PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بررسی نوت بوک گیمینگ گیگابایت P35K

Reza Eshraghi
2013/08/11, 22:53
الهی به امید تو !
سلام به همه دوستان ، اساتید و مدیران عزیز و بزرگوار انجمن و طرفداران پروپاقرص محصولات گیگابایت !!:D
این بار جرقه یک بررسی دیگه از سلسله محصولات گیگابایت به ذهنم زده شد ! یک بررسی متفاوت از نظر نوع محصول نه از جنس مادربرد و نه کارت گرافیک !! بلکه نوت بوک !!
در این بررسی سعی خواهم داشت تا شما رو با غول جدید گیگابایت در بخش نوت بوک یعنی P35K آشنا کنم !!
همه حاضرن ؟!!!
پس بسم الله !!
لطفاً افرادی با مشکل قلبی ادامه این تاپیک بررسی رو به هیچ عنوان نخونن چون مسئولیت تلفات جانی رو بر عهده نمی گیریم !!! :D=))

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

یکی بود یکی نبود !! توی دنیای نوت بوک ها گیگابایت داره با محصولاتش به همه اثبات می کنه که هرگاه گیگابایت محصولی تولید کرده بهترین بوده و مچ رقباشو خوابونده و این بار هم توی بخش نوت بوک ها این مهم رو تکرار کرده !! وای که چه نوت بوک هایی ؟!!
نوت بوک های گیمینگش قند رو توی دل گیمر های پول دار آب می کنه !! پس بی پول ها چه گناهی کردن ؟!!! دل ندارن ؟!! نباید هوس گیم به سرشون بزنه ؟!!!
این غول داستان ما که گیگابایت اسمشو گذاشته P35K از سری Geforce GTX نوت بوک های گیگابایت هست ( همون سری گیمینگ خودمون با یه سبک نامگذاری جدید ) و از نسل چهارم پردازنده های اینتل موسوم به Haswell بهره می بره و گیگابایت براش با انتخاب پردازنده Core™ i7-4700HQ با فرکانس 2.5GHz که در حالت توربو و فشارکاری تا 3.4GHz افزایش پیدا می کنه و با بهره گیری از گرافیک مجتمع Intel® HD Graphics 4600 سنگ تموم گذاشته . ضمناً چیپست مورد استفاده در این نوت بوک HM87 هست .

اما کار به اینجا ختم نمیشه و هیجان با دیدن نام کارت گرافیک استفاده شده برای این نوت بوک همچنان افزایش پیدا می کنه ! گیگابایت برای این نوت بوک از کارت گرافیک NVIDIA® GeForce® GTX 765M با بهره گیری از 2 گیگابایت حافظه گرافیکی و پشتیبانی از NVIDIA® Optimus™، NVIDIA® PhysX™ و DirectX11استفاده کرده تا گیمرهای خوشبخت طعم یک گیم با فریم بالا رو با نوت بوک بچشند ! این کارت گرافیک توانسته است از 3D Mark امتیاز 17000 را کسب کند که نسبت به کارت گرافیک Geforce 660M ، افزایش کارایی 155% را از خود نشان داده است .

در بخش حافظه RAM نیز این نوت بوک با دو اسلات حافظه می تواند تا حداکثر 16 گیگابایت حافظه با فرکانس کاری 1600 مگاهرتز را پشتیبانی کند .
اما هیجان با دیدن ظرفیت ذخیره سازی در نظرگرفته شده برای یک نوت بوک با ضخامت 21 میلی متر به اوج میرسه ! P35K میتونه دو حافظه mSATA SSD با ظرفیت حداکثر 512 گیگابایت برای هر کدام !!!! و دو هارد دیسک با حجم حداکثر 1 ترابایت !!! رو در دل خودش جای بده !!! البته گیگابایت ترکیب های متنوع دیگه ای هم واسه افزایش فضای ذخیره سازی این نوت بوک استفاده کرده و حتی در یکی از این ترکیب ها از هارد دیسک هیبریدی با ظرفیت حداکثر 1 ترابایت و یک حافظه mSATA SSD با ظرفیت حداکثر 512 گیگابایت بهره می برد !
گیگابایت برای این نوت بوک از بلوری رایتر با قابلیت پشتیبانی از BDXL استفاده کرده است تا به رقبای خودش نشون بده یک نوت بوک آینده نگر رو به خریداران هدیه داده !

