PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : برند تجاری درایو نوری شما چیست؟

Castiel
2011/10/24, 00:34
سلام بر همه سروران گرامی
برند تجاری درایو نوری خود را از گزینه های موجود در نظرسنجی انتخاب نمایید. قابلیت چند انتخاب برای نظرسنجی برای دوستانی که از چند درایو از برندهای مختلف استفاده می نمایند، وجود دارد.
با تشکر

NinIX
2011/10/24, 09:34
از نظر من 3گزینه برتر می تواند پایونر . سامسونگ و سونی باشد.

Phantom
2011/10/25, 17:40
Plextor فقط من فکر می کنم یکه تاز از نظر کار آمدی و کیفیت باشه

Castiel
2011/10/25, 18:23
رفیع جان درایوهای دیگر قیمتی زیر 30 هزار تومان دارند ولی درایو Plextor بالاتر از 40 هزار تومان به فروش میرسه!

Pesar khooob
2011/10/25, 20:11
من قبلنا که هنوز نمیدونستم سخت افزار چیه دو تا درایو سامسونگ گرفتم، ولی یکیش کشش شل شد (شش ش ش :) ) اون یکی هم چشمش سوخت.
بعد از اون یه دی وی دی رام اسوس خریدم که واقعا ازش راضیم. سرعت خوندنش که خیلی بالاست.
یه لایت آن هم دارم ولی تا الان دوبار کشش شل شده و عوض کردم ولی....

Only ASUS for Always and Ever!

Castiel
2011/10/25, 20:15
کلا درایوهای لایت آن فقط یک مشکل دارند که آن هم خرابی تسمه Eject هست.

Pesar khooob
2011/10/25, 21:13
توی بازار مشهد الان دو برند سونی و سامسونگ موجوده:
216 217

من اگه خواستم به کسی پیشنهاد کنم کدوم مدلش بهتره و دوامش بیشتره. چون هر دو یه قیمته؟

Alexilver
2011/10/25, 21:21
فکر می کنم خیلی از درایوهای با مارک تجاری دیگر رو هم لایت آن می سازه.
فارغ از اون من یه HP دارم که 6 ماه نشده اگر DVD توش نباشه Eject نمیشه.
در حالی که SONY من بعد سه سال این اتفاق براش افتاد و هنوز هم عالی می خونه و رایت می کنه. به خصوص CD رو هنوز از HP بهتر رایت می کنه.

در کل هم فکر می کنم اگر Plextor رو کنار بذاریم درایوهای Asus الان کیفیت بهتری داشته باشن.

Castiel
2011/10/25, 21:22
توی بازار مشهد الان دو برند سونی و سامسونگ موجوده:
216 217

من اگه خواستم به کسی پیشنهاد کنم کدوم مدلش بهتره و دوامش بیشتره. چون هر دو یه قیمته؟

معمولا درایوهایی در یک رنج قیمت یکسان، از لحاظ کارایی و کیفیت یکسان هستند.

ya30n
2011/10/25, 23:51
من با درایو های زیادی کار کردم ! به نظرم سونی نخرید ، سامسونگ نخرید ، msi هم نخرید.

+Aren
2011/10/26, 13:13
چس چی بخریم؟
سونی زود خراب می شه! تجربه چند بار استفاده من و دوستانم!
سامسونگ به نظر من خوبه! حداقل برا من خوب کار کرده!
Msi استفاده نکردم!
از ایسوس خیلی راضیم! خیلی! یه 5 -6 سالی برام کار کرد!!!

Arsn
2011/10/26, 21:28
والا من الان یه دو هفته ای است که plextor خریدم همون مدلی که دوستمون Pesar khooob اشاره کرد را توی بازار ایران 39 خریدم

راضی هستم سرعتش خوب بوده و سروصداش کمه با hp هم موافقم فقط اگه مشکل درب خروجی پیدا نکنه!

ya30n
2011/10/26, 23:39
چس چی بخریم؟
سونی زود خراب می شه! تجربه چند بار استفاده من و دوستانم!
سامسونگ به نظر من خوبه! حداقل برا من خوب کار کرده!
Msi استفاده نکردم!
از ایسوس خیلی راضیم! خیلی! یه 5 -6 سالی برام کار کرد!!!

در مورد سونی ، من 2 ماه پیش 6 تا از درایو های سونی رو بردم گارانتی ایران رهجو ، تا دیدشون یه کد خرابی روشون زد ! مثله اینکه می دونست که چشونه !
سامسونگ هم چنتایی کار کردم و راضی نبودم !
MSI هم که دوستم گارانتی شو داشت ! خودش میگفت نخرین !
من از,plextor,liton,Asus, راضی هستم !

VSH-Katana
2011/10/27, 23:30
با اینکه الان رو سیستم خودم سونی دارم ولی بهتون پیشنهاد میکنم الجی بخرید که واقا عالی هستن سامسونگ تسمه شل میکنه و لایت ان هم که کلا یه جوریه ایسوس خوبه ولی ال جی نمیشه
این پر فروش ترین بو دنش ثابت میکنه

Dan
2011/10/28, 15:13
من Lite-On دارم ازش راضیم.
اگه Plextor رو کنار باریم سه تای اول:Pioneer,HP,Asus
تنها محصول Samsung که بین همه ی تولیدات خوبش مزخرفه همین درایواشه من خودم تا حالا 3 تا داشتم و 3 تاشم درشون خراب شده!
اگه Samsung تولید درایواشو متوقف کنه خیلی شرکت بهتری میشه!!!

Elord
2011/10/31, 09:20
Sony قدیم ها خیلی خوب بود،من یکیش را حدود 4 الی 5 سال پیش خریدم که تا پارسال برام کار کرد،پارسال هم یک دونه Liteon خریدم که ازش اصلا راضی
نیستم،یک جورایی انگار نازپروردست،اما تعریف Plextor را زیاد شنیدم،قیمتش هم که بالاتر از بقیه برندهاست،راستی از دوستان کی CD رایتر های یاماها
یادشه؟

sezar
2011/11/02, 16:24
من سوني داشتم و خيلي ازش راضي بودم البته شش سال پيش خريدم... الان matchitaدارم و حدودا ٥ ساله بدون مشكل كار ميكنه برام

Poorya_Lion
2011/11/08, 08:52
درود.
دوستان این یک بررسی از 12 عدد ODD موجود توی بازار هستش. شاید مفید باشه :
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

pishosan
2011/11/08, 09:48
من هم دو مدل plextor دارم ، راضیم ازش !
قبلنا سامسونگ و لایتون و ال جی داشتم ، لایتون حدودا 5 سال برام کار کرد ! و اگه مشکل درب خروجی پیدا نمیکرد هنوزم داشتم ازش استفاده میکردم ! اما ال جی حدود 2 سال کار کرد ، یه روز درش بسته شد ! دیگه باز نشد !!! تعمیرکار هم نتونست درست حسابی تعمیرش کنه !! سامسونگ هم که دیگه هیچ !!

