PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل در خاموش و ریستارت شدن و مشکل در کم و زیاد شدن نور مانیتور به صورت اتوماتیک

Dante S
2013/09/14, 22:32
با عرض سلام و خسته نباشید به همه بچه های فروم سخت افزار

CPU: Intel Core i7-3820
VGA: ASUS GTX 770 OC DCU II
MB: Asus RAMPAGE IV Extreme
power: Green GP1000B-OC
Cooler: Zalman CNPS12X
Ram: CORSAIRE Vengeance 8 GB 1600
Monitor:lg ips 22ea53
SSD : ADATA SX900 64GB

من دو روز پیش کامپیوتری با مشخصات بالا خریدم و همون موقع خودم سرهمش کردم ولی بعد از نصب ویندوز 8 به دو مشکل برخوردم که این پایین خدمتتون عرض می کنم.

مورد اول:
مشکل اول زمانی پیش اومد که من دی وی دی که داخل جعبه مادربورد بود رو تو کامپیوتر گذاشتم و همه نرم افزار ها و درایور هاش رو نصب کردم و بعد از اون هر موقع کامپیوتر رو خاموش و ریستارت و یا حالت اسلیپ رو انتخاب می کردم کامپیوتر فقط خاموش می شد اماهیچ کدام از فن های سی پی یو و کیس و ال ای دی های فن خاموش نمی شدند و کل قطعات همچنان فعال می مونن (و اگه بخوام تو اون حالت روشنش کنم فقط با زدن دکمه ریستارت روی کیس روشن می شه) تا زمانی که از پاور خاموش بشن.[این مشکل حل شد]

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

مشکل بعد ار نصب این دو قسمت شروع شد:

مورد دوم:
دی وی دی که تو جعبه کارت گرافیک بود رو آوردم و همه برنامه هاش رو نصب کردم و بعد یک مشکل جدید به وجود اومد صفحه مانیتور یه خورده کدر شد و به صورت اتوماتیک نور صفحه مانیتور کم و زیاد می شد مثلا موقعی که یه صفحه روشن می آوردم روی مانیتورم نور صفحه زیاد می شد ولی وقتی یه صفحه تیره می آوردم نور صفحه کم می شد.
راهی هست که بشه این حالت رو غیرفعال کرد؟

اینم از نرم فازار های که ریختم:

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

من دوبار ویندوزو از اول نصب کردم ولی بعد نصب اون دو دی وی دی که بالا خدمتتون عرض کردم این دو مشکل پیش می اومد.

البته دو مشکل دیگه هم داشتم

قابلیت fastboot چه طوری فعال می شه چون من نرم افزارش رو ریخته بودم ولی 20 تا 25 ثانیه طول می کشه که ویندوز بوت بشه در حالی که تو سایت ایسوس نوشته بود فقط دو ثانیه طول می کشه (از ssd استفاده می کنم ).

و همینطور bluetooh on board این مادربورد چه طوری فعال می شه اینم نرم افزارش رو ریختم ولی فعال نشده.

Castiel
2013/09/14, 22:47
عزیز اگر بدون نصب این نرم افزار ها مشکلی ندارید، لطفا جدید ترین نسخه آنها را مخصوص ویندوز 8 از داخل سایت اسوس و به طور اختصاصی از بخش مربوط به نرم افزار های مادربورد خود دانلود کنید:

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند._Download_36

Dante S
2013/09/14, 23:17
عزیز اگر بدون نصب این نرم افزار ها مشکلی ندارید، لطفا جدید ترین نسخه آنها را مخصوص ویندوز 8 از داخل سایت اسوس و به طور اختصاصی از بخش مربوط به نرم افزار های مادربورد خود دانلود کنید:

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند._Download_36

با تشکر از جوابتون
روی جعبه مادربورد نوشته windows 8 ready ولی با این حال من نگاه کردم و همه driver ها و برنامه ها آپدیت بود به جز کارت صداش که فکر نکنم به اون ربطی داشته باشه

مورد دوم هم نمی شه اسمشو گذاشت مشکل، بیشتر شبیه به قابلیتی هست که بعد از نصب درایور ها فعال شده که من می خوام غیر فعال بشه ولی هر چی تو تنظیمات کارت گرافیک دنبالش گشتم نتونستم پیداش کنم

Castiel
2013/09/14, 23:25
با تشکر از جوابتون
روی جعبه مادربورد نوشته windows 8 ready ولی با این حال من نگاه کردم و همه driver ها و برنامه ها آپدیت بود به جز کارت صداش که فکر نکنم به اون ربطی داشته باشه

مورد دوم هم نمی شه اسمشو گذاشت مشکل، بیشتر شبیه به قابلیتی هست که بعد از نصب درایور ها فعال شده که من می خوام غیر فعال بشه ولی هر چی تو تنظیمات کارت گرافیک دنبالش گشتم نتونستم پیداش کنم

یک زحمتی بکشید درایور فعلی انویدیا را حذف و نسخه 320.49 را نصب کنید. پشتیبانی بهتر از کارت های سری 600 و همچنین پیشتیبانی از کارت های سری 700 توسط درایور 320.49 صورت می گیرد.

