PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : یک انتقاد

RezaDodangeh
2013/10/12, 17:06
سلام به همه
امیدوارم اجازهء حرف زدن داشته باشم
تنها جایی که دیدم میتونم نظرم رو بگم این تاپیک بود ، پس اگر جای نامناسبی پست میذارم منو ببخشید

چند وقت پیش من از دوستای حاضر در این فوروم خواستم که درمورد خرید یک سیستم برای تبدیل فیلم منو راهنمایی کنن. چند تا از رفقا هم خیلی خیلی زحمت کشیدن و مشاورهء بسیار خوبی به من دادن. افرادی مثل آقا حسام ، آقا رضا اشراقی ، آقا شاهین007 آقا آرمین و بقیه....
حالا من رفتم سیستمی خریدم که با سیستم پیشنهادی دوستان تشابه نداره ، و برای همین رفقا از من دلگیر شدن و به شدت در برابر این کار من جبهه گرفتن و گفتن که شما برای مشاورهء ما ارزش قائل نبودی و.....

لازم دیدم چند نکته رو بگم که اِن شاالله اعضای محترم یک طرفه به قاضی نرفته باشن

1 - این که شخص مشاور گیرنده ، ارزش برای حرف مشاور قائل نباشه ، زمانی درسته که با همون مبلغی که قبلش گفته بود بره و یه سیستم با مشخصات متفاوت بخره. در این حالت من هم با دوستان کاملاً موافقم که بی حرمتی کرده. اما سیستمی که دوست محترم من آقا حسام پیشنهاد داده بودن قیمتی حدود 2،500،000 تومن داشت و قطعاتی که من خریدم کلاً شدن 500،000 تومن

2 - دوستای خوبم آقا حسام و آقا رضا اشراقی فرمودن که تو باید از همون اول میگفتی که چه مقدار میخوای هزینه کنی. حسام جان ، رضا جان ، من نگفتم که پولم محدوده؟!!!
پس اینا چیه؟! دیگه چجوری باید میگفتم پولم کمه؟! (کامنت شماره 71 ، 75 و 87):
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.
تو کامنت 87 که واضح گفتم فعلاً بودجهء من 0 هست

3 - (مهمترین نکته) توی این پستی که گذاشتم و مجدداً ازشون مشاوره خواستم ، همین جا بود که از من شاکی شدن
اما در اولین کامنت بطور واضح نوشتم که CPU سوخت و مجبور بودم که بعضی قطعات رو عوض کنم و بودجه هم نمیرسید که بخوام سیستم 2.5 میلیونی بخرم. پایین همین کامنت هم گفتم که من کار اندروید انجام میدم. اگر واقعاً نیاز به توضیح هست پس توضیح میدم که وقتی کامپیوتر نداشته باشم نمیتونم کار نرم افزار انجام بدم. این بود که یکی از دوستام قصد داشت سیستمش رو بفروشه و من هم به زحمت 500 هزار تومن جور کردم و کلاً 4 تا قطعه خریدم. حالا اگر دوستان انتظار داشتن که من کلاً کار رو تعطیل کنم و وایسم ببینم کِی پول دستم میاد تا همون سیستمی که اونها بهم گفتن بخرم دیگه......

پس با توجه به این نکات ، من هنوز برای خرید سیستم مورد نظر شرایط مناسب پیدا نکردم و اقدامی نکردم. در واقع سیستمی که الان سر هم کردم برای کار هست و نه برای خودم توی خونه. بنابراین خوب بود اگر اول علت خرید این سیستم از من سؤال میشد و بعد قضاوت میکردید

در کل انتظار اینطور برخورد شدید رو از دوستان نداشتم. با این وجود همچنان از مشاوره ای که به من دادید خیلی خیلی خیلی سپاسگذارم ، همچنان پیش رفقا از شماها به عنوان بهترین اعضای یک فوروم یاد میکنم و اگر یه روز پول دستم بیاد فقط یه سیستم میخرم و اون هم سیستمی هست که بچه های فوروم سخت افزار بهم معرفی کردن. حالا شما هر جوری که راحتید قضاوت کنید

