PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نحوه تست پاور بعد از بازگشت از گارانتی

ApocalypseNow
2013/12/09, 07:11
سلام

بنده یک پاور Cooler Master UCP900 داشتم که دادم گارانتی . از اونجایی که یکی از دوستانم بعد از تعمیر پاور و اتصال به سیستم باعث شد مادربورد هم بسوزه ، می خواستم بدونم چه جور می تونم از درستی تعمیر پاور اطمینان حاصل کنم . مثلا همانظور که در عکس می بینید پاور بنده روی ریلهای 12+ آمپر های مختلفی میده ، می خواستم بدونم چه جور میشه آمپرهای خروجی این ریل ها را چک کرد . و همچنین خروجی پاور که 900 هست را چک کنم . ممنون میشم دوستان اهل فن جواب بدین . چون دوست ندارم گرافیک و مادربوردم هم از دست بدم
24245

این هم لینک پاور

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

ARMIN
2013/12/09, 08:10
دوست عزیز مشکلش چی بوده که رفته یود گارانتی؟

ضمنا" چرا در قسمت اخبار تاپیک زده بودین؟ تاپیکتون زو منتقل کردم به محل مناسب.

ApocalypseNow
2013/12/09, 13:54
عذرخواهی جهت محل اشتباه تاپیک.
پاور را 4 سال پیش خریده بودم . سیستم در حال کار بود که پاور صدای ترکیدگی داد و فیوز هم بپرید. بعد من پاور را با ورودی های 15 16 روشن کردم ، که فن روشن شد ولی بعد از 30 ثانیه باز صدای ترکیدگی داد . خودم احتمال میدم نشتی خازن باشه . از اونجایی که پاور گارانتی داره نمی تونستم باز کنم

ARMIN
2013/12/09, 14:04
عذرخواهی جهت محل اشتباه تاپیک.
پاور را 4 سال پیش خریده بودم . سیستم در حال کار بود که پاور صدای ترکیدگی داد و فیوز هم بپرید. بعد من پاور را با ورودی های 15 16 روشن کردم ، که فن روشن شد ولی بعد از 30 ثانیه باز صدای ترکیدگی داد . خودم احتمال میدم نشتی خازن باشه . از اونجایی که پاور گارانتی داره نمی تونستم باز کنم

پاورهاى UCP900‌ از قديمى ترين پاورهاى كولر مستر هست. به هر صورت شما هر 2 تا 3 سال يكبار بايد پاورتون رو عوض كنيد كه از اين لحاظ در امان باشيد.

براى تست پاور 2 راه وجود داره،ْ يكسرى كيت هاى مخصوص تست تحت فشار هستند كه فقط خود نمايندگى ها و تعمييراتى ها دارند و با اون تست ميكنند. و اما شما تنها راه تست پاورتون به اين صورته كه به سيستم بزنيد و بعد سيستم رو روي لود 100% ببريد، يعنى گرافيك، پردازنده و رم روى لود 100% برن براى حدود 20 دقيقه و بعد شما ولتا‍ژ ورودى هر شاخه 12 ولت و 3.3 ولت و ولتاژ پردازنده رو بررسى كنيد در صورتى كه افت ولتاژ فاحشى نداشته باشيد ميتونيد به پاور اطمينان كنيد.

در تاپيك Stability Test‌ كه در امضاى من هست، با كمك تست شماره ى 8 ميتونيد براى مدت مشخصى سيستم را تحت فشار ببريد و بعد نتايج هر شاخه به صورت فايل هاى عكس در فولدرى ذخيره ميشن و ميتونيد اونها رو بررسي كنيد. و يا براى ما بفرستيد كه نگاه كنيم.

ApocalypseNow
2013/12/09, 14:51
هفته آینده پاور از گارانتی بر میگرده و من با OCCTPT چک می کنم و حتما در اینجا نتیجه را اعلام می کنم . تنها نگرانی من خراب شدن دیگر قطعات سیستم در حین تست با نرم افزار هستش.

ARMIN
2013/12/09, 18:04
هفته آینده پاور از گارانتی بر میگرده و من با OCCTPT چک می کنم و حتما در اینجا نتیجه را اعلام می کنم . تنها نگرانی من خراب شدن دیگر قطعات سیستم در حین تست با نرم افزار هستش.

خوبی OCCT اینه که اگر افت ولتاژ خطر ناک بشه و یا دمای قطعات از یک سطحی بالا بزنه، خودش تست رو متوقف میکنه.