PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سقف 5 تومن

aliz
2013/11/19, 17:00
سلام.
من می خوام یک سیستم جمع کنم، تا سقف 5 تومن. هارد دارم و فقط SSD 128 می خوام. مانیتور هم ندارم و کیفیت تصویر مانیتور واسم مهمه(چیزی شبیه asus pa248q). خودم یه چند قطعه رو در نظر گرفتم، ولی نمی دونم به بودجه ام می خوره یا نه. ممنون می شم راهنمایی کنید.
i7-4770k
asus directCU R9 280x یا msi 760 hawk
Gigabyte GA-Z87-HD3 یا asus z87-k
2*4GB?
750 watt?
case?
monitor?
ممنون.

Hessam
2013/11/19, 17:03
اگر برای بازی میخواید، رو مانیتور 23 اینچ و کارت 760 که قطعاً رو فول اچ دی خواهد بود، سیستم کم میاره! مگر اینکه گیم ها رو تنظیمات گرافیکی متوسط بازی کنید!
از طرفی کور آی 7 برای گیم نیازی نیست! همون کور آی 5 عالیه... بودجه اش رو میذارید رو یه قطعه ی بهتر...

aliz
2013/11/19, 17:09
تو بنچمارک ها خیلی ضعیف نیست، R9 280x چه طور؟ یا GTX 770؟ اصلا R9 280x اومده ایران؟

Hessam
2013/11/19, 17:12
تو بنچمارک ها خیلی ضعیف نیست، R9 280x چه طور؟ یا GTX 770؟ اصلا R9 280x اومده ایران؟

نه. هنوز نیومده ایران. همون 770 خوبه. اگر بودجه برسه...! اجازه بدید یه بررسی کنیم ببینم چطوره وضعیت...
الان لیست رو به شما اینجا ارائه میدم. منتظر باشید...

---------------------------------------------------------------------

این هم سیستم... 770 بخواید جایگزین کنید، از خیییییییلی از قطعات باید زد که منطقی نیست!
اما اگر 1 و نیم میلیون افزایش بودجه بدید، کلاً حله...
هم سیستم در مجموع قدرتمند خواهد بود و هم از آینده ی روشنی بهره مند خواهد شد.
در اینصورت کور آی 7 هم جایگزین میشه. اگر کور آی 5 باشه، باید 1 میلیون افزایش بودجه بدید.
اگر هم کلاً افزایش بودجه میسر نیست که هیچی...

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

aliz
2013/11/19, 17:31
بی نهایت ممنون از کمکتان (البته من HDD 1T و DVD-ROM دارم و به ترجیح می دم جاش SSD بگیرم)

Hessam
2013/11/19, 17:37
بی نهایت ممنون از کمکتان (البته من HDD 1T و DVD-ROM دارم و به ترجیح می دم جاش SSD بگیرم)

خواهش می کنـــــم... اوکی. این تغییرات اعمال و ویرایش شد./
اس اس دی 64 یا 128 گیگ؟ کدوم براتون لازمه؟

aliz
2013/11/19, 17:42
خدمت شما عزیز دل :
هاردتون چی هست ؟!!

دو تا WD5000AAKX

aliz
2013/11/19, 17:43
خواهش می کنـــــم... اوکی. این تغییرات اعمال و ویرایش شد./
اس اس دی 64 یا 128 گیگ؟ کدوم براتون لازمه؟
ترجیحا 128

aliz
2013/11/19, 17:47
یک سوال دیگه هم داشتم، برای کم صدا کردن کیس چیکار باید کرد؟

Hessam
2013/11/19, 17:49
یک سوال دیگه هم داشتم، برای کم صدا کردن کیس چیکار باید کرد؟

کیس های امروزی با فن هایی که دارن، کم صدا هستن...
اما برای سیستم های های اند که فن های زیادی برای کیس و کولر دارن، می بایست به میزان صدای فن ها بر حسب دسیبل توجه کرد.
موردهایی که زیر 20 دسیبل هستن، صدای فنشون خیلی کم هست.
به عنوان مثال، کولر تی 60 در حداکثر وضعیت کاری 26 دسیبل صدای خروجی داره که صدای نسبتاً کم و مطلوبی هست.
کولری که مهندس اشراقی پیشنهاد کردن بیش از 30 دسیبل صدای خروجیشون هست! :D

aliz
2013/11/19, 18:01
نه. هنوز نیومده ایران. همون 770 خوبه. اگر بودجه برسه...! اجازه بدید یه بررسی کنیم ببینم چطوره وضعیت...
الان لیست رو به شما اینجا ارائه میدم. منتظر باشید...