Alexilver
2011/11/08, 18:29
خیلی از این درایوها تولید شرکت های مشابهی هستند.
تو همین مقایسه ای که دوستمون لینکش رو گذاشت هم مشاهده می کنید که درایوها از نظر ظاهری خیلی شباهت دارند.
مثلا به احتمال زیاد Suzuki, Teac, Hp رو Lite-on می سازه. پس اگر اشکالی رو در یکی از اینها دیدین احتمالا تو مدل ساخت برندهای دیگه هم اون ایراد وجود داره.

sajjadsa
2011/11/08, 21:14
من خودم الان حدود 4 ساله دارم از یه lg استفاده میکنم و ازش خیلی راضیم. اصلا ادا درنمیاره و سرعتشم خیلی خوبه.
یادش بخیر قدیما یه سی دی رایتر اسوس داشتم فوق العاده بود. هنوز سالمه دارمش ولی بازش کردم از سیستم برا یادگاری!
از سونی اصلا راضی نیستم به تجربه میگم اینو سونی نخرین ...
سامسونگ هم همینطور یه دونه داشتیم دوبار رفت گارانتی دیگه دفعه سوم که خراب شد از خیرش گذشتیم.

rajah
2011/11/14, 01:19
منم با plextor موافقم

Yaser_Aramesh
2011/11/18, 11:28
یه سونی دارم اما سرعت خوندنش زیاد نیست.اصلا تا حالا هیچ مشکلی نداشته ولی در کل میشه گفت راضیم.تجربه نشون داده تو این ضمینه Asus بهترین.(من که تجربه نکردم.رفقا و فامیل ها میگن).

amir1364
2011/11/20, 16:35
ولی Plextor خیلی خوبه بهترین کیفیتو داره

doom2009
2011/11/24, 05:01
دوستان اینجانب لایت وان دارم اول که گرفتم دکمه در باز کنش رو میزدم در باز وبسته میشد باید چند بار دکمه میزدم تا در باز میموند دکمه حساس بود بردم گارانتی گفتند عیبش جزئیه یکی دو ماه طول میکشه بره گارانتی برگرده تازه اگر درست بشه خلاصه آوردیم خانه استفاده کردیم درش به مرور زمان درست شد الآن چند ساله دارمش اینقد از این درایو کار کشیدم که نگو تا الآن مثل اولش کار میده البته سی دی رایتره دی وی دی نیست ایسوس که نمیتونه بعضی از سیدی هارو بخونه سونی دی وی دی رایتر هم همین گونه است ضعیفه زود لنز ضعیف میکنه مارک آ اوپن بعد از مدت کوتاهی دیگه دی وی دی نمی خوند فقط سی دی رو میخوند انگار سی دی رم گرفتی نه دی وی دی رایتر سوزوکی وقتی کار میکنه انگار هواپیما روشن شده پیشت اینقد سرعت میگیره با تشکر

DR460N
2011/11/26, 12:28
به نام خدا
درود
من رایتر هایی چون
پلکستور
پایونیر
اسوس
ال جی
لایت آن
سوزوکی
سونی
تی وی ام
را داشته ام.
از میان این دستگا ها از پلکستور ، پایونیر و اسوس راضی بوده ام
سونی که پس از چندی به مشکل باز کردن درب برخورد ، ال جی که چشمش یا نزدیک بین بود یا دوربین شاید هم پیر چشمی داشت و شاید هم آستیگمات بود ( البته یک ماه به اتمام گارانتی بردم و با یک نو تعویضش کردم)
تی وی ام که به شش ماه نرسیده دیگر کار نکرد و دیسک هایی را هم که رایت می کرد پس از شش ماه قابل خواندن نبودند
سوزوکی هم که وقتی دربش باز می شد می ترسیدم دیسک را روی سینی آن قرار دهم که مباد سینی بیفتد یا بشکند و نیز درب در زمان باز و بسته شدن از خود حرکات موزون نشان می داد
لایت آن هم بسیار حساس و همچون سوزوکی بود

th e nd
2011/11/26, 12:57
یادش بخیر Aopen !

ATA
2011/12/06, 12:14
اقا باید یه کمی هم شانس داشته باشی من شش ماهه قبل دوتا لایتون خریدم که یکیش 40 روز نشده روانه گارانتی شد ولی این یکی مثل اسب داره کار میکنه .....

darkknight
2011/12/24, 13:05
منbenqداشتم خیلی ازش راضی بودم هنوز هم روی کامپیوترم است و داره کار میکنه
سامسونگ گرفتم صداش خیلی زیاد است و همیشه داره میچرخه(پیشنهاد نمیکنم چون اعصاب ادم رو خورد میکنه)
1 ماه پیش سونی گرفتم صداش کمه سرعتش هم خوبه
پیشنهادمن:benq sony است
چون هم قیمت مناسبی دارن هم کیفیت
البتهbenqممکنه گیرتون نیاد

TideHunter
2012/01/05, 13:48
منم 3 ماهه که pioneer s19fx دارم و ازش راضیم . البته قبلیه اسوس بود که از این یکی خیلی گرون تر بود ولی از پایونیر بیشتر راضیم .

YGH
2012/01/31, 20:40
این برندها همگی خوب بودند.
از موقعی که چین شروع به فضولی تو این زمینه کرد، همه خراب شدند.

_Tokhs_
2012/01/31, 21:01
خیلی‌ جالبه ! هرکس یک برند رو تایید می‌کنه و یک برند رو رد می‌کنه! من هم به شخصه چون که ۳ مدل از درایورهای lg خریدم، میگم که lg نخرید من که راضی‌ نبودم! اما الان یه سونی دارم که بدک نیست، البته یک ساله که داره کار می‌کنه. ولی‌ من شاید تا حالا ۵ تا سی‌دی هم باهاش رایت نکردم و ازش کار نمیکشم. به نظر من سرعت خوندنه دیسک و کم صدا بودن بهترین آپشن یک درایوره.

Beni7192
2012/01/31, 21:27
من هم یه Sony-NEC label flash دارم !!!

dr.zhivago
2012/02/22, 18:27
پریشب درایو سونی من کاملا خراب شد و من هم اعصابم خورد شد و تقریبا اوراقش کردم
خیلی چیز بی خودی بود هم بعضی دیسکها رو نمی خوند هم درش باز نمی شد ، وقتی هم باز میشد بسته نمی شد !
خوشحالم که از شرش راحت شدم خیلی رو اعصاب بود
دیروز یه پایونیر خریدم ، یه بنده خدا میخواست سامسونگ ارزونتر بفروشه بهم اما چون گارانتی نداشت ( برچسب شماره سریالو میگفت گارانتیه ! ) نخریدم
مثل اینکه خرید خوبی کردم چون هر کی داشته تایید کرده و خوب شد سامسونگ نخریدم.
یه رایتر سی دی ایسوز هم دارم 8 سال میشه فقط یه بار درش خراب شد که درستش کردم الانم خوب کار میکنه ، یادمه قدیما فایلهای پرحجمو تو سرعت بالا میسوزوند خیلی وقته رایت نکردم با سرعت بالا ، اما یه ایرادی که داره اینه که بعضی دیسکها رو نمیخونه

Arsn
2012/02/24, 16:53
به برند Plextor ایمان آوردم !

همیشه برای اینکه هزینه سیستم هایی که میبندم ارزون تر دربیاد از لیتون و پایونیر استفاده میکردیم ولی با 10 هزار تومان بیشتر واقعا یک جنس درجه 1 تحویل میگیرید !

سرعت خوندن و نوشتن در بالاترین حد بین تمام درایو ها است و از نظر کیفیت بنده ازش خیلی راضی هستم !

dr.zhivago
2012/02/24, 18:11
کسی از این درایوها که روی دیسک لیبل میزنه نداره ؟
اسمش فکر کنم light scribe باشه
رو هر دیسکی میزنه یا باید دیسکش امکانشو داشته باشه ؟

Arsn
2012/02/24, 18:39
کسی از این درایوها که روی دیسک لیبل میزنه نداره ؟
اسمش فکر کنم light scribe باشه
رو هر دیسکی میزنه یا باید دیسکش امکانشو داشته باشه ؟

دیسک باید امکانش را داشته باشه !

البته چاپگر های Cd وجود داره که روی هر Cd میزنه ولی باید جدا تهیه بشه و گرون هستند !

