PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خاموش شدن کامپیوتر هنگام انجام بازی های سنگین

titanium
2013/09/26, 11:50
سلاممن وقتی بازی های سنگین بازی میکنم ، بعد از یه مدت ، تصویر مانیتور خاموش میشه ولی صدای بازی هنوز پخش می شه، در این حالت کی بورد هم از کار می افته (چون دیگه کامپیوتر با کیبورد خاموش نمیشه) بعد که یه بار ری استارت می کنم درست میشهتاحالا همچین مشکلی نداشتم و خیلی راحت کار می کردم ولی این مشکل دو سه روزیه که به وجود اومده مشخصات سیستم:

CPU: Intel Core i5- 2320

VGA: Nvidia - GT620 - 2GIG

RAM : 8 GIG

Motherboar: Asus - P8B-75-v

Reza Eshraghi
2013/09/26, 11:57
دوست عزیز دمای CPU و گرافیک رو با نرم افزار HW Monitor چک کنید و یه شات از این نرم افزار اینجا قرار بدید !
پاورتون چیه ؟!

Arthur
2013/09/26, 12:28
99% بخاطر افزایش دما تو فشار کاری هست...
من خودم این مشکل رو با سی پی یو داشتم...
میتونه از گرافیک هم باشه.

titanium
2013/09/26, 13:41
اسکرین شات:
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

مدل پاور: Eram 500 w REAL
اگه مشکل از دماست ، برای پایین آوردن دما باید چی کار کنم؟ همونطور که گفتم تاحالا کارای سنگین تر هم کردم ولی اینجوری نمی شد ، ولی الان بعضی وقتا تو ویندوز هم هنگ می کنه و باید ری استارت کنم!

titanium
2013/09/26, 13:58
الان که دقیقا چک کردم ، دیدم موقع بازی کردن بازی سبکی مثل Warcraft 3 ، دمای گرافیک تا 77 میرسه!
چیکار کنم؟ چرا اینجوری شده؟
دمای استاندارد برای کارت گرافیک چنده؟

Arthur
2013/09/26, 14:33
این دما واسه این کارت خیلی زیاده!
خمیر سیلیکون کارت رو عوض کنید...
در کیس رو باز کنید و ببینید که فن به خوبی کار میکنه؟
آیا هیت سینک اونطور که باید گرم میشه؟

titanium
2013/09/26, 15:01
فن هارو چک کردم ، یکی از فن ها خوب کار نمیکردن که یکم دستکاریش کردم درست شد
الان دما روی 58 هست ، در حالت معمولی که هیچ بازی درحال اجرا نیست
الان خوبه؟
یه سوال دیگه
خمیر سیلیکون چیه و چه جوری باید عوض کنم؟

Arthur
2013/09/26, 15:21
فکر میکنم اگه تو بازی از 70 بالاتر نره خوب باشه(ولی این دما هم خیلی زیاده)!
خمیر سیلیکون ماده ای است برای انتقال بهتر گرما بیت قطعات فلزی.
عوض کردنش هم به این صورت ه که هیت سینک رو جدا میکنید(البته یکم سخته) اگه نتونستین گرمش کنید تا جدا بشه.
بعد خمیر قبلی رو کامل پاک میکنین و خمیر جدید میزنید!
در مورد اینکه دما خوبه یا نه صبر اساتید بیان اونها هم نظرشون رو بگن....من دقیق اطلاعی از دمای ایده آل ندارم.

th e nd
2013/09/26, 15:37
1- دمای کارت در حالت فشار کاری اونطور که شما گفتید طبیعی هست.
2- نیاز به تویض خمیر ندارید.
3- پاور شما خیلی مرغوب نیست. پیشنهاد میشه با یک پاوری که می دونید از پاور شما قویتر هست
و سالم و مشکلی نداره، با پاور خودتون تعویض کنید و نتیجه رو بگید.
4- احتمالا داره ک/ر/ک بازی شما مشکل داشته باشه.

titanium
2013/09/26, 16:49
دما هنگام اجرای بازی های سبک ۷۰ درجه ست، بازی سنگین تا ۱۰۰ درجه هم میرسه و بعد صفحه خاموش میشه، مطمئنم مشکل از کرک نیست، چون قبلا درست بود
مشکل از وقتی شروع شد که فن های کامپیوتر رو با جاروبرقی تمیز کردم، بعد از اون اینطوری شده، الان که دقت می کنم میبینم فن کارت گرافیک خوب نمی چرخه
یه فن جدید بخوام بگیرم چنده؟
بالاترین دما تو شرایط اوج فشار برای کارت gt620 باید چند باشه تا به کارت آسیب نرسه؟

th e nd
2013/09/27, 16:41
1- پیشنهادی که می تونم بهتون بکنم این هست که فن کارت خودتون رو تعویض کنید.
100 درجه دمای بالایی به حساب میاد نه فقط برای کارت شما.
2- تعویض فن کار سختی نیست اما پیشنهاد می کنم اگر تا به حال از این دست کارها
انجام ندادید حتماً کارت خودتون رو به گارانتی ببرید و یا بدید تعمیرکار فن کارت رو تعویض
کنه.

ARMIN
2013/09/27, 18:54
و اینکه این کارت گرافیکی که دارید اصلا" مناسب بازی نیست. هم پاور رو باید ارتقا بدی و هم کارت گرافیک رو، اگر میخوای بازی کنی.