PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی درباره خرید سیستم برای گیم

vestlaif
2013/12/19, 16:38
سلام به همگی دوستان . من کاربر تازه وارد هستم ...
انقدر مدل های قطعات زیاد شده آدم گیج میشه کدوم براش بهتره ....
ببینید دوستان بودجه بنده 2500 (دو میلیون و نیم ) هست ...
دنبال یه سیستم هستم که دور اندیش هم باشه یعنی بعد ها بتونه جوابمو بده . سیستم رو برای گیم میخوام و کار های گرافیکی ولی اولویتم گیم هست ...
قطعات مورد نیاز :
CPU
VGA (ترجیحا گیگابایت )
motherboard ( ترجیحا گیگابایت )
Ram
H,D,D
POWER
فکر نکنم چیز دیگه ای بخواد ....
توی این ها من بیشتر بازدهی رو از قطعه میخوام یعنی یه کلام قدرتمند ترین رو توی بودجه خودم ...
ممنون میشم استاتید بهم سریعا کمک کنن چون یکم عجله هم دارم ...

با تشکر از همگی یاعلی

Shahin007
2013/12/19, 16:47
سلام دوست عزیز...

کیس دارید؟ مدل کیس؟
درایو نوری دارید؟
مانتیورتون مدلش چیه؟
در چه سطحی میخواین گیم بازی کنن و چقدر انتظار دارین؟چون 2.5 بودجه ای نیست که بشه کیس گیمینگ حرفه ای بست.
کار گرافیکی با چه نرم افزاری؟
@};-

Hessam
2013/12/19, 17:16
دوستان، اگر بودجه خیلی محدود باشه، دیگه مانیتور و سطح توقع و انتظارات و اینها هیچکدوم اهمیت نداره!
چون تنوع انتخابی وجود نداره!
ایشون باید قید برند گیگابایت رو هم بزنن! چون بودجه شون نمی رسه! مگر اینکه افزایش بودجه بدن!
با بودجه ای که دارن، می بایست با حداقل هزینه، حداکثر انتظارات رو برآورده کرد!

در هر صورت پیشنهادم به جز این سیستم، چیز دیگه ای نیست:

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

موفق باشید./

vestlaif
2013/12/19, 17:22
سلام دوست عزیز...

کیس دارید؟ مدل کیس؟
درایو نوری دارید؟
مانتیورتون مدلش چیه؟
در چه سطحی میخواین گیم بازی کنن و چقدر انتظار دارین؟چون 2.5 بودجه ای نیست که بشه کیس گیمینگ حرفه ای بست.
کار گرافیکی با چه نرم افزاری؟
@};-

سلام دوست عزیز . ممنون . ولی وسایلی مثل کیس و درایو و مانیتور رو جدا تهیه میکنم . یعنی میخوام تکلیف اینایی که گفتم رو مشخص بشه . نهایت قیمت قطعاتی که گفتم لازم هست 2 و نیم هست . کار گرافیکی فتوشاپ ومنتاژ هست البته در حد معمولی و متوسط . مثلا چون آهنگ سازی هم کار میکن ایجاد افکت ها نیاز به پردازش سریع اطلاعات داره .شما اصولا میتونید فکر کنید کلا برای گیم میخوام و سرعت پردازش میخوام البته ار های معمول مثل وبگردی و ... هم انجام میدم ها ....
همونطور که گفتم در بالا ترین سطح گیم بازی میکنم . من چون بخاطر سیستم قبلی که ضعیف بود خیلی وقته گیم ها جی و گرافیکی و ندیدم برای همین میگم سطعح بالا که بتونه از پسشون بربیاد . مثال : rivals یا gta v یا ... و بازی هایی که در حال اومدن هست ..
همونطو که گفتم بیشترین بازدهی رو میخوام ..

ممنون

vestlaif
2013/12/19, 17:36
سلام دوست عزیز از پیشنهادتون ممنونم . درسته بودجه ام محدوده اما خب حداقل گرافیک رو حتما گیگابایت میخوام .هارد دیسک هم 1ترابایت باشه .
سری gtx های گیگا بایت چطور هستن ؟ هم کیفیت هم قدرت هم قیمت ؟

Reza Eshraghi
2013/12/19, 17:41
سلام دوست عزیز از پیشنهادتون ممنونم . درسته بودجه ام محدوده اما خب حداقل گرافیک رو حتما گیگابایت میخوام .هارد دیسک هم 1ترابایت باشه .
سری gtx های گیگا بایت چطور هستن ؟ هم کیفیت هم قدرت هم قیمت ؟

سلام دوست عزیز ! به فروم سخت افزار خوش آمدید ! @};-
با بودجه شما اصلاً امکان پذیر نیست پیشنهاد از برند گیگابایت ! مطمئن باشید نسبت به بودجه شما بهتر از این قطعات امکان پذیر نیست که توسط استاد عزیز آقا حسام پیشنهاد شده ! مطمئن باشید اگر امکانش بود با توجه به علاقه شما بدون شک از برند گیگابایت پیشنهاد می شد !
مدیر اینجا داره براتون سیستم پیشنهادی استاد حسام رو تضمین می کنه ! :)
در ضمن این پست رو شما دوبار دیگه هم ارسال کرده بودید که به حالت تأیید رفته بود و تصور کرده بودید که ارسال نشده ! پست ها همیشه ارسال میشن اما بعضی اوقات به حالت تأید میرن که فقط مدیران میتونن مشاهده و تأییدش کنند !
پست های تکراری رو حذف و این پست رو تأیید کردم براتون ! فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

vestlaif
2013/12/19, 17:43
ممنون .من حرف دوستان رو قبول دارم .اما چقدر تفاوت قیمت پیدا میکنه مگه ؟ تا 200 تومن هم میشه حدودا بودجه رو بالا برد . باز هم نمیرسه به نظرتون ؟قیمت این قطعات هر کدوم به صورت مجزا چقدر میشه ؟ میشه بگین !
ممنونم از همگی