اکثر مدل های سامسونگ لایت اسکرایب دارند !×

dr.zhivago
2012/02/24, 20:31
کارش چطوره ؟ خوب حک میکنه ؟
این دیسکها گرونن ؟

Arsn
2012/02/24, 20:40
این دیسکها گرونن ؟

آدم را به چالش میکشید ، اولین بار در فروم : نمیدونم !!!!!!!! تبریک میگم !

ya30n
2012/02/24, 23:23
این دیسکها گرونن ؟

اگه منظورت light scribe هست :
سی دی یا دی وی دیش حدود 600 تومنه ! تک رنگ هم هست ! یعنی رایتر سیاه سفید چاپ میکنه !مثل سیاه قلم ! دیسک هم تنوع رنگی آنچنانی نداره (زرد ، سبز ، قرمز ، آبی ) ، برای چاپ هم دیسک رو بر عکس توی دستگاه میزارید . با برنامه مخصوصش عکسی رو که میخواید رو به اصطلاح burn میکنید ! حدود 15 تا 20 دقیقه طول میکشه !
یه تجربه ی شخصی : بهتره که 2 بار تصویرتون رو light scribe کنید ! اندکی کیفیتش بالاتر میره !
اگه سواله دیگه ای هست ...

ya30n
2012/02/25, 00:09
به برند Plextor ایمان آوردم !

همیشه برای اینکه هزینه سیستم هایی که میبندم ارزون تر دربیاد از لیتون و پایونیر استفاده میکردیم ولی با 10 هزار تومان بیشتر واقعا یک جنس درجه 1 تحویل میگیرید !

سرعت خوندن و نوشتن در بالاترین حد بین تمام درایو ها است و از نظر کیفیت بنده ازش خیلی راضی هستم !

پسر منم به 1 ماهی هست یه کیشو خریدم واسه لپتاپم ! فوق العادست ! کیفیتش در حد پل صراط ! خیلی راضیم !

dr.zhivago
2012/02/26, 12:29
آقا یاسین من یه رایتر پایونیر خریدم مدل DVR-S19LBK رو جعبش نوشته lable flash
این هموم لایت اسکرایب میشه ؟ برای استفاده نرم افزار خاصی نیاز داره ؟ تو جعبش که هیچ دیسکی نبود .
میشه یه برچشب سفید روی دیسک چسبوند بعد روش حکاکی کرد ؟

ya30n
2012/02/26, 22:11
آقا یاسین من یه رایتر پایونیر خریدم مدل DVR-S19LBK رو جعبش نوشته lable flash
این هموم لایت اسکرایب میشه ؟ برای استفاده نرم افزار خاصی نیاز داره ؟ تو جعبش که هیچ دیسکی نبود .
میشه یه برچشب سفید روی دیسک چسبوند بعد روش حکاکی کرد ؟

سلام عزیز ، ببخشید دیر جواب دادم !
فناوری لیبل فلش ، یه تکنولوژی دیگه هست ! که متاسفانه توی ایران دیسک هاش گیر نمیاد ! من خیلی گشتم پیدا نکردم !
کیفیتش از لایت اسکریب میگفتن بالاتره ! علی ایالحال همون لایت اسکریب رو بچسبیم !

khorvash_110_bz
2012/02/28, 19:46
سلام دوستان عزیز
آقا نظر شما دوستان راجع به دی وی دی رایتر های Teac چیه؟خیلی خوشحال میشم نظراتتون رو بدونم.چند نفر به من گفتند که جدیدا جای پلکستور رو گرفته و خیلی عالی اومده جلو.من خریدم به نظرم بد نیست.نظر شما چیست؟
ممنون

ya30n
2012/02/28, 20:22
سلام دوستان عزیز
آقا نظر شما دوستان راجع به دی وی دی رایتر های Teac چیه؟خیلی خوشحال میشم نظراتتون رو بدونم.چند نفر به من گفتند که جدیدا جای پلکستور رو گرفته و خیلی عالی اومده جلو.من خریدم به نظرم بد نیست.نظر شما چیست؟
ممنون

مارک خوبیه ! یه زمانی خیلی شاخ بود ؛ الانش رو نمی دونم !

dr.zhivago
2012/02/28, 21:32
پسر داییم داشت
یه دیسک که یه ترک کوچیک داشت و من خودم بارها ازش استفاده میکرم رو داخلش گذاشتیم و دستگاه زحمت کشید ، خورد و خاکشیرش کرد !
البته 7، 8 سال پیش بود

khorvash_110_bz
2012/02/28, 23:25
مارک خوبیه ! یه زمانی خیلی شاخ بود ؛ الانش رو نمی دونم !

سلام
ممنون از پاسخ شما دوست گرامی. من باهاش رایت کردم.بدک نیست.خیلی راحت و بی دردسر حتی در سرعت 16x رایت کرد.اسکن هم کردم کیفیت رایتش خیلی خوب بود.اسکن رو میزارم.

khorvash_110_bz
2012/02/28, 23:27
پسر داییم داشت
یه دیسک که یه ترک کوچیک داشت و من خودم بارها ازش استفاده میکرم رو داخلش گذاشتیم و دستگاه زحمت کشید ، خورد و خاکشیرش کرد !
البته 7، 8 سال پیش بود
سلام
ممنونم که جواب دادید دوست عزیز.شاید به خاطر دور گرفتن های ناگهانیش باشه.جدی میگم مال منم همینطوره.خیلی سریع دور موتورش بالا میره و یا پایین میاد.از لایتون و رایترهای دیگه یکم سریعتره.

ya30n
2012/02/28, 23:39
خواهش میکنم ! منتظریم !
اون زمان من یادمه یکی از دوستام مغازه داشت ! یه رایتر Teac خرید 70 تومن ! نوشته بود عمر مفید 1000 بار رایت ، دوسته من نزدیک 3000 تا باهاش رایت کرد ! پول دستگاه که هیچی ! اجاره مغازش رو هم در می اورد !

khorvash_110_bz
2012/02/29, 10:52
سلام
اسکنی از دیسک تی گیت با مدیای TTH02 رایت شده با رایتر Teac با سرعت 8X

8133

اسکنی از دیسک تی گیت دوباره با همان مدیای TTH02 رایت شده با رایتر Teac با سرعت 16X اینبار:

8134

به نظر من میشه روش حساب کرد. در مورد تست کیفیت نظراتتون رو خوشحال میشم بدونم.ممنون.

khorvash_110_bz
2012/02/29, 11:02
خواهش میکنم ! منتظریم !
اون زمان من یادمه یکی از دوستام مغازه داشت ! یه رایتر Teac خرید 70 تومن ! نوشته بود عمر مفید 1000 بار رایت ، دوسته من نزدیک 3000 تا باهاش رایت کرد ! پول دستگاه که هیچی ! اجاره مغازش رو هم در می اورد !

سلام
دوست عزیز اسکنها رو در بالای این پستی که دارید ملاحظه می فرمایید گذاشتم. جدا!! اینقدر Teac خوب بوده؟ امیدوارم الان هم همینطور باشه.این آقا خیلی توصیه کرد بخرمش گفت شونه به شونه پلکستور داره میاد جلو و جدیدا از پلکستور هم بهتر شده.!! اسکنها که نشون می ده کارش بد نیست.نظر شما رو هم خوشحال میشم بدونم. علاوه بر این اسکنها هم هر اسکن جدید که گرفتم از رایتش میزارم.

ya30n
2012/02/29, 12:38
اسکن ها که یه دستگاه خوب رو نشون میده ! ولی در کل کارایی دستگاه به نحوه ی استفاده ی خودتون از اون ربط داره !
خیلی ها برای جا زدن در دی وی دی درایو ، درش رو فشار میدن ! این خیلی برای دستگاه مضر هست ! و همچنین از دی وی دی های مشکل دار و ... !
در کل امید وارم که موتورش بچرخه برات !

khorvash_110_bz
2012/02/29, 14:14
اسکن ها که یه دستگاه خوب رو نشون میده ! ولی در کل کارایی دستگاه به نحوه ی استفاده ی خودتون از اون ربط داره !
خیلی ها برای جا زدن در دی وی دی درایو ، درش رو فشار میدن ! این خیلی برای دستگاه مضر هست ! و همچنین از دی وی دی های مشکل دار و ... !
در کل امید وارم که موتورش بچرخه برات !