Dante S
2013/09/15, 10:15
یک زحمتی بکشید درایور فعلی انویدیا را حذف و نسخه 320.49 را نصب کنید. پشتیبانی بهتر از کارت های سری 600 و همچنین پیشتیبانی از کارت های سری 700 توسط درایور 320.49 صورت می گیرد.

مورد اول با ریختن درایور نسخه 320.49 حل شد ولی مورد دوم که همون کم و زیاد شدن نور صفحه مانیتور هست هننوز حل نشده

Castiel
2013/09/15, 10:27
دوست عزیز کلیه تنظیمات ذخیره شده برای مانیتور (با استفاده از کلید های روی پنل مانیتور وارد منو بشوید) و کارت گرافیک (از روی نرم افزار مدیریت کارت انویدیا) به حالت Defaults باز گردانید.
به نظر می رسد این مانیتور شما یک فناوری برای تطبیق نور صفحه با نور محیط و تصاویر نمایشی دارد.

Dante S
2013/09/16, 15:04
دوست عزیز کلیه تنظیمات ذخیره شده برای مانیتور (با استفاده از کلید های روی پنل مانیتور وارد منو بشوید) و کارت گرافیک (از روی نرم افزار مدیریت کارت انویدیا) به حالت Defaults باز گردانید.
به نظر می رسد این مانیتور شما یک فناوری برای تطبیق نور صفحه با نور محیط و تصاویر نمایشی دارد.

همه تنظیمات مانیتور و کارت گرافیک رو دستکاری کردم ولی به هیچ جایی نرسیدم

Castiel
2013/09/16, 17:50
با ویندوز سون تست کردید؟

Arthur
2013/09/16, 20:27
مشکل کم و زیاد شدن نور صفحه در واقع مشکل نیست!!!همون Dynamic Contrast هست!
برای اینکار براحتی از منوی مانیتوز میتونید بجای داینمیک کنتراست یه گزینه دیگه رو انتخاب کنید!(Sport,movie,custom,....)

Dante S
2013/09/16, 22:02
مشکل کم و زیاد شدن نور صفحه در واقع مشکل نیست!!!همون Dynamic Contrast هست!
برای اینکار براحتی از منوی مانیتوز میتونید بجای داینمیک کنتراست یه گزینه دیگه رو انتخاب کنید!(Sport,movie,custom,....)

ممنون از پاسختون
همچین گذینه ای تو تنظیمات مانیتور وجود نداره این مشکل از وقتی پیش اومد که درایور کارت گرافیکم رو ریختم

یه سوال دیگه هم برام پیش اومده بوده قابلیت fastboot چه طوری فعال می شه چون من نرم افزارش رو ریخته بودم ولی 20 تا 25 ثانیه طول می کشه که ویندوز بوت بشه در حالی که تو سایت ایسوس نوشته بود فقط دو ثانیه طول می کشه
و همینطور bluetooh on board این مادربورد چه طوری فعال می شه اینم نرم افزارش رو ریختم ولی فعال نشده

Castiel
2013/09/17, 03:37
ممنون از پاسختون
همچین گذینه ای تو تنظیمات مانیتور وجود نداره این مشکل از وقتی پیش اومد که درایور کارت گرافیکم رو ریختم

یه سوال دیگه هم برام پیش اومده بوده قابلیت fastboot چه طوری فعال می شه چون من نرم افزارش رو ریخته بودم ولی 20 تا 25 ثانیه طول می کشه که ویندوز بوت بشه در حالی که تو سایت ایسوس نوشته بود فقط دو ثانیه طول می کشه
و همینطور bluetooh on board این مادربورد چه طوری فعال می شه اینم نرم افزارش رو ریختم ولی فعال نشده

عزیز در مورد Fastboot باید از داخل بایوس این بخش را فعال کنید و یکسری آپشن ها مانند نمایش لوگوی اولیه و مشخصات سیستم را قبل از راه اندازی سیستم، غیر فعال کنید.

