PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کارت گرافیک AMD R9 290X موفق به شکست GTX Titan شد + تصویر و نتایج تست

Castiel
2013/09/23, 19:04
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

AMD تصاویر و نتایج تست جدید ترین کارت گرافیک خود را منتشر کرد و در این نتایج، مقایسه ای نیز با کارت گرافیک کمپانی رقیب، یعنی GTX Titanصورت گرفته است. پردازنده گرافیکی 28 نانومتری کارت گرافیک AMD R9 290X از نظر ابعاد، فضای بیشتری نسبت به پردازنده گرافیکی Tahiti روی بورد اشغال می کند.

رابط حافظه 512 بیتی کارت گرافیک و فرکانس حافظه 1500 مگاهرتزی، سبب انتقال پهنای باند 384 گیگابایت در ثانیه می شود که برای هر کاربری (از جمله خودمان!) وسوسه انگیز است. همچنین تعداد هسته های گرافیکی Stream در این کارت، 2816 هسته گزارش شده است. تعداد 176 واحد TMU و 64 واحد ROP به همراه فناوری DirectX 11.2 از دیگر ویژگی های این کارت گرافیک به شمار می رود. در ادامه می توانید نتایج تست کارت گرافیک AMD R9 290X و مقایسه آن با GTX Titan، GTX 780، GTX 770 و AMD HD 7970 GHz Edition را مشاهده کنید.

منبع: TechPowerUp

ardj75
2013/09/23, 20:50
قیمت احتمالیش چقدره؟
من یه جا دیدم گقته بود قیمت احتمالیش 599$ هست!
اگر این باشه ارزون تر از Titan میشه؟

Dan
2013/09/23, 21:26
قیمت احتمالیش چقدره؟
من یه جا دیدم گقته بود قیمت احتمالیش 599$ هست!
اگر این باشه ارزون تر از Titan میشه؟
بله در اون صورت نه تنها از Titan بلکه از GTX 780 هم قیمتش پایین تر خواهد بود. (البته در بازار ایران هر چیزی ممکنه و قیمت ها ربطی به بازار جهانی ندارن!!!)

NVIDIA Love
2013/09/23, 22:23
انویدیا سکوت کرده و ای ام دی هم داره یکن تازی میکنه !
رقیب این کارت تایتان بعدی خواهد بود هچنین رقیب 7990 کارت 790 GTX هست ! ای ام دی در حالی داره خودش رو قوی تر نشون میده ک انویدیا هنوز کارت های جدید خوش رو معرفی نکرده !
در مورد قیمت !!!!!!! ای ام دی به خاطر استفاده از قطعات بی کیفیت , نویز و فضای زیادی ک اشفال میکنه معروفه این رو کاملا میشه در 7990 لمس کرد !
من چند وقت پیش خواستم AMD رو برای یک بار هم ک شده تجربه کنم کارت 6970 گرفتم مثل چی پشیمون شدم ! اصلا توانایی اورکلاک نداشت خیلی ضعیف بود در برابر کارت 670 هم هیچ حرفی برای گفتن نداشت ! وقتی تنظیمات یک بازی مثل Tomb Rider رو تا آخر بالا میبردم با افت فریم شدید مواجه میشدم بعضی اوقات

iSteve
2013/09/23, 22:32
ای ام دی به خاطر استفاده از قطعات بی کیفیت , نویز و فضای زیادی ک اشفال میکنه معروفه

اصلا توانایی اورکلاک نداشت
لطفا دشنام ناموسی ندین!:D نویز، کیفیت قطعات استفاده شده روی بورد، فضای اشغال شده و پتانسیل اورکلاک یک کارت گرافیک، ربطی به AMD نداره و بیشتر به شرکت طراح و سازنده ی بورد بستگی داره@};-

old gamer
2013/09/23, 22:42
رقیب این کارت تایتان بعدی خواهد بود هچنین رقیب 7990 کارت 790 GTX هست ! ای ام دی در حالی داره خودش رو قوی تر نشون میده ک انویدیا هنوز کارت های جدید خوش رو معرفی نکرده !
در مورد قیمت !!!!!!! ای ام دی به خاطر استفاده از قطعات بی کیفیت , نویز و فضای زیادی ک اشفال میکنه معروفه این رو کاملا میشه در 7990 لمس کرد !
من چند وقت پیش خواستم AMD رو برای یک بار هم ک شده تجربه کنم کارت 6970 گرفتم مثل چی پشیمون شدم ! اصلا توانایی اورکلاک نداشت خیلی ضعیف بود در برابر کارت 670 هم هیچ حرفی برای گفتن نداشت ! وقتی تنظیمات یک بازی مثل Tomb Rider رو تا آخر بالا میبردم با افت فریم شدید مواجه میشدم بعضی اوقات