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

Hessam
2013/12/19, 17:47
دوست عزیز شما مثل اینکه اطلاعات ندارید در این مورد!
باور کنید شدنی نیست با این بودجه!
بنده از علاقه مندان پر و پا قرص برند گیگابایت هستم و کاملاً نسبت به محصولاتش آشنایی خوبی دارم!

بنده می تونم کارت گرافیک گیگابایت برای شما جایگزین کنم، اما از R9 270 یقیناً خیلی گران تر خواهد بود که نسبت به قیمتش، ارزش بالایی نداره!
اگر شما برند رو فدای قدرت پردازشی یک محصول می کنید، مشکلی نیست بنده کارت گیگا پیشنهاد خواهم داد!

یه راه دیگه هم وجود داره! اینکه صبر کنید تا R9 گیگابایت به بازار عرضه بشه. (فعلاً کارت گرافیک نخرید. سیستم بدون کارت گرافیک کار کنید، به محض اومدن این کارت، می تونید خریداری کنید.) (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

Reza Eshraghi
2013/12/19, 17:48
ممنون .من حرف دوستان رو قبول دارم .اما چقدر تفاوت قیمت پیدا میکنه مگه ؟ تا 200 تومن هم میشه حدودا بودجه رو بالا برد . باز هم نمیرسه به نظرتون ؟قیمت این قطعات هر کدوم به صورت مجزا چقدر میشه ؟ میشه بگین !
ممنونم از همگی

با 200 تومن افزایش میشه کارت 660Ti گیگابایت رو بهتون پیشنهاد داد که استاد حسام اقدام می کنند در صورت صلاح دید !

vestlaif
2013/12/19, 17:50
من از این مدل کارت گرافیکی که معرفی کردین اطلاع ندارم . خیلی وقته نخ بازار از دستم در رفته نمیدونم چه خبر . این کارت گرافیک چجوریه؟

Hessam
2013/12/19, 17:51
من از این مدل کارت گرافیکی که معرفی کردین اطلاع ندارم . خیلی وقته نخ بازار از دستم در رفته نمیدونم چه خبر . این کارت گرافیک چجوریه؟

بنده خبر دارم و دارم به شما میگم که فراتر از قیمت 750,000 تومانیش می ارزه!

vestlaif
2013/12/19, 17:57
میشه قیمت اجزایی که گفتین رو جدا جدا بگید ؟

vestlaif
2013/12/19, 18:03
توی این قیمت این گرافیک تنها و بهترین گرافیک هست ؟ دیگه گرافیکی نمیشه معرفی کرد برای سیستم ؟ میخوام کلا بدونم چه گزینه گرافیک هایی برام وجود داره . ممنون

Hessam
2013/12/19, 18:05
توی این قیمت این گرافیک تنها و بهترین گرافیک هست ؟ دیگه گرافیکی نمیشه معرفی کرد برای سیستم ؟ میخوام کلا بدونم چه گزینه گرافیک هایی برام وجود داره . ممنون

مورد های دیگه گران تر اما ضعیف تر یا برابر هستن!
براتون پیغام خصوصی می کنم.

البته این رو مشخص کنید که فعلاً کارت گرافیک می خرید یا نمی خرید؟

vestlaif
2013/12/19, 18:08
بله تا شنبه خریداری میکنم ولی خب باید بهترین رو انتخاب کنم تا بخرم دیگه .

Hessam
2013/12/19, 18:12
بله تا شنبه خریداری میکنم ولی خب باید بهترین رو انتخاب کنم تا بخرم دیگه .

متوجه نشدم! همون کارت گرافیک برند سافایر رو می خرید یا صبر می کنید تا برند گیگابایت به بازار عرضه شه؟!
بنده بهترین رو در رنج قیمت بودجه ی شما، براتون تضمین می کنم!

vestlaif
2013/12/19, 18:15
گیگابایت که گفتین گرون هست و توی این رنج قیمت بنده جاش نمیشه . مگه قرار محصولی بیاد که با توجه به مشخصاتش از کارت گرافیکی که گفتیم بهتره و توی قیمت بنده هست ؟ پس دیگه برای چی باید صبر کنم ؟

Hessam
2013/12/19, 18:19
گیگابایت که گفتین گرون هست و توی این رنج قیمت بنده جاش نمیشه . مگه قرار محصولی بیاد که با توجه به مشخصاتش از کارت گرافیکی که گفتیم بهتره و توی قیمت بنده هست ؟ پس دیگه برای چی باید صبر کنم ؟

