PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی جهت خرید گوشی موبایل اسمارت فون

sh7690
2013/11/18, 18:25
راهنمایی جهت خرید گوشی موبایل اسمارت فون

سلام خسته نباشید ...>:D<
من میخواهم ی گوشی در حد متوسط ١ میلیون بخرم . میخواستم راهنمائی فرمائد از گوشیهائی که در ذیل نوشته ام کدام یک رو پیشنهاد میکنین. لطفآ ٣ آپشن بدین. برای من کلیات گوشی مهم است. مثلا تصویر, دوربین, سرعت , و اینترنت و موارد معمول روزانه.
, Xperia SP, Galaxy S4 mini, Xperia M, Xperia ZL, Xperia ZR:-?
ممنون از راهنمائی شما دوست عزیز :-bd

Shahin007
2013/11/18, 18:37
سلام دوست عزیز..
حداکثر بودجتون چقدره؟
با ویندوزفون کارکردید؟منظورم ویندوزفون 8 هستش.

MOHAMMAD MOBASHERI
2013/11/18, 20:02
سلام آقا شهرام
شما گفتین بودجتون حدود 1 میلیونه ولی مواردی که ذکر کردید از حدود 650 تومن تا حدود 1350 تومن نوسان داره.
آخه
Xperia M رو نمیشه اصلا با Xperia ZL مقایسه کرد. حدود 700 تومن اختلاف قیمت دارن.
لطفا برای دریافت مشاوره بهتر محدوده بودجتون رو دقیق تر ذکر کنید.
موفق باشید

sh7690
2013/11/18, 20:33
با سلام

بودجه که میخواهم برای این خریدم بزارم بین ٨٠٠-١٢٠٠ هست .
ویندوز فون نه ترجیح میدم از گوشیهائی باشه که نوشتم یعنی بیشتر سونی و یا سامسونگ ...
همان طور که گفتم میخواهم پولی که میدم با گوشی که میگیرم بخونه ...
ممنون البته اگه پیشنهادی دارد مطمئن کمک خواهد کرد. ولی اول از بین اینها...

sh7690
2013/11/18, 20:40
من یک S3 دارم, و ی تبلت ٧.٧
ی گوشی هم که برای کارهای در حد متوسط که البته ٣ سال از عمرش میگذره و دیگه عمرشو کرده
برای همین میخوام اینرو جدیدش کنم مرسی ممنون راهنمای شما

Dan
2013/11/18, 20:43
با سلام

بودجه که میخواهم برای این خریدم بزارم بین ٨٠٠-١٢٠٠ هست .
ویندوز فون نه ترجیح میدم از گوشیهائی باشه که نوشتم یعنی بیشتر سونی و یا سامسونگ ...
ممنون البته اگه پیشنهادی دارد مطمئن کمک خواهد کرد. ولی اول از بین اینها...
من از بین گزینه های خودتون پیشنهاد نمیدم!
پیشنهادم از بین آندرویدی ها Nexus 4 هستش.
اگر نظرتون درباره ویندوزفون عوض شد Lumia 920 گوشی خیلی خوبیه.

بین وارد مهمی که ذکر کردید یعنی "تصویر, دوربین, سرعت , اینترنت و موارد معمول روزانه" هر دو گوشی عالی هستند اما در قسمت دوربین Lumia 920 باز هم برتری داره.

ویرایش : Optimus G که در پست بعد شاهین جان ذکر کردند هم گوشی خیلی خوبیه. در مقایسه با Nexus 4 دوبین بهتری داره اما Nexus 4 در بخش آپدیت سیستم عامل پشتیبانی بهتری داره.

Shahin007
2013/11/18, 20:43
ویندوز فون نه ترجیح میدم از گوشیهائی باشه که نوشتم یعنی بیشتر سونی و یا سامسونگ

ولی انتظاراتی که در پست اول فرمودید رو گوشی های ویندوزفونی نوکیا همه رو به بهترین شکل ممکن داره.

ارزش گوشی های ویندوزفونی خیلی بیشتر از قیمتی هست که میپردازید و بازدهی بیشتری داره.

من چون نه سامسونگ رو میپسندم و نه سونی گزینه های زیر رو پیشنهاد میکنم:

Huawei Ascend Mate MT1-U06

LG Optimus G

آپتیموس رو من بیشتر پیشنهاد میکنم ولی مدل هواوی هم که گفتم گوشی بسیار خوبی هستش.کیفیت ساخت بالایی داره.

اگه خواستید بگید تا ویندوزفونی معرفی کنم و مقایسه کنم تا ببینید اختلاف با اینایی که پیشنهاد کردم چقدره.

