PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : روی لپ تاپم کدامیک از این ویندوز ها را بنصبم؟

sina cg
2013/08/17, 14:50
سلام بچه ها
سوال فنی
میخواستم بدونم بین نسخه
PRO
و
Enterprise
ویندوز هشت
کدوم برای کارهای خانگی شامل مثلا گیم فیلم دیدن و مثلا یه شبکه کردن ساده بین لپ تاپ و پی سی مناسب تره

2- سوال دومم اینه ، این که میگن سرعت اینترپرایس بطور " چشم گیری" از پرو بالاتره میخواستم بدونم
واقعا خیلی خیلی بالاتره یا نه در حد هم هستن؟

3- به نظر شما پرو نصب کنم یا اینترپرایس روی لپ تاپم

Nima.Salarian
2013/08/17, 15:43
دوست عزیز Enterprise اصلی ترین نسخه ویندوز 8 است و باگ های احتمالی کمتر شده است.
شما Enterprise 64 Bit رو نصب کنید.

Reza Y
2013/08/17, 16:06
اینترپرایس

Yaser_Aramesh
2013/08/17, 18:06
تفاوت سرعت بین Enterprise و Pro محسوس نیست .

Enterprise چند قابلیت مفید برای سازمان ها داره به اضافه ی اینکه میشه از طریق هارد اکسترنال و فلش USB هم نصبش کرد .

Enterprise رو نصب بکنید .

sina cg
2013/08/17, 18:55
مگه برای رفع باگ های نسخه پرو ، مایکروسافت آپدیت ارایه نداده؟
خب با دانلود اپدیتا میشه درست کرد باگها رو

th e nd
2013/08/17, 19:31
مگه برای رفع باگ های نسخه پرو ، مایکروسافت آپدیت ارایه نداده؟
خب با دانلود اپدیتا میشه درست کرد باگها رو

فرض می گیریم دو تا مادربورد داریم با سوکت 1150 . یکی 100 دلار دومی 200 دلار.
مگه برای هر کدوم آپدیت بایوس نمیاد؟ چرا میاد. اما اون 200 دلاریه امکانات بیشتری داره!
این دو نسخه از ویندوز هم همین هست.
درسته که با آپدیت مشکلات برطرف میشه، اما امکاناتی که در نسخه بالاتر وجود داره به نسخه پایین تر اضافه نمیشه.

sina cg
2013/08/17, 19:48
بله اما این امکانات در حد سوپر تخصصیه
نه کارهای روتین
قبول دارین؟

th e nd
2013/08/17, 19:52
بله اما این امکانات در حد سوپر تخصصیه
نه کارهای روتین
قبول دارین؟

دلیل اینکه انقدر می خواهید از نسخه Pro استفاده کنید چیه؟ چرا انقدر پافشاری می کنید؟
در سرعت که تفاوتی ندارن، در قیمت هم که برای ما تفاوتی نم یکنه، پس دلیل پافشاری شما چیه؟ در صورتیکه
بهترین نمونه آماده برای نصب هست!

sina cg
2013/08/17, 19:52
نه میدونین منظورم چیه من حدود 800 هزارتومن دادم نسخه اورجینال خریدم پرو
اینترپرایس یک تومن بود
والا شما اونطور که میگین من رو ترسوندین که این ویندوز پرو اشغاله ×

Reza Eshraghi
2013/08/17, 19:56
اینترپرایس یک تومن بود

من نمیدونم چه کسی اینجا کلمه آشغال رو به کاربرد یا شما چطوری از صحبت دوستان برداشت کردید که نسخه پرو آشغاله ؟!!!!
دوستان گفتند نسخه اینترپرایز نسبت به پرو امکاناتش بیشتره !!! کسی نگفت پرو آشغاله یا خوب نیست !!!

