PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Broadwell-K در سال 2014 می آید

th e nd
2013/10/20, 10:40
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

علی رغم اینکه ما در ایران نمی توانیم آنطور که باید و شاید جوانی کنیم! ازاین جهت اینتل باز هم تصمیم گرفته است
که یکی دیگر از پلتفرم های خود را عرضه نماید.
همانطور که می دانید با آغاز یک نسل و روع عرضه آن زمزمه های نسل های بعد و بعدی نیز شنیده می شوند چراکه به
هر حال هر شروعی آغاز یک پایان است. (ما در این فروم بحث های فلسفی هم داریم! بله!)
خبرهایی را نیز شنیده ایم در خصوص اینکه پردازنده های نسل بعدی اینتل با نام Broadwell بعد از سری Haswell خواهند آمد
اما زمان آن مشخص نبود. اما به تازگی خبرهایی رسیده است مبنی بر اینکه زمان عرضه نسل بعدی پردازنده های اینتل در کنار
داشتن فناوری ساخت 14 نانومتری در سه ماهه چهارم سال میلادی 2014 تعیین شده است.

نکته ای که در این بین باید به آن اذعان کنم این است که این سری از پردازنده ها در واقع سری Broadwell-K به شمار می روند
که همانطور که از پسوند آن مشخص است مخصوص دوستداران اورکلاک و رکورد زنان اور تدارک دیده شده است و هنوز خبری
در خصوص زمان عرضه پردازنده هایی بدون داشتن پسوند K مشخص نشده است.
این را نیز بدانید که فناوری ساخت پردازنده های نسل چهارمی اینتل که همان Haswell باشد 22 نانومتری است و نویسنده واقعاً
خسته شده است از اینکه انقدر در خصوص این فناوری 22 نانومتری شنیده است! پس دانشمندا دارن چیکار می کنند واقعاً؟
بر خلاف عادت همیشگی اینتل که سوکت های هر نسل را تغییر می داد اینبار ما شاهد این هستیم که سوکت همان سوکت LGA 1150 باقی مانده است با این تفاوت که چیپ ست های آن به سری 9 تغییر خواهند کرد و شما چه بخواهید چه نخواهید باید بورد خود را عوض کنید!
چیپ ست Intel Z97 برای سیستم های حرفه ای و چیپ ست H97 برای سیستم های معمولی در نظر گرفته شده.

به نظر می رسد که در نسل نهم از چیپ ها اینتل ما شاهد پشتیبانی از آخرین نسل از پورت های SATA یعنی SATA Express خواهیم
بود و پیش بینی می شود که سرعت انتقال اطلاعات در آن به چیزی ما بین 10 تا 16 گیگابیت در ثانیه برسد.
از آنجاییکه SSDهای امروزی سرعت خود را فراتر از نسل امروزی SATA یعنی 6 گیگابیت در ثانیه برده اند، پس نباید انتظار داشت
که نسل بعدی پورت های SATA کمتر از این عملکرد داشته باشند. اگرچه از نظر نویسنده نسل بعدی SATA دیر عرضه شده است و بازهم
SSDها از آن پیشی خواهند گرفت.
در کنار موارد فوق نه تنها شما مجبور خواهید بود که بورد خود را تعویض نمایید بلکه به جهت اینکه اینتل در نسل بعدی خود از سیستم
نوینی برای تأمین توان مورد نیاز پردازنده بهره برده است و نیازمند اتصال V_PROC_IO و منبع تأمین توان 1.05V خواهد بود شاید بهتر
باشد منبع تغذیه خو را نیز تعویض نمایید!
در کنار موارد فوق لازم به ذکر است که فراموش نمی کنیم که پردازنده های نسل HEDT Haswell-E در سال آینده با داشتن 8 رشته
پردازشی منطقی یا همان فیزیکی و با پشتیبانی از حافظه های جدید DDR4 به سفره های رنگین(!) ما دعوت خواهند شد.
همچنین نسل بهینه سازی شده پردازنده های Haswell را نیز در سه ماهه دوم سال 2014 میلادی ، شاهد خواهیم بود.

نویسنده: احسان علیزاده

ATA
2013/10/20, 12:58
سلام و تشکر دوباره از جناب علیزاده عزیز .
ولی خدایی من که خسته شدم از بس برد عوض کردم حالا هم که باید منبع تغذیه هم عوض بشه ! وای خدای من
بابا ما هنوز نتونستیم یه برد Z87 بندازیم رو سیستم اونوقت اینا دارن هی هی سوکت عوض میکنن اونم با مخلفاتش !! اای اینتل خدا بگم چیکارت کنه

ATA
2013/10/20, 13:01
جناب علیزاده در مورد این ( اتصال V_PROC_IO و منبع تأمین توان 1.05V ) میتونین یه توضیح کوتاه و متخصر بدین ؟ و شامل کدوم پاورها میشه ؟

th e nd
2013/10/20, 13:14
دقیقاً نمیدونم مربوط به چه چیزی هست و نقشش دقیقاً چیه!
اما، معماری پردازنده ها به این شکل هست که وقتی پردازنده ای با معماری خاص خودش طراحی و بعد عرضه میشه
یکسری از مخلفات رو به همراه داره. مثلاً اینکه در حالتی که تحت فشار کاری هست، کابل منبع تغذیه ای که مسوول
تأمین توان پردازنده هست باید چه ولتاژی و با چه آمپری؛ ولتاژ مربوطه رو به پردازنده برسونه تا برای سیستم مشکلی ایجاد نشه.
در کنار این ما زمان بیکاری و همچنین Stand By رو هم داریم که خواب زمستانی یا همون Hibernation رو نیز باید به موارد
قبلی اضافه کنیم. در این حالت های پردازنده باید چطور تأمین بشه که باعث افت کارای و کاهش طول عمرش نشه؟
یکسری استانداردها رو اینتل میاد تعیین می کنه و منتشر می کنه. بعد از اون این شرکت های تولید کننده منبع تغذیه هستند
که موظفند تا این استانداردها رو در منابع تغذیه ای خودشون لحاظ کنند.
جدول پایین هم یه چند مورد اشاره کرده:

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. 4%B8%8B%E5%8D%881_49_16.png

Hessam
2013/10/20, 19:27
برای دسکتاپ Broadwell-D نیست؟!!

