PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : برترین پردازنده های 2013 از نگاه Techspot

Shahin007
2014/01/14, 21:46
«به نام حضرت دوست»

خب دوستان رسیدیم به معرفی برترین پردازنده های 2013 از نگاه وب سایت Techspot.
همراه ما باشید.

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

Intel Core i5 4670K 3.4GHz Socket 1150

محاسن:

_قیمت رقابتی
_معماری ارتقا یافته
_ارتقا چشمگیر گرافیک داخلی
_مصرف انرژی عالی در کلاس خود

معایب:

_بهبود نه چندان زیاد نسبت به Ivy Bridge
_عدم وجود TSX و vT در سری K

امتیاز کسب شده: 89

Intel Core i7 4770K

محاسن:

_آخرین معماری اینتل امکانات جدیدی اضافه کرده.عملکرد بهبود یافته شده
_عملکرد و گرافیک بهتر و قیمت یکسان با Ivy Bridge
_یکپارچگی بهتر
_سریع ترین پردازنده ی 4 هسته ای دنیا
_گرافیک داخلی 50 در صد سریع تر
_مصرف انرژی عالی در کلاس خود
_حرارت بهتر نسبت به نسل Ivy Bridge
_مصرف انرژی بسیار پایین در حالت های بیکاری و تحت فشار (idle & load)
_گزینه های بیشتر برای اورکلاکینگ

معایب:

_ارتقا قدرت نه چندان زیاد نسبت به نسل قبل
_ محدودیت برای اورکلاک
_نیاز به مادربرد جدید با سوکت 1150
_چیپست های جدید نشانگر محدودیت پتانسیل اورکلاک هستند
_کماکان 16 مسیر PCI-E وجود دارد

امتیاز کسب شده: 88

Intel Core i5 4430 3GHz Socket 1155

محاسن:

_ارزش خریدنسبت به کارایی عالی
_گرافیک داخلی HD4600 مانند نمونه های High-End نسل Haswell

معایب:

_عدم امکان اورکلاک
_به طور محسوس در پردازش های سنگین نسبت پردازنده های قوی تر این نسل ضعیف تر عمل میکند

امتیاز کسب شده: 87

AMD A10-6800K

محاسن:

_عملکرد عالی
_نسبت به قیمت و عملکرد بهتر از همرده های اینتلی هست
_اورکلاک پذیری خوب گرافیک داخلی
_استفاده ی بسیار آسان از نرم افزار AMD Overdrive
_عدم نیاز به مادربرد جدید
_وجود قابلیت Eyefinity
_مناسب برای بازی کردن
_سازگار با سوکت FM2
_هشت درگاه sata 6gb/s به همراه A85X FCH
_حافظه ی طبقه بندی شده
_دارای USB3 و Sata III

معایب:

_مصرف انرژی بالا
_قیمت بالا نسبت به مدل A10-5800K
_قیمت بالا توجیه مناسبی برای عملکرد بهتر Trinity نیست
_اورکلاک پذیری ضعیف پردازنده
_عدم تلفیق گرافیک های GCN
_ارتقا ناچیز
_عملکرد بهتر پردازنده های همرده ی اینتل پا برجاست

امتیاز کسب شده: 78

نگارش: شاهین

ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ
در قسمت بعدی "برترین ابزارهای ذخیره سازی" معرفی میشوند.
منتظر نظراتتون هستیم.@};-

Editor In chief
2014/01/14, 21:56
با اینکه اینتل انتخاب عالی است در زمینه پردازنده اما من با احترام به همه دوستان APU شرکت AMD را انتخاب می کنم.