iSteve
2013/08/17, 20:02
اینترپرایس یک تومن بود
مطمئن باشید اون نسخه ی اورجینال ویندوز8 pro که شما خریدین از صدتای ویندوز8 enterprise کپی شده ای که ما داریم بهتره!!!:))
یک کاربر معمولی و یک اداره و شرکت معمولی هیچ تفاوتی بین این دونسخه احساس نمیکنه. تفاوت این دو تا نسخه در بعضی نکات بسیار فنی و کم کاربردی هست که بیشتر به درد متخصصان میخوره، مثلا برای استفاده یا مدیریت شدن به عنوان یه کلاینت در شبکه است، شبکه هایی که اکثر کلاینت ها به اینترنت دسترسی دارند و فایل های زیادی هم دانلود میشه و تعدادشون هم بیشتر از 100 تاست.
یا مثلا نسخه ی enterprise از ویژگی ای به نام windows to go پشتیبانی و استفاده میکنه که با این ویژگی شما میتونید ویندوز رو از روی فلش یا هارد اکسترنال نصب کنید.
در کل در contorol panel یه تعداد کمی گزینه به منو اضافه میشه و یه امکانات مختصری رو نسبت به ویندوز8 pro اضافه تر داره. اما در کارایی و پرفورمنس هیچ تفاوتی با هم ندارن.

th e nd
2013/08/17, 20:02
اینترپرایس یک تومن بود

ازش استفاده کنید و لذت ببرید. هیچ ترسی هم نداره.

sina cg
2013/08/17, 20:19
اخه دوستان گفتن پر از باگه و اینا
یجوری من حس کردم اشتباه کردم نسخه پرو رو خریدم!!

Arsn
2013/08/17, 20:31
سلام بچه ها
سوال فنی
میخواستم بدونم بین نسخه
PRO
و
Enterprise
ویندوز هشت
کدوم برای کارهای خانگی شامل مثلا گیم فیلم دیدن و مثلا یه شبکه کردن ساده بین لپ تاپ و پی سی مناسب تره

2- سوال دومم اینه ، این که میگن سرعت اینترپرایس بطور " چشم گیری" از پرو بالاتره میخواستم بدونم
واقعا خیلی خیلی بالاتره یا نه در حد هم هستن؟

3- به نظر شما پرو نصب کنم یا اینترپرایس روی لپ تاپم

اگر دارید برای لایسنس پول میدید ، مسلما PRO بهتره !

این قضیه را سر وین 7 هم داشتیم نسخه Professional و Ultimate

برای شما همون PRo بهتره ، به خصوص که windows media center هم داره !

تفاوت مشهود سرعت ، آپدیت ، باگ و... اصلا در ورژن های ویندوز وجود نداره !

Arsn
2013/08/17, 20:33
اخه دوستان گفتن پر از باگه و اینا
یجوری من حس کردم اشتباه کردم نسخه پرو رو خریدم!!

اگر بخوام راحت بگم (خیلی علمی نیست) برای کاربر خونگی هیچ فرقی نمیکنه !

ARMIN
2013/08/17, 20:39
دوست خوبم

من داخل پ خ هم عرض کردم خدمدتون، همون Pro تمامی امکانات مورد نیاز شما و من و 99% همه ی یوزر ها رو برطرف میکنه. نسخه اینترپرایز اسمش روشه!!! اینترپرایز یعنی یک بنگاه اقتصادی که معاملات تجاری انجام میده. من و شما که نو خونه نشستیم مگه چند هزار سیستم تو خونمون به هم شبکه کردیم که به چنین نسخه ای نیاز داشته باشیم؟

دوما" هسته های ویندوز 8 همه یکسانه، یعنی همه ی ورژن های ویندوز 8 از یک هسته و ذات ثابت استفاده میکنند پس بحث امنیت یکسانه اگر ویندوز 8 فلان ورژن مشکل داشته باشه همه ی ورژن های دیگه 8 هم همون مشکل رو دارند. برای آپدیت هم 99% آپدیت ها بین همه ی نسخ ویندوز 8 یکسان است مگر در بعضی موارد نادر که اون آپدیت مربوط به بخشی در فلان ورژن بشه که در ورژن دیگه اون بخش اصلا" موجود نباشه.

اگر ویندوز 8 پرو باگ داره، نسخه اینترپراز هم عین همون باگ رو داره. اگر هم ندارن که ندارن.

