PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پیشنهاد سیستم کامل 4,500,000

rahmat
2014/01/21, 07:23
سلام خدمت اساتید محترم انجمن
من برای کارم که در ضمینه انیمیشن و رندر هست نیاز به یه سیستم خوب دارم. اما بودجم کمه (حدود چهارو نیم میلیون).
اطلاع دقیقی از اینکه تفاوت سوکت 2011 و 1155 در سرعت رندر چقدر است. ندارم. اگه دوستانی که مقایسه کردن راهنمایی کنن ممنون میشم.
کانفیگ زیر رو تو سایتای خارجی دیدم. نمیدونم حدود چقدر درمیاد قیمتش. اصلا موجود هستند یا نه.

Intel Core i7 3930K
Gigabyte GA-X79-UP4
G.Skill Ares F3-1600C9Q-16GAO 16GB (4x4GB)
Seagate Barracuda 2TB
Samsung 830 128GB
Gigabyte GeForce GTX 660 OC 2GB
Corsair Carbide 500R Case
Antec HCG 520W Modular
CoolerMaster Hyper 212 Evo

Hessam
2014/01/21, 08:12
مشخصات سیستمی که نوشتید، بعضی هاش موجود نیست!
اما خیلی راحت یه چیزی حدود 6-7 میلیون در میاد براتون.

در مجموع سوکت 2011 قطعاً بهتره. اما برای بودجه ی نسبتاً محدود شما، سوکت 1150 رو توصیه می کنم:

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

rahmat
2014/01/21, 21:21
با تشکر از شما اقا حسام. راستش من خودم سوکت 2011 رو دوست دارم. نمیدونم چقدر ارزش هزینه بیشتر رو داره.
یه سیستمی هست که یه بنده خدایی به شرط سلامت میفروشه. یک ساله که خریده. اگه این رو با قیمت 5.5 میلیون بخرم. خوبه به نظر شما.؟؟؟
اینم کانفیگش.::

- cpu intel 3930k core clock 4.3 GHZ 14 MB cache
- 32 GB ddr3 dual channel
- SSD 90 GB sata III 6GB/S
- MB MSI x79 GD45
- HDD 1*1 , 2 Tera RAID
- Cooling Ultrasilent + Cooling Controller Xvosion
- X v***on Cooling Controller
- Case Haf X + 24x12cm Extra Cooling
- Power Supply 700 w Cooler Master SilenPro
- DVD_RW + Reader

Hessam
2014/01/21, 21:27
خواهش می کنـــــــم.

مشخصات سیستمی که الان دادید، حداکثر حداکثر 4/5 میلیون ارزش خرید داره. یعنی این قیمت به شما بده، خوب و ارزشمنده. ارزش خرید خوبی داره. (با توجه به اینکه 1 سال کارکرد داره)

شما با 7 میلیون تومان، می تونید یک سیستم خیلی خوب و آینده دار بخرید. (که پردازنده اش 12 هسته ای خواهد بود.)
با پردازنده 8 هسته ای، 6 میلیون هزینه داره براتون.

در صورت خرید سیستم جدید، احتمال ارتقا در آینده وجود داره براتون؟ ممکنه ارتقا بدین سیستم جدید رو؟

rahmat
2014/01/21, 21:29
یعنی قیمتش حدود 8.5 میلیونه.؟؟؟

Hessam
2014/01/21, 21:35
یعنی قیمتش حدود 8.5 میلیونه.؟؟؟

خیر. بنده چنین اظهار نظری نکردم!
اما قیمت آکبند سیستمی که نوشتید، حدود 6/5 میلیون هست.

rahmat
2014/01/21, 23:06
راستش اقا حسام. از شما چه پنهون.
من بودجه م کمه. اهل ارتقاع هم نیستم. یعنی معمولا یکی دو سال استفاده میکنم و میفروشم. حقیقت مطلب اینه که من گفتم 4.5 میلیون. شاید بشه سوکت 2011 بست. اما بودجه واقعی من 4 میلیونه. اون 500 رو میخواستم با بدبختی جور کنم. مطمن هم نبودم چقدر ارزش هزینه کردن داره.
این سیستم دست دوم رو هم که دیدم. گفتم اگه حدود 8 بیارزه. خب 2.5 سود کردم. غنیمته.در عوض دیرتر نیاز به فروش یا ارتقا داره. موقع فروششم کمتر ضرر میکنم.