Reza Eshraghi
2014/01/14, 22:07
ممنونم شاهین جان ! کارت حرف نداشت عزیز !:x@};- سریال برترین های Techspot داره به قسمت های حساس خودش نزدیک میشه و توی این بخش هم حسابی هسول ها جا خوش کردن !!
تاپیک مهم شد ! :)

Dan
2014/01/14, 22:25
با قیمت دلاری 6800K یکی از APU های خوش قیمته ولی با قیمت ریالی قطعا 4670K رو ترجیح میدم.

old gamer
2014/01/14, 22:29
منم AMD انتخاب میکنم :D

iSteve
2014/01/14, 23:28
خوشم اومد! واقعا به نظرم منصفانه برترین ها رو انتخاب کردن، به نظر منم بهترین cpuی دنیا با توجه به قیمت، 4670K هست.
البته با قیمت هایی که تو کشور ما هست به نظرم اول A10-5800K، بعدش corei3 4130 و در رتبه ی سوم A10-6800K بهترین cpuها هستن.

Yaser_Aramesh
2014/01/15, 11:38
من منظور از محدودیت در اورکلاک رو توی 4770K نفهمیدم ! مگه اورکلاک پذیری این پردازنده در حال حاظر از همه ی پردازنده های چهار هسته ای بهتر نیست ؟

در کل من هم 4670K رو برترین میدونم .

ARMIN
2014/01/15, 11:50
من منظور از محدودیت در اورکلاک رو توی 4770K نفهمیدم ! مگه اورکلاک پذیری این پردازنده در حال حاظر از همه ی پردازنده های چهار هسته ای بهتر نیست ؟

كلا" ياسر جان،‌ وقتى پردازنده هاى سندى بريج رو ميشد نسبتا" تا 5 گيگاهرتز راحت اووركلاك كرد، انتظار بر اين بود كه پردازنده هاى نسل هاى بعد اينتل رو هم بشه تا چنين ميزانى اووركلاك كرد، اما شركت اينتل به دلايلى كه فقط براى خودشون معلوم هست، يك مرتبه به جاى لحيم از خمير سيليكن، اونم از نوع چينى سه تا 1000 تومن بين هسته ها و IHS استفاده كرد. اين داستان موجب شد به دليل عدم توانايى دفع گرما قدرت اووركلاك آيوى بريج به شدت محدود بشه به حدود 4.7 گيگاهرتز. در نسل بعدى از اون، هسول، داستان وخيم تر شد، نه تنها داستان خمير سيليكن آشغال ادامه داشت، بلكه برخلاف روند معمول هسولها مصرف بيشترى داشتند نسبت به آيوى بريجها! مصرف بيشتر هم يعنى توليد گرماى بيشتر. وانگهى بخشى از رگلاتورهاى برق كه تا پيش از هسول بر رو‌ى مادربرد قرار داشت، يك مرتبه به داخل CPU برده شد، و به اين دلايل، اووركلاك هسول ها تا حدود 4.4 تا 4.5 گيگاهرتز محدود شد. براى همين دليل "محدوديت" در اووركلاك از ايرادات اين پردازنده هاست. چون به نسبت تجربيات گذشته نميشه مثل پردازنده هاى 2 نسل قبلتر راحت تا درجات بالا مثل 5 گيگاهرتز اووركلاك بشه.

Reza Eshraghi
2014/01/15, 11:53

یاسر جان بحث محدودیت 4770K از نظر دما هست احتمالاً منظورشون که خیلی نمیشه روش مانور داد !

saman98
2014/01/15, 18:23
واقعا AMD رو دوست دارم خیلی ... چون همیشه این amd هست که باعث میشه اینتل از لحاظ قیمتی :D و هم معماری یه تکونی بخوره خلاصه amd مثل یه مردی میمونه که میگن تو شکست خورده هستی و... ولی سرش رو بالا میکنه و با اقتدار میجنگه که به نظر همین کارش خیلی ارزشمنده !! و خیلی قیمت های رقابتی هم عرضه میکنه !

اگه بتونه بخش APU رو قوی تر کنه و همین طور پردازنده هاش گرما کم تری تولید کنه خیلی بهتر میشه ..... و این که از پردازنده هاش هم پشتیبانی کنه و اون ها به سرنوشت تلخ FX ها دچار نش !

ولی فعلا اینتل رو ترجیح میدم !! :D