---------------------------------------------------------------------

این هم سیستم... 770 بخواید جایگزین کنید، از خیییییییلی از قطعات باید زد که منطقی نیست!
اما اگر 1 و نیم میلیون افزایش بودجه بدید، کلاً حله...
هم سیستم در مجموع قدرتمند خواهد بود و هم از آینده ی روشنی بهره مند خواهد شد.
در اینصورت کور آی 7 هم جایگزین میشه. اگر کور آی 5 باشه، باید 1 میلیون افزایش بودجه بدید.
اگر هم کلاً افزایش بودجه میسر نیست که هیچی...

البته 770 گنجوندن در سیستم زیر، کار سادیه...! اما شیوه ی کاری ما مثل این فروم های همسایه مون نیست که مین برد بی 85 با کارت GTX 780 پیشنهاد بدیم!!!!!!
اما در کل میشه سطح قطعات رو از نظر کانفیگی یه لول آورد پایین و 770 جایگزین کرد! اون هم به سختی!
اما آینده نگری در سیستم کاملاً از بین میره و دیگه در آینده سیستم شما حرفی برای گفتن نخواهد داشت!
اگر آینده براتون هیچ اهمیتی نداره، با 770 سیستم زیر رو اوکی کنم.

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

آینده نگری یعنی چی؟بودجه ی من هم نهایت تا 5.5 جا داره کش بیاد.

Hessam
2013/11/19, 18:25
آینده نگری یعنی چی؟بودجه ی من هم نهایت تا 5.5 جا داره کش بیاد.

:)) کش بیاد! :D

آینده نگری یعنی در آینده بتونید ارتقا بدید. یعنی قطعات قوی تر رو جایگزین کنید.
چون بعد از مدتی مثلاً 2-3 سال سیستم کارایی که روز اول داشت رو از دست میده و با نرم افزار ها و بازی ها جدید، سازگاری کامل نداره و کم میاره!
اینجاست که شما برای اینکه اون کارایی لازم رو مجدد در سیستم زنده کنید؛ یا باید ارتقا بدید و یا کلاً یه سیستم جدید بخرید!

الان لیست مجدد برای بودجه ی 5/5 ویرایش شد و 770 جایگزین شد. الان دیگه به نظرم خیلی خوب شده باشه.

aliz
2013/11/19, 18:34
:)) کش بیاد! :D

آینده نگری یعنی در آینده بتونید ارتقا بدید. یعنی قطعات قوی تر رو جایگزین کنید.
چون بعد از مدتی مثلاً 2-3 سال سیستم کارایی که روز اول داشت رو از دست میده و با نرم افزار ها و بازی ها جدید، سازگاری کامل نداره و کم میاره!
اینجاست که شما برای اینکه اون کارایی لازم رو مجدد در سیستم زنده کنید؛ یا باید ارتقا بدید و یا کلاً یه سیستم جدید بخرید!

الان لیست مجدد برای بودجه ی 5/5 ویرایش شد و 770 جایگزین شد. الان دیگه به نظرم خیلی خوب شده باشه.
ممنون بابت وقت کذاریتون، شرمنده کردید!

Hessam
2013/11/19, 18:37
ممنون بابت وقت کذاریتون، شرمنده کردید!

خواهش می کنــــــــــم... :)
پس از خرید، حتماً چند عکس از سیستم قرار بدید. خوشحال میشیم. :)

ضمناً تمامی قطعات با گارانتی معتبر در بازار ایران موجوده. چنانچه اِحیاناً قطعه ای رو پیدا نکردید، نیازی به جایگزین کردن یک مدل دیگه نیست! بهم یه خبر بدید براتون در اولین فرصت ممکن (24 ساعته) اِرسال کنیم. ;)

انشالله مبارکتون باشه، فن هاش براتون بچرخه و به سلامتی استفاده کنید./