PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بهترین راه برای حفظ اطلاعات DVD

Amir Hossein SZDE
2013/11/20, 20:23
سلام و خسته نباشید خدمت همه اساتید

اطلاعات مهمی در هاردم دارم که میخوام اونارو روی دی وی دی بریزم (حدود 40GB) از چه نرم افزاری و چه سرعتی برای رایت استفاده کنم بهتره؟
چی کار کنم که اطلاعات برای حدود دو یا سه سال از بین نره
اصلا در بهترین شرایط اطلاعات بر روی یک دی وی دی تا چند سال دوام میاره.

ممنون

Amoo
2013/11/21, 11:26
سلام
دیسک های نوری از هر نظر بخصوص "اطمینان در حفظ داده" با هارد دیسک ها قابل قیاس نیستند و عمر مفیدشان بستگی به میزان کیفیت ساخت و مواد بکار رفته در آنها دارد و همچنین نحوه و شرایط نگهداری نیز بسیار مهم است بخصوص که دمای محیطی بالا باعث کاهش این طول عمر در آنها میگردد، از نظر سرعت رایت نیز بستگی به قابلیت دی وی دی رایتر دارد که معمولا از سرعت های کمتر جهت رایت استفاده میشود تا ماکزیموم سرعت و از نرم افزارهای شناخته شده در این زمینه میتوان به محصولات nero و alcohol-soft اشاره نمود.
با این حال پشتیبان گیری بر روی هارد اکسترنال به شما توصیه میشود.

old gamer
2013/11/21, 13:42
من هم توصیه شخصی به شما میکنم. اطلاعات رو به صورت 4.5 گیگی دسته بندی کنید. سپس اگر محرمانه و شخصی هستند با نرم افزار winrar یا winzip این دسته های 4.5 گیگی رو فشرده و رمزگذاری کنید و اگر مهم نیست از این کار صرف نظر کنید. سپس با نرم افزار nero اقدام به رایت با سرعت 8x کنید.
دقت کنید از DVD های اورجینال و با کیفیت بازار تهیه کنید. کداک فیلیپس و سونی و چند برند معتبر دیگر در بازار موجوده. فقط برای هر دیسک مجبورید حدود 2 هزار تومان هزینه کنید. سپس DVDهارو داخل نایلون های چسب دار بگذارید و در محل امن (تاریک و دور از دسترس و مجاورت هوا) مانند کیف زیپ دار قرار دهید. بنده با این روش تضمین میکنم اطلاعات شما تا 10 سال در امنیت کام است.
دقت کنید ذخیره اطلاعات در هاردیسک ممکن است در دسترس ویروس ها و تروجان ها قرار بگیره یا به اشتباه فرمت یا دیلیت بشه. اما بعد از رایت روی DVD دیگر کاملا امن خواهد شد فقط باید از DVD ها مراقبت کنید

Amir Hossein SZDE
2013/11/23, 22:50
مرسی از راهنماییهای بسیار خوبتون واقعا سایت فقط فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.