PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل در خاموش شدن سیستم

.:majid:.
2013/09/28, 13:30
سلام
یکی از دوستام سیستمش وقتی داره باهاش کار میکنه یه دفعه بدون هیچ ارور یا چیزی خاموش میشه و بعضی مواقع هم به بالا اومدن ویندوز هم نمیرسه و قبل از اینکه لوگوی ویندوز بیاد خاموش میشه.../
مشکل از کجاست به نظرتون..؟؟؟

Reza Eshraghi
2013/09/28, 13:55
مشخصات کامل سستم رو ذکر کنید ! در صورت امکان باید سیستمشون رو با یه پاور سالم و ترجیحاً قویتر تست کنند !

2013/09/28, 14:45
مشخصات کامل سستم رو ذکر کنید ! در صورت امکان باید سیستمشون رو با یه پاور سالم و ترجیحاً قویتر تست کنند !

اگه بخوام خود پاور رو تست کنم ،چه جوری باید این کارو انجام بدم؟؟

iSteve
2013/09/28, 15:50
اگه سیستم وارد ویندوز میشه از روش های پایین استفاده کنید:
با برنامه ی OCCT میتونید پاور رو تست کنید البته این تست فشار زیادی روی قطعات میاره که اگه قطعه ای مشکل داشته باشه ممکنه زیر تست خراب بشه.
برنامه ی AIDA64 رو قبلش نصب کنید و دمای تک تک قطعات رو چک کنید.
اگه اصلا وارد ویندوز نمیشه تمام کابل هایی که از پاور به قطعات سیستم مثل مادربورد و... وصل میشن رو از قطعات جدا کنید، سپس کابل 4+20 پین پاور رو که کیس کابل 20 پین هست (که به مادربورد وصل میشه) رو در دست بگیرید، سپس توسط یک سیم، سیم سبز رو به یکی از سیم های مشکی وصل کنید تا پاور روشن بشه. اگه پاور به صورت مداوم روشن شد و اصلا خاموش نشد احتمال داره که پاور سالم باشه.
اگه روشی که توضیح دادم رو متوجه نشدید بفرمایید تا با تصویر توضیح بدم.

Reza Eshraghi
2013/09/28, 15:53
اگه بخوام خود پاور رو تست کنم ،چه جوری باید این کارو انجام بدم؟؟

باید یا پاور تستر داشته باشید یا مولتی متر بازر دار ! پاور تستر کار کردن باهاش خیلی راحته ولی درصورتی میتونید متوجه اشکال بشید که خیلی تابلو باشه مشکل ! دقت زیادی نداره اینجوری که من سؤال کردم !
البته در مورد شما اول باید تست کنید ببینید پاور به اصطلاح سوئیچ میشه یا نه ؟!! که روشش رو ناصر جون توضیح دادند ! در مرحله بعد باید سراغ موردی برید که بالا خدمتتون عرض کردم ! البته پاور تستر خودش میتونه پاور رو سوئیچ کنه !!
ضمناً چرا مشخصات سیستم دوستتون رو اعلام نکردید ؟!!!!

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

2013/09/30, 16:00
باید یا پاور تستر داشته باشید یا مولتی متر بازر دار ! پاور تستر کار کردن باهاش خیلی راحته ولی درصورتی میتونید متوجه اشکال بشید که خیلی تابلو باشه مشکل ! دقت زیادی نداره اینجوری که من سؤال کردم !
البته در مورد شما اول باید تست کنید ببینید پاور به اصطلاح سوئیچ میشه یا نه ؟!! که روشش رو ناصر جون توضیح دادند ! در مرحله بعد باید سراغ موردی برید که بالا خدمتتون عرض کردم ! البته پاور تستر خودش میتونه پاور رو سوئیچ کنه !!
ضمناً چرا مشخصات سیستم دوستتون رو اعلام نکردید ؟!!!!

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

ممنون از شما دوستان..
راستش بعضی موقع میره تو ویندوز ولی هنوز چند دقیقه نشده خاموش میشه... جناب STEVE میشه دوباره اون راهی رو پاور رو از قطعات جدا میکنیم رو بیشتر توضیح بدید؟؟!

Reza Eshraghi
2013/09/30, 16:36
ممنون از شما دوستان..
راستش بعضی موقع میره تو ویندوز ولی هنوز چند دقیقه نشده خاموش میشه... جناب STEVE میشه دوباره اون راهی رو پاور رو از قطعات جدا میکنیم رو بیشتر توضیح بدید؟؟!

عکسی که گذاشتم گویای همه چیز هست ! پاور رو کلاً از سیستم ( مادربرد و سایر قطعات ) جدا می کنید و با یک سیم طبق عکس سیم سبز رنگ رو به یکی از سیم های مشکی مجاور متصل می کنیم اگه پاور در این حالت به طور پیوسته روشن موند میشه تا حدودی گفت پاور سالمه اما واسه اینکه ببینیم افت ولتاژ داره یا نه باید از پاور تستر استفاده کرد ! تعمیرگاه ها اکثراً این وسیله رو دارند و نیازی نیست شما برید این وسیله رو برای یه دونه تست کردن بخرید !

bahar92
2013/09/30, 23:07
من یه مورد سیستم این شکلی داشتم با تمیز کردن فن سی پی یو و تعویض خمیر سیلیکون مشکلش رفع شد

2013/10/01, 16:51
من یه مورد سیستم این شکلی داشتم با تمیز کردن فن سی پی یو و تعویض خمیر سیلیکون مشکلش رفع شد

من اینکارو انجام دادم ولی مشکل همونجوری باقی موند.../

Reza Eshraghi
2013/10/01, 16:53
من اینکارو انجام دادم ولی مشکل همونجوری باقی موند.../

پاور رو تست کردید به اون روشی که گفتم ؟!!

2013/10/14, 10:25
پاور رو تست کردید به اون روشی که گفتم ؟!!

آقا با اون روشی که گفتید من تست کردم ولی اصلا خاموش نشد پاور تا 5 دقیقه روشن موند..به نظرتون افت ولتاژ داره یا اینکه مشکل از قطعات دیگه میتونه باشه؟؟

Reza Eshraghi
2013/10/20, 20:15
آقا با اون روشی که گفتید من تست کردم ولی اصلا خاموش نشد پاور تا 5 دقیقه روشن موند..به نظرتون افت ولتاژ داره یا اینکه مشکل از قطعات دیگه میتونه باشه؟؟

پاورتون احتمالاً سالمه ! اما احتمال افت ولتاژ وجود داره هنوز ! به ویژه اگه خاموش شدن بیشتر در فشار کاری اتفاق بیفته ! ممکنه خاموش شدن به خاطر دمای بالای پردازنده باشه ! میتونید دمای پردازنده رو از توی محیط بایوس بخونید و اعلام کنید ؟!

2013/10/28, 15:59
پاورتون احتمالاً سالمه ! اما احتمال افت ولتاژ وجود داره هنوز ! به ویژه اگه خاموش شدن بیشتر در فشار کاری اتفاق بیفته ! ممکنه خاموش شدن به خاطر دمای بالای پردازنده باشه ! میتونید دمای پردازنده رو از توی محیط بایوس بخونید و اعلام کنید ؟!

راستش مشکل از پاور نبود بردم بیرون و فهمیدم که اشکال از دکمه ی پاور کیس بود و اتصالی داشته..!!!
از همگی ممنون بابت راهنماییتون،چیزای زیادی یاد گرفتم../