سلام دوست عزیز
ممنون که با حوصله جواب پست های من رو دادید.خیلی ممنون.منم امیدوارم رایتر خوبی باشه. قبل این الجی داشتم، جالب نبود خیلی. کاملا درسته.نحوه استفاده خیلی مهمه.خدا را شکر من خوب با دستگاه رفتار می کنم ولی زیاد رایت می کنم. باز هم اگه با دی وی دی های دیگری غیر از تی گیت باهاش رایت زدم حتما اسکنش رو میزارم تا دوستان دیکه هم استفاده ببرند.

ya30n
2012/02/29, 20:44
سلام دوست عزیز
ممنون که با حوصله جواب پست های من رو دادید.خیلی ممنون.منم امیدوارم رایتر خوبی باشه. قبل این الجی داشتم، جالب نبود خیلی. کاملا درسته.نحوه استفاده خیلی مهمه.خدا را شکر من خوب با دستگاه رفتار می کنم ولی زیاد رایت می کنم. باز هم اگه با دی وی دی های دیگری غیر از تی گیت باهاش رایت زدم حتما اسکنش رو میزارم تا دوستان دیکه هم استفاده ببرند.

خواهش میکنم پسر ! وظیفست !
من وقتی با PC کار میکردم ! یه گیگایابت ، الجی ، سامسونگ و اسوس منفجر کردم ! اسوس از همشون بهتر بود ! تا یه دی وی دی رایتر سونی خریدم ! اونم بدک نبود ! ولی از مدل هایی که راضی بودم ، پایونیر و Liton بود !
لانم به Panasonic دارم که معرکست و یه Plextor که اجالتا خوبه !

Beni7192
2012/02/29, 21:01
من وقتی با PC کار میکردم ! یه گیگایابت ، الجی ، سامسونگ و اسوس منفجر کردم ! اسوس از همشون بهتر بود ! تا یه دی وی دی رایتر سونی خریدم ! اونم بدک نبود ! ولی از مدل هایی که راضی بودم ، پایونیر و Liton بود !
کلا همه ی برند ها رو داشتین!

khorvash_110_bz
2012/03/01, 13:00

سلام.قربان شما.لطف دارید.
این پاناسونیک همون ماتشیتا نیست؟اگه هست که عالیه. من رایتر لپتاپی ماتشیتا داشتم.مرگ نداشت لامصب.هیچیش نمیشد!!
اسکن از دیسک سمارت بای با مدیای ProdiscS05 رو هم که امروز زدم با این Teac براتون میزارم.

8198

به نظرم خوب بوده ولی تی گیت بهتر بوده.نظر شما چیست؟

ya30n
2012/03/01, 21:55
سلام.قربان شما.لطف دارید.
این پاناسونیک همون ماتشیتا نیست؟اگه هست که عالیه. من رایتر لپتاپی ماتشیتا داشتم.مرگ نداشت لامصب.هیچیش نمیشد!!
اسکن از دیسک سمارت بای با مدیای ProdiscS05 رو هم که امروز زدم با این Teac براتون میزارم.

8198

به نظرم خوب بوده ولی تی گیت بهتر بوده.نظر شما چیست؟

چرا پاناسونیک همونه ماتشیتا هست !
بابت پیگیری این پست هم ممنون ، در کل تی گیت کیفیتش خیلی خوبه ! ولی یه خورده بالا ، پایین یودن نمودار ها خللی توی کار ما ایرانی جماعت ایجاد نمیکنه !< ما رنج دوران برده ایم> :دی !
یه زمانی همین سی دی های پیرینکو رو وقتی توی دستگاه میزاشتم توی سرعت های بالا ، لیبل روی سی دی کنده میشد :دی !
.
یه خاطره دیکه برات تعریف کنم !
یه سی دی رایتر سامسونگ داشتم ! از اونا که یه دکمه ی گرد ه چراغ دار داشت ! یه بار یه سی دی که ترک داشت رو توش گزاشتم ! بعد جلو میز کامپیوتر طبق معمول با صندلی شروع به تک چرخ زدن کردم ! یه هو صدایی اومد که تو کل عمرم هنوز که هنوزه نشنیدم رو شنیدم ! تک چرخم به بک فلیپ تبدیل شد ! جالبش این بود که نفهمیدم صدای چی بود ! بعد اومدم سی دی رو دربیارم دیدم نیست ... :دی !(دوم دبیرستان بودم )

khorvash_110_bz
2012/03/02, 09:47
چرا پاناسونیک همونه ماتشیتا هست !
بابت پیگیری این پست هم ممنون ، در کل تی گیت کیفیتش خیلی خوبه ! ولی یه خورده بالا ، پایین یودن نمودار ها خللی توی کار ما ایرانی جماعت ایجاد نمیکنه !< ما رنج دوران برده ایم> :دی !
یه زمانی همین سی دی های پیرینکو رو وقتی توی دستگاه میزاشتم توی سرعت های بالا ، لیبل روی سی دی کنده میشد :دی !
.
یه خاطره دیکه برات تعریف کنم !
یه سی دی رایتر سامسونگ داشتم ! از اونا که یه دکمه ی گرد ه چراغ دار داشت ! یه بار یه سی دی که ترک داشت رو توش گزاشتم ! بعد جلو میز کامپیوتر طبق معمول با صندلی شروع به تک چرخ زدن کردم ! یه هو صدایی اومد که تو کل عمرم هنوز که هنوزه نشنیدم رو شنیدم ! تک چرخم به بک فلیپ تبدیل شد ! جالبش این بود که نفهمیدم صدای چی بود ! بعد اومدم سی دی رو دربیارم دیدم نیست ... :دی !(دوم دبیرستان بودم )
سلام دوست من
آقا خواهش می کنم.کاری نکردم بابا. آره راست می گی شما. در ایران متاسفانه اغلب مدیا ها تقلبی هستند. انتظار بیشتر از این نمیشه ازشون داشت. ولی این ماتشیتا واقعا عالی بود.دمش گرم.جدی می گی؟ اینجور سی دی خورد و خاک شیر شد تو سامسونگ؟ راستی این سامسونگ های tsst چطورند؟ 2 ساله که سامسونک و توشیبا با هم کار می کنند. یکی از دوستام داره میگه عالیه. اپتیکش توشیباست بقیه چیزا سامسونگه.الجی که خیلی جالب نبود. ولی سامسونگ رو نمی دونم.
بازم ممنون که توجه دارید به من.

ya30n
2012/03/02, 13:17
سلام دوست من
آقا خواهش می کنم.کاری نکردم بابا. آره راست می گی شما. در ایران متاسفانه اغلب مدیا ها تقلبی هستند. انتظار بیشتر از این نمیشه ازشون داشت. ولی این ماتشیتا واقعا عالی بود.دمش گرم.جدی می گی؟ اینجور سی دی خورد و خاک شیر شد تو سامسونگ؟ راستی این سامسونگ های tsst چطورند؟ 2 ساله که سامسونک و توشیبا با هم کار می کنند. یکی از دوستام داره میگه عالیه. اپتیکش توشیباست بقیه چیزا سامسونگه.الجی که خیلی جالب نبود. ولی سامسونگ رو نمی دونم.
بازم ممنون که توجه دارید به من.
خاک شیره خاک شیر !
والا من چند وقط پیشا برای خونه یه سامسونگ خریدم ! به نظرم Liton خیلی بهتر بود ، برای همین تعویض کردم ! سرعت رایت و لود Liton بالا تر از سامسونگ بود ! الیته با برنامه تست نگرفتم ، همینطور چشمی و تجربی به این واقعیت پی بردم !

khorvash_110_bz
2012/03/03, 22:45
سلام دوستان
یک اسکن دیگه گذاشتم از دی وی دی تی گیت با مدیای TTH02 رایت شده با این Teac ولی اینبار با سرعت 20X رایت شده.نظرتون چیه؟