راستی ویندوز اورجینال مبارکه آقا سینا :)

2 تا ریستارت هم برای ما بزن.

sina cg
2013/08/17, 20:47
من کوچیک همتون هستم
مخصوصا شما اقا ارمین
میدونین من اخه ادم اینهمه پول میده واقعا ترس برش میداره
من کارم طوریه باید بخاطر امنیت از اورجینال استفاده کنم
ولی واقعا این همه چیزای عجیب غریب از مغازه دارها پرسیدم تعجبم رو بیشتر کد

دست همتون درد نکنه
اقا ارمین ما خاک پاتیم

Reza Eshraghi
2013/08/17, 20:59
من کوچیک همتون هستم
مخصوصا شما اقا ارمین

دست همتون درد نکنه
اقا ارمین ما خاک پاتیم

سینا جان واسه صحبت بعضی فروشنده ها باید یه گوش رو در کرد و اون یکی رو دروازه !!!
من اگه فروشنده بی انصافی باشم خب معلومه میام چهارتا عیب از خودم در میارم و به مشتری میگم که روی نسخه پرو نخر چون باگ داره و فلانه و بهمانه !!! بیا نسخه اینترزپرایز بخر !!! از خدامه که نسخه اینترزپرایز که قیمتش بیشتره رو بفروشم و به سودم باشه !! دیگه هیچی برام مهم نیست که باباجون !! آدم بی انصاف !! مشتریم کاربرمعمولی و خونگی هست و دو تا ویژگی اضافه تر نسخه اینترزپرایز که شاید اصلاً به درد مشتری نخوره فقط باعث میشه 200 تومن بره روی قیمت لایسنس ویندوز !! که چی ؟!! من بی انصاف میخوام سود بیشتری کنم !!!!

Arsn
2013/08/17, 21:05
من کوچیک همتون هستم
مخصوصا شما اقا ارمین

دست همتون درد نکنه
اقا ارمین ما خاک پاتیم

جسارت نباشه ها ولی میشه بپرسم اصل بودن ویندوز چه ربطی به امنیت داره ؟؟؟ یعنی دقیقا چرا 800 تومن هزینه کردید ؟(مگر ویندوز 200 تومن نیست ؟)

چه کسی خریدن ویندوز اصل را به عنوان راه حل مبتنی بر امنیت به شما معرفی کرده ؟

sina cg
2013/08/17, 23:03
جسارت نباشه ها ولی میشه بپرسم اصل بودن ویندوز چه ربطی به امنیت داره ؟؟؟ یعنی دقیقا چرا 800 تومن هزینه کردید ؟(مگر ویندوز 200 تومن نیست ؟)چه کسی خریدن ویندوز اصل را به عنوان راه حل مبتنی بر امنیت به شما معرفی کرده ؟ من خودم بهیچ وجه نرم افزارهای کرک شده رو نمیپسندم بخاطر اینکه هرلحظه امکان حمله وجو د دارهدر ثانی ویندوز کجا دویصد تومن هست؟!نسخه اورجینال پرو 800 تومنه

darkknight
2013/08/18, 06:34
اولا بگم که هشت خط توضیحات نوشته بودم که بخاطر اینترنت ارسال نشد حالا با این حال
دوست عزیز ویندوز 8 پرو 64 بیت 250 تومن اگه لازم هست لینک بدم
حالا علیرضا جان که در این زمینه ها استاد هست ولی کلا منم استفاده از نرم افزار های اصل رو ترجیح میدم(البته منظور علیرضا یه چیز دیگه بود)
1.بعضی از کرک ها ممکنه الوده به ویروس باشن بعضی ها هم ممکنه الوده شدن کامپیوتر رو راحت تر کنن
2.حالا باز الان بهتر شده قبلنا شرکت های محترم کلا میزدن ویندوز رو داغون میکردن میدادن بیرون(کلا نصب نکرده ویندوز می پرید(خو نمی تونین کرک کنیدچرا میزنین داغون میکنین ویندوز رو؟:دی))
3.بعضی مواقع میشه فخر فروخت:دی
4.شاید ادم خواست بره اونور اب دیگه هنوز نرسیده قرار باشه بخاطر نقض کپی رایت بره زندان یا جریمه بشه خیلی زوره(خو فرضه دیگه)
حالا اگه انتی ویروس اورجینال خریداری بشه فکر نکنم حتی با کرک بودن ویندوز مشکلی برای شما پیش بیاد
دوست عزیز میگم من با 800 تومن برای شما ویندوز انتی ویروس دانلود منیجر و 5 تا بازی(بازی های معروف)اورجینال میخرم بعد شما 800 تومن دادید برای ویندوز؟؟؟؟؟؟
میشه یه توضیح بدید از کجا گرفتید؟
و اینکه فقط سریاله یا بسته ویندوز هست؟
فقط یه چیزی احتمالا نسخه ای نیست که قابلیت نصب بر روی چند کامپیوتر رو داره؟(800 تومن برای یه پی سی جور در نمیاد)