Dante S
2013/09/17, 11:27
عزیز در مورد Fastboot باید از داخل بایوس این بخش را فعال کنید و یکسری آپشن ها مانند نمایش لوگوی اولیه و مشخصات سیستم را قبل از راه اندازی سیستم، غیر فعال کنید.
اتفاقا من هم از طریق بایوس اینکارو کردم هم به وسیله نرم افزاری که dvdـش تو جعبه مادربورد بود و از طریق تنظیمات بایوس لوگو رو غیر فعال کردم و به همین دلیل 20 ثانیه طول می کشه تا بوت بشه در حالت عادی که لوگو فعاله 30 ثانیه طول می کشه تا بوت بشه

Castiel
2013/09/17, 12:18
اتفاقا من هم از طریق بایوس اینکارو کردم هم به وسیله نرم افزاری که dvdـش تو جعبه مادربورد بود و از طریق تنظیمات بایوس لوگو رو غیر فعال کردم و به همین دلیل 20 ثانیه طول می کشه تا بوت بشه در حالت عادی که لوگو فعاله 30 ثانیه طول می کشه تا بوت بشه

خب شما SSD ندارید، این قابلیت برای SSD ها زمان مناسبی را فراهم می کنند. بنده با ADATA SX900 64GB زمانی حدود 4 ثانیه را تجربه کرده بودم. روی هارد دیسک نباید انتظار زمان اعلام شده توسط شرکت سازنده مادربورد را داشته باشید.

Dante S
2013/09/17, 12:41
خب شما SSD ندارید، این قابلیت برای SSD ها زمان مناسبی را فراهم می کنند. بنده با ADATA SX900 64GB زمانی حدود 4 ثانیه را تجربه کرده بودم. روی هارد دیسک نباید انتظار زمان اعلام شده توسط شرکت سازنده مادربورد را داشته باشید.
دقیقا همون ssd که شما نوشتید رو دارم:D
یادم رفت تو مشخصات سیستم بنویسم:-"

Castiel
2013/09/17, 13:06
دقیقا همون ssd که شما نوشتید رو دارم:D
یادم رفت تو مشخصات سیستم بنویسم:-"

بله مبارکه عزیز

فقط دو تا مورد باقی می ماند:

یک اینکه حالت Fast boot برای مادربوردهای Z77 و سیستم عامل ویندوز 8 طراحی شده و شما نباید انتظار داشته باشید روی مادربورد خودتان تاثیر مشابهی بگیرید.
دو اینکه SSD شما روی حالت IDE تنظیم شده یا AHCI؟ از داخل بایوس می توانید این مورد را در بخش تجهیزات SATA مشاهده کنید.

Dante S
2013/09/17, 13:11
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.(win-8-pro)-...-Does-not-work

مثل این که که تو سایت خود ایسوس هم چندین نفر همین مشکلات من (fastboot و bluetooth) رو با مادربورد rampage iv extreme داشتن و مثل اینکه مشکلشون حل شده من که چیزی از حرفاشون رو نفهمیدم فقط فهمیدم برای fastboot به نصب UEFI Mode نیاز هست کسی می دونه این UEFI چی هست ؟ و در مورد bluetooth هم که هیچکدم از حرفاشون رو نفهمیم

AmirMahmood
2013/09/17, 13:18

مثل این که که تو سایت خود ایسوس هم چندین نفر همین مشکلات من (fastboot و bluetooth) رو با مادربورد rampage iv extreme داشتن و مثل اینکه مشکلشون حل شده من که چیزی از حرفاشون رو نفهمیدم فقط فهمیدم برای fastboot به نصب UEFI Mode نیاز هست کسی می دونه این UEFI چی هست ؟ و در مورد bluetooth هم که هیچکدم از حرفاشون رو نفهمیم

اوصلا بورد های سری ROG همه تو بخش بوت مشکل دارند

Dante S
2013/09/17, 13:23
بله مبارکه عزیز

فقط دو تا مورد باقی می ماند:

یک اینکه حالت Fast boot برای مادربوردهای Z77 و سیستم عامل ویندوز 8 طراحی شده و شما نباید انتظار داشته باشید روی مادربورد خودتان تاثیر مشابهی بگیرید.
دو اینکه SSD شما روی حالت IDE تنظیم شده یا AHCI؟ از داخل بایوس می توانید این مورد را در بخش تجهیزات SATA مشاهده کنید.

روی حالت AHCI تنظیم شده (در ضمن ویندوز من هم 8 - 64 بیت هست)

یه مورد سوال دیگه هم داشتم ( می دونم که اینجا جاش نیست)
در مورد اورکلاک cpu و GPU
تا چه دمایی می تونم این دو قطعه رو اور کنم و مشکلی پیش نیاد

Castiel
2013/09/17, 13:27

در مورد نصب ویندوز در حالت UEFI Mode:

در مورد بلوتوث هم نکاتی که عنوان شد کاربردی نبود و استارتر تاپیک هم تا صفحه سوم که دیدم، به جایی نرسید.

