PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : زیاد تر بودن نور از سمت چپ و بیشتر قسمت پایین مانیتور

Registration
2014/01/16, 13:55
سلام دوستان
همین یکشنبه یه مانیتور 23ea63v (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) گرفتم (پلمپ) 800تومن
اصل مشکل: Light Bleeding نسبتا خفیف
وقتی رنگ سیاه تو صفحه باشه این سیاهی در کل صفحه یکسان نیست سیاهی در پایین سمت چپ مانیتورم روشن تر از بقیه ی جاهای مانیتوره
* احتمالا تو رنگای دیگه هم همینطور هست و بنده متوجه نشدم!
شاید به نظرتون مشکل زیاد حاد به نظر نیاد ولی این حالت رو رو کل صفحتون تصور کنید یا روی صفحتون فول اسکرن به نمایش بزارید تا ببینید چجوریه!
* این مانیتور IPS هست و همونطور که میدونید در تغییر زاویه دید مشکلی براش پیش نمیاد ولی بهرحال بنده دقیقا روبروی مانیتور هستم
ضمنا وقتی فاصلم 40 سانتی یا کمتر هست وضعیت از اینم بدتر و اون قسمتِ روشنتر رنگش کاملا سورمه ای میشه...
حالا سوال من اینجاست همچین ایراد نسبتا خفیفی رو گارانتی مادیران قبول میکنه؟
لطفا اگه شما هم این مدل رو دارین بررسی کنین بهم خبر بدین ببینم کلا اینا این مشکلو دارن یا فقط مال من مشکل داره؟
واسه بررسیش کافیه یه عکس با رزولوشن 1920*1080 با پینت درست کنین و یه نقطه‌ی (Dot) سفید یه جای صفحه بزارین و بصورت تمام صفحه بازش کنین
(اگه اون نقطه رو نزارین مانیتور لامپا پس زمینشو کلا خاموش میکنه و صفحه سیاه خالص میشه و نمیشه فهمید این مشکل رو داره یا نه)
اینم عکساش روی تنظیمات دیفالت (تو تنظیمات ریستش کردم و بعد حالت انرژی سیوینگش رو خاموش کردم چون هی کمنور پرنور میشد):
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.
پ.ن. 1: جالبه تو بعضی شرایط نوریِ اتاقم میشه تقریبا گفت مشکل اصلا قابل توجه نیست!!!!! طوری که فکر کنم اگه الان عکس بگیرم شما هم تعجب میکنید فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.
چند تا مانیتور دیگه هم دیدم فهمیدم این در مقایسه با بقیه فوق‌العادست (البته قیمتشم خیلی فرق داره) و این مشکل (که اگه رنگ صفحت خیلی تیره نباشه و حساس نشی چندان قابل ملاحظه نیست) در مقابل تفاوتش نسبت به اونا هیچه الانم خیلی بهتر بهنظرم میاد پس بهتره خودمو الکی اذیت نکنم. یکی دیگه عین مال خودم هم دیدم اونم دقیقا همینجوری بود ولی مشکل اون خیلی کمتر به نظرم اومد ... ولی الان که نگاه میکنم میبینم مشکل مال خودمم خیلی کمتر شده و دقیقا مثل همون به نظرم میاد! علتشم ظاهرا فقط تفاوت شرایط نوریه اتاق من با جاییه که اون مانیتور بود (خونم آفتابگیره یکسره شرایط نوریش فرق میکنه) اگه اتاق نورش خوب باشه احتمالا متوجه مشکلی نمیشید، تو اینترنت هم گشتی زدم و دیدم اکثر LGها و حتی خیلی از ASUSها و DELLها با وجود اینکه در ضمینه‌ی مانیتور شهرت دارن این مشکل رو دارن و احتمال اینکه بتونی مانیتور کاملا بدون Backlight Bleed پیدا کنی کمه ولی خوب جوینده شاید یابنده بشه
پ.ن. 2: متن تاپیک رو برای بیان واضحتر و دقیقتر مشکل تغییراتی دادم متن اولیه ی تاپیک در این پست (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. 2&viewfull=1#post118702) نقل قول شده.