درود بر شما. در ابتدای امر عرض کنم بنده هیچ نعصبی ندارم و اکثر دوستان میدونن عاشق کارتهای تایتان و 780 انویدیا هم هستم
ولی به دلیل اینکه قبلا هم به شما اعلام کرده بودم در این فروم که مملو از افراد روشن فکر در زمینه سخت افزار هست همینجا گزارش پست شما رو به مدیران خواهم داد تا دیگر شاهد همچین سخنرانی های عجیب و غریبی نباشیم. بدرود
راستی یادم رفت بگم 6970 لایتنینگ msi رو حتما یه امتحانی بکنید البته بعد از اینکه توبه کردید

ARMIN
2013/09/23, 23:05

دوست خوبم

1. زمان بندی معرفی کارت های گرافیک جدید طبق برنامه ی هر کارخانه جلو میره، اینگونه نیست که فلان شرکت سکوت کنه و فلان شرکت یکه تازی کنه.
2. تقریبا" واضح است که هماهنگی هایی برای ارائه ی کارت های گرافیک High End بین دو شرکت AMD و nVidia انجام میشه تا هر دو شرکت زمانی کارت های تاپ خودشون رو رو کنند و به فروش برسانند که رقیب نیاد و فروشش رو خراب نکنه، پس دو شرکت به یکدیگر زمان قرض میدهند تا ضمن رقابت - نهایت سود مالی رو - با هماهنگی هم - برای تاپ کارتهای خودشون به ارمغان بیارند.
3. شرکت AMD پس از خریداری شرکت ATI، به نظر تغییرات عمده ای در آن نداده و همچنان این شرکت از بهترین تولید کنندگان بی رقیب کارت گرافیک به حساب می آید.
4. در کارتهای High End عموما" توجهی به کم کردن نویز و اشغال فضا نمیشه بلکه توجه صرفا" برای بالابردن Performance به کار میره.
5. کیفیت قطعات به کار رفته در کارتها و نحوه ی کولینگ و خنک کننده های آنها و میزان و قدرت اوورکلاکشون مستقیما" برمیگرده به شرکت های ثالث مثل Asus, Sapphire, Gigabyte, EVGA, و غیرو که این کارت ها رو با طراحی های خاص خودشون و ویژه گی های انحصاری خودشون تغییر میدن و به بازار عرضه میکنند.
6. اگر کارتی توانایی اوورکلاک نداشته یا کولینگ ضعیفی داشته اون شرکت ثالث تولید کننده که کارت رو عرضه کرده نتونسته برای اوورکلاک بهینه اش کنه، لزوما" AMD مقصر نیست اون فقط چیپ و مدار رو در اختیار این شرکت ها قرار میده.
7. کارتهای سری 6 انویدیا باید با کارتهای سری 7 ای ام دی مقایسه بشن. نه کارت های نسل قبلش. مثلا" 670 رو باید با 7950 مقایسه کنید.

Beni7192
2013/09/23, 23:16
لحن شما چقدر آشناست؟!
آها کاملا شبیه یک سری از دوستان بازاری صحبت میکنید!

old gamer
2013/09/23, 23:21
بله جناب بهنام دقیقا همون افرادی که میگن پنتیوم بخر همون i3 هست باهاش فرقی نداره

VSH-Katana
2013/09/24, 01:39
بله جناب بهنام دقیقا همون افرادی که میگن پنتیوم بخر همون i3 هست باهاش فرقی نداره
مگه فرقی هم میکنه؟:-":دی
در ضمن به صحبتهای ذوستان هم اضافه کنم تا الان titan بی پاسخ موند و مطمعنا این یکی هم طبق سیاستی که آرمین گفت مدتی بدون رقیب خواهد بود

momo000000
2013/09/24, 02:12
من که تا حالا از AMD زخم نخوردم ولی از انویدیا زخم شمشیر خوردم
هنوزم میترسم برم طرفش
با خودم عهد بستم تا مشکل Display driver stopped responding and has recovered رو انویدیا و ... نتونن حل کنن نرم سمت انویدیا

