PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سمینار "کاربردهای امروز" گیگابایت و آواژنگ با حضور کاربران فروم سخت افزار

Castiel
2013/08/19, 19:23
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

سلام دوستان عزیز

مدتی قبل شاهد حضور کاربران منتخب فروم سخت افزار در یک سمینار رسمی بودیم و این بار به دعوت شرکت آواژنگ به عنوان نماینده رسمی برند گیگابایت در بازار کشور، کاربران فروم سخت افزار در سمیناری تحت عنوان "کاربردهای امروز" که به کاربردهای مختلف pc یا همان کامپیوتر شخصی و رونمایی از برخی محصولات جدید گیگابایت اختصاص دارد، شرکت خواهند کرد. زمان این سمینار روز چهارشنبه 30 مرداد ماه خواهد بود که همانند گذشته، تصاویر و گزارشی از این مراسم تقدیم حضور شما عزیزان خواهد گردید.

با تشکر از مسئولین محترم شرکت آواژنگ

th e nd
2013/08/19, 19:27
ای بابا ! آخه چرا انقدر ما رو شرمنده می کنید! 22521

یه روزی مایکروسافت دعوت کنه! بگو ان شااله...

old gamer
2013/08/19, 22:20
یه روزی ویستا پخش دعوت کنه @};-

Arsn
2013/08/20, 10:52
ای بابا ! آخه چرا انقدر ما رو شرمنده می کنید! 22521

یه روزی مایکروسافت دعوت کنه! بگو ان شااله...

اتفاقا گفتی ماکروسافت !!!

بعد از برداشته شدن اون تحریم چند ماه پیش شرکت های کامپیوتری آمریکایی ارتباطات بیشتری میتونند با ایران داشته باشند !

به صورت نمونه دیروز خبرش اومد که مجتمع فنی تا یک ماه آینده آزمون های رسمی Microsoft Academy را در ایران برگزار میکنه ! پس دیگر نیازی به خارج رفتن و پنهان کردن هویت برای دادن امتحان نیست ! خبر داغه داغه و معتبر است ( از مدیر مجتمع پرسیدم !)

Mamall
2013/08/20, 18:02
سلام
آدرس اش کجاست؟؟!!

Yaser_Aramesh
2013/08/21, 02:16
سلام
آدرس اش کجاست؟؟!!

علیک سلام .

دوست عزیز فقط کسانی که توسط مدیرکل دعوت شوند امکان شرکت خواهند داشت .

old gamer
2013/08/21, 16:28
آقا یاسر از آستارا چند ساعته اینجایی داداش؟

Yaser_Aramesh
2013/08/21, 17:58
آقا یاسر از آستارا چند ساعته اینجایی داداش؟

من قرار نیست شرکت کنم امین جان . امشب ساعت 10:30 راه می افتم و 5-6 صبح میرسم .

MOHAMMAD MOBASHERI
2013/08/21, 21:56
L-)
سمینار خوش گذشت؟؟؟:D

فقط سمینار بود یا سمینهار هم بود؟!! ;)

Arsn
2013/08/21, 23:41
L-)
سمینار خوش گذشت؟؟؟:D

فقط سمینار بود یا سمینهار هم بود؟!! ;)

سمیشام بود ! که البته باید از میزبان خوب آواژنگ هم تشکر کنم ! تمام تلاششون را کردند که به خوبی پیش بره !

بچه ها عکس گرفتند ولی خلاصه ی سمینار این بود "که چرا PC منقرض نمیشه و ما چرا باید از PC استفاده کنیم و در چه مصارفی استفاده کنیم ! این وسط بورد های جدید گیگا هم اجمالا معرفی شد"

به غیر از یه دورهمی چیز خاصی برای اکثر مخاطبین حاضر نداشت ! بیشتر هدف متقاعد کردن جمع فروش و بازاری حاضر برای سرمایه گذاری روی بازار PC به جای .... بود ! البته به دید دیگر متقاعد کردن همین گیک ها و رسانه ها هم مهمه چون تغذیه کننده افکار عمومی جامعه هستند ! فکر میکنم آواژنگ بد عمل نکرد ! یعنی خوب بود !
چون 75 درصد حضار گیک های سخت افزاری بودند (و از presenter های نمایش اطلاعات سخت افزاری بهتری داشتند) ! مگر اینکه با بچه های شهرسخت افزار (مثل نیما و معین و شهریار و رضا و...) و سخت افزار مگ آشنا میبودید و یه گپ و گفتی با اون ها میداشتید ! وگرنه حوصله سر بر بود ! چون نه میشد گیک وارانه صحبت کرد نه میشد عامیانه صحبت کرد!!! نارنجی و زومیت هم نماینده داشتند !

خب سوال بالا و جوابش و بورد های گیگا را همه ما میشناسیم ! پس موند همین که مثلا من آقایان حسام ها ، آرمین ، دانیال ، بهنام ، محمدرضا پناهی و old gamer و sh2500 و امیرمحمود را ببینم ! (اسم شریف دو دوستمون را بنده حافظه م یاری نمیده)

جایی خیلی ها خالی بود ! دوست داشتم ببینمشون و پیشم حضور داشته باشند ! انشالله دفعه بعد ! (جام را میدم بهشون :دی)

Dan
2013/08/22, 07:46
جایی خیلی ها خالی بود ! دوست داشتم ببینمشون و پیشم حضور داشته باشند ! انشالله دفعه بعد ! (جام را میدم بهشون :دی)
جاتو بدی بهشون که نه میبینیشون ، نه کنارشون حضور داری!

Arsn
2013/08/22, 10:45

ز (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)ومیت توی مراسم دیشب بود ! (نارنجی هم بود ، منتظر مقاله مانی قاسمی هم هستم)

توجه شما را جلب میکنم مقاله بالا را بخونید و بخندید ! بعد جالبش اینجاست دیشب نماینده همین زومیت بغل دست من نشسته بود ، جوری تو حس بود که من با خودم گفتم این خود kingpin است که ماسک زده و.....

اول که مادربورد گیگا را به جای OC FORCE نوشته DC Force (بنده خدا کلا اسم را اشتباه نوشته چون همه جا هم همین را تکرار میکرد)

بعد گفته گیتار برقی و کیبورد را به کارت گرافیک وصل میکنند (منظورش کارت صدا اکسترنال بوده که باز هم منظورش Midi controller بوده) :دی

درباره قابلیت oc brace هم که قصه نوشته ! عزیزم ، اینکاره ، حرفه ای ، oc brace یه براکته برای نگه داری چهار تا کارت ! نه کاری به اورکلاک داره و نه ...

Dan
2013/08/22, 12:28

ز (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)ومیت توی مراسم دیشب بود ! (نارنجی هم بود ، منتظر مقاله مانی قاسمی هم هستم)

توجه شما را جلب میکنم مقاله بالا را بخونید و بخندید ! بعد جالبش اینجاست دیشب نماینده همین زومیت بغل دست من نشسته بود ، جوری تو حس بود که من با خودم گفتم این خود kingpin است که ماسک زده و.....

اول که مادربورد گیگا را به جای OC FORCE نوشته DC Force (بنده خدا کلا اسم را اشتباه نوشته چون همه جا هم همین را تکرار میکرد)

بعد گفته گیتار برقی و کیبورد را به کارت گرافیک وصل میکنند (منظورش کارت صدا اکسترنال بوده که باز هم منظورش Midi controller بوده) :دی

درباره قابلیت oc brace هم که قصه نوشته ! عزیزم ، اینکاره ، حرفه ای ، oc brace یه براکته برای نگه داری چهار تا کارت ! نه کاری به اورکلاک داره و نه ...
اون بنده خدا میخواسته برای گزارش بین سایت ها اول بشه هول شده بجای کارت صدای اکسترنال نوشته کارت گرافیک اکسترنال!!!
این یکی هم جالبه
قسمت ذخیره سازی برای اینکه سیستم چیزی در سرعت کم نداشته باشه دو تا هارد WD Green برای سیستم گذاشته بدون SSD !!!
بعد در قسمت نظرات به این نظر اینطور جواب داده:
"با این همه خرج لااقل یکی از هاردها رو برای سیستم عامل ssd تعیین میکردید."
پاسخ : " ملاک سرعت بالا بود نه قیمت بالا ، سرعت هارد های ssd موجود از ۸۰۰ مگابیت بر ثانیه بیشتر نیست ، اما این هارد وسترن ۱۰ برابر سریعتر از ssd ها ست! "
نویسنده محترم فکر کرده چون ساتا 6 GB/S داره حتما سرعتش هم همینقدره!

old gamer
2013/08/22, 12:34
امین هستم

Hessam
2013/08/22, 17:45
در مجموع سمینار خوبی بود و استقبال بی نظیری داشتن از حضار. منتها مشکلات زیاد داشت!

