PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آیا مودم وایرلس در حالت استنبای ضرر دارد؟

abdol.hamid69
2014/01/11, 17:25
سلام یه سوال خیلی مهم دارم که پیدا شدن جوابش برای همه دوستان مفیده

من یه مودم adsl دارم ازینایی که آنتن وایرلس داره و همیشه وایرلس روشن است چون با وای فای گوشی بهش وصل میشم و ازش استفاده میکنم
ولی وقتی وای فای گوشی رو خاموش میکنم مودم رو خاموش نمیکنم و مودم وایرلسم همیشه روشن هست
میخواهم بدونم وقتی وایرلس مودم همیشه روشنه ولی هیچ دستگاهی (گوشی ، لپتاب و...) ازش استفاده نمیکنه باز هم ضرر دارد ؟ یعنی وقتی با یه دستگاه به مودم وصلشی مودم شروع میکنه به فرستادن اطلاعات با امواج رادیویی و امواج رادیویی روی کودکان و همه اطرافیان یکمی ضرر داره

آیا مودم وایرلس وقتی به هیچ وسیله ای وصل نیست باز هم امواج رادیویی میفرسته یا فقط منتظر میمونه تا اول یه دستگاه دیگه موج بفرسته بعد شروع به کار کنه ؟

Reza Eshraghi
2014/01/11, 17:41
سلام یه سوال خیلی مهم دارم که پیدا شدن جوابش برای همه دوستان مفیده

من یه مودم adsl دارم ازینایی که آنتن وایرلس داره و همیشه وایرلس روشن است چون با وای فای گوشی بهش وصل میشم و ازش استفاده میکنم
ولی وقتی وای فای گوشی رو خاموش میکنم مودم رو خاموش نمیکنم و مودم وایرلسم همیشه روشن هست
میخواهم بدونم وقتی وایرلس مودم همیشه روشنه ولی هیچ دستگاهی (گوشی ، لپتاب و...) ازش استفاده نمیکنه باز هم ضرر دارد ؟ یعنی وقتی با یه دستگاه به مودم وصلشی مودم شروع میکنه به فرستادن اطلاعات با امواج رادیویی و امواج رادیویی روی کودکان و همه اطرافیان یکمی ضرر داره

آیا مودم وایرلس وقتی به هیچ وسیله ای وصل نیست باز هم امواج رادیویی میفرسته یا فقط منتظر میمونه تا اول یه دستگاه دیگه موج بفرسته بعد شروع به کار کنه ؟

سلام حمید آقا عزیز ! احیاناً اینجا بخش اخبار هستا !!
تاپیک رو در بخش اشتباه زدید برادر !
هرچند نیازی هم به ایجاد تاپیک برای این سؤال نبود و می تونستید توی تاپیک پرسش و پاسخ عمومی / سخت افزار (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) هم مطرح کنید !
تاپیک به بخش مناسب منتقل شد !

ARMIN
2014/01/11, 17:54
مودم دائما" امواج میفرسته - خواه دستگاه یا کسی استفاده بکنه - خواه نکنه.

در مورد ضرر و زیانش بستگی داره.

ضرر و زیان امواج موبایل از امواج مودم وایرلس بیشتره. توی خونه موبایل کسی نداره؟

فاصله ی خونتون از دکل های BTS مخابرات چقدره؟ چون امواج اونها ضررش از موبایل هم بیشتره.

روی تصاویر برخی کانال ها پاراز-ی-ت ندارین؟ چون اگر دارین ضرر این امواج از همه ی این بالاهایی که گفتم بیشتره.

آیا آب مصرفی خانه تصویه ی کامل میشه؟ یا وقتی کتری رو برای چایی جوش میگذارین املاح داره؟ چون اون املاح ضررش برای بدن از امواج بالایی ها بیشتره؟

در هوای اطراف خونه ذرات معلق، سرب، و آزبست ندارین؟ چون وجود اونها ضررش برای بدن از این بالایی ها بیشتره؟

-----------------------------------------------------------

در کل موارد زیادی در زندگی در کلیه جوامع جهان سوم وجود دارند که مستقیم و غیر مستقیم سلامتی بدن مردم اون جوامع رو تهدید می کنند. حالا شما فقط به این امواج وایرلس نگاه نکن چون تو همه جای دنیا هست، هزاران مورد بدتر از اون وجود دارند. پس یا کشور رو عوض کن یا علی بی غم باش و بیخیالش.

حداقل فاصله ی ایمنی بین مودم های وایرلس خانگی و بدن انسان بین 50 تا 100 سانته. نه اینکه اگر این فاصله رعایت نشه خطر داره بلکه فقط ممکنه در صورت باقی ماندن در نزدیکی مودم (چسبیدن به مودم) بافت های بدن کمی احساس گرما کنند. ولی برای 24/7 بهتر مودم در جایی نصب بشه و قرار داشته باشه که حداقل یک متر تا محل قرار گیری شما/هرشخصی رعایت بشه. این یعنی اینکه قرار دادن مودم وایرلس روی میز کامپیوتر اصلا" ایده ی جالبی نیست و حتما" باید در محل دیگری از اتاق/خانه نصب بشه.

ترجیها" در صورت امکان در اتاقی نصب بشه که کسی در اون نخوابه و یا مثل من در وسط خانه، "حال" یا پذیرایی قرارش بدین.

abdol.hamid69
2014/01/11, 23:17
با تشکر از توضیحات مدیر ارشد عزیز آرمین جان
توضیحات شما واقعا جالب و مفید بود

agh2ir
2014/01/13, 21:30
سلام

وقتی وسیله ای به مودم وصل نباشه ، میزان امواج خیلی کمتر می شه ،

اگر گیرنده دیجیتال دارید ، مودم رو بگذارید کنارش ، وقتی هیچ وسیله ای بهش وصل نیست نویز خیلی کمی روی تصویر می اندازه اما وقتی با یه موبایل به مودم وصل می شید و از اینترنت شروع به دانلود می کنید نویز خیلی شدید می شه ...

من خودم هرگز مودمم رو خاموش نمی کنم ، کلا اینا سخت گیری های غیر ضروری هست

همون طور که آقا آرمین گفتند ، شما سعی کن مودم رو در حداکثر فاصله با محل نشستن دایمت یا تخت خوابت قرار بدی و به این نکته توجه کن که هر چی ارتباط مودم و دیوایس قوی تر باشه ، امواج کمتر و ضعیف تری تولید می شه.