PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل در RAM

New Mohammad
2013/08/26, 12:33
سلام
من قبلا 2 تا رم 2گیگ اپیسر باس 1333 داشتم با یه رم 4 گیگ اپیسر 1333 و سیستم بدون مشکل کار میکرد!
دیروز اون 2تا رم 2 گیگ رو با یه رم 4 گیگ اپیسر باس 1600 عوض کردم ، موقعی که انداختمش رو سیستم پشت سر هم کامپیوتر ریستارت میشد ، گفتم شاید مشکل از بالا بودن باس باشه و رفتم رم رو با یه رم اپیسر 4 گیگ باس 1333 عوض کردم و نتایج زیر حاصل شد :D

نکته : الان 2تا رم 4 گیگ اپیسر باس 1333 دارم که یکیشون قدیمیه(ساخت 2011) و یکیشون جدیده (ساخت 2013) ، قدیمیه که مشکلی نداره ولی این جدیده سرتا پا مشکله!!!
شرح مشکل: وقتی رم جدید رو به صورت تکی رو سیستم میذارم ، سیستم بوت نمیشه ، و پشت سر هم ریستارت میشه ، وقتی هم که اون رم 4 گیگ قدیمی خودم رو باهاش میبندم(یعنی هر دو رم رو مادربرد قرار میگیره) دیگه سیستم ریستارت نمیشه، ولی در عوض رو صفحه start windows فریز میشه ، ویندوز هم نمیشه روش نصب کنم!
ویندوزم هم 7 sp1 هستش!
مادربردم GigaByte P55-UD3L
CPU Corei3 540 3.06GHz

تایمینگ هر دو تا رم هم 9-9-9-24 هست
تو ستاپ که نگاه کردم فقط گزینه ی tRFC یکسان نبود!

Shayans
2013/08/26, 14:00
کلیدهای Win+R را همزمان فشار دهید سپس عبارت MdSched.exe را تایپ و اینتر را بزنید سپس عبارت Restart Now & Check for Problem را انتخاب تا سیستم مموری را چک کرده و خطاهای احتمالی را رفع کند.
به Control Panel رفته و روی System کلیک کنید در صفحه ی باز شده در سمت چپ بر روی گزینه ی Advanced System Setting کلیک کرده و در پنجره ی باز شده در همان سربرگ Advanced بر روی گزینه ی Setting در پایین کلیک کنید حال در قسمت Write debbuging information در کشوی موجود گزینه ی (Small memory dump (256 را انتخاب و همه ی پنجره های موجود را OK کرده و سیستم را یکبار رستارت نمایید تا دیگر با این پیغام مواجه نشوید.

New Mohammad
2013/08/26, 14:49
کلیدهای Win+R را همزمان فشار دهید سپس عبارت MdSched.exe را تایپ و اینتر را بزنید سپس عبارت Restart Now & Check for Problem را انتخاب تا سیستم مموری را چک کرده و خطاهای احتمالی را رفع کند.
به Control Panel رفته و روی System کلیک کنید در صفحه ی باز شده در سمت چپ بر روی گزینه ی Advanced System Setting کلیک کرده و در پنجره ی باز شده در همان سربرگ Advanced بر روی گزینه ی Setting در پایین کلیک کنید حال در قسمت Write debbuging information در کشوی موجود گزینه ی (Small memory dump (256 را انتخاب و همه ی پنجره های موجود را OK کرده و سیستم را یکبار رستارت نمایید تا دیگر با این پیغام مواجه نشوید.

ممنون از راهنماییت دوست خوبم
یه مشکلی هست و اونم اینه که وقتی رم جدید رو تکی رو سیستم میذارم ؛ سسیستم فقط ریستارت میشه و وقتی هردو رم رو میبندم سیستمم قبل از اینکه لود بشه هنگ میکنه و هیچ چیزی کار نمیکننه ، ویندوز هم نمیشه روش نصب کرد وقتی هر دو رم رو سیستم باشن!!!

th e nd
2013/08/26, 15:53
رم جدید و قدیمی رو هر کدوم رو مجزا روی یک سیستم دیگه امتحان کنید.
بعد از عمل بالا، هر دو رو با هم روی یک سیستم دیگه امتحان کنید.
- بایوس مادربورد رو ریست کنید
رم قدیمی رو نصب کنید ، در داخل بایوس تنظیمات رمتون رو ببینید روی چه مقداری تنظیم شده.<br>هم ولتاژ و هم تایمینگ.
رم جدید رو نصب کنید و بعد در داخل بایوس تنظیمات ولتاژ و همینطور تنظیمات تایمینگ رو مطابق رم اول کنید.
آپدیت بایوس مادریورد یکی دیگر از کارهایی هست که می تونید امتحان کنید. (اگرچه من خودم هیچ وقت این رو پیشنهاد نمیدم)

New Mohammad
2013/08/26, 16:34
رم جدید و قدیمی رو هر کدوم رو مجزا روی یک سیستم دیگه امتحان کنید.
بعد از عمل بالا، هر دو رو با هم روی یک سیستم دیگه امتحان کنید.
- بایوس مادربورد رو ریست کنید
رم قدیمی رو نصب کنید ، در داخل بایوس تنظیمات رمتون رو ببینید روی چه مقداری تنظیم شده.<br>هم ولتاژ و هم تایمینگ.
رم جدید رو نصب کنید و بعد در داخل بایوس تنظیمات ولتاژ و همینطور تنظیمات تایمینگ رو مطابق رم اول کنید.
آپدیت بایوس مادریورد یکی دیگر از کارهایی هست که می تونید امتحان کنید. (اگرچه من خودم هیچ وقت این رو پیشنهاد نمیدم)