حق نگهدارتون

Shahin007
2013/10/12, 18:16
رضا جان همه ی حرفای شما درست...انتقاد دوستانم هم به پای خستگی بذار و مقداری بهشون حق بده...
چون همه ی دلخوشی ما برای مشاوره دادن به کاربرا اینه که کاربر بره و سیستمی که بهش معرفی کردیم رو تهیه کنه...
البته به جز حالت شما که استثنا بوده...باز تشکر از شما که حداقل دلیل نخریدن سیستم رو اعلام کردی و تشکر کردی و به نظر من تایپیک شما انتقاد نبود...
کاربرایی هم بودن که مشاوره گرفتن آخرش ختم به اخراج شدنشون شده(توهین به مشاوره دهندگان و ...)...اون دیگه واقعا بی معرفتیه...
پر حرفی کردم...سیستم جدیدت مبارک باشه...ایشالا هر چه زودتر پولت جور بشه و سیستم اصلیت رو تهیه کنی.:)

Reza Eshraghi
2013/10/12, 18:29
سلام به همه
امیدوارم اجازهء حرف زدن داشته باشم
تنها جایی که دیدم میتونم نظرم رو بگم این تاپیک بود ، پس اگر جای نامناسبی پست میذارم منو ببخشید

چند وقت پیش من از دوستای حاضر در این فوروم خواستم که درمورد خرید یک سیستم برای تبدیل فیلم منو راهنمایی کنن. چند تا از رفقا هم خیلی خیلی زحمت کشیدن و مشاورهء بسیار خوبی به من دادن. افرادی مثل آقا حسام ، آقا رضا اشراقی ، آقا شاهین007 آقا آرمین و بقیه....
حالا من رفتم سیستمی خریدم که با سیستم پیشنهادی دوستان تشابه نداره ، و برای همین رفقا از من دلگیر شدن و به شدت در برابر این کار من جبهه گرفتن و گفتن که شما برای مشاورهء ما ارزش قائل نبودی و.....

لازم دیدم چند نکته رو بگم که اِن شاالله اعضای محترم یک طرفه به قاضی نرفته باشن

1 - این که شخص مشاور گیرنده ، ارزش برای حرف مشاور قائل نباشه ، زمانی درسته که با همون مبلغی که قبلش گفته بود بره و یه سیستم با مشخصات متفاوت بخره. در این حالت من هم با دوستان کاملاً موافقم که بی حرمتی کرده. اما سیستمی که دوست محترم من آقا حسام پیشنهاد داده بودن قیمتی حدود 2،500،000 تومن داشت و قطعاتی که من خریدم کلاً شدن 500،000 تومن

2 - دوستای خوبم آقا حسام و آقا رضا اشراقی فرمودن که تو باید از همون اول میگفتی که چه مقدار میخوای هزینه کنی. حسام جان ، رضا جان ، من نگفتم که پولم محدوده؟!!!
پس اینا چیه؟! دیگه چجوری باید میگفتم پولم کمه؟! (کامنت شماره 71 ، 75 و 87):
تو کامنت 87 که واضح گفتم فعلاً بودجهء من 0 هست

3 - (مهمترین نکته) توی این پستی که گذاشتم و مجدداً ازشون مشاوره خواستم ، همین جا بود که از من شاکی شدن
اما در اولین کامنت بطور واضح نوشتم که CPU سوخت و مجبور بودم که بعضی قطعات رو عوض کنم و بودجه هم نمیرسید که بخوام سیستم 2.5 میلیونی بخرم. پایین همین کامنت هم گفتم که من کار اندروید انجام میدم. اگر واقعاً نیاز به توضیح هست پس توضیح میدم که وقتی کامپیوتر نداشته باشم نمیتونم کار نرم افزار انجام بدم. این بود که یکی از دوستام قصد داشت سیستمش رو بفروشه و من هم به زحمت 500 هزار تومن جور کردم و کلاً 4 تا قطعه خریدم. حالا اگر دوستان انتظار داشتن که من کلاً کار رو تعطیل کنم و وایسم ببینم کِی پول دستم میاد تا همون سیستمی که اونها بهم گفتن بخرم دیگه......