8342

8343

ya30n
2012/03/04, 00:06
سرعت 20 :دی ! خیلی خوبه ! اقا دستت درد نکنه !

khorvash_110_bz
2012/03/05, 10:16
سرعت 20 :دی ! خیلی خوبه ! اقا دستت درد نکنه !
سلام دوست من
آره سرعت 20 زدم فکر نمی کردم خوب بزنه.ولی خوب رایت کرد.گمونم میشه به Teac اعتماد کرد.

agh2ir
2012/04/21, 22:31
سلام

1)Plextor
2)Liteon
3)Sony
4)HP
.
.
.
n-2)Asus (خاطره ی بد )
n-1)Samsung (حالم رو گرفته و واقعا مفت بهم بدن نمی بندم رو سیستمم)
n)Pioneer (اشکم رو در آورده ، اعصابم رو خورد کرده چهار مورد)

Castiel
2012/04/21, 22:36
سلام

1)Plextor
2)Liteon
3)Sony
4)HP
.
.
.
n-2)Asus (خاطره ی بد )
n-1)Samsung (حالم رو گرفته و واقعا مفت بهم بدن نمی بندم رو سیستمم)
n)Pioneer (اشکم رو در آورده ، اعصابم رو خورد کرده چهار مورد)

چرا پایونیر اعصابتون را خورد کرده, من خودم پایونیر دارم و کاملا راضی هستم
چه مدلی دارید؟

agh2ir
2012/04/22, 08:26
چرا پایونیر اعصابتون را خورد کرده, من خودم پایونیر دارم و کاملا راضی هستم
چه مدلی دارید؟

من برای خودم و 4 تا از دوستام پایونیر گرفتم ، همشون در طول 6 ماه اول خراب شد دادم گارانتی یه نو بهم دادند و نوشونم بردم فروختم (اون زمان که تازه دی وی دی رایتر اومده بود و قیمتش 60-70 بود)

به جز اون قضیه یکی دو بار هم تازگی بهش بر خوردم بعضی از دیسک ها رو نمی خونه و اذیت می کنه

HadiMax
2012/04/24, 11:39
AsusوLG خیلی خوبه واقعا
اینایی که میگم توصیه میکنم نخرید..خیلی زود خراب میشن
suzuki-sony-samsung

ya30n
2012/04/24, 12:09
AsusوLG خیلی خوبه واقعا
suzuki-sony-samsung
سوزوکی مگه هنوز هست ؟ من خیلی وقته ندیدم !

HadiMax
2012/04/24, 12:37
آره بابا من تو شمال کشور رفته بودم دیدم هنوز همچنان دارن به مردم قالب میکنن

khorvash_110_bz
2012/04/26, 08:49
سلام
مزخرفتر از سوزوکی تو عمرم ندیدم.دشمن خونیشم!! کجا میفروشن برم مغازه رو منفجر کنم؟

Hessam
2012/04/26, 20:58
من Plextor دارم و سال پیش 70 هزار تومن خریدم! عالیه عالی!
البته زیاد استفاده نمی کنم. ولی در کل عالیه!

metall_hero
2012/05/11, 08:06
من 3 تا wirter دارم 2 تاش LG ان یکی هم Liteon که جدید خریدم
جفت LG هام اصلا به درد نخورد به یه سال نکشیده خراب شد
ولی چند رو پیش یه لایتون خریدم به حساب اینکه یه رایتر معمولی و سادست وقتی اوردم خونه
دیدم چه قدر امکانات داره نسبت به قیمتش باورم نمیشد
برای مثال یه قابلیت داره به نام Label Tag میتونی روی دی وی دی (طرفی که دیتا رایت میشه) با لیزر اسم دی وی دی رو چاپ کنی (پدرم در اومد تا امتحان کردم) ولی جالب بود
یکی گزینه دیگه هم Smart Burn هست که میتونه دی وی دی شما رو بسوزونه (دی وی دی هایی که دوست ندارید اطلاعاتش دیگه قابل ریکاوری یا خوندن باشه)

Yaser_Aramesh
2012/05/11, 08:20
ولی چند رو پیش یه لایتون خریدم به حساب اینکه یه رایتر معمولی و سادست وقتی اوردم خونه
برای مثال یه قابلیت داره به نام Label Tag میتونی روی دی وی دی (طرفی که دیتا رایت میشه) با لیزر اسم دی وی دی رو چاپ کنی (پدرم در اومد تا امتحان کردم) ولی جالب بود
یکی گزینه دیگه هم Smart Burn هست که میتونه دی وی دی شما رو بسوزونه (دی وی دی هایی که دوست ندارید اطلاعاتش دیگه قابل ریکاوری یا خوندن باشه)
لطفا مدل رایتر Liteon ات رو بگو
چند گرفتی ؟؟

metall_hero
2012/05/11, 08:38
لطفا مدل رایتر Liteon ات رو بگو
چند گرفتی ؟؟
رایتر رو 32 گرفتم اینم مدلش :
ATAPI iHAS524 B
توی اینترنت به لایتون 524 معروفه

dr.zhivago
2012/05/11, 09:47

روی چه نوع دیسکی لیبل زدید ؟

metall_hero
2012/05/11, 10:21
روی چه نوع دیسکی لیبل زدید ؟

من بازم میگم اشتباه نکنید LightScribe نیست ها ا اا ا ا اا ا ا .....
روی سمتی که دیتا رایت میشه میتونید متن رو لیزری چاپ کنید

دی وی دی معمولی پرینکو ولی باید از نوع DVD_R و یا DVD+R باشه

dr.zhivago
2012/05/11, 10:23
یعنی دیسکو برنمیگردونی که رو اونطرفش لیبل بزنه ؟

عکسی چیزی داری بذاری ببینیم چطوره کارش ؟
البته اگه زحمتی نیست

metall_hero
2012/05/11, 10:37
9773

به دلیل ریز بودنش و اینکه باید زاید جلو میبردم دوربینو و فوکوس خوب نمیکرد و......
بهتر از این نشد عکسش
ولی اینو بگم که درشتر هم چاپ میکنه من ریز زدم میتونید با هر نوع فونتی و سایزی بزنید

khorvash_110_bz
2012/05/11, 21:58
9773

به دلیل ریز بودنش و اینکه باید زاید جلو میبردم دوربینو و فوکوس خوب نمیکرد و......
بهتر از این نشد عکسش
ولی اینو بگم که درشتر هم چاپ میکنه من ریز زدم میتونید با هر نوع فونتی و سایزی بزنید

روی سی دی هم میزنه فقط مختص دی وی دی نیست.در ضمن حتما باید از نروی خودش استفاده کنید چون حاوی نرم افزار لیبل تگ هست.اگر از نرو های دیگه می خواهید استفاده کنید باید برید تو سایت لایتون و نرم افزار لیبل تگش رو جدا واسش دانلود کنید.در کل بامزست.منم دارم این درایو رو ولی کیفیت رایتش مثل لایتونهای 22x نیست.تو اسکن نرو به قدرت اونها نتونسته رایت کنه.

s@j@d
2012/05/24, 08:35
Sony قدیم ها خیلی خوب بود،من یکیش را حدود 4 الی 5 سال پیش خریدم که تا پارسال برام کار کرد،پارسال هم یک دونه Liteon خریدم که ازش اصلا راضی
نیستم،یک جورایی انگار نازپروردست،اما تعریف Plextor را زیاد شنیدم،قیمتش هم که بالاتر از بقیه برندهاست،راستی از دوستان کی CD رایتر های یاماها
یادشه؟

سلام منم 2 تا دی وی دی رام ال جی و 1 ایسوس حدودا 10 سال دارم که واقعا عالین خدایی میگم که هنوزم هر سه تاشون رو سیستمم دارن مثل مرد کار میدن. حدود 2 سال هم هست که یه دی وی رایتر لایت اسکربپ ال جی دارم واقعا حرف نداره . خدایی خیلی راضیم ازشون .
با لایتون و پایونر هم کار کردم تسمه شل میکنه بعد از دو سه سال .

