PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دمای بالای AMD A10-5800K

iran_mortezamm
2014/01/07, 17:45
با سلام
سیستمی بستم با مشخصات زیر:
AMD A10-5800K
GigaByte F2A85XM-HD3
Kingstone 8(4*2) 2400
------------
مشکل اینه که با فن خود سی پی یو، دمای سی پی یو در حالت عادی بر روی 75 الی 80 و در لود(بازی) به 90 الی 95 می رسید.
فن سی پی یو را عوض کردم و مدل DeepCool ICE WING 5 PRO گذاشتم.
دما در حالت عادی بر روی 60 الی 65 و در حالت لود به 70 الی 85 می رسه.
تا وقتی دما کمتر از 79 باشه، بازی، مشکل پیدا نمی کنه اما اگر دما به 80 و بالاتر برسه، دیگه نمیشه بازی کرد چون تصویر، تاخیر در لود داره و گرافیک APU خیلی کند عمل می کنه و عملا نمیشه بازی رو ادامه داد.
-------------
حالا می خواهم ببینم مشکل از کجا است؟
سی پی یو مشکل داره و باید ببرم گارانتی؟
یا برای این پردازنده، باید خنندکننده قوی تر استفاده کنیم؟(که در این صورت، خرید این سی پی یو، اصلا به صرفه نخواهد بود چون با این هزینه پردازنده و رم و مادربرد، یک گرافیک مجزا و سی پی یو ساده تر چهار هسته ای و رم 1600 بخریم بهتر خواهد بود.
لطفا راهنمایی جامعی بفرمایید
با تشکر فراوان

iSteve
2014/01/07, 17:52
سلام دوست من، خوب هستید؟
دمای بقیه ی قطعات رو اعلام کنید، برنامه ی Aida64 رو نصب کنید و ببینید دمای تک تک قطعات چقدره.
همچنین بایوس مادربردو آپدیت کنید و سپس نتیجه رو اعلام کنید.
@};-

old gamer
2014/01/07, 18:03
در ضمن درب کیس رو بردارید و از سیستم عکس بذارید تا تهویه کیس رو ماهم ببینیم

Lycas
2014/01/07, 18:16
برای مشکل دما که میتونید خمیر سیلیکون بهتری استفاده کنید.
البته بهتره برای گیم زیاد روی APU حساب نکنید.

لطفا تصویری از کیستون قرار بدید تا بتونیم بهتر راهنمایی کنیم !

iran_mortezamm
2014/01/14, 16:24
سلام دوست من، خوب هستید؟
دمای بقیه ی قطعات رو اعلام کنید، برنامه ی Aida64 رو نصب کنید و ببینید دمای تک تک قطعات چقدره.
همچنین بایوس مادربردو آپدیت کنید و سپس نتیجه رو اعلام کنید.
@};-

متاسفانه سیستم از دسترس من خارج شده اما نکته اینه که با نرم افزار دیگری، دمای سایر قطعات رو تست کردم و مشکلی نداشت و فقط پردازنده، دمای بالایی داشته.
ضمنا وقتی دمای پردازنده بالا میره، دست می زارم روی لوله های مسی، می بینم اصلا داغ نیست و کمی گرم می باشد.
آیا مشکل از خمیر است؟
یا مشکل از جای دیگر است؟

Castiel
2014/01/14, 17:08
برای این پردازنده، خنک کننده خیلی خوبی انتخاب نکردید، در کل خنک کننده های خوابیده نسبت به خنک کننده های تاور، ضعیف تر عمل می کنند، باید ضعف خنک کننده را با بهبود سیستم تهویه کیس و همچنین خمیر سیلیکون بهینه کنید.

iSteve
2014/01/14, 21:18
متاسفانه سیستم از دسترس من خارج شده اما نکته اینه که با نرم افزار دیگری، دمای سایر قطعات رو تست کردم و مشکلی نداشت و فقط پردازنده، دمای بالایی داشته.
ضمنا وقتی دمای پردازنده بالا میره، دست می زارم روی لوله های مسی، می بینم اصلا داغ نیست و کمی گرم می باشد.
آیا مشکل از خمیر است؟
یا مشکل از جای دیگر است؟
دوست گرامی، ما به سیستم دسترسی نداریم، شما هم دسترسی ندارید! خوب چجوری باید مشکلو حل کنیم؟ از روی لوله ها نمیشه دمای cpu رو تشخیص داد. کارهای زیر رو انجام بدید:
یک عکس از دمای تمام قطعات با نرم افزار دلخواه بگیرید و اینجا بذارید.
کولر cpu رو باز کنید خمیر سیلیکون رو به اندازه ی یک عدس، وسط cpu بریزید. و دوباره با دقت بیشتری ببندید، ضمن اینکه عرض کردم بایوس مادربرد رو آپدیت کنید. موفق باشی عزیز@};-

آقاحسام خجالت میکشم اینو بگم، جسارتا این apuها دمای زیادی ندارن@};- مشکل ایشون به نظرم از چیزهای دیگه ای هست. حتی کولر استوک خودش هم که باشه دما اینقدر زیاد نمیشه.
بنده 5800K رو که تست کردم با کولر استوک و خمیر سیلیکون روی خود کولر، دما در حالت بیکاری حدودا 40 تا 45 درجه بود، روی فشارکاری دقیق یادم نیست چقدر بود ولی فکر میکنم زیر 65-70 درجه ثابت میموند. هیت سینک های کولر استوک همواره سرد سرد بودن!:)

Castiel
2014/01/14, 21:45
بله عزیز کلا نباید گول توان مصرفی را خورد ولی به هر صورت این دوست ما به سیستم دسترسی ندارند و مشخص نیست شرایط به چه شکلی است، ممکن است حتی کولر به شکل نادرستی نصب شده باشد.

Registration
2014/01/15, 19:57
اگه خمیر خوب زده باشند تنها حدسم اینه که کیس مناسبی تهیه نکردن مگر اینکه واقعا پردازنده ی مشکل دار به شانسشون خورده باشه