VSH-Katana
2013/09/24, 02:42
من که تا حالا از AMD زخم نخوردم ولی از انویدیا زخم شمشیر خوردم
هنوزم میترسم برم طرفش
با خودم عهد بستم تا مشکل Display driver stopped responding and has recovered رو انویدیا و ... نتونن حل کنن نرم سمت انویدیا
مربوط به ویندوز ویشه فکر کنم این مورد

momo000000
2013/09/24, 02:56
با سلام
والا هر کی رو دیدم این مشکل خورده عمراً حل نشده که نشده حالا از هر روشی که بگید امتحان شده
واقعاً امیدوارم کسی به این مورد برنخوره
اتفاقاً من 2 تا کارت رو بردم گارانتی قبول کردن

NVIDIA Love
2013/09/24, 07:48
جنناب OLD Gamer شما کاربر با تجربه و ارزنده ای هستید برای فروم ! اما شما هر نظری مخالف نظر شما باشه رو تعصبی میدونید !!! من خواستم نظر شخصیم و تجربه از کار کردن با AMD رو گفته باشم حالا اگر قرار بر اینکه به خاطر گفتن نظرم با من برخورد بشه من حرفی ندارم . من ک تا حالا تو این فروم از کسی رنجیده نشدم همه حد اقل بامن یکی خوش رفتار بوده اند ! به خصوص جناب آرمین عزیز و آقا حسام ک همیشه من رو راهنمایی کردن

بنده یک دانشجوی ساده هستم ن بازاری هستم ن زیاد اهل بازار رفتنم . من روی هیچ برندی به جز گیگابایت به خاطر کیفیت ساختش تعصب ندارم NVIDIA رو دوست دارم به خاطر توان مصرفی منطقیش به خاطر پشتیبانی از مشتریش با درایور ها تنظیمات بهینه برای کارت هاش به خاطر فناوری های به کار رفته توی کارت هاش از جمله FXAA , VS , CUDA و NVIDIA 3D , و از همه مهم تر PhysX ک اگر اهل گیم باشید عاشق PhysX میشید . ن از NVIDIA به من خیری میرسه نه از هیچ شرکتی دیگه فقط نظرم رو گفتم ک از نظر خودم منطقی هست ! GTX 690 Vs 6990 LOOOOOOooooOOOOOOL

آرمین جا راست میگه در مورد سیاست شرکت ها ! (اینقدر دوست دارم افرادی مثل ایشون پرده از راز های ننگین این شرکت های سود طلب برمدارن دی: )
این رو خودم هم میدونم ک کولینگ و کیفیت قطعات ب شرکت تولید کننده کارت برمیگرده اما دمای GPU های AMD خیلی بالاتر از انویدیاست این رو قبول کنید ! من مدل GV-R697D5-2GD-B گیگابایت رو داشتم ک ازش فرجی حاصل نشد تا همین چند ماه پیش ک اینجا تایپیک زدم و سیستم جدید خریدم الانم کارت 780 رفرنس دارم ک خیلی عالی و بی دردسر اور کلاک میشه !

Beni7192
2013/09/24, 09:58
این که همیشه gpu های amd داغ تر هستند رو اصلا قبول ندارم چون این قضیه بین دو تا شرکت متغییره!
در ضمن اگه شما یادت نمیاد ما یادمون هست که بخاری باید جلو gtx480 لنگ مینداخت!
تا جایی که انویدیا ساخت نسخه دو هسته ای اون نسل رو کنسل کرد!

h.davoudi
2013/09/24, 10:20
این نمودارا مشکل دارن یا من بد می بینم؟

NVIDIA Love
2013/09/24, 10:24
2010 ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
چرا اینقدر رفتید عقب ؟
سری 500 ک عالی بود ! اون وقتا ک شما میگی واقعا AMD خیلی حرفا واسه گفتن داشت اما از سری 500 به بعد واقعا AMD رقیب جدی نیست واسه انویدیا !
البته واقع انویدیا کارت های گرونی داره و در مقابل AMD خیلی به صرف تره ! بهتره از ادامه بحث جلوگیری کنیم چون بیهوده است این بحث ها