خیر. کارت گرافیکی که مد نظر بنده اس، کارت GTX 660 Ti گیگابایت هست که با R9 سافایر برابره! (با وجود اینکه 200 گرون تره!)
چون کارت گرافیک R9 270 گیگابایت هنوز به بازار کشورمون عرضه نشده، بنده به شما پیشنهاد دادم که اگر برند گیگابایت می خواید، صبر کنید تا کارت گرافیک GV-R927OC-2GD (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) به بازار عرضه بشه. لذا به همین خاطر، فعلاً از خرید کارت گرافیک صرفنظر کنید. وگرنه اگه با برند سافایر مشکلی نداشته باشید، همون لیست رو می تونید خریداری کنید و در صورت تایید بفرمایید تا قیمت ها رو براتون بفرستم. هر چند قیمت های حدودی در اینجا (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) هست.

vestlaif
2013/12/19, 18:23
من برای این گیگابایت رو میگفتم چون برندش حالت خوبی توی ذهن بنده داره . خودتون که بهتر میدونید . من چون این برند رو نمیشناختم گفتم حتما گیگابایت . این دوتا گرافیک معرفی کردین از همه نظر کاملا باهم برابر هستن ؟ این گرافیک ساپفایر میتونه از پس بازی های گرافیکی بربیاد مثل بازی هایی که توی پست اول گفتم ؟

Hessam
2013/12/19, 18:29
من برای این گیگابایت رو میگفتم چون برندش حالت خوبی توی ذهن بنده داره . خودتون که بهتر میدونید . من چون این برند رو نمیشناختم گفتم حتما گیگابایت . این دوتا گرافیک معرفی کردین از همه نظر کاملا باهم برابر هستن ؟ این گرافیک ساپفایر میتونه از پس بازی های گرافیکی بربیاد مثل بازی هایی که توی پست اول گفتم ؟

بله. فرمایشات شما متین. خیر. 660 کمی بهتر از 270 آر 9 هست. منتها قیمتش 200 بیشتره! به اندازه ی 200 بیشتر، برتری نداره!
کارتش هم این هست. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) برای بنده فرقی نداره.
البته من خودم چون عاشق گیگابایت هست، جای شما بودم، حتماً گیگا می خریدم! (حتی اگر ضعیف تر باشه!) این یه دیدگاه شخصی هست.
اما اگر 200 می تونید بیشتر هزینه کنید و همچنین نمی تونید بدون کارت گرافیک باشید، 660 بخرید.

vestlaif
2013/12/19, 18:33
مادربرد ؟ شما مادربردی نگفتین فقط گرافیک رو گفتین . من گرافیکم سری nvidia مدنظرم هست . دو مدل msi یکی gtx 760 و یکی gtx 650 ti توی لیست بود . این ها چطور هستن ؟ این گیگابایت که گفتین کی منتشر میشه دقیقا ؟ یا حدودا

Hessam
2013/12/19, 18:38
آخه شما فرمودین مادربرد و کارت گرافیک هر دو تا گیگابایت باشه. در حالی که مادربرد رو بخاطر قیمت ارزان تر، MSI براتون نوشتم.
کارت انویدیا 760 ام اس آی (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) خب قیمتش بیش از 1 میلیونه و قطعاً بودجه تون نمی رسه! اما واقعاً عالیه و موافقم؛ اگر از نظر بودجه ok باشید.
یعنی مادربرد و کارت گرافیک MSI. منتها راحت 3 میلیون در میاد براتون سیستم.
کارت 650 هم با توجه به انتظارات شما، آینده ای نداره!

vestlaif
2013/12/19, 18:44
ممنون از راهنمایی هاتون . خب چندتا سوال دیگه .
1- مادربرد گیگابایت چه مدل و قیمتی در میاد ؟
2-این کارت گرافیک gigabyte 660 کی میاد ؟
3 - کارت گیگابایت 650oc چطوره ؟ مشخصاتش با 660 تقریبا برابری میکنه .

Hessam
2013/12/19, 18:48
ممنون از راهنمایی هاتون . خب چندتا سوال دیگه .
1- مادربرد گیگابایت چه مدل و قیمتی در میاد ؟
2-این کارت گرافیک gigabyte 660 کی میاد ؟
3 - کارت گیگابایت 650oc چطوره ؟ مشخصاتش با 660 تقریبا برابری میکنه .

خواهش می کنم.

1- مدل GA-Z87-HD3 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) هست به قیمت 600,000 تومان. این در حالی هست که اون مدل MSI قیمتش 490,000 تومان هست.

2- 660 گیگا که موجوده به قیمت 950,000 تومان. بنده 270 ای ام دی از برند گیگابایت رو گفتم که تو دی به بازار میاد!

3- خیلی وقته که موجود نیست. اگر هم باشه، عرض کردم آینده ای نداره. خیر! مشخصاتش اینطور نیست! اشتباه می کنید! اگر هم باشه که بعید می دونم، در عمل خیلی 660 بهتره!

در صورت جایگزینی اون دو مدل از برند گیگا، قیمت سیستم براتون در کل 3,300,000 تومان در میاد!

