PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پرسش و پاسخ عمومی / اورکلاک

صفحه ها : [1] 2

Arsn
2011/11/28, 22:43
سلام میکنم خدمت همه ی دوستان و کاربران سخت افزاری گرامی !

امروز میخوایم یه بخش پرسش و پاسخ داشته باشیم که جاش خیلی خالی بود و سوال های دوستان اورکلاکر توی مقالات گم میشد و یا جواب داده نمیشد !

اینجا هر چه دل تنگتان میخواهد بپرسید ولی خواهشن اسپم ندید ! تا جای ممکن چه برای اورکلاک کارت گرافیک چه cpu به شما راهنمایی داده میشه !

mostafait
2011/12/20, 11:51
سلام.

دوستان عزیز مادربرد من ASUS P5KPL-EPU هستش! یک سی پی یو هم بر روی این سیستم دارم: Intel E5300

من این CPU رو اورکلاک کردم به 3.2 گیگاهرتز! الان هم سیستم خیلی عالی کار میکنه! حالا توی مادربرد یک قسمت برای ولتاژ سی پی یو دارم! دقیق یادم نیست اما فکر کنم از 1.45 بالا تر نداره! می خواستم بدونم چطوری میتونم این ولتاژ رو ببرم بالاتر!

با تشکر!

Castiel
2011/12/20, 11:55
دوست عزیز به هیچ وجه به حداکثر ولتاژ پردازنده نزدیک نشوید، چون حرارت تولیدی پردازنده به طرز وحشتناکی افزایش خواهد داشت. خنک کننده پردازنده شما چیست؟

darklord
2012/01/03, 23:57
چند سوال در مورد اورکلاک رم در سوکت 1155 داشتم

1. وقتی از پروفایل xmp رم استفاده میکنیم در پلتفرم سندی بریج آیا fsb سی پی یو هم افزایش پیدا میکند و در نتیجه فرکانس آن؟

2. آیا این افزایش فرکانس در سی پی یو هایی که قابیت اورکلاک محدود دارند مانند 2100 ممکن است ؟ در واقع استفاده از
xmp در 2100 intel core i3 ممکن است ؟

3.در چیپ ست h67 آیا نمی توان از پروفایل xmp رم استفاده کرد ؟

Arsn
2012/01/04, 16:46
چند سوال در مورد اورکلاک رم در سوکت 1155 داشتم

1. وقتی از پروفایل xmp رم استفاده میکنیم در پلتفرم سندی بریج آیا fsb سی پی یو هم افزایش پیدا میکند و در نتیجه فرکانس آن؟

2. آیا این افزایش فرکانس در سی پی یو هایی که قابیت اورکلاک محدود دارند مانند 2100 ممکن است ؟ در واقع استفاده از
xmp در 2100 intel core i3 ممکن است ؟

3.در چیپ ست h67 آیا نمی توان از پروفایل xmp رم استفاده کرد ؟

خوب شد که این جا پرسیدید ! در خدمتم !

1)پروفایل Xmp فقط و فقط تنظیمات کارخانه ای رم شما را ست میکنم ، زمان هایی هست که مادربورد شما از مولتی پلایر برای رم استفاده نمیکنه (مادربورد های ارزون و قدیمی) به همین دلیل با بالابردن FsB سعی در جبران داره ! (Xmp معمولا با مولتی پلایر رم و زمان تاخیر ها کار داره )

در حالت کلی بگم زمانی که شما پروفایل Xmp را فعال کنی تغییری در پردازنده ایجاد نمیشه

2) اینتل 2100 اورش در حد ماکزیمم 200 مگاهرتز در خوش بینانه ترین حالته ! پروفایل Xmp چون به Fsb دست نمیزنه پس اتفاقی برای پردازنده نمی افتد !

3) والا نمیدونم ! تا جایی که من تو سایت شرکت های سازنده مادربورد و دیاگرام چیپ ست نگاه کردم XMP پشتیبانی شده است

نکته : ست نشدن Xmp و یا بلو اسکرین بعد از دادن Xmp از مشکلات رایجه به همین دلیل است که توصیه میکنند Memory Support List را بخونید و بعد رم بخرید !

کلا روی Xmp خیلی مانور نده چون دستی ست کردن هم سخت نیست !

بله رکورد اور پردازنده شما هم 3237 است

Amir99
2012/02/02, 21:43
سلام
چند سوال دارم که مطمئنم اساتید می تونند پاسخ بدن

1) من 4 ماژول رم Corsair XMS 3 1600 دارم که تو توضیحاتش نوشته Timing 9-9-9-24 . آیا میشه این تایمینگ رو تغییر داد؟ مثلا بزاری روی 24-8-8-8 . چه تایمینگی برای کارایی بالا مناسبه(البته بدون آسیب زدن به قطعه)
2) مادر برد من Asus p8p67 LE هستش . این Load-Line Calibration چیه؟ که اور کلاکر ها اونو رو Extreme قرار میدن؟
3) Phase Control در قسمت DIGI+VRM مادربردم چه وظیفه ای داره؟
4)Duty Control در قسمت DIGI+VRM مادربردم چه وظیفه ای داره؟
5) CPU Current Capability در قسمت DIGI+VRM مادربردم چه وظیفه ای داره؟ (CPU رو Stable میکنه یا نه؟)
همه این سوالاتی که پرسیدم بعد از دیدن ویدیوی OverClocking My sandy bridge CPU برام ایجاد شد.

Arsn
2012/02/02, 23:43
سلام
چند سوال دارم که مطمئنم اساتید می تونند پاسخ بدن

1) من 4 ماژول رم Corsair XMS 3 1600 دارم که تو توضیحاتش نوشته Timing 9-9-9-24 . آیا میشه این تایمینگ رو تغییر داد؟ مثلا بزاری روی 24-8-8-8 . چه تایمینگی برای کارایی بالا مناسبه(البته بدون آسیب زدن به قطعه)
2) مادر برد من Asus p8p67 LE هستش . این Load-Line Calibration چیه؟ که اور کلاکر ها اونو رو Extreme قرار میدن؟
3) Phase Control در قسمت DIGI+VRM مادربردم چه وظیفه ای داره؟
4)Duty Control در قسمت DIGI+VRM مادربردم چه وظیفه ای داره؟
5) CPU Current Capability در قسمت DIGI+VRM مادربردم چه وظیفه ای داره؟ (CPU رو Stable میکنه یا نه؟)
همه این سوالاتی که پرسیدم بعد از دیدن ویدیوی OverClocking My sandy bridge CPU برام ایجاد شد.

اوه اوه اوه ! چه سوالایی! حالا من مادربورد ASUS از کجا گیر بیارم ! چرا من را تو این موقعیت قرار میدید ؟ :دی

1) اصولا تایمینگ رم یه تنظیم نسبی است ! یعنی به صورت تقسیمی یا ضربی از FSB به دست میاد ! تایمینگ مشخص میکنه که رم ها چقدر سریع با مادربورد در ارتباط باشند ! اگر شما ماژول هات 4 گیگ باشه ، اصولا شانس کمتری برای زمان تاخیر های پایین داری چون معمولا رم های 4 گیگ تک ماژول پاورچیپ هستند و خیلی سخت CL میگیرند ! شانسه ما داریم !

ولی ! حتی ماژول هاتون اگر چهار گیگ باشند با توجه به این که رم شما از رم های کیفیت خوب بازار سری های رم معمولی است میتونید به فرکانس بالاتر یا CL پایین تر امیدوار باشید !
من شما را اورکلاکر در نظر نمیگیرم تا پروفایل هایی بهتون معرفی کنم که شانس رسیدن بهشون زیاد باشه !
برای رم میتونید به فرکانس 1866 و یا زمان تاخیر 8 امیدوار باشید ! هدفمون را میزاریم روی 1600 با زمان تاخیر 8-8-8-24 میزاریم البته لزومی نداره که شما حتما و دقیقا به همین تنظیم برسید !

خب چون میخوام خودتون دست به کار بشید لازمه بدونید که با 4 تا واحد اصلی برای زمان تاخیر رم طرفیم !
اولیش CAS یا TCas است که همون Cas latency خودمون است . به عبارتی زمان تاخیر با این واحد تنظیم میشه
دومیش Trcd یا RCD است که اطلاعات Ras فعال و آماده انتقال را به Cas میده (تا به مادربورد برسه)
سومی TRP است که اطلاعات بخش ras را گرفته و آماده است تا به RCD برسونه !
چهارمی Tras یا ras است که همون جمع کننده اطلاعات از هاردیسک و گرافیک و... است !

ساختار رم را به خاطر بیار ! رم قرار بود اطلاعات را به صورت Random از هارد بگیره و به مادربورد بده ! حالا تو خود رم با سیکل این زمان تاخیر ها مواجهیم ! هر کدوم بخش های rcd یا TRP یا Ras اگر کند عمل کنند ، کارکرد کلی رم زیر سوال میره ، پس تناسب هایی بین این ها برقرار است ! ولی سرعت اصلی رو همون Cas ست میکنه !

سیستم رو روشن کن ، DEl رو بزن ، تنظیمات رم ===> در مرحله اول ولتاژ رم روی 1.675 ست کن ! بعد CAS را یه واحد پایین بیار ، سیستم رو ریست کن و اگر ویندوز بالا اومد با MAXmem یا PRime95 سیستم را زیر تست رم ببر ! اگر موفق بودی به تنظیمات بایوس برگرد و حال RCD را یه واحد پایین بیار و تست بگیر ، به همین ترتیب هر کدوم از فاکتور ها را 1 عدد پایین بیار ! و برای هر یک cas که پایین میای Tras را 3-4 واحد پایین بیار ، اگر سیستم از استیبل خارج شد دوباره برش گردون !

تمام این مراحل را تکرار کن تا به نتیجه دلخواهت و حداکثر توان رمت برسی ! لزوما نباید به 9-9-9-27 یا 8-8-8-24 یا 7-7-7-21 برسی ، میتونه برفرض به 7-10-7-20 هم برسی !!!!! (مثال بود)

اما اگر میخوای فرکانس را بالا ببری که برای اینتل شما من این راه رو توصیه میکنم : زمان تاخیر را بزار روی 10-10-10-27 و ولتاژ 1.675 بعد با FSB رم را بالا ببر و با مولتی پلایر پردازنده ، Cpu را به حالت دیفالتش برگردون ! مثلا به 1760 میرسی ، حالا تست بگیر ، اگر پایدار بود یواش یواش Cl را طبق روش بالا که توضیح دادم به قبل برگردون !

2) حالت Load Line Calibration همونطور که از اسمش پیدا است به شما اجازه میده که ولتاژ دقیق تر و استیبل تری به سمت پردازنده بفرستید ! چون این ولتاژ از Vrm مادربورد میاد و باعث میشه که vrm داغ کنه معمولا برای اورکلاک اکستریم توصیه میشه !

3) گزینه Phase Control به کاربر (اورکلاکر) اجازه میده به فاز های VRM مادربورد دسترسی داشته باشه و از فاز های کمکی استفاده کنه ! (8+2 فاز شنیدی ؟)

4)زمانی که حالت Spread Spectrum روشن میشه بخش Duty با کنترل ولتاژ پردازنده سعی در استیبل کردن این بخش داره و تا جایی که من درباره اورکلاک تحت ایسوس میدونم توی اورکلاک این گزینه خاموش میشه ! البته این حالت به Trob اجازه فعالیت میده که معمولا توی حالت اورکلاک حرفه ای روی گزینه اکستریم تنظیم میشه !

5) بخش Current Compatibility میتونه رنج وسیع تری از ولتاژ و FSb را دست اورکلاکر میده ! این عدد را میتونید برای حالت اکستریم اورکلاک روی 140 بزارید ! یه جور لول گذاشتن برای قدرت اورکلاک مادربورد است ! :دی !

این ویدیو ها چه بلاهایی که سر آدم نمیاره ! مقاله ای شد برای خودش !

باز اگر سوالی بود - درخدمتم !

VSH-Katana
2012/02/03, 03:40
افزایش ولتاژ پردازنده باید طبق چه log ای باشه منظورم اینه که معمولا در چه زمان های ولتاژ رو باید افزایش داد

Arsn
2012/02/03, 11:18
افزایش ولتاژ پردازنده باید طبق چه log ای باشه منظورم اینه که معمولا در چه زمان های ولتاژ رو باید افزایش داد

با این که قبلا هم توضیح دادم ولی یه بار هم برای شما میگم !

اگر منظورتون پردازنده است ، شما در حالت استاک با یه فرکانس طرف هستید ! حالا اون فرکانس را با استفاده از مولتی پلایر یا FSB در واحد های بسیار کوچکی بالا ببرید مثلا تا 3.5 گیگاهرتز با همون ولتاژ استاک سیستم تست prime95 را پاس میکنه !(یادتون نره ولتاژ رو روی حالت manual بزارید)

اما زمانی که بر فرض 3.525 گیگاهرتز را ست میکنید سیستم بالا نمیاد یا unstable میشه ، حالا شما کوچکترین واحد ولتاژی را که میتونید به سیستم بدید ! باز FSB یا Multiplier بدید تا جایی که دوباره سیستم unstable بشه ! اندازه گیری کنید ببینید به ازای چه مقدار افزایش FSB یا MUlti سیستم UNstable شد ! مثلا 200 مگاهزتر! پس شما هر 200 مگاهرتز باید همون مقدار اولیه ای که ولتاژ اضافه کردید را اضافه کنید ! پس مثلا سیستم شما به ازای هر 200 مگاهرتز نیاز
به 0.25 ولت دارد !

به صورت کلی ولتاژ معمولا استیبل شدن سیستم را میاره ولی باید نسبتش رعایت بشه و ولتاژ Core و uncore و Vcore و vtt با نسبت های خاصی بالا برند !

من الان به شما یاد دادم که چی کار کنید ، اما میتونید از روش ولتاژ کیلویی هم استفاده کنید که من خیلی توصیه نمیکنم !

VSH-Katana
2012/02/03, 12:53
کیلویی حالش بیشتره
میشه دقیقا بگی این نسبت چه شکلیه مثلا

Amir99
2012/02/04, 10:39
آقا ما 4 تا سوال پرسیدیم ، علیرضا جان ترکوند!! (منفجر کرد!!!)
مقاله ای بود واسه خودش=d> به قول فرجام :دی
ممنون علیرضا

Amir99
2012/02/11, 11:25
رم های من : corsai dual channel (1600) 4*2GB=8GB از سری XMS3 .
زیر تست stability فقط 41% از رم هام اشغال میشه. میتونید کمک کنید بفهمم مشکل از کجاست؟

Arsn
2012/02/11, 14:05
رم های من : corsai dual channel (1600) 4*2GB=8GB از سری XMS3 .
زیر تست stability فقط 41% از رم هام اشغال میشه. میتونید کمک کنید بفهمم مشکل از کجاست؟

زیر تست استیبیلیتی چی ؟ چه نرم افزاری ؟ کیه ! چرا من را تو این موقعیت قرار میدید !

کاری نداره ! نرم افزار MAXmem را دانلود کن و 4 تا ازش باز کن ! تو هر کدوم 2 گیگ رم را اشغال کن !

mahdi karimi
2012/02/14, 12:40
سلام
من پردازنده را در بایوس با افزایش ضریب پردازنده به فرکانس 3600MHZتبدیل نمودم.
در محیط برنامه AMD overdrive فقط هسته اول را روی فرکانس اور شده نشان می دهد وبقیه هسته هار ا روی فرکانس پیش فرض 3200mhz نشان میدهد.
سوالم اینکه ایا اور کلاک من اشتباه است لطفا راهنماییم کنید ؟
AMD 955 4X
MB:MSI 970A-G45

Arsn
2012/02/14, 15:15
سلام
من پردازنده را در بایوس با افزایش ضریب پردازنده به فرکانس 3600MHZتبدیل نمودم.
در محیط برنامه AMD overdrive فقط هسته اول را روی فرکانس اور شده نشان می دهد وبقیه هسته هار ا روی فرکانس پیش فرض 3200mhz نشان میدهد.
سوالم اینکه ایا اور کلاک من اشتباه است لطفا راهنماییم کنید ؟
AMD 955 4X
MB:MSI 970A-G45

با افزایش مولتی پلایر تمام هسته ها اورکلاک میشوند ، لطفا با Cpu z تست کنید !

Amir99
2012/02/19, 22:39
سلام بروبچ باحال سخت افزار :دی
میدونم هرچی سوال بــــــــــــــــــــــــ ــــــــوق که در مورد اورکلاک باشه من میپرسم. :دی:-/
سوالات من درباره پارامترهای کنترل مصرف انرژی در اینتل هستش!
اگر کسی درمورد پارامتر های زیر اطلاعات داره در اختیار ما هم قرار بده.
1) C1E (CPU Enhanced Halt State
2)C2/C2E State Support
3) CPU C-State Capability
4)C4/C4E State Support
5) EIST Function (Enhanced Intel SpeedStep Technology «---------------------- اینو دیگه خیر سرم بلتم :دی آقا علیرضا و آقا فرجام در موردش توضیح دادن ولی اگه توضیحات تکمیلی داره دریغ نکنید!

Arsn
2012/02/20, 00:22
سلام بروبچ باحال سخت افزار :دی
میدونم هرچی سوال بــــــــــــــــــــــــ ــــــــوق که در مورد اورکلاک باشه من میپرسم. :دی:-/
سوالات من درباره پارامترهای کنترل مصرف انرژی در اینتل هستش!
اگر کسی درمورد پارامتر های زیر اطلاعات داره در اختیار ما هم قرار بده.
1) C1E (CPU Enhanced Halt State
2)C2/C2E State Support
3) CPU C-State Capability
4)C4/C4E State Support
5) EIST Function (Enhanced Intel SpeedStep Technology «---------------------- اینو دیگه خیر سرم بلتم :دی آقا علیرضا و آقا فرجام در موردش توضیح دادن ولی اگه توضیحات تکمیلی داره دریغ نکنید!

فعلا که فرجام خان بدجور سرش گرمه !
خدایا چنان کن سرانجام کار------- که ما امشب را سر این سوالها نمونیم بیدار !

فناوری Eist که معادل Amd Cool and Quite است به پردازنده اجازه میده زمانی که در لود 100 درصد نیست با توجه به نیاز پردازش فرکانس کاری را پایین بیاره ! تا پردازنده خنک تر و با مصرف کمتر باشه ! همین !

دوست من کلا حالات c از یک تا چهار کدی برای نشون دادن وضع پردازنده است ! مثلاC0 یعنی پردازنده در حالت فوق لود !

فناوری C1e یک حالت تعلیقی پردازنده است ! روزی روزگاری در سیستم عامل داس شاهد این بودیم که همیشه پردازنده در حالت کار در بالاترین فرکانس ممکن بود ! این فناوری که برای مدیریت مصرف انرژی و مدیریت دما توسط اینتل در پردازنده های پنتیوم 3 عرضه شد به پردازنده اجازه اجرا نکردن دستورات ویندوزی را زمانی که لود در کار نیست میده ، به عبارتی پردازنده به حالت استندبای میره و به صورت Halt مانند به کار برگرده !

حالت C2 مثل c1 عمل میکنه با این تفاوت که عکس العمل دیرتری به فعال شدن داره ! حالت C2 مثل خواب عمیق تر نسبت به c1 است و شاید بشه بهش stop clock هم گفت

درباره ی دو مورد بعدی مطمئن نیستم ولی حدس میزنم Cpu c state همه ی حالت های c رو روشن میکنه تا بتونی بینشون انتخاب کنی
و C4 هم احتمالا مثل c2 عمل میکنه ولی باز هم شدیدتر !

چون هیچ وقت به این اطلاعات احتیاج نداشتم ، نمیتونم اطلاعات دقیقی بهتون بدم و منابع اینترنتی که من پیدا کردم قابل اتکا نبود !
ولی چیزی که مسلمه همه ی این موارد هنگام اورکلاک باید خاموش بشه ! البته توی اورکلاک کاربردی میشه c1 و eist را روشن گذاشت

swt
2012/02/20, 15:15
سلام من خواهش می کنم یک فیلمی تو این انجمن بزارید که نشون بده یک سیستم در حالت اورکلاک و در حالت پیش فرض چقدر تغییر می کنه؟؟؟(مثلا تو یه بازی مثله کرایسیس 2)

peon
2012/02/24, 17:38
اقا سلام
یهx2 555 دارم که unlock کردم به x4b55 ولی هیچ تغییر خاصی توی سرعت و ... حس نکردم تازه بوت اول ویندوزم بیشتر شد! بعدش میشه اینو تا 3.5 over کرد؟ فن green trans3 خوبه واسه این کار؟ power هم 600 تنب هست با کارته 6850cyclone

Arsn
2012/02/24, 17:59
اقا سلام
یهx2 555 دارم که unlock کردم به x4b55 ولی هیچ تغییر خاصی توی سرعت و ... حس نکردم تازه بوت اول ویندوزم بیشتر شد! بعدش میشه اینو تا 3.5 over کرد؟ فن green trans3 خوبه واسه این کار؟ power هم 600 تنب هست با کارته 6850cyclone

دوست من X2 255 وقتی unlock بشه گرمای تولیدیش به صورت تصادعی بالا میره ولی هنوز جای اورکلاک هست و شما میتونید با اورکلاک FSB و HT کارایی پردازنده را بالا ببرید !

اما در باره ی سوال اولتون باید بگم بهترین راه حل مقایسه بنچمارکی که از پردازنده تون میگیرید با منابع اینترنتی است ! (این که شما احساستون درباره سرعت سیستم چیه همیشه درست نیست !)

peon
2012/02/24, 18:22
اقا شما همیشه تو سایتی انگار!!
دستت درد نکنه جواب میدی الان این فنو power خوبه؟ بعدش یه 2 هسته ای با 4 هسته ای فرق نداره؟ اخه boot windows بیشتر شده! راستش این m.b من ایراد داشت دو بار بردم گارانتی درست نشد تا اینکه خودش درست شد! حالا میترسم از مادر بورده باشه راستی ایرادشو بگم میتونین کمک کنین؟

Arsn
2012/02/24, 19:38
اقا شما همیشه تو سایتی انگار!!
دستت درد نکنه جواب میدی الان این فنو power خوبه؟ بعدش یه 2 هسته ای با 4 هسته ای فرق نداره؟ اخه boot windows بیشتر شده! راستش این m.b من ایراد داشت دو بار بردم گارانتی درست نشد تا اینکه خودش درست شد! حالا میترسم از مادر بورده باشه راستی ایرادشو بگم میتونین کمک کنین؟

خب هستیم تا این که سوال های بچه ها در اسرع وقت راه بیفته دیگه !

بله ! هم پاور و هم فن برای اورکلاک تا 3.5 گیگاهرتز جواب میده ! میخوای یه تست با نرم افزار CINEBENCH بگیر و من عکس حالت استاک X2 255 را پیدا میکنم تا ببینیم با آنلاک کردن شما چقدر تفاوت کارایی داریم ! ولی مسئله اینجاست : مطمئنی درست آنلاک شد؟ مشکلی پیش نیومد ؟

این که شما میگی ویندوز دیر بالا میاد اصلا ملاک نیست ! ملاک ما بنچمارک های مثل Pc mark vantage و CInebench است !

