PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال در مورد کیس x5

shahriar
2013/10/03, 16:46
سلام
چند روز پیش یه کیس x5 خریدم
مانیتور روی کیس یه چیزایی نشون میده
سمت چپ یه شکل آبی
سمت راس یه شکل قرمز که چشمک میزنه
وسط هم یه عدد
در مورد اینا اگه میشه یه توضیح بدید
درضمن اون کنترلر های دور فن چطور کار میکنن؟ ..من چرخوندمشون اتفاقی نیفتاد

shahriar
2013/10/04, 12:50
کسی نبود کمک کنه؟

meelad
2013/10/04, 13:07
کسی نبود کمک کنه؟
رنگ آبی یا سبز مربوط به برقی هستش که از پاور به مادربرد میاد و نشون میده پاور داره کار میکنه
قرمزه هم مربوط به هارد هستش و مثلا هر وقت که یه فایل رو کپی میکنین ممتد روشن میمونه
اون عدد رو هم اگه بنویسی ممنون میشم (احتمالا ساعت یا درجه حرارت داخل کیس باشه)

shahriar
2013/10/04, 16:54
خیلی ممنون از راهنماییتون
الان نوشته 29 موقع بازی تا 37 هم میره... احتمالا همون دماست
فقط این فن کنترلر ها چطور کار میکنن من میچرخونمشون ولی انگار فرقی نمیکنه

Shahin007
2013/10/04, 17:08
خیلی ممنون از راهنماییتون
الان نوشته 29 موقع بازی تا 37 هم میره... احتمالا همون دماست
فقط این فن کنترلر ها چطور کار میکنن من میچرخونمشون ولی انگار فرقی نمیکنه

بله دمارو نشون میده...

کنترلر سمت راست کیس میزان هوای ورودی رو(توسط فن های مرتبط) تنظیم میکنه و کنترلر سمت چپ میزان هوای خروجی(توسط فن های مرتبط) رو تنظیم میکنه.:)

ARMIN
2013/10/04, 17:17
فنها رو به این کنترلر متصل کردید؟

old gamer
2013/10/04, 17:24
دوست عزیز بنده X5 داشتم. شرمنده دیر تاپیکتون رو دیدم. هرچیزی رو که متوجه نشدید بپرسید توضیح بدم خدمتتون

shahriar
2013/10/04, 21:15
خیلی ممنون از کمکتون
نمیدونم وصل هست یا نه!
این دما چقدر باید باشه حداکثر؟
الان وقتی میچرخونم هیچ اتفاقی نمی‌افته
از کجا بفهمم وصله یا نه؟
راستی جلوی کیس هم که جای اسپیکر داره وصل نیست .. چطور باید وصلش کنم؟
ممنون میشم بازم راهنمایی کنید:-s

Dan
2013/10/04, 21:24
خیلی ممنون از کمکتون
نمیدونم وصل هست یا نه!
این دما چقدر باید باشه حداکثر؟
الان وقتی میچرخونم هیچ اتفاقی نمی‌افته
از کجا بفهمم وصله یا نه؟
راستی جلوی کیس هم که جای اسپیکر داره وصل نیست .. چطور باید وصلش کنم؟
ممنون میشم بازم راهنمایی کنید:-s
برای خروجی صدا باید کابل صدای کیس رو به خروجی HD Audio (یا AC97) روی مادربورد وصل کنید.

naser 26
2013/10/04, 22:27
سلام دوست عزیز برای زیاد و کم کردن سرعت فن ها توسط ولوم تعبیه شده جلو کیس اول باید این دو سوکت رو به فن جلو و درب وصل کنی
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

Reza Eshraghi
2013/10/04, 22:38
سلام دوست عزیز برای زیاد و کم کردن سرعت فن ها توسط ولوم تعبیه شده جلو کیس اول باید این دو سوکت رو به فن جلو و درب وصل کنی

آقا ناصر عزیز ! هردو پست شما رفته بود به انتظار تأیید که پست اولتون رو تأیید و پست دوم که تکراری بود رو حذف کردم !