پس با توجه به این نکات ، من هنوز برای خرید سیستم مورد نظر شرایط مناسب پیدا نکردم و اقدامی نکردم. در واقع سیستمی که الان سر هم کردم برای کار هست و نه برای خودم توی خونه. بنابراین خوب بود اگر اول علت خرید این سیستم از من سؤال میشد و بعد قضاوت میکردید

در کل انتظار اینطور برخورد شدید رو از دوستان نداشتم. با این وجود همچنان از مشاوره ای که به من دادید خیلی خیلی خیلی سپاسگذارم ، همچنان پیش رفقا از شماها به عنوان بهترین اعضای یک فوروم یاد میکنم و اگر یه روز پول دستم بیاد فقط یه سیستم میخرم و اون هم سیستمی هست که بچه های فوروم سخت افزار بهم معرفی کردن. حالا شما هر جوری که راحتید قضاوت کنید

حق نگهدارتون

رضا جان ! عزیز دلم ! اول یه نگاه به پستت بنداز ! کیا از پستت تشکر کردن ؟! من ، آقا آرمین و آقا شاهین ، جناب شالیکاریان عزیز ، آقا میعاد و دو دوست عزیز دیگه ! ما سه نفر ( من و آرمین جان و شاهین جان ) همگی توی تاپیک مشاوره اولتون حضور داشتیم هرچه از دستمون برمیومد دریغ نکردیم ! به علاوه حسام جان که الآن نیستند !
در مورد تاپیک دوم خداییش من با آرمین جونم کلی توی پی ام حرف زدیم و خدا هم شاهده که من ناراحت شدم کمی !
شما توی این تاپیک گفته بودی چه تغییراتی میشه توی سیستم داد که بهتر بشه !
خدا رو شاهد می گیرم با آرمین جونم داشتیم همین رو می گفتیم که ما توی این سیستم چه تغییر حداقلی مثبتی ایجاد کنیم که بهبود عملکرد داشته باشی ؟!!
همه دوستان ازشون تقاضا می کنم نگاهی به پست اول این تاپیک داشته باشند اگر تغییر مثبت حداقلی ( یک یا حداکثر دوقطعه ) می تونند اعمال کنند به ما هم یاد بدند تا یاد بگیریم !!!
درخواست مشاوره برای تکمیل سیستم (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

از همین لحظه بنده انصراف کامل خودم رو از حضور در تمامی تاپیک های مشاوره اعلام می کنم و از شما و همه دوستان و مدیران عزیز پوزش میخوام و شدیداً تقاضای بخشش دارم !
موفق باشید !!!

Hessam
2013/10/12, 19:04
بنده حرفی برای گفتن ندارم!
مبارکتون باشه و موفق باشید./

ARMIN
2013/10/12, 19:35
جناب استارتر عزیز

شاید شما اشتباه کردید از همون ابتدا. ببنید ما که اینجا ننشستیم دور همی چایی بخوریم و در مورد یک سیستم 8 هسته ای AMD برای رندرینگ با هم گپ بزنیم. ما تصور میکردیم شما میتوانید چنین سیستمی تهیه کنید وگرنه دلیل آمدن شما پا به پای بحث ما چه بود؟ همون ابتدا میفرمودید بودجه ی من در حد 500 تومن هست آنوقت ما هم تکلیف خودمان را میدانیستیم.