حالا شما ایرادش را بگو ، انشالله که از دستم بربیاد

peon
2012/02/24, 22:09
بازم سلام!
اقا این بیچاره 555 هستش حرف شمام متین ولی اگه سرعتشو نشه حس کرد پس به چه درد میخوره unlock؟
cpu z و windows x4 b55 میشناسنش با prime95و occt تست گرفتم توی اولی بعد از 45 دقیقه هیچ error نداد سر دومی هم خوابم برد (:| وقتی بیدار شدم دیدم سیستم reset شده
حالا دیگه نمیدونم unlock شده یا نه ولی سرعت بوته اول windows بیشتر شده
اما در مورده مادر بورد بعد از روشن شدن pc سر اوردن لوگوی windows سیستم خاموش میشد (حالت stand by) هر دکمه ای که میزدم یه اروره هچل هفت میداد خلاصه دستگاهو نمیتونستم خاموش یا restart کنم اگه میکردم فقط در صورتی بالا میومد که یکبار با safe mode بالا میومد
بعد restart میکردم درست میشد منم از ترسم سیستم حدوده 45 روز روشن بود بعدش 3 بار بردم گارانتی ولی هیچ ... نخوردن همه قطعات دیگم سالم بودن تا اینکه خودش درست شد (یه بار با بدبختی windows عوض کردم ولی درست نشد) یه روز شب خوابیدم صبح پاشدم دیدم معجزه شده!!!!
البته پی سیم همش به اینترنت وصله حالا کککککککمممممممممکککککککک
شرمنده زیاد شد

peon
2012/03/01, 11:41
uppppp
uppppp

Arsn
2012/03/01, 11:53
بازم سلام!
اقا این بیچاره 555 هستش حرف شمام متین ولی اگه سرعتشو نشه حس کرد پس به چه درد میخوره unlock؟
cpu z و windows x4 b55 میشناسنش با prime95و occt تست گرفتم توی اولی بعد از 45 دقیقه هیچ error نداد سر دومی هم خوابم برد (:| وقتی بیدار شدم دیدم سیستم reset شده
حالا دیگه نمیدونم unlock شده یا نه ولی سرعت بوته اول windows بیشتر شده
اما در مورده مادر بورد بعد از روشن شدن pc سر اوردن لوگوی windows سیستم خاموش میشد (حالت stand by) هر دکمه ای که میزدم یه اروره هچل هفت میداد خلاصه دستگاهو نمیتونستم خاموش یا restart کنم اگه میکردم فقط در صورتی بالا میومد که یکبار با safe mode بالا میومد
بعد restart میکردم درست میشد منم از ترسم سیستم حدوده 45 روز روشن بود بعدش 3 بار بردم گارانتی ولی هیچ ... نخوردن همه قطعات دیگم سالم بودن تا اینکه خودش درست شد (یه بار با بدبختی windows عوض کردم ولی درست نشد) یه روز شب خوابیدم صبح پاشدم دیدم معجزه شده!!!!
البته پی سیم همش به اینترنت وصله حالا کککککککمممممممممکککککککک
شرمنده زیاد شد

سلام دوباره !

من یه مثال میزنم ! من قبل از 1090 که الان دارم Q8300 داشتم و وقتی سیستم را عوض کردم تفاوت فاحشی بین سرعت عملکرد ویندوز نبود (مثل شما )اما تو نرم افزار های تست و بنچمارک و بازی میشد تفاوت هایی را دید ! حتی با اورکلاک تا 4.2 گیگاهرتز و HT برابر 2600 باز هم میشد سرعت بیشتر را احساس کنی ولی نه خیلی محسوس !

شما Cpu z را باز کن و تو صفحه کلیک راست کن ، اگر بهتون 4 تا هسته را گزارش داد ، آنلاک شما مطمئنه ! (45 دقیقه تست در نهایت فشار هیچ وقت در عملکرد عادی سیستم اتفاق نمیفته ولی احتمالا مسئله دما بوده که سیستم ریست شده (شاید هم ولتاژ))

این ایرادی که توضیح دادید بیشتر نرم افزاری است تا سخت افزاری ! به هر حال الان درست شده و مشکی نیست ؟

peon
2012/03/03, 10:32
سلام !!!
اره نفهمیدم چرا ولی درست شد! گارانتیم هیچ غلطی نکرد!!
الان یه مشکل جدید دارم بعد از نصب 6850 بعضی وقتا میزنه stop respond graphic درایوره کارت قبلیمو پاک کردم از اول ریختم بهتر شد ولی بعضی وقتا دستگاه هنگ میکنه باید ریست سخت افزاری بشه
میدونم اینجا جاش نیست یه مشاوره برای case monitor هم میخوام یه کولر transformer 3 از گرینم دارم x3 خوبه؟ مونیتور الانمم 23500 سامیه

Arsn
2012/03/03, 11:15
سلام !!!
اره نفهمیدم چرا ولی درست شد! گارانتیم هیچ غلطی نکرد!!
الان یه مشکل جدید دارم بعد از نصب 6850 بعضی وقتا میزنه stop respond graphic درایوره کارت قبلیمو پاک کردم از اول ریختم بهتر شد ولی بعضی وقتا دستگاه هنگ میکنه باید ریست سخت افزاری بشه
میدونم اینجا جاش نیست یه مشاوره برای case monitor هم میخوام یه کولر transformer 3 از گرینم دارم x3 خوبه؟ مونیتور الانمم 23500 سامیه

شما یه ویندوز عوض کنی و کاتالیست را به روز کنی مسئله حل میشه ! stop respond زمانی پیش میاد که درایو نمیتونه با کارت در ارتباط باشه یا سیستم از استیبل بودن خارج میشه !

ترنسفرمر با X3 ترکیب عالی است ! هم از نظر قیمت و هم از نظر کارایی ! مانتیور شما هنوز که هنوزه جزو بهترین هاست ! مدل 23500 فوق العاده است ! نمیدونم چرا میخواید عوضش کنید !

peon
2012/03/03, 11:45
در مورد monitor گفتم یه 20 اینچ با رزولوشن 1600 بگیرم هم led باشه هم اینده نگری واسه گرافیک که راحت اجرا میکنه کارتم رو این رزولوشن نهایت 20 30 تومنم باید بدم واندازه مونیتورم زیاد کوچیک نمیشه شما چی میگی؟ خوبه به نظرت؟
در مورد کیس من شنیدم فن های green جدیدا افتضاح شده من یوزر عادیم به نظرت من حس میکنم این چیزارو؟ من خودم اینارو دیدم x7 x3 tt(thermaltech v5 black edition) اینو ماتریس داره vanguard فقط نمی دونم power تو vanguard بالا میخوره یا پایین حالا شما نظرت چیه؟ البته میدونم زیاد با پول دادن بابت کیس موافق نیستی و به نظرت کیس جعبه ایست جهت قرار دادن دل و روده pc:)>-
راستی catalyst 12.1 هم نصبه

Arsn
2012/03/03, 11:57
در مورد monitor گفتم یه 20 اینچ با رزولوشن 1600 بگیرم هم led باشه هم اینده نگری واسه گرافیک که راحت اجرا میکنه کارتم رو این رزولوشن نهایت 20 30 تومنم باید بدم واندازه مونیتورم زیاد کوچیک نمیشه شما چی میگی؟ خوبه به نظرت؟
در مورد کیس من شنیدم فن های green جدیدا افتضاح شده من یوزر عادیم به نظرت من حس میکنم این چیزارو؟ من خودم اینارو دیدم x7 x3 tt(thermaltech v5 black edition) اینو ماتریس داره vanguard فقط نمی دونم power تو vanguard بالا میخوره یا پایین حالا شما نظرت چیه؟ البته میدونم زیاد با پول دادن بابت کیس موافق نیستی و به نظرت کیس جعبه ایست جهت قرار دادن دل و روده pc:)>-
راستی catalyst 12.1 هم نصبه

من مخالفم ! چه کاریه ! رزولیشن مانیتور را پایین بیار ! در ضمن 6850 را یه کم اورکلاک کنی به 6870 میرسه و 6870 هم برای FHD با اکثر تنظیمات بالا جواب گو است !

این حرف ها چیه ! کیس X3 عالیه به دو دلیل ! یک : کارایی به قیمت فوق العاده دو : خنک سازی معقول
من به شخصیه x3 زیاد خریدم و صداش اصلا اذیتم نکرد ، فرجام x3 داشته میتونی از اون در باره تجربه اش بپرسی !
کیس حرفه مال یوزر حرفه ای که همه قطعاتش در بهترین حالت است و بودجه اضافی داره به درد میخوره ! نه این که مثلا x9 ارزش خرید نداشته باشه ولی برای سیستمی که لیاقت و نیاز به این کیس را داشته باشه !

peon
2012/03/03, 15:37
6850 با کمک خودت اور کردم با afterurn اگه منظورت این باشه
توی x3 مادربوردای جدید یا همین کولرم جا میشه یعنی کوچیک نیست؟
من خودم vanguard خوشم اومده خوبه؟ 145 نمایندگی میگه x3چنده حدودا؟این ttv5 110 تومنه
رزولوشنو پایین بیارم صفحه قناص میشه پس میگی led بودن زیاد مزیت نیست؟
cpu بخوام تا 3.4 over کنم تو کدوم تاپیک برم؟ اگه تو کار خرید و فروشی ادرس مغازه یا جای اشنا بده بریم پیشش

Arsn
2012/03/03, 18:14
6850 با کمک خودت اور کردم با afterurn اگه منظورت این باشه
توی x3 مادربوردای جدید یا همین کولرم جا میشه یعنی کوچیک نیست؟
من خودم vanguard خوشم اومده خوبه؟ 145 نمایندگی میگه x3چنده حدودا؟این ttv5 110 تومنه
رزولوشنو پایین بیارم صفحه قناص میشه پس میگی led بودن زیاد مزیت نیست؟
cpu بخوام تا 3.4 over کنم تو کدوم تاپیک برم؟ اگه تو کار خرید و فروشی ادرس مغازه یا جای اشنا بده بریم پیشش

قیمت X3 حدود 95 است ! و 50 ارزون تره ! من کیسی که شما میگید را ندیدم ، لطفا لینک بدید ! اگر هم حاضر بودید تا 170 هزینه کنید x7 کیس خوبیه !

تفاوت چشم گیری بین led ها و lcd ها نیست ! صرفا شما به اعداد کنتراست و... نگاه نکن ! مانیتور شما واقعا ارزش تعویض نداره ! 6850 حتی FHD هم میکشه ! یه مقدار کم از جزئیات بزنید!

تو تاپیک پرسش و پاسخ (اورکلاک) تو بخش اورکلاک !

متاسفانه آشنا ندارم ! کیس را از نمایندگی های گرین تهیه کنید

peon
2012/03/03, 19:47
x7 160 قیمت دارم یه لطفی کن نظرتو در مورد اینا بگو
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

Arsn
2012/03/03, 21:08
x7 160 قیمت دارم یه لطفی کن نظرتو در مورد اینا بگو

(فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

ونگارد گرین خوب نیست ، پاور بالا نصب میشه !

لینک های صفحه ماتریس هم لود نمیشه !

Beni7192
2012/03/03, 21:43
علیرضا جان برادرمون تو لینک هاش دو تا فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) گذاشته واسه همین شیلtر میشه بدون فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. برو حله!

Arsn
2012/03/03, 21:53
علیرضا جان برادرمون تو لینک هاش دو تا فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) گذاشته واسه همین شیلtر میشه بدون فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. برو حله!

مرسی بابت تذکر ، اصلا حواسم نبود !

کیس armor a60 بین اون سه محصول ترمالتیک خوب بود ! ولی به دل من هیچ کدوم نشست ! هیچ کدوم سیستم مدیریت کابل جالبی ندارند و تعداد فن هاشون هم با X7 قابل مقایسه نیست !

تو بازه قیمت x7 از برند های کولرمستر ، ترمالتیک و ... کیس خوبی وجود نداره و بهترین انتخاب همون x7 است !

شاید یه کم دارم طرفداری از گرین میکنم ولی به شخصه X3 را هم بیشتر از اون 3 مدل قبول دارم !

البته انتخاب با شماست و درصدی از انتخاب کیس سلیقه ای است !

Amir99
2012/03/12, 22:41
سلام آقایون این برنامه 3DMark 11 من نسخه Basic هستش. آیا کرک یا سریالی برای ارتقاءش به نسخه Professional یا Advanced وجود داره؟ اگر هست لینکش رو قرار بدید.

ممنون

Arsn
2012/03/12, 22:43
سلام آقایون این برنامه 3DMark 11 من نسخه Basic هستش. آیا کرک یا سریالی برای ارتقاءش به نسخه Professional یا Advanced وجود داره؟ اگر هست لینکش رو قرار بدید.

ممنون

کرک و سریال داره و موجو هم هست ولی اگر برای شرکت در مسابقه میخواین همون نسخه بیسیک لازم و ملزوم و کافی است !!!

سریالش را فکر کنم آقا حسام داره !

peon
2012/03/15, 11:49
سلام مجدد!
رفتم کیسای green از نزدیک دیدم ااصلا خوشم نیومد cm storm گرفتم 145 قیمتش خوب بود قبول دارم x7 بهتره ولی اینو خوشم اومد x7 یه جوری بود جنسش!
حالا چند تا سوال داشتم
1 power من تنب 600 واته به قیمتش خوبه؟ 75 خریدم جوابگو هست؟(میخوام b55 x4 تا 3.4 اور کنم کارتمم 6850 cyclone)
2 این پورته 1394 روی mb چیه؟دو تا سوکت audio هست از کیس ولی فقط یه جا روی مینم هست چه کنم؟
3 اسمبلم بد شده مرجع معرفی کنید برای ریزه کاریهای اسمبل (توی کیس خیلی شلوغه)
4 4 گیگ رمه کورسیره 1600 دارم بکنمش 8 گیگ فرقش محسوسه؟
5 طبق امره شما فنه t3 green(ترنسفورمر) گرفتم جهتش سمته گرافیکه, درسته؟ چقدر خمیر باید میزدم؟ دما رو چند باید بیاد؟ اصلا دمارو از کجا ببینم؟core temp نشون نمیده
6 فن اضافه برای بغل کیس بگیرم؟چند سانت باید باشه؟ یه حدود قیمتم بدین لطفا
7 اقا هر چی تو سایت گشتم مقاله ای در مورد اوره amd ندیدم کمک کنید لطفا
شرمنده زیاد شد مدیر جان عروسیت جبران میکنم:x

Arsn
2012/03/15, 21:53
سلام مجدد!
رفتم کیسای green از نزدیک دیدم ااصلا خوشم نیومد cm storm گرفتم 145 قیمتش خوب بود قبول دارم x7 بهتره ولی اینو خوشم اومد x7 یه جوری بود جنسش!
حالا چند تا سوال داشتم
1 power من تنب 600 واته به قیمتش خوبه؟ 75 خریدم جوابگو هست؟(میخوام b55 x4 تا 3.4 اور کنم کارتمم 6850 cyclone)
2 این پورته 1394 روی mb چیه؟دو تا سوکت audio هست از کیس ولی فقط یه جا روی مینم هست چه کنم؟
3 اسمبلم بد شده مرجع معرفی کنید برای ریزه کاریهای اسمبل (توی کیس خیلی شلوغه)
4 4 گیگ رمه کورسیره 1600 دارم بکنمش 8 گیگ فرقش محسوسه؟
5 طبق امره شما فنه t3 green(ترنسفورمر) گرفتم جهتش سمته گرافیکه, درسته؟ چقدر خمیر باید میزدم؟ دما رو چند باید بیاد؟ اصلا دمارو از کجا ببینم؟core temp نشون نمیده
6 فن اضافه برای بغل کیس بگیرم؟چند سانت باید باشه؟ یه حدود قیمتم بدین لطفا
7 اقا هر چی تو سایت گشتم مقاله ای در مورد اوره amd ندیدم کمک کنید لطفا
شرمنده زیاد شد مدیر جان عروسیت جبران میکنم:x

حالا چرا نفرین میکنی ؟؟؟؟! علیرضا هستم !

1) خوبه ، راندمان بالایی نداره ولی کاملا جوابگو است !
2) همون پورت فایر وایر خودمون است! یه چیزی شبیه به Ethernet است ولی برای انتقال اطلاعات ! جدی نگیرش ! خب یکیش را بزن ببین کدوم صدا بهت میده معمولا hd audio روی مادربورد صدا میده!
3) مرجع خاصی نمیشناسم ولی با جستجوی Case moding تو گوگل طرح های زیادی میبینی که میتونی از جاهایی از اون ها استفاده کنی ! سرچ کردن مدل کیستون را در اینترنت هم فراموش نکن !
4) اگر استفاده خاص و نرم افزار های خاص ندارید 4 گیگ کافی است ! تفاوت در کاربرد عادی و روزانه تقریبا نامحسوسه ! شاید تو بعضی از گیم ها که مموری زیادی از کارت گرافیک میگیره ، رم بتونه کمک حال باشه ! در کل برای خرید رم عجله نکنید ! عیدی در راه است !
5) بنده عرض کردم ! اگر میتونستی فن را به سمت بالای کیس هدایت کنی و خروجی های هوای بالای کیس هوا را از کیس خارج میکرد عالی بود ! مقدار خمیر باید قدر یه نخود کوچک باشه ! من خودم همیشه وقتی میخوام تمیز کار کنم ، دستکش نایلونی دستم میکنم و با دست خمیر را روی پردازنده پخش میکنم ! سیستم را زیر تست نرم افزار occt ببر ، در آخر چند تا عکس بهتون میده ، عکس را اینجا بزار تا ببینیم وضع دما چه جوره ! قاعدتا خوبه!

6) بگیر ! 12 سانتی ! از 4-5 تومن میتونید با محصولات گرین silent با دور 1000 شروع کنید تا 40 تومن که به enermax و noctua و... میرسید ! درکل فن Cougar را توصیه میکنم که 20 تومنه ! حدودی !×
7) درسته ! چون همیشه دوست داشتم یه راهنمای جامع خودم دستنویس بنویسم ولی به علت کمبود قطعه نمیشه ! به همین خاطر معمولا به کاربرا توصیه میکنم برند کلیت کار را خودشون یاد بگیرند (ماهی گیری) بعد هر چی سوال و ابهام داشتند تا جای توان من کمک میکنم (فوت و فن ، قلاب انداختن !)

یه نگاه به این بنداز ! یه کم تو بایوس سیستم گشد بزن ! سوال و مشکلات را در همین تاپیک جواب خواهم داد !

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. 2%80%8C%D9%87%D8%A7%D9%8A-amd-(%D9%82%D8%B3%D9%85%D8%AA-%D8%A7%D9%88%D9%84)

kamyar
2012/03/29, 16:02
سلام دوستان سه تا سوال دارم ممنون می شم جوابم رو بدین:1-ایا کارت 6870 برای اورکلاک خوبه؟
2-اگه خوبه چجوری میشه اورکلاکش کرد ؟
3-ایا اورکلاک به قطعه اسیب می زنه؟

saeid6574598
2012/03/29, 20:20
سلام دوستان سه تا سوال دارم ممنون می شم جوابم رو بدین:1-ایا کارت 6870 برای اورکلاک خوبه؟
2-اگه خوبه چجوری میشه اورکلاکش کرد ؟
3-ایا اورکلاک به قطعه اسیب می زنه؟
با سلام !

1 ) بله چرا که نه !

2 ) با استفاده از نرم افزارهای مخصوص . ( البته این را بگویم که معمولا به همراه چنین کارت گرافیک هایی ، یک نرم افزار مخصوص اورکلاک هم موجود است . )
برای کارت های سافایر ......... Trixx / برای کارت های MSI ......... MSI Afterburner و غیره !

3 ) اورکلاک در صورتی پایدار خواهد بود که تمامی شرایط اورکلاک ، فراهم باشد به خصوص سیستم کولینگ ! البته خوشبختانه کارت گرافیک 6870 از قابلیت اورکلاک خوبی برخوردار است !
این را هم اضافه کنم که در لحظه لحظه اورکلاک ، بر دمای قطعه اورکلاک شده ، نظارت داشته باشید تا از آسیب احتمالی به آن ، جلوگیری شود .

راستی تگفتی کارت 6870 که داری ، از چه برندیه !!!

kamyar
2012/03/29, 20:28
سافایر هست تازه پریروز خریدمش کلی گشتم تا پیدا کردم.چنین نرم افزاری توی cd کارت گرافیک که نبود!

kamyar
2012/03/29, 20:32
ببخشید یه سوال دیگه چرا cpu را وقتی اورکلاک می کنم فقط چند ثانیه نهایتا 1دقیقه پایداره و بعدش سیستمم
ریستارت میشه؟

saeid6574598
2012/03/29, 20:36
ببخشید یه سوال دیگه چرا cpu را وقتی اورکلاک می کنم فقط چند ثانیه نهایتا 1دقیقه پایداره و بعدش سیستمم
ریستارت میشه؟
بستگی به سیستمون داره ! سیستم خود من هم همین طور می شه چون که شرایط اورکلاک رو نداره ! ( به خاطر قطعات ضعیف و نبود یک سیستم کولینگ مناسب ) . ریستارت میشه چون پایدار نیست !

مشخصات سیستمون رو بگویید ! البته گاهی اوقات به خاطر ضعیف بودن پاور هم می باشد !

kamyar
2012/03/29, 20:40
power:gp600A-EU
RAM:8DDR3 GSKILL
VGA:SAPPHIR 6870
MB:FOXCON A7DA-S3.0
CPU:AMD PHENOM2 X4 965 3.4 BLACK
فن سیپیو هم استوک گازی هستش

kamyar
2012/03/29, 20:48
الان به نظر شما مشکل کجاست؟

saeid6574598
2012/03/29, 20:50
power:gp600A-EU
RAM:8DDR3 GSKILL
VGA:SAPPHIR 6870
MB:FOXCON A7DA-S3.0
CPU:AMD PHENOM2 X4 965 3.4 BLACK
فن سیپیو هم استوک گازی هستش
پاورتون که کافیه ! یک نکته ای رو بگم اونم اینکه فن های استوک ، جوابگوی اورکلاک نیستند ! بهتره که از فن های دیگری مثل Transformer 3 شرکت گرین استفاده نمایید . هم خوش قیمت هست و هم با کیفیت ! قیمتش هم فکر کنم 38 هزار تومان باشد . ( البته این پیشنهاد بود ! ) . مادربوردتون هم که خوبه ! از پل شمالی تا پل جنوبیش ، از سیستم خنک کننده با یک لوله انتقال حرارت استفاده شده است !

kamyar
2012/03/29, 21:34
ممنون از راهنمایی خوبتون-خودمم تو فکر یک فن برای سیپیوم بودم به نظر شما transformer3 بهتره یا Deep Cool ICEEDGE 400 Xt?

saeid6574598
2012/03/29, 21:40
ممنون از راهنمایی خوبتون-خودمم تو فکر یک فن برای سیپیوم بودم به نظر شما transformer3 بهتره یا Deep Cool ICEEDGE 400 Xt?
ببخشید دیر جواب دادم ! مسلما Deep Cool ICEEDGE 400 Xt بهتره البته خوب باید کمی بیشتر خرج کنید !

kamyar
2012/03/29, 22:12
نه اقا!!!من معذرت می خوام که این همه سوال پرسیدم و سرتون رو به درد اوردم
ممنونم که جوابم رو دادین

Arsn
2012/03/31, 17:26
عزیز دل شما جوابت را نگرفتی ! مختصر مفید میگم ! هر جا مشکل یا ابهامی بود در خدمتم !

اورکلاک ناپایدار در اغلب موارد به خاطر کمبود ولتاژ اعمال شده به پردازنده (Vcore ) یا ولتاژ درون پردازنده (pll) است !

اورکلاک شما کامل نیست ! یعنی fsb یا multiplier را اضافه کردید ولی ولتاژ ها را ست نکردید ! به صورت گام های افزایشی 0.25 ولت به پردازنده ولتاژ بدید و تست بگیرید ! در ضمن حواستون به دما هم باشه ! پردازنده شما به عقیده من تا 4 گیگاهرتز با فن استاک میتونه پایدار بشه ولی هم صدا و هم دمای بالایی خواهد داشت !

جدا توصیه میکنم فن مناسبی تهیه کنید و x4 965 خودتون را اورکلاک کنید چون واقعا پردازنده خوب و اور پذیری است !

