PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ▌▌▌ █ کم شدن سرعت هارد (فـــــــــــــــــوری) •••••••

omid0094
2013/09/16, 13:34
هارد یکی از آشناها سرعتش پایین اومده
یعنی الان سرعت کپی کردتش شده 216 کیلوبایت!!!

خودش میگه از وقتی زیاد فیلم تبدیل کرده اینجور شده....
هاردش 1تراست و مارکشم نمیدونه...
اینترنال...ساتا...

دوتا هارد داره این دومیه
و سیستم عامل هم روی اون یکی هارد نصبه
میگه سرعت اون یکی هارد سرجاشه ولی این یک 2، 3 ماهی هست که اینجوری شده (بعد از تبدیل زیاد فیلم)

به این روش کار کرد ولی نشد:
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

هرکسی راهی بلده بگه...
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

kenzo
2013/09/17, 10:40
بگو دیفراگمنت کنه شاید درست بشه و نرم افزاری هم هست که هارد و تست می کنه و از سلامت هارد یا خراب بودنش اطلاعاتی در اختیار کاربر قرار می ده اما اسمش یادم رفته متاسفانه

Reza Eshraghi
2013/09/17, 10:53
بگو دیفراگمنت کنه شاید درست بشه و نرم افزاری هم هست که هارد و تست می کنه و از سلامت هارد یا خراب بودنش اطلاعاتی در اختیار کاربر قرار می ده اما اسمش یادم رفته متاسفانه

اون نرم افزار HD Tune Pro هست !

lastshepherd
2013/09/17, 11:04
هارد یکی از آشناها سرعتش پایین اومده
یعنی الان سرعت کپی کردتش شده 216 کیلوبایت!!!
خودش میگه از وقتی زیاد فیلم تبدیل کرده اینجور شده....
هاردش 1تراست و مارکشم نمیدونه...
اینترنال...ساتا...
دوتا هارد داره این دومیه
و سیستم عامل هم روی اون یکی هارد نصبه
میگه سرعت اون یکی هارد سرجاشه ولی این یک 2، 3 ماهی هست که اینجوری شده (بعد از تبدیل زیاد فیلم)
به این روش کار کرد ولی نشد:
هرکسی راهی بلده بگه...
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
دوست عزیز این نرم افزار را دانلود و نصب کنید. HD Tune Pro 5.50 Retail (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
هارد را اسکن کرده و نتیجه ی اسکن را از تگ های Health و Error Scan و Benchmark را برای هردو هارد اینجا قرار بدید.

دوست عزیز مشکل ایشون با دیفرگ درست نمیشه. دیفرگ یک بهینه سازه.

omid0094
2013/09/18, 07:03
سلام و تشکر از همه دوستان...

این نتیجه اسکن هایی هست که با نرم افزار HD Tune Pro صورت گرفته:

تگ Benchmark

تگ Error Scan

تگ Health

منتظر راهنمایی هاتون هستم
خیلی ضروریه
لطفا اگه دوستان دیگه ای رو میشناسید که از این سر در میارن بهشون اطلاع بدین تا به ما کمک کنن...
سپاس گذارم.

Arsn
2013/09/18, 09:53
شما یه بار کل هاردت را فرمت کن ، بعدش با اون یکی هارد ویندوز را بالا بیار و تست Hd tune pro بگیر و نتیجه اش را بگذار !

Reza Eshraghi
2013/09/18, 11:02
سلام و تشکر از همه دوستان...

این نتیجه اسکن هایی هست که با نرم افزار HD Tune Pro صورت گرفته:

منتظر راهنمایی هاتون هستم
خیلی ضروریه
لطفا اگه دوستان دیگه ای رو میشناسید که از این سر در میارن بهشون اطلاع بدین تا به ما کمک کنن...
سپاس گذارم.

دوست عزیز در صورت اینکه از قند شکن استفاده می کنید غیرفعالش کنید تا پستهاتون به نمایش در بیاد و به انتظار تأیید نره !

omid0094
2013/09/18, 15:11
شما یه بار کل هاردت را فرمت کن ، بعدش با اون یکی هارد ویندوز را بالا بیار و تست Hd tune pro بگیر و نتیجه اش را بگذار !