ماشالله شما که گوشی گلکسی اس 4 سامسونگ دارین، تصور کردیم الان 7 میلیون میخواید سیستم بخرید! :))

vestlaif
2013/12/19, 19:08
پس توی سری کارت های nvidia مدل قوی دیگه نیست ؟

vestlaif
2013/12/19, 19:13
دو سوال دیگه
1- پرسیدم ولی جواب ندادین . این کارت گرافیک و مادربردی که معرفی کردین آینده دار هست ؟میتونه از پس بازی های قوی الان و آینده بربیاد ؟

2- اگر بخوام پولی در حد 200 300 تومن اضافه کنم بهتره کدوم قطعه رو مدل بالاتر بگیر مادربرد یا گرافیک یا cpu ؟

قرار بود لیست قسمت اجزایی که معرفی کردین برام رو برام pm کنید اگر میشه لطفا بفرستید .

Hessam
2013/12/19, 19:22
با بودجه ی شما، خیر از 660 و 760، چیز بهتری وجود نداره.

1- به هر حال با بودجه ای که شما دارید، چیز بهتر شدنی نیست. از آینده ی خیلی خوبی برخوردار نیست. اما در کل مثبت و مطلوب ارزیابی میشه.

2- خرید پردازنده و کارت گرافیک گیگابایت.

پی ام شد./

vestlaif
2013/12/19, 19:30
شما گوشی اس 4 منو نگاه نکن . اینا همش پوله قلکی منه . بالاخره قرار نیست اس 4 داریم ضرر الکی کنیم . اقتصاد هم باید باشه دیگه .
توی لیست جدید که بهم دادین سوال دارم .
این مادربرد با قبلی msi چه تفاوتی داره ؟ نسبت به قیمتش میارزه و از اون بهتره ؟

Hessam
2013/12/19, 19:33
این مادربرد با قبلی msi چه تفاوتی داره ؟ نسبت به قیمتش میارزه و از اون بهتره ؟

کمی از MSI بهتره. در حالت کلی هم از نظر کیفیت، هم کارایی و ... شرایط بهتری داره. نسبت به تفاوت قیمتش با MSI. ارزش خرید مناسبی داره.

vestlaif
2013/12/19, 19:35
خب ما اگه کیس رو بیخیال شیم بهتر نیست cpu رو سریcore i5 برداریم ؟

Hessam
2013/12/19, 19:40
خب ما اگه کیس رو بیخیال شیم بهتر نیست cpu رو سریcore i5 برداریم ؟

نه. همه چیز رو نو بخرید.
چون بودجه تون کمه، دلیل نمیشه سیستم رو از حالت اصولی خارج کرده و وصله پینه کنید!

برای خرید آی 5 هم که تفاوت محسوس باشه، باید 350 دیگه افزایش بودجه بدید!

vestlaif
2013/12/19, 19:41
منظورم cpu آکنبد بود دیگه
نو چیه منظورتون؟
ممنون از راهنمایی هاتون یک دنیا . باز اگه سوالی بود مزاحمتون میشم . با تشکر یاعلی

Reza Eshraghi
2013/12/19, 19:56
منظورم cpu آکنبد بود دیگه
نو چیه منظورتون؟
ممنون از راهنمایی هاتون یک دنیا . باز اگه سوالی بود مزاحمتون میشم . با تشکر یاعلی

علی جان ! منظور آقا حسام از « نو » ، کیس جدید بود ! :)

vestlaif
2013/12/19, 20:00
آهان . من هم منظورم رو بد رسوندم . کیس رو بعدا میشه براش تهیه کنم فعلا مهم برام قطعه هست . کیس صد تومنه یهو میکشیم روش میگیم شد دیگه . فعلل با پولی که مشخص شد فقط دنبال قطعه ام .

Hessam
2013/12/19, 20:03
آهان . من هم منظورم رو بد رسوندم . کیس رو بعدا میشه براش تهیه کنم فعلا مهم برام قطعه هست . کیس صد تومنه یهو میکشیم روش میگیم شد دیگه . فعلل با پولی که مشخص شد فقط دنبال قطعه ام .

با 150 اضافه تر کیس، کار خاص دیگه ای نمی تونید بکنید! ارتقای سی پی یو غیرممکن هست!

ARMIN
2013/12/19, 20:07

به هر صورت هر برنامه ای دارید باید همون اول تاپیک اعلان میکردین دوست من.

vestlaif
2013/12/19, 20:10
اگر قرار باشه تمام قرار ها تو پست اول تاپیک گفته بشه دیگه پست زدن برای چیه ؟ خب آدم با جست و جو و پرس و جو به این قرار ها میره دیگه .
حامد جان 150 تومن کیس به اضافه یه دویست تومن جمعا میشه 350 تومن بیشتر بجای کیس . اینطوری چطور ؟ میشه ؟

ARMIN
2013/12/19, 20:26
اگر قرار باشه تمام قرار ها تو پست اول تاپیک گفته بشه دیگه پست زدن برای چیه ؟ خب آدم با جست و جو و پرس و جو به این قرار ها میره دیگه .
حامد جان 150 تومن کیس به اضافه یه دویست تومن جمعا میشه 350 تومن بیشتر بجای کیس . اینطوری چطور ؟ میشه ؟

باید هر آنچیزی که در نظر دارید در پست اول بهش اشاره کنید، تا کسی که مشاوره میده بدونه چی در ذهن شماست و در صورت لزوم بهتون راهنمایی دقیق تری کنه.