ممنون از کمکتون
کارایی که گفتین رو انجام میدم ، امیدوارم درست بشه
بایوس هم به آخرین ورژن آپدیت بود از قبل.
مر30

New Mohammad
2013/08/26, 21:02
رفتم رم جدید رو فروختم و یه رم قدیمی بجاش خریدم
الان سیستم بدون مشکل داره کار میکنه
فقط این وسط من 25 تومن ضرر کردم :D

ARMIN
2013/08/26, 21:13
رفتم رم جدید رو فروختم و یه رم قدیمی بجاش خریدم
الان سیستم بدون مشکل داره کار میکنه
فقط این وسط من 25 تومن ضرر کردم :D

متاسفانه پیش میاد. تنت سلامت باشه. :)

shahidamlaki
2013/08/26, 22:40
سلام دوست عزیز

فکر کنم سیستمتون رو خیلی وقته دارید باهاش کار می کنید معمولا وقتی با یک سیستمی خیلی کار کنید در طول زمان فرسوده میشه و این یک امر عادی هست که مادربرد پس از چندسال کار کردن دیگه به هیچ وجه قدرت اولیه رو برای ساپورت حتی رم هایی که روی جعبه مادربردتون هم زده است رو نداره من خودم یادم هست یه بار رفتم یک رم 2 گیگ خریدم بعد دیدم سیستم ساپور نمیکنه رفتم دو تا یک خریدم یعنی تعویض کردم و کار کرد این مسائل عادی هست

به همین دلیل هم کسانی که قصد ارتقا دارن همیشه این نکته رو بهشون میگم که سیستم شما بخصوص مادربرد شما چند وقته باهاش کار می کنید چون اگه خیلی وقت باشه حتما فرسوده شده و قدرت ساپورت قطعات جدید و قوی رو نداره یا اصلا ساپورت نمی کنه مثل اتفاقی که برای شما افتاد یا ساپورت میکنه ولی به شکلی ضعیف که حتی اون قطعه جدید رو هم فرسوده میکنه بسرعت چون قدرت اینو نداره سیستم و مادربرد که خودشو به قدرت قطعه جدید تطبیق بده لذا یا رد می کنه یا در صورت پذیرش قطعه جدید رو هم فرسوده میکنه

New Mohammad
2013/08/27, 07:06
سلام دوست عزیز

فکر کنم سیستمتون رو خیلی وقته دارید باهاش کار می کنید معمولا وقتی با یک سیستمی خیلی کار کنید در طول زمان فرسوده میشه و این یک امر عادی هست که مادربرد پس از چندسال کار کردن دیگه به هیچ وجه قدرت اولیه رو برای ساپورت حتی رم هایی که روی جعبه مادربردتون هم زده است رو نداره من خودم یادم هست یه بار رفتم یک رم 2 گیگ خریدم بعد دیدم سیستم ساپور نمیکنه رفتم دو تا یک خریدم یعنی تعویض کردم و کار کرد این مسائل عادی هست

به همین دلیل هم کسانی که قصد ارتقا دارن همیشه این نکته رو بهشون میگم که سیستم شما بخصوص مادربرد شما چند وقته باهاش کار می کنید چون اگه خیلی وقت باشه حتما فرسوده شده و قدرت ساپورت قطعات جدید و قوی رو نداره یا اصلا ساپورت نمی کنه مثل اتفاقی که برای شما افتاد یا ساپورت میکنه ولی به شکلی ضعیف که حتی اون قطعه جدید رو هم فرسوده میکنه بسرعت چون قدرت اینو نداره سیستم و مادربرد که خودشو به قدرت قطعه جدید تطبیق بده لذا یا رد می کنه یا در صورت پذیرش قطعه جدید رو هم فرسوده میکنه
سلام و تشکر بابت نکات خوبی که عرض کردین
مادربرد 2 سال و نیمه که داره کار میکنه ، تا 7 ماه دیگه هم گارانتی داره، بعید میدونم که 2 سال و نیم برای یه مین زیاد باشه ،
به نظر من مشکل تو رم ها بود اونم بخاطر تکنولوژی جدیدشون ، رم های جدید 4 گیگ اپیسر یه طرفشون فقط IC داره ولی رم های قدیمی دو طرفشون IC داره
شاید این مشکل با آپدیت بایوس حل میشد ولی متاسفانه از سال 2010 به بعد گیگابایت آپدیتی برای این مین ارائه نکرده!

shahidamlaki
2013/08/27, 07:46
سلام محمد جان

نه از همین مینت بود دو سال کمه ؟ اونم +2 سال یعنی دو سال و نیم دوست عزیز نگفتم که مینت مشکل داره یا خراب هست که بلکه این قطعه فرسوده شده و مثل قطعه ی آک خودش قدرت کشش نداره
مادربرد منم تقریبا یه چیز تو همین مایه ها کار کرده بود و از رم نبود. این یه امر عادی هست در عالم آی تی
اتفاقا به همین دلیل هست که من از وقتی که به این نکته کلیدی که دوستم بهم گفت پی بردم دیگه اصلا سراغ ارتقا بصورت تکی یا چند قطعه از پی سی نرفتم بلکه مستقیم رفتم سراغ تعویض کامل کیس