PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کمک کنید (هاردم 7200 هست ولی 25 MB سرعت انتقال بین درایو ها است)

Baaran
2013/12/19, 04:25
سلام هرجا لپ تاپ رو بردم نتونستن بفهمن از چیه ولی چند نفر گفتن از نرم افزار اینتل Rapid Storage Technology irst هست که اون نرم افزار رو هم نصب کردم یه تنظیماتی داره که یاد ندارم

ARMIN
2013/12/19, 11:46
مدل لپ تاپ؟

ميزان حجم اطلاعات داخل هارد؟

مدل ويندوز؟

آياي ويندوز به روز هست؟

فايل شما چه حجمى داره؟

Baaran
2013/12/20, 18:22
مدل لپ تاپ؟

ميزان حجم اطلاعات داخل هارد؟

مدل ويندوز؟

آياي ويندوز به روز هست؟

فايل شما چه حجمى داره؟
سلام مرسی
ممنون که کمک میکنین

مدل لپ تاپم MSI GE60 2OC هست
120 گیگ میشه
ویندوز سون 64 بیتی که خریدم (نسخه ی کرک شده توسط بسته ی نرم افزاری گردو) میگن بهترین ویندوز 7 X64 در ایران مال شرکت گردو هست ولی مطمئن نیستم
حجم فایل من مهم نیست.چون کلا سراعت هارد برای انتقال هر فایلی پایینه.چه حجم بالا چه حجم پایین

چند روز پیش لپ تاپمو خریدم
روزای اول سرعت کپی کردن اطلاعات عالی بود
نمیدونم چی رو دستکاری کردم که سرعت کپی اومد پایین
از این نرم افزار irst intel rapid storage نیست احتمالا

Hessam
2013/12/20, 18:25
از این نرم افزار irst intel rapid storage نیست احتمالا

واقعاً به انتخاب شما، تبریک میگم بابت خرید این لب تاپ! بهترین انتخاب ممکن رو داشتید.

احتمالاً جهت فعال سازی توربو کش با استفاده از نرم افزار intel rapid storage اقدام کردید.
می تونه از این نرم افزار باشه! ممکنه تنظیماتی رو اشتباهی اعمال کرده باشید که اینطور شده.
البته خب من کار با این نرم افزار رو بلد نیستم و اطلاعاتی ندارم.

پیشنهاد می کنم از کسی که وارد به کار با این نرم افزار هست بگید براتون از طریق نرم افزار تیم ویور، بررسی لب تاپ به صورت کنترل از راه دور رو میسر کنه. (البته اگر مشکل واقعاً از طرف این نرم افزار بود!)

agh2ir
2013/12/20, 18:41
سلام

تنظیمات بایوس و نصب درایور و تنظیمات خاص می خواد تا اس اس دی به عنوان توربو کش هارد کار کنه...

Baaran
2013/12/25, 12:39
واقعاً به انتخاب شما، تبریک میگم بابت خرید این لب تاپ! بهترین انتخاب ممکن رو داشتید.

احتمالاً جهت فعال سازی توربو کش با استفاده از نرم افزار intel rapid storage اقدام کردید.
می تونه از این نرم افزار باشه! ممکنه تنظیماتی رو اشتباهی اعمال کرده باشید که اینطور شده.
البته خب من کار با این نرم افزار رو بلد نیستم و اطلاعاتی ندارم.

پیشنهاد می کنم از کسی که وارد به کار با این نرم افزار هست بگید براتون از طریق نرم افزار تیم ویور، بررسی لب تاپ به صورت کنترل از راه دور رو میسر کنه. (البته اگر مشکل واقعاً از طرف این نرم افزار بود!)

ممنون از لطفتون (*)@};-o:-)o:-)
ولی این مشکل بدجوری داغونم کرده اخه سرعت کپی کردن 5 مگابایت هست

Baaran
2013/12/25, 12:42
سلام

تنظیمات بایوس و نصب درایور و تنظیمات خاص می خواد تا اس اس دی به عنوان توربو کش هارد کار کنه...