حامد کیه؟

Hessam
2013/12/19, 20:31

اون 200 تومن نبود و 300 بود که برای مادربرد و کارت گرافیک گیگابایت رفت! (در پی امی که به شما دادم)
اگر منظور شما، پیشنهاد سیستم این تاپیک هست که بله. در اینصورت شدنیه.
منتها مادربرد و کارت گرافیک همون ام اس آی و سافایر باقی خواهد ماند.

vestlaif
2013/12/20, 19:38
سلام به دوستان . طی مذاکراتی که انجام شد قیمت یکم میره بالاتر حدود 3 و نیم . توی رنج 3 تا 3.5 چه سیستمی برای گیم پیشنهاد میدین ؟

Hessam
2013/12/20, 19:46
سلام به دوستان . طی مذاکراتی که انجام شد قیمت یکم میره بالاتر حدود 3 و نیم . توی رنج 3 تا 3.5 چه سیستمی برای گیم پیشنهاد میدین ؟

لیست جدید، اضافه گردید./ (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

میشه پاورش رو 650 وات نوشت و هزینه ی کل 100 میاد پایین تر.
اما دیگه آینده ای نداره سیستم و نمی تونید رو آینده اش حساب کنید!

vestlaif
2013/12/20, 20:26
سلام ممنون از لیست
یعنی این سیستمی که دوباره الان نوشتید باز هم آینده نداره ؟

Hessam
2013/12/20, 20:28
سلام ممنون از لیست
یعنی این سیستمی که دوباره الان نوشتید باز هم آینده نداره ؟

چرا داره. الان شده 3650. اگر بخواید میشه 3550 که آینده نداره در اینصورت.
اگه 3650 بخرید، داره.

vestlaif
2013/12/20, 20:29
پس تا 3 و نیم بهترین سیستم همینه ؟ دیگه موردی وجود نداره ؟

Hessam
2013/12/20, 20:32
پس تا 3 و نیم بهترین سیستم همینه ؟ دیگه موردی وجود نداره ؟

تا 3,650,000 و تا امروز که دارید با بنده، گفتگوی نوشتاری می کنید (29 آذر 1392) به عقیده ی من، خیر.
حتی در آینده می تونید یک عدد GTX 660 Ti دیگه خریداری کنید و از دو کارت همزمان استفاده کنید که دیگه از پس هر بازیی تو دنیا بر میاد!

vestlaif
2013/12/20, 20:35
سی پی یو های سری core کلا گارانتی نداره ؟ یا محصولات شما اینطوریه ؟

Hessam
2013/12/20, 20:37
سی پی یو های سری core کلا گارانتی نداره ؟ یا محصولات شما اینطوریه ؟

خیر. من به صورت کلی همیشه پیشنهادهام رو ارائه میدم و هرگز منافع شخصی رو در نظر نخواهم گرفت.
کلاً گارانتی نداره. شک دارین، می تونین از هر جا بپرسین.

vestlaif
2013/12/20, 20:40
نه قربان این چه حرفیه . همونطور که گفتم من مثب قبل تو بازار نیستم . وقت سر خاروندن ندارم ... دیگه شما به بزرگی خودت ببخش دیگه

Reza Eshraghi
2013/12/20, 22:44
تاپیک به بخش سیستم کامل منتقل شد ! نمیدونم چرا این تاپیک تا الآن توی بخش خرید ، ارتقاء و تعویض قطعات کامپیوتر بوده ؟!!! :))

vestlaif
2013/12/20, 22:46
چرا سیستم کامل ؟اینجا ما کا بحثامون سر قطعاته کیسه

Reza Eshraghi
2013/12/20, 23:03
چرا سیستم کامل ؟اینجا ما کا بحثامون سر قطعاته کیسه

چون یه سیستم کامل کیس بهتون پیشنهاد شده ! توی بخش سیستم کامل هم مشاوره کیس کامل و هم مشاوره کیس + لوازم جانبی ( مانیتور ، ماوس و کیبرد و اسپیکر انجام میشه )
بخش خرید ، ارتقاء و تعویض قطعات کامپیوتر واسه چند قطعه از یک سیستم کامل یا قطعات جانبی هست ! :)

vestlaif
2013/12/20, 23:05
اوکی . ممنون . پس لطفا آدرس جایی که پست منتقل میشه رو همینجا بذارید

Reza Eshraghi
2013/12/20, 23:38
اوکی . ممنون . پس لطفا آدرس جایی که پست منتقل میشه رو همینجا بذارید

الآن منتقل شده دیگه !

Reza Eshraghi
2013/12/22, 11:04
سلام دوستان میخواستم ببینم برای سیستم زیر چه پاور و مادربردی خوبه؟
cpu: core i3 4130 3.4 ghz
vga:geofores gt 650 ti -2gb- oc
ram:corsair 8gb-2*4
hdd:seagate-sata3-1tb
همچنین می خواستم بدونم cpu core i3-4340-3.6ghz تو بازار موجوده؟ چون هرجا رو گشتم پیدا نشد.با تشکر

سجاد جان سلام ! به فروم سخت افزار خوش آمدید ! @};-
برادر اینجا تاپیک دوست عزیز دیگری هست و نباید در تاپیک دیگران درخواست مشاوره کنید !
در بخش خرید ، ارتقاء و تعویض قطعات کامپیوتر تاپیک بزنید (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) و سؤالتون رو با ذکر بودجه و کاربرد با توجه به قوانین بخش مشاوره و راهنمایی (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) مطرح کنید !