بحث های کسل کننده و کم کاربردی مطرح شده بود که هیچ ربطی به گیگابایت و سخت افزار نداشت! بیشتر سمینار نرم افزار بود!
حضار از خستگی و کسالت حرف میزدن و بعضاً هرج و مرج زیاد بود در مواقع کسل کننده! حالا اینکه صندلی ها کمی سخت بود و کمردرد می گرفت آدم، بماند. :D

البته موارد پر کاربرد و مطابق با سخت افزار هم کم نبود و بهره بردیم از دیدگاه های اساتید.

اما پتانسیل این رو داشت که موضوع ها خیلی پر کاربردتر و در حوضه ی برند گیگابایت باشند و خیلی جذاب تر برگزار بشه از نظر محتوای موضوعیی و کنفرانس ها.
نیاز بود که نظم بیشتری بر سالن برقرار باشه که بعضاً سکوت رو رعایت نمی کردن و طرف همینجور داشت مطالبش رو ارائه می کرد و حضار هم با هم حرف میزدن! انگار که برای دیوار داشت توضیح می داد! :D
چرا این اتفاق افتاد؟! چون مطالب کاملاً کسل کننده بود و جذابیتی برای مخاطب نداشت از نظر روان شناسی. هیچگونه ارتباطی با سخت افزار و مخصوصاً گیگابایت نداشت. صرفاً کاربری های نرم افزاری بر روی قطعات گیگا رونمایی شد که خب روی هر سیستم دیگه ی قدرتمندی هم این موارد قابل اجرا بود و صرفاً لزومی به قطعات گیگا نداشت! چون اصلاً در این حوزه بحث نشد! بیشتر جنبه ی تبلیغاتی بود واسه افرادی که کارهای نرم افزاریشون رو به اجرا گذاشتن و شناخته شدن!

متاسفانه به نظر شخص من، قسمتی که بود و نبودش فرقی نمی کرد و اصلی ترین حوزه ی این سیمنار هم بود این بود که "PC ها می مانند یا می میرند؟!!"
بعضاً به صورت طنز از بازی قدیمی مورتال کمبت ارائه شد که کم و بیش خنده های حضار رو در پی داشت و چیز جالب و حرفه ای نبود که در شان شرکت گیگابایت باشه و مبتدیانه بود!

من کمی واسم عجیب بود و کمی دور از انتظاراتم بود. مطالب، با اون چیزی که تا قبل از رسیدن به اونجا تصور می کردم، فاصله ی زیادی داشت.

انتظار داشتم در مورد خود گیگابایت بیشتر بشنوم و اطلاعات گسترده ای رو در اختیار حضار قرار بدن. از جمله؛

1- وضعیت مارکتینگ و واردات کالاهای گیگابایت به داخل کشور.
2- وضعیت نماینده های رسمی سراسر کشور.
3- وضعیت نحوه ی قیمت گذاری ها که اصلی ترین دلیلی هست که کاربران رو به سمت برند ایسوس سوق داده و همچنین بازار راکت گیگابایت در فروشگاه های آنلاین سخت افزاری.
4- تفاوت ها و معایبی که نسبت به برند رقیب یعنی ایسوس داره و برنامه های شرکت گیگا در این مورد.
5- توضیح کامل در مورد شیوه ی مشاوره به کاربران و خریداران با توجه به نیازشون.
6- تفاوت های اساسی مادربردهای جدید گیگابایت نسبت به هم و همچنین اعلام پتانسیل اورکلاکشون.
7- مقایسه ی مدل ها با مدل های مشابه در برند ایسوس و برتری هاش نسبت به اون برند که به نوعی تبلیغات هوشمندانه و غیرمستقیمی به حساب می اومد.
8- دلیل وارد نشدن بعضی از کالا های برند گیگابایت به داخل کشور ما.
9- وضعیت مادربردهای سوکت 2011 و چیپست(های) ورک استیشن باید بیان می شد و اینکه چرا گیگابایت هنوز محصول تاپی در این مورد رو نکرده که با مدل اکستریم ایسوس رقابت کنه؟! برنامه هاشون برای این سوکت چیه و فن آوری های جدید رو برای این سوکت باید می گفتن.
10- برنامه های آینده ی کمپانی گیگابایت. در کل باید از قطعات آینده می گفتن که وضعیت به چه صورته...؟
11- و ...

اینها مواردی بود که به شدت در این سمینار جاش خالی بود و مشتاق بودم پاسخش رو از خود مسئولین گیگابایت و مخصوصاً اون مسئولین خارجی بشنوم که متاسفانه از این حیث هیچ چیزی عاید منه نوعی نشد!
باید 20 روز قبل از این سمینار آدرس ایمیلی رو در اختیار دعوت شدگان قرار میدادن تا هر گونه سوالی دارن رو ایمیل کنن به اون آدرس و در 2 روز آخر سوالات رو جهت پاسخ بهشون طبقه بندی می کردن و به پاسخشون می پرداختن تا مسئولین ایرانی یا خارجی پاسخ بدن!! این یعنی دقیقاً چیزی که همه باهاش 100% موافق بودن و بیشترین بهره وری رو می تونستن از زمان ببرن و فوق العاده آموزنده و کاربردی بود!

اما متاسفانه به موضوعات کلیی پرداخته شد و واسش وقت گذاشتن که هیچگونه ارتباطی با معقوله ای به نام برند گیگابایت و تا حدودی سخت افزار نداشت!
البته در این بین بعضاً در مورد سخت افزار و انتخاب درست آن با توجه به کاربری خریدار مطرح شد. از جمله مهندس فخوری در مورد اهمیت چیپست ها در سیستم های ورک استیشن بیان کردن که چقدر سوکت 2011 و چیپست X79 نقش اساس رو در این بین ایفا می کنند!! (که متاسفانه در همین فروم همسایه برای هر سیستمی 1150 و 1155 رو پیشنهاد میدن! نه تنها اعتقادی به 2011 ندارن، بلکه با کاربری که پیشنهاد این سوکت رو بده، برخورد هم می کنند و با بنچمارک ها ثابت می کنند که پردازنده ای مثل 4770 به مراتب بهتر از 3820 از سوکت 2011 هست! خریدار هم وقتی اینو می بینه، متقاعد به خرید سوکت 1150 میشه برای رندرهای بسیار سنگین و حرفه ای!!!)

بخش تدوین و اینکه هارد ها به صورت چیدمان رید چقدر تاثیر گذار هستن در کاهش زمان خروجی رندر. یا در مورد سیستم صوتی و اینکه پردازنده و کارت صدا بیشترین تعامل و نقش رو در سیستم های صدا گذاری دارن که بیان شد و بسیار عالی و فوق العاده آموزنده بود!
اما در حد چند جمله که بسیار کم بود. یعنی مهم ترین موارد، در کمترین جملات ارائه شد و کم اهمیت ترین موارد، بیشترین بازه ی زمانی رو به خودش اختصاص داد!
در حالی که انتظار می رفت بیشترین زمان این سمینار صرف موارد سخت افزاری و بالاخص گیگابایت باشه تا استفاده ی مورد انتظار رو از این سمینار ببریم!

مواردی چون معرفی بسیار مختصر فن آوری های انحصاری گیگا هیچ ضرورتی نداشت که در این سمینار بیان بشه! به دلیل کوتاه بودن وقت هم خیلی سریع به اینها پرداخته شد!
ماشالله حضار همشون خوره ی برند گیگابایت بودن و فول این فن آوری ها هستن و خیلی بهتر از خود مسئولین گیگابایت در مورد این فن آوری ها اطلاعات داشتن! در اینترنت به فور این موارد به زبان فارسی نوشته شده و نیازی به تکرار مکررات نبود!
همچنین در برشورهایی که دادن این موارد به خوبی درش بیان شده بود که با این وجود، باز هم موارد تکراری بیان شد!

