PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل در بالا نیامدن کامپیوتر

iceeeeeeee
2013/08/25, 09:44
با سلام خدمت مدیر سایت و کاربران عزیز

3 تا سوال داشتم که اگه امکانش هست راهنمایی کامل کنید . خیلی ممنون میشم .

سوال اول

چند ماه قبل وقتی داشتم کامپیوترم را روشن می کردم دیدم که چراغ جلوی کیس یا پاور (چراغ آبی بزرگ) روشن میشه و دوباره خاموش میشه (حالت قطع و وصلی داشت) ولی مانتیور ویندوز را بالا نمی آورد (کلاً صفحه مانیتویر سیاه بود). بردم پیش تعمیر کار پاور من را با تستر Green آزمایش کرد دید که هیچ مشکلی نداره و بعد اومد از داخل کیسم دی وی دی رام و سی دی رایتر و درگاه مربوط به کابل دوربین عکاسی که بغل کارت تی وی بود را از کیسم در آورد و سیستم بالا اومد ولی باز نفهمید علت اصلی از کجاست . مدل پاور من GREEN مدل ۳۳۰A هست. ( در ضمن دی وی رام و سی دی رایترم کابلش از نوع IDE هست )
ولی نزدیک به 2 سال و نیم هست که این قطعات پایین در داخل کیسم هست و تا قبل از این مشکل اذیتم نکرده و یهو اینجوری شد.
قطعاتی که داخل کیسم هست.

۱- دی وی دی رایتر
۲- دی وی دی رام
۳-سی دی رایتر
۴- مودم دایل آپ
۵- کارت گرافیک ۹۵۰۰ gt
6- رم ۲ گیگ
۷- مادربرد ASUS P5Q
8 – 2 تا هارد ۱ ترابابت و ۱هارد ۵۰۰ گیگ
۹ – کارت تی وی
10- سی پی یو intel E7400 (Core 2 Duo)
۱-به نظر شما با این قطعاتی که در داخل کیسم دارم باید پاور با وات بالاتر بگیرم ؟ یا اینکه مشکل از جای دیگست ؟
لطفاً راهنمایی کنید که مشکل میتونه از چی باشه و چرا یک دفعه اینطوری شد؟

سوال دوم :

کامپیوترم دو ویندوزه هست . XP SP2 و ویندوز SP1 7

دقیقاً نمیدونم که قبل این مشکل اولم یابعدش اومدم بایوس مادربردم را آپدیت کردم و بعد از اون کامپیوترم توی ویندوز ایکس پی خاموش نمیشه ولی توی ویندوز 7 این مشکل را ندارم و از اونجایی که استفاده بیشتر من ویندوز ایکس پی هست مجبورم کامپیوتر را به حالت Stand By ببرم و از turn off این حالت برای خاموش کردن استفاده کنم یا اینکه مستقیم از دکمه پاور برای خاموش کردن استفاده می کنم و شاید بعضی وقتها بعد از چند بار روشن کردن کامپیتوتر از Turn off خود ویندوز خاموش بشه . هر چند قبلاً اصلاً همچنین مشکلی نداشتم و راحت کار میکردم البته سوال اصلیم اینه که

آیا خاموش نشدن کامپیوتر میتونه از آپگرید کردن بایوس مادربررد به ورژن جدیدتر (ورژن نرم افزاری مادربررد ) باشه؟ ( چون قبلش من اومدم ورژن قدیمی را حذف و آخرین ورژن نرم افزار بایوس که P5Q-ASUS-(2209) 2010.11.16 update هست را آپگرید کردم) ولی بعد از این مشکل اومدم تنظیمات مادربردم را Defult کردم که جواب نداد ، الان اگر بخوام به ورژن قدیمی یا کارخانه ای مادربردم برگردم باید چکار کنم؟ و آیا با برگشتن به ورژن قدیمی خودش خطری برای مادربردم ایجاد میکنه؟ هر چند نمیدونم ورژن قدیمی بایوس مادربردم چه ورژنی هست و در ضمن اگر به ورژن قبلی برگردم آیا تنظیمات سخت افزاریم مثل هارد (منظورم ترتیب اون هست ) و .... به هم میخوره.؟ ممنون میشم که راهنمایی کنید .

سایت ایسوز مربوط به مادربردم که اومدم بایوس را آپدیت کردم .

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند._Download_17

این هم بگم که حتی اومدم سیستمم را تک ویندوز کردم و بجای SP2 از ویندوز SP3 استفاده کردم ولی متاسفانه مشکلم حل نشد با اینکه چنین بار ویندوز را عوض کردم باز مشکلم برطرف نشد .

سوال سوم

با در آوردن جامپر clear cmos و باطری مادربرد فقط تنظیمات مادربرد به حالت اول بر میگرده یا اینکه ورژن قبلی مادربرد من هم بر میگرده ؟

از اینکه تعداد سوالات زیاد شد واقعاً شرمنده ام .

Reza Eshraghi
2013/08/25, 09:54
دوست عزیز در هنگام استفاده از فروم به هیچ عنوان از قندشکن استفاده نکنید چون پست و تاپیک ها تأیید نمی شوند !!
در صورت تکرار ، پست تأیید نخواهد شد و حذف می گردد !!
ضمناً این چه شکل ارسال پست و تاپیک هست ؟!!!! سه پست در تاپیک کلی پرسش و پاسخ عمومی / سخت افزار (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.پرسش-و-پاسخ-عمومی-سخت-افزار?p=98570#post98570)ایجاد کرده اید و یک تاپیک اینجا ؟!!!!! هم آنها هم در انتظار تأیید هستند !!!!
گزارش تخلف ثبت شد !!!

iceeeeeeee
2013/08/25, 12:17
دوست عزیز در هنگام استفاده از فروم به هیچ عنوان از قندشکن استفاده نکنید چون پست و تاپیک ها تأیید نمی شوند !!
در صورت تکرار ، پست تأیید نخواهد شد و حذف می گردد !!
ضمناً این چه شکل ارسال پست و تاپیک هست ؟!!!! سه پست در تاپیک کلی پرسش و پاسخ عمومی / سخت افزار (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.پرسش-و-پاسخ-عمومی-سخت-افزار?p=98570#post98570)ایجاد کرده اید و یک تاپیک اینجا ؟!!!!! هم آنها هم در انتظار تأیید هستند !!!!
گزارش تخلف ثبت شد !!!

سلام

ببخشید . من اول اومدم سوالم را توی پست مشکلات سخت افزاری مطرح کنم که سوالم ارسال نمیشد و رفتم توی موضوع جدید این سوال را مطرح کردم و اونجا هم با پیغام مواجه شدم . فکر کردم که شاید مشکل از جای دیگه باشه که از دوستان خواهش کردم که بگن مشکل از کجاست مگرنه قصدم بی احترامی به شما و قانون سایت نبود . و در مورد پستی که دادم چون سوالات به هم مربوط بودند به خاطر همین سه تا سوال را یک جا نوشتم .

در آخرهم از شما و دوستان محترم بابت این موضوع عذر خواهی میکنم .