vestlaif
2014/01/13, 17:56
سلام دوستان. بالاخره با کلی گشت و گذار توی نت و بازار و تحقیق با دوستا یه لیست قطعات جدید تهیه کردم که فردا میخوام برای خریدش اقدام کنم . یه نگاه به این لیست بندازید بگید چیش کمه چیش نیست و ... خلاصه نظرتون رو بگید . همونطور که قبلا گفته شد سیستم برای گیم حرفه ای و آینده نگری هست . تا حد کمی اورکلاک اون هم برای بازی ها . میزان سقف بودجه رو 5 میلیون و 300 میذارم . این سیستم زیر قیمتش شده 4 میلیون و 800 .باز نیاز به قوی تر شدن داره بگین .
Mb : Gigabyte z87x-ud4h
cpu : core i5 4670k
vga : gigabyte 770 windforce 3x 4g
Ram : G.skill tridentX 2400 2×4g
یا ram :kingston hyper beast 2400 2×4g
Hdd : seagat 1t 64 mb 7200
Cpu cooler : enermax ETD-T60VD
POWER : 850 w green
case : zalman z9 .
حالا نظرتون رو درباره سیستم بگین ؟

در کنار سیستم بالا به یه بودجه دیگه حدود 600 تومن دنبال یه مانیتور خیلی باکیفیت برای بازی هستم . مانیتوری میخوام که از نظر کیفیت برتر باشه و خروجی HDMI داشته باشه حتما . خودم این مدل LG E2260V رو پسندیدم به قیمت 630 تومن . نظرتون چیه ؟ مانیتور خوبی هست ؟ دیگه چیا بهم پیشنهاد میدین ؟

پیش پیش ممنون از راهنمایی های همگی

Hessam
2014/01/13, 18:04
قطعات عالیه. البته به جز مادربرد و مانیتور که خیلی وقته موجود نیستن!

vestlaif
2014/01/13, 18:06
هم مادربرد رو پیدا کردم هم مانیتور رو . مادربرد و مانیتور هم عالی هستن ؟ هیچ قطعه ای نیاز به ارتقا نداره ؟

vestlaif
2014/01/13, 18:07
بین این دوتا رم خیلی تفاوت هست ؟ کدوم بهتره ؟

Hessam
2014/01/13, 18:22
خب خیلی خوبه. هر کی داره، قطعاً خرید از قبل داره!!
آره. هردوشون عالی هستن. در مورد رم فقط جی اسکیل تایمینگ سی ال 10 داره! اما کینگستون 11 که از این بابت جی اسکیل بهتره.
همچنین کینگستون گارانتی داره و جی اسکیل نداره!

البته اگر بتونید این مانیتور (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) رو بخرید، فوق العاده اس! از اون هم بهتره! هر چند این هم موجود نیست، مگر کسی که تو انبار خرید قبلی داشته!

ضمناً اگر در آینده قصد اضافه کردن کارت گرافیک دوم و SLI رو دارید، خرید کارت گرافیک 4 گیگ گیگابایت، هزینه ی اضافی هست و 2 گیگ کفایت می کنه!

vestlaif
2014/01/13, 18:24
ممنون از راهنماییت حسام جان . اساتید و دوستان دیگه لطفا نظر خودشون رو بگن ...
کسی نبود ؟؟؟؟؟؟؟ رفتیمااااااا .... !!!!

faramarz_mit
2014/01/13, 18:30
ممنون از راهنماییت حسام جان . اساتید و دوستان دیگه لطفا نظر خودشون رو بگن ...
کسی نبود ؟؟؟؟؟؟؟ رفتیمااااااا .... !!!!

حسام كه همه چيو بهت گفت فك نكنم چيز ديگه اي مونده باشه

vestlaif
2014/01/13, 18:34
خلاصه منتظرم هر کس نظری داشت بگه که من فردا نرم بگیرم یکی بگه توکه اینکارو کردی کاش اونکارو میکردی ...که امیدوارم همچین چیزی پیش نیاد . در کل نمیخوام 1 درصد هم بهتر از این رو از دست بدم همون طور که گفتم سقف بودجه من تا 5و200 هست . سیستم فعلیم 4800 در اومده مس دست کمی برای پیشنهادات بازه . اگرم نه که چه بهتر هزینه کمتر و احساس رضایت بیشتر ...

Shahin007
2014/01/13, 18:34
دوست عزیز مادربردی که نوشتی رو چند قیمت گرفتی؟
من پیشنهاد میکنم مادربرد ASUS MAXIMUS VI HERO جایگزین بشه.

vestlaif
2014/01/13, 18:38
Giga byte ud4h : 850 t
چه برتری این مدل ایسوس داره ؟
به نظره خودم و امونطور از آقا حسام پرسیدم تفاوتی بین این مدل گیگا بایت و اون مدل ایسوس نیست . من خودم برای گرافیک و مادربرد نظرم روی گیگا هست .ازش راضیم .
. یادمه گرافیک گیگا بایت داشتم با حافظه 512 اما بردم گارانتی بهم حال داد کارت رو گرفت بجاش 210 1g بهم داد .