خب بگین چیکار کنم
تورو خدا اگه میدونین کمک کنین اخه بدجور سرعت هارد اومده پایین

ARMIN
2013/12/25, 13:00
خب بگین چیکار کنم
تورو خدا اگه میدونین کمک کنین اخه بدجور سرعت هارد اومده پایین

ويندوز اورجينال روش داشته؟ يا ويندوز رو خودتون روش نصب كردين؟

Hessam
2013/12/25, 13:02
ويندوز اورجينال روش داشته؟ يا ويندوز رو خودتون روش نصب كردين؟

نوشتن خودشون از بسته ی نرم افزاری گردو خریدن و نصب کردن.
احتمال بسیار زیاد با همون نرم افزاری که فرمودن، کار کردن و تنظیمی رو اشتباهی اعمال کردن.
اگر بتونن تنظیمات اون نرم افزار رو به حالت دیفالت برگردونن و ریستور کنن، به نظرم مشکلشون حل شه.
10% احتمال داره مشکل از اینجا نباشه!

ARMIN
2013/12/25, 13:35
نوشتن خودشون از بسته ی نرم افزاری گردو خریدن و نصب کردن.
احتمال بسیار زیاد با همون نرم افزاری که فرمودن، کار کردن و تنظیمی رو اشتباهی اعمال کردن.
اگر بتونن تنظیمات اون نرم افزار رو به صورت دیفالت، ریستور کنن به نظرم مشکلشون حل شه.
10% احتمال داره مشکل از اینجا نباشه!

اگر ويندوز اورجينال نداشته باشه كار سخته، بايد يك نفر آگاه پشت سيستم بشينه و درستش كنه. و يا اينكه ويندوز خام بريزه و با DVD نصاب درايور ها همه ى تنظيمات رو انجام بده.

اگر ويندوز اورجينال داشته باشه، كار راحت تره، ميتونه سيستم رو ريست كنه.

agh2ir
2013/12/25, 18:29
کار ساده ای نیست
بدید یه کار بلد براتون انجام بده

من یه خلاضه می گم :
1)بایوس و فریمور های لپتاپ رو آپدیت کنید
2) لپتاپ شما هم هارد داره و هم سالید که دو انتخاب دارید : الف) روی سالید ویندوز بریزید و بقیه هاردتون بشه درایو بعدیتون ب)سالیدتون بشه توربو کش هاردتون
من گزینه ب) رو پیشنهاد می کنم و بر این اساس می رم جلو:
3)یه ویندوز 8.1 اورجینال 64 بیت دانلود کنید (از سایت ماکروسافت یا از سایت های معتبر مثل .......) و در حالت تریال نصب کنید (بعدا کرکش کنید با آخرین ورژن Microsoft Toolkit )
4)بعد از بالا اومدن ویندوز ویندوز رو کامل آپدیت کنید
5)آخرین ورژن های Intel Chipset Software Installation Utility و Intel Managment Engine Interface و Intel Rapid Storage Technology رو از سایت ماکروسافت دانلود کنید و نصب کنید و ری استارت
6)یه سری از کامپوننت های چیپست مادربرد که از طریق ستاپ درایور ها نصب نمی شن از طریق دیوایس منیجر نصب کنید و ری استارت
7) نرم افزار Intel Rapid Storage Technology رو باز کنید و در تب ادونس Enable accelaration رو بزنید و در صفحه جدید maximazed mode رو بزنید و اکی و بعد ری استارت و ...
8) مراحل دیگه هم داره
و فوت های کوزه گری و ....

البته بسته به حجم اس اس دی می تونی گزینه الف و ب همزان هم داشته باشی که بهتره (اصولا این مدل لپتاپ باید حتما اس اس دی داشته باشه ، چقدره ؟؟؟؟؟؟)
بازم می گم بدید یه حرفه ای براتون یه ویندوز نصب کنه ....