حالا به نظر شما سیستم بالارو میشه ارزونتر بست. البته با رم 16 و حذف نکردن ssd. !!

دوم اینکه من اصلا از کینگسنون خاطره خوشی ندارم. میشه برندش رو به ocz یا Corsair تغییر داد.
البته میدونم بخاطر بودجه کممه.

بعد اینکه ایا میتونم یه کیس دیگه انتخاب کنم.؟؟ البته با توجه به اصراری که مبنی بر عدم تغییر قطعات داشتین برای بقیه دوستان میپرسم.

بازم ممنون از راهنمایی های خوب و سریعتون.

Hessam
2014/01/22, 07:49
بله. چرا که نه؟! با وصله پینه کردن، هر چیزی ممکنه! اما خب سیستم از شرایط استاندارد خارج میشه و کلاً بهم می ریزه. رم رو هم براتون کرسیر می نویسم در جدول.

در مورد کیس بفرمایید چه مدلی مد نظرتون هست؟

rahmat
2014/01/22, 10:29
ممنون اقا حسام.
اقا رم رو میشه corsair 16 کرد.؟؟؟ البته اگه کینگ رو تایید میکنید قبول میکنم. ولی 16 بیشتر به کارم میاد.
کیس رو هم من چند مدل پیدا کردم . قیمت و موجود بودنش رو نمیدونم.
RaidMax Seiran
Cooler Master CM690
Green Infinity
Green Dragon

Green X7 هم هست ولی فکر کنم خیلی گرون باشه.
اگه مدل دیگه ای هم هست که مد نظر شما باشه. فقط ظاهر ساده و باوقار. کنارشم طلق داشته باشه. حله.

بازم متشکرم.

Hessam
2014/01/22, 10:45
خب اینجوری که نمیشه...! شما هم سیستم بهتر میخواید و هم ارزون تر! یه کم منطقی باشید که چنین چیزی شدنی نیست!!
ضمناً یادم رفت بگم با بودجه ای که دارید، خرید کیس بهتر، شدنی نیست!
الان هم نمی دونم از کدام قطعات بزنم که 500 کم بشه!! خیلی کار سخت شد!
شاید بتونم یه جورایی کیس دراگون رو براتون قرار بدم در لیست. اما قیمت از 4/5 کمتر نمیاد! سیستم شما بودجه ی 7-8 میلیونی رو می طلبه!! 4 تومن که چیزی نیست!

میشه سیستم رو هم 4 میلیون در نظر گرفت، اما از نظر آینده نگری، کلاً نمی تونید روش حساب کنید. اگر اوکی هست، تغییرش بدم برای 4 تومن.

بله. کینگستون رو تایید می کنم.

rahmat
2014/01/22, 18:24
اقا حسام , میدونم هم خدا رو میخوام. هم خرمارو.!!
خدمتت عرض کنم. همونجور که گفتم. الان تا یکی دوسال یه چیزی میخوام کارمو راه بندازه. قصد ارتقاشو ندارم .
ایشالا دستم که پرشد. دوباره مزاحمتون میشم.!!! ;-)
بیزحمت. همین 4.5 باشه. فقط رمش بشه 16 .

کیس رو هم شنیدم مثل اینکه قیکت برندهای دیگه تو نمونه های مشابه از Green پایین تره. درسته.؟؟؟

راستش از این RaidMax Seiran خیلی خوشم اومده.
green infinity هم خوبه.

Hessam
2014/01/22, 19:08
ok. لیست جدید، جایگزین شد./
گرین بهتر از ریدمکس هست. معتبر تره.

rahmat
2014/01/23, 00:36
اقا حسام واقعا محبت کردی.
خیلی صبورانه قابل انعطاف عمل کردی.

حقا که مارو شرمنده خودت کردی برادر.

از این به بعد هرکی بخواد سیستم جمع کنه. حتما این سایت و فروم رو بهش معرفی میکنم.

دمت همتون گرم.

یا حق...