برای اورکلاک کارت گرافیکتون هم خیلی خیلی ساده نرم افزار trixx رو دانلود کنید ! نصب کنید ! اجرا کنید ! در سربرگ آخر اجرای با ویندوز و اعمال تنظیمات بعد از بالا اومدن ویندوز را ست کنید ! در سربرگ اول core clock را 1000 و mem clock را 1100 تعیین کنید ! تمام !

kamyar
2012/04/01, 09:57
سلام ممنون از راهنمایی خوبتون این برنامه sapphire trixx در سایت سافایر دارای انواع مختلفی هست یعنی ورژن های مختلفی داره که جلوش مدل کارت گرافیک داره و اون نسخش که جلوش 6870 زده بتا است ایا من اخرین ورژن این برنامه را دانلود کنم که جلوش نوشته 7970 یا همون نسخه ی بتا را؟

Castiel
2012/04/01, 10:03
سلام ممنون از راهنمایی خوبتون این برنامه sapphire trixx در سایت سافایر دارای انواع مختلفی هست یعنی ورژن های مختلفی داره که جلوش مدل کارت گرافیک داره و اون نسخش که جلوش 6870 زده بتا است ایا من اخرین ورژن این برنامه را دانلود کنم که جلوش نوشته 7970 یا همون نسخه ی بتا را؟

کارتهایی که جلوی نسخه نرم افزار نوشته شده, آخرین کارتهای قابل پشتیبانی است و بهتر است همان نسخه جدیدتر را دانلود کنید.

kamyar
2012/04/01, 10:27
سلام ببخشید چطوری می تونم این کارهای مسابقه ی 3dmark راانجام بدم اگر ممکنه لطفا توضیح دهید!
اینو می دونم که باید برنامه ی 3dmark11رو دانلود کنم ولی طرز عکس گرفتن از صفحه و این که باید دقیقا چه کاری برای مسابقه انجام دهم را نمی دانم.باید کارت گرافیک را اورکلاک کنم؟سیپیو ام را؟به کدامیک از مقدار ها باید نگاه کنم؟ممنون می شم یکم راهنماییم کنید.

kamyar
2012/04/01, 13:47
ببخشید یک سوال دیگه در اورکلاک دمای پردازنده ام به چه درجه ای برسد خطر دارد؟و همچنین کارت گرافیکم؟

Arsn
2012/04/02, 10:44
کامیار عزیز : من یادم رفت پردازنده شما چیه ؟ برای کارت گرافیک مسئله ای نداره اگر به 80 درجه هم برسید اما توصیه میکنم دور فن را جوری تنظیم کنید که روی 75 درجه فن با سرعت بالاتری کار کنه و جلوی داغ شدن را بگیره (با Trixx میشه)

برای مسابقه یه کم دیر شده ولی میتونید نرم افزار را دانلود و نصب کنید سپس اورکلاک کنید و کارت را زیر فشار نرم افزار ببرید ، تست که تموم شد خودش روی اینترنت نتیجه را نشون میده

kamyar
2012/04/02, 14:30
سلام پردازندهی من amd phenom2 x4 965 3.4 است.ببخشید یعنی اول اورکلاک کنم بعد 3dmark رو اجرا کنم؟
لازم نیست ولتاژ گرافیک رو مانند cpuبالا ببرم؟و میشه از این فرکانسی که شما دادین بالا تر ببرمش؟

Arsn
2012/04/02, 17:26
سلام پردازندهی من amd phenom2 x4 965 3.4 است.ببخشید یعنی اول اورکلاک کنم بعد 3dmark رو اجرا کنم؟
لازم نیست ولتاژ گرافیک رو مانند cpuبالا ببرم؟و میشه از این فرکانسی که شما دادین بالا تر ببرمش؟

دقیقا همین کار را بکن !
تا اون فرکانس هایی که من گفتم نیازی به ولتاژ نیست اما اگر دیدید تصویر کرش میکنه یه واحد 50 تایی بهش ولتاژ بدید (با trixx)
میشه از اون بالاتر برد ! ولی باید فرجام باشید ! یعنی دستی در اورکلاک و خنک سازی داشته باشید و در ضمن خیلی به سلامت کارت در طولانی مدت اهمیت ندید !

kamyar
2012/04/06, 14:58
سلام ببخشید یک سوال دارم:اینکه چرا وقتی سیپیوم رو اورکلاک میکنم لوله های انتقال حرارت مادربوردم به شدت داغ میشه و مادر بورد شروع به صوت زدن می کنه مثلا اگر در حالت آدی دما 40 است در حالت اورکلاک به بالای 60 می رسه!ایا راحی برای حل این مشکل هست؟

Arsn
2012/04/06, 15:45
سلام ببخشید یک سوال دارم:اینکه چرا وقتی سیپیوم رو اورکلاک میکنم لوله های انتقال حرارت مادربوردم به شدت داغ میشه و مادر بورد شروع به صوت زدن می کنه مثلا اگر در حالت آدی دما 40 است در حالت اورکلاک به بالای 60 می رسه!ایا راحی برای حل این مشکل هست؟

شما مطمئنید توی تنظیمات بایوس دست نبردید ؟ مثلا توی تنظیمات آلارم برای دمای بالا پردازنده یا مادربورد ؟ سوت زدن اسپیکر مادربورد میتونه به خاطر دمای بالای پردازنده باشه نه مادربورد ! چون فشار به VRM انقدر نیست که دمای بورد را به دمای خطرناک نزدیک کنه !

راه حل برای خنک سازی مادربورد و پردازنده زیاد هست و یه جورایی خودش یه علمه ! به صورت خلاصه شما برای اورکلاک باید خنک کننده بهتری از خنک کننده استاک پردازنده تهیه کنید و برای خنک سازی مادربورد استفاده از کیس با کولینگ خوب یا در موارد خاص مودینگ سیستم کولینگ مادربورد با تعویض هیت سینک و کار گذاشتن فن قابل انجام است !

تو فرآیند اورکلاک شما ولتاژ اضافه تری را به پردازنده تزریق میکنید و این باعث بالا رفتن دمای کاری پردازنده میشه پس بالا رفتن دما طبیعی است و راه حلش هم در بالا توضیح دادم !

برای اینکه بهتر بتونیم کمکتون کنیم نرم افزار های Prime 95 و Aida 64 Exterme edition را دانلود و نصب کنید ، تست prime 95 را در حالت just stress testing و سپس در حالت in place large ffts قرار بدید و دما پردازنده را با Aida 64 در تب computer و سپس شاخه Sensor کنترل کنید ! یه شات از اون صفحه در حال انجام تست بگیرید و برای ما بزارید تا دما های غیر طبیعی را با هم رفع کنیم !

kamyar
2012/04/06, 21:25
ممنون-بله دست بردم دما رو از 50 روی 60قرار دادم
به کمک راهنمایی های شما ودوستان یک فن transformer3 خریدم و دو فن cougar هم خریدم که اگر فن استوک توی جعبش جواب نداد نصب کنم ولی تا الان که دما از40بالاتر نرفته
چشم

kamyar
2012/04/06, 21:38
ببخشید شما در تاپیک کولینگ فرمودید [B][/Bکولر های که مثل کولر استاک نصب میشن و سیستم گیره ای دارند قدرت گرماگیری جالبی ندارند چون سطح تماس به اندازه کافی محکم نیست !] یعنی الان transformer3 خوب نیست؟وبدرد نمی خوره؟

Arsn
2012/04/06, 22:47
ببخشید شما در تاپیک کولینگ فرمودید [B][/Bکولر های که مثل کولر استاک نصب میشن و سیستم گیره ای دارند قدرت گرماگیری جالبی ندارند چون سطح تماس به اندازه کافی محکم نیست !] یعنی الان transformer3 خوب نیست؟وبدرد نمی خوره؟

اولا اتصال گیره ای مثل کولر استاک یعنی سیستم پیچ و مهره در کار نباشه که این قضیه درباره ی ترنسفرمر صدق نمیکنه ! در ضمن من براش مثال هم زدم چون خودم به عینه دیدم مثل Coolermaster Hyper tx 3

بهترین حالت اینه که کولر انقدر محکم و سفت باشه که به هیچ وجه بین پردازنده و کولر فضای خالی به وجود نیاد چون خمیر سیلیکون نمیتونه این فضا را بپوشونه و حباب هوا توش به وجود میاد ! کولر ترنسفرمر کولر خوبیه و من بعضا اون را توصیه میکنم ولی چون تو یه بازه قیمتی هم رده با مدل دیپ کول 400 است ، من دیپ کول را بهتر میدونم !

البته همه ی اینها نظرشخصی کسی است که به هر حال یه تجربیاتی درباره ی کولینگ داره و شما میتونید به عنوان منبع معتبر تر به بنچمارک های سایت ها بزرگ رجوع کنید ! البته در این مورد خاص (ترنسفرمر) من بنچمارکی را ندیدم !

kamyar
2012/04/07, 14:53
سلام ممنون!بله می دونم و من کاملا حرف شما رو قبول دارم! الان این فن من یک گیره درون جعبش داشت که بین هیت سینک و لوله انتقال حرارت قرار می گرفت و مانند فن استوک نصب می شد!یعنی الان من میتونم با سیستم پیچ و مهره نصب کنم؟

Arsn
2012/04/07, 16:21
سلام ممنون!بله می دونم و من کاملا حرف شما رو قبول دارم! الان این فن من یک گیره درون جعبش داشت که بین هیت سینک و لوله انتقال حرارت قرار می گرفت و مانند فن استوک نصب می شد!یعنی الان من میتونم با سیستم پیچ و مهره نصب کنم؟

خواهش میکنم ! من که نفهمیدم منظور شما چیه ولی فن ترنسفرمر برای اتصال به بورد به صورت پیچ و مهره ای است که داخل جعبش هست ! اون گیره های اضافی که میفرمایید برای اتصال فن دوم به کولر است !

kamyar
2012/04/07, 19:15
سلام بله درست میفرمایید ولی برای amd اینگونه نیست لطفا عکس ها رو ملاحظه کنید تا خودتون متوجه منظورم بشید8910 این همون گیره ای هست که میگفتم 8911 از بالای لوله های انتقال حرارت درون یک میله قرار گرفته

kamyar
2012/04/07, 19:17
من مطمعن نیستم که نشه با پیچ هم وصل کرد ولی درون کاتالوگش که به این صورت توضیح داده!ممکنه بشه؟

Arsn
2012/04/07, 20:48
کامیار عزیز من دارم هنگ میکنما ! اینجور که از شواهد بر میاد حرف شما درسته و من فکر میکردم برای بستن این کولر باید جا فن استاک را برداریم و مثل اکثر کولر ها پیچش کنیم ! البته شاید بشه با ترنسفرمر هم این کار را کرد ولی لزومی نداره !

kamyar
2012/04/07, 21:10
بسیار محکم بر سرجاش قرار گرفته حتی یک ذره هم تکون نمی خوره و این گیرش هم از استوک خیلی محکم تره من به زور جا زدمش!
ببخشید یک سوال دیگه الان می خوام این تست just stress testing رو اجرا کنم وقتی روی گزینش کلیک می کنم یک پنجره باز میشه در اون تغیراتی ایجاد نمی کنم بعد ران رو که میزنم فقط صفحه که سفیده از چند پنجره پر میشه وهیچ اتفاقی نمیفته! بعد باید توی همین پنجره اون یکی تست رو اجرا کنم؟

Arsn
2012/04/07, 21:31
بسیار محکم بر سرجاش قرار گرفته حتی یک ذره هم تکون نمی خوره و این گیرش هم از استوک خیلی محکم تره من به زور جا زدمش!
ببخشید یک سوال دیگه الان می خوام این تست just stress testing رو اجرا کنم وقتی روی گزینش کلیک می کنم یک پنجره باز میشه در اون تغیراتی ایجاد نمی کنم بعد ران رو که میزنم فقط صفحه که سفیده از چند پنجره پر میشه وهیچ اتفاقی نمیفته! بعد باید توی همین پنجره اون یکی تست رو اجرا کنم؟

به هر حال تاکید من روی سفت بودن فن بود که شما هم رعایت کردید !

در باره prime 95 : زمانی که گزینه just stress testing را زدید بعدش گزینه in place large ffts (maximum heat را بزنید ! با این گزینه صفحه سفیدی باز میشه که چند تا صفحه کوچولو توش بازه (به اون صفحه کوچولو ها Workload میگند) و همون صفحه های کوچولو با اون تنظیماتی که من بهتون گفتم پردازنده شما در سر حد مرگ داغ میکنه ! حواستون با AIDa 64 یا Coretemp به دما باشه !
نتیجه را هم بعد از 5 دقیقه تست با ما شریک بشید (شات بزارید !)

kamyar
2012/04/07, 21:47
ممنون-این تست 7دقیقه شد8912

kamyar
2012/04/08, 14:45
سلام تست رو درست انجام دادم؟
اون گرمای مادر بوردم رو که گفتم مال north bridge هست که در هنگام بار زیاد یا بازی از62رد میشه و سرعت پایین میاد!

Arsn
2012/04/08, 15:09
سلام تست رو درست انجام دادم؟
اون گرمای مادر بوردم رو که گفتم مال north bridge هست که در هنگام بار زیاد یا بازی از62رد میشه و سرعت پایین میاد!

دمای North bridge برابر 62 زیاد نیست ! در ضمن شما این دما را کجا دیدی ؟ مگر تو فرکانس یا ولتاژ north bridge دست بردید ؟

kamyar
2012/04/08, 17:47
نه هم در همین نرم افزار دیدم هم در نرم افزار speed fan!
از دیشب در کیسم رو برداشتم و بدون در کار کرده و خوشبختانه دیگه همچین مشکلی که سرعت کمشه-داغ کنه ندیدم ولی به محض بستن در کیس دما بالا میره!
به هر حال از راهنمایی های خوبتون ممنونم و مرسی که هر بار سوال میپرسم به خوبی جوابمو میدین!
---------------------------------------------------------
خواهش میکنم بازم اگه سوالی بود درخدمتم Arsn

peon
2012/04/16, 15:41
سلام
عیدتون مبارک (با تاخیر!)
من ضریب multip cpu روی 17.5 گذاشتم فرکانس شد 3.5 حالا چند تا سوال
1 رمام 4 گیگ کورسیر هست میخوام تایمینگشو کم کنم اگر این کارو بکنم تغییرات محسوسه؟
2 cpu تا چند اور کنم ؟ فنم t3 green الان روی 3.5 یک ساعتم با occt چک کردم پایدار بود
3 کارت من 6850 با یه 6 پین برق دیروز یه 6790 سفایر دیدم با دوتا پین برق !! 6850 من سری cyclone ولی 6790 رفرنس بود دلیل این تفاوت چیه؟(قدرت کمتر مصرف کمتر)
4 اور از طریق ضریب multip به تنهایی جوابگو است؟ چون چند جا خوندم که این کارو قبول نداشتن و میگفتن باید دستی فرکانسو و ولتاپ و ... تنظیم کرد
5 چون cpu unlock شدست دماشو نشون نمیده cpuz برنامهای است واسه این کار؟
6 اگه تا 3.6 over پایدار کنم سی پی یوم همرده x4 970 میشه؟
7 اقا من کارم cad etabs ... هستش سیستمهای شرکتم همه 2600 هستن ولی همشون یه delay کمی اول ران کردن برنامه ها دارن حالا این از چیه؟ از cpu که نیست ممکن ssd بندازم درست بشه؟
8 یه mb خوبی که crosfire ساپورت کنه هم معرفی کنید لطفا (برای amd)

شرمنده زیاد شد

Arsn
2012/04/16, 16:41
سلام
عیدتون مبارک (با تاخیر!)
من ضریب multip cpu روی 17.5 گذاشتم فرکانس شد 3.5 حالا چند تا سوال
1 رمام 4 گیگ کورسیر هست میخوام تایمینگشو کم کنم اگر این کارو بکنم تغییرات محسوسه؟
2 cpu تا چند اور کنم ؟ فنم t3 green الان روی 3.5 یک ساعتم با occt چک کردم پایدار بود
3 کارت من 6850 با یه 6 پین برق دیروز یه 6790 سفایر دیدم با دوتا پین برق !! 6850 من سری cyclone ولی 6790 رفرنس بود دلیل این تفاوت چیه؟(قدرت کمتر مصرف کمتر)
4 اور از طریق ضریب multip به تنهایی جوابگو است؟ چون چند جا خوندم که این کارو قبول نداشتن و میگفتن باید دستی فرکانسو و ولتاپ و ... تنظیم کرد
5 چون cpu unlock شدست دماشو نشون نمیده cpuz برنامهای است واسه این کار؟
6 اگه تا 3.6 over پایدار کنم سی پی یوم همرده x4 970 میشه؟
7 اقا من کارم cad etabs ... هستش سیستمهای شرکتم همه 2600 هستن ولی همشون یه delay کمی اول ران کردن برنامه ها دارن حالا این از چیه؟ از cpu که نیست ممکن ssd بندازم درست بشه؟
8 یه mb خوبی که crosfire ساپورت کنه هم معرفی کنید لطفا (برای amd)

شرمنده زیاد شد

درود فرآوان !

دوست من 28 روز از عید گذشت ولی عیب نداره ! عید شما هم مبارک !!!!!!!!!!!!

1) برای پردازنده های Amd هر جور کم کردن زمان تاخیر رم جواب میده و تغییرات خوبی را به دنبال داره ! مطمئنن توی ویندوز شما متوجه تغییرات نمیشید ولی توی گیم و باقی پروسه های سنگین میشه تغییرش را حس کرد
2) اگر پردازندتون x4 955 است میتونید تا 4 گیگاهرتز با همون ترنسفرمر اورکلاک کنید ! دماش توی تست occt چقدره ؟
3) معمولا کارت هایی که با برق اضافه تری تغذیه میشند مثل 6790 که مثال زدید برای دسترسی به برق بیشتر برای اورکلاک است ! یعنی برق را روی ریل های بیشتری میزارند تا برق رسانی بهتر باشه و بشه بیشتر اورکلاک کرد در ضمن همیشه اون شعار قدرت کمتر = مصرف کمتر درست نیست!
4) اورکلاک با مولتی پلایر کار درستی است ! تنظیم کردن fsb مال زمانی است که شما نیاز به فرکانس خاصی دارید ولی درباره ی ولتاژ من هم موافق ولتاژ اتوماتیک نیستم !
5) بهترین برنامه های این کار aida64 یا coretemp است !
6) پردازنده شما چیه ؟ تست cinebench رو اجرا کنید و نتیجه ای که میگیرید را با پردازنده مورد نظرتون مقایسه کنید
7) ضعف تمام سیستم های امروزی ! هارد دیسک ! سالید درایور چاره ی شماست ! من برای اجرای نرم افزار هایی مثل اکسل یا ورد حتی 1 ثانیه delay ندارم درصورتی که همین کار با هارد 5 ثانیه زمان میخواست
8) برای چه بودجه ای ؟ msi 990Fx gd 65 خوبه ؟

kamyar
2012/04/16, 18:19
سلام ببخشید شما در صفحه 6 به من فرموده بودید که به صورت گام های افزایشی 0.25 ولت به پردازنده ولتاژ بدم
چه میزان فرکانس را افزایش بدم.باید 0.25 ولت ولتاژ بدم؟

Arsn
2012/04/16, 18:26
سلام ببخشید شما در صفحه 6 به من فرموده بودید که به صورت گام های افزایشی 0.25 ولت به پردازنده ولتاژ بدم
چه میزان فرکانس را افزایش بدم.تا 0.25 ولت ولتاژ بدم؟

مشکل اینجاست که صحبت های من را نصفه دنبال میکنید !

دوباره توضیح میدم : برای اورکلاک هر پردازنده ای اول فرکانس را بدون ولتاژ بالا ببرید ! مثلا پردازنده ای در اختیار داریم که فرکانس پایه اش 3.2 است ! بدون وقتاژ تا 3.5 بالا میبریم و تست میگیرم و مشکلی نیست ! زمانی که باز هم fsb یا multi میدیم میبینیم که مثلا تو فرکانس 3.6 سیستم بالا نمیاد یا تو تست bsod میده ! خب الان 0.25 ولتاژ بدید ! باز تست میگیریم اگر پاس کرد که اوکی ! اگر نکرد دوباره 0.25 دیگه ولتاژ میدیم !
همینطور فرکانس را بالا میبریم تا سیستم بلو اسکرین بده و ما هم ولتاژ میدیم ! به بقیه ولتاژ ها و قسمت های دیگه هم باید حواستون باشه ! (شرایط را آزمایشگاهی کنید مثلا باس رم مزاحم اورکلاک نباشه)

kamyar
2012/04/16, 20:49
مرسی ببخشید یک سوال دیگه دارم وقتی ضریب رو روی 233 قرار میدم نسبتا پایداره حتی اگر 234 هم بکنم کامپیوتر هنگ می کند بلو اسکرین نمیاد فقط روی دسکتاپ گیر می کنه میشه راهنماییم کنید مشکل کجاست؟(دما هم روی28 قرار داشت و تا 230بدون نیاز به ولتاژ بالا میره ولی در 233 به 0.50ولت نیاز داره که بهش میدم) اینهم یک شات9169

Arsn
2012/04/16, 21:00
مرسی ببخشید یک سوال دیگه دارم وقتی ضریب رو روی 233 قرار میدم نسبتا پایداره حتی اگر 234 هم بکنم کامپیوتر هنگ می کند بلو اسکرین نمیاد فقط روی دسکتاپ گیر می کنه میشه راهنماییم کنید مشکل کجاست؟(دما هم روی28 قرار داشت و تا 230بدون نیاز به ولتاژ بالا میره ولی در 233 به 0.50ولت نیاز داره که بهش میدم) اینهم یک شات9169

میتونه خیلی چیز ها باشه ! بعضی از fsb اصلا توسط مادربورد گرفته نمیشه ! میتونه مشکل فرکانس رم باشه که با مولتی پلایر رم باید کنترلش کنید!
در ضمن به PLL و Vcore ولتاژ بدید و یه بار دیگه امتحان کنید !
از طریق نرم افزار مادربورد هم اورکلاک نکنید ! فقط بایوس

kamyar
2012/04/16, 21:59
ببخشید میشه یه توضیح مختصر در مورد چگونگی اورکلاک توسط بایوس بدید؟(در کدام بخش بایوس است)

Arsn
2012/04/16, 22:23
ببخشید میشه یه توضیح مختصر در مورد چگونگی اورکلاک توسط بایوس بدید؟(در کدام بخش بایوس است)

من تا الان فکر میکردم شما با بایوس اورکلاک میکنید ! اصلا سمت اورکلاک نرم افزاری نرید

فعلا این ها را بخونید

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. 2%80%8C%D9%87%D8%A7%D9%8A-amd-(%D9%82%D8%B3%D9%85%D8%AA-%D8%A7%D9%88%D9%84) (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

peon
2012/04/17, 08:12
سلام مجدد
coretemp هم دمای cpu نشون نمیده مدل cpu amdx2 555 بود که unlock کردم در مورد 6790 من از حرفات اینطوری فهمیدم که با اینکه refrens هستش ولی قابلیت اوره خوبی داره حالا بحث اینه با 6850 من یه قیمت بود کدوم میصرفید خریدش؟
یه مقاله ای چیزی معرفی کن در مورد کم کردن cl ram بعدش یعنی الان اوره من کامل نیست چون ولتاپ ندادم؟ حاشیه ایمنی اوره x2 555 چنده؟ 3.6 فکر کنم منطقی باشه!؟ در مورده mb قبلا هم گفته بودم این mb دو بار تعمیر رفته میلنگه یه mb خوب و ارزون!!! asrock باشه بهتر! (تا 250 am3+ باشه که fx هم suport کنه!)
از وقتی که میذاری بسسیار ممنون!

Arsn
2012/04/17, 09:54
سلام مجدد
coretemp هم دمای cpu نشون نمیده مدل cpu amdx2 555 بود که unlock کردم در مورد 6790 من از حرفات اینطوری فهمیدم که با اینکه refrens هستش ولی قابلیت اوره خوبی داره حالا بحث اینه با 6850 من یه قیمت بود کدوم میصرفید خریدش؟
یه مقاله ای چیزی معرفی کن در مورد کم کردن cl ram بعدش یعنی الان اوره من کامل نیست چون ولتاپ ندادم؟ حاشیه ایمنی اوره x2 555 چنده؟ 3.6 فکر کنم منطقی باشه!؟ در مورده mb قبلا هم گفته بودم این mb دو بار تعمیر رفته میلنگه یه mb خوب و ارزون!!! asrock باشه بهتر! (تا 250 am3+ باشه که fx هم suport کنه!)
از وقتی که میذاری بسسیار ممنون!

درود فرآوان !

نرم افزار aida 64 را هم امتحان کنید ! (بخش sensor)

اما 6790 با 6850 شما هم قیمت بود ؟ این دو تا کارت لااقل 50 تومن تفاوت قیمت دارند ! البته هر دو این کارت ها در قیمت خودشون عملکرد عالی دارند !

میخوام براتون یه مثال بزنم ! فرضا 6790 در 3dmark 11 نمره حدود 3000 بگیره و قدرت اورکلاکش حدود 30 درصد باشه ، با فرض این که هر چقدر اور کردیم تو پوینت نرم افزار هم اثر بزاره امتیاز 3d مارک شما به 3900 میرسه !
حالا فرض کنید 6850 به صورت استاک 4000 میگیره ، قدرت اورکلاکش هم 20 درصد است ! با فرض این که هر چی اور کردیم مستقیم تاثیر بزاره میشه 4800 پوینت !

حالا شما کدوم را میخرید ؟ شاید 6790 را انتخاب کنید که با توجه به قیمتش کارایی خوبی میده ، شاید هم 6850 را که 4800 پوینت میده ! این بسته به نیاز کاربر و طرز تفکرش است !