meelad
2014/01/16, 14:06
سلام دوستان
همین یکشنبه یه مانیتور 23ea63v گرفتم (پلمپ) 800تومن هنوز تاریخ گارانتیش شروع نشده
نور از سمت چپ قسمت پایین بیشتر از قسمتای دیگه‌ی صفحست مثلا تو همین انجمن که چپ و راست صفحه سیاهه واسه من سمت چپ قسمت پایین تقریبا سورمه‌ای رنگه!
این اولین مانیتور LCD/LED هست که خریدم قبلا CRT داشتم
همه‌ی LCD/LED ها همینطوریه؟
لطفا کمک کنید
کسی تجربه ای داشته؟
چکارش کنم؟
مادیران قبول میکنه؟
لطفا اگه شما هم این مدل رو دارین بررسی کنین بهم خبر بدین ببینم کلا اینا این مشکلو دارن یا فقط مال من مشکل داره؟
واسه بررسیش کافیه یه عکس با رزولوشن 1920*1080 با پینت درست کنین و یه نقطه‌ی (Dot) سفید یه جای صفحه بزارین و بصورت تمام صفحه بازش کنین
(اگه اون نقطه رو نزارین مانیتور لامپا پس زمینشو کلا خاموش میکنه و صفحه سیاه خالص میشه و نمیشه فهمید این مشکل رو داره یا نه)

اینکه همچین چیزی با مانیتور LCD/LED اتفاق بیفته عجیب و غیر عادی هستش!

چون LCD/LED ها به جای نوردهی با فلوروسنت از نور LED ها بهره می برن

و این اتفاقی که در LCD/LED شما افتاده در LCD ها یه چیز عادیه

تنظیمات مانیتور رو ریست کنین(از تو منوی خود مانیتور)، شاید درست شد!

Registration
2014/01/16, 14:19
اینکه همچین چیزی با مانیتور LCD/LED اتفاق بیفته عجیب و غیر عادی هستش!
چون LCD/LED ها به جای نوردهی با فلوروسنت از نور LED ها بهره می برن
و این اتفاقی که در LCD/LED شما افتاده در LCD ها یه چیز عادیه
تنظیمات مانیتور رو ریست کنین(از تو منوی خود مانیتور)، شاید درست شد!
این مانیتور (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)ا IPS LCD with LED Backlight هستن که اصلاحا بهشون LED میگن
نه داداش مشکل با ریست حل نمیشه ولی همین الان هم بگفته ی شما ریست کردم و مشکل همچنان پابرجاست!
راه حل دیگه؟

VSH-Katana
2014/01/16, 14:27
روی مشکی مشکل دیده میشه؟
اگه یه صفحه کاملا سفید باز کنی چی؟
رو یه سیستم دیگه امتحان کردی؟
با چه کابلی وصل کردی ؟

Registration
2014/01/16, 14:54
روی مشکی مشکل دیده میشه؟
اگه یه صفحه کاملا سفید باز کنی چی؟
رو یه سیستم دیگه امتحان کردی؟
با چه کابلی وصل کردی ؟
روی تماما سفید نه حد اقل چون زیادی روشن میشه شاید من روی سفید متوجهش نمیشم
با کابل خودش که تو جعبش بود بود (VGA (D-Sub متاسفانه یه DVI گرفتم خراب بود بردم پس دادم راهم دوره ازونجا الانم وسط امتحانا پایانترممم دیگه کابل نگرفتم دوباره امتحان کنم (نزدیکا پیدا نمیشه مجبورم از پاساژ تک مشهد بگیرم) الآن فقط همین کابل VGA موجوده
ویرایش: روی تماما سفید بیشترین نور رو وسط بالای صفحه داره که زیاد محسوس نیست

VSH-Katana
2014/01/16, 15:00
تو تصویر عادی هم هست دیگه؟نه؟
با یه کابل دیگه (hdmi ) امتحان کن! به یه سیستم دیگه هم وصل کن!
اگه مشکل پا بر جا بود ببر گارانتی
راستی اگه فقط رو رنگ سیاه کامل یه گوشه روشنتره مشکلی نیست(یعنی وقتی که داری به یه صفحه مشکی نگاه میکنی)
اما تو اسفاده عادی اگه یه گوشه روشنتره جوری که شبیه رنگ پریدگی هست باید ببری گارانتی

Registration
2014/01/16, 15:11
تو تصویر عادی هم هست دیگه؟نه؟
با یه کابل دیگه (hdmi ) امتحان کن! به یه سیستم دیگه هم وصل کن!
اگه مشکل پا بر جا بود ببر گارانتی
راستی اگه فقط رو رنگ سیاه کامل یه گوشه روشنتره مشکلی نیست(یعنی وقتی که داری به یه صفحه مشکی نگاه میکنی)
اما تو اسفاده عادی اگه یه گوشه روشنتره جوری که شبیه رنگ پریدگی هست باید ببری گارانتی
تو عکس و فیلم بصورت عادی زیاد معلوم نیست ولی تو همون عکس و فیلم هم وقتی اون گوشه‌ها سیاه باشه سورمه‌ای دیده میشه

VSH-Katana
2014/01/16, 15:20
میتونی با گوشی عکس بگیری؟ از رو صفحه دسکتاپ و صفحه در حالت کامل سیاه قرار بدی ببینیم دقیقا چه شکلیه!

