PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره برای ساخت واتر کولینگ

kaka_peyman
2013/08/26, 22:33
سلام دوستان عزیز
من و دوستم می خوایم با چنین سیکلی و با استفاده از رادیات بخاری پراید و پمپ آکواریوم یه کولر بسازیم.
به نظرتون این سیکل جواب میده ؟
با تشکر
22726

Arsn
2013/08/26, 22:51
بله که میشه ! این سیکل شما چیزی نیست جز روال کلی ساخت واترکولرها ! پمپ آکواریوم را با پرتابه بالا بخرید !

فقط بلاک را میخواید چی کار کنید ؟؟؟؟

old gamer
2013/08/26, 22:54
شما هرنوع ایده ای بدی من میگم برو درسته. یعنی تجربه ی خوبیه. فقط یه مسئله ای هست... اون هیت بلاک روی CPU رو حتما باید بخری چون هیت بلاک ها داخلش یه پروانه هست و اونطوری که شما فکر میکنی نیست. اون قطعه باهاتون شوخی نداره شما هم با اون شوخی نکنید. کمکی خواستید من در خدمتم از این کارا زیاد کردم

shahidamlaki
2013/08/27, 00:40
بچه ها ما ایرانی هستیما خودمونو دست کم نگیریم

محصولات گرین رو ببینید ایرانی هست واقعا ترکونده هم توی ایده و خلق طرح های زیبای کیس و ... و پاورهاش هم که دیگه همه میدونن نیاز به تعریف نداره

ایشاالله ببینیم از درون بچه های سخت افزار مگ هم واتر کولر بیرون میاد یا نه
که اگر از من بپرسید میگم واتر کولر خوبش هم درمیاد ولی جدیت در کار و پشتکار می خواد حالا یا ما رو پشتیبانی کنه دولت یا نه مهم نیست ما ایرانی هستیم با همه جور تحریمی هم آب بندی شدیم بخصوص با اون تحریمی که می گفتن فلج کننده هست هم درگیر شدیم اتفاقا اون تحریم رو فلج کردیم ولی اون نه :دی

Castiel
2013/08/27, 10:37

محصولات گرین رو ببینید ایرانی هست واقعا ترکونده هم توی ایده و خلق طرح های زیبای کیس و ... و پاورهاش هم که دیگه همه میدونن نیاز به تعریف نداره

که اگر از من بپرسید میگم واتر کولر خوبش هم درمیاد ولی جدیت در کار و پشتکار می خواد حالا یا ما رو پشتیبانی کنه دولت یا نه مهم نیست ما ایرانی هستیم با همه جور تحریمی هم آب بندی شدیم بخصوص با اون تحریمی که می گفتن فلج کننده هست هم درگیر شدیم اتفاقا اون تحریم رو فلج کردیم ولی اون نه :دی

آقا جواد عزیز چرا این نظر را می دهید که اشتباه است؟!
کدام محصول گرین در ایران تولید می شود؟!

همه محصولات این شرکت از OEM های خارجی وارد کشور می شود و تنها کار بسته بندی و برچسب و دفترچه راهنما به زبان فارسی در کشور انجام می شود.

Dan
2013/08/27, 10:52
آقا جواد عزیز چرا این نظر را می دهید که اشتباه است؟!
کدام محصول گرین در ایران تولید می شود؟!

همه محصولات این شرکت از OEM های خارجی وارد کشور می شود و تنها کار بسته بندی و برچسب و دفترچه راهنما به زبان فارسی در کشور انجام می شود.
البته X3 استثناء هستش و خود گرین این کیس رو طراحی کرده. (البته همین هم در ایران تولید نمیشه)

Arsn
2013/08/27, 11:21

گرین صرفا یه OEM است ! همه محصولات گرین فقط برند گرین خوردند و اصلا ساخت ایران نیستند !

نیازی هم به زحمت ایشون نیست ! قبلا بارها واترکولر دست ساز تو ایران ساخته شده و اینکه کار سختی هم نیست !