مقاله ای که میخواستید (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) از دوست عزیز سالار در فروم لیون ! باز اگر مشکلی بود بپرسید !

این که شما پردازنده را آنلاک کردید خودش گرما را بالا میبره و تا زمانی که دمای زیر تست الان شما را ندونم نمیتونم بگم حاشیه امن اورکلاکتون چقدر است !

مادربورد خوب Msi 990Fx Gd65 است ! قیمت ندارم ولی برد خوبیه !

peon
2012/04/17, 12:26
ممنون از پاسخت
دمای الانو گفتم مشکلشو در مورده کارت گرافیک هم اینجا انتخاب زیادی نداریم من دنبال 6870 از vtx بودم که 250 بود دو روز قبل از خریده من(هفته دوم بهم) تا من رفتم بگیرم تموم کرد(جلو چشمم اخریشو فروخت) مجبور شدم 6850 بگیرم cyclone msi 250 تومن همونجا 6790 سفایرو میداد 255!
همی شنبه 6850 سفایرو 250 قیمت کردم 6790 xfx 270! خلاصه اینکه هر چی گیرمون بیاد باید بخریم(تابستون 6870 سفایر 250 وگلکسی s2 650 نخریدم تبدیل شدن به 6850 و arc s )
دمای هسته هارو زده 0 ولی دمای cpu زده 28 درجه

kamyar
2012/04/17, 18:04
دوست عزیز من دیروز پاساژ ایران طبقه همکف 6850 سافایرو قیمت کردم 300 مدل toxic 6850 رو 380 و 6870 سادرو 370!چطور 6850سافایرو نوشتین250؟ (سافایر از همه ی برند ها گرون تره!)

Amir99
2012/04/17, 18:28
سلام بروبچ گل سخت افزار. تو بررسی کارت گرافیک خارق العاده ی ASUS Matrix 580 platinum نوشته: پشت کارت‌گرافيک نیز برای اورکلاکرهای فوق‌حرفه‌ای بخش جالبی قرار دارد. در اینجا شما می‌توانید با لحیم کردن هر قسمت قابلیت OCP (Over Current Protection) را از کار بیاندازید، ولتاژ حافظه را بالا ببرید، ولتاژ PLL را تغییر دهید و فرکانس Power PWM را دو برابر کنید. حالا اون دوتای پایینی رو لحیم کنیم چی؟ اونا چه فاز هایی از ولتاژ اضافی هستند؟
1) FBVDDO
2)PEXVDD

عکس -------------------------------------------------------------------»--------------------------------------------------»----------------------------------------------» 9175

peon
2012/04/17, 19:10
دوست عزیز من دیروز پاساژ ایران طبقه همکف 6850 سافایرو قیمت کردم 300 مدل toxic 6850 رو 380 و 6870 سادرو 370!چطور 6850سافایرو نوشتین250؟ (سافایر از همه ی برند ها گرون تره!)
طبقه دوم دوست عزیز دقیقا اولین مغازه برندشم powercooler بود شرمنده زدم سفایر

Arsn
2012/04/17, 19:30
سلام بروبچ گل سخت افزار. تو بررسی کارت گرافیک خارق العاده ی ASUS Matrix 580 platinum نوشته: پشت کارت‌گرافيک نیز برای اورکلاکرهای فوق‌حرفه‌ای بخش جالبی قرار دارد. در اینجا شما می‌توانید با لحیم کردن هر قسمت قابلیت OCP (Over Current Protection) را از کار بیاندازید، ولتاژ حافظه را بالا ببرید، ولتاژ PLL را تغییر دهید و فرکانس Power PWM را دو برابر کنید. حالا اون دوتای پایینی رو لحیم کنیم چی؟ اونا چه فاز هایی از ولتاژ اضافی هستند؟
1) FBVDDO
2)PEXVDD

عکس -------------------------------------------------------------------»--------------------------------------------------»----------------------------------------------» 9175

منظور از لحیم کردن ، لحیم کردن دو تا پین بغل هم است که باعث اتفاقات زیر میشه !

از بالا به پایین !
اولی را که خودتون میدونید !!
دومی و سومی برای بالابردن ولتاژ کور و مموری به کار میره
چهارمی برای افزایش فرکانس موتور سوپر هیبرید ! (خودم هم دقیقا نمیدونم چیه و توضیحی هم دربارش پیدا نکردم ولی چیزی که مشخصه اجازه ی افزایش فرکانس را میده)
فرکانس کلاک موتور هیبرید را از 250 کیلو هرتز به 500 کیلوهرتز میرسونه که باعث اورکلاک پایدار تر میشه

از آقا حسام یا بابک ولی زاده بپرسید شاید بتونند بهتر راهنماییتون میکنند

peon
2012/04/17, 21:17
مدیر جان عنایتی بفرما!!

Amir99
2012/04/17, 21:18
داش علی لطفا یه چند تا از نتایج اورکلاک خودت با 6850 رو تو سایت قراربده. در ضمن تجربیات خودت رو درباره تبدیل بایوس کارتت به 6870 رو هم با ما به اشتراک بزار. لطفا ![-o

Arsn
2012/04/17, 21:51
ممنون از پاسخت
دمای الانو گفتم مشکلشو در مورده کارت گرافیک هم اینجا انتخاب زیادی نداریم من دنبال 6870 از vtx بودم که 250 بود دو روز قبل از خریده من(هفته دوم بهم) تا من رفتم بگیرم تموم کرد(جلو چشمم اخریشو فروخت) مجبور شدم 6850 بگیرم cyclone msi 250 تومن همونجا 6790 سفایرو میداد 255!
همی شنبه 6850 سفایرو 250 قیمت کردم 6790 xfx 270! خلاصه اینکه هر چی گیرمون بیاد باید بخریم(تابستون 6870 سفایر 250 وگلکسی s2 650 نخریدم تبدیل شدن به 6850 و arc s )
دمای هسته هارو زده 0 ولی دمای cpu زده 28 درجه

ببخشید اصلا حواسم نبود !

خب دمای 28 برای خود پردازنده خیلی خوبه ! انقدر اورکلاک کنید تا دما زیر تست ooct یا prime 95 به حدود 70 برسه (گفته سایت amd) ! فکر میکنم حداقل حاشیه امن شما 3.6 و فرکانس 24/7 که بتونید با اون خوب کار کنید 3.8 باشه ! (در حالت 4 هسته)

فقط باز هم تاکید میکنم استفاده شما (unlock core) و اورکلاک پردازنده باید با دقت انجام بشه و به دما و کولری که استفاده میکنید بستگی داره ، پس بنده و سایت سخت افزار هیچ مسولیتی در قبال استفاده ناصحیح قبول نمیکنیم !

با احترام - علیرضا !

Arsn
2012/04/17, 21:57
داش علی لطفا یه چند تا از نتایج اورکلاک خودت با 6850 رو تو سایت قراربده. در ضمن تجربیات خودت رو درباره تبدیل بایوس کارتت به 6870 رو هم با ما به اشتراک بزار. لطفا ![-o

والا چی بگم !

من تا حالا 5 تا 6850 خریدم ! همه هم سافایر بوده ! یه بار هم با msi cyclone کار کردم !

کلا بعد این تجربیات به این نتیجه رسیدم که مموری های 6850 طاقت فرکانس بالا ندارند و فلش کردن 6850 کمی ریسک داره ! بهترین حالت اورکلاک اونهاست که با نرم افزار های trixx و msi afterburner بهترین نتیجه حاصل میشه !

کارت 6850 به راحتی تمام میتونه کورکلاک 950 و مموری 1100 را بگیره ! (البته به صورت 24/7) و اگر هم استفاده تون کوتاه مدت باشه کورکلاک 1025 و مموری 1125 قابل دستیابی است (با بازکردن پوشش کارت و قرار دادن یه فن اضافه )

یادآوری میکنم با اورکلاک کارت تا 950/1100 شما به راحتی کارت 6870 را با اختلاف حدودی 5 درصد جا گذاشتید ! (بدون فشار به گرافیک)

این هم یه 3dmark 11 performance و 3dmark 11 extreme از کراس فایر 6850 که حدود 8000 پوینت گرافیک در حالت 950/1075 میده !

91799180

kamyar
2012/04/17, 22:44
سلام ممنون از مقاله همون طور که در مقاله نوشته بود تنظیمات بایوس رو انجام دادم وقتی تنظیمات رو سیو می کنم و از بایوس خارج میشم کامپیوتر که ریستارت میشه دور فن کارت گرافیکم به شدت بالا میره (ازروی صداش میشه حدس زد چقدر بالا هست)و تا cmos مادربوردم رو پاک نکنم کارت تصویر نمیده و بعضی اوغات هم اصلا بوت نمیشه!برنامه ای که باهاش در محیط ویندوز اورکلاک کردم مال خود مادر بوردم هست بازم ایراد داره با اون اورکلاک کنم؟اصلا هر کاری کردم نشد با بایوس اورکلاک کنم!

Arsn
2012/04/18, 01:09
سلام ممنون از مقاله همون طور که در مقاله نوشته بود تنظیمات بایوس رو انجام دادم وقتی تنظیمات رو سیو می کنم و از بایوس خارج میشم کامپیوتر که ریستارت میشه دور فن کارت گرافیکم به شدت بالا میره (ازروی صداش میشه حدس زد چقدر بالا هست)و تا cmos مادربوردم رو پاک نکنم کارت تصویر نمیده و بعضی اوغات هم اصلا بوت نمیشه!برنامه ای که باهاش در محیط ویندوز اورکلاک کردم مال خود مادر بوردم هست بازم ایراد داره با اون اورکلاک کنم؟اصلا هر کاری کردم نشد با بایوس اورکلاک کنم!

دوست من این که تصویر نمیده به خاطر کارت گرافیک نیست و چون پردازنده شناسایی نمیشه دور فن ها سیستم به بالاترین حد میرسه که راهش دو بار ریست کردن یا ریست cmos است !

اگر بتونید چند تا عکس از محیط بایوس به من بدید بهتر میتونم کمک کنم چون هر چی گشتم نتونستم دفترچه مادربورد شما را دانلود کنم !

اورکلاک یعنی بایوس ! نرم افزار ها هزار جور محدودیت دارند ! یا باید به همون میزان که با نرم افزار اورکلاک کردید قانع باشید یا دست به بایوس شوید ! از اونجایی که با تنظیمات بایوس هم دقیق آشنا نیستید پس من میتونم اگر عکس های کاملی از بخش هایی که حس میکنید به اورکلاک ربط داره بزارید کمک کنم !
چون برد شما فاکسکان است و بایوس اون با این که استاندارد است ولی تغییراتی هم داره پس نمیتونم بدون دیدنش نظر بدم

peon
2012/04/18, 09:53
صبح بخیر!
من یه چیزی نفهمیدم این الان دمای سطح cpu یا core cpu ؟ به نظرتون زیادی خنک نیست؟ دمای هسته هارو چرا هیچ نرم افزاری نشون نمیده؟ در مورده 6850 من وقتی طبق حرف شما اور کردم توی diablo2 warcraft3 رنگا قاطی میشد منم بر گردوندم حالت اول
در مورد تایمینگ رم 8 8 7 پایین تر نیومد قبلا 9 9 9 بود
pc من منفجر بشه میام یقه تورو میگیرم!:))

Arsn
2012/04/18, 11:22
صبح بخیر!
من یه چیزی نفهمیدم این الان دمای سطح cpu یا core cpu ؟ به نظرتون زیادی خنک نیست؟ دمای هسته هارو چرا هیچ نرم افزاری نشون نمیده؟ در مورده 6850 من وقتی طبق حرف شما اور کردم توی diablo2 warcraft3 رنگا قاطی میشد منم بر گردوندم حالت اول
در مورد تایمینگ رم 8 8 7 پایین تر نیومد قبلا 9 9 9 بود
pc من منفجر بشه میام یقه تورو میگیرم!:))

آورین ! رم را خوب ست کردی !

6850 را روی 950/1075 با ولتاژ 1.285 ست کن ، من الان دو ماهی هست روی این فرکانس دارم 24/7 استفاده میکنم ! نباید مشکلی باشه

موافقم ، زیادی خنک است ! شما یا باید نرم افزارهای دیگه ای برای کنترل دمای سیستم را استفاده کنی (speedfan را امتحان کن) یا این که باید یه ترمومتر بزای و دما را تست کنی ! البته دمای بایوس هم معتبره ولی نمیشه زیر لود بردش !

اگر دستت به من رسید یقه من مال شما !

kamyar
2012/04/18, 15:17
سلام این هم عکس هایی که از محیط بایوس گرفتم918591869188
اینهم لینک دانلود دفترچه راهنمای مادربوردم:فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

Arsn
2012/04/18, 19:17
سلام این هم عکس هایی که از محیط بایوس گرفتم918591869188
اینهم لینک دانلود دفترچه راهنمای مادربوردم:فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

به fox central control unit برید سپس به fox intelligent stepping برید ، پردازنده شما بلک ادیشن هست پس نیازی به FSB دادن نیست (core clock) پس شما گزینه Cpu multiplier adjust را به عدد 20 تغییر بدید تا ضریب 20 شما در FSB که 200 است به شما فرکانس 4 گیگاهرتز را بده !
در همون صفحه cpu nb ht link speed را برابر 11 بزارید (2200 باشه) ، و گزینه advanced clock calibration هم روی all core باشه

به صفحه voltage option برید و گزینه cpu voltage control رو روی 100 میلی ولت بزارید ! گزینه nb voltage control را هم روی +30 بزارید

در صفحه cpu configuration گزینه های amd cool and quit و c1e را خاموش کنید

تو صفحه advanced chipset option هم تنظیمات رم خودتون را بدون توییک انجام بدید ! (اورکلاک یا ست کردن تایمینگ رم را به بعد از اورکلاک پردازنده موکول کنید)

تنظیمات رو ذخیره کنید ! قاعدتا سیستم تصویر میده و ویندوز بالا میاد ، تست ooct به همراه کنترل دما برای 10 دقیقه با نرم افزار coretemp یا aida64 را فراموش نکنید !

اگر تصویر نبود بایوس را ریست کنید ، اگر ویندوز بالا نیومد ولتاژ بیشتر بدید ، اگر تست پاس نشد و دما هم مناسب بود ولتاژ بدید ولی nb را به ضریب 10 برگردونید

kamyar
2012/04/18, 21:19
سلام ممنون!!!!!!!!!!!واقعا عالی بود عدد ها هم دقیق دقیق!این هم یک شات از دسکتاپ9193
اگر ممکنه در مورد تنظیم cpu nb ht link speed-تنظیم ولتاژها(cpu voltage control-nb voltage control)یکم بیشتر توضیح دهید تا خودم بتونم تنظیمات رو انجام بدم و اینقدر مزاحم شما نشوم!وبتونم بیشتر اورکلاک کنم
یک سوال:دما خوبه؟

Arsn
2012/04/18, 21:41
سلام ممنون!!!!!!!!!!!واقعا عالی بود عدد ها هم دقیق دقیق!این هم یک شات از دسکتاپ9193
اگر ممکنه در مورد تنظیم cpu nb ht link speed-تنظیم ولتاژها(cpu voltage control-nb voltage control)یکم بیشتر توضیح دهید تا خودم بتونم تنظیمات رو انجام بدم و اینقدر مزاحم شما نشوم!وبتونم بیشتر اورکلاک کنم
یک سوال:دما خوبه؟

خوشحالم که موفق بودید ! من روی amd تجربه ام بیشتره و خب معمولا بهتر میتونم کمک کنم !

چشم فردا یه توضیحاتی براتون میزارم !

دما خوبه ! صداش اذیتتون نمیکنه ؟

kamyar
2012/04/18, 21:47
مرسی!اصلا صدا نداره!(شایدم برای من که از فن استوک استفاده می کردم اینطوریه!)اگر یک فن دیپ کول بهش اضافه کنم دما بهتر می شه؟
راستی ببخشید تستی رو که گفتید انجام بدم همین بود؟یا باید با prima95 انجام میدادم(هرچی گشتم ooct پیدا نکردم!)؟درست انجام دادم؟

Arsn
2012/04/18, 21:59
مرسی!اصلا صدا نداره!(شایدم برای من که از فن استوک استفاده می کردم اینطوریه!)اگر یک فن دیپ کول بهش اضافه کنم دما بهتر می شه؟

خودتون چی فکر میکنید ؟ دما بهتر میشه ؟ اگر موجب اخلال در گردش هوای کیس نشه ، مسلمه تاثیر گذاره !

راستی شما درباره ی HT و NB میخواستی بیشتر بدونی و اورکلاک amd یاد بگیری ، بد نیست مقاله اورکلاک امین را در فروم هات (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) بخونی!

چون خودتون میدونید اگر قرار باشه من برای همه سوالات و توضیح مفاهیم دست به قلم بشم .......

مقاله را بخونید ، ابهام و سوالات را بپرسید ، هستم در خدمتتون !

kamyar
2012/04/19, 11:52
سلام ممنون مقاله ی خیلی خوبی بود
یک سوال دارم تا چه فرکانسی اورکلاک کنم برای cpu مشکلی پیش نمیاد؟(خراب نمیشه)

Arsn
2012/04/19, 12:03
سلام ممنون مقاله ی خیلی خوبی بود
یک سوال دارم تا چه فرکانسی اورکلاک کنم برای cpu مشکلی پیش نمیاد؟(خراب نمیشه)

خراب ؟ تا جایی که من نگاه کردم پردازنده شما توسط mad22 تا فرکانس 7.3 گیگاهرتز زیر LN دووم میاره !

به نظرم همین فرکانس خوبه ، چون دما را باید زیر 62 نگه دارید !

میخوای ضریب پردازنده را بزار روی 21 که فرکانس 4.2 گیگاهرتز بهت بده ! اگر سیستم با همین ولتاژ (+100mv) استیبل بود که هیچ ! اگر نبود 0.25 الی 0.5 دیگه به ولتاژت اضافه کن !(یعنی +125 یا +150) ضریب Nb/ht را هم میتونی روی 12 یا 13 بزاری ولی باید ولتاژ nb voltage control را روی +50 بزاری ! (بالابردن ضریب ht و nb تاثیر خوبی تو کارایی پردازنده میزاره )

ارزش داره یه تست بزنی ! فقط اگر سیستم تصویر نداد خیلی اذیتش نکن ! کولر شما برای ولتاژ های بالاتر از +150 به این پردازنده ساخته نشده !

به هر فرکانسی که رسیدی ، یا هر چقدر که nb/ht رو اورکلاک کردی حتما تست prime 95 یا ooct بگیر ! (تست خود everest یا aida64 ارزش نداره)

من خودم از cinebench هم استفاده میکنم چون قشنگ معلوم میکنه هر تغییری که توی اورکلاک اعمال کردی چقدر نمره پردازنده ات را جا به جا کرده ! (به تعداد هسته ، فرکانس ، کش ، nb/ht و فرکانس و زمان تاخیر رم هم حساسه !)

شما هم اگر cinebench داری یه تست بزن ! نتیجه اش را هم بزار

kamyar
2012/04/19, 12:15
سلام من همین الان روی 4400 هستم ضریب 22-ولتاژ سیپیو هم 150 به بقیه ولتاژ ها دست نزدم توی تست prima95 دما بالاتر از 46 نمیره(به مدت10 دقیقه-اگر می خواین یه شات هم بزارم)تنها مشکلی که دارم بایوس هست که حتی اگر فقط برم داخلش و بیام بیرون دور فن ها بالا میره وتصویر نمیده!تا یک بار کامل سیستم رو خاموش کنم و دوباره روشنش کنم تا تصویر بده!شما میدونین چجوری این مشکل حل میشه؟

kamyar
2012/04/19, 17:27
لطفا راهنماییم کنید!!!!!!!!

Amir99
2012/04/20, 14:38
سلام علیکم
من دوباره باید از دست این مادربرد زجر بکشم. مادربردم ASUS P8P67 LE که فقط 4 فاز برای تغذیه CPU داره اگر به این لینک (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) سر بزنید مشاهده می کنید که اورکلاکر های حرفه ای تونسته اند با برد بنده 2600K رو تا 4GHz اورکلاک کنند ولی بدون بالا و پایین رفتن ولتاژ و تغییر ضریب CPU! منظورم اینه که وقتی اورکلاک می کنم ضریب CPU پس از چند لحظه شروع به throttle میکنه و هی بالا پایین میشه ولی من حتی نمیتونم اونو تا 4Ghz هم اور کنم نه این که نتونم ، بلکه تا 4.5 هم Stable کردم ولی همونجوری که گفتم ولتاژ و مولتی پلایر CPU مسخره بازی در میاره! تو این سایت نوشته: ما تونستیم روی برد P8P67 LE، سی پی یو 2600K رو با پایین آوردن ولتاژ (برعکس شده، همه باید ولتاژ رو ببرن بالا اونوقت من بدبخت باید بیارم پایین!) روی 4 گیگاهرتز و بدون هیچ throttle ای تنظیم کنیم. اینم بگم بالا پایین شدن مولتی پلایر، هیچ ربطی به Speed Spectrum و Intel Step by Step نداره، چون همشون رو Disable می کنم.

حالا چند تا عکس از محیط BIOS مادربردم میزارم شاید فرجی بشه و شما بتونید بگید من چه جوری ولتاژ رو پایین بیارم! در ضمن CPU من 2500K هستش و در حالت توربو (GHz 3.7) ولتاژ روی 1.296 قرار میگیره.

اینم از عکس ها --------------------------------------------» 9290929192929293

kamyar
2012/04/25, 11:40
سلام ببخشید من تا 4400 با ولتاژ150 راحت میرم9372 چرا حتی اگر cpu multiplier adjust رو از 22 روی 22.5 قرار بدم دیگه موقع استارت آپ ویندوز گیر میکنه؟
فن سیپیوم ضعیف هست؟
اگر بخوام یک فن دیگه نصب کنم باید دومی رو به سمتی قرار بدم که هوا رو بکشه بیرون؟
ممنون

Arsn
2012/04/25, 12:34
سلام ببخشید من تا 4400 با ولتاژ150 راحت میرم9372 چرا حتی اگر cpu multiplier adjust رو از 22 روی 22.5 قرار بدم دیگه موقع استارت آپ ویندوز گیر میکنه؟
فن سیپیوم ضعیف هست؟
اگر بخوام یک فن دیگه نصب کنم باید دومی رو به سمتی قرار بدم که هوا رو بکشه بیرون؟
ممنون

کامیار جان اولا یه سری از فرکانس ها اصلا گرفته نمیشه ! یعنی هرکاریش میکنی مثلا Fsb برابر 234 نمیگیره ! دوما این که خب روی 23 امتحان کنید یا اصلا از طریق FsB اورکلاک کنید (یک کم ولتاژ vcore و PLL را بالا ببر شاید بالا اومد)

سوما و مهم تر از همه ، شما به دمای پردازنده ات نگاه نکن ! اون راهنمایی که من براتون نوشتم و تا 4400 اورکلاکش کردید 350 مگاهرتز از میانگین اورکلاک تحت ایر Hwbot بیشتر است ! و برای ایر 4400 خوبه ! (شاید 4500 هم بتونید استیبل کنید) ولی از اونجا به بعد نیاز به نیتروژن مایع است !

kamyar
2012/04/26, 11:56
سلام من دیروز روی 4500 به مدت 9دقیقه پادار شدم و به 4600 هم رسیدم که فقط به مدت5 دقیقه پایدار بود؟ من برای استیبل شدن و استفاده روزانه اورکلاک نمیکنم!فقط برای رکورد گیری فرکانس این کار رو میکنم!
به نظر شما یه خنک کننده مایع بخرم بهتر میشه یا یه Noctua NH-D14 بخرم؟ قیمت مهم نیست فقط زیر 420!
ممنون

سلام ببخشید یک سوال دیگه خنک کننده cascade چیه؟

Arsn
2012/04/26, 12:19
سلام من دیروز روی 4500 به مدت 9دقیقه پادار شدم و به 4600 هم رسیدم که فقط به مدت5 دقیقه پایدار بود؟ من برای استیبل شدن و استفاده روزانه اورکلاک نمیکنم!فقط برای رکورد گیری فرکانس این کار رو میکنم!
به نظر شما یه خنک کننده مایع بخرم بهتر میشه یا یه Noctua NH-D14 بخرم؟ قیمت مهم نیست فقط زیر 420!
ممنون

شما یه راه غلطی را پیش گرفتید و اصراری هم به رفتن اون راه دارید ! اگر فقط هدفتون Cpu Freq زدن است همه هسته را جز اولی خاموش کنید ! در ضمن رکورد پردازنده شما 7300 مگاهرتز پس عملا شما تا وقتی از نیتروژن مایع استفاده نکنید نمیتونید رکورد بزنید

دلیل این آنستیبل بودن ها ولتاژ هاست ، در ضمن در دمای بالا هم پردازنده آنستیبل میشه ! اصلا لزوم استفاده از نیتروژن و دمای -190 درجه جلوگیری از داغ شدن پردازنده و اوردن پردازنده در شرایط استیبل تر با مقاومت شارش الکترونی کمتر است !

