PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : شما هم دوستش دارید: ADATA SE720

th e nd
2013/10/18, 11:48
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

ADATA بار دیگر می خواهد دل ما کاربران ایرانی را به لرزه در بیاورد و کاری کند که ما برای چندمین بار خیره به پشت ویترین
فروشگاه های فروش لوازم رایانشی (!) بمانیم. چراکه ابزارهای این شرکت مثل اینکه می خواهند روند دوست داشتنی بودن
را ادامه دهند!
ازاینرو ADATA یکی دیگر از محصولات خود را در زمینه ذخیره سازی معرفی کرده است. DashDrive Elite SE720 همان خائن است!

SE720 در ظرفیت های 128 و 256 گیگاباتی طراحی شده است و از پروت پرسرعت USB 3.0 بهره می برد. سرعت خواندن
این درایو به چیزی حدود 400 مگابایت در ثانیه و سرعت نوشتن آن نیز به چیزی حدود 300 مگابایت در ثانیه می رسد.
این درایو در واقع یک SSD اکسترنال به شمار می رود و در یک محفظه زیبای آلومینیومی قرار گرفته است.
این محفظه آلومینیومی ضد خش بوده و استحکام خوبی را نیز برای درایو به ارماغان آورده و حس خوبی را برای کاربر تداعی می کند.
از طرف دیگر قطر آن 8.9 میلی متر بوده و از این جهت SE720 را به یکی از باریک ترین درایوهای امروزی بدل می کند.
به مانند گذشته ADATA در این محصول نیز دکمه ای را برای پشتیبان گرفتن از داده های کاربر تعبیه کرده است و در کنار آن نرم افزار
One touch backup را نیز از ویژگی های این درایو باشد به شمار آورد.
یک لامپ LED استقلالی رنگ نیز وظیفه نشان دادن تراکنش داده ها را به کاربر بر عهده دارد.

نویسنده: احسان علیزاده

th e nd
2013/10/18, 12:29
مواردی که معلوم نیست چگونه حذف شده بود، اضافه شد! @};-

ARMIN
2013/10/18, 18:12
احسان جان،

در خبر ها آمده که این SSD از نوع MLC یا SLC؟؟

چون همین امروز هم من میتونم یک باکس هارد USB3 بخرم و یک عدد SSD128 رو هم جداگانه تهیه کنم و با هم یک عدد SSD اکسترنال درست کنم. اما چرا نمیکنم؟ پاسخ نبودن دستور TRIM است.

اتصال USB نمیتونه دستور TRIM رو به SSD برسونه در نتیجه بعد از مدت کوتاهی به شدت افت پرفورمنس میکنه.

تنها راهکارش استفاده از SSD های SLC در چنین وضعیتی است که نیاز به TRIM نداره.

کنجکاو شدم ببینم حالا این محصول جدید از کدوم نوعه و اگر از نوع MLC به حساب میاد چطوری Adata مشکل TRIM رو برطرف کرده؟

Reza Eshraghi
2013/10/18, 18:20
احسان جان،

چون همین امروز هم من میتونم یک باکس هارد USB3 بخرم و یک عدد SSD128 رو هم جداگانه تهیه کنم و با هم یک عدد SSD اکسترنال درست کنم. اما چرا نمیکنم؟ پاسخ نبودن دستور TRIM است.

اتصال USB نمیتونه دستور TRIM رو به SSD برسونه در نتیجه بعد از مدت کوتاهی به شدت افت پرفورمنس میکنه.

کنجکاو شدم ببینم حالا این محصول جدید از کدوم نوعه و اگر از نوع MLC به حساب میاد چطوری Adata مشکل TRIM رو برطرف کرده؟

آرمین جان ! خود ADATA هم توی Spec این SSD حرفی از این موضوع نزده ! جالبه واقعاً که چیکار کرده با این قضیه اساسی ؟!!! :-?

Dan
2013/10/18, 18:23
احسان جان،

توی فروم های خارجی من قبلا خونده بودم که با Trim Enabler از باکس های USB 3 استفاده میکنند و مشکلشون برطرف میشه.

ARMIN
2013/10/18, 18:32
توی فروم های خارجی من قبلا خونده بودم که با Trim Enabler از باکس های USB 3 استفاده میکنند و مشکلشون برطرف میشه.

جدی؟ عقب موندم از دنیای سخت افزار. میعاد جان لینکی چیزی داری؟

Dan
2013/10/18, 18:39
جدی؟ عقب موندم از دنیای سخت افزار. میعاد جان لینکی چیزی داری؟
میگردم ببینم پیداش میکنم.

ویرایش: این لینک برای OS X . اونطور که قبلا دیده بودم برای ویندوز هم قابل اجراست.

th e nd
2013/10/18, 19:32
احسان جان،

شرمنده دیر جواب می دم.
همونطور که بچه ها گفتن، هنوز مشخص نیست که چیپ های حافظه از نوع MLC یا SLC هستند یا نه.
ولی میشه حدس زد که از نوع MLC باشند.
من از ADATA از نوع SLC ندیدم حقیقتش.