Registration
2014/01/16, 18:16
باشه ولی الآن نمیتونم فردا با دوربین کامپکت عکس میگیرم کمحجمش میکنم قرار میدم

Reza Y
2014/01/16, 21:36
ببرید گارانتی مشکل سخت افزاری هست ضمنا یعنی چی گارانتی شروع نشده مگه برگه گارانتی رو مهر نکرد زمان تحویل؟

Reza Eshraghi
2014/01/16, 21:55
ببرید گارانتی مشکل سخت افزاری هست ضمنا یعنی چی گارانتی شروع نشده مگه برگه گارانتی رو مهر نکرد زمان تحویل؟

رضا جان ! تا جایی که من میدونم و مانیتور LG دارم الآن ، اینا برگه گارانتی ندارن ! بارکد سریال نامبر مانیتور رو برمیداره فروشگاه توی پنل نمایندگان سایت مادیران ثبت می کنه و از زمان ثبت ، گارانتی شروع میشه !
عجیبه که برای ایشون هنوز ثبت نکردن !
البته اگه سریال نامبر رو بدن براشون تو بخش مدت زمان باقی مانده گارانتی پیگیری می کنم که واقعاً گارانتی شروع شده یا نه !

Registration
2014/01/16, 23:54

رضا جان ! تا جایی که من میدونم و مانیتور LG دارم الآن ، اینا برگه گارانتی ندارن ! بارکد سریال نامبر مانیتور رو برمیداره فروشگاه توی پنل نمایندگان سایت مادیران ثبت می کنه و از زمان ثبت ، گارانتی شروع میشه !
عجیبه که برای ایشون هنوز ثبت نکردن !
البته اگه سریال نامبر رو بدن براشون تو بخش مدت زمان باقی مانده گارانتی پیگیری می کنم که واقعاً گارانتی شروع شده یا نه !
خوب دوستان تو تاریکی (تقریبا مطلق) عکس گفتم تو عکس خیلی فجیع دیده میشه ولی با چشم اینطور نیست و تقریبا قابل تحمل هست!!!
این با حداقل برایتنس و کنتراست:
و اینم با حداکثر برایتنس و کنتراست:
و اما درمورد گارانتی: بنده زمانی که مانیتور رو پلمپشو باز کردم و از تو جعبه در آوردم توش کارت گارانتی داشت که سریال و اینجور چیزا روش نوشته و اینم نوشته که تاریخ شروع گارانتی از 15 بهمن 92 واسه این بود که گفتم هنوز گارانتیش شروع نشده مگرنه یه چیزی رو روی جعبه کنار سریال دستگاه با تیغ برش داده بودن و ورداشته بودن که فکر کنم همون چیزی باشه که شما میگین نماینده ورمیداره و تو سایت مادیران ثبت میکنه!
در مورد عکس: بنده مانیتور رو حتی تو همون تاریکی مطلق هم که نگاه میکنم به این فجاعت که تو عکس دیده میشه نیست و بیشتر گوشه پایین صفحه کمی سورمه ای دیده میشه اونم اگه سمت چپ راسته صفحت سیاه باشه تفاوتش رو میفهمی و میفهمی که اونور یه ایرادی هست که بجا مشکی کمی سورمه ایه و اگه خیلی حساس نباشی و نیای مثل من همون روز اول همه چی رو از بیخ دقت کنی چیزی نمیفهمی ولی بهرحال مانیتور کلا سمت چپش (تقریبا از وسط به سمت چپ) کمی سیاهی رو سورمه ای رنگ نشون میده و بیشترین شدتش تو پایین سمت چپ هست همون قسمتی از پایین سمت چپ که تو تصویر به رنگ سورمه ایه روشن دیده میشه در واقعیت (با چشم) به رنگ سورمه ایه تاریک دیده میشه و بقیه جاها زیاد ایراد قابل گیر دادنی نیست!
* اون نقطه (دات) که تو تاپیک گفتم هم گوشه ترین نقطه بالا سمت راست هست و اندازش دقیقا یک پیکسله اگه این نطفه رو نزارم مانیتور کلا LED های پس زمینشو خاموش میکنه که اصلا اینگار مانیتور خاموشه پس مجبور شدم یه نقطه بزارم