طراحی حرفه ای در محل نصب هارد دیسک و SSD این امکان رو به کاربر میده تا به راحتی اونها رو جدا کرده و جهت حمل و نقل نوت بوک وزن اون رو کاهش بده یا به راحتی امکان جایگزین کردن این تجهیزات رو داشته باشه .

گیگابایت برای این نوت بوک 15.6 اینچی از پنل IPS با رزولوشن 1920x1080 استفاده کرده است تا لذت گیم با کیفیت بالاتر رو به کاربر القاء کنه ! در بخش خروجی ها و پورت ها گیگابایت باز هم چیزی کم نگذاشته و دو پورت USB3 ، دو پورت USB2 ، خروجی HDMI و خروجی D-sub ، یک پورت شبکه ، یک خروجی صدا مخصوص هدفون و یک درگاه کارت خوان برای این نوت بوک در نظر گرفته است .

در بخش تجهیزات وایرلس هم این نوت بوک از بلوتوث نسخه 4 و وایرلس با استاندارد 802.11b/g/n بهره می برد.
این نوت بوک از دو اسپیکر 1.5 واتی ، یک ساب ووفر با پشتیبانی از Dolby® Home Theater® نسخه 4 جهت بهبود کیفیت صدا و خلق یک صدای واضح و شفاف برای گیم یک میکروفن بهره برده است . همچنین یک وبکم 1.3 مگاپیکسلی در بالای پنل به کار رفته است .

کیبرد این نوت بوک از نور پس زمینه Electroluminescence بهره می برد که با افزایش خودکار نور خود در محیط های تاریک ، امکان تایپ و انجام بازی را سهولت می بخشد . دکمه های W-A-S-D این کیبرد با یک مربع سفید رنگ در اطراف دکمه نسبت به بقیه دکمه ها متمایز شده اند .

برای این نوت بوک یک باتری پلیمر - لیتیومی 6 سلولی در نظر گرفته شده است .
نکته جالب اینکه وزن این نوت بوک تنها 2.26 کیلوگرم است .

با تشکر از همه دوستان و اساتید و مدیران عزیز که وقت ارزشمند خود را برای مطالعه این بررسی سپری کردید خواهش می کنم با نظرات خوب خود بنده حقیر رو در افزایش کیفیت و بار فنی و کاهش اشکالات و نقایص بررسی های آینده یاری کنید .

نگارش : رضا اشراقی
منبع :

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

lastshepherd
2013/08/11, 23:00
مثل همیشه عالی بود.

Castiel
2013/08/11, 23:05
نوت بوک فوق العاده ای است، هم از نظر کارایی و هم از نظر طراحی ظاهری، در عین سادگی، واقعا زیباست.
آقا رضا بررسی بسیار خوبی بود.

Reza Eshraghi
2013/08/11, 23:07
نوت بوک فوق العاده ای است، هم از نظر کارایی و هم از نظر طراحی ظاهری، در عین سادگی، واقعا زیباست.
آقا رضا بررسی بسیار خوبی بود.

مرسی آقا مدیر عزیز ! مثل همیشه به بنده لطف داشتید و نظر خوبتون رو اعلام کردید !
ممنونم ! @};-

old gamer
2013/08/11, 23:41
بسیار زیبا البته در سادگی بی همتا و سبک و کم حجم با امکانات بالا و قدرتمند.
اما بازم به نوتبوک های گیمینگ ایسوس نمیرسه =D>

Shahin007
2013/08/12, 10:12
بسیار عالی...محصول خیلی خوبیه ولی به شخصه اصلا تو کَتم نمیره با لپ تاپ بازی کنم...حالا هر چقدر هم میخواد قوی باشه...

رضا جون ما که روغنی ندیدیم:))...شوخی کردم عزیز...مثل همیشه گل کاشتی.خسته نباشی@};-

Reza Eshraghi
2013/08/12, 10:19
بسیار عالی...محصول خیلی خوبیه ولی به شخصه اصلا تو کَتم نمیره با لپ تاپ بازی کنم...حالا هر چقدر هم میخواد قوی باشه...

