علاقه بسیار زیادی دارم، اول از همه به برند تولید کننده توجه می کنم و انتخاب بنده هم فقط بین دو برند کولرمستر و انرمکس خواهد بود و بس. شما اگر به محصولات انرمکس توجه کنید، حتی قبل از کولرمستر و خیلی از تولید کنندگان دیگر از فناوری های مدیریت توان مصرفی و مدار های محافظتی استفاده کرده، به عنوان مثال پاور Tomhawk II 450W که در فروشگاه فروم سخت افزار (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) هم موجود است، دارای 6 مدار محافظتی، دو ریل 12 ولت، فناوری ErP Lot 6 برای کاهش توان مصرفی در حالت استند بای و فناوری AirGuard برای کاهش نویز فن است. در حالیکه این پاور در سال 2009 وارد بازار گردیده و اکنون بیش از 4 سال از حضور آن در بازار می گذرد، محصولات 4 سال گذشته برند های دیگر را که مشاهده کنید، تقریبا این امکانات را روی یک پاور 450 وات مشاهده نخواهید کرد. وقتی شما به برند مورد نظرتان اطمینان داشته باشید، تقریبا بدون نگرانی انتخاب خود را انجام خواهید داد. برند انرمکس جزو اولین برند هایی بود که به دلیل بار صفر در حالت C6 موفق به کسب تائیدیه برای استفاده از پردازنده های هسول اینتل گردید. جزو اولین برندهایی بود که پاور با استاندارد 80Plus Platinum آن وارد کشور شد و مواردی دیگر ...

به هر صورت با احترام به تمام سلایق و برند های حاضر در بازار، این نظر شخصی بنده بود.

قطعاً همین طوره آقا مدیر گل ! یک برند معروف و شناخته شده تمام فناوری های برتر رو ازش استفاده می کنه و میشه گفت گلچین همه ویژگی های فنی و کیفی و کمی یک پاور مناسب رو توی یک مدل از یک برند معروف پیدا کرد ! @};-

ARMIN
2014/01/22, 11:11
من براى سيستم خودم وقتى پاور بخوام تهيه كنم به ترتيب اولويت اين موارد رو بررسى ميكنم:

1. رنگ بدنه ى پاور - برام مهمه رنگ پاور به تم كلى كيس بياد.
2. رنگ Sleeve‌ كابل ها - خيلى مهمه رنگ كابل ها عجق وجق و گل باقالى نباشه. ترجيها" يك دست مشكى.
3. تعداد كابل هاى ساتا و مولكس - با توجه به تعداد هارد ديسك ها و درايو ها و تعداد خروجى هاى مولكسى كه نياز دارم، خيلى مهمه تعداد شاخه ى كابل مجزا براى هر دسته از درايو ها و تعداد سوكت لازم براى همه ى آنها نه تنها فراهم باشه، بلكه كمى هم بيشتر باشه براى آينده نگرى.
4. دراز بودن كابل برق CPU‌ يا همون كابل 4+4. چون كيس فول تاور دارم مهمه كه اين كابل به اندازه ى كافى دراز و طولانى باشه.
5. گواهى 80Plus - خيلى مهمه پاور انتخابى حداقل حداقل گواهى Bronze رو داشته باشه، كمتر از اون هيچ پاورى رو مورد توجه قرار نميدم.
6. مدار هاى محافظتى - خيلى مهمه پاور به انواع گواهى ها و مدارهاى محافظتى مجهز باشه.
7. ماژولار بودن كابل ها - براى اسمبل تمييز تر و راحت تر
8. تعداد ريل كمتر در هر شاخه از ولتاژ و ميزان آمپراژ بيشتر در هر شاخه (در اين مرحله استفاده از محاسبه گر توان پاور الزامى است تا ميزان وات مورد نيازم رو بدست بيارم)
9. گارانتى - هرچه شركت گارانتى كننده معتبر تر باشه و تعداد سالهاى بيشترى پاور رو گارانتى كنه خوب ارزشش در چشم من بيشتره
10. برند پاور - انرمكس، كولر مستر، كورسير، گرين
11. به روز بودن پاور - خيلى مهمه پاور مورد نظر 10 سال توى انبارها نخوابيده باشه بعد يكهو سر از بازار ايران دربياره و ترجيحا" از مدلهاى روز باشه كه حالت C6 هسول رو هم پشتيبانى كنند.
12. بررسى ريويو هاى خارجى - چك كردن جوايز اهدايى به پاور

بعد كه همه ى اين موارد رو بررسى كردم و به مدل مورد نظرم رسيدم، ميبينم كه يك ميليون تومن قيمت داره، و منم عمرا" همچين پولى ندارم.