ARMIN
2013/09/24, 10:39
جنناب OLD Gamer شما کاربر با تجربه و ارزنده ای هستید برای فروم ! اما شما هر نظری مخالف نظر شما باشه رو تعصبی میدونید !!! من خواستم نظر شخصیم و تجربه از کار کردن با AMD رو گفته باشم حالا اگر قرار بر اینکه به خاطر گفتن نظرم با من برخورد بشه من حرفی ندارم . من ک تا حالا تو این فروم از کسی رنجیده نشدم همه حد اقل بامن یکی خوش رفتار بوده اند ! به خصوص جناب آرمین عزیز و آقا حسام ک همیشه من رو راهنمایی کردن

بنده یک دانشجوی ساده هستم ن بازاری هستم ن زیاد اهل بازار رفتنم . من روی هیچ برندی به جز گیگابایت به خاطر کیفیت ساختش تعصب ندارم NVIDIA رو دوست دارم به خاطر توان مصرفی منطقیش به خاطر پشتیبانی از مشتریش با درایور ها تنظیمات بهینه برای کارت هاش به خاطر فناوری های به کار رفته توی کارت هاش از جمله FXAA , VS , CUDA و NVIDIA 3D , و از همه مهم تر PhysX ک اگر اهل گیم باشید عاشق PhysX میشید . ن از NVIDIA به من خیری میرسه نه از هیچ شرکتی دیگه فقط نظرم رو گفتم ک از نظر خودم منطقی هست ! GTX 690 Vs 6990 LOOOOOOooooOOOOOOL

آرمین جا راست میگه در مورد سیاست شرکت ها ! (اینقدر دوست دارم افرادی مثل ایشون پرده از راز های ننگین این شرکت های سود طلب برمدارن دی: )
این رو خودم هم میدونم ک کولینگ و کیفیت قطعات ب شرکت تولید کننده کارت برمیگرده اما دمای GPU های AMD خیلی بالاتر از انویدیاست این رو قبول کنید ! من مدل GV-R697D5-2GD-B گیگابایت رو داشتم ک ازش فرجی حاصل نشد تا همین چند ماه پیش ک اینجا تایپیک زدم و سیستم جدید خریدم الانم کارت 780 رفرنس دارم ک خیلی عالی و بی دردسر اور کلاک میشه !

والا من رازى رو عنوان نكردم، زمانبندى ارائه ى تاپ كارت ها طورى برنامه ريزى ميشه كه خللى به فروش اونيكى وارد نشه.
اين دو شركت رقيب تجارى هم هستند - دشمن هم كه نيستند، و زمانى كه منافع مشترك مطرح باشه با هم همكارى ميكنند اين منافاتي با رقابت نداره.

و يك بار ديگه هم عرض ميكنم براى مقايسه سرى 6 كارتهاى انويديا بايد آنها رو با سرى 7 كارتهاى AMD مقايسه كنيد.

GTX690‌ رو بايد با HD7990‌ مقايسه كنيد.

اينكه دماى GPU‌ بالا باشه اصلا" مهم نيست، شما بايد ببينيد چه Performancy رو ارائه ميده. دماى Core i7‌ از Core i3‌ خيلى بيشتره اما اين دليل نميشه Core i3 بهتر باشه.

و در آخر ديدم 780 رو با 6970 مقايسه كرديد كه باز هم اشتباهه، شما بايد 780 انويديا رو با سرى جديد AMD‌ كه در راه است مقايسه كنيد، كه احتمالا" 8970 خواهد بود.

Beni7192
2013/09/24, 10:39
این نمودارا مشکل دارن یا من بد می بینم؟
البته تو تست 3d mark تایتان یه مقدار جلوتره!

NVIDIA Love
2013/09/24, 10:49
بهتره کلا مقایسه کارت هارو بیخیال بشیم چون ! اینطوری نمیشه ک یک کارت سال 2013 رو با کارت 2014 مقایسه کرد !

NVIDIA Love
2013/09/24, 10:56
؟؟؟
AMD ?

ARMIN
2013/09/24, 11:14
؟؟؟
AMD ?

چرا بنچ ماركها رونصفه ميگذاريد؟؟!: فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

ضمن اينكه اين بنچ مارك براى 7970 معموليه، نه براى 7970 گيگاهرتز اديشن!