من به عنوان یک علاقه مند به گیگا، زیر و بم تمام جزئیات و دل روده ی اسنایپر 5 و مین او سی فورس رو 2 ماه پیش مطالعه کردم و کاملاً واقف بودم! در حالی که زمان ویژه ای صرف معرفی این مادربردها اختصاص داده شده بود! کاربری این مادربردها جهت مشاوره به خریداران، بسیار بیشتر از معرفی خود مین بردها ارزشمند بود که در حد یک جمله بیان شد! چون معرفی این مادربردها هم در همین سایت گوگل به زبان فارسی بسیار زیاده! اما متاسفانه در مورد کاربری هاشون هیچی گفته نشده! مستثنی از اینکه مین های اسنایپر و او سی فورس مشخص هست که برای گیم و اورکلاک هست.
زمانی که می تونست مطالبی درش باشه که هیچکسی اطلاعات در موردش نداشت! این اطلاعات همون اطلاعاتی هست که برای کاربران سوال بود!
شک ندارم که بیش از 80% جمیع هم به این موارد واقف بودن و اینها براشون تکراری بود! اگر غیر از این بود، نباید در چندین بازه ی زمانی سکوت حاکم بر جو سالن بهم می ریخت!
مطالب می بایست اینقدر جذاب، حرفه ای (در عین حال ارائه به زبان ساده و قابل فهم)، کاربردی و مهم بیان می شد که هیچ کسی از افراد سالن این اطلاعات رو نداشت و نمی دونست! تنها در این موقع بود که همه از اینکه در اون سمینار شرکت کردن، 100% خوشحال و راضی بودن و چیزهای بسیار زیادی یاد گرفتن که تا حالا به گوششون نخورده بود!

با این وجود بهترین بحث ها رو جناب امیرحسین عرفانی (هنرمند عرضه هنرهای دیجیتال و فعال در زمینه مدل سازی) و جناب محمد رضا محمدی (کارشناس میکس و مونتاژ ویدیو) داشتن که نسبت به سایرین خیلی آموزنده تر بود. هر چند مطالب اضافی و غیرضروری هم زیاد بیان شده بود از سوی این دوستان و نکته ی جالب اینکه به دلیل زمان کم خیلی خلاصه و نصف موارد رو بیان کردن! تصور کنید اگر وقت نامحدود بود و تمام موارد بیان می شد، چقدر کسل کننده می بود؟! اون زمان دیگه همه به نظرم سالن رو ترک می کردن! :D
چون همونطور که گفتم هیچگونه ارتباطی با گیگابایت نداشت و کارهاشون رو در معرض نمایش برای کاربرانی گذاشته بودن که در سمینار شرکت گیگابایت حضور یافته بودن و اون از بین رفتن سکوت بخاطر این بود که براشون بی اهمیت بود و نیومده بودن که کارهای نرم افزاری این دوستان رو ببیند!!!
بلکه به نکات تعامل نرم افزار با سخت افزار مربوطه نیاز داشتن و اینکه چقدر فلان نرم افزار می تونه فلان سخت افزار رو در شرایط کاری متفاوت تحت فشار ببره و کمپانی گیگابایت چه واکنش و محصولاتی رو برای چنین کاربری هایی ارائه کرده که نسبت به سایرین برتره...؟!!
این چیزی بود که حضار بهش احتیاج داشتن به نظرم!
من به عنوان یک مشاور نیاز دارم وقتی از برند گیگابایت تعریف می کنم، دلایل بسیار قانع کننده ای رو برای خریدار داشته باشم که متقاعدش کنم چرا فلان قطعه ی جدید وارد شده از سوی گیگا از فلان قطعه ی ایسوس بهتره! یکی از چیزهایی که باید مورد بحث قرار می گرفت، این بود که حتی یک جمله هم در موردش بیان نشد!

Beni7192
2013/08/22, 19:21
اینم از عکس بچه های مجموعه سخت افزار

22591

برای دیدن سایز اصلی روی عکس کلیک کنید

2259222593225942259522596

Hessam
2013/08/22, 19:32
جای من خالی بود توی این عکس یادگاری! :(
پس چرا مهندس علیرضا نیست؟! احتمالاً عکاس بوده! :D

Reza Eshraghi
2013/08/22, 19:33

بهنام جان معرفی تک به تک نمی کنی که ما که نبودیم افتخار آشنایی با چهره ماه این دوستان رو داشته باشیم واسه دفعات بعد ان شاء الله ؟!

Beni7192
2013/08/22, 19:33
آخه زود پیچوندی رفتی!

Reza Eshraghi
2013/08/22, 19:36
پس چرا مهندس علیرضا نیست؟!

آره ! چرا شما نیستی توی اون جمع حسام جون ؟!! میخواستم اگه دفعه بعد اومدم سورپرایزت کنم !!! :D

Hessam
2013/08/22, 19:37
آخه زود پیچوندی رفتی!

می گفتین عکس میخواین بگیرین، می موندم!

Beni7192
2013/08/22, 19:39
از راست به چپ
امین (old gamer) ,دانیال (daniel2love) ، امیر محمود (AmirMahmood )، آرمین (Armin2012) ،آقای پناهی ، شهاب (
sh2500) ، خودم ، حسام شالیکاریان

Beni7192
2013/08/22, 19:40
از راست به چپ
امین (old gamer) ,دانیال (daniel2love) ، امیر محمود (AmirMahmood) ، آرمین (Armin2012) ،آقای پناهی ، شهاب (
sh2500) ، خودم ، حسام شالیکاریان

Beni7192
2013/08/22, 19:43
می گفتین عکس میخواین بگیرین، می موندم!
من تا آخرین لحظه ندیدمت یعنی با اون کلاهی که گذاشته بودی نشناختمت بعد این که رفتی از حسام پرسیدم این کی بود گفت تو بودی!

Hessam
2013/08/22, 19:59
من تا آخرین لحظه ندیدمت یعنی با اون کلاهی که گذاشته بودی نشناختمت بعد این که رفتی از حسام پرسیدم این کی بود گفت تو بودی!

منم به جز حسام و آقای پناهی، کسی رو به چهره نمی شناختم اصلاً و کلاً ندیده بودمشون!

old gamer
2013/08/22, 20:00
آقا بهنام میشه اون عکس با اسمارتیس رو هم بذاری؟ همون اولیه.
حسام خان هم انگار خیلی خودشون رو گرفتن و زود جمع مارو ترک کردن و افتخار آشنایی ندادن. از این بابت بسیار دلگیریم از ایشون.
شور و اشتیاق دوستان هم انقدر بالا بود کلا یادمون رفت علیرضا جان بیاد وایسه یه عکس یادگاری ازشون داشته باشیم. خیلی چیزا یادمون رفت دفعه بعد به امید خدا ببینیمتون

old gamer
2013/08/22, 20:02
منم به جز حسام و آقای پناهی، کسی رو به چهره نمی شناختم اصلاً و کلاً ندیده بودمشون!
بنده این همه عکس گذاشتم تو فروم تا وارد شدم بچه ها همه شناختن. این دیگه مشکل شماست که مارو قابل نمیدونی داداش

ARMIN
2013/08/22, 20:37

برادر اون کارت من که تمام مدت زده بودم به پیراهنم رو ندیدی؟ من و امیر محمود از اول تا آخر کارت زده بودیم.

Dan
2013/08/22, 20:54
پس چرا مهندس علیرضا نیست؟! احتمالاً عکاس بوده! :D

حسام جان هر کی از علیرضا عکس بگیره جایزه داره! تو این چند سال خیلی ها سعی کردن ازش عکس واضح بگیرن نتونستن! اگه کسی تونست ازش عکس بگیره میتونید بگید آقا حسام درجه کاربریش رو به Paparazzi تغییر بده!

Arsn
2013/08/22, 21:08
من به عنوان یک مشاور نیاز دارم وقتی از برند گیگابایت تعریف می کنم، دلایل بسیار قانع کننده ای رو برای خریدار داشته باشم که متقاعدش کنم چرا فلان قطعه ی جدید وارد شده از سوی گیگا از فلان قطعه ی ایسوس بهتره! یکی از چیزهایی که باید مورد بحث قرار می گرفت، این بود که حتی یک جمله هم در موردش بیان نشد!

خب من یه پیشنهادی برات دارم ، به عنوان یه مشارو از برند خاصی تعریف نکن !!! عمیقا هم چیزی وجود نداره که شما باهاش ثابت کنی asus>giga یا giga>asus

یه مشکل دیگه هم داشتی : به اسم سمینار توجه نکرده بودی ! حتی اسمش هم داد میزد که هدف توجیح خرید PC است نه بحث فنی z87 !

نظر شخصی (نه لزوما درست) :آخه اون سمینار مال من و شما نبود ! به نظر من این قضیه ultra durable 4 و خازن جامد فلان و کارت صدای فلان و بهمان و.... همه ی این قصه ها یه سری داستان است و ... برای سرگرم کردن مشتری نوب موقع خرید از فروشنده نوب !!!