ببنید شما آبمیوه فروشی که میروید راجب مزایای آب پرتقال که با آب پرتقال فروش صحبت نمیکنید! آب پرتقال میخرید و میخورید. اینجا هم همینطوره، ما که راجب مزایای یک سیستم که با شما صحبت نمی کردیم!! تصور این بود که میخواهید سیستم بخرید و ما هم کمک کردیم. ما به دوستانی که میتوانند سیستم تهیه کنند خدمات مشاوره ی فنی میدهیم. مسلما" مشاوره ی ما بر اساس بودجه ی کاربر بنا میشه.

من الان بودجه ام صفره، اما یک سال دیگه ممکنه سوکت 2011 هم تهیه کنم. خوب برپایه ی این دورنما که "میتوانم یک سیستم سوکت 2011 در آینده تهیه کنم" میام و در خواست مشاوره میدم. وگرنه هیچ عقل سلیمی نمیاد برای کسی که بودجه ای نداره مشاوره بده. شما چنین چیزی نفرمودید که آقا من بودجه ندارم برای چی مشاوره میدهید؟!

هیچ کجای اون تاپیک شما جلوی مارو نگرفتید که آقا برای چی راجب SSD صحبت میکنید درحالیکه اصلا" چنین بودجه ای ندارم. تازه شما خودتون برای گرم کردن بحث کمک هم میکردید و فعالانه پابه پای ما پیش می آمدید و چنان نقش یک کاربری که به زودی یک سیستم را تهیه خواهد کرد را خوب بازی کردید که منی که 30 سالمه هم گول خوردم.

اگر همون ابتدا میفرمودید من حالا حالا ها بودجه ی سیستم ندارم. ما یک کلام میگفتیم صبر کنید هروقت بودجه ی شما آماده شد بعد تاپیک بزنید. نه اینکه ما سرکار باشیم.

اصلا" بحث ما این نیست که چرا یک سیستم 500 تومانی خریدید! به ما هیچ ارتباطی نداره کاربران چه سیستمی تهیه میکنند. اصلا" دخالتی نمیتوانیم بکنیم. اما وقتی پس از اون همه مشاوره یک مرتبه تاپیک زدید که بیایید سیستم خریدم، فقط این معنا را داشت که شما مشاوره های مارو ریختید دور و یک چیز دیگر تهیه کردید. چون در همون تاپیک فرمودید قراره با این سیستم همون کاری رو انجام بدید که ما برای همون منظور به شما مشاوره دادیم!

نقل قول از خودتون در پست اول:

"آقا بالاخره سیستم رو ارتقاء دادم.

البته نه اون سیستمی که حسام عزیز پیشنهاد داده بود. تا اون حد بودجه نمیرسید. در واقع سی.پی.یو خودم سوخت و مجبور شدم قطعات رو عوض کنم. برا یادآوری عرض کنم که بیشترین کارم با سیستم ، تبدیل فایل های تصویری HD و Full HD هست با فرمت های مختلف و بیشتر با نرم افزار Xilisoft Video Converter کار میکنم"

بعدا" حالا آمدید گفتید که نه این اون نیست و این سیستم برای کار با اندروید هست!

حالا اصلا" مهم نیست. شما درست میفرمایید. ما اشتباه کردیم همون اولش وقتی بودجه صفره نباید اصلا" مشاوره میدادیم. بعدش هم که مشاوره دادیم، بازهم ما اشتباه کردیم که تصور کردیم حاصل مشاوره ی ما این سیستم ناقص شده.

در مورد سیستمی که تهیه فرمودین:

همه اش رو بفروشید بهتره چون قابل ارتقا نیستند.