همچین میگین ایرانی فکر کردم دارید درباره یه ملیت مریخی صحبت میکنید ! هر چی هم میکشیم از همین تحریم است ! دو تا دونه ساده اش (گوگل پلی + IOS store) را برداشتند ملت دارند پشتک میزنند !

old gamer
2013/08/27, 12:47
آقا من یه چیزی بگم؟ پراید در ایران تولید میشه هوراااااااااا
اون شهید بزرگوار اندکی تحت تاثیر جو مریخ قرار گرفتند شما سرزنش نکنید گناه داره

old gamer
2013/08/27, 13:10
البته X3 استثناء هستش و خود گرین این کیس رو طراحی کرده. (البته همین هم در ایران تولید نمیشه)
میعاد خان گفتی x3 یاد کولرمستر haf-x افتادم :D

kaka_peyman
2013/08/27, 13:17
در مورد بلاک به دلیل اینکه ساخت تانک مسی هزینه بر هست و دردسر بسیار داره تصمیم گرفتم که از یه صفحه مسی با ضخامت دو میلیمتر و شبکه ای از پایپ های مسی مطابق شکل استفاده کنیم مطابق شکل بالا. دوستان اهل فن به نظرتون کارایی خواهد داشت؟

واسه پمپ به دلیل اینکه حتما باید داخل آب باشه ناچارا باید یه آکواریوم کوچک براش بسازیم.
لوله ها هم به نظرتون 1/2 استفاده کنیم یا 1/4 ؟ به نظرتون چنین سیکلی پایدار هست و همیشه جریان خواهد داشت؟
و در انتها اینکه ایده ای برای بهتر شدنش دارید ممنون میشیم کمک کنید.

این پروژه فقط برای تست و تجربه هست و گرنه راحت میشه یدونه کولر انتک 920 خرید و گذاشت واسه سیستم

یا تشکر از همه دوستان

darkknight
2013/08/27, 13:41
اولا برای بلاک که صیقلی بودن یا نبودنش هم تاثیر داره(خمیر اهمییت بماند) شما میخواهید از یه صفحه 2 میلی متر استفاده کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟(دوست عزیز مس راحت خم میشه اصلا تحمل فشار رو در این ضخامت نداره)
چجوری میخواهید اینو به مادربرد وصل کنید این که سریع خم میشه حالا اصلا خم هم نشه ضخامتش خیلی کمه سریع داغ میکنه حالا اینم هیچی لوله های مسی رو چجوری میخواهید وصل کنید که تبادل گرمایی کامل باشه؟ اب یخ مگه استفاده کنید که جواب بده اونم بعید میدونم
در ضمن سطح تماس لوله با صفحه مسی بدلیل گرد بودن لوله خیلی کم هست باز اگه یه مکعب مانند رو که چندتا سوراخ برای عبور لوله مسی داره استفاده کنید امیدی به تبادل گرما هست تازه اونم باید خیلی دقیق سوراخ شه که فاصله زیادی بین لوله و مکعب خالی نمونه که با خمیر بشه این فاصله رو به صفر رسوند
در مورد پمپ هم من پمپ های تصفیه اب یا پمپ های اکواریوم که بیرون از اب هستن رو توصیه میکنم چون اینایی که شما میخواهید استفاده کنید فشار بالایی ندارند در نتیجه ممکنه ارتفاع مشکل ایجاد کنه
در مورد لوله ها هم بستگی به پمپ و لوله های مسی داره اگه بتونید با تبدیل لوله اصلی رو به دو لوله کوچیک تر قبل از بلاک و دوباره با تبدیلشون به یه لوله بزرگتر این کار رو انجام بدید مشکل کمتری برای خم کردن لوله های مسی پیدا میکنید
در کل هر چی بتونید پمپ رو در ارتفاع بالاتری نسبت به کل قطعات نصب کنید جریان اب بهتری خواهید داشت
من پیشنهاد میکنم یه استوانه شیشه ای بلند(تا بالای کیس مثلا)کوچیک(در حدی که پمپ بره داخل استوانه(گلدون های شیشه ای مثلا)
یا اگه نشد مثل این یکی بگید درست کنن براتون22736

kaka_peyman
2013/08/27, 14:50
ضخامت رو سه میل کنم خوبه ؟ آخه تانکر ساختن دردسر داره واسه بلاک و تو بوشهر انجام نمیدن وگرنه یه طرح خوب دارم واسش.
واسه پمپ هم بیرون آبی یافت نشد پس طبق گفته شما مخزن واسش میسازم.