1- درایور بلوتوث فعلی را حذف کنید.
2- چک کنید در سایت اسوس که درایور بلوتوث جدید برای مادربورد شما منتشر شده یا نه
3- اگر درایور جدید منتشر نشده، لطفا درایور مخصوص به ویندوز 8 را از سایت اسوس دانلود و نصب کنید.
4- اگر هم مشکل برطرف نشد باید به ویندوز 7 منتقل شوید.

اگر دوستان ایده یا نظری دارند، اعلام کنند.

Castiel
2013/09/17, 13:34
روی حالت AHCI تنظیم شده (در ضمن ویندوز من هم 8 - 64 بیت هست)

یه مورد سوال دیگه هم داشتم ( می دونم که اینجا جاش نیست)
در مورد اورکلاک cpu و GPU
تا چه دمایی می تونم این دو قطعه رو اور کنم و مشکلی پیش نیاد

اول از همه باید یک کولر خوب داشته باشید که CNPS12X بسیار خوب است! بنده پردازنده 2500K را تا فرکانس 5528 با این کولر اور کرده بودم!

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. 4_mhz

دمای پردازنده نباید زیر لود با این کولر بیشتر از 80 (برای طولانی مدت باید زیر 80 باشد) برسد، البته خب پردازنده شما 130 وات مصرف می کند و حرارت آن هم بسیار بیشتر است.
در مورد کارت گرافیک هم باید با بالا بردن سرعت فن، دما را کنترل کنید، در مورد کارت گرافیک کمی محدودیت بیشتر است و باید با کولر استاک مراعات کنید.

Dante S
2013/09/17, 14:04
اول از همه باید یک کولر خوب داشته باشید که CNPS12X بسیار خوب است! بنده پردازنده 2500K را تا فرکانس 5528 با این کولر اور کرده بودم!

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. 4_mhz

دمای پردازنده نباید زیر لود با این کولر بیشتر از 80 (برای طولانی مدت باید زیر 80 باشد) برسد، البته خب پردازنده شما 130 وات مصرف می کند و حرارت آن هم بسیار بیشتر است.
در مورد کارت گرافیک هم باید با بالا بردن سرعت فن، دما را کنترل کنید، در مورد کارت گرافیک کمی محدودیت بیشتر است و باید با کولر استاک مراعات کنید.

ببخشید که باز اینجا مطرح می کنم می شه چند تا نرم افزار برای تست gpu و cpu معرفی کنید؟
من خودم برای تست gpu از furmark و msi kombuster استفاده می کنم
gpu bost clock رو از 1100 به 1150 افزایش دادم memory clock رو هم 7010 به به 7050 افزایش دادم gpu تو حالت full load دماش به 80 می رسه و سرعت fan هم به صورت اتوماتیک رو 88 درصد می ره و نمی زاره دما به 81 برسه (یعنی رو 80 قفل می شه)
cpu هم فعلا رو حالت turbo گذاشتم

و در مورد حالت UEFI mode باید حتما ویندوز رو از اول نصب کرد؟ و آیا واقعا تاثیر داره تو سرعت بوت شدن؟

Castiel
2013/09/17, 18:17
ببخشید که باز اینجا مطرح می کنم می شه چند تا نرم افزار برای تست gpu و cpu معرفی کنید؟
من خودم برای تست gpu از furmark و msi kombuster استفاده می کنم
gpu bost clock رو از 1100 به 1150 افزایش دادم memory clock رو هم 7010 به به 7050 افزایش دادم gpu تو حالت full load دماش به 80 می رسه و سرعت fan هم به صورت اتوماتیک رو 88 درصد می ره و نمی زاره دما به 81 برسه (یعنی رو 80 قفل می شه)
cpu هم فعلا رو حالت turbo گذاشتم

و در مورد حالت UEFI mode باید حتما ویندوز رو از اول نصب کرد؟ و آیا واقعا تاثیر داره تو سرعت بوت شدن؟

نرم افزار برای تست می توانید در لینک زیر نرم افزار ها را مشاهده کنید:

در مورد اورکلاک هم میتونید نتیجه بهتری هم بگیرید.

برای حالت UEFI هم باید از ابتدا ویندوز را به همان روش نصب کنید.

ARMIN
2013/09/17, 18:41
همچنین میتونید به تاپیک Stability Test در امضای من مراجعه کنید.

Dante S
2013/09/17, 19:25
نرم افزار برای تست می توانید در لینک زیر نرم افزار ها را مشاهده کنید:

در مورد اورکلاک هم میتونید نتیجه بهتری هم بگیرید.