موفق باشید.

sh7690
2013/11/18, 21:05
به هر حال شکل و زیبائی و اندازه هم مهم میتونه باشه ...
Nokia خیلی قطور هستش... LG هم خاطره خوب ندارم ازش

گوشی میخام که اگر فردا خواستم عوض کنم راحت بشه اکثرن بشناسن
ممنون....

MOHAMMAD MOBASHERI
2013/11/18, 21:14
آقا شهرام دو باره سلام
راستش اساتید من راهنمایی های اصلی رو به شما انجام دادند.
من هم نظرم رو میگم.
خود من اگر حدود 1 میلیون برای خرید گوشی پول داشته باشم بدون شک و تردید
Nexus 4 رو میخرم.
دلیلش اصلیش اینه که به نظر من پشتیبانی خاص گوگل از سری Nexus امتیاز خیلی مهمیه. از طرفی من فکر میکنم سخت افزار این گوشی حالا حالا ها کافی است.
توجه کنید که Nexus 4 تا حد خیلی زیادی افت قیمتش رو کرده و قیمتش پارسال نزدیک 2 میلیون بوده و من فکر میکنم اگر کمی دیگه صبر کنید ورود Nexus 5 به صورت گسترده به بازار بازم قیمتش رو کاهش میده.
امتیاز دیگه ای که من برای سری نکسوس قائل میشم اینه که معمولا در سال فقط 1 نکسوس تولید میشه.
من نظر خودم رو گفتم؛ امیدوارم بهترین انتخاب رو داشته باشید.
راستی شما گفتید میخواین از این گوشی که قرار بخرین در کنار s3 به عنوان گوشی دوم استفاده کنید؟؟؟ من فکر نمیکنم این گوشی ها این قدر کم ارزش باشند!!!

Dan
2013/11/18, 21:21
به هر حال شکل و زیبائی و اندازه هم مهم میتونه باشه ...
Nokia خیلی قطور هستش... LG هم خاطره خوب ندارم ازش

گوشی میخام که اگر فردا خواستم عوض کنم راحت بشه اکثرن بشناسن
ممنون....
در بحث طراحی هر چند سلیقه ای هستش اما صد در صد چند گوشی معرفی شده از اکثر گوشی های سامسونگ و سونی جلوتر هستند چه در زیبایی و چه در جنس بدنه.
اگر برای فروش آینده فکر میکنید و توجهی به مسائل فنی ندارید برید سراغ نوکیا ، HTC ، سامسونگ و سونی. مردم ایران این برند ها رو بیشتر دوست دارند و خیلی ها بدون منطق خاصی برای خرید گوشی از بین این برند ها خرید میکنند.
برای تکمیل پیشنهادات میتونید برید سراغ HTC One mini . از همه موارد بالا سخت افزار ضعیف تری داره ولی بدنه خوش ساختی داره. خاطره بد هم ازش ندارید!

sh7690
2013/11/18, 21:26
بحث ارزش نیست میخواستم ی گوشی تو جیبی باشه... نظرتون محترم حالا اگه کسی LG دوست نداشته باشه دیگه گوشی نخره !!! به هر حال حتمن اونهائی که من ذکر کردم اصلا خوب نیستن !!! ممنون

MOHAMMAD MOBASHERI
2013/11/18, 21:32
شاید این لینک مقایسه بتونه به شما کمک کنه
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.
از همین سایت میتونید اطلاعات خوبی از این گوشی ها یا سایر موارد بدست بیارین. پس لطفا به صفحه مخصوص هر گوشی برین و اطلاعات هر گوشی رو به دقت مطالعه کنید.
اگر در مورد مسئله خاصی سوال داشتید همینجا مطرح کنید.
موفق باشید

MOHAMMAD MOBASHERI
2013/11/18, 21:41
بحث ارزش نیست میخواستم ی گوشی تو جیبی باشه... نظرتون محترم حالا اگه کسی LG دوست نداشته باشه دیگه گوشی نخره !!! به هر حال حتمن اونهائی که من ذکر کردم اصلا خوب نیستن !!! ممنون

کی همچین حرفی زده آقا شهرام عزیز
آقا میعاد که گفتن خرید گوشی سلیقه ایه. این طبیعیه که در ابتدا هر کس گوشی مورد علاقه خودش رو معرفی کنه؛ بعد با جهت دهی شما سعی میکنیم به نظر شما نزدیک بشیم.
ضمن اینکه من هم زیاد گوشی های الجی رو دوست ندارم ولی نکسوس 4 رو به چشم الجی نمیبینم بلکه اون رو یک نکسوس و از گوگل میدونم.