هیچ فرقی نمیکنه ! نکچوا D14 هم حداکثر میتونه همون 4600 را پایدار کنه ! خنک کننده مایع هم مثل نکچوا میمونه ! عملا بالاتر از 4800 رفتن بدون دمای منفی قابل انجام نیست !

درباره سیستم های cascade هم میتونید اینجا (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)را مطالعه کنید ، تا جایی هم که من میدونم در ایران نمونه ساخته شده وجود نداره و شاید با سفارش خاص گذاشتن بشه براتون وارد کنند ! هزینه اش بیشتر از 420 تومنه ! میتونید خودتون هم بسازید که البته دانش بالای کولینگ و شناخت سیستم خنک کننده های یخچالی میخواد و صد البته که هزار جور دردسر داره !

kamyar
2012/04/26, 14:22
سلام ممنون اقا علیرضا اصلا اعصاب نداری ها!
من فقط روی ولتاژ-ضریب سیپیو تغیرات ایجاد میکنم!باید روی مثلا cpu nb ht link speed و ولتاژش هم تغییرات ایجاد کنم؟
ممنون میشم بگید راه غلطم چیه؟(واقعا می پرسم!)
یعنی یه خنک کننده مایع خوب نگیرم؟
راستی ببخشید یک سوال دیگه با فن استوک 6870 خوب میشه اورکلاک کرد؟
شما فرموده بودید هروقت بلو اسکرین داد یه واحد 0.25 به سیپیو ولتاژ بدم من دیشب روی ضریب 23 تا ولتاژ225 هم رفتم ولی هنوز بلو اسکرین میداد!میشه راهنماییم کنید؟
عیب نداره توی hwbot تیم رو سخت افزار انتخاب کنم؟(راستشو بگین)

Arsn
2012/04/27, 15:29
سلام ممنون اقا علیرضا اصلا اعصاب نداری ها!
من فقط روی ولتاژ-ضریب سیپیو تغیرات ایجاد میکنم!باید روی مثلا cpu nb ht link speed و ولتاژش هم تغییرات ایجاد کنم؟
ممنون میشم بگید راه غلطم چیه؟(واقعا می پرسم!)
یعنی یه خنک کننده مایع خوب نگیرم؟
راستی ببخشید یک سوال دیگه با فن استوک 6870 خوب میشه اورکلاک کرد؟
شما فرموده بودید هروقت بلو اسکرین داد یه واحد 0.25 به سیپیو ولتاژ بدم من دیشب روی ضریب 23 تا ولتاژ225 هم رفتم ولی هنوز بلو اسکرین میداد!میشه راهنماییم کنید؟
عیب نداره توی hwbot تیم رو سخت افزار انتخاب کنم؟(راستشو بگین)

اگر nb و HT را اورکلاک میکنید حتما ولتاژ میخواد ! توصیه میکنم hT را اورکلاک بکنید چون تاثیر خوبی در کارایی سیستم داره ! با ضریب 13 و 0.50 اضافه کردن ولتاژ کار ار شروع کنید

دوست من شما داری روی لبه پرتگاه قدم میزنی ، و فقط به صرف این که مواظب هستید ، نمیتونید ایمنی خودتون را تضمین کنید ! (این کار روی اعصاب من راه میره !)

اگر هدف رسیدن به یه اورکلاک مطلوب است ، به نظر من شما تو فرکانس 4400 فرکانس خوبی را تجربه میکنید و نیازی به فراتر رفتن نیست !

راه غلط شما همین اصرار به استیبل کردن در فرکانس بالاتر است ! فرکانس بالاتر با ولتاژ بالاتر استیبل میشه ولی همین ولتاژ با این که دما پردازنده اتون خوبه در طولانی مدت پردازنده را ولت خور میکنه و عمر مفیدش را کاهش میده

به نظر من لزومی به هزینه اضافی برای واتر کولر نیست ! روی سالید سرمایه گذاری کنید به صرفه تره ! چون بر فرض شما همین پردازنده را با مشکلاتی که وارتر کولر داره روی 4700 استیبل کردید ، واقعا ارزش 200 هزارتومان هزینه را داره ؟ (300 مگاهرتز فراتر رفتن ؟)

آره ! 6870 کارت خوبی برای اورکلاک است ! برند کارتتون اگر سافایر است راحت میتونید 1100/1250 را بزنید ! از فرجام دقیقتر بپرسید

خیلی اوقات بلو اسکرین از ولتاژ نیست ! اولا که یه سری از مولتی پلایر ها و fsb ها کلا اعمال نمیشند ! میتونه به خاطر بالا رفتن یا همگام نبودن NB , HT با فرکانس پردازنده باشه ، bsod شما میتونه از فرکانس بالا رم یا کانفیلکت در زمان تاخیر های رم باشه ، 0.50 ولتاژ را امتحان کنید !

خوشحال هم میشیم ! ورود یه نفر جدید به تیم به هیچ وجه مسئله ای نداره حتی اگر فقط هدفتون حضور باشه !

majid1605
2012/05/13, 21:39
من یه دوروزی میشه رمهای سیستم رو عوض کردیم 2 تا 4 گیگ patriot 1600 اانداختیم به جای دوتا 2 گیگ کرسیر 1600 ولی مشکل اینجاست قبلاً با همین فن استوک تا 3.04 اور کرده بودیم بدون مشکل کار می کرد ولی الان وقتی با این رمهای جدید توی همون فرکانس اصلی خود پردازنده توی لود کامل cpu دما تا 95 درجه میرسه .
حالا موندیم چه کار کنیم .
مشکل اینه که فرکانس رمها رو دستی میبرم روی 1600 و مجبور میشم ضریب پردازنده رو بیارم پایین .

cor i5 760
GA-p55 -usb3

دوستان می تونن در مورد گزینه های زیر توضیح بدن و اینکه موقع اور ردن روی چه گزینه هایی تنظیم بشن بهتره

isochrouns support
virtualization technology
intel turbo boost tech
cpu enhanced
cpu EIST function
QPI clock ratio
PCI Expres frequency
performence Enhance
channel Interleaving
rank interleaving

اینم چندتا عکس

این عکسها رو بعد از اور کردن گرفتم

فقط یه نکته اینکه اگه به فرکانس رم نگاه کنید من روی 1600 زدم که نصفش میشه 800 ولی خیلی کمتر نشون میده
دمای سیستم توی عکس مال زمانیه که کمتر از 10 درصد cpu استفاده میشه در لود کامل کمتر از 5 دقیقه به 95 درجه میرسه واسه همین سریع تست رو قطع می کنیم

kamyar
2012/05/26, 16:46
سلام دوستان من کارتم 6870 سافایر هست دماش در حالت عادی زیر لود نباشه 40 تا 44 درجه است!زیر تست furmark راحت به 80 میرسه(فن در حالت auto قرار داره)دور فن هم در 44 درجه 35 الی45 درصد است و در 80 برروی 90 درصد قرار داره! به نظرتون مشکل از کجاست؟ممنون

Castiel
2012/05/26, 19:48
سلام دوستان من کارتم 6870 سافایر هست دماش در حالت عادی زیر لود نباشه 40 تا 44 درجه است!زیر تست furmark راحت به 80 میرسه(فن در حالت auto قرار داره)دور فن هم در 44 درجه 35 الی45 درصد است و در 80 برروی 90 درصد قرار داره! به نظرتون مشکل از کجاست؟ممنون

دمای 6870 بالا هست در کل. شما کمی وضعیت کولینگ کیس را درست کنید به دمای پایین تر هم خواهید رسید. بهترین کار برای شما افزایش دور فن روی 60 درصد است

Assassin HAWK
2012/06/11, 20:11
با سلام خدمت بروبچ اورکلاکر عزیز
من مینم msi 870-g45 و cpuم phenomII 555 هست.....بذارید از اول بگم که چه کار کردم و الآن مشکل چیه.....من cpuرو آنلاک کردم و پایدار نبود که با کاهش ولتاژ تا 1.28 پایدار شد اما اصلاً نمیتونم اورش کنم.....من اورو از طریق افزایش ضریب و ولتاژ cpu انجام دادم که بیشتر از 3400Mhz پایدار نیست(به ولتاژای دیگه دست نزدم)....خودم فکر میکنم مینم به درد اور نمیخوره.........تورو خدا کمک کنید

Assassin HAWK
2012/06/13, 12:58
ممنون از توجه دوستان!!!!!!!!!!!>:p

AloneWolf
2012/06/13, 13:34
ولتاژ سی پی یو رو چند دادید؟

کاش یه عکس کامل از تنضیمات بایوس مربوط به ولتاژ و کلاک ها رو قرار میدادید.

احتمال هست که کلاک رم سیستمتان بالاتر از حد توانش رفته ، کلاک رم رو کم کن.

ولتاژ آورکلاکتان 1.28 است؟ خیلی کمه واسه آورکردن! خنک کننده ی خوبی دارید ؟ دما چطوره؟

Assassin HAWK
2012/06/16, 20:33
خدارو شکر که یه نفر این پست مارو دید!!!!
والا دوست عزیز من به کلاک رم اصلاً دست نزدم و چون از طریق ضریب اور میکنم نباید فرکانسش بالا بره.....در مورد فن هم coolermaster vortex 752 هست که هر چند خیلی جالب نیست ولی دما در حالت دو هسته ای و فرکانس 3.8 از 54 بالاتر نمیره و در حالت آنلاک هم با هیچ برنامه ای نمیشه دمارو کنترل کرد!....اما در مورد ولتاژ باید بگم که برای اور تا 1.5 هم بهش ولتاژ دادم ولی بازم پایدار نمیشه!!

TIGER
2012/06/17, 03:48
با سلام
یه سوال:من مدتها منتظر معرفی کارت های سری 600 انویدیا بودم برای خرید.با این مشخصاتی که کارتها دارن یعنی انویدیا معرفی کرده فکر نکنم بیشتر از gt640بتونم بخرم.البته میخوام از دو تا کارت استفاده کنم.یکی به محض ورودش و دیگری در موقعیت بهتر از نظر مالی.انویدیا قابلیت sli برای gt640 نذاشته.حالا به نظر شما چی کار کنم تا بتونم از این کارت استفاده کنم.
حتما میخوام از دو کارت استفاده کنم و حتما از سری 600 میخوام بخرم.

Castiel
2012/06/17, 08:58
با سلام
یه سوال:من مدتها منتظر معرفی کارت های سری 600 انویدیا بودم برای خرید.با این مشخصاتی که کارتها دارن یعنی انویدیا معرفی کرده فکر نکنم بیشتر از gt640بتونم بخرم.البته میخوام از دو تا کارت استفاده کنم.یکی به محض ورودش و دیگری در موقعیت بهتر از نظر مالی.انویدیا قابلیت sli برای gt640 نذاشته.حالا به نظر شما چی کار کنم تا بتونم از این کارت استفاده کنم.
حتما میخوام از دو کارت استفاده کنم و حتما از سری 600 میخوام بخرم.

سلام دوست عزیز
زمانی که قابلیت sli در این کارت وجود ندارد، هیچ راهی وجود ندارد.

Reza Y
2012/06/17, 10:17
با سلام
حتما میخوام از دو کارت استفاده کنم و حتما از سری 600 میخوام بخرم.سلام یکم صبر کنید انشاالله وضعیت اقتصاد بهبود میابد و کارت های بیشتری هم از سری 600 معرفی میشوند هموطور که دوستان میدانند کارت های میان قیمت هر سری برای sli مناسب تر هستند اگر به موضوع خیلی خوش بینانه بنگریم شما در آینده میتوانید روی کارت های gtx 650 یا شاید gts 650 باشد حساب باز کنید اما 640 کلا برای پاسخ گویی به نیاز گیمر ها ساخته نشده در ضمن در حال حاضر عکس های از gtx 660 منتشر شده است!

TIGER
2012/06/17, 15:30
من به کارت gt 640 ایسوس نگاه کردم.این کارت از 384 هسته کودا با فرکانس هسته 900 و فرکانس shader 1800 بهره میبرد.یعنی یه چیزی تو مایه های gtx 560 .حالا به نظر شما باز هم برای گیم مناسب نیست؟

TIGER
2012/06/17, 18:56
کسی از دوستان هست کمکم کنه؟

ocmax
2012/06/17, 19:05
با سلام میخواستم بدونم که cpu intel corei7 2600k تا چند درجه تحمل میکنه

Rosha
2012/06/18, 16:05
سلام دوستان
راستش به این فکر افتادم که OverClock انجام بدم رو سیستمم ! اصلا با نحو کار آشنا نیستم و تا حالا اینکار رو انجام ندادم !
به کمک شما دوستان نیاز دارم که مرا در این کار راهنمای کنید .:D

مشخصات سیستم من :
Motherboard Name Gigabyte GA-EP35-DS3L
CPU Type Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E8400 @ 3.00GHz
Memory Module GeIL CL5-5-5DDR2800
Gigabyte GeForce GT 220 Video Adapter
Power Acbel

قصد خرید Zalman CNPS10X Performa برای CPU دارم انشاالله ! اگر پیشنهاد بهتری دارید البته در همین رنج قیمت بفرمایید.

Amin_CaraGT2
2012/06/18, 23:40
با سلام میخواستم بدونم که cpu intel corei7 2600k تا چند درجه تحمل میکنه

سعی کنید زیر 80 درجه دمارو نگه دارید برای استفاده طولانی ولی برای رکورد تا 90-95 درجه هم تحمل میکنه

سلام دوستان
راستش به این فکر افتادم که OverClock انجام بدم رو سیستمم ! اصلا با نحو کار آشنا نیستم و تا حالا اینکار رو انجام ندادم !
به کمک شما دوستان نیاز دارم که مرا در این کار راهنمای کنید .:D

مشخصات سیستم من :
Motherboard Name Gigabyte GA-EP35-DS3L
CPU Type Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E8400 @ 3.00GHz
Memory Module GeIL CL5-5-5DDR2800
Gigabyte GeForce GT 220 Video Adapter
Power Acbel

قصد خرید Zalman CNPS10X Performa برای CPU دارم انشاالله ! اگر پیشنهاد بهتری دارید البته در همین رنج قیمت بفرمایید.

فعلا برای شروع
ضریب رم به 2 یا همون فرکانس 667 کاهش بدید
fsb به 400 برسونید
ولتاژ روی 1.28 قرار بدید

majid1605
2012/06/20, 01:07
دوستان ما قبلاً یه سیستم قدیمی داشتیم همینجوری میزدیم تست ها مختلف رو انجام میدادیدم ولی از یه سال پیش تا الان یه کوچولو اور می کردیم الان که سیستم عمری ازش گذشته می خوایم یه مقدار بترکونیم
اما یه مقدار بایوس مادربوردهای جدید با اون قدیمیم فرق کرده ممنون میشم کمک کنید سیستم رو نفرستیم رو هوا
یه کولر هم واسش گرفتیم که دستمون بیشتر باز بشه
مشخصات سیستم که معلومه میمونه راهنماییهای شما
خودم یه کارایی کردم
BCLK=200
SPD =8.0
cpu clock =18
QPI = x32

ولتاژها رو هم به صورت دستی گذاشتم روی حالت پیشفرض یه بار هم یه کوچولو مقدار ولتاژ هسته رو بالا بردم

اما مشکلاتی که دارم
دما از 60 درجه بعد از 15 دقیقه تجاوز نکرد تا اینکه سیستم ریست شد(تست با prime95)
دومین مشکلم با رمهای سیستمه
همونطور که می بینید فرکانس1600 و با توجه به تنظیمات باید توی نرم افزار cpu-z مقدار 800 رو نشون بده ولی مقدار 685 رو نشون میده
مادربورد که کلاً از 1600 پشتیبانی نمی کنه ولی قبلاً دوتا ماژول کرسیر 2 گیگ داشتم با این فرکانس کار می کردند.
یه سوال با توجه به مشخصات سیستم تا چه حد می تونم اور کنم؟ اینم اضافه کنم بعد از امتحانات حداقل روزی یه ساعت بزارید روی اینکه cpu توی لود کامل قرار می گیره

یه سوال دیگه میشه مقدار CL رمها رو پایین بیارم از 9 بزارم روی 8؟
---------------------
CPU : Core i5 760
VGA : 250 GTs
Mobo : GA-P55-USB3
Memory : Patriot 2*4 1600
PSU : GREEN - GP785B
Cooler : Thermalright HR 02 Macho

nimatehrani3
2012/06/20, 10:13
سلام به دوستان من سیستم در حد 5 سال پیش دارم و تا اون جا که می تونستم اور کردم و دمای سی پی یو از 57 بالاتر نرفت (در حالت تست سنگین) ولی نمی دونم دیروز سیستم رو روشن کردم یهو سیستم قاطی پاتی کرد و فکر کنم سی پی به باد فنا پیوست الان به زور روشن کردم و دارم این هارو مینویسم نمی دونم باید سی پی رو عوض کنم یا نه یا شاید هم باید کلا عوض کنمش
این سسیتم من هست:
cpu: 3.2 sepron am2
vga : g218 nvidia ram: 3gig ddr2
تازه این کار رو بدون کولر مولر کردم فقط فن خودش بود که کار میکرد .
اگه لازم هست که سیستم رو عوض کنم چه مین و سی پی یو با یه رم در حد قیمت 300 تومن بدون پاور ، هارد و ... بخرم.
به نظر شما اگر از amd بخرم سود می کونم یا از intel . از نظر طول عمر و کارایی. چه سوکتی باشه خوبه : 1155 یا fm1 یا 775 یا و یه کولر مستر در حد قیمت 40 تا 50 هم پیشنهاد کنید.

Castiel
2012/06/20, 10:47
سلام به دوستان من سیستم در حد 5 سال پیش دارم و تا اون جا که می تونستم اور کردم و دمای سی پی یو از 57 بالاتر نرفت (در حالت تست سنگین) ولی نمی دونم دیروز سیستم رو روشن کردم یهو سیستم قاطی پاتی کرد و فکر کنم سی پی به باد فنا پیوست الان به زور روشن کردم و دارم این هارو مینویسم نمی دونم باید سی پی رو عوض کنم یا نه یا شاید هم باید کلا عوض کنمش
این سسیتم من هست:
cpu: 3.2 sepron am2
vga : g218 nvidia ram: 3gig ddr2
تازه این کار رو بدون کولر مولر کردم فقط فن خودش بود که کار میکرد .
اگه لازم هست که سیستم رو عوض کنم چه مین و سی پی یو با یه رم در حد قیمت 300 تومن بدون پاور ، هارد و ... بخرم.
به نظر شما اگر از amd بخرم سود می کونم یا از intel . از نظر طول عمر و کارایی. چه سوکتی باشه خوبه : 1155 یا fm1 یا 775 یا و یه کولر مستر در حد قیمت 40 تا 50 هم پیشنهاد کنید.

دما را با چه نرم افزاری چک می کردید؟

nimatehrani3
2012/06/20, 13:43
دما را با چه نرم افزاری چک می کردید؟

دوست عزیز من اون رو با برنامه core temp دما رو چک میکردم مثلا الان که دارم مینگرم 44 درجه بدون هیچ اوری هست رو نشون می ده.
در ضمن از ویندوز 7 هم استفاده می کنم .

nimatehrani3
2012/06/20, 15:37
کسی نیست که ما را کمک کند

Castiel
2012/06/20, 16:18
خب مشکل سیستم شما الان دقیقا چیه؟
در این چند سالی که این سی پی یو را دارید، خمیر سیلیکون را چک کردید؟

nimatehrani3
2012/06/20, 17:33
خب مشکل سیستم شما الان دقیقا چیه؟
در این چند سالی که این سی پی یو را دارید، خمیر سیلیکون را چک کردید؟

همین پریروز عوض کردم ولی مشکل من دما نیست بلکه اینکه از اولین باری که اور کردم و اون رو به شدت تست کردم کامپیوتر خوب بود و با سرعت بالای کار میکرد .
از دیروز که کامپیوتر رو روشن کردم اولش که ویندوز با هنگی تمام بالا اومد و الان که دارم این رو مینویسم دفعه ی سوم که کامپیوتر هنگ می کنه و من اون رو ریست می کنم و دوباره می نویسم نمی دونم با اور کردنم به سی پی یو صدمه زده شد یا به چیز دیگر یا به هیچی صدمه نخورد .
میخوام بدونم اگه این سی پی بسوزه می تونم رو همین مادر بورد (asus m2n8-vmx & chipset nvidia mcp61 ) یه سی پی نو بندازم .
یا بهتر هست که کلا عوض کنم.

Castiel
2012/06/20, 20:28
همین پریروز عوض کردم ولی مشکل من دما نیست بلکه اینکه از اولین باری که اور کردم و اون رو به شدت تست کردم کامپیوتر خوب بود و با سرعت بالای کار میکرد .
از دیروز که کامپیوتر رو روشن کردم اولش که ویندوز با هنگی تمام بالا اومد و الان که دارم این رو مینویسم دفعه ی سوم که کامپیوتر هنگ می کنه و من اون رو ریست می کنم و دوباره می نویسم نمی دونم با اور کردنم به سی پی یو صدمه زده شد یا به چیز دیگر یا به هیچی صدمه نخورد .
میخوام بدونم اگه این سی پی بسوزه می تونم رو همین مادر بورد (asus m2n8-vmx & chipset nvidia mcp61 ) یه سی پی نو بندازم .
یا بهتر هست که کلا عوض کنم.

مثلا چطور اور کردید؟ و چه تست هایی گرفتید؟ مدل پاور؟
شما ویندوز را عوض کنید در مرحله اول
این مادربورد شما هم بهتره عوض کنید با یک چیپ ست جدیدتر که رم ddr3 هم ساپورت بکنه, پردازنده هم مشکلی نیست و میتونید مادربوردی برای این پردازنده پیدا کنید.

nimatehrani3
2012/06/21, 06:15
اول این که از خود بوت روی حد اقل گذاشتم و با چند برنامه مثلا BurnInTest و FurMark پایداریش رو به اندازه ی 1 ساعت انجام دادم و کاملا درست انجام شد .
بعدش اگر من سیستم نو بگیرم دیگر از این سی پی یو استفاده نمی کنم و بیشتر هدف من خرید یک ای ام دی سوکت fm1 هست یا intel core i3 & core i5 .
لطف کنید یه سیستم در حد 300 تا 400 خوب و بروز معرفی کنید .
راستی یه پاور 350 فراسو دارم .
یه سوال وقتی من برنامه cpu-z رو اجرا می کنم ولتاژ کاری هسته را بدون هیچ اور کلاکی در حدود 1.45 ولت نشون میده ایا دزست هست یا ایرادی درونش قرار دارد.

nimatehrani3
2012/06/21, 06:18
یه سوال غیر اور ایا می تونم بایوس کامپیوتر رو ابدیت کنم چون تاریخ استفاده رو تا 2008 زده ؟

Castiel
2012/06/21, 07:54
یه سوال غیر اور ایا می تونم بایوس کامپیوتر رو ابدیت کنم چون تاریخ استفاده رو تا 2008 زده ؟

بله میتونید آپدیت کنید، البته اگر بایوس جدید تر منتشر شده باشه

اول این که از خود بوت روی حد اقل گذاشتم و با چند برنامه مثلا BurnInTest و FurMark پایداریش رو به اندازه ی 1 ساعت انجام دادم و کاملا درست انجام شد .
بعدش اگر من سیستم نو بگیرم دیگر از این سی پی یو استفاده نمی کنم و بیشتر هدف من خرید یک ای ام دی سوکت fm1 هست یا intel core i3 & core i5 .
لطف کنید یه سیستم در حد 300 تا 400 خوب و بروز معرفی کنید .
راستی یه پاور 350 فراسو دارم .
یه سوال وقتی من برنامه cpu-z رو اجرا می کنم ولتاژ کاری هسته را بدون هیچ اور کلاکی در حدود 1.45 ولت نشون میده ایا دزست هست یا ایرادی درونش قرار دارد.

