PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چرا ویندوز xp روی سیستمم نصب نمیشه؟

bahar92
2013/09/30, 19:20
یه سیستم دارم با مشخصات زیر
cpu: i3/3210
MB: asus h61-mc
ram:4G/kingstone
hard: 1T /seagate
میخوام روش ویندوز xp نصب کنم اما بعد از اینکه مراحل اولیه ش تموم میشه به محض اینکه به پیغام starting windows میرسه وارد یه صفحه ابی میشه و پیغام خطا میده
هارد رو بردم روی یه سیستم دیگه ویندوز xp بدون مشکل روش نصب شد و اجرا شد اما وقتی دوباره گذاشتمش روی این :.8)یستم ویندوز اجرا نمیشه و کامپیوتر بعد از بالا اومدن وارد صفحه ابی میشه
رم رو تعویض کردم اما باز هم مشکل حل نشد
علت چی میتونه باشه؟

Arthur
2013/09/30, 19:24
یه 4-5 تا تاپیک دیگه میزدید!
فکر نمیکنم اینطوری کسی ببینه و جواب بده!!!

bahar92
2013/09/30, 19:34
اولین بار نیست تو این فروم تاپیک میزنم
سرعت نتم خوب نیست چند بار روی دکمه کلیک کردم متوجه نشدم که پست شده چند بار اومده
با تشکر

lastshepherd
2013/09/30, 19:40
اولین بار نیست تو این فروم تاپیک میزنم
سرعت نتم خوب نیست چند بار روی دکمه کلیک کردم متوجه نشدم که پست شده چند بار اومده
اگه جواب مفید ندارید لطفا بیخودی تاپیک رو شلوغ نکنید
با تشکر
دوست عزیز تاپیک شما به مدیریت گزارش شد. واقعا روش حرف زدن مناسبی ندارید. شما سه تاپیک مشابه ایجاد کردید ولی هیچ اقدامی برای اصلاح و حذف تاپیک های اضافی انجام ندادید.

bahar92
2013/09/30, 20:03
ای بابا بخدا سرعت نتم افتضاحه یکساعت طول میکشه تا پستهام ارسال بشه
درک کنید لطفا
چرا هیچکس به سوال اصلی توجه نمیکنه خواهش میکنم جواب سوالمو بدید عجله دارم

Reza Eshraghi
2013/09/30, 20:08
گزارش تخلف استارتر تاپیک ثبت شد !
اگر سرعت اینترنت کنده که مال منم همین طوره دلیل بر کلیک اضافی و ایجاد تاپیک تکراری نمیشه ! شما دلیلتون برای تاپیک سوم که توی بخش سؤالات و مشکلات نرم افزاری ایجاد شده بود چیه ؟!! اون که خودتون و با اختیار ایجاد کردید !
کاربران دیگه به هیچ عنوان حق ندارند شخصاً با کاربری برخورد کنند و به دلیل اشتباه به استارتر توهین کنند ! وظیفه سایر کاربران در این موارد تنها ثبت گزارش تخلف است !
جناب Arthur باید از استارتر به دلیل توهین عذرخواهی کنید در غیر اینصورت شما هم مستحق دریافت اخطار هستید !

Reza Eshraghi
2013/09/30, 20:18
میخوام روش ویندوز xp نصب کنم اما بعد از اینکه مراحل اولیه ش تموم میشه به محض اینکه به پیغام starting windows میرسه وارد یه صفحه ابی میشه و پیغام خطا میده
هارد رو بردم روی یه سیستم دیگه ویندوز xp بدون مشکل روش نصب شد و اجرا شد اما وقتی دوباره گذاشتمش روی این :.8)یستم ویندوز اجرا نمیشه و کامپیوتر بعد از بالا اومدن وارد صفحه ابی میشه
علت چی میتونه باشه؟

با ویندوز 7 مشکلی ندارید ؟!
پاور سیستمتون چیه ؟!!
پیشنهاد می کنم بایوس مادربرد رو یک بار دیفالت کنید و دوباره تست کنید و نتیجه رو بگید !