دوست من این آخرین کاریه که باید بهش فکر کرد...
هارد 1ترا پر از اطلاعات مهم و فشرده هستند که برای باز کردنشون کلی باید زمان صرف کرد...چون هارد سرعتش خیلی پایین اومده...
حالا دونبال حل این مسئله هستیم نه این که صورت مسئله رو پاک کنیم... ;)

این رو هم بگم هارد مارکش وسترن دیجیتاله

ARMIN
2013/09/18, 16:00
1. شما برای تست هارد باید اون تیک کنار Quick Scan رو بردارید و بعد تست بگیرید!!!
2. تعداد بد سکتور هاردتون خیلی بالاست حتی اگر 1% هارد شما تونست تست HD Tunes رو در حالت معمولی پاس کنه، باید بلافاصله به فکر تعویض هاردتون باشید و به سرعت اطلاعاتتون رو باید منتقل کنید به یک هارد جدید.

اینی که من توی عکس میبینم، بوی الرحمانش بلند شده.

me.mr
2013/09/19, 06:53
شما الان چه قدر از هاردت خالیه؟وقتی که کپی میکنی سیستم هم کند میشه؟

th e nd
2013/09/19, 08:06
میتونه از کنترلر هارد باشه که این مشکل رو ایجاد کرده.

omid0094
2013/09/21, 05:33
شما الان چه قدر از هاردت خالیه؟وقتی که کپی میکنی سیستم هم کند میشه؟

ممنون از شما

نصف هارد تقریبا خالیه....
همون طور که اول گفتم سیستم عامل روی هارد اول نصبه پس سیستم کند نمیشه...

omid0094
2013/09/21, 05:35
میتونه از کنترلر هارد باشه که این مشکل رو ایجاد کرده.

ممنون از شما

اگه از کنترلر باشه باید چی کار کرد؟؟؟
تعمیر فیزیکی!!!!!!!!!

me.mr
2013/09/21, 06:05
عزیز شما میتونی بک آپ بگیری بعدش فرمت کنی هاردو؟

omid0094
2013/09/21, 13:33
عزیز شما میتونی بک آپ بگیری بعدش فرمت کنی هاردو؟

به نظر شما میشه؟
من همیشه برام سوال بوده چطور بک آپ میگیرن؟؟؟
نه این که ندونم فقط سوالم اینه که وقتی از کل هارد بکاپ بگیری، فایل بکاپ حجمش چقدر میشه؟؟؟
فکر کنم حجمش باید کم باشه ولی آخه وقتی از کل هارد که 500گیگ به فرض پره بکاپ بگیری و حجم فایل بک آپ خیلی کم هست آیا واقعا میشه با این بک آپ کل 500 گیگ رو دوباره احیا کرد؟؟؟

تشکر از شما و همه دوستان

وقتی شما نظر میدید من فقط میخوام به عکس آواتارتون نگاه کنم...هی نگاه کنم....بازم هی نگاه کنم...خیلی بچه نازیه....خدااااااا 8->

me.mr
2013/09/21, 14:01
به نظر شما میشه؟
من همیشه برام سوال بوده چطور بک آپ میگیرن؟؟؟
نه این که ندونم فقط سوالم اینه که وقتی از کل هارد بکاپ بگیری، فایل بکاپ حجمش چقدر میشه؟؟؟
فکر کنم حجمش باید کم باشه ولی آخه وقتی از کل هارد که 500گیگ به فرض پره بکاپ بگیری و حجم فایل بک آپ خیلی کم هست آیا واقعا میشه با این بک آپ کل 500 گیگ رو دوباره احیا کرد؟؟؟

تشکر از شما و همه دوستان

وقتی شما نظر میدید من فقط میخوام به عکس آواتارتون نگاه کنم...هی نگاه کنم....بازم هی نگاه کنم...خیلی بچه نازیه....خدااااااا 8->

ممکنه بعضی از برنامه های روی هارد کار نکنه ولی عکس و فیلم و ... کار میکنه.شما میتونی این بک آپ از هاردو روی یک سی دی یا فلش بریزی به صورت ایمیج.اینم لینک دانلود:

omid0094
2013/09/21, 22:51
ممکنه بعضی از برنامه های روی هارد کار نکنه ولی عکس و فیلم و ... کار میکنه.شما میتونی این بک آپ از هاردو روی یک سی دی یا فلش بریزی به صورت ایمیج.اینم لینک دانلود:

ممنون
حجم بک آپ چقدر میشه؟
واقعا تضمینی وجود داره؟
شما خودت جرأت میکنی یه همچین کاری رو بکنی؟؟!!!!
همه ی هارد رو بک آپ بگیری بعد هارد رو فرمت کنی........بعدشم بک آپ خراب باشه...نمیدونم اصلا کارنکنه یا.......
خیلی ریسکش بالاست...

lastshepherd
2013/09/21, 22:57
ممنون
حجم بک آپ چقدر میشه؟
واقعا تضمینی وجود داره؟
همه ی هارد رو بک آپ بگیری بعد هارد رو فرمت کنی........بعدشم بک آپ خراب باشه...نمیدونم اصلا کارنکنه یا.......
خیلی ریسکش بالاست...
بکاپ کاملا قابل اطمینان است.
من این (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) نرم افزار رو توصیه می کنم.
در ضمن حجم بکاپ خیلی پایین تر از حجم دیتا نیست.

me.mr
2013/09/22, 05:59
ممنون
حجم بک آپ چقدر میشه؟
واقعا تضمینی وجود داره؟
خیلی ریسکش بالاست...
چرا جرات نکنم؟!؟!همه ی ما یه بک آپ از سیستممون داریم که در مواقع ضروری ازش استفاده میکنیم مشکلی هم پیش نمی یاد.;)

omid0094
2013/09/23, 22:26
ممنون از همه دوستان
.
.
.
اگه حرف دوستمون (th e nd) خدایی نکرده درست باشه! (یعنی کنترلر خراب باشه!) بک آپ گرفتن و فرمت کردن چه سودی داره؟؟؟

درمورد کنترلر هم لطفا توضیح بدید...

پیشاپیش از راهنمایی هاتون متشکرم@};-

iSteve
2013/09/23, 23:26
سلام دوست من، چرا دور خودتون میچرخید؟! دوستان راهنمایی های کاملی کردن. شما ابتدا باید از هارد یک Backup بگیرید و یا تمام اطلاعات رو کپی کنید و از روی هارد بردارید. سپس هارد رو FDisk کنید و دوباره پارتشین سازی کنید و بعدش هر پارتیشن رو فرمت کلی کنید سپس اگه مشکل حل شد که هیچ وگرنه باید به فکر یک هارد دیگه باشید. به پست آقا آرمین (Armin2012) هم دقت داشته باشید، بهتره اطلاعات رو بردارید و هارد رو بفروشید و یکی دیگه بخرید چون حتی اگه موقتی درست بشه ممکنه دوباره بعدا مشکل ساز بشه.

kamyar1360
2013/10/04, 11:19
هاردتون هم دبسکتور داره وهم ویروس w32
راه حلش فرمت کامل هارد میباشد:-bd

mohsencomputery
2013/10/04, 18:03
دوست عزیز از هاردت بک آپ بگیر بعد Low Level Format کن احتمال 99% مشکلت حل میشه!!! بهتر قبل از اینکار با HDD Regenrator چک کن هاردتو اگه Delay داشت هاردت با اینجور چیزا حل نمیشه ببر نمایندگی Firmware بزنه واست تا حل بشه مشکلت. دیدم که میگم.

scott
2013/10/04, 21:15
سلام اگه میشه مشکل منو هم بگید چیه.
منم هارد وسترن دارم حدود 1هفته پیش همین مشکل پیش اومد واسم.خودمو داغون کردم هر کاری گفتید کردم مثلا خواستم بک آپ بگیرم دیدم حدود چند روز طول میکشه بیخیال شدم.اومدم با HD tune pro اسکن کنم تا وسطاش رفت 7تا بد سکتور بپیدا کرد بیخیال شدم.خلاصه آخر سر دیگه چشامو بستمو فرمتش کردم از بیخ.مشکل حل شد ولی بعد 1روز دوباره سرعت خیلی اومد پایین(ولی نه به اندازه ی مال تو).دیگه اعسابم داغون نمیدونم گارانتی داره یا نه,رفتم شانسی کابل DVD RW رو با HDD عوض کردم درست شد!
حالا نمیدونم دوباره اونجوره بشه یا نه ولی تا الان خوب کار کرده.بعد من یه جا خوندم که هارد های وسترن دیجیتال گرین تو ویندوز XP سرعتشون به طور وحشتناک میاد پایین که باید عملی به نام Align انجام بدی تا درست بشه.اگه ویندوز توهم xp هستش تو اینترنت search کن یه align کن.اگه دیگه حل نشد که دیگه bb.
مشکل حتما سخات افزاریه.یا ضربه خورده یا زیادی تکون خورده یا صفحاتش اکسید شده یا...