اینطور که مشخص هست شما اصلا اورکلاک نکردید و تست Furmark هم برای کارت گرافیک است
برنامه Burn in test هم میتونه دما را خیلی بیش از این چیزی که گفتید بالا ببره،‌ متاسفانه اطلاعات دقیقی نمی دید و نمیشه درست مشکل سیستم شما را رفع کرد.
یک شات از CPUz و Core Temp قرار دهید لطفا

nimatehrani3
2012/06/21, 14:48
بله میتونید آپدیت کنید، البته اگر بایوس جدید تر منتشر شده باشه

اینطور که مشخص هست شما اصلا اورکلاک نکردید و تست Furmark هم برای کارت گرافیک است
برنامه Burn in test هم میتونه دما را خیلی بیش از این چیزی که گفتید بالا ببره،‌ متاسفانه اطلاعات دقیقی نمی دید و نمیشه درست مشکل سیستم شما را رفع کرد.
یک شات از CPUz و Core Temp قرار دهید لطفا
همین الان داشتم سی پی رو به اندازه ی 7 درصد اور می کرم و با burn in test که امتحان کرم به مدت 20 دقیقه دما از 50 بالاتر نرفت و برنامه هیچ اروری نشون نداد و الان که دارم کار می کنم هی تیک دار کار می کنه مثالا یه فایر فاک 13 رو اجرا می کنم با یک موسیقی کامپیوتر شروع به پته پته افتاد
من فقط می خوام بدنوم که اور کردن من ممکنه تاثیر مخربی رو سی پی یو گذاشته باشه یا نه .
در ضمن الان رو حالت اور کلاک پروفالی ( که خود سیستم داره ) هست .

وقتی من یک بار تا یه مقدار زیاد مقدار فرکانس رو بالا بردم هنگام بوت شدن ویندوز صفحه یه هو قاطی می کرد و هچلفت میزد و من دوباره مقدار فرکانس رو کاهش می دادم و دوباره بوت شد و وقتی که اولین بار اتفاق هچلفت افتاد سیستم یه خورده هنگ بود تا الان که به شدت هنگ هست و من ویندوز xp نصب کرم ولی تغیری نکرد.
احتماش هست که سی پی اسیب دیده باشه یا نه.

Castiel
2012/06/21, 15:14
همین الان داشتم سی پی رو به اندازه ی 7 درصد اور می کرم و با burn in test که امتحان کرم به مدت 20 دقیقه دما از 50 بالاتر نرفت و برنامه هیچ اروری نشون نداد و الان که دارم کار می کنم هی تیک دار کار می کنه مثالا یه فایر فاک 13 رو اجرا می کنم با یک موسیقی کامپیوتر شروع به پته پته افتاد
من فقط می خوام بدنوم که اور کردن من ممکنه تاثیر مخربی رو سی پی یو گذاشته باشه یا نه .
در ضمن الان رو حالت اور کلاک پروفالی ( که خود سیستم داره ) هست .

وقتی من یک بار تا یه مقدار زیاد مقدار فرکانس رو بالا بردم هنگام بوت شدن ویندوز صفحه یه هو قاطی می کرد و هچلفت میزد و من دوباره مقدار فرکانس رو کاهش می دادم و دوباره بوت شد و وقتی که اولین بار اتفاق هچلفت افتاد سیستم یه خورده هنگ بود تا الان که به شدت هنگ هست و من ویندوز xp نصب کرم ولی تغیری نکرد.
احتماش هست که سی پی اسیب دیده باشه یا نه.

جواب درست به سوالات نمیدید دوست عزیز
شات از CPUz بزارید حداقل

مشکل پیدا کردن سی پی یو بیشتر به عدم کنترل حرارت و دادن ولتاژ بالا برمیگرده. حالا نمیدونم شما هم ولتاژ دادید یا خیر ولی این عدم پایداری میتونه به سه قطعه مربوط باشه:
پاور که ممکنه مشکل برای خروجی به وجود اومده باشه
سی پی یو و رم
اینظطور که شما میگید 7 درصد اور کردن مشکلی به وجود نمیاره

majid1605
2012/06/22, 14:03
این گزینه ها کارشون چیه و روی چی تنظیم بشن خوبه ؟

این تنظیمات رو درست انجام دادم

توی این دو حالات سیستم کلاً بالا نمیومد و بوق ممتدد میزد و توی تایمینگ رم بعد از یه مدت همون صفحه معروف آبی میومد یا بقولی بلو اسکرینفقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.
دلیلش چیه فقط به خاطر 0.04 گیگا هرتزفقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

الان مقدار باس رم توی cpu-z درست نشون داده میشه نمیدونم چرا ولی مقدار spd رو 10 قرار دادم و مقدار cpu clock رو افزایش دادم درست شد قبلاً روی 8 میزاشتم و مقدار cpu clock رو روی 18

من یه مشکل با نرم افزار prime95 دارم اینه که خودش بعضی موقع ها به صورت خودکار شروع به تست می کنه الان می خواستم برم تست بگیرم در حالت تست بود و cpu در حالت لود کامل فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (24).gifفکر کنم از دیشب تا حالا روی لود کامل کار کرده فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

چطور می تونم بفهم چند ساعت کار کرده

اینم یه عکس از دما در حالت لود کامل

---------------

nimatehrani3
2012/06/22, 15:38
جواب درست به سوالات نمیدید دوست عزیز شات از CPUz بزارید حداقل مشکل پیدا کردن سی پی یو بیشتر به عدم کنترل حرارت و دادن ولتاژ بالا برمیگرده. حالا نمیدونم شما هم ولتاژ دادید یا خیر ولی این عدم پایداری میتونه به سه قطعه مربوط باشه: پاور که ممکنه مشکل برای خروجی به وجود اومده باشه سی پی یو و رم اینظطور که شما میگید 7 درصد اور کردن مشکلی به وجود نمیاره خیلی ممنون که من رو تحمل می کنید شات رو تو این جا گذاشتم : فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. راستی تو بایوس amd چه چیز های قابل تنظیم هست اخه من جز یه ولتاژ چیپست و ولتاژ مموری و دو تا مورد دیگه که اسمش یادم نمیاد بود که با اون ها می تونستم فرکانس هسته رو افزایش بدم چیز دیگه ای نمیدیدم ؟ من نرم افزار ابدیت بایوس رو از خود سی دی نصب کردم و ابدیتش تموم شد و یه فایل رو نصب کرد بعدش کار خاص نباید بکنم ؟

nimatehrani3
2012/06/24, 12:53
سلام به دوستان خواهش می کنم که عکس زیر رو ببینید و بگویید که فرکانس کاری این سی پی یو چند گیگ هست . خواهشن فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

kamyar
2012/07/21, 17:21
سلام دوستان یک سوال الان ولتاژ های nb-ht-dram روی auto هستند از کجا میشه فهمید الان ولتاژ این بخش ها روی چه مقدار قرار داره؟

Arsn
2012/07/21, 19:26
کامیار جان من ساعت 11 شب میام همه سوالات را جواب میدم ! اون سوال بایوس ها را هم میگم ! الان دستم بنده !

Arsn
2012/07/22, 17:43
این گزینه ها کارشون چیه و روی چی تنظیم بشن خوبه ؟

حالت Expert به شما اجازه میده به تمام تنظیمات تایمینگ دسترسی داشته باشید !

روی حالت اکستریم که بزارید دسترسی های بیشتری برای اورکلاک میده ! Turbo تنظیماتی برای اورکلاک را به صورت اتومات ست میکنه که قابل توصیه نیست !

این تنظیمات رو درست انجام دادم

درسته!

تنظیماتی که به صورت سفید رنگ نوشته شده spd هستند یعنی میتونید اون تنظیمات را بدید و فرکانس 2400 از رم بگیرید ! تنظیمات خودتون درسته ! به شرط درست ست کردن ولتاژ و مولتی پلایر رم درسته !

گزینه load line باید یا full باشه یا auto

ولتاژ رم پایین است ! 1.650 ست شود !
ولتاژ PLL را بالا ببرید !

با ضریب رم و bclk بازی کنید تا هم پردازنده استیبل بشه و هم رم هاتون ! در درجه اول رم روی پلتفورم شما مهمه ! پس رم را در اولویت قرار بدید!

توی این دو حالات سیستم کلاً بالا نمیومد و بوق ممتدد میزد و توی تایمینگ رم بعد از یه مدت همون صفحه معروف آبی میومد یا بقولی بلو اسکرینفقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.
دلیلش چیه فقط به خاطر 0.04 گیگا هرتزفقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

دلیلش ولتاژ پایین رم بود و شاید هم زمان تاخیر با باس هم خوانی نداشته !

الان مقدار باس رم توی cpu-z درست نشون داده میشه نمیدونم چرا ولی مقدار spd رو 10 قرار دادم و مقدار cpu clock رو افزایش دادم درست شد قبلاً روی 8 میزاشتم و مقدار cpu clock رو روی 18

من یه مشکل با نرم افزار prime95 دارم اینه که خودش بعضی موقع ها به صورت خودکار شروع به تست می کنه الان می خواستم برم تست بگیرم در حالت تست بود و cpu در حالت لود کامل فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (24).gifفکر کنم از دیشب تا حالا روی لود کامل کار کرده فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

چطور می تونم بفهم چند ساعت کار کرده

اینم یه عکس از دما در حالت لود کامل

نرم افزار را از notification bar کنار ساعت exit کنید ! دما مناسبه !

---------------

با رنگ سبز پاسخ داده شده !

kamyar
2012/07/23, 19:12
سلام دوستان یک سوال الان ولتاژ های nb-ht-dram روی auto هستند از کجا میشه فهمید الان ولتاژ این بخش ها روی چه مقدار قرار داره؟
هنوز منتظر یک جوانمردم تا جواب سوال مرا بدهد

Castiel
2012/07/23, 19:20
هنوز منتظر یک جوانمردم تا جواب سوال مرا بدهد

شما از داخل بایوس یک بار کلید + یا - را از روی Num pad کیبرد بزنید و عدد را ببینید

kamyar
2012/07/23, 19:24
ممنون زدم ولی میره روی اولین عدد ولتاژ(یا اخرین)برنامه در ویندوز هم نشون نمیده-پنجره توضیحات هم ننوشته!

Castiel
2012/07/23, 19:36
ممنون زدم ولی میره روی اولین عدد ولتاژ(یا اخرین)برنامه در ویندوز هم نشون نمیده-پنجره توضیحات هم ننوشته!

تو این حالت اگه شما سیستم رو زیر لود نبرید, همون ولتاژی که می بینید درسته. چون روی حالت Auto هست بر اساس لود سیستم این میزان در یک بازه تعیین شده افزایش یا کاهش پیدا می کنه

kamyar
2012/07/23, 19:41
ممنون راهی هست که بشه ولتاژ زیر لود رو فهمید؟چون میخوام 0.1 بهشون ولتاژ بدم

Castiel
2012/07/23, 19:44
اون موارد برای اورکلاک برای فرکانس های بالا باید اضافه بشه، نرم افزار مخصوص بعضی از مادربورد ها این کارو انجام میدن. البته باز هم نمیشه گفت میزان دقیقی هست. راه دیگش استفاده از مولتی متر هست

kamyar
2012/07/23, 19:46
دقیقا چون فرکانس بالایی هست میخوام ولتاژ بدم
یعنی هیچ راهی نداره!حتما باید دونه دونه ولتاژ هارو امتحان کنم ببینم در حال دیفالت کدومه؟

Castiel
2012/07/23, 19:47
دقیقا چون فرکانس بالایی هست میخوام ولتاژ بدم
یعنی هیچ راهی نداره!حتما باید دونه دونه ولتاژ هارو امتحان کنم ببینم در حال دیفالت کدومه؟

بله باید اینکارو انجام بدید

RezaOptic
2012/07/24, 17:38
یه سوال مبتدیانه.
این اورکلاک باعث میشه سرعت پردازش سی پی یو بالا بره.
با تشکر

Arsn
2012/07/24, 18:20
یه سوال مبتدیانه.
این اورکلاک باعث میشه سرعت پردازش سی پی یو بالا بره.
با تشکر

دقیقا !

به عبارتی مثل Tune up خودرو میمونه ! با یه سری تنظیمات ، رساندن بهتر ولتاژ (بنزین) و... کارایی قطعاتی مثل پردازنده ، رم ، کارت گرافیک و... را میشه افزایش داد !

mikelwar
2012/08/12, 15:44
دوستان من حداکثر تا چه قدر می توانم این پردازنده را اور کنم .
اگه این کارو کنم قدرت پردازنده ی من مثل کدام پردازنده میشود .
intel pentuim dual_core E5700 3gh

Castiel
2012/08/12, 21:09
دوستان من حداکثر تا چه قدر می توانم این پردازنده را اور کنم .
اگه این کارو کنم قدرت پردازنده ی من مثل کدام پردازنده میشود .
intel pentuim dual_core E5700 3gh

برای اورکلاک باید خنک کننده خوبی داشته باید که بتواند حرارت را به خوبی کنترل کند. بالاترین فرکانس ثبت شده با این پردازنده توسط نیتروژن مایع با فرکانس 5695.39 مگاهرتز به ثبت رسیده

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. ghz%29_5695.39_mhz

افزایش کارایی بعد از اورکلاک را باید خودتان در عمل مشاهده کنید و نمی توان به یقین اعلام کرد که با کدام پردازنده برابر خواهد شد.

mikelwar
2012/08/12, 21:47
برای اورکلاک باید خنک کننده خوبی داشته باید که بتواند حرارت را به خوبی کنترل کند. بالاترین فرکانس ثبت شده با این پردازنده توسط نیتروژن مایع با فرکانس 5695.39 مگاهرتز به ثبت رسیده

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.(3.0gh z)_5695.39_mhz (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. ghz%29_5695.39_mhz)

افزایش کارایی بعد از اورکلاک را باید خودتان در عمل مشاهده کنید و نمی توان به یقین اعلام کرد که با کدام پردازنده برابر خواهد شد.
میشه لطفا بگین که این کارت در حالت عادی فرکانسش چه قدره و ایا بعد از اورکلاک دیگه برای کارت 6790 تنگنا ایجاد نمی کنه ؟خوب این خنک کننده چه قدر است ؟

Castiel
2012/08/12, 21:53
میشه لطفا بگین که این کارت در حالت عادی فرکانسش چه قدره و ایا بعد از اورکلاک دیگه برای کارت 6790 تنگنا ایجاد نمی کنه ؟خوب این خنک کننده چه قدر است ؟

الان شما دارید سی پی یو را با کارت گرافیک مقایسه می کنید؟؟

mikelwar
2012/08/12, 22:33
نه دوست من .چون پردازنده ی من در حال حضر برای کارتم (6790) تنگنا ایجاد می کنه می خوام ببینم که اگه اور کلاک کنم پردازندم دیکه برای کارتم تنگنا ایجاد نمی کنه ؟
این خونک کنند هم چه قدر است ؟ بعد میشه لطفا بگید که پر دازندم در حالت عادی فرکانسش چه قدر است

Castiel
2012/08/12, 23:11
نه دوست من .چون پردازنده ی من در حال حضر برای کارتم (6790) تنگنا ایجاد می کنه می خوام ببینم که اگه اور کلاک کنم پردازندم دیکه برای کارتم تنگنا ایجاد نمی کنه ؟
این خونک کنند هم چه قدر است ؟ بعد میشه لطفا بگید که پر دازندم در حالت عادی فرکانسش چه قدر است

5700 آنقدر هم ضعیف نیست. چه کسی به شما گفته تنگنا ایجاد میکنه؟!
کارت 6790 قدرتمند هست برای بازی ها ولی نه در حدی که بخواد با پردازنده شما سازگاری نداشته باشه. پردازنده شما دو هسته با فرکانس 3.0 گیگاهرتز دارد و می توانید به راحتی با یک کولر خوب تا فرکانس 3.6 هم پایدار کنید. برای خرید کولر می توانید از 60 هزار تومان در نظر بگیرید و یک ThermalRight True Spirit 120 بخرید.

102020
2012/08/13, 04:52
سلام من 5970 دارم اور میکنم به فرکانس 920 بعد با برنامه furmark تست می زنم بعد 10 دقیقه سیتم ریستارت میشه دلیلش چی هست.
مشخصات
cpu amd x2 270
vga 5970
power green 785
ram 4 gb

Castiel
2012/08/13, 05:40
سلام من 5970 دارم اور میکنم به فرکانس 920 بعد با برنامه furmark تست می زنم بعد 10 دقیقه سیتم ریستارت میشه دلیلش چی هست.
مشخصات
cpu amd x2 270
vga 5970
power green 785
ram 4 gb

کارت 5970 کلا حرارت زیادی دارد و باید به صورت دستی در تنظیمات کاتالیست، سرعت چرخش فن را تنظیم کنید. دمای کارت در نرم فزار Furmark چند درجه است؟

mikelwar
2012/08/13, 08:15
5700 آنقدر هم ضعیف نیست. چه کسی به شما گفته تنگنا ایجاد میکنه؟!
کارت 6790 قدرتمند هست برای بازی ها ولی نه در حدی که بخواد با پردازنده شما سازگاری نداشته باشه. پردازنده شما دو هسته با فرکانس 3.0 گیگاهرتز دارد و می توانید به راحتی با یک کولر خوب تا فرکانس 3.6 هم پایدار کنید. برای خرید کولر می توانید از 60 هزار تومان در نظر بگیرید و یک ThermalRight True Spirit 120 بخرید.
دوست من مگه شما نگفتید که توسط نیتروژن مایع با فرکانس 5695.39 مگاهرتز به ثبت رسیده ولی شما ا لان گفتید که می توانی تا 3.6 هم اور کنی .من زیاد از کار پردازنده سر در نمی یارم ولی علاوه بر حجم ان می خوام چیزای دیگش هم اور کنم یعنی مثلا سرعت پردازنده را اور کنم. حالا شما لطفا تمام چیز هایی که می توان در این پردازنده اور کرد را نام ببرید و بگویید حداکثر چه مقدار می توان اورشان کرد

Castiel
2012/08/13, 08:22
دوست من مگه شما نگفتید که توسط نیتروژن مایع با فرکانس 5695.39 مگاهرتز به ثبت رسیده ولی شما ا لان گفتید که می توانی تا 3.6 هم اور کنی .من زیاد از کار پردازنده سر در نمی یارم ولی علاوه بر حجم ان می خوام چیزای دیگش هم اور کنم یعنی مثلا سرعت پردازنده را اور کنم. حالا شما لطفا تمام چیز هایی که می توان در این پردازنده اور کرد را نام ببرید و بگویید حداکثر چه مقدار می توان اورشان کرد

دوست عزیز بنده هم گفتم که فقط فرکانس را افزایش دادند و شما هم فقط می توانید فرکانس پردازنده را افزایش دهید. شما با نیتروژن مایع آشنایی دارید؟
فرکانس 3.6 گیگاهرتز یک حاشیه امن برای پردازنده شماست و در این فرکانس کارایی بسیار خوبی بدون وجود مشکل تجربه خواهید کرد.

mikelwar
2012/08/13, 08:48
من از نیتروزن مایع اطلا عاتی ندارم .بعد منظور شما از فرکانس پردازنده یعنی همان حافظه ی ان است ؟

Castiel
2012/08/13, 08:50
من از نیتروزن مایع اطلا عاتی ندارم .بعد منظور شما از فرکانس پردازنده یعنی همان حافظه ی ان است ؟

نه خیر دوست عزیز. همه چیز را با هم مخلوط نکنید لطفا
شما اطلاعات جزیی هم از قطعات خودتان ندارید و من به شما پیشنهاد میکنم اورکلاک را به کل از ذهن خودتان بیرون کنید.

mikelwar
2012/08/13, 08:55
نه خیر دوست عزیز. همه چیز را با هم مخلوط نکنید لطفا
شما اطلاعات جزیی هم از قطعات خودتان ندارید و من به شما پیشنهاد میکنم اورکلاک را به کل از ذهن خودتان بیرون کنید.
دوست عزیز من درباره ی کارت گرافیک رم وغیره اطلاعات دارم شما بگید که فقط این فرکانس یعنی سرعت ان

Castiel
2012/08/13, 09:33
دوست عزیز من درباره ی کارت گرافیک رم وغیره اطلاعات دارم شما بگید که فقط این فرکانس یعنی سرعت ان

بله، فرکانس همان سرعت است که توسط ضریب پردازنده در بایوس قابل تنظیم است. این ضریب در بیس کلاک ضرب شده و در نهایت فرکانس پردازنده را نشان می دهد.

102020
2012/08/13, 13:07
کارت 5970 کلا حرارت زیادی دارد و باید به صورت دستی در تنظیمات کاتالیست، سرعت چرخش فن را تنظیم کنید. دمای کارت در نرم فزار Furmark چند درجه است؟
من سرعت فن رو رو 100% می زارم رو فرکانس 920 دما به 95 می رسه

bp1987
2012/08/28, 14:00
سلام دوستان من می خواستم سیستمم رو اور کنم ولی در این مورد اطلاعاتی ندارم اگر امکان دار منو راهنمایی بفرمایید .
مشخصات سیستمم به صورت زیره :
CPU : AMD Phenom x6 1055T
M.B : Asus M7A78-L
ram : corssair 2*2G 1600 xms3
power : 500W

دوستان ی کولر استوک هم ورداشتم ی کولر ترانسفور 3 با فن ترمال انداختم
124121241312414

kamyar
2012/08/28, 18:01
سلام دوستان چند سوال چرا قسمت ولتاز رم توی مین p8-z77 v pro قفل هست؟
برای اور کارتم(6970)میشه یکم راهنماییم کنید؟تا حالا گرافیک اور نکردم به نظرتون یک کارت ارزون بخرم روش یکم اور کنم تا کاملا راه بیافتم؟این نرم افزار خود HIS هست12415
ممنون

Bahman_D
2012/08/28, 18:20
برای اور کارتم(6970)میشه یکم راهنماییم کنید؟تا حالا گرافیک اور نکردم به نظرتون یک کارت ارزون بخرم روش یکم اور کنم تا کاملا راه بیافتم؟این نرم افزار خود HIS هست12415
ممنون

سلام من همین مین بورد رو دارم ولی ولتاژ رم قفل نیست . تو بایوس قفله یا تو نرم افزار ؟

kamyar
2012/08/28, 18:37
ممنون اقا بهمن توی بایوس قفله ورژنش هم اخرینه

kamyar
2012/08/28, 20:35
دوستان الان تمامی استادان اور on هستند لطفا یکی جوانمردی کنه و جواب من رو هم بده دی:

Arsn
2012/08/28, 20:57
به صورت خصوصی راهنمایی را براتون فرستادم !

فقط همونطور که گفتم به خاطر عدم دسترسی به اینترنت (دایل آپ) نمیتونم عدد ها را دقیق بهتون بدم ! طبق دستور العمل که گفته شد پیش برید و نتیجه را اینجا بگذارید !

Arsn
2012/08/28, 21:11
ممنون

چون احتمالا ولتاژ کنترل را روی منوال نگذاشتید !

نه ! این چه کاری است ! 6970 را با trixx یا اگر نشد با afterburner اورکلاک کنید !

همون روشی که فرجام یه بار زحمت کشید و توضیح داد را براتون قرار میدم !