shahriar
2013/10/05, 20:06
ممنونم..آقا ناصر همین کار رو کردم .. نمیدونم الان درست شده یا نه
فقط اگه در مورد اسپیکر جلو هم منو راهنمایی کنید ... چند تا عکس هم گرفتم شاید کمک کنه
فقط چون نمیدونستم از کجا عکس بگیرم شاید زیاد به درد نخوره

shahriar
2013/10/05, 22:11
آقا مشکل حل شد
فروشنده ac97 وصل کرده... با دستکاری تنظیمات درست شد..ولی بازم کیس رو باز کردم hd audio زدم .. گفتم شاید بهتر باشه
حالا فرقی هم میکنه؟
یه سوال دیگه.. الان از کجا بفهمم این فن هم درست شده...فرق نمیکنه کدوم رو به کدوم وصل کنم؟ فقط همین که یکی به فن در باشه اون یکی به فن جلو کافیه؟

Dan
2013/10/06, 05:54
آقا مشکل حل شد
فروشنده ac97 وصل کرده... با دستکاری تنظیمات درست شد..ولی بازم کیس رو باز کردم hd audio زدم .. گفتم شاید بهتر باشه
حالا فرقی هم میکنه؟
یه سوال دیگه.. الان از کجا بفهمم این فن هم درست شده...فرق نمیکنه کدوم رو به کدوم وصل کنم؟ فقط همین که یکی به فن در باشه اون یکی به فن جلو کافیه؟
HD Audio کیفیت بهتری داره. با دستکاری تنظیمات درست نمیشه. تا کابلش رو درست وصل نکنید از همون AC97 استفاده میشه.
فن هم باید تست کنید تا ببینید درست شده یا نه.

shahriar
2013/10/07, 10:42
منظورم این بود که فروشنده ac97 وصل کرده بود ولی توی کامپیوتر تنظیمات روی hd audio بود واسه همین صدایی در نمیومد...ولی وقتی تنظیمات رو گذاشتم رو ac97 درست شد..
حالا فن رو چطور امتحان کنم..نرم‌افزاری هست واسه این کار؟
یکی از اون تنظیم کننده ها واسه هوای خروجیه یکی واسه ورودی .. از کجا بفهمم کدوم فن هوا رو بیرون میده کدوم وارد میکنه که بتونم کابل رو درست وصل کنم؟

Dan
2013/10/07, 10:56
منظورم این بود که فروشنده ac97 وصل کرده بود ولی توی کامپیوتر تنظیمات روی hd audio بود واسه همین صدایی در نمیومد...ولی وقتی تنظیمات رو گذاشتم رو ac97 درست شد..
یکی از اون تنظیم کننده ها واسه هوای خروجیه یکی واسه ورودی .. از کجا بفهمم کدوم فن هوا رو بیرون میده کدوم وارد میکنه که بتونم کابل رو درست وصل کنم؟
کابل صدا بستگی به مادربوردتون داره که توی دفترچه مادربورد ذکر میشه که کدوم خروجی بصورت دیفالت باید استفاده بشه.
فن های جلو و بغل کیس برای ورودی هوا و فن های سقف و پشت کیس برای خروجی هوا هستند. در پنل کیس ، کنترلر Intake برای ورودی هوا و کنترلر Exhaust برای خروجی هوا هستند.
بعد از وصل کردن با کنترلر تغییرشون بدید از صدا و میزان چرخش میتونید بفهمید که درست شده یا نه.

old gamer
2013/10/07, 16:03

اون کنترلر های پانل جلو دکوریه. کار خاصی انجام نمیده. من وصل کردمشون. مدیون منی فکر کنی یه درجه تو تغییر دما تاثیر داشته باشه. همه سوکتهای مولکس فنهارو به هم وصل کن چون نری و مادگی همشون دارن و دوطرفه هستن. بعد یه برق مولکس به پشت همشون وصل کن تا همشون کار کنن. وسلام