Baaran
2013/12/25, 20:28
کار ساده ای نیست
بدید یه کار بلد براتون انجام بده

من یه خلاضه می گم :
1)بایوس و فریمور های لپتاپ رو آپدیت کنید
2) لپتاپ شما هم هارد داره و هم سالید که دو انتخاب دارید : الف) روی سالید ویندوز بریزید و بقیه هاردتون بشه درایو بعدیتون ب)سالیدتون بشه توربو کش هاردتون
من گزینه ب) رو پیشنهاد می کنم و بر این اساس می رم جلو:
3)یه ویندوز 8.1 اورجینال 64 بیت دانلود کنید (از سایت ماکروسافت یا از سایت های معتبر مثل .......) و در حالت تریال نصب کنید (بعدا کرکش کنید با آخرین ورژن Microsoft Toolkit )
4)بعد از بالا اومدن ویندوز ویندوز رو کامل آپدیت کنید
5)آخرین ورژن های Intel Chipset Software Installation Utility و Intel Managment Engine Interface و Intel Rapid Storage Technology رو از سایت ماکروسافت دانلود کنید و نصب کنید و ری استارت
6)یه سری از کامپوننت های چیپست مادربرد که از طریق ستاپ درایور ها نصب نمی شن از طریق دیوایس منیجر نصب کنید و ری استارت
7) نرم افزار Intel Rapid Storage Technology رو باز کنید و در تب ادونس Enable accelaration رو بزنید و در صفحه جدید maximazed mode رو بزنید و اکی و بعد ری استارت و ...
8) مراحل دیگه هم داره
و فوت های کوزه گری و ....

البته بسته به حجم اس اس دی می تونی گزینه الف و ب همزان هم داشته باشی که بهتره (اصولا این مدل لپتاپ باید حتما اس اس دی داشته باشه ، چقدره ؟؟؟؟؟؟)
بازم می گم بدید یه حرفه ای براتون یه ویندوز نصب کنه ....
اخه اینجا هیچکی کاربلد نیست X_X:-<
تصمیم گرفتم خودم با کمک شما درستش کنم (*):)>-*-:)o:-)
1-خودم بایوس (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.-bios) و فریمور (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.-firmware) های لپ تاپ رو اپدیت میکنم (از سایت رسمی MSI لینکاشو برای لپ تاپم پیدا کردم)
2-لپ تاپم فقط hard (هارد) داره و فاقد ssd (دیسک جامد) هست
3-اوکی میشه لینک بدین لطفا اخه خودم نتونستم پیدا کنم
4-چطوری اپدیت کنم ویندوزو
5-لینک اینا رو هم پیدا نکردم
6-ینی توی دیوایس منیجر به عنوان درایور شناخته نشده نشون میده ؟!

حرفه ای نیستم ولی به کامپیوتر علاقه دارم و امسال میخام توی کنکور انتخاب اول رو کامپیوتر بزنم

Baaran
2013/12/25, 20:32
واقعا از اینهمه لطف شما ممنونم

agh2ir
2013/12/25, 21:04
شوخی می کنید ! می خواید کتاب بنویسیم ؟؟

اگه واقعا اس اس دی نداره پیشنهاد می کنم یه اس اس دی mSATA براش بخرید و اضافه کنید البته اگه جای mSATA داره که با این قیمت باید داشته باشه چون تفاوتش خیلی خیلی زیاده.

اما اگه بدون اس اس دی می خواید ... باید بایوس رو روی AHCI بگذارید که دیفالتش باید همین باشه ...

Hessam
2013/12/25, 21:06
4-چطوری اپدیت کنم ویندوزو
حرفه ای نیستم ولی به کامپیوتر علاقه دارم و امسال میخام توی کنکور انتخاب اول رو کامپیوتر بزنم

آدرس آپدیت ویندوز اینجاست: Control Panel\All Control Panel Items\Windows Update

ضمناً برای آپدیت تمامی درایورهای لب تاپتون هم از نرم افزار Driver Reviver (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) پس از نصب ویندوز جدید، استفاده کنید. تو دنیا بهترین و بی رغیبه (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) و کار کردن هم باهاش فوق العاده ساده اس.