22737

old gamer
2013/08/27, 15:09
شما که گوش نمیدی. گفتیم که بلاک رو باید آماده بخری. پمپ آب هم میتونی به دوستان بگی از تهران یا شهرای دیگه بخرن برات بفرستند. هوشمندانه کار کن نه خلاقانه.

kaka_peyman
2013/08/27, 15:43
آخه میخوام ارزون باشه الان بلاک زیر 300 ت گیر نمیاد !
پمپ رو به قول شما میشه جای دیگه خرید !

darkknight
2013/08/27, 15:50
این شکل شما که اب خیلی تماس پیدا نمیکنه تا خنک کنه بلاک رو باید یه فکری براش بردارید
ضخامت هرچی بیشتر باشه بهتره (البته روی قسمتی که با سطح پردازنده تماس داره اگه بتونید سطح تماس رو ببرید بالا خیلی بهتر هست(ضخامت روی سی پی یو رو باید تست کنید که نه خیلی نازک باشه که خم بشه نه خیلی کلفت باشه که دیر انتقال بده گرما رو)
مثلا سطح شیار دار باشه یا دندونه داشته باشه که اب خوب تماس پیدا کنه
حالا نحوه وصل کردن بلاک هم خودش داستانی هست باید ببینید برای کدوم سوکت میخواهید که مطابق همون پیش برید

darkknight
2013/08/27, 15:58
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.
ا (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)ینجوری منظورمه

darkknight
2013/08/27, 16:05
اینم لینک واتر پمپ هایی که گفتین یافت نشد:-t
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

old gamer
2013/08/27, 16:14
عوضش رادیات بخاری پراید 30 تومنه. حتما بلاک اصلی بخر دستساز نمیتونی درستش کنی اون قطعه خیلی مهم و حرفه ایه

darkknight
2013/08/27, 16:33
یه کار دیگه هم که ممکن هست خودم بعدا انجام بدم استفاده از اب اکواریوم بجای کولانت هست
دیگه نه رادیاتور لازمه نه مخزن اب تازه بخاری برای اکواریوم هم لازم نیست
البته باید اکواریوم به اندازه کافی بزرگ باشه که اگه 4 ساعت کامپیوتر روشن بود ماهی ها کبابی (آب پز منظورم بود)نشن
حالا اگه بلاک رو بیخیال بشید به نظر منم بهتره چون هزینه میکنید سختی میکشید بعد هم نتیجه دلخواه رو نمیده مگه اینکه چند تا بلاک درست کنید
البته به عنوان کسی که خیلی کیت و مدار و از اینجور چیزا درست کرده میگم
الان شما دارید روی کاغذ حساب میکنید بعد که میخواهید درست کنید به 100 تا مشکل بر میخورید که اصلا فکرش رو هم نمیکردید(کلا بیخیال بلاک:دی)
حالا اول برید با یه تراشکار صحبت کنید ببینید که میتونه اصلا چیزایی که شما میخواهید رو پیدا کنه یا نه؟(منظورم اینه که برید پیله شید برای بلاک شاید قبول کرد که مخزن دربیاره براتون)
شاید بتونه که خیلی از مشکلات حله
ترجیحا کسی رو پیا کنید که سرش خلوت باشه

