PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل روشن نشدن کیس( فوری )

aminminooei
2013/11/11, 14:56
سلام به همه اساتید
دوستان به تازگی کیسی برای تعمیر پیش من آوردن که اصلا روشن نمیشه .
در واقع مادربرد اصلا برق نداره .
به نظر شما مشکل میتونه از کجا باشه ؟@-)

th e nd
2013/11/11, 15:04
1- پاور رو جدا کنید و به یک سیستم دیگه بزنید ببینید روشن میشه یا نه. می تونید از PSU Tester هم استفاده کنید.
2- اگر پاور مشکلی نداشت، میمونه بورد.
2-1- ابتدا باتری رو در بیارید و بعد CMOS رو ریست کنید. (با تعویض جای جامپر بر روی بورد.)
2-2- نگاه کنید ببینید آیا روی خازن ها برآمدگی می بینید یا ترکیدگی ای چیزی؟
2-3- بورد رو به یک سیستمی که می دونید منبع تغذیه ای سالم، هاردی سالم و ... داره متصل کنید و ببینید جواب میده یا خیر.
2-4- پورت های تغذیه بورد رو چک کنید که مشکلی نداشته باشند.
3- پردازنده رو چک کنید که نسوخته باشه.
4- اگر چیز دیگه ای یادم اومد بهتون خواهم گفت.
5- احتملاً این تاپیک چند صفحه پیش خواهد رفت و من از دوستان و اساتید خواهش می کنم که اگر چیزی به ذهنشون
رسید بهتون کمک کنند. تاپیک در اختیار شما و دوستان. @};-

aminminooei
2013/11/11, 15:50
دوست عزیز با تشکر از راهنماییتون
در مورد راه اولتون من پاور یه کیس سالم رو روش تست کردم جواب نداد و وقتی دیباگرم رو روی برد اصلی قرار میدم اصلا هچکدوم از شاخه های پاور برق ندارن
راه دوم هم متاسفانه تست شد ولی جواب نداد
در مورد راه سوم روی خازن ها هیچ اثری از خرابی ندیدم
راه چهارم هم جواب نداد
در مورد پورت های تغذیه برد لطف کنید روش تستشون رو بگید
برای تست پردازنده متاسفانه سیستم مشابه ندارم که تست کنم .
یه نکته هم هست که تازه متوجه شدم اونم اینه که چند سیستم دیگه هم ئقیقا با همین مشکل دارن . ( این سیستم ها همه برای یک پزوهش سراست )

mmiladd
2013/11/11, 15:51
سلام..

میشه این رو کمی توضیح بدین..

ابتدا باتری رو در بیارید و بعد CMOS رو ریست کنید

aminminooei
2013/11/11, 15:55
سلام
دوست عزیز برای ریست کردن CMOS یک جامپر روی برد قرار داره که با عوض کردن جای جامپر CMOS ریست میشه و به حالت کارخانه بر میگرده .

th e nd
2013/11/11, 16:00
در مورد راه اولتون من پاور یه کیس سالم رو روش تست کردم جواب نداد و وقتی دیباگرم رو روی برد اصلی قرار میدم اصلا هچکدوم از شاخه های پاور برق ندارن
راه چهارم هم جواب نداد
یه نکته هم هست که تازه متوجه شدم اونم اینه که چند سیستم دیگه هم ئقیقا با همین مشکل دارن . ( این سیستم ها همه برای یک پزوهش سراست )

1- پورت 24 پین بورد اگر شل شده باشه مشکل داره! همین!
2- پاورها مشکل دارند باید عوض بشن. یا به گارانتی برده بشن. تعمیر هم نکنید بهتره.
THE END

Reza Eshraghi
2013/11/11, 16:02
راه چهارم هم جواب نداد

والا من یه موردی رو تجربه کردم در مورد روشن نشدن سیستم اینجا میگم شاید و امیدوارم مفید باشه !
یکی از آشناهان بنده سیستمی داشت که پاورش سیستم رو روشن نمی کرد ! بعد رفت پاور نو هم خرید باز سیستم روشن نشد !!!
همین جوری شانسی شانسی اومده بود کابل برقی که واسه درایو فلاپیش بود رو بیرون آورده بود سیستم در کمال تعجب و ناباوری روشن شد !!! :-o:-o:-o
منظور اینکه بعضی اوقات برخی قطعات اگه مشکل داشته باشند جریان می کشند و نمیزارن سیستم روشن بشه !!
پیشنهاد می کنم کابل برق قطعات جانبی مثل هارد ، درایو نوری و ... رو بیرون بکشید و یه تستی کنید ! شاید این روش جواب داد !!

aminminooei
2013/11/13, 09:29
با تشکر از همه دوستان هیچکدام از راه های مطرح شده جواب نداد .

Reza Eshraghi
2013/11/13, 09:40
با تشکر از همه دوستان هیچکدام از راه های مطرح شده جواب نداد .

پس احتمال بالایی داره که مشکل از مادربرد باشه !

mehrdadmm
2013/11/13, 12:36
روشن نشدن سیستم یا میتونه از کلید پاور باشه اگه با پیچ گوشتی و اتصال پین ها هم نشد پس مشکل از کلید نیست اگه با یک پاور دیگه هم روشن نشد و اتصالات پاور روی مین هم تست شد و روشن نشد باید کابل atx رو بکشین اگه با اینکار سیستم روشن شد یعنی مدار تغذیه مین ایراد داره
اگه روشن نشد گرافیک و رم رو تکی دربیارین ببینید با اینکار سیستم روشن میشه یا نه در صورت روشن شدن میتونه از اتصالی در برد گرافیک یا رم باشه یا برد هارد برای تست کابل هارد رو بکنید در غیر این صورت یک مشکلی در یکی از چیپ های مین وجود دارد