PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مادربردها بر اساس دلار چند تومن قیمت گذاری میشن؟؟؟

sobhan_sr
2013/10/18, 00:06
سلام دوستان. این روزا قصد جمع کردن یه سیستم حرفه ای رو دارم که در همین حین متوجه شدم قیمت مین بردها در ایران با اختلاف فاحشی نسبت به قیمت اصلی فروخته میشن در صورتی که در بقیه قطعات اینطور نیست. مثلا قیمت مین برد Asus z87 pro در سایت های معتبری مثل Newegg یا Amazon به قیمت 199.9 دلار فروخته میشه که با احتساب دلار ۳۰۲۰ تومن الان میشه حدود ۶۰۰هزار تومن.در صورتی که میبینیم به قیمت حدودا ۸۵۰ هزار تومن داره تو ایران فروخته میشه!!! این یعنی با دلار ۴۲۵۰ تومنی محاسبه شده!!و یا مین Giga Z87x-D3H که قیمتش ۱۴۰ دلاره(یعنی ۴۲۲هزار تومن) داره به قیمت ۷۵۰ هزار تومن فروخته میشه یعنی با دلار ۵۳۵۰ تومن!!! آقا یکی منو روشن کنه این یعنی چی!؟؟اینا چطوری قیمت گذاری شدن؟؟؟بخدا یه خارجی اگه این وضعیت سیستم جمع کردن مارو ببینه بلا نسبت شما میگه اینا دیوونه ان!!!آقا اونجا ۱۴۰ دلار شاید یک دهم یا حتی یک بیستم حقوق یه کارگر باشه اما بخدا اینجا ۷۵۰۰۰۰ تومن خیلی خوشبینانه میشه نصف حقوق یه مهندس! آقایون منو ببخشید پرحرفی کردم اما دلم خیلی پر بود...
فقط اگه کسی میتونه منو روشن کنه...

ARMIN
2013/10/18, 01:03
سلام دوستان. این روزا قصد جمع کردن یه سیستم حرفه ای رو دارم که در همین حین متوجه شدم قیمت مین بردها در ایران با اختلاف فاحشی نسبت به قیمت اصلی فروخته میشن.

WELCOME TO IRAN

شما احیانا" متوجه نشدید خیلی چیزهای دیگر در دورو برتون هست که قیمت جهانیش خیلی خیلی خیلی کمتر از قیمت مجود در ایرانه؟؟

دلیلش هم محدودیت های واردات، دلالی، سو استفاده و حرص و طمعه. به نظرم به دنبال دلیل نباشید چون دونستن و یا ندونستنش دردی رو دوا نمیکنه.

سعی کنید کالایی تهیه کنید که قیمتش در ایران به قیمت جهانیش نزدیکتر باشه. به عبارتی دیگر خریدش نسبت به پولی که میدید معقولتر و به صرفه تر باشه.

th e nd
2013/10/18, 08:37
هر که از ملت شود اکنون جدا می شود رسوا به نزديک خدا

چونکه صبر و تاب ملت در گذشت بر کسی ديگر نيارد او گذشت
تيغ خشم ما ببرّد نای او مشت ملت کی کند پروای او
ظالمان را نيست راه پيش و پس خشم ملت حبس گرداند نفس

چون که دلها لخته لخته خون بود لاجرم اين گفته آتشگون بود
گوش هرکس محرم اين راز نيست جز دل شوريده کس جانباز نيست
.
.
.
.
سوختم از رفیق و نارفیق!

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

Reza Eshraghi
2013/10/18, 08:47
هر که از ملت شود اکنون جدا می شود رسوا به نزديک خدا

چونکه صبر و تاب ملت در گذشت بر کسی ديگر نيارد او گذشت
تيغ خشم ما ببرّد نای او مشت ملت کی کند پروای او
ظالمان را نيست راه پيش و پس خشم ملت حبس گرداند نفس

چون که دلها لخته لخته خون بود لاجرم اين گفته آتشگون بود
گوش هرکس محرم اين راز نيست جز دل شوريده کس جانباز نيست
.
.
.
.
سوختم از رفیق و نارفیق!

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

داداش ! عجب شعر توپی ! منتها جاش توی تاپیک حرف دل هست بیشتر ! :)

sobhan_sr
2013/10/18, 19:15
ظاهرا برای لحظاتی از یاد بردم اینجا ایرانه!!منو ببخشید!