آقایون اگه میشه بگن که هارد من مشکل داره یا نه؟
من با برنامه ی HD tune pro تو تگ health قسمت current pending sector جلوش نوشته warning و تو توضیحات پایینش نوشته Number of unstable sectors:7 زده میشه بگید مشکل چیه؟

mohsencomputery
2013/10/05, 14:51
دوست عزیز با HDD Regenrator میتونی بد سکتور های هاردت و Repair کنی. از این برنامه واسه بد سکتور استفاده کن.

ARMIN
2013/10/05, 15:17
آقایون اگه میشه بگن که هارد من مشکل داره یا نه؟
من با برنامه ی HD tune pro تو تگ health قسمت current pending sector جلوش نوشته warning و تو توضیحات پایینش نوشته Number of unstable sectors:7 زده میشه بگید مشکل چیه؟

برادر مشکل اینه که بد سکتور دارید و اون Warning هم نشان دهنده ی وجود بد سکتور روی هارده.

کارش تمومه باید زودتر یک هارد جدید تهیه بفرمایید.

meelad
2013/10/05, 17:18
برادر مشکل اینه که بد سکتور دارید و اون Warning هم نشان دهنده ی وجود بد سکتور روی هارده.

یه راه دیگه هم هست که خودم انجام دادم که فکر کنم فقط برای هارددیسک هایی باشه که بد سکتور جدید ایجاد نکنن(من یه بار کابل هارد قبلیم رو موقع کار کردن کنده بودم و زده بودم سر جاش که باعث شد 3 تا بد سکتور ایجاد بشه )(این روش تقریبا موقتی نیست)

من جای بدسکتور ها (همون شماره یکتاشون) رو با یه نرم افزار فهمیدم (فکر کنم آکرونیس نسخه bootable بود) و درایو ها رو طوری چیدم که بدسکتور ها تو یه داریو بیفتن اما اون درایوی رو که توش بد سکتور داشت رو فرمت نکردم که اون درایو رو پرت هارد به حساب اوردم.
من با همین روش از هاردم که بد سکتور داشت 3 سال استفاده کردم و تازه بعد از سه سال سرعتش داشت پایین میومد (اون موقع 7 سال بود که داشت کار میکرد) که هارد نو خریدم و هارد قبلیم رو بدون هیچ استفاده ای داخل کیسم رها کردم!

توجه کنید که اون هارد من قبل از قطع کردن کابل سالم بود و بعد از اون کار اشتباه و بعد از اون زرنگ بازی همیشه با hd-tune هاردم رو از لحاظ بدسکتور هاش بررسی می کردم.

البته فکر کنم این کار برای هارددیسک هایی که ظاهرا بدون هیچ دلیلی بد سکتور ساختن کارساز نباشه! (چون احتمال داره بد سکتور ها رو بیشتر کنن)

scott
2013/10/05, 18:40

خیلی ممنون از دلداری تون.:-/

scott
2013/10/05, 18:53
سلام.
مشکل منم دقیقا همین بود یه کابل در آوردم و مشکل شروع شد.البته اینم بگم که یه هارد maxtor با رابط ide دارم که 7ساله کار میکنه و موقعی که اولین مشکل بوجود اومد,این هاردم براش همین مشکل بوجود اومد.
سوال من از شما این بود که چطوری فهمیدید که بدسکتور ها کجای هارد هستن . پارتیشن کردید؟
راستی اینم بگم که الان یادم اومد.اگه برق گاور 12ولت به کیس یا قسمتی از سیستم بخوره(سیم لخت) چی میشه؟چون همین اتفاق افتاده بود.سیم خورد به پاور و سیستم خاموش شد.یه بار دیگه هم خورد هارد maxtor.
همونطور که گفتم maxtor هم با این خراب شد و وقتی که این هارد براش مشکل پیاد اینم همونجور میشه.یعنی هارده maxtor ide رو پیدا نمیکنه ولی بوت میشه و هاردwd رو پیدا میکنه و بوت نمیشه!
یعنی همین که گفتم بعضی وقتا مشکل براش پیش میاد و بعضی وقته درست کار میکنهبه نظرتون میتونه مشکل از نادربوردی چیزی باشه؟یعنی اون 12ولت آسیب رسونده باشه؟
با تشکر

