PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مادربوردهای گیگابایت برای APU های جدید AMD

saeid6574598
2014/01/14, 14:50
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

کمپانی گیگابایت پیشرو در صنعت ساخت انواع مادربورد و کارت های گرافیک حرفه ای، همگام با دیگر فعالان این حوزه، دو مادربورد خود را برای پذیرایی از جدیدترین پردازنده های AMD APU تحت عنوان Kaveri به تولید رسانده است. مادربوردهای جدید گیگابایت شامل مدل های G1.SNIPER A88X و F2A88X-UP4 می گردد. طبق اعلام گیگابایت خط تولید مادربوردهای مبتنی بر پلتفرم FM2+ از انواع سوکت های جدید مانند A88، A55 و A78 پشتیبانی خواهند کرد.

Henry Kao مسئول ارشد واحد فروش مادربوردهای گیگابایت می گوید: "مادربوردهایی که در حال حاضر برای استقبال از APU های جدید سری A شرکت AMD تدارک دیده شده اند، به مشتریان این ذهنیت که رویکردی کاملا متفاوت و فراتر از آنچه که در تصور از قدرت پردازشی سیستم های دسکتاپ دارند را تجربه خواهند کرد، القاء می کنند. مطابق روال عمول، در طراحی بورد از با کیفیت ترین قطعات و تجهیزات دیجیتالی استفاده شده است که علاوه بر افزایش چشمگیر طول عمر، بهترین تجربه از کار با نسل چهارم APU ها را به ارمغان می آورد".

ویژگی صوتی AMP-AP با امکان تعویض تقویت کننده ها، برخورداری از خازن های Nichicon و سوئیچ اختصاصی افزایش شفافیت صدا، سیگنال های صوتی را به بهترین شکل ممکن پردازش خواهد کرد. TrueAudio که در حقیقت یک گلوگاه صوتی پیشرفته و قابل برنامه ریزی برشمرده می شود، نحوه روند پردازش امواج صوتی دیجیتال را به سیستم معرفی می کند. همچنین با واگذاری حیاتی ترین پارامترهای پالایش صدا (پایداری امواج، کاهش محدوده نویز، تقویت حجم باس و تجزیه صدا به صورت همزمان) به هسته گرافیکی، توسعه دهندگان بازی های رایانه ای خواهند توانست، از جلوه های صوتی واقع بینانه و طبیعی تری در بازی های خود بهره ببرند.

فناوري AMD Dual Graphic نیز، براي برقراري ارتباط ميان گرافیک مجتمع درون پردازنده مرکزی و کارت گرافيک مجزا جهت افزايش سطح کارايي ایفای نقش می کند. قابلیت نمایش تصاویر 4K بر روی سه صفحه نمایش بزرگ توسط قابلیت Eyefinity و به وسیله پورت های Display Port و HDMI میسر شده است. در ادامه، به بیان سایر خصوصیات مادربوردهای جدید گیگابایت خواهیم پرداخت:

1. در نظر گرفتن دو بایوس مجزا به جهت جلوگیری از بروز مشکلاتی همچون عدم راه اندازی سیستم در هنگام به روز رسانی نسخه بایوس
2. بهره گیری از 2 انس آلیاژ مس بیشتر برای کاهش قابل توجه دما در بخش های پر حرارت مادربورد
3. اختصاص یک فیوز جداگانه به هر یک از پورت های USB به منظور کاهش درصد خرابی این پورت
4. پشتیبانی از نسل سوم رابط PCI-Express
5. ارتقاء 50 درصدی سطح پردازش گرافیکی و 20 درصدی اجرای دستورات معماری X86 در هر سیکل کاری با تکنولوژی HSA (مخفف Heterogeneous System Architecture)

در خصوص زمان عرضه رسمی و قیمت مادربوردهای مجهز به سوکت +FM2 گیگابایت اطلاعاتی متشر نگردیده است. شایان ذکر است که محصولات Gigabyte هم اکنون با گارانتی آواژنگ در کشور به فروش می رسند.

منبع: Techpowerup

saeid6574598
2014/01/14, 15:57
متاسفانه در بازار کامپیوتر اهواز، مادربوردهای گیگابایت با استقبال خوبی از سوی خریداران مواجه نمی شوند که تا به الان دلیل آن را متوجه نشده ام. الان اگر سری به بازار اینجا بزنید، ویترین ها پر از مادربوردهای گیگابایت هستند. حتی هنوز که هنوزه یک محصول سری Z87 هم از جاش تکان نخورده است. شاید هم علتش را بتوان عدم دانش سخت افزاری کاربران دانست.

Reza Eshraghi
2014/01/14, 16:12
متاسفانه در بازار کامپیوتر اهواز، مادربوردهای گیگابایت با استقبال خوبی از سوی خریداران مواجه نمی شوند که تا به الان دلیل آن را متوجه نشده ام. الان اگر سری به بازار اینجا بزنید، ویترین ها پر از مادربوردهای گیگابایت هستند. حتی هنوز که هنوزه یک محصول سری Z87 هم از جاش تکان نخورده است. شاید هم علتش را بتوان عدم دانش سخت افزاری کاربران دانست.

بله سعید آقا گل ! دقیقاً ! وقتی توی بازار شهرهای کوچک هنوز برای سیستم ها مادربرد H61 پیشنهاد و اسمبل می کنند دنبال چیزی به جز عدم دانش سخت افزاری کاربران و فروشندگان و از اون مهم تر عدم توان خرید و قالب کردن جنس های قدیمی به مشتریان بی اطلاع با هدف فروش قطعاتی که روی دستشون باد کرده برای علل این موضوع نباید گشت !!

iSteve
2014/01/14, 21:01
WOW!
خوشحال شدم! بالاخره یک شرکت APUها رو جدی گرفت و محصولات خوب و باکیفیت رو واسش عرضه کرد:)
البته مدل اسنابپر رو دیده بودم در یکی از سایت ها ولی UD4 رو ندیده بودم.
سازندگان مادربرد یک گام بلند در راه ارتقای سیستم های مبتنی بر apuها برداشتن، حالا نوبت AMD هست که یک گام بلند برداره و قدرت پردازشی و گرافیکی apuها رو ارتقای اساسی بده.

sambkalah
2014/01/22, 01:11
سلام
من یه مادر برد گیگابایت P41T-D3P دارم
میخوام بایوسش رو آپدیت کنم، به این آدرس رفتم:

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

نوشته rev 1.6 که اسم آپدیتش اینه: mb_bios_ga-p41t-d3p_v1.x_fe.exe که آخرش نوشته FE
مادربرد من 1.4 است (گوشه سمت چپ و پایین مادربرد نوشته) و با نرم افزاری با نام @BIOS که مال خود گیگابایته مادربرد رو آپدیت کردم که بعد از آپدیت شد: P41T-D3P FE
خود نرم افزار آپدیت کرد به FE !!!
مشکلی پیش نمیاد؟
آپدیت Rev 1.4 رو دانلود کنم و برگردونم به همون آپدیت؟
درضمن هربار آپدیت رو میزنم (از سرورهای مختلف) همین ورژن رو آخرین ورژن آپدیت میدونه.
از این به بعد اگه Revهای دیگه اومد و بالاتر از اونها آپدیت بگیرم یا نه؟
اگه بخوام آپدیت کنم (به هر Rev که خواستم) آخرین آپدیت رو باید نصب کنم یا باید از اون ورژنی که هست یکی یکی به بالا بیام و آپدیتها رو یکی یکی نصب کنم؟
ممنون
موفق باشید
در پناه حق