فرجام :

ما روشی که خود من استفاده میکنم: (که البته شباهت هایی داره)
ابتدا اصلا به ولتاژ دست نمیزنم
Memory clock رو ابتدا 100 مگاهرتز افزایش میدم
به کورکلاک دست نمیزنم و تست اول و سوم 3dmark11 رو اجرا میکنم و یا میشه از furmark استفاده کرد اما من ترجیح میدم از 3dmark11 استفاده کنم چون شرایط واقعی گیم رو تداعی میکنه برای گرافیک(خیلی وقتها گرافیک با یم فرکلنس خاص furmark و kombuster رو پاس میکنه اما همون اول تست 3dmark11 گیر میزنه)
اگه تست پاس شد 50 مگاهرتز دیگه اضافه میکنم. همون تستها انجام میشه. اگه تست انجام شد راحت و بدوت آرتیفکت(یه چیزی مثل همون نویز روی تصویر) 20 مگاهرتز دیگه اضافه میکنم و دوباره تست میگیرم. اگر هم تست پاس نشد 20 مگاهرتز کم میکنم
این روال کلی برای رسیدن به بالاترین فرکانس پایدار مموری هستش

Coreclock
اینجا باز هم به ولتاژ دست نمیزنم
میزان مموری کلاک رو روی بالاترین میزان پایداری که در مرحله قبلی به دست آوردم میذارم
و 50 مگاهرتز اضافه میکنم به کورکلاک و تست اول و تست 4 ام 3dmark11 رو اجرا میکنم اگر تست پاس نشد 10 مگاهرتز کم میکنم و تست میگیرم اگر هم که اجرا شد 10 تا اضافه میکنم و تست میگیرم تا جایی که تست هنگ کنه ! اون وقت 10 مگاهرتز کم میکنم! تا بالاترین میزان اورکلاک بدون ولتاژ برسم!
البته اگه با ارور درایور ریکاوری مواجه شدید حتما یکبار ریست کنید و بعد ادامه بدید

الان شما بیشترین میزان اورکلاک بدون ولتاژت رو بدست آوردی
مموریکلاکت رو ثابت روی اون میزانی که در آوردیم میذاری و کورکلاک رو 10 مگاهرتز بالاتر از بالاترین میزان فرکانس بدون ولتاژت که تست پاس کرده قرار میدی. به ازای هر 10 مگاهرتز بین 2 و یا 3 صدم ولتاژ بده و تست رو اجرا کن. یادت باشه برای هر فرکانس با چه ولتاژی تست به خوبی پاس شده
اگر تست پاس میشه بدون مشکل با همین روش ولتاژ و فرکانس پله ای کار کن تا به جایی برسی که دیگه تست کرش میکنه(آخرین فرکانسی رو که برای آخرین تست موفقی که گرفتی به همراه ولتاژش توی ذهنت داشته باش)
ریست کن و از اول بذار روی اون فرکانس و ولتاژهایی که در آوردی. از اینجا به بعد به ازای هر 10 مگاهرتز فرکانس 3 صدم یا بیشتر باید ولتاژ بدی! کارت شما از نظر کولینگ خیلی خوبه و اصلا شما بعد از در آوردن میزان اورکلاک بدون ولتاژ, میتونی ولتاژ رو بذاری روی آخر! و شروع کنی پله ای فرکانس ست کنی و تست اجرا کنی

به این مراحل میگن در آوردن پروفایل کارت
ببخشید دیگه که زیاد علمی نیست. کاریه که تجربی یاد گرفتم و انجام میدم
همون جمله تکراری رو هم بگم که: مسئولیت اورکلاک به عهده فرد اورکلاک کننده هستش نه به عهده راهنمایی کننده.چون این روش توسط خود بنده برای کارتهای 480 و 460 و 580 و6870و5850و5770و5970و7970 و 7850 کاملا تست شده و ایرادی پیش نیومده اما ممکنه یک اشتباه مشکل بوجود بیاره
اگر نقصی چیزی هست دوستان اصلاح بفرمایند

همین ! انقدر هم سخت نیست !

kamyar
2012/08/28, 21:55
ممنون اقا علیرضا ولی واقعا بزارم روی اخرین حد ولتاز مشکلی پیش نمیاد؟این گزینه power limited چی هست؟چیکارش باید بکنم؟مال من بدون ولتاژ مموری کلاک تا 1600 میره ولی کارایی کم میشه

Arsn
2012/08/29, 14:03
ممنون اقا علیرضا ولی واقعا بزارم روی اخرین حد ولتاز مشکلی پیش نمیاد؟این گزینه power limited چی هست؟

کجا دیدی ؟

با trixx اورکلاک کن و در سربرگ setting گزینه disable ulps را روشن کن ، 3 تا گزینه اول را هم روشن کن !

نه مشکلی پیش نمیاد ولی با اون راه حلی که صفحه قبل از قول فرجام نوشتم اورکلاک کن !

مموری تا 1600 خیلی خوبه ، ولتاژ بدید و کور را هم اورکلاک کنید !

نیازی نیست در اورکلاک کاربردی به مموری ها ولتاژ داده بشه !

همون ولتاژی که توی trixx هست رو اضافه کنید

kamyar
2012/08/29, 14:07
ممنون ولی مال من توی تریکس و تمامی نرم افزار ها power limite داره12436

kamyar
2012/08/29, 17:14
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. این حداکثر بدون ولتاژ هست ولی کارایی در 3dmark11 کم شده؟!!

kamyar
2012/08/29, 21:26
راستی رم دستی هست فقط یک گزینه داره که auto-x.m.p-manual داره که من گذاشتم روی دستی!!

و برای تایمینگ رم باید کدام رو تغییر بدم 4 گزینه داره؟

ممنونفقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

Arsn
2012/08/30, 20:59
راستی رم دستی هست فقط یک گزینه داره که auto-x.m.p-manual داره که من گذاشتم روی دستی!!

و برای تایمینگ رم باید کدام رو تغییر بدم 4 گزینه داره؟

ممنونفقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

گزینه های dram cas latency و 3 گزینه ی پایینش !

kamyar
2012/08/30, 22:28
ممنون ولتاژ رم چرا قفل هست؟

aryanf
2012/09/15, 18:11
سلام من میخواهم سی پی یوم رو آورکلاک کنم اما آموزشی ندیدیم فقط توضیحات داده بودید:((

Arsn
2012/09/15, 18:41
سلام من میخواهم سی پی یوم رو آورکلاک کنم اما آموزشی ندیدیم فقط توضیحات داده بودید:((

کل مشخصات سیستمتون را بنویسید !

aryanf
2012/09/15, 18:49
pentium 4 651
min gig 9450l_s3
ram 2 g
his hd 4670
البته شاید فرادا یک سی پی یوی جدید خریدم

Arsn
2012/09/15, 19:47
pentium 4 651
min gig 9450l_s3
ram 2 g
his hd 4670
البته شاید فرادا یک سی پی یوی جدید خریدم

خب پس صبر کنیم ببینیم شما چه تغییری در پردازنده ات میدی بعد بریم سراغ اورکلاک ! شما سر راهت یه کولر هم بخر ! برای اورکلاک لازم میشه ! :دی

aryanf
2012/09/17, 12:10
داداش دیروز رفتم بخرم همه پشیمونم کردن با همین سیستم اور کلاک میکنم

Arsn
2012/09/17, 16:20
داداش دیروز رفتم بخرم همه پشیمونم کردن با همین سیستم اور کلاک میکنم

وضعیت کولر چه جوریاست ؟ بدون کولر ماکزیمم میشه 300 مگاهرتز اورکلاک کرد که من توصیه نمیکنم !

aryanf
2012/09/17, 17:46
من میخواهم از 3.4 بکنمش 4.0 نمیشه بابا بردن سرعت فن این کارو کرد؟؟؟؟

Arsn
2012/09/17, 18:48
من میخواهم از 3.4 بکنمش 4.0 نمیشه بابا بردن سرعت فن این کارو کرد؟؟؟؟

راستش نه نمیشه ! کولر میخواد ! مسئله فن نیست ، مسئله هیت سینک و انتقال گرما است !

aryanf
2012/09/17, 19:16
کولر چقدر میشه؟؟
چقدر میشه اور کلاک کرد؟؟؟

Arsn
2012/09/17, 21:38
کولر چقدر میشه؟؟
چقدر میشه اور کلاک کرد؟؟؟

بر حسب بودجتون میتونید کولر بخرید ، از 40 تومن میشه شروع کرد تا 180 ! میتونید مدل های 70-80 تومنی را تهیه کنید مثل true spirit که میتونند پردازنده شما را تا 4.4 الی 4.7 با توجه به دمای کیس و بیس کلاک زدن مادربورد اورکلاک کنید !

اگر نیاز به مشاوره برای خرید دارید لطفا در بخش خنک کننده تاپیک بزنید و این تاپیک را ادامه ندهید !

aryanf
2012/09/17, 21:56
من اگه بخرم شاید 2 هفته ی دیگه اگه میتونی یه آموزش بده تا همون یکمم آورکلاک کنم

milimod
2012/10/05, 22:02
سلام.من گرافیک geforce 6200 a AGP DDAR1 8X دارم.میشه هیت سینگgeforce 8500GT DDRA2 ,جایگزین هیت سینگ خودش کنم؟اصلا کارایی خوبی میده؟ برای اورکلاک کارت گرافیکم چ پیشنهادی دارید؟

Arsn
2012/10/05, 23:04
سلام.من گرافیک geforce 6200 a AGP DDAR1 8X دارم.میشه هیت سینگgeforce 8500GT DDRA2 ,جایگزین هیت سینگ خودش کنم؟اصلا کارایی خوبی میده؟ برای اورکلاک کارت گرافیکم چ پیشنهادی دارید؟

شانس اینکه نرم افزارهای اورکلاک کارت گرافیک ، کارت قدیمی 6200 شما را که به خصوص agp هم هستند بشناسند پایین است ! در ضمن تغییر کارایی خیلی کم است ! تقریبا بی ارزش !
نمیتونم بگم ! بارها از روی عکس مسئله ای صدق کرده و در عمل به خاطر کوچک یا بزرگ بود یک مافست یا خازن عمل تعویض هیت سینک درست انجام نشده !

M0hammad Mahdi
2012/10/19, 22:01
با سلام به هم وطنان عزیزم

میشه گرافیک های آنبرد رو اورکلاک کرد؟؟؟؟ اصلا امکان داره؟؟؟؟

مثلا این گرافیک آنبرد رو ممکنه بتونم اور کنم؟؟؟؟ عکس از gpu-z

Arsn
2012/10/19, 23:38
با سلام به هم وطنان عزیزم

میشه گرافیک های آنبرد رو اورکلاک کرد؟؟؟؟ اصلا امکان داره؟؟؟؟

مثلا این گرافیک آنبرد رو ممکنه بتونم اور کنم؟؟؟؟ عکس از GPU-Z

توی سری های خاص بله ! میشه !

البته نه این چیپ شما !

Amir99
2013/01/08, 01:37
سلام دوستان عزیز

بنده 4 ماژول رم Corsair - Dual Channel 4GB (2×2GB) Bus 1600 دارم. خیلی زور زدم که به چشم یه رم ساده بهش نگاه نـــکـــنـــنـــد! خوب حالا چیکار کردم:

1) ولتاژ رو روی 1.675 ولت گذاشتم 2) باس رو روی 1600 ست کردم 3) تایمینگ ها رو هم روی 1-24-8-9-8 تنظیم کردم

سیستم بدون هیچ مشکلی بالا اومد! اول رفتم سراغ تست MAxx MEM و تست رو به خوبی پاس کرد! تـــصـــویـــر ------------» 16493

حالا شما این نتیجه رو با حالت معمولی 1333 و تایمینگ 2-24-9-9-9 مقایسه کنید. تـــصـــویـــر --------------------------------» 16494

به مدت بیست دقیقه هم در برنامه MEM Test نـــود درصد ( 90%) رم رو زیر لــــود بردم! نه Blue Screen ای و نه Eror ای چیزی! ( میدونید چقدر امیدوارم شدم به رم هام! :دی! )

خوب همونطور که می بینید تغییر کاملاً محسوسه. هم تو سرعت نقل و انتقال داده ها و هم در میزان تأخیر.

و امّا ســــؤال!\:D/

آیا بیشتر از این می تونم به رم فشار بیارم؟ مثلاً بتونم فرکانس 1866 رو باهاش بزنم! دوستان رو چه ولتاژی ( مثلاً 1.7 ولت خط قرمزه یا نه؟ ) و چه فرکانسی می تونم این 1866 رو بزنم؟:-??

old gamer
2013/05/21, 01:01
سلام بر دوستان گل @};-
آقایون این سیستم تو امضام
و اینم عکس هاش: فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.
البته کولر رو به COOLERMASTER V8 ارتقاع دادم. میخوام کمک کنید در حد معقول CPU و رم هاشو اور کنم. اصلا با بایوس این مین حال نمیکنم. سر در نمیارم ازش. کوچکترین دستکاری که میکنم یا ویندوز بالا نمیاد یا میاد ولی SOUND غیر فعال میشه انگار که صدا نصب نیست و ارور میده وقتی میخوام نصبش کنم دوباره. خلاصه مجبور میکنه بایوس رو ریست کنم.
برای CPU تا 4.5Ghz و برای رمها تا 2400 مد نظرم هست . آخه رمها 2000 هست ولی تو گزینه های بایوس 2000 نداره. خلاصه خستم کرد. دست به دامن دوستان هستم ممنون از راهنمایی تون پیشاپیش

kamyar
2013/05/21, 08:54
سلام بر دوستان گل @};-
آقایون این سیستم تو امضام
و اینم عکس هاش: فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.
البته کولر رو به COOLERMASTER V8 ارتقاع دادم. میخوام کمک کنید در حد معقول CPU و رم هاشو اور کنم. اصلا با بایوس این مین حال نمیکنم. سر در نمیارم ازش. کوچکترین دستکاری که میکنم یا ویندوز بالا نمیاد یا میاد ولی SOUND غیر فعال میشه انگار که صدا نصب نیست و ارور میده وقتی میخوام نصبش کنم دوباره. خلاصه مجبور میکنه بایوس رو ریست کنم.
برای CPU تا 4.5Ghz و برای رمها تا 2400 مد نظرم هست . آخه رمها 2000 هست ولی تو گزینه های بایوس 2000 نداره. خلاصه خستم کرد. دست به دامن دوستان هستم ممنون از راهنمایی تون پیشاپیش
یک نکته ای رو بگم همیشه در اورکلاک قدم به قدم برید یعنی همزمان هم رم رو اور نکنید هم سیپیو رو که اگر سیستم بوت نشد مشخص بشه از چی هست
در مورد رم ها هم اصلا روشون حساب نکنید اصلا انعطاف در اورکلاک ندارند
یک شات از برنامه hw monitor به صورت دیفالت و هنگامی که با wmprime 1024m 8core بزارید تا بشه راحت تر راهنمایی کرد

old gamer
2013/05/21, 16:26
ممنون کامیارجان این برنامه هایی رو که میگی بنده ندارم از کجا دان کنم لینکش هست خدمتتون؟
درضمن دیشب این برنامه کنترل سنتر هست که برای خود مین بورده آپدیتش کردم یه گزینه اومد به نام تیونینگ.
رفتم توش استارت کردم خود برنامه رم و cpu رو طوری اور کرد که فکم افتاد $-)
کم کم فرکانس رو بالا میبرد و تست پایداری میگرفت تا اینکه روی 4.0Ghz ثابت گذاشت cpu رو و رمهارو روی 1866
من هنوز هنگم این چه برنامه ای بود از کجا اومد خودش انگاری همه کارارو کرد

kamyar
2013/05/21, 16:40
خواهش میکنم بفرمایید این لینک:
البته اول توربو رو غیر فعال کنید(میخوام ولتاژ دیفالت پردازندتون بدون بوست به دست بیاد و البته دما در فول لود)
بله اشنایی دارم برنامه خوبی هست بد نیست ولی زمانی که من برد z77 v pro داشتم به 3770 بیش از حد ولتاژ میداد و البته دما رو هم مد نظر نمیگرفت(ورژن جدیدش نمیدونم چطور هست)
مگه رمهاتون 2000 نیست؟!1866 که کمتر از دیفالت هست!(نکنه بایوس کلا دیفالت بوده رمهاهم 1600 بوده؟!)
4گیگاهرتز برای 8150 هیچی نیست دی: مال من 4.1 با 0.02 ولتاژ کمتر از دیفالت 100 درصد پایدار هست(البته ناگفته نمونه به سیپیو مربوط هست)
wmprime هم میتونید از اینجا دانلود کنید:
یا فکر میکنم در خود سایت هم باشه

old gamer
2013/05/21, 17:14
کامیار جان خیلی لطف میکنی شب میرم خونه سر سیستم ایشالا کارایی که گفتی رو انجام میدم خودتم بودی که چه بهتر

actros 1843
2013/07/07, 17:29
سلام خدمت دوستان!
من اورکلاک بلد نیستم!دوست دارم یاد بگیرم و انجامش بدم!
میشه راهنمایی کنید از کجا شروع کنم!مقاله یا مطلبی دارید که در مورد اور cpu vga ram به طور کامل توضیح داده باشه از اولش!

ARMIN
2013/07/07, 18:15
سلام خدمت دوستان!
من اورکلاک بلد نیستم!دوست دارم یاد بگیرم و انجامش بدم!
میشه راهنمایی کنید از کجا شروع کنم!مقاله یا مطلبی دارید که در مورد اور cpu vga ram به طور کامل توضیح داده باشه از اولش!

دوست خوبم هر سیستمی یه جور اوورکلاک میشه. دستورالعمل کلی وجود نداره. اکثرا" از سیستم خودشون شروع میکنند. شما سیستمت چیه بگو اگر بشه از همین سیستم خودت شروع کنیم.

actros 1843
2013/07/15, 21:53
دوست خوبم هر سیستمی یه جور اوورکلاک میشه. دستورالعمل کلی وجود نداره. اکثرا" از سیستم خودشون شروع میکنند. شما سیستمت چیه بگو اگر بشه از همین سیستم خودت شروع کنیم.

cpu:i5 760
ram:2*2 gb 1333
vga:6850
cooler:thermaltake firo

رم و سی پی یو رو میخوام اور کنم البته نه زیاد!
گرافیک رو هم شنیدم با یک ولت اضافه کردن خوب اور میشه!
بیشتر میخوام روی رم ها مانور بدم!
ممنون میشم کمکم کنید:)

ARMIN
2013/07/15, 21:59

مادربرد؟

actros 1843
2013/07/15, 22:23
مادربرد؟

p7p55d asus

mahyar68
2013/08/02, 13:40
سلام خدمت عزیزان asus z77 p8 pro با 3570kدارم راهنمایی برای اور میخوام مقاله تون اپم خوندم cpuوmainبامن فرق داشت (مین مقاله proنبود)

mahyar68
2013/08/02, 13:44
رمم میخوام اور کنم crosier xms 1600 frq

mahyar68
2013/08/04, 21:23
کسی نیست جواب بده (پست نامربوط که ایجاد نکردم):-"

AloneWolf
2013/08/04, 21:37
یه تاپیک جدا بزن

و در اون چندتا شات از ستاپ مینت (قسمت فرکانس ها و ولتاژها) قرار بده

همچنین از سربرگ سی پی یو و مموری CPUz عکس بگیرو بذار توو تاپیک

تا بتونیم پاسخی مناسب نیازتون بدیم.

راستی مموری هات واسه آور کردن زیاد خوب نیستن !!

AloneWolf
2013/08/04, 22:05

یک ولت !!!!

یک دهم ولت هم واسه گرافیک خیلیه ، چه برسه به یک ولت !!!!!!!!

اگه مخوای دقیق بحث کنی در مورد آورکلاک سیستمت:

یه تاپیک جدا بزن

و در اون چندتا شات از ستاپ مینت (قسمت فرکانس ها و ولتاژها) قرار بده

همچنین از سربرگ سی پی یو و مموری CPUz عکس بگیرو بذار توو تاپیک

تا بتونیم پاسخی مناسب نیازتون بدیم.

از GPUz هم شات بذار

actros 1843
2013/09/01, 01:41
سلام
برنا مه msi after burner رو نصب کردم ولی core clock رو اجازه نمیده از 850 بالاتر ببرم
EnableUnofficialOverclocking رو هم به 1 تغییر میدم بعدش هر چی تنظیم میکنم apply رو میزنم همش صفر میشه!!
یه سوال دیگه بعد این که فرکانس رو بردم بالا و ست کردم چند دقیقه باید کارت رو تست کنم تا ببینم دماش بیش از حد نمیره بالا؟
برای 6850 چه دمایی بیشتر نباید بره؟

old gamer
2013/09/03, 18:04
سلام
برنا مه msi after burner رو نصب کردم ولی core clock رو اجازه نمیده از 850 بالاتر ببرم
EnableUnofficialOverclocking رو هم به 1 تغییر میدم بعدش هر چی تنظیم میکنم apply رو میزنم همش صفر میشه!!
یه سوال دیگه بعد این که فرکانس رو بردم بالا و ست کردم چند دقیقه باید کارت رو تست کنم تا ببینم دماش بیش از حد نمیره بالا؟
برای 6850 چه دمایی بیشتر نباید بره؟
دوست عزیز تا سیستمتو نابود نکردی دست بکش. سیستمت مناسب اور نیست چرا اصرار میکنی. دست گل به آب میدیا

meelad
2014/01/03, 19:38
من تایمینگ رو از 20-7-7-7 به 20-7-7-6 پایین اوردم و تو تست هم کمی تاثیر داشت (تاخیر از 61 نانوثانیه به 59 نانو ثانیه کاهش پیدا کرد که فکر نکنم بشه حسش کرد!)
حالا اگه بشه پایین تر اورد باز هم فقط تو تاخیر تاثیر داره؟
اصلا از این هم میشه کمتر کرد؟ چون هر کدوم رو که کم می کنم سیستم ناپایدار میشه (الان ولتاژ همون 1.5 ولت هستش و رمم الان کاملا سرده! به بقیه پارامتر ها(مثلا dram write recovery time) هم دست نزدم)

24785

اینم بگم که چون نه نمیتونم پردازنده رو اورکلاک کنم و نه فرکانس رم رو بیشتر کنم دارم با کاهش تایمینگ سماق مک می زنم!

ARMIN
2014/01/03, 21:19
من تایمینگ رو از 20-7-7-7 به 20-7-7-6 پایین اوردم و تو تست هم کمی تاثیر داشت (تاخیر از 61 نانوثانیه به 59 نانو ثانیه کاهش پیدا کرد که فکر نکنم بشه حسش کرد!)
حالا اگه بشه پایین تر اورد باز هم فقط تو تاخیر تاثیر داره؟
اصلا از این هم میشه کمتر کرد؟ چون هر کدوم رو که کم می کنم سیستم ناپایدار میشه (الان ولتاژ همون 1.5 ولت هستش و رمم الان کاملا سرده! به بقیه پارامتر ها(مثلا dram write recovery time) هم دست نزدم)

24785

اینم بگم که چون نه نمیتونم پردازنده رو اورکلاک کنم و نه فرکانس رم رو بیشتر کنم دارم با کاهش تایمینگ سماق مک می زنم!