ARMIN
2013/09/24, 11:20
اين براى 7970 گيگاهرتز اديشن كه بايد با 680 مقايسه بشه: فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

ARMIN
2013/09/24, 11:26
بهتره کلا مقایسه کارت هارو بیخیال بشیم چون ! اینطوری نمیشه ک یک کارت سال 2013 رو با کارت 2014 مقایسه کرد !

مقايسه ى كارت 2013 انويديا با كارت 2010 AMD حلاله؟ اما مقايسه ى كارت 2013 انويديا با 2014 AMD حرام؟

من ميگم يه جايى رو براى مقايسه ى درست كارتها پيدا كنيم كه كارتها طبق Performance شون به صورت نسبى طبقه بندى بشن. البته همه چيز پرفورمنس نيست و تكنولوژى هاى ديگرى كه با كارتها ارائه ميشود هم مهمه، اما به صورت عمومى در نظر بگيريم براى رده بندى ميتوان به اينجا مراجعه كرد:

NVIDIA Love
2013/09/24, 12:21
2011 - 2012 فکر کنم منظورتون بود نه ؟ 2010 و 2013 ک نیست !
کارت های NVIDIA در پنج مارک ها تو GAMING ک میدون عمل هستش خودشون رو خیلی بهتر از رقیب نشون دادن اما توی 3D Mark ای ام دی بهتر بنشون داده !
همونطور ک گفتم کارت ها در یک بازه زمانی باید ارایه بشن ک بشه مقایسه کرد ! البته البته انجن های بازی سازی هم بسیار مهم هستند ک اکثرا روی CUDA و PhysX , FXAAحساب ویژه باز کردند
منبع خیلی خوبی هست این لینکی ک گداشتید معتبر و ساده ! فعلا ک TITAN بی رقیبه تا زمان عرضه این کارت !

این لینک رو مشاهده کنید تا اهیمت انجن رو به چشم ببینی !

NVIDIA Love
2013/09/24, 12:27

ARMIN
2013/09/24, 13:08
2011 - 2012 فکر کنم منظورتون بود نه ؟ 2010 و 2013 ک نیست !

آخه در يك قياس در پست 14 شما فرمودين: "...دمای GPU های AMD خیلی بالاتر از انویدیاست این رو قبول کنید ! من مدل GV-R697D5 گیگابایت رو داشتم ک ازش فرجی حاصل نشد تا همین چند ماه پیش ک اینجا تایپیک زدم و سیستم جدید خریدم الانم کارت 780 رفرنس دارم ک خیلی عالی و بی دردسر اور کلاک میشه !"

در پاسخ به اون بود كه عرض شد كارت 6970 در سال 2010 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) معرفى شده و كارت 780 در سال 2013 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.).

کارت های NVIDIA در پنج مارک ها تو GAMING ک میدون عمل هستش خودشون رو خیلی بهتر از رقیب نشون دادن اما توی 3D Mark ای ام دی بهتر بنشون داده !

در كل در قياس كارتهاى همكلاس هر دو برند، در بعضى بازى ها AMD بهتر عمل ميكنه و در بعضى ديگر انويديا. اكثرا" در بازى ها يا بنچ ماركهايى كه كارت AMD ضعيفتر ظاهر ميشه، كه البته عموما" فقط با يك مارجين خيلى كم از كارت انويديا عقبتر ميفته، زمانى كه AMD‌ فريم كم مياره در قيمت كارت اون ضعفش رو در برابر انويديا جبران ميكنه. پس لزوما" نميتوان برنده ى مطلق داشت.

همونطور ک گفتم کارت ها در یک بازه زمانی باید ارایه بشن ک بشه مقایسه کرد ! البته البته انجن های بازی سازی هم بسیار مهم هستند ک اکثرا روی CUDA و PhysX , FXAAحساب ویژه باز کردند. منبع خیلی خوبی هست این لینکی ک گداشتید معتبر و ساده ! فعلا ک TITAN بی رقیبه تا زمان عرضه این کارت !

بله اون منبع يكى از پر طرفدارترين جداول رده بندى كارتهاى گرافيك است. و فعلا" 7990 AMD قويترين كارت گرافيك موجود در جهانه.

این لینک رو مشاهده کنید تا اهیمت انجن رو به چشم ببینی !