Shahin007
2014/01/13, 18:46
Giga byte ud4h : 850 t
چه برتری این مدل ایسوس داره ؟
به نظره خودم و امونطور از آقا حسام پرسیدم تفاوتی بین این مدل گیگا بایت و اون مدل ایسوس نیست . من خودم برای گرافیک و مادربرد نظرم روی گیگا هست .ازش راضیم .
. یادمه گرافیک گیگا بایت داشتم با حافظه 512 اما بردم گارانتی بهم حال داد کارت رو گرفت بجاش 210 1g بهم داد .

برتریش پرفورمنس بالاتره...ناچیزه اختلاف ولی بالاتره.
نظر نظره شماس...مبارک باشه.@};-

vestlaif
2014/01/13, 18:47
Ud3h : 780 t
Ud4h : 850 t
Ud5h : 1100 t
. از اونجایی که قیمت ud5h با بقیه مطابقت داره . حسام جان شما ud3h رو 930 تومن میفروشی ؟

Hessam
2014/01/13, 18:49
Ud3h : 780 t
Ud4h : 850 t
Ud5h : 1100 t
. از اونجایی که قیمت ud5h با بقیه مطابقت داره . حسام جان شما ud3h رو 930 تومن میفروشی ؟

ok. ظاهراً امروز جفتشون موجود شده و بنده خبر ندارم!!
آواژنگه دیگه... بار جدیدش رسید! ظاهراً این چند مدل مادربرد رو هم همراه اون 770 بود که 350 کاهش داد این کارت رو!!
قیمت این دو تا مادربرد رو هم هر کدوم 100 تا 150 کاهش داد!!

vestlaif
2014/01/13, 18:51
ای بابا . اشکال نداره غصه نخور فکر کنم آواژنگ باهات یخوره لجه به دل نگیر .

خب نظر بقیه دوستان ... کسی جا نمونه ها

Reza Eshraghi
2014/01/13, 19:00

UD4H مادربرد خوبیه علی جان ! توی امضام لینک آخر میتونی نتایج تستشو ببینی ! اما بیشتر از اینکه مادربرد مخصوص گیم باشه مادربرد اورکلاکینگ هست البته نه صد در صد اختصاصی اورکلاکینگ !!
یعنی اگه ازش Lim بگیری حدش بیشتر به سمت اورکلاک میل می کنه تا گیم !!!
دوستان چنین مثال ریاضی - سخت افزار تا حالا دیده بودین ؟!! :D

vestlaif
2014/01/13, 19:03
UD4H مادربرد خوبیه علی جان ! توی امضام لینک آخر میتونی نتایج تستشو ببینی ! اما بیشتر از اینکه مادربرد مخصوص گیم باشه مادربرد اورکلاکینگ هست البته نه صد در صد اختصاصی اورکلاکینگ !!

خب رضا جان ud5h هم فقط از نظر اورکلاک از ud4h برتری داری وگر نه باهم برابر هستند از نظر گیمینگ . من مادربردی میخوام که مختص گیم نباشه . قدرت اور کلاک هم داشته باشه اما نه حرفه ای . مثلا 95 درصد گیم به صورت حرفه ای و 5 درصد هم اورکلاک که اون هم برای بازی انجام میشه . مادربرد بهتری از گیگا سراغ دارید ؟

Hessam
2014/01/13, 19:05

ماشالله اتفاقاً آواژنگ عاشق ماست! ما هم عاشق اوناییم! :))
خب به ما که رسید، شاید موجودی ته کشید! :))
اما فردا اوکی می کنمش + تکمیل موجودی. :)

Reza Eshraghi
2014/01/13, 19:07
خب رضا جان ud5h هم فقط از نظر اورکلاک از ud4h برتری داری وگر نه باهم برابر هستند از نظر گیمینگ . من مادربردی میخوام که مختص گیم نباشه . قدرت اور کلاک هم داشته باشه اما نه حرفه ای . مثلا 95 درصد گیم به صورت حرفه ای و 5 درصد هم اورکلاک که اون هم برای بازی انجام میشه . مادربرد بهتری از گیگا سراغ دارید ؟

علی جان ماشالله چقدر سریع جواب دادی ! :D فکرشو نمی کردم به این سرعت جواب بدی !
پستمو ویرایش کردم دوباره بخون !
UD4H رو اصلاً گیگا به افتخار شخص خودت ساخته !! باور کن ! :D ;)

vestlaif
2014/01/13, 19:10
علی جان ماشالله چقدر سریع جواب دادی ! :D فکرشو نمی کردم به این سرعت جواب بدی !
پستمو ویرایش کردم دوباره بخون !
UD4H رو اصلاً گیگا به افتخار شخص خودت ساخته !! باور کن ! :D ;)

از چه نظر میگی برای ما ساخته ؟
عصر , عصر سرعته . عصر جت . عصر NOS . عصره توربو ... دست کم نگیر آقاااااا .
خب رضا جان نگفتی مادربرد بهتری سراغ داری بزام یا همین UD4H رو ببندیم ؟

Reza Eshraghi
2014/01/13, 19:23
از چه نظر میگی برای ما ساخته ؟
عصر , عصر سرعته . عصر جت . عصر NOS . عصره توربو ... دست کم نگیر آقاااااا .
خب رضا جان نگفتی مادربرد بهتری سراغ داری بزام یا همین UD4H رو ببندیم ؟

نگرفتی چی شد علی جان ! منظورم از « به افتخار شخص خودت ساخته » همین بود بود که برای کاربرد شما همین UD4H از نظر من کاملاً مناسبه !

vestlaif
2014/01/13, 19:29
نگرفتی چی شد علی جان ! منظورم از « به افتخار شخص خودت ساخته » همین بود بود که برای کاربرد شما همین UD4H از نظر من کاملاً مناسبه !