Broadwell-K دیگه چه صیغه ایه؟! :))

th e nd
2013/10/20, 20:10
برای دسکتاپ Broadwell-D نیست؟!!

Broadwell-K دیگه چه صیغه ایه؟! :))

1- عزیز دلم، حالا کی گفته که برای دسکتاپ نمیاد؟ گفتن که معلوم نیست که کی میاد! از بالا تاپیک رو دوباره بخون برادر!
2- اون ویکی پیدیایی که شده منبع شما، منبع چندان قابل اعتمادی نیست! یعنی 40 الی 60 درصد (درصد دقیقاً همینطوره ها)
قابل اتکا هستش.
3- یعنی واقعاً Broadwell-K نداریم؟ بازم میگم این تاپیک رو دوباره بخون!

Reza Eshraghi
2013/10/20, 20:38
عزیز دلم، حالا کی گفته که برای دسکتاپ نمیاد؟ گفتن که معلوم نیست که کی میاد! از بالا تاپیک رو دوباره بخون برادر!

صرفاً جهت یاد آوری !!
به نظرم اینتل با خودش خوددرگیری داره ها !!! :D خودشم نمیدونه میخواد چیکار کنه !!

ARMIN
2013/10/20, 20:46
صرفاً جهت یاد آوری !!
به نظرم اینتل با خودش خوددرگیری داره ها !!! :D خودشم نمیدونه میخواد چیکار کنه !!

به نظرم داستان از این قراره که اینتل در تولید پردازنده های 14 نانومتری به مشکل اساسی برخورده و نمیتونه طبق برنامه ی خودش جلو بره. از طرف AMD رقیب که فشاری بهش نمیاد اما ظاهرا" خودش به برنامه ی خودش نمیرسه. معلوم نیست با خودش چند چنده، خلاصه به نظرم حالا حالا ها منتظر پردازنده های اسکای لیک نباشیم بهتره.

Intel’s 14nm Broadwell processors delayed due to manufacturing problems (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

th e nd
2013/10/20, 21:10
صرفاً جهت یاد آوری !!

خدمت شما عارضم:
1- از نظر من پردازنده های برودول، عرضه اونها میافته برای سال 2015 و به احتمال فراوان نیمه دوم اون سال.
2- اون خبری که شما لینک دادی و تاپیکی که امروز زدم، تفاوتشون تو این هست که قبلی گفته برای دسکتاپ نمیاد! اما الآن گفته که
میاد اما فقط با پسوند K ! اگر بخوایم نتیجه بگیریم؛ میشه اینکه اینتل اومده نقش راهش رو کمی تغییر داده.
3- حالا چرا انقدر اخبارها ضد و نقیض شده، خوب شاید اینتل هم نمیدونه می خواد چیکار کنه!
البته پر واضح هست که نمیتونه برپایه برنامه ریزی خودش پیش بره! حداقل این نظر من هست.
به هر حال باید جوی توی فروم ها و سایت ها انداخته بشه و طرفداران در انتظار باشند دیگه!
.
.
.
اینو یادم رفت بگم:
اخبار گذشته با اخبار الآن مسلماً متفاوت هست. امروز یه خبر میاد و فردا باید خبری متفاوت تر از امروز بیاد.
و مطمعناً خبرهای دیگری هم در خصوص نقض و یا تأیید خبر امروز خواهد اومد!
الآن هم که گفتن سری K میاد پس برای دسکتاپ؛ میاد! تا خبرهای بعدی چی بگن!

به نظرم داستان از این قراره که اینتل در تولید پردازنده های 14 نانومتری به مشکل اساسی برخورده و نمیتونه طبق برنامه ی خودش جلو بره. از طرف AMD رقیب که فشاری بهش نمیاد اما ظاهرا" خودش به برنامه ی خودش نمیرسه. معلوم نیست با خودش چند چنده، خلاصه به نظرم حالا حالا ها منتظر پردازنده های اسکای لیک نباشیم بهتره.

Intel’s 14nm Broadwell processors delayed due to manufacturing problems (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

دقیقاً همینطوره. اینتل فعلاً براش به صرفه نیست که بخواد در ظرف دو سال معماری خودش رو کوچکتر کنه.
از نظر من ، یه مدت جو گیر شد حرفی زد! اما نتونست از پس هزینه و درآمد ، اونجور که باید و شاید بربیاد.
البته درآمد کم نداشته ولی خوب آقایون بیشتر می خواستند!
AMD هم که معماری نوینی رو رو نکرده و در خصوص پردازنده ها زیاد عقب افتاده، پس دیگه دلیلی نمیمونه که اینتل بخواد
هر دو سال یه ویفر جدید بیرون بده.

ATA
2013/10/20, 21:16
ما که دیوونه شدیم رفت !! معلوم نیست داره چیکار میکنه ؟!؟! همون بهتر که نیاد میخوایم چیکار اخه !؟ نمیدونم چرا داره اینقدر عجله میکنه
خلاصه ما که رفتیم همون Z87 رو بگیریم