kaka_peyman
2013/08/27, 16:37
اگه تا 100 ت بلاک پیدا شد میخرم.
پمپ هم که لینک عالیه مرسی از همگی.
روند پروژه رو جز به جز میزارم.
moli_ahmad
2013/08/27, 19:29
من هم یدونه ساخته بودم که اتفاقا پرفورمنس واقعا خوبی داشت .من فن cpu قدیمی اینتل که هیت سینک بلند و توخالی داشت رو استفاده کردم و با دو لوله مسی رو درش سوراخ ایجاد کردم و ارتفاع لوله ها رو هم یکسان نگرفتم واسه اب گرم و سرد دمای سی پی یو 2.8 سلرون رو از79 به 44 کاهش داد مخزن دست ساز هست و البته رادیات خوبی rx360
هر چی دنبال عکساش میگردم نیست البته خودشو و مخزن رو هنوز دارم

darkknight
2013/08/27, 21:01
اگه تا 100 ت بلاک پیدا شد میخرم.
پمپ هم که لینک عالیه مرسی از همگی.
روند پروژه رو جز به جز میزارم.
یه چیزی هم یادم امد میخواستم بگم
فن های استوک خود اینتل(قدیمی ها البته)که هیت سینک های بلندی داشتن بعضی هاشون وسطش استوانه مسی بود دورش از الومینیوم اگه بتونید یکی از اونا رو گیر بیارید و استوانه رو جداکنید و لوله ها رو توی اون قرار بدید بعد دوباره توی قسمت الومینیوم قرار بدید خیلی کارتون راحت تر میشه نسبت به اینکه بخواهید یکی خودتون درست کنید
البته بلاک در الویت هستش

darkknight
2013/08/27, 21:02
من هم یدونه ساخته بودم که اتفاقا پرفورمنس واقعا خوبی داشت .من فن cpu قدیمی اینتل که هیت سینک بلند و توخالی داشت رو استفاده کردم و با دو لوله مسی رو درش سوراخ ایجاد کردم و ارتفاع لوله ها رو هم یکسان نگرفتم واسه اب گرم و سرد دمای سی پی یو 2.8 سلرون رو از79 به 44 کاهش داد مخزن دست ساز هست و البته رادیات خوبی rx360
چجوری دما 79 بوده؟
2.8 حالت دیفالت بوده دیگه؟:D

تا چند اور کرده بودید؟
مال من تا 60 میرفت ولی 79 دیگه خیلی هست

shahidamlaki
2013/08/27, 22:03
حسام جان جدی می گید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!! :((

من فکر کردم گرین تولید ایران هست آخه کارخونه اش هم توی سلفچگان قم هست
اه اه اه اه اه اه اعصابم بهم ریخت منو بگو که گفتم یه چیز خوب داره ایران میزنه ها
آخه من نمیدونم این چیزای ریز میزه یعنی از فناوری هسته ای هم سخترن از فناوری لیزر و نانو و ******* و هزاران چیزی دیگر این چندتا قطعه زدن واقعا از همه اینها سخت تره ؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!

kaka_peyman
2013/08/28, 06:15
ممنون داداش اگه عکس بزارید خیلی خیلی ممنون میشم. بلاک رو نمیفروشید؟

kaka_peyman
2013/08/28, 06:17
عزیز فقط عجله نکن صبر رو حوصله خیلی مهمه
یه چیزی هم یادم امد میخواستم بگم
فن های استوک خود اینتل(قدیمی ها البته)که هیت سینک های بلندی داشتن بعضی هاشون وسطش استوانه مسی بود دورش از الومینیوم اگه بتونید یکی از اونا رو گیر بیارید و استوانه رو جداکنید و لوله ها رو توی اون قرار بدید بعد دوباره توی قسمت الومینیوم قرار بدید خیلی کارتون راحت تر میشه نسبت به اینکه بخواهید یکی خودتون درست کنید
البته بلاک در الویت هستش
تا اینجا خیلی شرمنده شما شما شدیم داداش.
خوشبختانه هیچ عجله ای ندارم. خودم هم دیدم تو یه سایتی این ایده هم خوبه حالا برم بازار ببینم میتونم فن گیر بیارم