برای حالت UEFI هم باید از ابتدا ویندوز را به همان روش نصب کنید.

همین الآن می خواستم برم ویندوز رو از اول رو حالت UEFI mode دوباره نصب کنم گفتم قبل از انجام اینکار برم تنظیمات بایوس رو دستکاری کنم شاید یه راهی برای زودتر بوت شدن وجود داشته.
خلاصه کامپیوترو ریستارت کردم و صفحه بایوس رو آوردم و رفتم تو تنظیمات بوت بعد رفتم تو قسمت secure boot بعد اونجا با یه نوشته عجیبی برخورد کردم جلوی os type نوشته بود windows UEFI Mode (البته یه منوی کشویی بود که می تونستی چند مورد دیگه هم انتخاب کنی).
بعد برگشتم عقب و وارد آپشن بالاییش CSM (مطمن نیستم درست نوشته باشم ولی مخفف یه چیزی بود) شدم boot device control رو حالت UEFi بود منم بقیه موارد اونجا که شامل boot from network device و boot from PCIE و یه مورد دیگه که الآن یادم نیست رو رو حالت UEFi گذاشتم و بعد تنظیمات رو سیو و ریستارت کردم و با کمال تعجب سرعت بوت تقریبا 3 برابر شد و تو 6 ثانیه کامپیوتر بوت شد.
می خواستم بدونم اگه ویندوز رو همون طوری که شما گفتید نصب کنم امکان داره سرعت بوت بیشتر بشه چون من این ویندوز رو به صورت معمولی نصب کردم.
بعد یه سوال داشتم زمان بوت رو دقیقا از چه زمانی محاسبه می کنند؟ از وقتی که دکمه پاور روی کیس رو می زنیم؟ یا از وقتی که مانیتور روشن می شه چون مانیتور من بعد از یه تاخیر 5 ثانیه ای روشن می شه می خواستم بدونم این دیر روشن مانیتور هم یه مشکل به حساب میاد یا نه؟

پس حالا دو مشکل فقط می مونه که حل بشه :
یک: فعال کردن بلوتوث؟
دو : هم مشکل کم و زیاد شدن نور مانیتور؟

ویرایش : و در ضمن من جوری می خوام اور کنم که همیشگی باشه و تو بازی ها ازش استفاده کنم نه برای مثلا نمره گرفتم تو سایت 3dmark یا دیگر سایت ها. برای این نوع اورکلاک ها تا چه اور مقدار پیشنهاد می کنید که عمره قطعه هم کم نشه؟

Dante S
2013/09/17, 19:35
اوه اوه یه مشکل دیگه هم داشتم که یادم رفت مطرح کنم من از وقتی که این سیستم رو راه اندازی کردم یه مشکل با KMplayer داشتم صدا زودتر از تصویر میاد درحالی که من روی player های دیگه همچین مشکلی ندارم (از قبیل pot player و media player classic و حتی player خود ویندوز) چندین نسخه اش رو امتحان کردم و حتی چندین نسخه مختلف از K-Lite Codec Pack رو هم ریختم ولی بازم مشکلم حل نشد می خواستم بدونم شما همچین مشکلی ندارید؟

ARMIN
2013/09/17, 20:16
اوه اوه یه مشکل دیگه هم داشتم که یادم رفت مطرح کنم من از وقتی که این سیستم رو راه اندازی کردم یه مشکل با KMplayer داشتم صدا زودتر از تصویر میاد درحالی که من روی player های دیگه همچین مشکلی ندارم (از قبیل pot player و media player classic و حتی player خود ویندوز) چندین نسخه اش رو امتحان کردم و حتی چندین نسخه مختلف از K-Lite Codec Pack رو هم ریختم ولی بازم مشکلم حل نشد می خواستم بدونم شما همچین مشکلی ندارید؟

KM-Player با K-Lite Codec Pack جور در نمیاد. یکیش رو نصب کنید. عموما" نصب نرم افزار های Multi Media به دین صورته، یا میاد K-Lite Code Pack رو نصب میکنند و دیگر هیچ نرم افزار Multi Media Player ثانوی دیگری روی سیستم نصب نمیکنند و یا اینکه اصلا" هیچ Code Packi نصب نمیکنند و به جاش چندین نرم افزار Multi Media نصب میکنند تا همه ی فرمت ها رو ساپورت کنه.

نمیشه هم همه ی نرمافزار های Multi Media رو نصب کرد و هم Code Pack !!

موارد زیادی تجربه ی خودم بوده که Codec های این دو با هم جور در نمیان و این قبیل مشکلات بروز میکنند.

