PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مادربوردم اشکال داره؟ کمک کمک

mohammad20123
2013/08/19, 13:07
با سلام خدمت دوستان و استادان عزیز

بنده چند وقت پیش یک سیستم قدیمی را از هم باز کردم و اونموقع نمی دونستم خمیر سیلیکون چیه!!!و پاکش کردم بعد 10 دقیقه که سیستم رو روشن کردم یه دفعه سیستم خاموش شد بعد از اون cpu و gpu رو بردم پیش یه کامپیوتر و اونا گفتند اشکال از cpu هست ولی وقتی عوضش کردم بازم تغییر نکرد و پاور و gpu رو گفت سالمه!!!!!!
بنظرتون اشکال از مادربورده یا جای دیگه؟
:((:((

22511

ehsan.32
2013/08/19, 20:29
سیستم بعد از این اتفاق با همون قطعات قبلی روشن میشه یا همین طور ری استارت میشه؟؟؟

mohammad20123
2013/08/20, 20:25
سلام احسان جان
اصلا روشن نمیشه!!!

ehsan.32
2013/08/21, 16:52
اگه cpu زاپاس داشتی و چک کردی مادربوردو و بازم روشن نشد احتمالا مشکل از مادر بورده و اگه سیستم قدیمی هست ارزش خرج کردن نداره ، راستی قطعاتو سیستم رو هم اگه میدونی
بگو شاید دوستان بتونن راهنماییت کنن

Shayans
2013/08/22, 11:41
دوست خوبم احتمالایکی از دندونه های cpu کج شده که به راحتی به سوکت جا زده نمیشه و به همین دلیله که سیستم روشن نمیشه
این درصورتیه که شما وقتی میخوای فن رو از cpu جدا کنی یه ضامن داره مینت که شما احتمالا ضامن رو نزدی و cpu به زور از جاش کنده شده و دندونه هاش کج شده

ARMIN
2013/08/22, 11:51
دوست خوبم احتمالایکی از دندونه های cpu کج شده که به راحتی به سوکت جا زده نمیشه و به همین دلیله که سیستم روشن نمیشه
این درصورتیه که شما وقتی میخوای فن رو از cpu جدا کنی یه ضامن داره مینت که شما احتمالا ضامن رو نزدی و cpu به زور از جاش کنده شده و دندونه هاش کج شده

تو سوکت های AMD اینطوری ممکنه بشه. اما در سوکت های اینتل بدون ضامن CPU در نمیاد. تو عکس به نظر سوکت اینتله.

mohammad20123
2013/08/23, 12:18
با تشکر از آقا احسان و آقا شایان و آقا امین گل من با یه سی پی یو زاپاس امتحان کردم ولی اتفاقی نیفتاد و فکر کنم حق با آقا شایان باشه و میخواستم بدونم میشه درستش کرد؟

mohammad20123
2013/08/23, 12:19
راستی یه کامپیوتری گفت برق توی مادربوردت نمیره!

Shayans
2013/08/26, 09:57
ببین من به سوکت توجه نکردم...ارمین عزیز درست میگن در سوکت های اینتل همچین اتفاقی نمیوفته اما برا پاسخ به سوال شما بله در صورتی درست میشه که دندونه ای ازش جدا نشده باشه و فقط کج شده باشه که تنظیم کردن اون هم کار (دوووشواری) هس

.mohsen
2013/09/01, 16:46
با سلام خدمت دوستان و استادان عزیز

بنده چند وقت پیش یک سیستم قدیمی را از هم باز کردم و اونموقع نمی دونستم خمیر سیلیکون چیه!!!و پاکش کردم بعد 10 دقیقه که سیستم رو روشن کردم یه دفعه سیستم خاموش شد بعد از اون cpu و gpu رو بردم پیش یه کامپیوتر و اونا گفتند اشکال از cpu هست ولی وقتی عوضش کردم بازم تغییر نکرد و پاور و gpu رو گفت سالمه!!!!!!
بنظرتون اشکال از مادربورده یا جای دیگه؟
:((:((

22511

دوست عزيز اگه بعد از ده دقيقه خوب كار كردن سيستم ايراد پيدا كرده پس به احتمال بالا ايراد از سي پي يو نيست.
اول پاور را آزمايش كن.

shahidamlaki
2013/09/01, 22:19
سلام محمد جان

راستی من هرچقدر این مسئله شما رو بارانداز کردم با عقلم جور در نیومد که به خاطر عدم خمیر سیلیکون یه چنین اتفاقی بیفته از اون طرف هم ده دقیقه سیستم رو شن شد و بعدش این مشکل پیش اومد یه طوری عجیبه من خودم یادمه سیستم قبلیمو باز کرده بودم حتی یه بار پاور فن پردازنده ام رو نصب نکرده بودم با سیستم اینقدر کار کردم که فکر کنم خاموش شد ولی بعدش بدون هیچ مشکلی روشن شد و همه چیز روبه راه بود بعید این مشکل بخاطر همین چیز ساده باشه
ولی داداش شما که میگید سیستم اصلا روشن نمیشه با یک پاور دیگه سیستم رو تست کنید ببینید نتیجه چی میشه ولی اگه باز هم روشن نشه دیگه به احتمال +99 درصد از مادربردتون هست

mohammad20123
2013/09/02, 19:28
تشکر بسیار از تمام دوستان .راستی پاور رو بردم آزمایش کردم ولی گفتند سالمه!