در نهایت به شخصه وقتی میخوام خرید کنم برندی را میخرم که اگر بوردش را 3 ساعت زیر تست و -180 نگه داشتم دچار cold boot و هنگ کردن پردازنده و نشناختن و.. نشم ! حتی برام مهمه که رنک اون بورد تو hwbot چه طوره ؟

توی این زمینه ، یعنی مشاوره دادن فقط میشه توی بودجه کاربر چند مدل را پیشنهاد داد و به کاربر گفت : "ببین ، بین امکانات و کارایی ، مدلهای اسوس و گیگا بیشتر به کارت میاد، همونو بخر ، فرقی بین کیفیت نیست "

مثلا برای من اصلا کارت صدا مهم نیست ، حرف هایی که درباره کارت های شبکه ی گیگا زده شد به نظرم قصه است (به عنوان کارشناس شبکه بهتون میگم هیچ منفعتی ندارند) ، اما به شدت سیستم توان رسانی گیگا را قبول دارم ! ولت بهشون میدی همون ست میشه نه بالاتر نه پایینتر ! توی FSB دادن خیلی خنگه ! (بیشتر روی amd و تجربه با ud3 و ud5)

من بورد 990FX Crosshair داشتم ، گیگای 990xaud3 دارم ، p55ud4 داشتم ، p45 و قبل تر هم اکثرا گیگا بودند ! توی z77 و x79 به نظرم اسوس بهتر بود ولی توی z87 میشه گفت به صورت کلی گیگا بهتره ! اما نه برای همه مدل ها ! از sniper هم اصلا خوشم نمیاد ! نارنجی را هم دوست دارم ! (مدل oc force)

Arsn
2013/08/22, 21:10
حسام جان هر کی از علیرضا عکس بگیره جایزه داره! تو این چند سال خیلی ها سعی کردن ازش عکس واضح بگیرن نتونستن! اگه کسی تونست ازش عکس بگیره میتونید بگید آقا حسام درجه کاربریش رو به Paparazzi تغییر بده!

مشکل اینجاست که عکس را برای خودشون که نگه نمیدارند ! میخوان آپ کنند روی نت ! برای من هم شر میشه ! نخ سوزن که تو فیس0ب0وک هم دیده بشه ! نا سلامتی امنیت کاریما !

Hessam
2013/08/22, 21:17
خب اگر اینطور باشه که از بیخ اشتباه بوده...!!!

چون شرکت گیگابایت باید در حوزه ی خودش یعنی گیگابایت سمینار می ذاشت! نه مباحثی عمومی PC! اینو شرکت های آی تی عمومی هم می تونن بذارن!
این همه هزینه و خرج و مخارج کردن صرفا بخاطر یک همایش آی تی حوزه ی عمومی بود...؟!!! فکر نمی کنم اینطور باشه!

اگر اینطور بود که هرگز من وقت خودم رو نمی گرفتم از اینجا پاشم بیام تهران و به این فکر کنم که آیا PC ها می مانند و یا می میرند!!! چون مباحث عمومی PC که توی اینترنت پره و به هیچ دردی هم برای من نمی خوره! صرفاً و فقط بخاطر نام گیگابایت و آواژنگ حضور پیدا کردم و لطف کردن و افتخار دادن و دعوت کردن! وگرنه هیچوقت یک همایش عمومی PC در حوزه ی آی تی برای من آموزنده و جذاب نیست! (هر چقدر هم مهم باشه!)

برداشت من به عنوان یک مخاطب این می بایست می بود که آموزنده و تجربه ای باشه و ازش در آینده ی نزدیک استفاده کنم به عنوان داشته و علاقه ای که دارم.
چه بسا اینکه بعضاً آموزنده بود. اما نه در حد انتظارات. خیلی کمتر از اون چیزی که تصور می شد!
ضمناً مطالب عمومی PC زمانی خوب بود که در حوزه ی سخت افزار، کنفرانس ها ارائه می شد! نه نرم افزار...! درست مثل یک همایش نرم افزاری بود که اشاره ی کوچکی به سخت افزار و تعاملش با نرم افزار می شد...! مثل این که کارشناسان و مهندسین نرم افزار حضور داشتن!! :D

Dan
2013/08/22, 21:24
خب من یه پیشنهادی برات دارم ، به عنوان یه مشارو از برند خاصی تعریف نکن !!! عمیقا هم چیزی وجود نداره که شما باهاش ثابت کنی asus>giga یا giga>asus

یه مشکل دیگه هم داشتی : به اسم سمینار توجه نکرده بودی ! حتی اسمش هم داد میزد که هدف توجیح خرید PC است نه بحث فنی z87 !

نظر شخصی (نه لزوما درست) :آخه اون سمینار مال من و شما نبود ! به نظر من این قضیه ultra durable 4 و خازن جامد فلان و کارت صدای فلان و بهمان و.... همه ی این قصه ها یه سری داستان است و ... برای سرگرم کردن مشتری نوب موقع خرید از فروشنده نوب !!!

در نهایت به شخصه وقتی میخوام خرید کنم برندی را میخرم که اگر بوردش را 3 ساعت زیر تست و -180 نگه داشتم دچار cold boot و هنگ کردن پردازنده و نشناختن و.. نشم ! حتی برام مهمه که رنک اون بورد تو hwbot چه طوره ؟

توی این زمینه ، یعنی مشاوره دادن فقط میشه توی بودجه کاربر چند مدل را پیشنهاد داد و به کاربر گفت : "ببین ، بین امکانات و کارایی ، مدلهای اسوس و گیگا بیشتر به کارت میاد، همونو بخر ، فرقی بین کیفیت نیست "

مثلا برای من اصلا کارت صدا مهم نیست ، حرف هایی که درباره کارت های شبکه ی گیگا زده شد به نظرم قصه است (به عنوان کارشناس شبکه بهتون میگم هیچ منفعتی ندارند) ، اما به شدت سیستم توان رسانی گیگا را قبول دارم ! ولت بهشون میدی همون ست میشه نه بالاتر نه پایینتر ! توی FSB دادن خیلی خنگه ! (بیشتر روی amd و تجربه با ud3 و ud5)

من بورد 990FX Crosshair داشتم ، گیگای 990xaud3 دارم ، p55ud4 داشتم ، p45 و قبل تر هم اکثرا گیگا بودند ! توی z77 و x79 به نظرم اسوس بهتر بود ولی توی z87 میشه گفت به صورت کلی گیگا بهتره ! اما نه برای همه مدل ها ! از sniper هم اصلا خوشم نمیاد ! نارنجی را هم دوست دارم ! (مدل oc force)
این جمله ای که قرمز کردم فقط مال تو نیست. واقعا یکی از مهم ترین نکات که مستقیما طول عمر مادربورد توی فشار رو نشون میده همینه. کسی که سیستمی میخواد مثلا برای رندر یا محاسبات که لازمه 24 ساعته توی فشار روشن بمونه باید به همین نکات توجه کنه. برای بحث VGA هم همینه و میدونم که خودتم قبول داری.
ولی جدا پیشرفت سری Sniper خوب بوده. یادته تو سری 1 چقدر مشکل گرما داشت. یا همون OC Force اولین مادربوردش هیچی نداشت. حتی برای همون اورکلاک هم از بقیه عقب بود. الان کسی که نمیخواد اور کنه و فقط گیم میخواد سری Sniper براش بد نیست ولی قیمتش اصلا توجیه نداره!
اما انتظار میره برای شرکتی که میاد از آهنگسازی و راحتی کار آهنگساز حرف میزنه یه پورت IEEE 1394 بذاره که آهنگساز مجبور نشه بین کارت صداش و مادربورد یکی رو انتخاب کنه!

Dan
2013/08/22, 21:30

چون شرکت گیگابایت باید در حوزه ی خودش یعنی گیگابایت سمینار می ذاشت! نه مباحثی عمومی PC! اینو شرکت های آی تی عمومی هم می تونن بذارن!
این همه هزینه و خرج و مخارج کردن صرفا بخاطر یک همایش آی تی حوزه ی عمومی بود...؟!!! فکر نمی کنم اینطور باشه!

اگر اینطور بود که هرگز من وقت خودم رو نمی گرفتم از اینجا پاشم بیام تهران و به این فکر کنم که آیا PC ها می مانند و یا می میرند!!! چون مباحث عمومی PC که توی اینترنت پره و به هیچ دردی هم برای من نمی خوره! صرفاً و فقط بخاطر نام گیگابایت و آواژنگ حضور پیدا کردم و لطف کردن و افتخار دادن و دعوت کردن! وگرنه هیچوقت یک همایش عمومی PC در حوزه ی آی تی برای من آموزنده و جذاب نیست! (هر چقدر هم مهم باشه!)