از یاماها هم به خوبی یادمه . خیلی حرفه ای بودن . یادمه سی دی رام معمولیش رو می خواستم بخرم 150 ولی مشکل اقتصادی ....
با تشکر

s@j@d
2012/05/24, 08:52
خیلی از این درایوها تولید شرکت های مشابهی هستند.
تو همین مقایسه ای که دوستمون لینکش رو گذاشت هم مشاهده می کنید که درایوها از نظر ظاهری خیلی شباهت دارند.
مثلا به احتمال زیاد Suzuki, Teac, Hp رو Lite-on می سازه. پس اگر اشکالی رو در یکی از اینها دیدین احتمالا تو مدل ساخت برندهای دیگه هم اون ایراد وجود داره.

من این مطلب رو لایک می زنم

s@j@d
2012/05/24, 09:21
AsusوLG خیلی خوبه واقعا
suzuki-sony-samsung

مطلب شما رو هم لایک میزنم . من که دقیقا موافقم .
من خیلی با دی وی دی رام ها و رایتر ها کار کردم . حتی شده دو سه تا سیستم دقیقا یکسان رو کنار هم گذاشتم و رو هر کردم یه دی وی دی رایتر گذاشتم و به صورت عملی و علمی تجربه کردم . تو این کارایی که من کردم ال و ایسوس خدایی خدایی خدایی خیلی بهتر از بقیه بودن البته این فقط نظر شخصی منه که تجربه کردم .
با تشکر

ROG
2012/08/10, 17:14
من پایونیر دارم خیلی هم ازش راضیم

mma
2012/08/13, 15:58
سلام
منم یه پایونیر و یه سونی اکسترنال دارم
یه دونه ال جی مال 8 سال پیش هم دارم واقعاخوبه
یه سامسونگ هم دارم ماشاءالله 1 دی وی دی رو زد ترکوند بعد وقتی تمیزش کردم هر وقت سیستم بالا میومد خودش واسه ی دل خودش باز و بسته میشد خلاصه منم پورتش رو کشیدم و الآن اعصاب راحتی دارم
در ضمن این پایونیری که دارم وقتی داخلش دیسک میزاری انگار نشستی رو موتور هواپیما
اگر یک چیز رو دقت کرده باشین هیچکس از ایسوس بد نگفته

من حالم از سامسونگ بهم میخوره مبنای این شرکت اسکی رفتن از تکنولوژی شرکت های دیگست

ROG
2012/08/13, 16:38
من هم رو سیستم قبلیم سامسونگ داشتم
تقریبا می تونم بگم افتضاح بود.درش که کج باز میشد صداشم خیلی بلند بود.فقط چون ارزونه فروشش زیاده

XeniX
2012/09/07, 18:13
Liteon 24x
نسبت به قیمتش کیفیتش بدک نیست.

THE DARK KNIGHT
2012/09/18, 11:39
من lg دارم خیلی ازش راضی ام...

expellite
2012/09/29, 17:39
مال من Liteon هست ولی اصلا ازش خوشم نمیاد!

VSH-Katana
2012/09/30, 08:15
با اینکه الان دیگه tdk ندارم ولی اگه میبود تو نظر سنجی اونو میزدم راستی فک نکنم دیگه پیدا شه تو ایران ولی اگه یکی دید به ما خبر بده به یاد روزای گذشته دو باره یکی بگیرم

Osuk
2012/10/04, 00:28
سلام
انتخاب برند نوری اون قدر هم سخت نیست
از بین Asus , Sony , Pioneer هم کدوم ارزون تر بود و رنگش به رنگ کیس تون میخورد همون خوبه لول (اینم نظر کارشناسی بنده)
البته منظورم اینه که اگر مثلا هم در رنج قیمت 25-40 بودن اون قضیه بالا درسته . اگر اختلاف قیمتشون زیاد بود خب حتما اون گرونه قوی تره !!!
در مورد بلوری هم به نظرم Pioneer از بقیه سر تر هست !
به قول این غربی ها :
The choice is yours !!
یاحق

amirad
2012/10/04, 00:31
دیگه dvd rom & dvd writer مثل فلاپی درایو ها تو کامپیوتر میره که نسلش منقرض بشه.
با اومدن فلاش رام دیگه خیلی کاربردش کم شده.
من از پارسال که dvd writer HP روی سیستمم رو با یه لگد به خاطر 2 سال عذابی که بهم داد انداختم تو کوچه و جاش یک پایونیر خریدم تا الان شاید یک دی وی دی رایت کردم.
بدون تعارف بهتون می گم سامسونگ نخرید ، ال جی نخرید ، سونی نخرید فقط و فقط پایونیر (مواظب باشین remark نباشه چون این بلا چند بار سرم اومده) و پلکستور بعدش ایسوس.
تو طول تاریخ ! سی دی رام های ایسوس ماه بودن بعدا سی دی رایتر های لایت آن عالی بودن ولی تو دی وی دی رایتر فقط همون سه تایی که گفتم.

artdexigner
2012/10/04, 09:32
يه درايو liton دارم كه خيلي ازش راضيم
قبلا درايوهاي سوزوكي، سامسونگ و گيگابايت داشتم و امتحان كردم
اما هيچ كدوم ازونا به خوبي لايتون نبوده ن
خدا پدر سازنده شو بيامرزه

Yaser_Aramesh
2012/10/04, 11:28
حالا هم dvd rom ام مشکل داره و هم dvd rw ام ! هر دو از برند teac !

Dvd rom مدل dv-516gb-000 هست و دیسک هایی رو که توش میندازم رو میشکونه ! البته بعد از اینکه صدای خرخر بلندی میده 5 ثانیه وقت دارم تا دکمه رو بزنم تا دربش باز بشه ! اگه تو 5 ثانیه نزنم دیسک میشکنه !

Dvd rw هم که مدل dv-w520gs-002 از همین دیروز شروع کرده به اذیت کردن.صدای بلندی رو برای چند ثانیه منتشر میکنه بعد از این که دیسک میزارم توش.همینطور وقتی میخوام دیسک رو دربیارم باید چندین بار دکمه رو فشار بدم تا دربیاره !

khorvash_110_bz
2012/10/12, 22:02
سلام
من نظر شخصی خودم و تجربه خودم را در مورد دی وی دی رایتر می خواهم بنویسم. به نظر من هیچ دی وی دی رایتری در دنیا به پای ماتشیتا ( پاناسونیک ) نمیرسه.محشره.معرکه است.مرگ نداره لامصب!!به قدری از این درایو خیر دیدم که حد و حصر نداره. اطلاعاتی که روی پرینکو قرمز ( مزخرفترین دی وی دی حتی از مشکی هم بدتره ) 8 سال پیش باهاش رایت کردم هنوز بدون مشکل قابل دسترسه ولی همین پرینکو قرمز که 8 سال پیش با پلکستور روش رایت کرده بود یکی از فامیلها غیر قابل خوندن شده بود. درسته خیلی گرونتره ولی محشره. این نظر و تجربه شخصی من هستش.

Yaser_Aramesh
2012/10/12, 22:14
به قول این غربی ها :
The choice is yours !!

منو یاد جیگسا انداختی تو اره ! آخ که چقدر لذت میبردم وقتی صداش رو میشندیم ! همیشه یا می گفت The Choice is yours یا Make your choice !

iranmanoto
2012/10/21, 00:59
من هم Pioneer دارم هم asus
باید بگم که asus یه چیز دیگست
چون dvd cd خش دارو میخونه
ولی Pioneer نه!

