PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل با FX-8350

reza546
2013/11/23, 07:10
با سلام خدمت کلیه اساتید گرامی و بزرگوار.
حقیقتش یه مشکل کوچیکی برای پردازنده من پیش اومده که من به دنبال دلایلی میگردم که این مشکل به وجود اومده و چرا به صورت یکدفعه ای خوب شده و الآن من باید دقیقا چه کار کنم؟
خوب من از اونجایی که مشکلم شروع شد براتون توضیح میدم که کاملا متوجه قضیه بشید:
من تصمیم گرفتم به خاطر اینکه پهنای باند چیپست 970 Amd حدود 400 مگا از چیپست قبلی و قدیمیم(780) پایینتر بود یک رم دوال چنل بخرم که مدل Kingstone 2*4gb 2400 hyper beast black رو خریدم و موقع نصب دیدم که اسلات های A2 و B2(یعنی از هر کانال رم یک اسلات((یعنی یک اسلات آبی و یک مشکی))) از کار افتادن و دیگه نمیتونم دوال چنل کنم.
بعد از صحبت کردن با پشتیبانی خرید من تک تک اسلات ها رو با یک رم تست کردم و به نتیجه بالا رسیدم و همون حرفی که فروشنده میگفت احتمالش پایینه سرم اومد.
پس من مادربوردمو با یک پردازنده دیگه(1090T) امتحان کردم و مشکلم برطرف شد و من پردازنده رو از خمیر سیلیکون تمیز کردم و بسته بندی کردم و آماده بودم که ارسال کنم به ویستا که به سرم زد امتحانش کنم که جواب داد و یکدفعه سالم شد و الآن داره کار میکنه.
حالا مساعلی که من حدس میزنم علت خرابی پردازنده در پله اول بودند به شرح زیره:
1)به دلیل ضعیف بودن قفل سوکت پردازهنده های AMD من چندین بار پردازهنده را چسبده به هیت سینک را از مدار خارج کردم.
2)سه ماه تمام بود که سیستمم رو گرد گیری نکرده بودم و حتی حالا که کردم قدت فن پردازندم که 6000RPM بوده به 3500RPM رسیده و کل سیستم پر گرد و غبار ریز بود.(علت شکم به این غضیه سر اینه که فکر میکنم که معماری AM3 و AM3+ در طراحی رم متفاوته و واسه همین اون پایه هایی که برای 8350 رسایی نداشتن برای 1090 فرق داشتن و ... چون که فرکانس توی AM3+ حتی به 2400 هم میرسه ولی من تو 1090 به حداکثر 1600 رسوندم(فکر منه دیگهb-))
3) سی پی یو از روز اول خراب بوده و من حالیم نشده.

خوب حالا میریم سر مواردی که من حدس میزنم که به خاطر اینا پردازنده درست شده :
1)کنار فن پردازنده های AMD یک قفل معمولا پلستیکی هستش که برای من اونموقع خراب شده بود و بعد از تعویضش مشکل حل شد!
2)وقتی که پردازنده رو بسته بندی کرده بودم یکی ا رفقای مرضم برداشت از روی بسته پایه های پردازنده رو یه فشاری داد با دست(نه در حدی که به پایه ها آسیب بزنه)بعد از اون مشکل حل شد!
3)کیسم رو به طور کامل به دقت فراوان غبار زدایی کردم و پردازنده رو هم کاملا تمیز کردم بعد از اون مشکل حل شد!
4)قفل جدید پردازنده شاید یه خورده محکم تر باشه(این فقط حدسه ولی خوب یه بنده خدایی میگه اگه یه خورده از استانداردش محکم تر باشه ممکنه که پین های روی مادر بورد موقع نسب بشکنه که واسه من اتفاق نیافتاد و فقط و فقط حدسه)

یه مشکل دیگه ای که بعد از این جریان به وجود اومده اینه که من قبل از اینکه این رم ها رو بزارم اسکور پردازندم با برنامه Wprime حدود 274 بوده(البته در ویندوز 8) ولی حالا به 281 رسیده(در 8.1) که فکر میکنم که یا پردازندم ضعیف شده یا ویندوزم اشتباه میکنه.(البته تو 8.1 دامنه رتبه هام واقعا زیاده حتی من تا 276 هم رتبه داشم و تا 290 هم رتبه داشتم که البته همه اینه رو با کمک Razor Game Booster انجام میدم)