Hessam
2013/09/30, 20:35
- سی دی ویندوز رو عوض کنید. ممکنه مشکل از دیسک ویندوز باشه.
- حتی می تونه مشکل از دی وی دی رایتر باشه.
- ممکنه حتی درایو (پارتیشن) مربوطه کم حجم هست و ویندوز توش جا نمیشه!
- یا ممکنه فرمت نشده باشه و داخلش اطلاعات یا ویندوز قبل هست.
- فرمت درایور ممکنه NTFS نباشه! FAT32 باشه مثلاً!!

به هر حال این موارد یک احتمال هست.

چرا ویندوز 7 نصب نمی کنید؟

---------------------------------------------

ضمناً اشراقی جان. حق با ایشون هست. کمی بدرفتاری کردید!
خب اینترنتش مشکل داره... چیکار کنه؟! نمی دونست.
ندانسته کاری رو طرف انجام بده، مشکلی نیست. ;)
تجربه ای میشه برای دفعه های آینده...
یکبار من هم چندین تاپیک ارسال کردم تکراری! بعد حذفشون کردم.

اخیراً هم فروم مشکل پیدا کرده ظاهراً و مدام میگه دو پست تکراری ارسال نکنید یا 30 ثانیه بعد ارسال کنید!!
در حالی که من فقط یک مورد بیشتر ارسال نکردم!!! یه کم مشکل فنی هم هست. (جدا از سرعت اینترنت.)
قبلاً اینطور نبود... الان یه 3-4 روزه اینطوری شده و برای خود من هم مشکل ایجاد کرده. البته چند ماهه پیش هم این مشکل بود که برطرف شد. اما 3-4 روزه مجدد ایجاد شده.

اونقدرررررررررر هم کار خلافی نبود که کاربر مستحق دریافت اخطار بوده باشه!
یک اشتباه صرفاً ناخواسته بود. وگرنه هیچ آدم عاقلی 4 تا تاپیک مشابه ارسال نمی کنه!

در هر صورت بخشش از بزرگان است. :)

bahar92
2013/09/30, 21:09
پاور green 380 هست
با یک سی دی دیگه و یک درایور دیگه امتحان کردم فرمتش هم ntfs هست مشکل حجم هم نداره
چطوری میشه مادربورد را دیفالت کرد؟
ممکن نیست مادربورد ویندوز xp را ساپورت نکنه ؟
سیستم یکی از اشناهاست هم xp میخواد هم سون هم 8

Reza Eshraghi
2013/09/30, 21:21
یا خدا !!! با این سیستم سه تا ویندوز میخوان بریزن ؟!!! نکنید بابا این کارو !!
میتونید از متن BSOD ( صفحه آبی ) یه دونه عکس بگیرید و اینجا بزارید ؟!
مادربرد مشکلی بابت اینکه XP رو ساپورت نکنه ، نداره !
برای دیفالت کردن میشه باتری مادربرد رو برداشت بعد از یکی دو دقیقه دوباره سرجاش گذاشت !

bahar92
2013/09/30, 21:29
چرا نمیشه 3 تا ویندوز ریخت؟
سیستمش که مشخصاتش خوبه

Hessam
2013/09/30, 21:43
برای ریختن سه تا ویندوز، باید سه عدد پارتیشن (درایو) مجزا داشته باشید. هر ویندوز در یک درایو.
ضمناً سه ویندوز به ترتیب زمان عرضه و انتشار باید نصب بشن. یعنی اول ویندوز ایکس پی در درایور C. بعد ویندوز سون در درایو D. در نهایت ویندوز 8 در درایو E.