YGH
2012/10/21, 22:28
دی وی دی رایترم نابود شد. Lite-On بود. درش دیگه باز نمیشه.
به جاش یه Plextor خریدم. فکر کنم الان بهترین باشه.

raminsoft
2012/11/16, 09:11
من هم یک Pioneer و هم یک Suzuki دارم ، به جرات میگم suzuki اصلا کم نیاورده ولی اگر یکم DVD یا CD خش داشته باشه یا اینکه با سرعت بالا رایت شده باشه اصلا توی Pioneer قابل نمایش نیست

agha_mohammad
2012/11/21, 16:43
من قبلا یه سی دی رام ت د کا خریدم هنوزم سالمه خداروشکر و برای خونه استفاده میکنم که ازش خداروشکر راضی ام چند ساله دارمش شاید ده ساله از پاساژ پایتخت خریدم و هم دوتا دی وی دی رایتر پلکستور دارم که عالی هستن ای سوز هاهم عالی هستن اما از سامسونگ و ال جی خوشم نمیاد سونی هم بد نیست قدیما یه مارک بود به اسم ......یادم نیست اوناهم خوب بودن همین:-"

Roz6710
2012/12/10, 09:55
فعلا مارک های Plextor و HP بورس بازار اینجا هستند و من خودم Plextor گرفتم فکر میکنم بسته به برندش جنس عالی داشته باشه چون تفاوت قیمت محسوسی هم با مدل های دیگه داره!:D

sh_2500K
2012/12/14, 18:46
سلام دوستان من پایونییر fx دارم راضی ام بد جوور.

goyban
2012/12/25, 22:31
دوستان یه سوالی داشتم
چند سال پیش من از یه رایتر استفاده میکردم که اصطلاحا بهشون میگفتیم زنبوری یادم نمیاد چرا :دی
و روزی حدود 500 تا رایت باهاش انجام میدادیم و چیزیش هم نمیشد شما نمیدونید برند این درایو چی بود؟ و آیا هنوز هم هست؟
و من الان دو تا لایت ان دارم و خیلی دستگاه خوبی بوده!

ghadami2005
2012/12/25, 23:02
teac دارم یکسال داره کار میکنه.فوق العادست

hp 1270 هم دارم که خراب شد گذاشتم کنار
یه سامسونگ/توشیبا هم دارم الان که اینم خیلی خوبه
ولی teacیه چیز دیگست

Dark Bloo
2012/12/25, 23:05
مطمئنا هیچی اون سوزوکی های قدیمی نمیشه که برای داپلیکیتور ازش استفاده میکردن
من خودم یه ide اش رو زا رو داپلی باز کردم
رایتر بود ولی من به عنوان رام ازش استفاده میکردم
هرچی هم توش میذاشتم میخوند
برعکس پایونیر قرطی که برای هر دی وی دی یه بامبول درمیاورد
یه بار میخوند یه بار نمیخوند
دورش کند بود
ولی سوزوکی واقعا سوزوکی یود

goyban
2012/12/25, 23:22
یعنی زنبوری ها سوزوکی بودن؟
قیمتی بین ۷۰ تا ۱۰۰ داشتن تو سال ۸۷

ghadami2005
2012/12/27, 20:55
بچه ها کسی cd writer های YAMAHA رو یادشه؟ خیلی خر کار بودن.

دی وی دی رایترشو من ندیدم . کسی خبری ازش نداره؟

HadiMax
2012/12/27, 22:06
سونی داشتم آشغال به تمام معنا بود،سوزوکی وسامسونگ, اچ پی هم دسته خیلی ها دیدم که تو همون چند روز اول نابود میشن و اول از همه تسمه شون از بین میره
فقط میتونم بگم بهترینش LG و ASUS , Plextor هستن... توی سرعت هم بنچمارک های ال جی از همه بیشتره
البته خودم 2-3 ساله ASUS 24X 24B1ST دارم خیلی هم راضی هستم ..فقط به خاطر گرمای سیستم تسمش شل شده..وگرنه خش دار ترین CD هارو میخونه
دیگه خودتون حتمن سی دی رام هاشو یادتونه دیگه..مرگ نداشت

No One
2013/07/02, 07:09
دوستان کــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــمک من بین سه تا مارک برا درایو نوری گیر کردم هر سه تاش سخته این جور که من تو کامنتها و نظرسنجی خوندم این سه تا مارک خیلی خوبه PIONER
من با این دو تا موافقم شما بین این دو تا کدومو انتخاب میکنین ؟
LGیا PLEXTOR ?

Reza Eshraghi
2013/07/02, 07:25
دوستان کــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــمک من بین سه تا مارک برا درایو نوری گیر کردم هر سه تاش سخته این جور که من تو کامنتها و نظرسنجی خوندم این سه تا مارک خیلی خوبه PIONER
من با این دو تا موافقم شما بین این دو تا کدومو انتخاب میکنین ؟
LGیا PLEXTOR ?

الآن دیگه LG بدون پک و با گارانتی های متفرقه داره عرضه میشه که به نظرم خریدش ریسکه !!! پیشنهاد من همون پلکستور یا پایونیر هست !!!!
گرچه خودم سه تا LG دارم و بسیار با وفا هستند !!!!

No One
2013/07/02, 07:27
پایونر چه مدلی خوبه ؟ :d
قیمتشم لطف کنین بگین

Mamall
2013/07/02, 07:28
بین
LG و PLEXTOR من LG رو انتخاب می کنم
ولی خودم به شخصه Pioneer رو انتخاب می کنم=D>=D>

Reza Eshraghi
2013/07/02, 07:32
پایونر چه مارکی خوبه ؟

پایونیر خودش مارکه عزیزم !!!! مدل منظورته ؟!!!!!

No One
2013/07/02, 07:32
خیلی سخت شد b-(

No One
2013/07/02, 07:34
بله درسته ببخشید اشتباه تایپی بود

Overclocker
2013/08/08, 18:03
pioneer
liteon

old gamer
2013/08/08, 19:29
PLEXTOR PX-L890SA سه تاشو دارم

Castiel
2013/09/17, 11:22
PLEXTOR PX-L890SA سه تاشو دارم

یعنی واقعا نماد اشرافیت هستی امین جان!

old gamer
2013/09/17, 13:38
یعنی واقعا نماد اشرافیت هستی امین جان!
ای بابا . جناب مدیر چوب کاری نفرمایید عزیز دل. اشرافیت نیست لوازم کسب و کار و امرار معاش منه. واگر پلکستور نباشه هر سال باید رایتر جدید بخرم و کلی هم این بین dvd سوخته تحویل بگیرم. متوسط روزانه 10/20 تا رایت کنی به حرف من میرسی

iSteve
2013/09/23, 23:29
​هر چی میگردم هیچ مارک و برندی روی DVDرایترم نمیبینم! یک برچسب msi یا EVGA اگه کسی داره بده تا بچسبونم روش!:))
آقاحسام حداقل یک گزینه ی "دیگر" میگذاشتید تا دلمون خوش باشه که در نظرسنجی شرکت کردیم!

kenzo
2013/12/12, 11:03
به نظر من Plextor چون 3 ساله دارم استفاده می کنم خیلی ازش راضیم یادش بخیر 25 تومن خریدمش :)

jason123
2013/12/12, 12:56
من از سه برند suzuki و asus و sony استفاده میکنم. که البته به خاطر کمبود پورت IDE روی مادربورد الان فقط از سونی استفاده میکنم. دست دو خریدم یکم مشکل داره.