نکته در مورد رتبه ها : چیپست 970 نسبت به 990FX بسیار ضعیف تر و ناهماهنگ تره که باس رمش نسبت به 990FX تا 440 مگا پایینتره و مشکلات مچ شدنش و اینا بماند که توی بنچمارک های سایت هی معروف از 990FX استفاده میشه ولی بازم دلیل نمیشه بعد از تعویض رم رتبه من پایین بیاد(مگه اینکه از ویندوز باشه).
نکاتی که ممکنه سوالاتون رو برطرف کنه
1)هر دو پردازنده روی یک مادربورد M5A97 R2.0 که گرد و خاک هم داشته امتحان شدن که مادربورد رو در زمان تست اون دو هنوز گردگیری نکرده بودم پس مسلما اونموقع 8350 خراب و 1090 سالم بوده در شرایط کاملا مساوی.
2)متاسفانه به خاطر مشکلات دمای پردازندم من واقعا خیلی پردازندم رو از برد جدا کردم و با سوکت دراومد(نه در اون حد که فکر میکنین شاید سر جمع 20 بارم نشه) و خمیر سیلیکونش رو عوض کردم.
3)موقعی که این مشکل رو داشتم خدمات ویستا و پشتیبانی فروشده به من گفتن که مشکلم از پایه های پردازندس.
4) فن پردازنده استوکه و کیسم هم کاملا غیر حرفه ای هستش.
5)مدل رم قبلیم : Apacer 4GB 1333 Gold Edition که ناگفته نماند که تو رم های 1333 واسه خودش قولی بود و سرعتش Readش اندازه رم الآنمه!

استاتید و عزیزان گرانقدر من توی این متن بلاهای زیادی رو سر سیستمم آوردم که ممکنه شما با خوندنش احساساتتون جریحه دار بشه ولی خواهش عاجزانه من از شما اینه که الآن به من یه راه حل بدین و بگین مشکلم چیه بعدا در مورد اشتباهاتمون فکر کنیم.
خوب والا تنها راه حلی که داره مخمو میخوره اینه که یه 20 بار دیکه پردازنده رو با هیت سینکش جدا کنم و بفرستم

reza546
2013/11/23, 07:13
من تا بعد از ظهر کلاسم وقتی اومدم از نظرات و راهنمایی هاتون استفاده میکنم.
با تشکر فراوان.

old gamer
2013/11/23, 08:45
والا اون طوری که شما فن رو برداشتی و cpu هم باهاش کنده شده باید خدارو شاکر باشی که هنوز سیستمت سالمه. خداییش من زمانی که 8150 و 8350 داشتم به کولر استوکش فکر هم نکردم.
همیشه گفتم بازم میگم مینبورد باید در کلاس بالاتری از cpu باشه همیشه. شما میبایست حد اقل یه سابرتوث 990fx داشته باشی و یه کولر قدرتمند. تا بتونی از نهایت قدرت 8350 بهره ببری

reza546
2013/11/23, 16:44
خوب الآن من باید این سیستمو چکارش کنم؟
آیا هنوز پردازنده خرابه؟
یا امکان چیزه دیگه ای هست؟
(یکی از رفیقام میگه من یه سی پی یو اینتل رو یه بار بستم کلا تصوریر نداد دوباره بازش کردم و بستم درست شد ممکنه همینطوری باشه واسه من؟

ARMIN
2013/11/23, 18:03
عزیز

1. الان که سیستم مشکلی نداره. پس برای چی دنبال حل مسئله هستید؟ به هر دلیلی سیستم اون موفع کار نمیکرده الان ظاهرا" درست کار میکنه.

2. پردازنده های FX-8350 هم مادربرد خوبی لازم داره و هم پاور قدرتمندی که کم نیاره. AMD خیلی پر مصرفه. ضمن اینکه ممکنه با اون وضعی که شما پردازنده رو بارها و بارها درآوردید ممکنه سوکت برد و یا چند تا از پایه های پردازنده آسیب دیده یا بگیر نگیر پیدا کرده باشه. کثیفی و گردخاک روی برد هم دسته کم نباید گرفت. بارها و بارها دیدم خاکی که داخل اسلات های رم و گرافیک هست مانع کارکردن رم و یا گرافیک شده، هزار تا فوت کردم تا دوباره راه افتاده.