sina cg
2013/08/18, 12:04
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

من هم توی شرکت و هم برای خونه از نرم افزارهای اورجینال استفاده میکنم

Arsn
2013/08/18, 12:12
من خودم بهیچ وجه نرم افزارهای کرک شده رو نمیپسندم بخاطر اینکه هرلحظه امکان حمله وجو د دارهدر ثانی ویندوز کجا دویصد تومن هست؟!نسخه اورجینال پرو 800 تومنه

تا جایی که ما یادمون ویندوز 8 قیمتش بین 150 تا 250 بین نسخه های مختلف تفاوت داشت !

درباره فرق ویندوز اصل و غیر اصل و نظر من به عنوان یه طرفدار ویندوز غیر اصل در پست پایین میگم ! (البته بیشتر در جواب به دوستمون آقا سینا ، بنده کارشناس شبکه و امنیت هستم ، در چندین پروژه ISMS هم شرکت داشتم ، از طراحی شبکه تا DRP و برقراری امنیت )

در اصول کتاب CISSP یا کتاب های مربوط به تامین امنیت کلاینت هیچ جا ذکر نشده که ویندوز ک-رک- شده امنیت را زیر سوال میبره ! و اصل بودن ویندوز امنیت میاره !

البته درسته که نصب کردن پچ ها و آپدیت ها باعث کم شدن Vulnerability ها میشه ولی این آپدیت ها و پچ را بدون ویندوز اصل هم میشه به دست اورد !

عزیز جان ما ویندوز سروری که به 300 تا نود سرویس دهی میکنه را به صورت ک=ر=ک استفاده میکنیم ، سرور WSUS هم راه میندازیم به همه کلاینت ها هم آپدیت و پچ رسمی خود ماکروسافت میدیم و همه ی این کارها را بدون حتی یه لایسنس انجام میدیم !

اینکه شما دوست داشتی ، حال کردی ، پول داشتی رفتی ویندوز اصل خریدی به خودت مربوطه ولی اینکه ربطش میدی به امنیت و ویندوز غیر اصل را دارای پتانسیل حمله میبینی خیلی تفکر اشتباهی است !

در ضمن ه-ک شدن چه ربطی به ویندوز اصل و غیر اصل داره ؟؟؟

اولا بگم که هشت خط توضیحات نوشته بودم که بخاطر اینترنت ارسال نشد حالا با این حال
دوست عزیز ویندوز 8 پرو 64 بیت 250 تومن اگه لازم هست لینک بدم
حالا علیرضا جان که در این زمینه ها استاد هست ولی کلا منم استفاده از نرم افزار های اصل رو ترجیح میدم(البته منظور علیرضا یه چیز دیگه بود)
1.بعضی از کرک ها ممکنه الوده به ویروس باشن بعضی ها هم ممکنه الوده شدن کامپیوتر رو راحت تر کنن
2.حالا باز الان بهتر شده قبلنا شرکت های محترم کلا میزدن ویندوز رو داغون میکردن میدادن بیرون(کلا نصب نکرده ویندوز می پرید(خو نمی تونین کرک کنیدچرا میزنین داغون میکنین ویندوز رو؟:دی))
3.بعضی مواقع میشه فخر فروخت:دی
4.شاید ادم خواست بره اونور اب دیگه هنوز نرسیده قرار باشه بخاطر نقض کپی رایت بره زندان یا جریمه بشه خیلی زوره(خو فرضه دیگه)
حالا اگه انتی ویروس اورجینال خریداری بشه فکر نکنم حتی با کرک بودن ویندوز مشکلی برای شما پیش بیاد
دوست عزیز میگم من با 800 تومن برای شما ویندوز انتی ویروس دانلود منیجر و 5 تا بازی(بازی های معروف)اورجینال میخرم بعد شما 800 تومن دادید برای ویندوز؟؟؟؟؟؟
میشه یه توضیح بدید از کجا گرفتید؟
و اینکه فقط سریاله یا بسته ویندوز هست؟
فقط یه چیزی احتمالا نسخه ای نیست که قابلیت نصب بر روی چند کامپیوتر رو داره؟(800 تومن برای یه پی سی جور در نمیاد)