دلیل این که سه تا هستن هم اینه که ابتدا که سیستم رو خریدم فقط سوزوکی روش بود که سی دی رایتر بود و بعداً که به دی وی دی احتیاج پیدا کردم ایسوز رو خریدم ، اینم فقط دی وی دی رام بود گفتم من که دی وی دی رایت نمیکنم ، نمیخواد رایتر بگیرم اما بعداً دیدم احتیاج میشه. تا اینکه چند وقت پیش تو مغازه دوستم سونی رو دیدم و گرفتمش و شدن 3 تا

Viper95
2013/12/16, 14:30
من قبلا ASUS , SAMSUNG , LG داشتم ,

الان هم LG دارم , خیلیم راضیم :):)

m.J
2013/12/17, 07:55
من با خیلی هاشون کار کردم
ولی الان تنها چیزی که 2 ساله داره برام کار می کنه ونه لنزش ضعیف شده و نه سرعتش کم شده
lg هست

اول نمیخواستم lg بخرم و الان خیلی راضیم

MehrshaD
2013/12/23, 20:07
فقط Plextor ... یعنی اصن -۲ وزیها روانیشم این برند همه چیزاش خوبه 2 ساله داره برام سگ دو میزنه اصلاً آخ نگفته :D
البته بگم یه CD Writer LG دارم فکر کنم مال ۵ .۶ سال پیش باشه از روی سیستم قبلیم نگرش داشتم هنوز که هنوزه هم داره برام Write میکنه هم سی دی اجرا میکنه :D

Aliover
2014/02/27, 14:47
من ، هم ایسوس دارم هم سامسونگ.
ویژگی سامسونگ بی صدا بودنش و خواندن فوری دیسک ها بود.
این ایسوس کلا برعکسش بود.
الان درایو نوری سامسونگ م بازنشسته شده بعد از 5 سال و دیگه لنزش ضعیف شده و از کیس رفت بیرون.
سه سال پیش ایسوس هم بهش اضفه کردم که از اون وقت همین رو استفاده میکنم و ازش هم راضیم.
لنزش هم ضعیف نشده و مثل ساعت کار میکنه.(بزنین به تخته الان لنزش میپکه)=))

ABS92
2014/09/08, 11:01
من هم الان LG دارم و راضیم ازش.
قبلش یه سامسونگ 20X ساخت اندونزی داشتم که چون IDE بود دادمش رفت.واقعا عالی بود.اون موقع که خریدمش گرون ترین درایو بود.50 هزار حدود 5 یا شایدم 6 سال پیش خریدمش.تا همین حالا هم داره مثل بنز کار میکنه چون به آشنا داده بودم و دیده بودمش همین چند روز پیش.

M.GH
2014/09/08, 12:10
من که یه PIONER اصل دارم بالای 1000 تا DVD رایت کردم 7 ساله دارمش IDE هست.کامپیوتر قدیمیم به خاطر همین نگه داشتم که رایت کنه!!!
لب تاب دارم HP بعد 1 سال دیگه رایترش خراب شد!!!

aryaiee
2014/09/08, 12:19
من که یه PIONER اصل دارم بالای 1000 تا DVD رایت کردم 7 ساله دارمش IDE هست.کامپیوتر قدیمیم به خاطر همین نگه داشتم که رایت کنه!!!
لب تاب دارم HP بعد 1 سال دیگه رایترش خراب شد!!!
دوست خوبم لپ تاپ هستش
و رایتر های pc با لپ تاپ متفاوت هستش.از همه نظر.حتی ولتاژ ورودی پیکاپ و ...نوع کلاس لنز متفاوت هستش و به طبع عمر odd لپ تاپ با pc متفاوت هستش.این 2 رو مقایسه نفرمایید.pioneer یکی از بهترین برندهای odd هستش و بنده به شدت قبول دارمش.و کمترین خرابی رو توش دیدم

mustang GT
2014/09/08, 12:44
من HP دارم مدل 1060 ساتا
ازش راضیم 6سالی هست که داره کار میکنه.تنها بدیش صدای زیادش در مواقعی که دور میگیره!!!!
یعنی بدجور میره رو مخ!!!!بقیه چیزاش راضی کنندس. . . .

M.Ahmadi
2014/09/08, 15:22
اون pioneerهای قدیم بودن که 1000باشون رایت کردی من که یکی داشتم نمیگم بد بود ولی قد اسمش نبود الانم یه سونی دارم عالی نیست ولی خوبه.

daiv777
2014/10/30, 22:34
اقا فقط ایسوس
خداییش برند ایسوس ی چیز دیگه است تو اکثر لوازم و قطعات این برند واقعا خوش درخشیده

Ali Subi
2015/01/07, 16:34
سلام.
یه اسوز قدیم داشتم این قدر اذیت کرد که بیشتر از قیمتش خرجش کردم درست نشد همون 6 ماهه اول هم مشکل در خورده بود!
به لایتوون گرفتم حدود 5 سال پیش. الان فقط مشکل باز نشدن درب داره که بعد 5 سال و استفاده من که شاید ماهی 2 بار باز شه طبیعیه. رید و رایت و لیبل تگ رو به بهترین شکل ممکن انجام میده و تا حالا ذره ای مشکل نداشته. واقعا راضیم ازش.

homan300
2016/06/03, 17:05
منم با مارکایه سوزوکی ال جی لایتان و ایسوس کار کردم. سوزوکی که عینه جت صدا میداد. ال جی هم که بیشتره دیسکارو نمیخوند. الان لایتان و ایسوس دارم هر دوشم عالی کار میکنن.

homan300
2017/09/23, 23:56
رایتر خوب فقط ایسوس لنز قوی قدرت خوب همه چی تموم.

mamaly1991
2017/09/24, 20:15
به نظرم من بهترين مارك پايونيره بعدش ايسوس و ال جي دو مورد آخري كه گفتم با قيمت مناسب و عمر بالا همه جا پيدا ميشه البته ال جي مقداري كم شده جديدا

ولي به نظرم از نظر قدرت خوندن و رايت كردن هيچ كدوم از برند ها به پايونير نميرسند.

Mohammad
2017/09/24, 20:49
من دی وی دی رایتر های pioneer و LG داشتم و الان Liteon دارم. هر سه تا کیفیت قابل قبولی داشتن. از بین این سه تا بهترین رو LG انتخاب می کنم.

دی وی رام pioneer رو الان دارم و دی وی دی رایتر Pioneer رو قبلا داشتم ولی کلا درب (در) اون ها باز نمی شه و مشکل درب دارن با سوزن باز می کنم

جدیدا هم Liteon خریدم ولی تو موقع باز شدن، دربش شل باز می شه ولی سریع و موقع بسته شدن درب یه صدای خاصی میده (داخلش). ولی ال جی کیفیتش عالی بود و حتی وقتی خراب شد درش همچنان عالی باز می شد و مثل اینکه دیگه تولید نمی شه

پس من ال جی رو انتخاب می کنم با اینکه معلوم نیست و تحقیق نکردم که دی وی دی رایتر های هر برند رو خودشون تولید می کنن یا سفارش میدن به شرکت های تخصصی.

drjackool
2017/09/24, 22:26
سیت صات، سلام
مال من پایونیر هست که تسمه نداره و چرخ دنده ایه مشکل باز شدن نداره ولی هرچی توسایت پایونیر گشتم اصلا همچین مدلی رو نداشت نمیدونم قلابیه شاید ولی تالان که کار میکنه :-)

زیاد از DVD استفاده نمیکنم، بنظرم تا چند وقت دیگه باید کنار گذاشته بشه! کول دیسک ها جاشو گرفتن.

omidrez
2017/09/25, 01:04
من سامسونگ وپلکستور وپایونیر داشتم
بدون شک پایونیر وپلکستور حرف ندارن تو خوندن سرعت ولی تا الان 7سال یه دی وی دی رایتر سامسونگ گرفتم برام عالی کارکرد تازگیا به خرخر وتق و توق خورده تو خوندن dvd
پایونیر هایی که داشتم مدت 3ماه به این روز افتادن یکیش که اصلا سی دی توش ترکید خورد شد پلکستور 3سال برام کارکرد ولی سرعت این دوتا فراتراز سامسونگ بود
نمیدونم چی بگیرم نه ازاون مدل سامسونگ هست وهم پلکستور کمیاب پایونیر اعتمادی دیگه بهش نیست زیاد رایت و برنامه بازی نصب میکنم