PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کاهش حجم هارد اکسترنال

mogazat
2014/01/04, 16:08
سلام دوستان. من یه هارد اکسترنال دارم جند روز پیش تبدیلش کردم به یه هارد قابل بوت و ازش استفاده کردم وقتی تبدیلش کردم حجم کل هارد که 500 گیگ بود تبدیل شد به 50 مگ! الان دیگه نمیدونم چطور برگردونمش حتی فرمت هم بارها کردم اما حجم کل یه هارد 500 الان فقط 50مگ هست کسی راه حلی نداره اخه مگه میشه حجم فیزیکی رو تغییرداد؟فکر میکردم بعد فرمت به حالت اول برمیگرده امانشد الان یه هارد دارم که فقط 50مگ فضا داره!

ARMIN
2014/01/04, 17:29
ویندوز 7 دارین؟

mogazat
2014/01/04, 19:29
نه خیر ویندوز 8.1 دارم روی سیستم های دیگه هم امتحان کردم اما کل هارد فقط 50مگ حجم داره

Yaser_Aramesh
2014/01/04, 19:39
مدل هاردتون چیه ؟

این روش (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)رو امتحان کنید. درضمن نگران نباشید , به احتمال خیلی زیاد درست میشه .

ARMIN
2014/01/04, 19:45
روی This PC راست کلیک کنید، Manage رو بزنید، اونجا در سمت چپ پایین Disk Management رو انتخاب کنید.

ببنید هارد اکسترنالتون رو نشون میده یا نه؟ عکس اون قسمت رو در اینجا قرار بدید.

mogazat
2014/01/04, 19:45
مدل هارد Adata هست

mogazat
2014/01/04, 22:04
اینم عکس

ARMIN
2014/01/04, 22:40
خوب ببین این فلش ها رو، روی اون مستطیل ها، به ترتیب، شماره ی اول راست کلیک کن و Delete Drive بزن، و بعد دومین درایو رو دیلیت کن، بعدش کل درایو یک تیکه سیاه میشه Unallocated.

حالا نوبت به مرحله ی آخر میرسه. روی کل درایو که سیاه شده یک تیکه در تصویر (مستطیل سبز) راست کلیک کن، و create new drive/partition رو بزن و کلش رو یک تکه به صورت FAT32 یا NTFS فرمتش کن. صبر کن تا فرمت تموم بشه. مشکل برطرف میشه.

24800

jimjavad
2018/05/08, 10:43
سلام خسته نباشید
من دیروز یه لپ تاپ دست دوم خریدم هاردش ۵۰۰ گیگه اما کلا حدود ۶۰ گیگ حجم دارم
تو computer managmaentهم رفتم و همین رو نشون میده
میشه راهنماییم کنید چیکار باید کنم تا به حالت اولیه برگرده؟ممنون میشم

AH64-E
2018/05/08, 19:10
سلام خسته نباشید
من دیروز یه لپ تاپ دست دوم خریدم هاردش ۵۰۰ گیگه اما کلا حدود ۶۰ گیگ حجم دارم
تو computer managmaentهم رفتم و همین رو نشون میده
میشه راهنماییم کنید چیکار باید کنم تا به حالت اولیه برگرده؟ممنون میشم

درود

ابتداء نرم افزار مدیریت پارتشین مانند EASEUS Partition Master را نصب کنید نتیجه را اینجا اعلام بفرمایید ببینم این نرم افزار پارتیشن ها یا هارد دیسک شما چگونه شناسایی می کند.

و بعد از ان نسخه Boot همین نرم افزار را بروی CD یا فلش نصب کنید و از طریق Boot هارد دیسکتون مقدار دهی کنید. نوع هاردتون GPT بزارید و نوع فایل سیستم NTFS