برداشت من به عنوان یک مخاطب این می بایست می بود که آموزنده و تجربه ای باشه و ازش در آینده ی نزدیک استفاده کنم به عنوان داشته و علاقه ای که دارم.
چه بسا اینکه بعضاً آموزنده بود. اما نه در حد انتظارات. خیلی کمتر از اون چیزی که تصور می شد!
ضمناً مطالب عمومی PC زمانی خوب بود که حوزه ی سخت افزار کنفرانس ها ارائه می شد! نه نرم افزار!

حسام جان اتفاقا به نظر همچین چیزی خیلی لازمه. زمانی که میری تو بازار میبینی از هر 20 نفر 18 تاشون دارن لپ تاپ و تبلت میخرن برای حفظ بازار چنین برنامه هایی لازمه. مخصوصا برای اصحاب رسانه بخوص سایت هایی مثل نارنجی و زومیت که همش از Post PC حرف میزنن جوری که انگار تا چند وقت دیگه همه کارها رو میشه با موبایل انجام داد!

Hessam
2013/08/22, 21:31
جدا از این موارد، خیلی روی پورت شبکه ی اسنایپر 5 تبلیغات شد...!

این پورت برای بازی های شبکه ای در گیم نت کاربرد داره!!! تو ایران طرف زورش میاد از چیپست H61 برای گیم نت ببنده! چه برسه به اسنایپر...!!!!!
5 میلیون بودجه داره و میخواد 10 تا سیستم نو برای گیم نت ببنده...!!! حتی خواب اسنایپر رو هم نمی بینه که اینقدر گیگابایت سنگ پورت لن این مادربرد رو به سینه زد! :D

یعنی تو خارج از کشور برای گیم نت هاشون اسنایپر 5 می بندن؟!!!!!

Hessam
2013/08/22, 21:32
حسام جان اتفاقا به نظر همچین چیزی خیلی لازمه. زمانی که میری تو بازار میبینی از هر 20 نفر 18 تاشون دارن لپ تاپ و تبلت میخرن برای حفظ بازار چنین برنامه هایی لازمه. مخصوصا برای اصحاب رسانه بخوص سایت هایی مثل نارنجی و زومیت که همش از Post PC حرف میزنن جوری که انگار تا چند وقت همه کارها رو میشه با موبایل انجام داد!

بر منکرش لعنت آقا میعاد!
اما نه در رابطه با برند گیگابایت...! این بحث به عنوان یک مقدمه در شروع کار سمینار، لازم و منطقی بود! در حد 5 دقیقه!
اما وقت و زمان موارد اساسی و مهم و پر کاربرد رو از سمینار گرفت...!! مواردی که ضرورت داشت تا حداقل در این همایش اعلام و پاسخ داده بشه. اما بهشون ذره ای پرداخته نشد.

Arsn
2013/08/22, 21:39

ضمناً مطالب عمومی PC زمانی خوب بود که در حوزه ی سخت افزار، کنفرانس ها ارائه می شد! نه نرم افزار...! درست مثل یک همایش نرم افزاری بود که اشاره ی کوچکی به سخت افزار و تعاملش با نرم افزار می شد...! مثل این که کارشناسان و مهندسین نرم افزار حضور داشتن!! :D

میگم که "عنوان سمینار را نخوندی !!!"

چرا اتفاقا برای آواژنگ خیلی مهمه ! چون بقای آواژنگ به بقای PC وابسته است ! ناسلامتی آواژنگ یعنی مادربورد گیگا ، مادربورد گیگا یعنی PC

مراسم 90 درصدش برای ما نبود ! برای اون چند نفری بود که جلوی ما نشسته بودند ! هدف متقاعد کردنشون بود که آواژنگ زنده است (در جواب شایعات) ، آواژنگ باندل جدید اورده (بیاید بخرید)، سیستم توضیع را به سمت گلدن دوبی تمرکزسازی کردیم (زیرفروشی ممنوع) ، و به مشتری ها pc پیشنهاد بدید ، لپ تاپ قوی جواب نمیده ! این ها را داشت به مجله ما ، نارنجی ، آی تی رسان ، زومیت و باقی رسانه ها هم میگفت !

اتفاقا به نظر من سمینار خیلی هوشمندانه ای بود ! اگر وای میستاد میگفت من خوبم ، کمتر جدی گرفته میشد !

حالا آقا حسام فقط من و شما و بچه های سخت نبودیم که ! بچه های شهرسخت افزار هم بودند ، اونها هم باسوادند ، اورکلاکر اورده بودند و... ! یه بخشی ها هم از مراسم حذف شد ! من زود رسیده بودم با بچه های گیگا صحبت میکردم قرار بود یه سری بنچ هم گرفته بشه !

به قضیه به شکل تکنیکال نگاه نکن ، به شکل فروش نگاه کن !

Dan
2013/08/22, 21:40
جدا از این موارد، خیلی روی پورت شبکه ی اسنایپر 5 تبلیغات شد...!

این پورت برای بازی های شبکه ای در گیم نت کاربرد داره!!! تو ایران طرف زورش میاد از چیپست H61 برای گیم نت ببنده! چه برسه به اسنایپر...!!!!!
5 میلیون بودجه داره و میخواد 10 تا سیستم نو برای گیم نت ببنده...!!! حتی خواب اسنایپر رو هم نمی بینه که اینقدر گیگابایت سنگ پورت لن این مادربرد رو به سینه زد! :D

یعنی تو خارج از کشور برای گیم نت هاشون اسنایپر 5 می بندن؟!!!!!

تنها جایی که Sniper بدردش نمیخوره گیم نته! (الان میگه اینم که همش ساز مخالف میزنه!)
توی گیم نت که اکثرا LAN بازی میکنن با Latency 5ms احتیاجی به Bigfoot Killer نیست. برای سیستم آنلاین گیم نت هم چون قرار نیست کاره دیگه ای به جز گیم انجام بشه دسترسی همه برنامه ها به نت رو میبندن. راحت و بی درد سر ولی خودت باشی با این اوضاع میای برای 20 تا سیستم یکی 410 دلار بدی برای مادربورد؟ (توجه داشته باش که توی گیم نت خیلی کلا بدون صدا بازی میکنن و هدفون روی میزه!)

Hessam
2013/08/22, 21:44
میگم که "عنوان سمینار را نخوندی !!!"

چرا اتفاقا برای آواژنگ خیلی مهمه ! چون بقای آواژنگ به بقای PC وابسته است ! ناسلامتی آواژنگ یعنی مادربورد گیگا ، مادربورد گیگا یعنی PC

مراسم 90 درصدش برای ما نبود ! برای اون چند نفری بود که جلوی ما نشسته بودند ! هدف متقاعد کردنشون بود که آواژنگ زنده است (در جواب شایعات) ، آواژنگ باندل جدید اورده (بیاید بخرید)، سیستم توضیع را به سمت گلدن دوبی تمرکزسازی کردیم (زیرفروشی ممنوع) ، و به مشتری ها pc پیشنهاد بدید ، لپ تاپ قوی جواب نمیده ! این ها را داشت به مجله ما ، نارنجی ، آی تی رسان ، زومیت و باقی رسانه ها هم میگفت !

اتفاقا به نظر من سمینار خیلی هوشمندانه ای بود ! اگر وای میستاد میگفت من خوبم ، کمتر جدی گرفته میشد !

حالا آقا حسام فقط من و شما و بچه های سخت نبودیم که ! بچه های شهرسخت افزار هم بودند ، اونها هم باسوادند ، اورکلاکر اورده بودند و... ! یه بخشی ها هم از مراسم حذف شد ! من زود رسیده بودم با بچه های گیگا صحبت میکردم قرار بود یه سری بنچ هم گرفته بشه !

به قضیه به شکل تکنیکال نگاه نکن ، به شکل فروش نگاه کن !

ok. حداقل قبلش به ما می گفتن نیایم اگر در مورد گیگابایت نیست!!! :( :D
در مورد PC هم کسی طرفدار لب تاپ و تبلت و اینها نیست! همه PC رو ارجع می دونن بر این سخت افزارها! اگر قرار بر این بود که به خطر بیفته، ایسوس و ام اس آی و ازراک و کلی برندهای دیگه هم جایگاهشون که در حال ارائه ی دسکتاپ هستن، به خطر می افتاد و فقط گیگابایت ضرر نمی کرد!
در هر صورت ایشالله که سمینارهای بعدی در مورد گیگابایت باشه و به سوالات و ابهام ها پاسخ روشنی بدن و استفاده کنیم.