- پردازنده ی 3210 از نسل سوم اینتل هست و بهتره براش مادربرد چیپ سری 7 تهیه بشه. هم برای ساپورت بهتره فرکانس رم، هم برای پشتبانی از لوسید ویرتو ام وی پی، و هم برای ساپورت بهتر ساتا 3. پس مادربرد باید عوض بشه.
- رم مناسب پردازنده ی نسل سوم اینتل باید حداقل فرکانس 1600 باشه. پس رم 1333 هم مناسب نیست و باید عوض بشه و ترجیحا" 2 ماژول 4 گیگ فرکانس 1600 باشه.
- هارد هم که هارد هست، تفاوت آنچنانی نداره. باید SSD تهیه کنید.
- پاور بسیار ضعیف و هیچ گرافیکی رو نمیتونه قبول کنه. پس باید عوض بشه.

برای ارتقا - سیستمی که از 5 قطعه، 4 تاش باید عوض بشه، به نفعتونه همه اش رو بفروشید و یک سیستم جدید تهیه کنید.

RezaDodangeh
2013/10/12, 20:21
آرمین جان منم همچین جسارتی نکردم که بگم اینجا آبمیوه فروشیه. میدونم که شماها دارید زحمت میکشید و منم خیلی برای زحماتتون ارزش قائلم
عزیز ، من ساکن اهواز هستم. میخوای آدرس بهت بدم اگر هم خودت نمیتونی بیای ، کسی رو میشناسی بفرست ببین من دارم با همین سیستم تو مغازه کار اندروید انجام میدم یا دارم دروغ میگم. خدا رو شکر سوختن cpu رو همون اول نوشتم وگرنه باید برا اینم شاهد میاوردم!!! تو همین قسمتی که نقل قول کردی به این بخش توجه کن:
((در واقع سی.پی.یو خودم سوخت و مجبور شدم قطعات رو عوض کنم))

مجبور شدم.......

اما درمورد مشاوره
اگر یادت باشه من توی همون پست اول هم عرض کردم که قصد دارم سیستم رو اقساط بخرم. عزیز دل ، نمیشه که افراد بیان سیر تا پیاز زندگیشون رو بگن. شاید مشکل شخصی برام پیش اومده (که اومده) و اگر پیش نمیومد والا قصد داشتم سیستمی که حسام گفته بود رو بخرم. ولی چند اتفاق با هم باعث شد فعلاً مقدور نباشه (اگر باز فکر نکنی دارم دروغ میگم)

بگذریم. در هر حال باز هم میگم ارزش کمک های شماها برای من خیلی خیلی خیلی زیاده و به هیچ وجه نیت بی احترامی به شما بزرگواران نبود

حسام جان شما نظری نداری؟ باشه عزیز. ولی من یه نظری دارم. اینکه مخلصتم دربست
رضا اشراقی عزیز ، دستم که بهت نمیرسه دلت رو به دست بیارم ، ولی تاج سری
آرمین جان ، شما هم تو دل بنده جا داری (چه بخوای چه نخوای)
شاهین جان چشم. میذارم به حساب خستگی و زحماتی که میکشید

بقیه دوستانی هم که اسمشون رو نگفتم برام عزیز هستن. همگی ببخشید که باعث رنجشتون شدم

RezaDodangeh
2013/10/12, 20:41
از نکاتی هم که درمورد سیستم جدید گفتید ممنونم آرمین جان. در یه مورد با شما دوستان موافقم. اگر میخواستم قطعات نو بخرم حتماً از دوستان مشورت میگرفتم ولی همونطور که گفتم یک دفعه ای پیش اومد و قطعات هم قیمتشون مناسب بود
ولی آرمین جان باور کن نسبت به سیستم قبلیم اختلاف قابل قبولی دیدم. هرچند سیستمی که میخوام نیست ولی واقعاً متفاوته (همونطور که به آقای اشراقی هم گفتم). تبدیل بعضی از فایل ها تا 70 درصد سرعتش بالاتر رفته و مثلاً از 50 دقیقه رسیده به 15 دقیقه

ARMIN
2013/10/12, 21:09
ایشالا مبارکت باشه رضا جان.