بله 800 تومن برای یه ویندوز جور در نمیاد شاید 3-5 یوزره بوده ! یا لااقل 3 یوزره ! یا گرون فروختند!

عزیز دلم میدونی ک=ر =ک چه جوری کار میکنه ؟ ویندوز میخواد به سرور ماکروسافت وصل بشه و خودش را ثبت کنه ، کرک میاد فایل هاست ویندوز را دستکاری میکنه و آدرس سرور ماکروسافت را با 127.0.0.1 تعویض میکنه یعنی redirect میکنه روی خود سیستم از طرفی یه سرور هم روی سیستم شبیه سرور ماکروسافت بالا میاره و به ویندوز geniue میده ! پس عملا به غیر از موارد خیلی خاص ک=ر=ک ویندوز هیچ مشکلی درست نمیکنه !

حالا تکنیک ماکروسافت برای این قضیه چیه ؟ میاد آپدیت را به همه میده فقط بین آپدیت ها یه آپدیت صرفا جهت چک کردن ویندوز اصل هم میزاره ! که مثلا اسمش KBxxxxxx است ! ویندوز نصبش میکنه و.... میگه که شما ویندوزت ک=ر=ک است و باقی داستان !
شما میتونی هم این آپدیت ها را به صورت آفلاین بگیری ، یا این که هر آپدیتی نصب نکنی !

پس به هیچ وجه ک=ر=ک یا ویندوز غیر اصل چیز بدی نیست ! اگر بود خارج از ایران هم استفاده نمیشد ، اگر بود این هم شبکه با هزاران نود داخل ایران و کشور های دیگه از ویندوز غیر اصل استفاده نمیکردند !

در ضمن ماکروسافت اونقدر ها هم روی ک-ر-ک ویندوزش گیر نیست ! سود اصلی ماکروسافت توی سرور ، Azure ، Cloud ، Exchange و خیلی چیز های دیگه است ، ماکروسافت با پراکنده کردن ویندوز سعی در بزرگ کردن اکوسیستم داره وگرنه میتونست سیاست های ضد ک=ر=ک خیلی بهتری ارائه بده که ویندوز به این راحتی ک=ر=ک نشه ! خلاصه دیدتون را عمیق تر کنید !

اونور آب خبری نیست ، خیلی از نرم افزار یا ویندوز ک=ر=ک استفاده میکنند ! به خاطر یه دکمه (شاید رفتم) آدم کت شلوار نمیدوزه ! (ویندوز اصل نمیخره)

خلاصه که از این نعمتی که توی ایران داریم استفاده کنید ! (کپی رایت را میگم) ، پول برای ویندوز اصل ندید (خیلی اوقات هم سرتون را کلاه میزارن) ، آنتی ویروس اصل را میشه با 5 تومن راه انداخت ! هر نرم افزار نمونه ی مجانی یا ک=ر=ک داره ! از زندگی بدون کپی رایت لذت ببرید یا به سمت لینوکس و یونیکس مهاجرت کنید !

ARMIN
2013/08/18, 13:05
فكر كنم سود اصلي فروش ويندوز مايكروسافت از طريق برند هاي توليد لپ تاپ و كامپيوتر هايي است كه كارخانه اي ويندوز اورجينال دارند. مثلا" HP‌ مياد هزاران هزار نسخه اورجينال ويندوز رو از مايكروسافت براي لپ تاپ هاش ميخره، سوني هم همينطور و بقيه برندها. از اونطرف موقع فروش لپ تاپ، شما عملا" پول ويندوز رو هم برفرض به HP‌ پرداخت ميكنيد.