در اين لينك برترى 7990 رو نشون ميده، الان شما بر له AMD هستيد يا بر عليهش؟!‌

;)

old gamer
2013/09/24, 21:19
آرمین جان من همیشه از آدم های متعصب فراری هستم. مطمئن هستم این کاربر عزیز که اهل سانسور و بزرگ نمایی و قلو هم هستن بسیار روی انویدیا متعصب هستن در صورتی که از حداقل تجربه و دانش سخت افزاری بی بهره اند.
حتی نتایج تست و بنچ مارک در یک سایت رو سانسور میکنند و فکر میکنن ما هیچ کدام از این سایت ها رو بلد نیستیم.
ایشون خدای ناکرده بخوان با این طرز فکر به کسی مشاوره بدن اون بنده خدا چه به روزش میاد خدا عالمه.
خب در مقابل ایشون هم هستند کسانی که کورکورانه از AMD تعریف میکنند.نترسید همه چیز برابر است. فقط دعا میکنم ایشون هم مثل شما به همه چیز از بالاتر نگاه کنند.
بذارید یه چیزی رو بگم خواهش میکنم پستم رو ویرایش یا حذف نکنید:
کاش اینقدر که به تکنولوژی این کمپانی های غربی و یا اخلاقیات کشورهای عربی تعصب دارید به وطن و خاک خودتون هم تعصب داشتید و وقتی کسانی بهش بی احترامی میکردند همینطور جلوشون سخنوری میکردید و می ایستادید. اونوقت ما خودمون الان داشتیم کارت تایتان طراحی میکردیم و میساختیم [-O

SAEED14313
2013/09/24, 21:31
آرمین جان من همیشه از آدم های متعصب فراری هستم. مطمئن هستم این کاربر عزیز که اهل سانسور و بزرگ نمایی و قلو هم هستن بسیار روی انویدیا متعصب هستن در صورتی که از حداقل تجربه و دانش سخت افزاری بی بهره اند.
حتی نتایج تست و بنچ مارک در یک سایت رو سانسور میکنند و فکر میکنن ما هیچ کدام از این سایت ها رو بلد نیستیم.
ایشون خدای ناکرده بخوان با این طرز فکر به کسی مشاوره بدن اون بنده خدا چه به روزش میاد خدا عالمه.
خب در مقابل ایشون هم هستند کسانی که کورکورانه از AMD تعریف میکنند.نترسید همه چیز برابر است. فقط دعا میکنم ایشون هم مثل شما به همه چیز از بالاتر نگاه کنند.
بذارید یه چیزی رو بگم خواهش میکنم پستم رو ویرایش یا حذف نکنید:
کاش اینقدر که به تکنولوژی این کمپانی های غربی و یا اخلاقیات کشورهای عربی تعصب دارید به وطن و خاک خودتون هم تعصب داشتید و وقتی کسانی بهش بی احترامی میکردند همینطور جلوشون سخنوری میکردید و می ایستادید. اونوقت ما خودمون الان داشتیم کارت تایتان طراحی میکردیم و میساختیم [-O

شرمنده ولی همین تعصب رو برخی چیزها تو مملکت پدرمون رو در اورده پس لطفا بحث رو منحرف نکنید

ARMIN
2013/09/24, 22:18
[-O

امین جان،

کلا" فروم ها برای همین موضوعات هستند. شما در فروم های خارجی هم که سر بزنید همیشه دعواهای همیشگی بین طرفداران 2 برند رو مشاهده میکنید که با کلی دلیل و سند سعی در تایید و یا رد دیگری دارند. مهم بحث آموزشی قضیه است.

وقتی یک زمانی کسی از روی تعصب و یا از روی واقعیت مطلبی رو عنوان میکنه که به نظر شما یا خواننده اشتباهه، باید براش منطق و دلیل آورد و خیلی نمیشه با پاسخ های قهری به حل موضوع کمک کرد. یا صحبت درسته یا اشتباهه یا اینکه مخلوطی از هر دو. وقتی دلیل و مدرک عنوان بشه، آنچیز که درست است در نهایت غالب بر گفتگو خواهد بود. باید یه کم حوصله کنیم و پاسخ دهیم تا شاید بعضی مسائل که به اشتباه تبدیل به عقیده شده اصلاح بشه یا اینکه نرمتر بشه.