میلاد جان، اصن تست میکنی رمهات ارور ندن؟

meelad
2014/01/03, 21:31
میلاد جان، اصن تست میکنی رمهات ارور ندن؟
با memtest تست کردم (تا 260 درصد کاوریج) سیستم فریز یا BSOD نشد اما یک دونه ارور داد (نوشت فلان آدرس قابل استفاده نیست) که فکر نکنم اصلا ربطی به تایمینگ داشته باشه

ARMIN
2014/01/03, 22:24
اگر 25% رو بدون ارور بره (از کل بالای 95% رم) مشکلی نخواهد بود.

memtest که BSOD نمیده. ارور میده.

amirpers
2014/01/07, 00:15
دوستان من سی پی یوی 4670k و مادربورد Z87-Plus و رم جی اسکیل تریدنت اکس 2400 8 گیگ دوال دارم.
چرا فرکانس رم رو الان بدون اور 1333 نشون میده در حالی که هم سی پی یو و هم مادربورد در حالت عادی تا 1600 رو ساپورت می کنن؟

سوال بعدیم هم اینه که الان باید چکار کنم که رم ها با فرکانس 2400 کار کنن؟
ممنون

m343
2014/01/23, 22:59
درود دوستان
امکان اورکردن
i5 3470
asus p8h77-v
corasir 4*2 (8gig) 2100
Gtx 650
وجود داره ؟

AloneWolf
2014/01/23, 23:02
درود دوستان
امکان اورکردن
i5 3470
asus p8h77-v
corasir 4*2 (8gig) 2100
Gtx 650
وجود داره ؟

برای آورکلاک کردن گرافیک دستتون بازه

اما واسه موارد دیگه ، نه آنچنان

AloneWolf
2014/01/23, 23:05
دوستان من سی پی یوی 4670k و مادربورد Z87-Plus و رم جی اسکیل تریدنت اکس 2400 8 گیگ دوال دارم.
چرا فرکانس رم رو الان بدون اور 1333 نشون میده در حالی که هم سی پی یو و هم مادربورد در حالت عادی تا 1600 رو ساپورت می کنن؟

سوال بعدیم هم اینه که الان باید چکار کنم که رم ها با فرکانس 2400 کار کنن؟
ممنون

Delete بزن برو داخل ستاپ مادربورد و اونجا دنبال

گزینه XMP Profile و یا RAM Profile بگرد ، خب حالا بذارش روی 2400 و F10 بزن تا تنظیمات سیو بشه

m343
2014/01/23, 23:33
برای آورکلاک کردن گرافیک دستتون بازه

اما واسه موارد دیگه ، نه آنچنان

گرامی فقط میخوام درحد یادگرفتن آورکلاک
نمیخوام آنچنان روش فشار بیارم فقط یک سری مسائل مبتدی برای شروع میخوام یاد بگیرم
آموزش در مورد گرافیک و آورکردن وجود داره؟
سپاس

AloneWolf
2014/01/23, 23:56
گرامی فقط میخوام درحد یادگرفتن آورکلاک
نمیخوام آنچنان روش فشار بیارم فقط یک سری مسائل مبتدی برای شروع میخوام یاد بگیرم
آموزش در مورد گرافیک و آورکردن وجود داره؟
سپاس

MSIAfterburner رو دانلود کن و بعدش میتونی فرکانس هسته و مموری گرافیکتون رو باهاش تنظیم کنید

اما زیا نبرش بالا حدود 10% کفایت میکنه (اگه فرکانس GPU هسته ی گرافیکی 800 بود ، ببرش روی 880)
واسه مموری هم بستگی داره حدود 5% افزایش خوبه

برای آورکلاک و حتی آموزش اوون ، پردازنده و مین مناسبی ندارین (قابلیت آورکلاکشون یا صفره و یا بسیار پایین)

این تفاوت سری H با سری Z هستش (در مین های Z77 آیتم های زیادی برای آورکلاکینک فعال هستند که در سری H77 وجود ندارند!)

m343
2014/01/25, 19:44
دوستان کسی اطلاع داره i5 3470 تعداد ضریب دیفالتش چقدره ؟

و اینکه رم رو تا چه باسی ساپورت میکنه ؟و bus speed و ddr voltage چیست ؟

ARMIN
2014/01/25, 21:09
دوستان کسی اطلاع داره i5 3470 تعداد ضریب دیفالتش چقدره ؟

و اینکه رم رو تا چه باسی ساپورت میکنه ؟و bus speed و ddr voltage چیست ؟

ضریب دیفالتش 36

رم تا 1600

ولتاژ رم میشه DDR Voltage

Bus speed در کجا؟

m343
2014/01/25, 21:23
ضریب دیفالتش 36

رم تا 1600

ولتاژ رم میشه DDR Voltage

Bus speed در کجا؟

bus speed در پردازنده با کمی تغییر در BCLK ferecuncy در نرم افزار Al Suite II این رو تونستم پایدار کنم و فرکانس تا 3.7 هم پایدار شد
حال چون بنده برای استارت این کار رو انجام دادم باید کمی درک از همه اقسام را داشته باشم
سپاس

Yaser_Aramesh
2014/01/31, 15:51
دوستان هوا برفی و خیلی سرده و سیستم رو بردم حیاط میخوام یه ذره اورکلاک کنم cpu رو .

مشخصات سیستم :

MB : Foxconn P35AX-S

RAM : Kingstone 2GB 800Mhz

CPU : E5300

Power : Viera (نمیدونم چند وات اما میدونم یه ذره توانش بیشتر از توان مورد نیازه سیستم هست )

کولر : استاک

الان دمای CPU در حالت عادی 38-39 درجه ست . میخوام در حدی اورکلاک کنم که دما از 55 درجه بیشتر نشه . 100-150 مگاهرتز هم شد عیب نداره . فقط میخوام از این سرد بودن هوا بهره ببرم و برای اولین بار اورکلاک کرده باشم.

از اونجایی که با نحوه اورکلاک کردن آشنایی ندارم بی زحمت فقط بگید که چه گزینه هایی رو و به چه مقدار تغییر بدم .

iSteve
2014/01/31, 17:25
دوستان هوا برفی و خیلی سرده و سیستم رو بردم حیاط میخوام یه ذره اورکلاک کنم cpu رو .
مشخصات سیستم :
MB : Foxconn P35AX-S
RAM : Kingstone 2GB 800Mhz
CPU : E5300
Power : Viera (نمیدونم چند وات اما میدونم یه ذره توانش بیشتر از توان مورد نیازه سیستم هست )
کولر : استاک
الان دمای CPU در حالت عادی 38-39 درجه ست . میخوام در حدی اورکلاک کنم که دما از 55 درجه بیشتر نشه . 100-150 مگاهرتز هم شد عیب نداره . فقط میخوام از این سرد بودن هوا بهره ببرم و برای اولین بار اورکلاک کرده باشم.
از اونجایی که با نحوه اورکلاک کردن آشنایی ندارم بی زحمت فقط بگید که چه گزینه هایی رو و به چه مقدار تغییر بدم .
یاسرجان، اورکلاک صبر زیاد و وقت زیادی میخواد. بهتره قبل از هر چیز داخل خونه مقداری تمرین کنید و بعدش برای ثبت رکورد و لذت اورکلاک، سیستمو بیرون ببرید و فرکانس بدید.
اول از هر چیز باید نرم افزارهایی مثل cpu-z و Wprime و Cinbench 11.5 یا Cinbench R15 رو نصب کنید. اگه قصد رکورد زدن دارید حتما ویندوز XP نصب کنید.
بعدش تعدادی شات از بخش مربوط به oc و تغییرات فرکانس CPU و RAM بذارید.
اما اگه با اصطلاحات آشنایی کامل دارید باید بگم شما باید به صورت 10 تا 10تا به FSB اضافه کنید و هرجا به ناپایداری برخوردید به اندازه ی 0.2v به Vcore اضافه کنید تا زمانی که ناپایداری رفع بشه.
من حدس میزنم که بتونید به راحتی از فرکانس 3.0GHz عبور کنید.

پی نوشت:
اتفاقا اینجا هم هوا سرده، منم احتمالا امشب سیستمو میبرم بیرون!:D

Yaser_Aramesh
2014/01/31, 21:10
یاسرجان، اورکلاک صبر زیاد و وقت زیادی میخواد.
اول از هر چیز باید نرم افزارهایی مثل cpu-z و Wprime و Cinbench 11.5 یا Cinbench R15 رو نصب کنید. اگه قصد رکورد زدن دارید حتما ویندوز XP نصب کنید.
بعدش تعدادی شات از بخش مربوط به oc و تغییرات فرکانس CPU و RAM بذارید.
اما اگه با اصطلاحات آشنایی کامل دارید باید بگم شما باید به صورت 10 تا 10تا به FSB اضافه کنید و هرجا به ناپایداری برخوردید به اندازه ی 0.2v به Vcore اضافه کنید تا زمانی که ناپایداری رفع بشه.
من حدس میزنم که بتونید به راحتی از فرکانس 3.0GHz عبور کنید.

پی نوشت:
اتفاقا اینجا هم هوا سرده، منم احتمالا امشب سیستمو میبرم بیرون!:D

ممنون از جوابت آقا ناصر . والا بنده نه رکورد میخوام بزنم و نه میخوام حرفه ای یاد بگیرم (فیلا") . فقط و فقط میخوام در این هوای خیلی سرد یع اورکلاکی کرده باشم و این فرصت رو از دست ندم .

آقا ناصر من خواستم FSB رو افزایش بدم اما متاسفانه این امکان غیرفعال بود چون هر چی روی مقدار FSB (که 800 هست ) کلیک کردم صفحه ای نیومد که بخوام افزایش بدم .
یک سری تصویر :

25269 25274 25271 2527225273

دوستان میدونید اون Fox Ratio چیه ؟ رو کدوم گزینه بزارمش ؟

کلا" حالا من چه کنم دوستان ؟ احتمالا فردا بعدازظهر دمای هوا کاهش پیدا کنه . لطفا تا اون موقه کمک کنید تا کمی CPU و کارت گرافیک رو اور کنم .
ش
پیشاپیش متشکرم .

Yaser_Aramesh
2014/02/01, 17:55
دوستان الان میخواستم با Sapphire Trixx کارت گرافیکم رو (Sapphire 5450) یه ذره اورکلاک کنم که به گزینه ی VDDC برخوردم که ولتاژ هست (دیفالت بر روی 1000) برای افزایش 100 تایی Gpu Clock و Memory clock چقدر ولتاژ رو افزایش بدم ؟

درضمن دوستانی که در زمینه ی سوال قبلی من اطلاعات دارن از کمک دریغ نکنن . متشکرم

AloneWolf
2014/02/01, 19:01
دوستان الان میخواستم با Sapphire Trixx کارت گرافیکم رو (Sapphire 5450) یه ذره اورکلاک کنم که به گزینه ی VDDC برخوردم که ولتاژ هست (دیفالت بر روی 1000) برای افزایش 100 تایی Gpu Clock و Memory clock چقدر ولتاژ رو افزایش بدم ؟

درضمن دوستانی که در زمینه ی سوال قبلی من اطلاعات دارن از کمک دریغ نکنن . متشکرم

برای این حد افزایش فرکانس ، نیازی به بالا بردن ولتاژ نیست

5450 کارت خوش فرکانسیه (راحت آور میشه)

iSteve
2014/02/01, 23:04
ممنون از جوابت آقا ناصر . والا بنده نه رکورد میخوام بزنم و نه میخوام حرفه ای یاد بگیرم (فیلا") . فقط و فقط میخوام در این هوای خیلی سرد یع اورکلاکی کرده باشم و این فرصت رو از دست ندم .
آقا ناصر من خواستم FSB رو افزایش بدم اما متاسفانه این امکان غیرفعال بود چون هر چی روی مقدار FSB (که 800 هست ) کلیک کردم صفحه ای نیومد که بخوام افزایش بدم .
یک سری تصویر :
دوستان میدونید اون Fox Ratio چیه ؟ رو کدوم گزینه بزارمش ؟
کلا" حالا من چه کنم دوستان ؟ احتمالا فردا بعدازظهر دمای هوا کاهش پیدا کنه . لطفا تا اون موقه کمک کنید تا کمی CPU و کارت گرافیک رو اور کنم .
پیشاپیش متشکرم .
مین عجیبیه، من وقتی عکسای خود ماردبرد رو نگاه کردم فکر میکردم تنظیمات خوبی برای OC داشته باشه ولی خیلی ابتداییه.
معمولا با تغییر در FSB فرکانسو افزایش و کاهش میدادیم ولی اینجا مثل اینکه داستان فرق داره.
شما یه کاری کن...
super clock free رو Enable کن ببین تنظیمات جدیدی باز میشه یا نه.
باید یه جایی باشه که مربوط به FSB باشه و عدد دیفالتش 200 باشه ببین میتونی پیداش کنی چون در اصل باید اونو تغییر بدی.
مقدار CPU FSB Over CLOCK Choice رو بذار روی 805 و save کن و تست کن ببین چه تغییری در فرکانس دیده میشه.
Fox Ratio رو بذار روی دیفالت باشه.

Yaser_Aramesh
2014/02/02, 12:25
برای این حد افزایش فرکانس ، نیازی به بالا بردن ولتاژ نیست

5450 کارت خوش فرکانسیه (راحت آور میشه)

ممنون بابت راهنمایی و خبر خوش . من هر دو فاکتور رو 100 تا افزایش دادم اما با توجه به اینکه تاثیر کمی تو گیم داشت و دماش زیاد بالا نرفت میخوام بیشتر اور کنم . حالا ولتاژ رو برای افزایش 300 تایی کلاک GPU و Memory نسبت به دیفالت (GPU:650 و Memory:500) چقدر افزایش بدم ؟ (ولتاژ دیفالت 1000 هست)

اگر ولتاژ کم باشه آسیبی به کارت می رسه ؟

AloneWolf
2014/02/02, 12:58
ممنون بابت راهنمایی و خبر خوش . من هر دو فاکتور رو 100 تا افزایش دادم اما با توجه به اینکه تاثیر کمی تو گیم داشت و دماش زیاد بالا نرفت میخوام بیشتر اور کنم . حالا ولتاژ رو برای افزایش 300 تایی کلاک GPU و Memory نسبت به دیفالت (GPU:650 و Memory:500) چقدر افزایش بدم ؟ (ولتاژ دیفالت 1000 هست)

اگر ولتاژ کم باشه آسیبی به کارت می رسه ؟

چیپ های مموری مخصوصا در مدل های معمولی و ساده آنچنان ظرفیت آور ندارن

بازم بدون افزایش ولتاژ این مقادیر رو ست کن:
GPU:900 و Memory:700
گرافیکتون اگه فن نداره ، حتما یدونه بذار واسش...
بدش به وسیله ی بازی و یا تست بذارش تحت فشار ببین استیبل هست یا نه؟
اگه این نشد، مموری 650 و GPU رو 850کن

Yaser_Aramesh
2014/02/02, 15:34
خیلی ممنون آقا محسن . تست میکنم و نتیجه رو اعلام میکنم .

آقا ناصر ممنون بابت پاسخ . امتحان میکنم ببینم میشه یه کارایی هم با CPU کرد یا نه .

Yaser_Aramesh
2014/02/03, 01:18
خب دیگه , من هم اورکلاکر شدم ! Sapphire 5450 رو با Sapphire Trixx اور کردم . GPU Clock رو به 840 رسوندم و Memory Clock رو به 640 . GPU Clock که رو 850 بود با ورود به بازی Assassin's Creed III سیستم ناپایدار شد . تنظیم کردم رو 840 حلیدی (حل) شد.

خلاصه با اورکلاک 190 مگاهرتزی GPU Clock و 140 مگاهرتزی Memory Clock تو حداقل Details در رزولوشن 1440x960 تونستم 4,5 فریم بیشتر بگیرم (دما هم حول 35 میچرخید) و تو Details متوسط هم دما حول 40 میچرخید.میدونم اصلا اورکلاک قابل توجهی نبوده اما خب , تازه کارم دیگه .

خیلی خیلی ممنونم آقا محسن عزیز بابت راهنمایی هات @};-

درباره ی CPU فردا گزارش میدم و راهنمایی میخوام چون باید با عکس باشه که الان نمیدونم این فایرفاکس و اینترنت لعنتی چشون شده !

Reza Eshraghi
2014/02/03, 01:39
خب دیگه , من هم اورکلاکر شدم ! Sapphire 5450 رو با Sapphire Trixx اور کردم . GPU Clock رو به 840 رسوندم و Memory Clock رو به 640 . GPU Clock که رو 850 بود با ورود به بازی Assassin's Creed III سیستم ناپایدار شد . تنظیم کردم رو 840 حلیدی (حل) شد.

خلاصه با اورکلاک 190 مگاهرتزی GPU Clock و 140 مگاهرتزی Memory Clock تو حداقل Details در رزولوشن 1440x960 تونستم 4,5 فریم بیشتر بگیرم (دما هم حول 35 میچرخید) و تو Details متوسط هم دما حول 40 میچرخید.میدونم اصلا اورکلاک قابل توجهی نبوده اما خب , تازه کارم دیگه .

خیلی خیلی ممنونم آقا محسن عزیز بابت راهنمایی هات @};-

درباره ی CPU فردا گزارش میدم و راهنمایی میخوام چون باید با عکس باشه که الان نمیدونم این فایرفاکس و اینترنت لعنتی چشون شده !

آفرین یاسر جان ! مهم اینه که یه کم ترست ریخته شده و بالآخره استارت کار رو زدی ! @};-

AloneWolf
2014/02/03, 01:43
بسیار عالی یاسر جان ، خوب فرکانس رو بالا بردید دما هم خیلی پایینه و کارت خنک داره کار میکنه.

واسه کارت 5450 بهتر بازی هارو در رزلوشن 720*1280 و یا کمتر بازی کنید

1440x960 پنجاه درصد سنگین تر و حجم داده ی بیشتری نسبت به 720*1280 داره

در صورتی که آنچنان تفاوتی برای پلیر نداره این اختلاف

اما با انتخاب رزلوشن HD یا همون 1280 میتونیم بازی هارو نرم تر و با فریم بالاتری اجرا کنیم.

اگه در Assassin's تعداد فریم رو میزنه ، قبل از آور کلاک و بعد از اون ، تعداد دقیق چند هستش؟

رزلوشن رو بذار روی 720*1280 بعدش ببین تعداد فریم چقدر تغییر میکنه

m343
2014/02/03, 18:17
درود دوستان عزیز
به پیشنهاد بچه های فروم یک سیستم قدیمی پیداکردم جهت یادگیری آور
Celeron 352
Gygabyt 775 GRH
ram 1gig
این سیستم رو تا 3.9GHz آور کردم بدون هیچ مشکلی و دمای لود 78 درجه شد
اما زمانیکه ست میکنم رو 4.0 دیگه سیستم قصد بالا اومدن رو داره اما ریبوت میشه

ضمنا پاور درست و حسابی نیست 350 وات Thermaltek هست آیا امکان داره از پاور باشه ؟ منظورم اینه که اگر امکانش هست میتونم پاور خودم رو باز کنم
ولتاژ هنوز هم رو اتوماتیک هست بهتره دستی بذارم ؟

iSteve
2014/02/03, 19:37
درود دوستان عزیز
به پیشنهاد بچه های فروم یک سیستم قدیمی پیداکردم جهت یادگیری آور
Celeron 352
Gigabyte 775 GRH
ram 1gig
این سیستم رو تا 3.9GHz آور کردم بدون هیچ مشکلی و دمای لود 78 درجه شد
اما زمانیکه ست میکنم رو 4.0 دیگه سیستم قصد بالا اومدن رو داره اما ریبوت میشه
ضمنا پاور درست و حسابی نیست 350 وات Thermaltek هست آیا امکان داره از پاور باشه ؟ منظورم اینه که اگر امکانش هست میتونم پاور خودم رو باز کنم
ولتاژ هنوز هم رو اتوماتیک هست بهتره دستی بذارم ؟
سلام بر نیمای عزیز@};-
cpuی مدنظر شما پتانسیل فوق العاده ای برای over داره.
البته اینکه 352 شما تا چه اندازه فرکانس میخوره بستگی زیادی به بچنامبر و کیفیت ماردبرد شما داره.
مدل دقیق ماردبرد رو ذکر نکردید ولی طبق سرچ کوچیکی که از اینترنت داشتم مادربردی که در دست دارید به هیچ عنوان به درد این کار نمیخوره. البته برای تمرین خوبه ولی برای رکورد خوب نیست و همین فرکانس 3.9GHz ای که بهش رسیدید، فرکانس خوبیه با این مادربرد.
تا زمانی که با این مادربرد کار میکنید نیازی به پاور جدید نیست چون با وجود پاور بهتر، بازم ماردبرد کارایی خوبی برای اورکلاک نداره.
دمای لود78درجه دمای زیادی محسوب میشه و برای کسب نتیجه ی بهتر باید دما رو پایین تر بیارید ضمن اینکه در این بین نیاز به افزایش ولتاژ NB، Vcore و FSB termination هم دارید.
اینها رو صرفا جهت اطلاع عرض کردم و اینکه نگید که چرا به سوالم جواب ندادید ولی حالا میریم سراصل مطلب!
ببین نیما جان، شما اگه میخوای با سوکت 775 اورکلاک کنید، پیشنهاد میکنم یک ماردبرد775 و یک پاور بسیار خوب بخرید و شروع به کار کنید. اما اگه بنا به توصیه دوستان میخواید اول با این سیستم اورکلاک رو تمرین کنید و بعدش برید سراغ اورکلاک سیستم خودتون (که فکر کنم سوکت 1150 بود)، سخت در اشتباهید!
چون اورکلاک در هر سوکتی و با هر cpuیی قوانین خاص خودشو داره. الان خود من که میگم فرکانس فلان cpuی سوکت775 رو به فلان گیگاهرتز رسوندم نمیتونم یک اورکلاک ساده با یک cpuی سوکت دیگه انجام بدم! چون اونجا درسته که اصل و ریشه ی داستان یکیه ولی همه چیز فرق داره.
بهتره با همون سیستم خودتون گام به گام اورکلاک رو یاد بگیرید تا در نهایت به نتایج خوبی دست پیدا کنید.

m343
2014/02/03, 21:02
سلام بر نیمای عزیز@};-
cpuی مدنظر شما پتانسیل فوق العاده ای برای over داره.
البته اینکه 352 شما تا چه اندازه فرکانس میخوره بستگی زیادی به بچنامبر و کیفیت ماردبرد شما داره.
مدل دقیق ماردبرد رو ذکر نکردید ولی طبق سرچ کوچیکی که از اینترنت داشتم مادربردی که در دست دارید به هیچ عنوان به درد این کار نمیخوره. البته برای تمرین خوبه ولی برای رکورد خوب نیست و همین فرکانس 3.9GHz ای که بهش رسیدید، فرکانس خوبیه با این مادربرد.
تا زمانی که با این مادربرد کار میکنید نیازی به پاور جدید نیست چون با وجود پاور بهتر، بازم ماردبرد کارایی خوبی برای اورکلاک نداره.
دمای لود78درجه دمای زیادی محسوب میشه و برای کسب نتیجه ی بهتر باید دما رو پایین تر بیارید ضمن اینکه در این بین نیاز به افزایش ولتاژ NB، Vcore و FSB termination هم دارید.
اینها رو صرفا جهت اطلاع عرض کردم و اینکه نگید که چرا به سوالم جواب ندادید ولی حالا میریم سراصل مطلب!
ببین نیما جان، شما اگه میخوای با سوکت 775 اورکلاک کنید، پیشنهاد میکنم یک ماردبرد775 و یک پاور بسیار خوب بخرید و شروع به کار کنید. اما اگه بنا به توصیه دوستان میخواید اول با این سیستم اورکلاک رو تمرین کنید و بعدش برید سراغ اورکلاک سیستم خودتون (که فکر کنم سوکت 1150 بود)، سخت در اشتباهید!
چون اورکلاک در هر سوکتی و با هر cpuیی قوانین خاص خودشو داره. الان خود من که میگم فرکانس فلان cpuی سوکت775 رو به فلان گیگاهرتز رسوندم نمیتونم یک اورکلاک ساده با یک cpuی سوکت دیگه انجام بدم! چون اونجا درسته که اصل و ریشه ی داستان یکیه ولی همه چیز فرق داره.
بهتره با همون سیستم خودتون گام به گام اورکلاک رو یاد بگیرید تا در نهایت به نتایج خوبی دست پیدا کنید.

درود بر دوست خوب و عزیز ما @};-@};-
قبل از پاسخ خدمت شما مدل مادربورد رو بنویسم
Hyper Threading Gigabyte GA-81865PE775-G-RH
این مدل دقیقشه

بله حق با شماست و دقیقا متوجه منظورتون شدم
درسته من 2 تا سیستم خوب دارم و هر دوتا سوکت 1150 هستن و دلیل اینکه بنده اول رفتم سراغ 775 چون با حرف هایی که دوستان میزدن البته یه جای دیگه بنده ترسیدم سیستمم به فنا بره و به همین دلیل این سیستم 775 رو تهیه کردم
و امکان اینکه یک سری نکات پیش نیاز رو رو سیستم کم ارزش یاد بگیرم که امکان خطا برای من وجود داشت بهتره
به هر حال به نظر شما ارزش داره یک مین 775 تهیه کنم ؟ چون میخوام اکثر سوکتها رو تجربه کنم
آیا مین خاصی مدنظر شما هست ؟

الان با پاور 1000 وات ENERMAX تست زدم رو 4.1 پایداره ولی حرارت زیادی تولید میکنه
یک کولر V8 دارم نمیدونم به سوکت 775 میخوره برم تو انبار بگردم یا نه :D

و در آخر حرف شما را در اولویت قرار دادم و کم کم از سیستم خودم شروع میکنم دعا کنید تحمل کنه دی
سپاسگزارم

old gamer
2014/02/03, 21:12
بجز کولر V8 که میتونید استفاده کنید خمیر باکیفیت هم نیاز هست دوست عزیز تا حرارت خوب منتقل بشه. همه چیز باید فراهم باشه چیزی رو از قلم نیندازید

m343
2014/02/03, 21:20
بجز کولر V8 که میتونید استفاده کنید خمیر باکیفیت هم نیاز هست دوست عزیز تا حرارت خوب منتقل بشه. همه چیز باید فراهم باشه چیزی رو از قلم نیندازید
درسته
من از خمیر Z 5 استفاده میکنم به نظر شما جنس دیگری بگیرم ؟
یک H100i هم ممکنه تو هفته آینده گیربیارم ولی فکرنکنم به این سوکت بخوره وگرنه به نظر با اون بهتر بود