PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل تصویر ندادن سیستم

aminminooei
2013/11/07, 23:39
سلام به همه ی دوستان
دوستان من یک مادربرد DDR 1 از برند MSI دارم . مدل مادربرد : K8N Neo4H اینم لینکش برای آشنایی بیشتر در صورت لزوم :
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.
چند وقت پیش سیستم در هنگامی که روشن بود تصویرش رفت و دیگه هم تصویر نداد .
کارت گرافیک و رم ها رو تست کردم به نظر مشکل خاصی ندارن .
پاور هم 90 درصد احتمال میدم که سالم باشه .
فقط می مونه مادربرد که موقع برسی مادربرد متوجه باد کردن خازن های دور درگاه CPU شدم ، ممکنه مشکل از خازن ها باشد ؟
راستش دیروز مادربرد رو جهت تعمیر بردم طبقه زیر همکف پاساژ ایران بهم گفتن مشکل تصویر ندادنش امکان نداره از خارن ها باشه و احتمالا یکی از چیپ های مادربرد سوخته و البته خازن ها هم باید عوض بشه و هزینه رو هم 35000 هزار تومان اعلام کردن .
حالا یه سوال پیش میاد :
1- این چه چیپی هست که باهزینه فقط 35000 هزار تومان تعویض میشه اونم ظرف نیم الی یک ساعت .!!!!!!!!!!!!!!
بنظرتون این حرف منطقیه !؟
ببخشید که خیلی این پست رو طولانی نوشتم ولی مجبور بودم چون این سوال خیلی برام مهمه و میخواستم کامل توضیح داده باشم .

Castiel
2013/11/08, 00:45
شما که اعلام کردید 90 درصد از پاور نیست و برای خودتان تشخیص می دهید، خب مشکل سیستم را هم خودتان با عمل جراحی برطرف کنید!

نمی دانم چرا ما ایرانی ها در هر زمینه ای بدون اینکه اطلاعاتی در خصوص آن مسئله داشته باشیم، اظهار نظر می کنیم.

مشکل سیستم شما به صورت ریشه ای از پاور است که به دلیل استفاده در مدت زمان طولانی، دچار کاهش توان و ضعف در ریل خروجی شده و این مسئله سبب نوسان جریان و ولتاژ گردیده و در دراز مدت به مادربورد شما آسیب رسانده است.

مشخصات کامل سیستم مانند مدل دقیق پاور و کارت گرافیک را بفرمائید.

aminminooei
2013/11/08, 09:07
شما چقدر تند میری عزیز
من موارد بالا رو گفتم که دوستان در جریان ریز کارهایی که انجام دادم باشن تا سریعتر به نتیجه برسیم .
در ضمن من اونقدرها هم که شما فکر میکنید در ضمینه سخت افزار ضعیف نیستم درسته اطلاعاتم نسبت به خیلی از دوستان کمتره ولی در حد خودم بلدم ودارم سعی میکنم که از تجربیات دوستان استفاده کنم در ضمن قطعاتی رو که گفتم تست کردم همه رو یا با تستر یا روی سیستم های دیگه تست کردم و ازشون جواب گرفتم .
برچسب روی پاور به مرور زمان کنده شده
اینم مدل گرافیک : NX7300LE-TD128EH اینم لینک مشخصاتش :
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند./?div=Specification
در ضمن شما جواب سوال من رو ندادید :
ممکنه مشکل از خازن ها باشد ؟
در ضمن اگر پاور خراب بود باید به بقیه خازن ها هم صدمه میزد این چندتا خازن خیلی وقت بود که باد کرده بودند وبقیه همه سالمن