Dante S
2013/09/17, 20:30
KM-Player با K-Lite Codec Pack جور در نمیاد. یکیش رو نصب کنید. عموما" نصب نرم افزار های Multi Media به دین صورته، یا میاد K-Lite Code Pack رو نصب میکنند و دیگر هیچ نرم افزار Multi Media Player ثانوی دیگری روی سیستم نصب نمیکنند و یا اینکه اصلا" هیچ Code Packi نصب نمیکنند و به جاش چندین نرم افزار Multi Media نصب میکنند تا همه ی فرمت ها رو ساپورت کنه.

نمیشه هم همه ی نرمافزار های Multi Media رو نصب کرد و هم Code Pack !!

موارد زیادی تجربه ی خودم بوده که Codec های این دو با هم جور در نمیان و این قبیل مشکلات بروز میکنند.

من خودم فقط از kmplayer استفاده می کنم و Codec رو هم به این خاطر ریختم که بتونه همه فرمت هارو پشتیبانی کنه (البته بدون نصب codec هم این مشکل برام وجود داره) و منظورم از نوشتن اون player ها این بود که یکی نیاد بگه مشکل خود فایل هست نه از kmplayer.
البته باید اینو اضاف کنم رو سیستم قبلیم هیچوقت همچین مشکلی نداشتم حتی با وجود همه ی اون player ها.

Dante S
2013/09/17, 21:21
یه سوال داشتم وقتی اورکلاک می کنی باید هر دو تست gpu و cpu رو باهم انجام بدی یا هر کدوم رو به صورت جدا گونه ؟ چون من وقتی هر دو تست رو باهم انجام می دم power GPU می ره بالا 100 درصد می خواستم بدونم در این حالت مشکلی مشکلی پیش نمیاد؟ یا باید هر تست به صورت تکی انجام بشه؟

ARMIN
2013/09/17, 21:37
یه سوال داشتم وقتی اورکلاک می کنی باید هر دو تست gpu و cpu رو باهم انجام بدی یا هر کدوم رو به صورت جدا گونه ؟ چون من وقتی هر دو تست رو باهم انجام می دم power GPU می ره بالا 100 درصد می خواستم بدونم در این حالت مشکلی مشکلی پیش نمیاد؟ یا باید هر تست به صورت تکی انجام بشه؟

باید هر قطعه جدا گانه تست بشه. البته بعضی تست ها داخلش مشترک اجرا میشن. مثلا" AIDA 64 میتونه همزمان همه ی احرای سیستم رو درگیر کنه.

Dante S
2013/09/19, 15:00
هیچکس اینجا هیچ راهکاری نداره که بشه نور صفحه رو از حالت اتوماتیک خارج کرد؟:-? اصلا نمی شه با این وضعیت بازی کرد.:-??

Arthur
2013/09/19, 16:03
راهش همونی هست که گفتم.
الان مانیتور شما رو حالت Dynamic Contrast هست...
مانیتور شما در اختیار ما نیست که منو هارو بگردیم و آدرس دقیق بگیم!
شما خودت باید بگردی...
الان مانیتور من گزینه های زیر رو داره :
Custom
Text
Internet
Game
Sport
Movie
Dynamic Contrast
که با فشردن سومین کلید از بالا (در سمت چپ مانیتور) این منو نمایش داده و با فشردن پیاپی میشه بین اونها جابجا شد که در حال حاضر رو مد گیم هست.....

Dante S
2013/09/19, 16:56
راهش همونی هست که گفتم.
الان مانیتور شما رو حالت Dynamic Contrast هست...
مانیتور شما در اختیار ما نیست که منو هارو بگردیم و آدرس دقیق بگیم!
شما خودت باید بگردی...
الان مانیتور من گزینه های زیر رو داره :
Custom
Text
Internet
Game
Sport
Movie
Dynamic Contrast
که با فشردن سومین کلید از بالا (در سمت چپ مانیتور) این منو نمایش داده و با فشردن پیاپی میشه بین اونها جابجا شد که در حال حاضر رو مد گیم هست.....
هرچی گشتم چیزی به نام Dynamic Contrast ( بقیه موارد بود مثل Custom ، Text ، Game و...) رو پیدا نکردم
ولی یه قسمتی بود به اسم super energy saving اونو off کردم ودرست شد .
به هر حال خیلی ممنون.

فقط می مونه فعال کردن bluetooth که اگه کسی در این مورد کمکم کنه خیلی ازش ممنون می شم

Castiel
2013/09/19, 20:50
عزیز من یک نکته ای را خدمت شما عرض کنم که امروز به ذهنم رسید، این مشکل کم و زیاد شدن نور صفحه برای بنده در نوت بوک HP DV6-6050 هنگام استفاده از ویندوز 8 رخ داده بود. هیچ درایوری به جز درایوری که روی نوت بوک نصب کرده بودم، قابلیت شناسایی کارت گرافیک HD 7670M را نداشت و به ناچار باید از این درایور استفاده می کردم. ولی متاسفانه تداخلی بین درایور کارت گرافیک AMD و سیستم عامل به وجود می آمد و نور صفحه به شدت کم و پس از مدت چند ثانیه به حالت طبیعی باز می گشت. تنها راه حل هم تعویض ویندوز به 7 بود!