Beni7192
2013/08/22, 21:49
22598

Hessam
2013/08/22, 21:58
(توجه داشته باش که توی گیم نت خیلی کلا بدون صدا بازی میکنن و هدفون روی میزه!)

آره...!!!! خیییییییییلی! مغازه رو می ذارن رو سرشون اینجا!!!!!!
هدست رو یه لحظه هم پایین نمیذارن! همیشه رو گوششونه! فریاد میزنن موقع بازی کانتر...!!
بستگی به فرهنگ هم داره! :|

Dan
2013/08/22, 22:04
آره...!!!! خیییییییییلی! مغازه رو می ذارن رو سرشون اینجا!!!!!!
هدست رو یه لحظه هم پایین نمیذارن! همیشه رو گوششونه! فریاد میزنن موقع بازی کانتر...!!
بستگی به فرهنگ هم داره! :|

آره در مورد فرهنگ کاملا درست میگی.
ولی اینجوری که من اینجا تجربه کردم بیش از نصف افراد از هدفون استفاده نمیکنن. اتفاقا اکثر حرفه ای ها جز این دسته هستند.
البته کسی که میگی چنین رفتاری داره براش کارت صدای Core 3D با AC 97 تفاوتی نداره. باید ببینی چقدر برای هزینه ای میکنی ارزش قائل میشن.

MOHAMMAD MOBASHERI
2013/08/22, 22:41
'

سمیشام بود !

جدا؟؟
پس بحث تخصصی بوده!! :-? موضوع بحث چی بود؟؟ :D

'

با بچه های سخت افزار مگ آشنا میبودید و یه گپ و گفتی با اون ها میداشتید

همین که مثلا من آقایان حسام ها ، آرمین ، دانیال ، بهنام ، محمدرضا پناهی و old gamer و sh2500 و امیرمحمود را ببینم ! (اسم شریف دو دوستمون را بنده حافظه م یاری نمیده)

خوش به حالتون :((

من هم خیلی دوست دارم خیلی هاتون رو از نزدیک ببینم [-O

MOHAMMAD MOBASHERI
2013/08/22, 22:55

دستت درد نکنه؛ دمت گرم، خیلی دوست داشتم چهره بچه ها رو ببینم؛ مخصوصا آرمین جان رو تا حالا ندیده بودم. :x

تا حالا 3 تا عکس از رئیس حسام دیدم هر کدوم یک شکلیه!!! :-?

کاش میشد یه جوری علیرضا رو هم ببینم؛ اینجوری نمیشه باید برم تهران تو مغازش ببینمش!! :دی

سید وحید رو هم هنوز ندیدم o-+

old gamer
2013/08/22, 23:15
موتوشکرم بهنام جان
حسام جان ایسوس و MSI بجز مینبورد و گرافیک خیلی محصولات دیگه دارند. لبتاب آل این وان. ایسوس که دیگه شما به پدفونش فکر کن یکم. چرا باید نگران باشن. اونها خیلی قدرتمندترن. تازه به نظرم اگه قرار باشه مینبورد و گرافیک و کلا PC از بین بره ایسوس آخرین کمپانی خواهد بود که باید بساطش رو جمع کنه چون حالا حالاها مشتری داره. بعدشم اگر آواژنگ ایسوس رو گارانتی میکرد باز شما عاشق ایسوس میشدی. من میگم شما برند واست اولویت نداره مهم اینه که از آواژنگ تبلیغ کنی. والا منم چند روز پیش به خاطر لبتاپ داداشم رفتم گارانتی ویستا 10 مین لبتاپ رو درست کرد و چقدر هم با احترام و متین برخورد کردن. ولی من نیومدم خودمو اینجا وقف طرفداری از ویستا کنم. برای من مهم اینه که چقدر بودجه دارم ؟ چی کارایی رو نیاز دارم؟ و چه علایق شخصی دارم؟ مثلا از قیافش خوشم بیاد.
میبینی که میگم 780 گیگا خیلی قشنگ بود با اون 3 تا فن گوچولوش
اما شما وقتی یه یوزر تو قسمت مشاوره میگه سیستمم رو با مین مثلا MSI یا ASUS میخوام به نظرم نباید بگی چرا گیگابایت نمیخری. چندین بار دیدم نوشتی چرا ایسوس؟ چرا فلان ؟ چرا گیگا انتخاب نمیکنی. خب عزیز دل استاد بنده به من و شما ربطی نداره ما موظفیم از همه برندها تعریف و انتقاد کنیم. بدشونو بگیم خوبشونم بگیم بعد طرف خودش تصمیم بگیره.
والا گیگابایت و آواژنگ دخترای همسایمونم بودن انقدر تعریف و طرفداری نمیکردم ازشون.
ببخش برداشت بد نکنیا قصد بی احترامی هم نیست. فقط گپ دوستانه بود خواستم حرفمو بهت گفته باشم. شما ارزشت ثابت شده هست واسه همه. :x

Castiel
2013/08/25, 13:17
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. for sure 1.jpg

سمینار کاربردهای امروز با محوریت معرفی کاربردهای متنوع کامپیوتر شخصی توسط شرکت آواژنگ (نماینده برند گیگابایت در ایران) برگزار گردید. در این سمینار ابتدا آقای Arthur Liu مدیر فروش خاور میانه شرکت گیگابایت به برخی از تفاوت های کاربرد کامپیوتر شخصی و مقایسه آنها با کاربردهای اسمارت فون، تبلت و نوت بوک اشاره کرد. در این بخش آقای Liu با مثال های جالب خود به خوبی توانست تفاوت کاربرد تجهیزات مختلف را به افراد حاضر در سمینار توجیه کند. از مهم ترین مسائلی که سبب انتخاب تجهیزات دیگری مانند تبلت، نوت بوک و اسمارت فون در کنار یک کامپیوتر شخصی می شود، قابلیت حمل، ابعاد و قابلیت استفاده در شرایط مختلف نام برده شد. البته قدرت پردازشی هر دستگاه نیز تاثیر زیادی دارد و به عنوان مثال یک گیمر به هیچ وجه تبلت را برای خود انتخاب نخواهد کرد.

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. for sure 3.jpg

در ادامه آقای بهراد فخوری به ارائه توضحیاتی در خصوص فناوری های به کار رفته در مادربورد های مجهز به چیپ ست Z87 گیگابایت و به خصوص مادربورد G1.Sniper5 به صورت اختصاصی برای گیمرها و اورکلاکرها طراحی گردیده است. در این مادربورد از فناوری های صوتی پیشرفته ای بهره گرفته شده که می توان به ایزوله کردن و جداسازی مدار صوتی مادربورد اشاره کرد که سبب بهبود کیفیت صدای ارسال شده به بلندگو ها می شود. فناوری صوتی Amp-up شامل بخش های مختلفی مانند پردازنده قدرتمند Creative Sound Core3D، خازن های صوتی پیشرفته ساخت کمپانی Nichicon، روکش طلا برای جکهای صوتی، آمپلی فایر مجزا برای هدفون پنل جلویی و قطعه Op-Amp به عنوان تقویت کننده عملیاتی (با قابلیت جداسازی و تعویض با قطعه قدرتمند تر) می شود. بخش ایزوله و جداسازی شده مدار صوتی به صورت یک خط نورانی به رنگ سبز به خوبی روی مادربورد مشخص است و جلوه خاصی به G1.Sniper5 بخشیده است.

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. for sure 2.jpg

مادربورد بعدی که مورد معرفی قرار گرفت، مادربورد Z87X-OC Force با 16 فاز و ظرفیت عبور جریان 40 آمپری برای هر فاز بود. این مادربورد به 4 اسلات PCI 3.0 مجهز است که می تواند به خوبی هر کاربر حرفه ای و به خصوص گیمرها را وسوسه کند. البته در این بخش به مادربورد های دیگری از چیپ ست Z87 گیگابایت نیز اشاره گردید. همچنین گیگابایت به عنوان اولین کمپانی تولید کننده کارت گرافیک سری 700 انویدیا به صورت اورکلاک شده و همراه با خنک کننده اختصاصی Windforce 3X به شمار می رود.