VSH-Katana
2014/01/17, 01:10
خب یه عکس هم قرار شد از تصویر معمولی روی دسکتاپ بزاری! اما این عکس بسیار فجیح هست !
و به نظر مشکل داره

VSH-Katana
2014/01/17, 01:18
در کل با یه دور بین ساده عکس بگیر که حساس زیاد نباشه به نور!
یا با همین دوربین توی نور اتاق عکس بگیر!
چند حالت هم بگیر! فقط ازسیاه نگیر
دوربینت چیه؟

Registration
2014/01/17, 17:41
در کل با یه دور بین ساده عکس بگیر که حساس زیاد نباشه به نور!
یا با همین دوربین توی نور اتاق عکس بگیر!
چند حالت هم بگیر! فقط ازسیاه نگیر
دوربینت چیه؟

میتونی با گوشی عکس بگیری؟ از رو صفحه دسکتاپ و صفحه در حالت کامل سیاه قرار بدی ببینیم دقیقا چه شکلیه!

خب یه عکس هم قرار شد از تصویر معمولی روی دسکتاپ بزاری! اما این عکس بسیار فجیح هست !
و به نظر مشکل داره
canon ixy 10 s هست، میدونین که کلا دوربینا یه سری نوری که به چشم دیده نمیشه رو هم جذب میکنن و تو عکس دیده میشه،
کلا چه روز چه شب تفاوت عمق سیاهی قابل رؤیت هست ولی خیلی کم همین الآنم که دارم نگاه میکنم چون تو صفحه ی فاروم یه تصویر نسبتا سفید وسط صفحه هست کمی سورمه ای بودنش نسبت به راست صفحه رو حس میکنم، مشکلش اونقدرا وخیم نیست که اگه بهش دقت نکنم زیاد تو چشمم بیاد کلا فعلا از تماس و فرستادن واسه گارانتیش بیخیال شدم فعلا وقتشو ندارم و بیشتر ازین میترسم که بگن هیچیش نیستو این حرفا یا هم مدت زیادی رو بی مانیتور بمونم یا اصلا ببرن خرابترش کنن برگردونن، (گویا الان حتی به مرکز تهران مادیران هم زنگ بزنید میگن موجود ندارنش و اگه مشکل از پنل باشه حالاحالاها علافم) تجربتون راجع به گارانتی مادیران چجوری بوده؟
عکس انداختم همین چند دقیقه پیش در نور عادی اتاقم
(کنتراست و برایتنس روی صفر هستن ولی تفاوتشون معلومه-البته الان برای تست برایتنس رو تا ته زیاد کردم تو ایجاد وضوح تفاوت رنگ تقریبا تاثیری نداشت!!!!):
صفحه سیاه: ( تفاوت رنگ به این شدت که تو این عکس دیده میشه نیست)
یه والپیپر که فقط وسط صفحه رنگیه بالا پایین سیاهه: (بازم این عکس هم افتضاحتر از چیزیه که واقعا مانیتور نمایش میده)
از همین صفحه ی تاپیک: (برعکس بقیه‌ی عکس‌ها تصویر مانیتور کمی بدتر از اینه) لطفا عکس رو سیو از و روش زوم کنید تا تفاوت سیاهی های پایین سمت چپ با پایین سمت راست رو ببینید
مجموعا تفاوت نور چپ با راست براحتی قابل رؤیت هست (همون اول که مانیتور رو نصب کردم متوجهش شدم چون پسزمینه دسکتاپم سیاهه) ولی تفاوتش اونجور نیست که بگم افتضاحه ولی مثلا تو صفحه‌ی فاروم که چپ و راست باید یکرنگ باشه اینطور نیست و حتی وضوح تفاوت رنگ از دیدن صفحه تو حالت تماما سیاه هم بیشتره چون کل صفحه سیاه نیست که گرادیانت بین چپ و راست صفحه باعث شه کمی تفاوت کمتر دیده شه...
اینم آدرس بکگراند فاروم اگه شک کردید که شاید بکگراند فاروم کلا اینجوریه (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
به حساب IPS گرفتم که رنگارو درست نمایش بده اینم اینجوری از آب درومد شانس مارو ببین...

