PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : جایگذاری رم روی اسلات

mmiladd
2014/01/09, 13:35
سلام

دوستان خسته نباشید

من دو تا رم دارم

ایا می تونم یکی از اون ها رو توی اسلات زرد بذارم وی یکی دیگه رو روی اسلات قرمز؟

و این که این درسته که اگه رم ها رو بر عکس جا بزنیم ممکنه مادربرد بسوزه ؟

Yaser_Aramesh
2014/01/09, 13:58
بله . میشه در رنگ های مختلف گذاشت اما اونجوری دیگه رم ها در حالت Dual Channel (دو کاناله) کار نمیکنن و اینجوری کارایی کاهش پیدا میکنه .

رم ها رو که اصلا نمیشه برعکس زد ! جور در نمیاد ولی باید دقت کرد رم کامل جا بیفته و گیره های اسلات رم قفل بشن , نصفه و نیمه رم جا بیفته احتمالش زیاده که بسوزه (دو مورد در سیستم های قدیمی شنیدم )

mmiladd
2014/01/09, 14:06
ممنون پس هر رو روی اسلات زرد بزنم بهتره دیگه ؟

فقط یه سوال دیگه مثلا برای ارتقا الا نه برای سیستم خودم

فرض این که من یدونه یک دارم و میخوام یه دونه 512 کنارش داشته باشم

الان فقط رم رو جا بزنم (512) کافیه ؟ نباید کاره دیگه ای کنم ؟ مثلا مادر برد ساپورت کنه یا نه از این منظور میگم

بگیرم و رو اسلات جا بزنم سیستم می شناسه؟

Yaser_Aramesh
2014/01/09, 15:31
ممنون پس هر رو روی اسلات زرد بزنم بهتره دیگه ؟

یا زرد یا قرمز . فرقی نمیکنه از نظر کارایی . فقط هر دو رم داخل اسلات هم رنگ باشن .

فقط یه سوال دیگه مثلا برای ارتقا الا نه برای سیستم خودم

فرض این که من یدونه یک دارم و میخوام یه دونه 512 کنارش داشته باشم

الان فقط رم رو جا بزنم (512) کافیه ؟ نباید کاره دیگه ای کنم ؟ مثلا مادر برد ساپورت کنه یا نه از این منظور میگم

بگیرم و رو اسلات جا بزنم سیستم می شناسه؟

خب در کل برای ارتقای رم باید به چند نکنه توجه داشت . 1) میزان پشتیبانی ماردبرد (هم ظرفیت و هم فرکانس که در دفترچه ی مادربرد یا صفحه ی محصول در وبسایت سازنده مشخص هست ) و 2) همخوانی رم ها با هم . یعنی فرکانس و تایمینگ یکسان داشته باشند . اگر از دو رم با فرکانس کاری متفاوت (مثلا یکی 1333 و یکی 800 مگاهرتز ) استفاده کرد فرکانس مدل فرکانس بالا روی فرکانس مدل فرکانس پایین تنظیم می شود (یعنی مدل 1333 مثال بنده با فرکانس 800 کار می کند) . در برخی موارد دو مدل رم که تایمینگشان یکی نیست در حالت دو کاناله کار می کنند اما بهتر است که تایمینگ رم ها هم یکسان باشند.

در مورد شناخت رم توسط ماردبرد ( در صورتی که از نظر حجم و فرکانس با مادربرد همخوانی داشته باشه ) هم باید بدونید که نیازی به هیچ کار نیست . بایوس مادربرد اتوماتیک رم رو میشناسه و تنظیمش میکنه .

موفق باشید .