به نظر می رسد شما هم دچار همین مشکل شدید. اصلا ویندوز 7 را تست کردید؟

Dante S
2013/09/19, 23:10
عزیز من یک نکته ای را خدمت شما عرض کنم که امروز به ذهنم رسید، این مشکل کم و زیاد شدن نور صفحه برای بنده در نوت بوک HP DV6-6050 هنگام استفاده از ویندوز 8 رخ داده بود. هیچ درایوری به جز درایوری که روی نوت بوک نصب کرده بودم، قابلیت شناسایی کارت گرافیک HD 7670M را نداشت و به ناچار باید از این درایور استفاده می کردم. ولی متاسفانه تداخلی بین درایور کارت گرافیک AMD و سیستم عامل به وجود می آمد و نور صفحه به شدت کم و پس از مدت چند ثانیه به حالت طبیعی باز می گشت. تنها راه حل هم تعویض ویندوز به 7 بود!

به نظر می رسد شما هم دچار همین مشکل شدید. اصلا ویندوز 7 را تست کردید؟

همون طور که یک پست بالاتر گفتم این مشکلی که داشتم حل شد. که مربوط به تنظیمات مانیتور بود یه قابلیتی به اسم super energy saving که با off کردنش این مشکل حل شد

Dante S
2013/09/20, 10:46
من به تازگی متوجه یه مشکل دیگه هم شدم سرعت انتقال و کپی فایل از تو ssd به دیگر هاردها خیلی پایینه مثلا 50 درصد اول فایل با سرعت بالای 400 مگ انتقال و کپی می شه ول بعد از اون سرعت به زیر 50 مگ می رسه. کسی تا به حال همچین مشکل داشته؟:-? حتی وقتی می خوام یه فایل کم رو هم از تو ssd پاک کنم سرعت پاک شدنش کمتر حد انتظاره.:-??

Dante S
2013/09/23, 04:58
سرعت ssd يم خيلي پايين تر از حد انتظاره.
در ابتدا که ويندوز روش نصب کرده بودم خوب بود ولي رفته رفته داره سرعتش کم تر از قبل مي شه تا ديروز سرعت copy/past يه فايل تو ssd بين 200 تا 250 بود(موقع که ویندوز رو تازه نصب کرده بودم بين 400 تا 500 بود) ولي الآن شده 30 تا 80. اين موضوع کم کم داره نگرانم مي کنه يه تست ازش گرفتم عکسش رو پايين مي زارم اگه مي شه بررسيش کنيد و بگيد مشکل از کجاست

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

Dante S
2013/09/23, 18:42
سرعت ssd يم خيلي پايين تر از حد انتظاره.
در ابتدا که ويندوز روش نصب کرده بودم خوب بود ولي رفته رفته داره سرعتش کم تر از قبل مي شه تا ديروز سرعت copy/past يه فايل تو ssd بين 200 تا 250 بود(موقع که ویندوز رو تازه نصب کرده بودم بين 400 تا 500 بود) ولي الآن شده 30 تا 80. اين موضوع کم کم داره نگرانم مي کنه يه تست ازش گرفتم عکسش رو پايين مي زارم اگه مي شه بررسيش کنيد و بگيد مشکل از کجاست

کسی نیست که جواب این مشکل مارو بده:-??

Castiel
2013/09/23, 19:09
عزیز SSD روی حالت AHCI قرار گرفته؟

با نرم افزار های
Crystal Disk Mark و HD Tune Pro و Atto Disk Benchmark هم تست بگیرید و با نتایج تاپیک زیر مقایسه کنید:

Dante S
2013/09/23, 20:39
عزیز SSD روی حالت AHCI قرار گرفته؟

با نرم افزار های
Crystal Disk Mark و HD Tune Pro و Atto Disk Benchmark هم تست بگیرید و با نتایج تاپیک زیر مقایسه کنید:

آره رو حالت AHCI قرار داره.

اینم از نتایج تست.

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

Castiel
2013/09/23, 20:45
آره رو حالت AHCI قرار داره.

اینم از نتایج تست.

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

ببخشید چه مدت از این SSD استفاده می کنید؟

Dante S
2013/09/23, 21:57
ببخشید چه مدت از این SSD استفاده می کنید؟

همونطور که اول تاپیک گفتم این سیستم رو به تازگی خریداری کردم. تقریبا 2 هفته است که ازش استفاده می کنم.

