PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : درخواست مشاوره برای اورکلاک پردازنده Core i7 860

Reza Eshraghi
2014/01/06, 14:32
سلام به همه دوستان و اساتید گرامی و بزرگوار ! @};-
سروکار ما هم به اورکلاک کشید با اجازتون بعد از خرید کولر ! :))
همون طور که از عنوان تاپیک مشخصه درخواست راهنمایی برای اورکلاک پردازنده مذکور رو دارم !
این پردازنده از سوکت قدیمی LGA1156 اولین نسل خانواده Core-i ، دارای معماری 45 نانومتری با TDP به میزان 95 وات هست !
مادربرد بنده GIGABYTE P55A-UD3P هست :
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.
4 گیگابایت ( دو ماژول 2 گیگابایتی ) رم کینگ مکس با فرکانس کاری 1333 مگاهرتز و تایمینگ 24-9-9-9 دارم
مدل پاور هم GREEN 535A هست
این عکس از دمای پردازنده بدون فشار کاری و لود هست : ( همین لحظه که دارم این تاپیک رو میزنم )

24815

این هم پستی هست که دیروز تست دماهای مختلف رو گذاشتم :

این هم عکس های لازم از قسمت های مربوط به فرکانس ، ولتاژ و رم از توی بایوس مادربرد هست :

عکس های بخش فرکانس :
عکس های بخش ولتاژ :
عکس های بخش RAM :

پیشاپیش از راهنمایی همه دوستان و اساتید بزرگوار بی نهایت سپاسگزارم ! @};-

AloneWolf
2014/01/07, 12:58
سلام رضا جان ، ندیدم تاپیکو !! (والا بخدا ، نمیدونم چطور از دستم در رفت)

الان میام <):)

AloneWolf
2014/01/07, 13:08
خنک کننده ی پردازدتون دقیقا چه مدلیه ؟؟

هدف شما از آورکلاک؟ یادگیری و کسب تجربه؟/بالا بردن کارایی؟/ثبت رکورد؟ و ... (واسه 24/7 یا رکورد؟)

و اینکه دوست داری تا چه فرکانسی ببریش بالا؟

Reza Eshraghi
2014/01/07, 13:17
خنک کننده ی پردازدتون دقیقا چه مدلیه ؟؟

هدف شما از آورکلاک؟ یادگیری و کسب تجربه؟/بالا بردن کارایی؟/ثبت رکورد؟ و ... (واسه 24/7 یا رکورد؟)

و اینکه دوست داری تا چه فرکانسی ببریش بالا؟

سلام محسن جان !
مدل خنک کننده : Noctua NH-U9B-SE2
داداش بی تعارف بگم هدفم همه موارد هست !!! میشه همچین چیزی به نظرتون ؟!! :-?
یادگیری ، کسب تجربه ، ثبت رکورد ، بالابردن کارایی و استفاده به صورت دائمی در فرکانسی که دمای معقول و منطقی داشته باشه !! :)

AloneWolf
2014/01/07, 14:45
سلام محسن جان !
مدل خنک کننده : Noctua NH-U9B-SE2
داداش بی تعارف بگم هدفم همه موارد هست !!! میشه همچین چیزی به نظرتون ؟!! :-?
یادگیری ، کسب تجربه ، ثبت رکورد ، بالابردن کارایی و استفاده به صورت دائمی در فرکانسی که دمای معقول و منطقی داشته باشه !! :)

این پردازنده توان حرارتی نسبتا بالایی داره و برای بالای 4گیگاهرتز معمولا از خنک کننده ی آبی استفاده میشه

خنک کننده ی خوبیه ، مخصوصا اینکه سایز مناسبی داره و در اکثر کیس ها جاش میشه...

اما بیشتر مناسب یک گیمر هستش تا آورکلاکری که قصد رکورد زدن داره...

