PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی در مورد باطری گوشی و افزایش عمر آن

vahidpm71
2013/11/05, 22:03
سلام من امروز Note 3 N9005 رو خریداری کردم! به دلیل مشکلاتی که با باطری گوشی های قبلیم داشتم گفتم اینجا سوال کنم شاید این مشکلات دیگه واسه این گوشیم پیش نیاد.
تا حالا هر گوشی که خریدم بعد از 3 4 ماه باطریش ضعیف شده و هر باصری دیگه ای هم که خریداری کردم مثل باطری اصلی خودش نمی شده. چیزایی هم که توی سایتای دیگه درباره عمر باطری ها خوندم یه جورایی ضد و نقیص بوده. خواستم بدونم واسه افزایش عمر باطری چه کار باید کرد؟ شارژ اولیه ی گوشی چجوری باید باشه؟ با توجه به مدل گوشی که واستون نوشتم خواستم بدونم این باطری ها هم مثل قدیمی ها شارژ اولیه و یا مثلا شارژ گوشی بعد از اینکه شارژش کاملا تموم شد و چیزایی از این قبیل رو میخواد؟ یه گوشی که بعد از 3 ساعت کاملا شارژ میشه اگه بیشتر از این مدت توی شارژ باشه عمر باطری کم میشه؟
کلا هر چیزی که میدونید باید انجام داد تا عمر باطری بیشتر بشه رو بهم بگید.
مرسی.

Castiel
2013/11/06, 04:43
دوست عزیز بر چه اساسی عنوان می کنید که باتری ها پس از 3-4 ماه ضعیف می شود؟

گوشی های قبلی را به چه صورت شارژ می کردید؟

darkknight
2013/11/06, 15:56
واقعا یکی از بزرگ ترین معضلات همین شارژ گوشی هست
از هر کسی بپرسید یه نظری میده
من اینجوری گوشی رو شارژ میکنم
بار اول گذاشتم شارژ گوشی تموم شه
بعد4ساعت شارژ کزدم
بعد نیم ساعت گوشی رو از شارژ کشیدم دوباره دوساعت دیگه هم گذاشتم شارژ شه
برای دفعات بعد هم وقتی که باتری زیر 20 درصد میرسه میزنم به شارژ و 5 دقیقه هم بعد از 100درصد میزارم شارژ شه
الان بعد از یک سال و نیم مشکلی ندارم با شارژ گوشی(البته گوشی من همینجوری شارژ رو میخوره)
ماکسیمم هم 20 درصد ضعیف شده باشه باتری که کاملا طبیعی هست(البته فکر کنم )
در ضمن سعی کنید باتری زیر 10 درصد نیاد که 1درصد از عمرش کم میشه(البته اینا چیزایی هستن که من شنیدم خودمم مطمئن نیستم در مورد همشون)
یه سوال هم داشتم خودم اینه که گوشی خودش بعد از اتمام شارژ پروسه شارژ رو قطع میکنه یا نه؟اخه یه جا نوشته بودم شارژ بیش از حد باعث فشار به باتری میشه بعد عقل حکم میکنه گوشی که این همه امکانات داره خودش قطع کنه پروسه شارژ رو
حالا اخرش کدوم یکی درسته؟:((

vahidpm71
2013/11/06, 22:31
دوست عزیز بر چه اساسی عنوان می کنید که باتری ها پس از 3-4 ماه ضعیف می شود؟

گوشی های قبلی را به چه صورت شارژ می کردید؟

ما همیشه دفعه ی اول گوشی رو 8 ساعت زدیم زیر شارژ بعدم میزاشتم که شارژ کاملا تموم بشه بعد دوباره میگذاشتم زیر شارژ! یه مشکلی هم که دارم همینه که آقای darknight هم گفتن! نمیدونم بعد از کامل شدن شارژ قطع میشه یا نه؟! اخه من شبا گوشیم رو میزنم به شارژ تا صبح هم توی شارژ میمونه! الانم سوالم اینه که شارژ اولیه گوشی چجوریه؟ شارژش رو کامل تموم کنم بعد بزنم به شارژ؟ موقع شارژ گوشی خاموش باشه بهتره یا روشنم باشه اشکال نداره؟

Amoo
2013/11/06, 22:39
سلام
نه مشکلی برای باطری گوشی بوجود نمیاد حتی اگر بعد از اتمام شارژ باز هم به شارژر وصل باشه, اگه میخواید عمر باطری کاهش پیدا نکنه در هنگام شارژ ازش استفاده نکنید.

Castiel
2013/11/07, 00:26
همانطور که کاربر Amoo گفتند در هنگام شارژ شدن از گوشی به جز در موارد خیلی ضروری استفاده نکنید. اجازه ندهید حرارت باتری خیلی افزایش پیدا کند. رطوبت زیاد سبب کاهش طول عمر باتری و کارایی آن می شود.