در مورد انتخاب رشتتون هم خیلی خوبه. :) من تمام دوستانم و کاربرانی که قصد انتخاب رشته دارن و علاقه هم دارن رو تشویق می کنم به این رشته.
سوالی داشتید، در انجمن ما مطرح کنید. حتماً خوشحال میشیم در این زمینه تمام کاربران رو راهنمایی کنیم. :)
بخش تحصیلی و درسی انجمن ما خیلی کم فعالیته. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.(%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%DB%8C) ) اما امیدوارم اون بخش هم رونق خوبی پیدا کنه تا بیشتر در این مورد گفتگو و به تبادل اطلاعات بپردازیم. :)

Mehran coyote
2013/12/25, 21:42
قببل از این آپدیت ها به نظر من یه تست سرعت با نرم افزار CrystalDiskMark بگیرید، تفاوتش خیلیه
تنظیمات رو بزارید رو 100 مگ و 2 بار تکرار
نتیجش رو به صورت عکس همین جا آپ کنید

Baaran
2013/12/26, 02:54
این تست

Baaran
2013/12/26, 02:59
این هم بالاترین سرعت کپی کردن یه فایل از درایو d به e

Baaran
2013/12/26, 04:01
شوخی می کنید ! می خواید کتاب بنویسیم ؟؟

اگه واقعا اس اس دی نداره پیشنهاد می کنم یه اس اس دی mSATA براش بخرید و اضافه کنید البته اگه جای mSATA داره که با این قیمت باید داشته باشه چون تفاوتش خیلی خیلی زیاده.

اما اگه بدون اس اس دی می خواید ... باید بایوس رو روی AHCI بگذارید که دیفالتش باید همین باشه ...
بایوس به صورت دیفالت AHCI بود:185::101:
حالا چی:icon_ (31)::15:

:100::icon_ (45):

agh2ir
2013/12/26, 04:42
به نظر من که سرعتت خیلی خوبه برای کپی از روی یک هارد بر روی همون هارد .

Mehran coyote
2013/12/26, 15:33
هاردت هیچ مشکلی نداره و سرعتش هم خیلی خوبه تازه گذاشتی رو 1گیگ و 5 بار تست که اگه رو 100 مگ بود بیشتر از این ها بهت میداد
سرعت انقال فایل به چند تا چیز بستگی داره
1.اندازه ی فایل
2.تیکه تیکه بودن فایل ها مثلا 512k و....
3.بی کار بودن کامل هارد
4.مولتی مدیا و داکیومنت بودن فایل و......

اقا خیالت راحت هیچ مشکلی نیست(*)

Baaran
2013/12/26, 18:20
جدی میگین
اخه روزای اول که هنوز نرم افزار intel rapid storage technologi دستکاری نکرده بودم سرعت انتقال در حد نور بود بخدا ولی الان این افتضاحه

ای کاش روز اول عکس میگرفتم

agh2ir
2013/12/26, 18:42
جدی میگین
اخه روزای اول که هنوز نرم افزار intel rapid storage technologi دستکاری نکرده بودم سرعت انتقال در حد نور بود بخدا ولی الان این افتضاحه

ای کاش روز اول عکس میگرفتم

احتمالا روز های اول اطلاعات رو از روی هارد اکسترنال روی هارد لپتاپ کپی می کردید و هارد لپتاپ هم بیکار بوده که در اون صورت باید سرعت حدود صد مگ می بوده که کاملا طبیعی هست

Hessam
2013/12/26, 19:02
فکر کنم همیشه هاردتون رو بهینه نگه دارید، می تونید از حداکثر سرعتش بهره من بشید. یعنی بدسکتور هاش رو از بین ببرید. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
بهترین کار، یکپارچه سازی هارد دیسکتون هست. برای این منظور، از نرم افزارهای دفرگمنت استفاده کنید.

akahma
2018/08/02, 19:01
اگر مجبورید به روز رسانی درایورها در ویندوز، همیشه از Driver Easy استفاده کنید یا از این لیست برای انتخاب بهترین رانندگان برای ویندوز استفاده کنید.youprogrammer (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)