(خوبه باهاش کمی پردازنده رو آورکنی تا کارایی بره بالا واسه 24/7 اما واسه رکورد و بالای 4GHz بسیارکار خطرناکی هستش)

بی تعارف میگم ، امکان سوختن پردازنده مقدار قابل توجهی بالا خواهد رفت...

من با i7 870 و i3 550 و 560 مدت زیادی آورکلاک انجام دادم و البته 560 رو سوزوندم !!

دما همین حدود 80 تا 90 متغییر بود ، در زمان انجام تست های کوتاه مدت...

بعدش خواستم باهاش تست WPRIME - 1024M بگیرم که همین کار باعث شد پردازنده کاملا بسوزه :((

CPU که زبون نداره بگه دارم آتیش میگیرم ، همین الان هم دماش بالاست در تست هایی که با فرکانس 4گیگا گرفتید...
(خیلی وقت ها کاربران و آورکلاکرها فک میکنن که امکان سوختن پردازندشون خیلی کمه ، اما این امکان همیشه به قوت خودش وجود داره)

خب وقتی دما میره بالای 90 درجه هنگامی که تست سنگینی تنها حدود 2دقیقه اجرا میشه ، پس بدون این فرکانس و ولتاژ

برای سیستم شما بسیار سنگین و خطرناک هستش
تست های ساده و کوتاه مدت رو میتونید تا 4.1گیگا بزنید (با اضافه کردن فن به اطراف خنک کننده)

وبرای 24/7 حدودا 3.7GHz توصیه میشه ، بالاتر از این ، فشار زیادی رویه سیستم خواهد بود

البته اگه خنک کننده ای مثل : Zalman 9900Max افسانه ای و یا واتر کولری قوی داشتید میشد تا 4.4رویه ایر و 4.8 رویه واتر جلو رفت

خب الان بگید قصدتون چه فرکانسیه تا بریم واسه کانفیگ
راستی رمها فک کنم 1600 هستن نه 1333 !؟؟

Reza Eshraghi
2014/01/07, 19:43
ممنون محسن جان از راهنمایی خوبت ! @};-
یه نکته اینجا وجود داره ! درسته که برای استفاده دائمی فرکانس بالا توصیه نمیشه ولی سیستم هم قرار نیست به صورت 24/7 زیر تست کشنده ای مثل prime95 باشه که !! :))
به نظرم باید بگم یه اورکلاک بهینه لازم دارم به صورتی که :
« به بالاترین فرکانس و کمترین ولتاژ ممکن که تست سنگین Prime 95 رو در زمان حدود 20 دقیقه بدون خطا با موفقیت سپری کرده و حین تست دمای پردازنده حداکثر از حدود 75 بالاتر نرود و دمای حالت Idle و بدون فشار کاری برای استفاده 24/7 حداکثر از 45 بالاتر نباشد ! »
( اوه اوه !! چه جمله ای نوشتم !! فکر کنم باید با آب طلا بنویسن قاب بگیرن بزنن به دیوار !! :)))
فکر کنم کل اصول اورکلاک منطقی تو همین جمله خلاصه بشه !!! البته با اجازه اساتید بزرگوار ! @};-

AloneWolf
2014/01/09, 21:36
خب بریم سر اصل مطلب (کانفیگی مناسب واسه 24/7)

اول از همه : معرفی پردازنده

Intel Core i7-860
با فرکانس استاندارد 2.8گیگاهرتز و با Turbo میتونه به 3.46گیگا برسه (البته فقط برای یه هسته)

پس بنظر من برای تمام هسته ها سرعتی روی 3.7 تا 3.8 گیگاهرتز ، میتونه جهش خوبی در کارایی بشمار بیاد

- همه ی تنطیمات رو برگردون روی حالت اول (Auto)
بهتره کلا ریست کارخونه کنی

- VCore رو 1.18 بذار

- مالتی پر 19

- BCLK روی 200 بذار

همین!

بعد ببین سیستم استیبل هست

و با Cinebench یه تست بگیر ببین دما چقدر میره بالا و همچنین سیستم استیبل هست یا نه