VSH-Katana
2014/01/17, 18:36
چنین مشکلی رو ندیدم تو ریویو ها اما! ممکنه زیاد روی این قضیه حساس شده باشی ! اینا فکر کنم پنلاش تولید داخله! به همین دلیله از لحاظ نشت نور به پای پنلهای اصلی الجی نمیرسه!
اگه هم به این بدی که تو عکس میگی نباشه فکر نکنم مشکلی داشته باشه! و این مشکلی نیست که گارانتی قبولش کنه! اما اگه تهرانی ببر گارانتی ببین چی میگن!

همچنین ممکنه زیاد حساس شده باشی ! چند نفر رو بیار چیزی هم بهشون نگو نظرشون رو در مورد مانیتور بپرس(هم واسه گارانتی بهدرد میخوره که کاملا مطمعن شی)

در کل ممکنه مانیتور مشکل هم داشته باشه ولی به نظر گارانتی همچین چیزی رو قبول نکنه!
حالا ببینم دوستانی که تجربه با مادیران داشتن نظرشون چی باشه

Registration
2014/01/17, 19:38
چنین مشکلی رو ندیدم تو ریویو ها اما! ممکنه زیاد روی این قضیه حساس شده باشی ! اینا فکر کنم پنلاش تولید داخله! به همین دلیله از لحاظ نشت نور به پای پنلهای اصلی الجی نمیرسه!
اگه هم به این بدی که تو عکس میگی نباشه فکر نکنم مشکلی داشته باشه! و این مشکلی نیست که گارانتی قبولش کنه! اما اگه تهرانی ببر گارانتی ببین چی میگن!
همچنین ممکنه زیاد حساس شده باشی ! چند نفر رو بیار چیزی هم بهشون نگو نظرشون رو در مورد مانیتور بپرس(هم واسه گارانتی بهدرد میخوره که کاملا مطمعن شی)
در کل ممکنه مانیتور مشکل هم داشته باشه ولی به نظر گارانتی همچین چیزی رو قبول نکنه!
حالا ببینم دوستانی که تجربه با مادیران داشتن نظرشون چی باشه
به حساب IPS گرفتم که رنگارو درست نمایش بده اینم اینجوری از آب درومد شانس مارو ببین...
اونطوری که تو یه کاغذی توی جعبه دیدم عکس یه قراردادی با الجی رو گذاشته بودن که کلیه ی پنل های ارسالی الجی به مادیران از نوع A+ هست! پس فکر نکنم پنل تولید داخل باشه... شایدم مشکل از پنل نیست و فقط تو منتاژ اشتباهی پیش اومده...
بنده مشکلشو براحتی احساس میکنم ولی به قول شما همچین مشکلی رو احتمالا گارانتی قبول نکنه، شانس گند منه دیگه...، یه مدل بازش رو تو پاساژ تک مشهد واسه نمایش گذاشته بودن اگه تا بعد امتحانام ورش نداشته باشن برم اونم یه نگاهی بندازم شاید کلی باشه که البته فکر نکنم اینجور باشه...
دوستانی که تجربه ای اینچنینی با گارانتی مادیران دارن لطفا بگن

Registration
2014/01/18, 16:16
یه چیز دیگه هم که متوجه شدم اینکه مقداری از اون بد رنگ دیده شدن انگار مشکل زاویه دید هست (که فکر کنم بر اثر نشت نور پسزمینه روی صفحه بوجود اومده) وقتی از جهات مختلف که بهش نگاه میکنم تو گوشه های پایینی انگار نور پسزمینه ایجاد مشکل کرده و باعث میشه بارقه‌های از نورشون! تو صفحه دیده شه ولی گوشه های بالایی اینجور نیستن و با تغییر زاویه مشکلی توشون دیده نمیشه بهترین عملکرد مانیتور ظاهرا فقط بالا سمت راستشه و البته وسط صفحه :( نمیدونم حالا با همچین چیزایی سر کنم یا ببرم مادیران واسه گارانتی :-?
تو تاریکی مطلق نشت نور گوشه ها به داخل صفحه به وضوح تمام دیده میشه
منم معمولا شبا پای سیستم میشینم و چون لامپ مهتابی جلومه لامپو خاموش میکنم که چشامو نزنه...
ولی اگه ازین دو تا مشکل نسبتا ریز بگذرم باید بگم کیفیت و شفافیت تصویر فوق العادست به نظرم عکسها چنان با کیفیت نمایش داده میشه که حتی آدم حس میکه میشه اون شیئ داخل تصوی رو لمس کرد!

old gamer
2014/01/18, 21:45
دوست عزیز مانیتورتون مشکل مونتاژ داره. نمیتونم توضیح بدم بهتون ولی توی مونتاژ کاملا ناشیانه عمل کردن. گارانتی باید قبول کنه که ایراد داره