ميرم بازار هرچيزى گيرم بياد تا سقف 300 تومن كه بيشترين تعداد فاكتور هاى مورد نظرم رو داشته باشه، اونو ميخرم.

Amoo
2014/01/22, 11:36
...
بعد كه همه ى اين موارد رو بررسى كردم و به مدل مورد نظرم رسيدم، ميبينم كه يك ميليون تومن قيمت داره، و منم عمرا" همچين پولى ندارم.

ميرم بازار هرچيزى گيرم بياد تا سقف 300 تومن كه بيشترين تعداد فاكتور هاى مورد نظرم رو داشته باشه، اونو ميخرم.

حرف دل من رو زدی...

vo.morteza
2014/01/22, 19:41
1- کیفیت و کارایی
2- برند تولید کننده
3-
قیمت

Castiel
2014/01/23, 09:04
متاسفانه استفاده از پاورهای بی نام و نشان با قیمت های بسیار پایین در میان کاربران و فروشندگان به یک اتفاق ناخوشایند تبدیل شده و همین مسئله به دلیل کارایی و طول عمر پایین پاورهای متفرقه، سبب تحمیل خسارت مالی زیادی به کاربران می شود. پس بهتر است با یک بار هزینه صحیح و منطقی، قطعات سیستم خود را بیمه کنید و طول عمر آنها را افزایش دهید.

VSH-Katana
2014/01/23, 14:45
از نظر من همه اینا مهم هستن ! اما خیلی از موارد تو کیفیت و کارایی خلاصه میشن که رای بالایی هم اوررده

VSH-Katana
2014/01/23, 14:46
متاسفانه استفاده از پاورهای بی نام و نشان با قیمت های بسیار پایین در میان کاربران و فروشندگان به یک اتفاق ناخوشایند تبدیل شده و همین مسئله به دلیل کارایی و طول عمر پایین پاورهای متفرقه، سبب تحمیل خسارت مالی زیادی به کاربران می شود. پس بهتر است با یک بار هزینه صحیح و منطقی، قطعات سیستم خود را بیمه کنید و طول عمر آنها را افزایش دهید.
در همین راستا یکی از دوستان رفته بود یه پاور 1000 وات رو خریده بود 40 تومن

Castiel
2014/01/24, 12:59
در همین راستا یکی از دوستان رفته بود یه پاور 1000 وات رو خریده بود 40 تومن

احتمالا پاورشون خیلی راحت هم از جیبشون در میومد؟!
در بسیاری از فروشگاه های آنلاین هم شاهد حضور پاورهای ارزان قیمت و بی کیفیت هستیم.
در یکی از سایت ها عنوان شده "پاور 2000 ولت"
که به این سایت پیام دادم و عنوان کردم 2000 ولت یعنی سه برابر برق صنعتی سه فاز! اگر هم منظور شما 2000 وات باشد که خب بسیاری از شرکت های پیشرو در این زمینه موفق به تولید پاور 2000 وات نشدند. همچنین با توجه به قیمت پاورهای وات بالای با کیفیت و از برندهای معتبر، چطور ممکن است پاور 2000 وات فقط با قیمت 90 هزار تومان به فروش برسد؟!

reza shemirani
2014/01/26, 19:48
با سلام خدمت تمام دوستان

نظر سنجی بجا و مناسبی هست و از مدیران محترم متشکرم

گزینه کیفیت و کارایی بیشترین رای را آورده ولی سوالی وجود دارد, یک مصرف کننده هنگام خرید یک پاور چگونه کیفیت و کارایی محصول را تشخیص می دهد ؟!!!!
رسیدن به این مطلب که کیفیت کدام و کارایی کدام مدل بهتر است از ظاهر قابل تشخیص نیست پس به نظر بنده :