خوب حالا من از دوستان خواهش میکنم پیشنهاد هایی غیر از الجی و ویندوز به آقا شهرام بدین.
ممنون

Shahin007
2013/11/18, 21:41

انگار شما انتخاب خودتو کردی و داری راهنمایی میگیری چون هر چی که ما گفتیم شما چیز دیگه ای گفتی...
باشه مشکلی نداره...شما همون سونی ZR بگیر
بعد ایشالا یه لومیا ۸۲۰ (نگفتم ۹۲۰ تا اختلاف رو قشنگ حس کنید) از نزدیک دیدید دوربین و کیفیت صفحه نمایش و سرعتش رو با سونی خودتون مقایسه کنید.بعد یکم پشیمون بشین از خریدتون.
ببخشید اینارو گفتم که بعدا نگید نگفتین و با آگاهی خرید کنید.چون از این مشکل ها بوده.مورد داشتیم که میگم. خرید خوبی داشته باشید.😊

sh7690
2013/11/18, 21:42
Blackberry Z10 ???????این چه طوره ؟ناراحت شدن از گفته من !!!!

به هر حال سلیقه هم مهم هست ....

Dan
2013/11/18, 21:49
Blackberry Z10 ???????این چه طوره ؟ناراحت شدن از گفته من !!!!

به هر حال سلیقه هم مهم هست ....
اگر میتونید کلا از نصب نرم افزار و بازی صرفنظر کنید گوشی خوبیه. چون هیچ چیزی نمیشه روش نصب کرد و بدون اینترنت خوب تقریبا قابلیت هاش هدر میره.
سخت افزارش هم نسبت به سیستم عاملش خوبه. چون قرار نیست چیزی روش نصب بشه و فقط باهاش زنگ بزنید و عکس بگیرید سی پی یو قدرت کافی رو داره.

از HTC One mini که گفتم چرا خوشتون نیومد؟

sh7690
2013/11/18, 22:11
قیمتش چند است!!

به هر حال من ی گوشی ظریف میخوام یعنی هر چه ظریف تر بهتر ... میشه ٣-٤ مورد رو بگید اگه با این شرایط بخرین فقط LG نباشه مرصی

Dan
2013/11/19, 14:03
قیمتش چند است!!

به هر حال من ی گوشی ظریف میخوام یعنی هر چه ظریف تر بهتر ... میشه ٣-٤ مورد رو بگید اگه با این شرایط بخرین فقط LG نباشه مرصی
الجی نباشه و نوکیا هم نباشه! احتمالا هواوی هم نباشه! اپل هم که به بودجه نمیخوره. اگر HTC پیشنهاد میدیم هم ویندوز نباشه و یه سری موارد دیگه هم هست که نباشه...!!!
جالبه اون مواردی که خودتون گفتید هیچکدوم یا ظریف نیستن یا جنس بدنشون تعریفی نداره...

1- HTC One mini (حدود 1250 تا 1300 هستش)
2- Huawei Ascend P6 (باریک ترین گوشی دنیا - بدنه آلومینیمی)
3- بلک بری Z10

موارد دیگه توی این رنج قیمت خیلی ظریف نیستند یا اگر طراحی خوبی دارن ، خیلی قدیمی شدند.

Shahin007
2013/11/19, 18:40
از بین سه گزینه ای که میعاد جان معرفی کرد z10 که هیچی.اونم چون خودتون گفتین نوشته و گرنه به هیچ وجه خریدش توصیه نمیشه به هزار و یک دلیل...
بین اچ تی سی و هواوی هم صد در صد هواوی بهتره...
هم پردازندش قوی تره و هم رم 2 گیگ داره(اچ تی سی وان مینی 1 گیگ هست)
سایز بزرگتری هم داره و سبک تر و باریک تره و کیفیت ساختش هم که از آیفون هم بالاتره.
از میکرو sd پشتیبانی میکنه ولی اچ تی سی نه.
باری قوی تری هم داره.
300 هزار تومن هم ارزون تره.
از لحاظ ظرافت هم که دیگه حرفی برای گفتن نیست...خیلی شیک و طراحی نازی داره.
احتمالا الان جواب میدین هواوی معروف نیست!قبلا ناشناخته بود کمی ولی الان به اندازه ی سامسونگ میشناسنش.هر چند بعضی چیزای گوشیهاش خیلی از سامسونگ بهتره. مثلا مرغوبیت جنس بدنه.