اخ اخ ببخشید پیریه و هزار درد و مرض . سره جوونی پیر هم شدیم . رضا جان در جواب مثال ریاضیت باید بگم . یه تابع مادربردی بهم معرفی کن وقتی از حد میگیرم حد راست تابع که گیمینگ هست با مقدار تابع برابر باشه و حد چپش که موجوده ولی با مقدار تابع یا همون گیمینگ برابر نیست اور کلاک باشه .
الان شد 2 به 1 . به نفع گیمینگ .
جواب مثال رو حال کردی .

ممنون از نظرت و راهنماییت . مادربرد پس اوکی شد . نظرت درباره بقیه قطعات هم اوکی هست ؟ هارد رو 2 ترا ببندم بهتر نیست ؟ رم چی ببندم ؟

Hessam
2014/01/13, 19:31
عاغا همشون عالیه خدایی... خیلی دیگه داری سخت می گیری برادر...
الان سیستم برای ناسا می خواستیم، مشاوره بدیم، تا الان خریده بود! :))
اگه بودجه زیاد هست، پیشنهاد می کنم شما کارت گرافیک 780 گیگا رو بخرید به قیمت 2450 حداکثر.

vestlaif
2014/01/13, 19:33
عاغا همشون عالیه خدایی... خیلی دیگه داری سخت می گیری برادر...
الان سیستم برای ناسا می خواستیم، مشاوره بدیم، تا الان خریده بود! :))
اگه بودجه زیاد هست، پیشنهاد می کنم شما کارت گرافیک 780 گیگا رو بخرید به قیمت 2450 حداکثر.

حالا قشنگیش و اوج لذت میدونی کی هست آقا حسام ؟
که بگم خرید سیستم کنسل بوده .. هه هه هه

Hessam
2014/01/13, 19:34
حالا قشنگیش و اوج لذت میدونی کی هست آقا حسام ؟
که بگم خرید سیستم کنسل بوده .. هه هه هه

اخراج می کنیم! :D

vestlaif
2014/01/13, 19:38
اخراج می کنیم! :D

منم قهر میکنم هه هه ...
اوکی دوستان و اساتید ممنون از نظر هاتون مخصوصا دوستانی که نظر دادن و حتی از کسانیکه نظر ندادن کمال تشکر رو داریم . سیستم قطعی شد . اما تاپیک رو فعلا نبندید تا خریداری بشه سیستم .

یواشکی میگم آقا حسام نشنوه : (( باز نظر بود فراموش نشه و بگین !))

Reza Eshraghi
2014/01/13, 19:45
منم قهر میکنم هه هه ...
اوکی دوستان و اساتید ممنون از نظر هاتون مخصوصا دوستانی که نظر دادن و حتی از کسانیکه نظر ندادن کمال تشکر رو داریم . سیستم قطعی شد . اما تاپیک رو فعلا نبندید تا خریداری بشه سیستم .

یواشکی میگم آقا حسام نشنوه : (( باز نظر بود فراموش نشه و بگین !))

از دست شما علی جان !! :))
مبارکه انشاء الله ! فنهای سیستمتون براتون بچرخه ایشالله !
دوست داریم عکس سیستم شما رو پس از خرید در تاپیک عکس سیستم و قطعات شما (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) ببینیم و فیض ببریم ! :x@};-

th e nd
2014/01/13, 19:50
تاپیک خرید سیستم؛ 8 صفحه، 80 جواب!!!! :-q
شایدم ما داریم اشتباه می کنیم! که امیدوارم اینطور باشه!

vestlaif
2014/01/13, 19:58
تاپیک خرید سیستم؛ 8 صفحه، 80 جواب!!!! :-q
شایدم ما داریم اشتباه می کنیم! که امیدوارم اینطور باشه!

چیشده ؟ تاپیک مشکلی ایجاد کرده ؟ چیش جای تعجب داره ؟ اشتباه برا چی ؟ قضیه چیه ؟

dDarkKnight_12
2014/01/13, 22:00
Mb : Gigabyte z87x-ud4h
cpu : core i5 4670k
vga : gigabyte 770 windforce 3x 4g
Ram : G.skill tridentX 2400 2×4g
یا ram :kingston hyper beast 2400 2×4g
Hdd : seagat 1t 64 mb 7200
Cpu cooler : enermax ETD-T60VD
POWER : 850 w green
case : zalman z9 .

نمیدونم یادتون رفته بنویسین یا کلا قصد استفاده از ssd ندارین؟ به هر حال مبارکتون باشه همیشه در سلامتی استفاده کنین.

vestlaif
2014/01/13, 22:10
نمیدونم یادتون رفته بنویسین یا کلا قصد استفاده از ssd ندارین؟ به هر حال مبارکتون باشه همیشه در سلامتی استفاده کنین.

فعلا قصدشو ندارم . میخوام قطعات رو بگیرم بعدش SSD رو جدا میگیرم فعلا برام ارجعیت همین قطعاتی بود که عرض کردم . قبلا بحث اس اس دی شد منتها خودم خواستم بمونه برای بعد . ممنون دوست عزیز. موفق باشید