Castiel
2013/09/23, 22:01
همونطور که اول تاپیک گفتم این سیستم رو به تازگی خریداری کردم. تقریبا 2 هفته است که ازش استفاده می کنم.

دو احتمال وجود دارد:

1- شما SSD را به پورتهای ساتا مربوط به چیپ ست اینتل وصل کردید که خب سرعت این چیپ ست پایین تر از Marvell و سایر چیپ هاست.

2- درایور مربوط به چیپ ست ساتا را نصب نکرده اید.

Dante S
2013/09/24, 05:21
دو احتمال وجود دارد:

1- شما SSD را به پورتهای ساتا مربوط به چیپ ست اینتل وصل کردید که خب سرعت این چیپ ست پایین تر از Marvell و سایر چیپ هاست.

2- درایور مربوط به چیپ ست ساتا را نصب نکرده اید.

مورد دوم رو مطمئنم که نصب کردم و آخرین درایورش رو هم نصب کردم(از خود سایت asus گرفتم)

مورد اول رو هم نمی دونم چطوری باید مطمئن بشم که به چیپ ست اینتل زدم یا Marvell می شه یه راهنمایی بکنید.

و همینطور یه سوال دیگه هم داشتم دی وی دی رایتر رو باید تو سوکت ساتا 3 بزنم یا ساتا 2 ؟ (asus -DRW - 24D3ST) تو سایت سازندش ننوشته که باید تو کدوم بزنم.:-??

Castiel
2013/09/24, 10:30
مورد دوم رو مطمئنم که نصب کردم و آخرین درایورش رو هم نصب کردم(از خود سایت asus گرفتم)

مورد اول رو هم نمی دونم چطوری باید مطمئن بشم که به چیپ ست اینتل زدم یا Marvell می شه یه راهنمایی بکنید.

و همینطور یه سوال دیگه هم داشتم دی وی دی رایتر رو باید تو سوکت ساتا 3 بزنم یا ساتا 2 ؟ (asus -DRW - 24D3ST) تو سایت سازندش ننوشته که باید تو کدوم بزنم.:-??

عزیز داخل دفترچه راهنمای مادربورد نوشته شده که کدام پورت ها از چیپ اینتل و کدام از چیپ Marvell تغذیه می شوند.

در مورد DVD-RW هم تفاوتی ندارد و تاثیری هم ندارد. استاندارد DVD-RW ساتا نسخه 2 است و نصب آن روی ساتا 3 هیچ تاثیری از نظر سرعت ندارد.

Dante S
2013/09/24, 18:37
عزیز داخل دفترچه راهنمای مادربورد نوشته شده که کدام پورت ها از چیپ اینتل و کدام از چیپ Marvell تغذیه می شوند.

در مورد DVD-RW هم تفاوتی ندارد و تاثیری هم ندارد. استاندارد DVD-RW ساتا نسخه 2 است و نصب آن روی ساتا 3 هیچ تاثیری از نظر سرعت ندارد.

دفترچه راهنمای مادربورد رو مطالعه کردم تستی که دیروز گرفته بودم ssd رو به چیپ ASmedia زده بودم الآن یه تست دیگه گرفتم ولی اینبار با چیپ intel x79 تست گرفتم سرعت خواندن نسبت به چیپ ASmedia بهتر شده بود تو برنامه CrystalDiskMark .ولی سرعت نوشتن هیچ تغییری نکرده بود و کمتر از اون چیزی بود که تو مشخصات این مدل ssd نوشته.
با برنامه atto disk benchmark هم تست گرفتم سرعت خواندن و نوشتن هردو نسبت به چیپ asmedia بهتر شده بود(سرعت هر دو بین 500 تا 550). تو برنامه HD Tune Pro میانگین سرعت نوشتن از 240 به 300 افزایش پیدا کرده بود.
یادم رفت از این تستا عکس بگیرم:-??

Reza Eshraghi
2013/09/25, 18:16
سلام
یکی از دوستام سیستمش وقتی داره باهاش کار میکنه یه دفعه بدون هیچ ارور یا چیزی خاموش میشه و بعضی مواقع هم به بالا اومدن ویندوز هم نمیرسه و قبل از اینکه لوگوی ویندوز بیاد خاموش میشه.../
مشکل از کجاست به نظرتون..؟؟؟

در تاپیک دیگران سؤال مطرح نکنید دوست عزیز ! :|:|

VSH-Katana
2014/12/15, 22:33
بسته شدتا دیگه دوستان زیر خاکی پیدا نکنن برای اسپم