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. for sure 5.jpg

در بخش های بعدی به ترتیب به قابلیت های مختلف PC به صورت عملی پرداخته شده و افراد حرفه ای در هر بخش، به کاربردهایی مانند تولید محتوی ویدئویی، طراحی کاراکتر در بازی، ساخت یک قطعه موسیقی و انجام بازی با کامپیوتر شخصی اشاره کردند. اولین بخش از برنامه به آقای فرزاد صمیمی اختصاص یافت که نکات بسیار جالبی در خصوص تولید یک قطعه موسیقی و قرار دادن قطعات مختلف در کنار یکدیگر در اختیار حضار قرار گرفت. آقای صمیمی و همکار محترم ایشان در این بخش با استفاده از Midi کیبورد، گیتار الکتریک و کارت صدای حرفه ای، قطعات موسیقی نواخته شده و به محیط نرم افزار اختصاصی در کامپیوتر شخصی منتقل گردید. در انتها نیز تمامی قطعات در کنار یکدیگر قرار گرفته و قطعه نهایی پخش گردید. برای کار موسیقی نیاز به تجهیزاتی مانند کارت صدای حرفه ای بسیار اهمیت دارد و در اولویت بعدی باید یک سیستم قدرتمند در اختیار داشته باشید.

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. for sure 6.jpg

محمدرضا محمدی مهمان بعدی این مراسم بود و به ارائه نکاتی در خصوص اهمیت قدرت قطعات کامپیوتر در زمان رندرینگ و تبدیل فرمت ویدئو پرداخت. آقای محمدی به تاثیر پردازنده و کارت گرافیک در کاهش زمان رندرینگ اشاره کرد و همزمان به افکت گذاری روی ویدئو ها نیز پرداخت. استفاده از قطعات قدرتمند و به روز مانند پردازنده و کارت گرافیک، سبب کاهش زمان سپری شده برای تبدیل فرمت و رندرینگ ویدئو ها خواهد گردید که در ساخت یک فیلم بلند می توانید تاثیر زیادی روی زمان مورد نیاز برای اتمام افکت گذاری مشاهده کنید.

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. for sure 7.jpg

امیرحسین عرفانی و سعید رمضانی مهمانان بخش بعدی بودند که مورد استقبال شدید حضار واقع گردید. در این بخش امیر حسین عرفانی به عنوان مدل ساز رالی داکار سال 2013 به ارائه توضیحاتی در خصوص نحوه مدلسازی و رندرینگ سه بعدی و همچنین تاثیر قدرت قطعات سخت افزاری اشاره کرد و به صورت همزمان سعید رمضانی به ساخت یک موجود خیالی (ماهی ترسناک!) پرداخت. هنرنمایی سعید رمضانی سبب گردید تا حاضرین در انتها به شدت به تشویق وی بپردازند. به اعتقاد آقای عرفانی، کاربرانی که در حوزه طراحی فعالیت می کنند، به هیچ وجه نباید نوت بوک را به عنوان ابزار کار خود انتخاب کنند.

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. for sure 8.jpg

چهره دوست داشتنی بعدی که به ارائه توضیحات پرداخت، آقای یاسر ژیان و حسین حسینیان بودند که هر دو در پروژه پر فروش ترین بازی ایرانی یعنی "گرشاسپ" فعالیت داشتند. یاسر ژیان در بازی گرشاسب به عنوان برنامه نویش ارشد و حسین حسینیان نیز به عنوان طراح حضور داشتند. آقای ژیان در سخنرانی خود به تفاوت پلتفرم های به کار رفته در کامپیوترهای شخصی و کنسول های بازی اشاره داشت و مهم ترین نتیجه گیری در این بخش، عدم بروز رسانی سخت افزاری کنسول های بازی است. این در حالیست که کنسول ها در زمان ورود خود به بازار از نظر کارایی به مراتب بهتر از کامپیوتر های شخصی خواهند بود، اما یکسال بعد، کامپیوترهای شخصی با استفاده از به روز رسانی می توانند خود را در سطح بالاتری قرار دهند و اینجاست که کنسول ها باید مدت زیادی را خارج از گود سپری کنند. همزمان با سخنان یاسر ژیان، آقای حسینیان در کمال خونسردی به انجام بازی Crysis 3 با استفاده از سیستم گیمینگ پرداخت و هوش از سر حضار پراند!

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. for sure 9.jpg

بخش انتهایی مراسم نیز به شهریار بارانی، اورکلاکر و مدیر جوان مجموعه شهر سخت افزار اختصاص داشت که به طور کامل به نزاع دستگاه های دیجیتالی و آینده کامپیوتر شخصی پرداخته شد. شهریار بارانی در ابتدا به بررسی عوامل کاهش محبوبیت کامپیوترهای شخصی و همچنین شکست مایکروسافت در گسترش پلتفرم اختصاصی خود پرداخت. همچنین رشد پردازش ابری، محدودیت های موجود در امکانات ارتباطی، نیاز های جدید اجتماعی کاربران، افزایش دانش کاربران در استفاده از PC و بالاتر بودن قیمت از دیگر بخش های سخنان شهریار بارانی بود. به اعتقاد وی، کامپیوترهای شخصی هرگز نمی میرند، بلکه حیطه کاری آنها تغییر پیدا کرده است.

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. for sure 4.jpg

در این سمینار، تعدادی از اعضا و مدیران فروم سخت افزار به عنوان Power User حضور داشتند و تجربیات خود از محصولات گیگابایت را به اشتراک گذاشتند. همچنین بحث و تبادل نظر در خصوص محصولات جدید گیگابایت مانند کارت گرافیک های سری 700 انویدیا و مادربورد های چیپ ست Z87 پرداخته شد. به نظر کاربران و مدیران فروم سخت افزار، کارت گرافیک GTX 780 WindForce 3X و مادربورد Z87X-OC Force از جذاب ترین محصولات معرفی شده در این سمینار بودند.

MOHAMMAD MOBASHERI
2013/08/25, 14:19
22631

درسته؟؟:D

Castiel
2013/08/25, 14:45
22631

درسته؟؟:D

آره. علیرضاست اون اگر اشتباه نکنم! :D کلاً اطرافش هم بچه های فروم هستن. (چپ و راست)! :D

صد در صد اشتباه کردید. ایشون آقای دانیال رحیمی هستند با نام کاربری Danial2Love
علیرضا هم اولین نفر از سمت راست هستند.

ARMIN
2013/08/25, 17:10
نکات مثبت این سمینار:

1) نشان دادن عملی رندرینگ
2) نشان دادن عملی کاربرد های گرافیکی
3) ساخت موسیقی On Stage و نشان دادن قابلیت های صوتی در عمل
4) استفاده از کاربلد ها و متخصصین هر حوضه
5) خوش برخوردی مسئولین آواژنگ
6) به نمایش گذاشتن همه ی مادربرد های جدید Z87 گیگابایت از نزدیک و بدون محافظ شیشه ای!!!
7) ارائه مطالب جالب علمی
8) غذای خوشمزه

نکات منفی این سمینار:

1) بی محتوایی سخنران اول جناب آرتور - به نظرم ایشون کلا" متوجه نبودن برای چه جمعی سخنرانی میکنن.
2) آرم گیگابایت رو درو دیوار اندازه برج ایفل بود، روی کارتهای مدعووین اندازه مورچه پرینت شده بود یه وقت کسی نبینه!
3) نبودن آب معدنی، عدم امکان خروج از جلسه (دستشویی لازم بودم)، صندلی ناراحت
4) کم جلوه دادن اهمیت PC و در دفاع به نظر میشد خیلی بهتر و قویتر ظاهر شد
5) تاکید بر روی محصولات Flagship و نپرداختن به محصولات Mainstream
6) هدیه یادبود کاملا" بی ربط به موضوع جلسه، برند جلسه، سازمان دهنده جلسه، و مدعووین جلسه

و اما نکاتی هم بود که منفی بود اما ربطی به آواژنگ نداشت و باید این نکات منفی رو به هتل هما منتصب کرد:

1) قطع مکرر برق جلسه و امکان آسیب رساندن به کامپیوتر هایی که روشن بودند.
2) بی ادبی و بی تربیتی پرسنل هتل
3) طلب کار بودن پرسنل هتل در هر حالتی
4) عدم ارائه راهنمایی لازم برای شرکت در جلسه - وجود آدرس غلط در وب سایت رسمی هتل هما - این آدرس تقریبا" 3، 4 ساله به روز نشده!!
5) کلا" فضای Unwelcoming داشت، انگار پولشون رو نداده بودن
6) بی اعتنایی به حضار و مدعووین که بعضا" از متخصصین حوضه IT کشور بودن
7) بی احترامی نسبت به میهمانان حاضر در سالن غذا خوری
8) پذیرایی با پنیر و خیار و گوجه به سبک افطار ماه رمضان در یک هتل 5 ستاره بین المللی که مثلا" قراره آبروی کشور باشه. (نمیگم پنیر خیار گوجه بده! اما هر چیزی جای خودش رو داره!)
9) خاموش کردن چراغ بالای سر میز وسط غذا خوردن و به نوعی عملا" بیرون کردن حاضرین در سالن غذا خوری
10) پرت کردن بشقاب جلوی میهمانان، گور پدر ادب هتل داری 5 ستاره، آقایون از کوچه هم خدمتکار می آوردن اینقدری باید ادب یادش میدادن که بشقاب رو پرت نمیکنن
11) عدم سرویس مناسب و دریغ کردن یک لیوان آب در سر سفره
12) انتخاب نوشیدنی زورکی بود، هرچی میزاشتن جلوت باید میخوردی، 1 دونه هم بیشتر حق نداشتی!
13) چسباندن میزهای غذا خوری به هم به سبک هیئت
14) به هم زدن نظم جلسه آواژنگ که صدای خود آواژنگ هم دیگه درومد
15) وقتی از هتل خارج شدیم (فرار کردیم - انداختنمون بیرون)، چند دقیقه ای جلوی هتل با دوستان گرم صحبت شدیم، آقایون در آخرین حمله ی خودشون به مدعووین چراغ های جلوی هتل رو خاموش کردند تا در تاریکی خیابان، میهمانانشان را بدرقه کنند.

Beni7192
2013/08/25, 18:20
عدم امکان خروج از جلسه (دستشویی لازم بودم)، صندلی ناراحت :D

old gamer
2013/08/25, 19:51
اینجا رو ببینید! :D

ای نامرد پس حسام تو بودی؟ صداشم در نیومد خیلی نامرده :D

Hessam
2013/08/25, 20:00
ای نامرد پس حسام تو بودی؟ صداشم در نیومد خیلی نامرده :D

من از روی عکس متوجه شدم و تنها یک پیراهن سبز هم بیشتر نبود! :))
من حقیر سر تا پا بی تقصیرم... :-S
از تهران برگشتم، تو عکس فهمیدم! :(

موبایلت جلب توجه کرد اون روز! همینجور بهش خیره شده بودم! فکر کردم آیفون 5 هست...! :))
بعد دیدم نوشته Nokia E Series ------ 5 MegaPixel , ...

:D :D :D

old gamer
2013/08/25, 20:15
من از روی عکس متوجه شدم و تنها یک پیراهن سبز هم بیشتر نبود! :))
من حقیر سر تا پا بی تقصیرم... :-S
از تهران برگشتم، تو عکس فهمیدم! :(

موبایلت جلب توجه کرد اون روز! همینجور بهش خیره شده بودم! فکر کردم آیفون 5 هست...! :))
بعد دیدم نوشته Nokia E Series ------ 5 MegaPixel , ...

:D :D :D
نه خیر چون عیال نگران بود اس داد باز کردم دیدم نوشته کجایی عشقم :D بعد ترسیدم جواب بدم همه ببینن اون بنده خدا هم هی نگرانتر میشد اس میداد منم نمیتونستم جواب بدم دنبال یه راهی میگشتم که سمینار زود تموم شد.
خلاصه خطر از بیخ گوشت گذشت. تازه یکی از دوستان هم از طرف شهرسخت افزار دعوت شده بود من اونجا دیدمش. بنده خدا از سخت افزار فقط تا پنتیوم 4 بلد بود نمیدونم چطوری دعوت شده بود
ویرایش:
فکر کردم میگی خیره شده بودی... آخه خودمم نگران بودم. ما اینیم دیگه نوکیا E-72 White Edition خوشگله دیگه :D من کلا خوش سلیقه ام

Hessam
2013/08/25, 20:51
نه خیر چون عیال نگران بود اس داد باز کردم دیدم نوشته کجایی عشقم :D بعد ترسیدم جواب بدم همه ببینن اون بنده خدا هم هی نگرانتر میشد اس میداد منم نمیتونستم جواب بدم دنبال یه راهی میگشتم که سمینار زود تموم شد.
خلاصه خطر از بیخ گوشت گذشت. تازه یکی از دوستان هم از طرف شهرسخت افزار دعوت شده بود من اونجا دیدمش. بنده خدا از سخت افزار فقط تا پنتیوم 4 بلد بود نمیدونم چطوری دعوت شده بود
ویرایش:
فکر کردم میگی خیره شده بودی... آخه خودمم نگران بودم. ما اینیم دیگه نوکیا E-72 White Edition خوشگله دیگه :D من کلا خوش سلیقه ام

آره دیگه خیره شده بودم! :D تمرکز نگاهم به پشت گوشیت جلب شد!
آخه اطرافیانم رو دیده بودم، گوشی کسی زیر 1 میلیون نبود ماشالله! من احساس حقارت می کردم! :D تو هم آخرین امید بودی که ببینم آیا کسی در سطح منم هست یا نه؟! گفتم ای بابا اینم که آیفون 5 داره! :D
بعد دقت کردم دیدم نه! شباهت زیادی به آیفون 5 داشت! اما نوکیا بود! :D
کلاً به وسایل، لباس پوشیدن، شخصیت افراد و ... خیلی اهمیت میدم و با دقت نگاه می کنم که اون شخص چه رفتار، شخصیت یا وسایلی داره که از دیگران متمایزش می کنه و با اون حالت شناخته میشه؟! ;)
یا دیگران براش چقدر قابل احترام هستن و خودش برای دیگران چه جایگاهی داره؟! خلاصه یه آنالیز شدی! :D

بگذریم... تریپ روان شناسی نگیرم، بهتره! بعداً باید برم بعد بالای منبر...! :D

در هر صورت خوشحال شدیم. :) ایشالله سمینارهای بعدی هم افتخار حضور و سعادت دیدار با شما اساتید گرانقدر رو داشته باشیم. :)

Dan
2013/08/25, 20:54
کلاً به وسایل، لباس پوشیدن، شخصیت افراد و ... خیلی اهمیت میدم و با دقت نگاه می کنم که اون شخص چه رفتار، شخصیت یا وسایلی داره که از دیگران متمایزش می کنه و با اون حالت شناخته میشه؟! ;)
یا دیگران براش چقدر قابل احترام هستن و خودش برای دیگران چه جایگاهی داره؟! خلاصه یه آنالیز شدی! :D

دوستان سریال Sherlock رو دیدین؟! از رو حسام ساختنش! خودشون که خلاقیت ندارن!

Hessam
2013/08/25, 20:56
دوستان سریال Sherlock رو دیدین؟! از رو حسام ساختنش! خودشون که خلاقیت ندارن!

:))

من ندیدم والا. اما جدی گفتم. :D

old gamer
2013/08/25, 21:00
نه همین لباس زیباست نشان آدمیت. آقا دفعه بعد با تبلت میام اگه قرار بود جایی با هم بریم. حله؟ گوشی و این چیزا که مهم نیست داداش من از خدا بترس برو توبه کن :D
این گوشی منم داستان شده ها. این با بقیه یکم فرق میکوله. یه عالمه وسایل و چندتا هندزفری تو جعبش بود همچنین پایه شارژر خودرو و گیره نگهدارنده و کیف و انواع بند و هندزفری بلوتوث و غیره...

Arsn
2013/08/25, 21:20
عیال نگران بود اس داد باز کردم دیدم نوشته کجایی عشقم :D

:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x یعنی عشق موج میزنه ها !!! خانومت ترسیده شلوارت دو تا بشه !!!:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Hessam
2013/08/25, 21:26
:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x یعنی عشق موج میزنه ها !!! خانومت ترسیده شلوارت دو تا بشه !!!:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

خدا نصیب کنه علیرضا، نه...؟! :D :D :D

بگذریم... اینجا چت روم نیست دوستان!
در مورد سمینار بحثی اگر هست، گفتگو کنید!
آواژنگ رو ببرید زیر تیغ انتقاد! :D هر چی بیشتر انتقاد کنید، پیشرفت بهتر خواهد بود!
منتقدین زوایای پنهان کار رو می بینن! باید به حرفشون گوش کنیم...
به پیشرفت روز افزون آواژنگ تشنه ام! :D ;)

old gamer
2013/08/25, 21:29
آقایون ایستگاه مارو گرفتن
من عاشق اون مین بورد قرمزه شدم :x با یه 780 . شلوارم 3 تا شد

MOHAMMAD MOBASHERI
2013/08/25, 21:39
8) غذای خوشمزه

دقیق تر توضیح بده!!! :D

سمینار باید از هر لحاظ مو شکافی بشه ... :D:D