پیشنهاد می کنم حتماً این ویدئو رو دانلود کنید و با دقت ببینید کلش رو. پاسخ شما رو داده. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

Reza Eshraghi
2013/09/30, 21:52
چرا نمیشه 3 تا ویندوز ریخت؟
سیستمش که مشخصاتش خوبه

صرف نظر از کانفیگ سیستم ، ویندوز XP با 7 و 8 سایه همدیگه رو واسه بوت شدن با تیر میزنن در حالت عادی که باید حتماً نرم افزار بوت منیجر نصب کنید تا بشه هرسه ویندوز رو کنار هم داشت !! چون فایل بوت لودر XP با 7 و 8 ناسازگار هست و اگه XP بعد از 7 و 8 نصب بشه دیگه 7 یا 8 بالا نمیاد در حالت عادی و حالت عکسش هم صادق هست ! ضمن اینکه چه دلیلی برای این کار دارن که سه تا ویندوز نصب کنند ؟! ناسازگاری با نرم افزار یا بازی روی یکی از ویندوزها دارند ؟!
ویندوز XP دیگه حداکثر تا آوریل 2014 ازش پشتیبانی میشه توسط مایکروسافت و بعد از اون آپدیت ها و وصله های امنیتی برای پوشش حفره های امنیتیش ارائه نمیشه !
ضمن اینکه سه درایو واسه ویندوزها اشغال میشه و دیگه اطلاعات مهم و آرشیو رو نباید رو ی اون سه تا درایو بریزید !

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

bahar92
2013/09/30, 22:12
یه سی دی زبان داره که رو xp فقط اجرا میشه
بایوس مادربورد را هم دیفالت کردم باز هم ارور داد دیگه بیخیال xp شدم میخوام 7 نصب کنم و روش 8. 7 و 8 که با هم مشکل بهم نمیزنن
الان رو سیستم خودم هر دو رو دارم مشکل هم ندارن
ولی اخرشم نفهمیدم مشکل از چیش بود که xp روش نصب نشد

Reza Eshraghi
2013/09/30, 22:43
یه سی دی زبان داره که رو xp فقط اجرا میشه
بایوس مادربورد را هم دیفالت کردم باز هم ارور داد دیگه بیخیال xp شدم میخوام 7 نصب کنم و روش 8. 7 و 8 که با هم مشکل بهم نمیزنن
الان رو سیستم خودم هر دو رو دارم مشکل هم ندارن
ولی اخرشم نفهمیدم مشکل از چیش بود که xp روش نصب نشد

معمولاً یه ترفندی هست واسه این جور موارد ! روی برنامه ای که با 7 ناسازگاره راست کلیک می کنند و گزینه properties رو انتخاب می کنند بعدش از صفحه ای که باز میشه میرن توی تب compatibility و تیک گزینه : Run this program in compability mode for رو می زنند تا لیست زیرش باز بشه و از اونجا ویندوز xp رو انتخاب می کنند و برنامشون اجرا میشه معمولاً !

ARMIN
2013/09/30, 23:29
علت چی میتونه باشه؟

در قسمت Storage Controller مادربرد، تنظیمات رو از روی AHCI بردارید و بر روی SATA یا IDE قرار بدید تا ویندوز XP نصب بشه.

bahar92
2013/10/01, 08:51
در قسمت Storage Controller مادربرد، تنظیمات رو از روی AHCI بردارید و بر روی SATA یا IDE قرار بدید تا ویندوز XP نصب بشه.
هوراااااا
موفق شدم xp رو نصب کنم
مرسی آرمین جان

Hessam
2013/10/01, 10:05

این یعنی تجربه ی خالص! چیزی که من نامش رو "عشق" میذارم! عاشق این عشقم! :D تجربه یعنی همه چیز.
کسی که تجربه داشته باشه، نیازی به علم نداره! همیشه علم در برابر تجربه سر تعظیم فرود آورده!
امیدوارم همیشه بتونیم تجربه هایی که داریم رو به همدیگه انتقال بدیم. همیشه همه ی اشخاص تجربه ی کامل ندارن!
میشه با انتقال دادن این تجربه، حتی علم اشخاص رو هم تکمیل کرد.

***عشق است Experience***

:D

Reza Eshraghi
2013/10/01, 10:31
اصلاً من دیگه هیچی نمیتونم بگم !!! عاشق این تجربه آرمین جون شدم ! :x باید برم بوق بزنم !!! :D
خوشحالم که مشکل حل شد ! :-bd:)