* تست و بررسی های معتبر بین المللی که در اینترنت به راحتی قابل دسترسی است
* استانداردهای بین المللی که یک محصول دریافت کرده مثل 80plus که به راحتی با مراجعه به سایت این موسسه قابل بررسی است
* ودر نهایت با توجه به مطالب فوق برند تولید کننده و سلامت پشتیبان کننده کالا

به مصرف کننده کمک خواهد کرد تا کیفیت و کارایی محصول منتخب خود را دریابد.
به صرف ظاهر و اظهارات ارائه کننده و لیبل ها روی کالا متاسفانه نمی توان از کیفیت محصول اطمینان حاصل کرد

موفق باشید

saeid6574598
2014/01/26, 21:49
با سلام خدمت دوستان عزیز! ضمن تشکر از آقای شالیکاریان؛ مطالعه این مطلب به جهت درک بهتر این موضوع، خالی از لطف نیست:

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

Amir99
2014/01/27, 00:08
با اجازه ی اسـاتید محترم

مَثَلِ کاربران غافل از منبع تغذیه، مَثَلِ همان افرادی است که می خواهند اتومبیل بخرند و فقط به اسب بخار و میزان گشتاور و در یک کلام مــوتــور فکر می کنند! در صورتی که عنصری مهم از اتومبیل را از قلم انداخته اند. چه چیزی؟ ســیــســتم تــعــلــیــق!!!

جادّه خاکی: از منظر بسیاری از ریش سفیدان عرصه ی خودرو، مهم ترین قسمت ماشین سیستم تعلیق آن است. که بهترین نوع آن هم سیستم Multi-link یا چندبازو است! که هم راحتی خارق العاده ی را برای سر نشینان فراهم می کند و هم هندلینگ و فرمان پذیری عالی دارد! / ولی با کمال تأسف اکثر افراد برای داشتن خودرویی قدرتمند، تن به سیستم تعلیق مک فرسون ( Mac Pherson ) می دهند! چرا؟ چون یک سیستم تعلیق Mac Pherson قیمت بسیار کمتری نسبت به سیستم Multi-link دارد. /

در بین کاربران سخت افزار، مقوله ی ذکر شده در بالا، در قالب " منبع تغذیه " و " کیس " نمایان می شود! و این کاربران اهمیت بسیار کمی به منبع تغذیه و کیس سیستم خود می دهند، و ترجیح می دهند تا قسمت اعظم بودجه ی خود را به CPU و MB و VGA و RAM اختصاص دهند. برخی افراد پا را فراتر گذاشته و منبع تغذیه را فدای SSD می کنند!

در یک کلام چنین نگرشی نسبت به کیس و منبع تغذیه کمال بی انصافی است.:((

فاکتور های مهم برای یک پاور مناسب از نظر بنده: 1) نویز و ریپل 2) Voltage Regulation یا همان میزان افت ولتاژ ریل در فشار کاری و لود سنگین است.

یا حق

iSteve
2014/01/28, 20:06
......
فاکتور های مهم برای یک پاور مناسب از نظر بنده: 1) نویز و ریپل 2) Voltage Regulation یا همان میزان افت ولتاژ ریل در فشار کاری و لود سنگین است.
دقیقا!
حتی به نظرم گواهی های 80Plus هم چیزی رو مشخص نمیکنند و نباید فقط به 80Plus توجه کرد چون چیزای بسیار مهمتری این وسط هستن.
مهمترین فاکتور خرید پاور برای تمام افراد باید همین ریپل نویز در شرایط کاری مختلف باشه که گزینه ای در این مورد در نظرسنجی تدارک دیده نشده@};-

Castiel
2014/01/28, 21:51
دقیقا!
حتی به نظرم گواهی های 80Plus هم چیزی رو مشخص نمیکنند و نباید فقط به 80Plus توجه کرد چون چیزای بسیار مهمتری این وسط هستن.
مهمترین فاکتور خرید پاور برای تمام افراد باید همین ریپل نویز در شرایط کاری مختلف باشه که گزینه ای در این مورد در نظرسنجی تدارک دیده نشده@};-

البته ناصر جان، شرکت های تولید کننده هم روی این موضوع مانور نمی دهند و باید از روی بررسی هایی که در وب سایت ها منتشر می شود، این مسیله را چک کرد.