meelad
2013/10/05, 18:56
خیلی ممنون از دلداری تون.:-/
دوست عزیز پست من رو با پست آقا آرمین مقایسه نکنید!
من هم با روش 007 اون هاردم رو برگردوندم! و
اگه هارد بعد از اون روش من دوباره بد سکتور جدید بسازه باید برای آن هارد عزیز از دست رفته 1 دقیقه سکوت کرد و یه هارد جدید خرید!

meelad
2013/10/05, 19:09
سلام.
مشکل منم دقیقا همین بود یه کابل در آوردم و مشکل شروع شد.البته اینم بگم که یه هارد maxtor با رابط ide دارم که 7ساله کار میکنه و موقعی که اولین مشکل بوجود اومد,این هاردم براش همین مشکل بوجود اومد.
راستی اینم بگم که الان یادم اومد.اگه برق پاور 12ولت به کیس یا قسمتی از سیستم بخوره(سیم لخت) چی میشه؟چون همین اتفاق افتاده بود.سیم خورد به پاور و سیستم خاموش شد.یه بار دیگه هم خورد هارد maxtor.
همونطور که گفتم maxtor هم با این خراب شد و وقتی که این هارد براش مشکل پیاد اینم همونجور میشه.یعنی هارده maxtor ide رو پیدا نمیکنه ولی بوت میشه و هاردwd رو پیدا میکنه و بوت نمیشه!
یعنی همین که گفتم بعضی وقتا مشکل براش پیش میاد و بعضی وقته درست کار میکنهبه نظرتون میتونه مشکل از مادربوردی چیزی باشه؟یعنی اون 12ولت آسیب رسونده باشه؟
با تشکر
من هاردم رو از روی بی اطلاعی یک قطع و یک بار وصل کردم اما بهش برق 12 ولت بهش وصل نکردم که بدونم چی میشه :-o

حلا شما روش من رو به عنوان آخرین راهکار انجام بده ببین چی میشه

scott
2013/10/05, 20:33
من هاردم رو از روی بی اطلاعی یک قطع و یک بار وصل کردم اما بهش برق 12 ولت بهش وصل نکردم که بدونم چی میشه :-o

حلا شما روش من رو به عنوان آخرین راهکار انجام بده ببین چی میشه

چشم دوست عزیز.
خدا رو شکر که الان سالم کار میکنه.منتظرم جیکش در آد کار شمارو انجام میدم.
فقط روش شما منظور همون جدا کردن بد سکتور هاست؟
نگفتید چطوری اینکارو کردیدا؟!

meelad
2013/10/06, 13:39
چشم دوست عزیز.
خدا رو شکر که الان سالم کار میکنه.منتظرم جیکش در آد کار شمارو انجام میدم.
فقط روش شما منظور همون جدا کردن بد سکتور هاست؟
نگفتید چطوری اینکارو کردیدا؟!

به دست اوردن شماره سکتور هایی که تبدیل به بد سکتور شدن رو با یه نرم افزار انجام دادم (گفتم که فکر کنم آکرونیس بود) بعدش با یه نرم افزار دیگه که تو اون میشد مشخص کرد که مثلا درایور c از سکتور اول تا فلان سکتور باشه درایو ها رو مشخص کردم.

در ضمن هارد شما برای این داره کار میکنه جون با بد سکتور ها کاری نداره و اگه بخواد با اونا کاری داشته باشه سیستم دوباره هنگ میکنه!

shinobi
2013/12/13, 01:11
با سلام
من دو تا هارد دارم
هاردی که بازی دراورده سیستم روش نصب نیست ولی وقتی باهش کار میکنم (کپی) سیستم کلا کند میشه
تازه با سرعت 3 مگ بر ثانیه کپی میکنه
مارک هاردم وسترن دیجیتال گرین هستش