و بعد در مورد ساخت تایتان در ایران، من کلا" بعید میدونم. شما خودتون میدونید کارگران چینی بلا نسبت بقیه کارگران ملل دیگر، مثل سگ از صبح تا شب کار میکنند، غذا آت و آشغال میخورند و مزد هم کم میگیرند و این سیستم های پیشرفته رو میسازند و تحویل میدن. ما ایرانی ها کلا" حوصله ی این همه دردسر رو نداریم، خیلی خیلی خیلی زور بزنیم یه خط تولید بخریم و اسمبل کنیم. یا مثل گرین یک برچسب بزنیم اسم خودمون رو بچسبونیم روی کارتن یک محصول خارجی. کلا" ایرانی جماعت اهل عشق و حاله، اهل شعر و طربه، اهل صفای دل و ادبیات و هنره.

نه اهل کار و تلاش به سبک مللی که دور از جون سوسک میخورن تایتان میسازند، نمیفهمن کی شب میشه کی روز میشه، دنیا دسته کیه. دیشب رفتم رو پشت بوم، رو به آسمون بیکران کلی در عالم و کائنات تفکر کردم، آخرش به این نتیجه رسیدم ممکنه سرم گیج بره یه اتفاقی بیفته بهتره برم تو خونه خطرناکه.

old gamer
2013/09/24, 22:55
امین جان،

کلا" فروم ها برای همین موضوعات هستند. شما در فروم های خارجی هم که سر بزنید همیشه دعواهای همیشگی بین طرفداران 2 برند رو مشاهده میکنید که با کلی دلیل و سند سعی در تایید و یا رد دیگری دارند. مهم بحث آموزشی قضیه است.

وقتی یک زمانی کسی از روی تعصب و یا از روی واقعیت مطلبی رو عنوان میکنه که به نظر شما یا خواننده اشتباهه، باید براش منطق و دلیل آورد و خیلی نمیشه با پاسخ های قهری به حل موضوع کمک کرد. یا صحبت درسته یا اشتباهه یا اینکه مخلوطی از هر دو. وقتی دلیل و مدرک عنوان بشه، آنچیز که درست است در نهایت غالب بر گفتگو خواهد بود. باید یه کم حوصله کنیم و پاسخ دهیم تا شاید بعضی مسائل که به اشتباه تبدیل به عقیده شده اصلاح بشه یا اینکه نرمتر بشه.

و بعد در مورد ساخت تایتان در ایران، من کلا" بعید میدونم. شما خودتون میدونید کارگران چینی بلا نسبت بقیه کارگران ملل دیگر، مثل سگ از صبح تا شب کار میکنند، غذا آت و آشغال میخورند و مزد هم کم میگیرند و این سیستم های پیشرفته رو میسازند و تحویل میدن. ما ایرانی ها کلا" حوصله ی این همه دردسر رو نداریم، خیلی خیلی خیلی زور بزنیم یه خط تولید بخریم و اسمبل کنیم. یا مثل گرین یک برچسب بزنیم اسم خودمون رو بچسبونیم روی کارتن یک محصول خارجی. کلا" ایرانی جماعت اهل عشق و حاله، اهل شعر و طربه، اهل صفای دل و ادبیات و هنره.

نه اهل کار و تلاش به سبک مللی که دور از جون سوسک میخورن تایتان میسازند، نمیفهمن کی شب میشه کی روز میشه، دنیا دسته کیه. دیشب رفتم رو پشت بوم، رو به آسمون بیکران کلی در عالم و کائنات تفکر کردم، آخرش به این نتیجه رسیدم ممکنه سرم گیج بره یه اتفاقی بیفته بهتره برم تو خونه خطرناکه.
آرمین جان یادت نره زمانی که ما ایرانیها قانون و فرهنگ شهری داشتیم اونها موز بودند !!! حالا اونها باید سوسک میل کنند و مثل حمال جون بکنند و ما بخریم و استفاده کنیم و حالشو ببریم. درست مثل آمریکاییها و کشورهای پولدار عربی. شما از این دید به قضیه نگاه کن سرگیجت خوب میشه قول میدم ثبات ملیتی 10 برابر شه برات

ARMIN
2013/09/24, 23:01
اوکی، حالا خیلی هم Off-topic نشیم. :)

old gamer
2013/09/24, 23:03
اوکی، حالا خیلی هم Off-topic نشیم. :)

راستی کسی نپرسید این اسم R9-290X از کجا اومده و از کدوم خانوادست؟؟؟ 8000 یا 9000 یا اصلا نامگذاری فرق کرده از این به بعد؟!

Beni7192
2013/09/24, 23:33
نام گذاری جدیده دیگه