رضا جون ما که روغنی ندیدیم:))...شوخی کردم عزیز...مثل همیشه گل کاشتی.خسته نباشی@};-

منم عین شما هستم شاهین جون ! اصلاً هدف اصلی از ایجاد لپ تاب حمل و نقل بوده که داره این هدف به فراموشی سپرده میشه و استفاده های سوء ازش می کنن !!! :))
ممنون شاهین جون که لطف کردی و نظر خوبت رو گفتی ! @};-:x

MOHAMMAD MOBASHERI
2013/08/12, 10:49
عالیه؛ هم کار گیگا و هم کار آقا رضا، هر دو عالین.

من طرفدار بازی با لپتاپ هستم، چون همه جا میشه باهاش بازی کرد، خونه هم که هستید میشه وصلش کنید به مانیتورتون و از سخت افزارش استفاده کنید.

آقا رضا مچکریم :دی

APA
2013/08/12, 11:01
کارت علیه اقا رضا!
در مورد لپ تاپ هم سخت افزار قوی داره ولی ظاهرش اصلا به یک لپتاپ گیمینگ نمیخوره! و هیچ وقت هم به RAZER NEW BLADE نمیرسه!

Hessam
2013/08/12, 11:03
من میخوام یه اعترافی بکنم! :D
اصلاً از لب تاپ های گیگابایت خوشم نمیاد! الحق و والنصاف به گرد ایسوس هم نمی رسه...!!! چیزی که برتر هست رو خدایی آدم باید بگه و به دور از تعریف و تمجید!
البته از مهندس هم تشکر می کنیم بابت این نقد و بررسی و یه وقت جسارت نباشه! :)
اما برند گیگابایت در نوت بوک هیچ چیزی برای رو کردن در قبال رقبای سرسختی چون اپل، ایسوس، سونی و اچ پی نداره!
بازارش هم توی ایران چنگی به دل نمیزنه و مارکتینگ خوبی در کشور ما و الاخصوص در سایت های فروشگاهی آنلاین نداره.
خریداران هم استقبالی نمی کنن! وارداتش هم معلوم نیست در چه وضعیتیه و همچنین قیمت هاش.
هر چقدر هم برتری و مزیت داشته باشه، به اندازه ی ایسوس اصلاً قبول ندارم گیگا رو تو لب تاپ!
واقعاً ایسوس یه چیز دیگه اس...! :D ظرافت ظاهری و باطنی که داخل محصولات ایسوس دیده و لمس میشه، من در هیچ برندی به جز در اپل و سونی ندیدم!

ARMIN
2013/08/12, 11:05
عاليه رضا جان، خسته نباشى!

هرچند لپ تاپ در كل يك اسباب بازيه ولى خوب تلاش گيگابايت براى تبديل اين اسباب بازى به يك كامپيوتر ارزشمنده.

iSteve
2013/08/12, 11:57
رضاجان یادته یا بار با آقاحسام وسط تاپیک مادربورد msi من حمله کردین و از جوایز و ویژگی های مادربوردهای جدید گیگابایت گفتین؟؟؟؟ حالا خوبه که منم بیام وسط این تاپیک مشخصات قدرتمندترین لپ تاپ گیم msi رو یکی یکی بگم تا ببینید چه حالی داره؟؟!!!:))
بررسی خوبی بود آقارضا فقط حیف که لپ تاپ های گیگابات رو زیاد توی بازار نمیبینم و حضورش مثل شرکت های اسوز و... پررنگ نیست.

Reza Eshraghi
2013/08/12, 12:09
ناصر جون ، حسام جون ، آرمین جون ، پارسا جون و محمد جون از لطف همه شما بابت اینکه نظراتتون رو بیان کردید بی نهایت ممنونم !! :x@};-
ناصرجون از شما هم خواهش دارم یه تاپیک بررسی از اون نوت بوکی که مدنظرتون هست ایجاد کنید تا باهاش آشنا بشیم و فیض ببریم !

SAEED14313
2013/08/12, 16:40
خیلی ممنون
لپ تاپ خیلی کاملی هستش درسته به پای لپ تاپ های asus و msi نمیرسه ولی باید اندازه هاشونم رو مد نظر بگیریم اینو راحت میشه همه جا ببریم ولی بعضی ها رو باید با وانت جا به جا کنیم :D
در ضمن فی چند ؟

Reza Eshraghi
2013/08/12, 16:55
خیلی ممنون
لپ تاپ خیلی کاملی هستش درسته به پای لپ تاپ های asus و msi نمیرسه ولی باید اندازه هاشونم رو مد نظر بگیریم اینو راحت میشه همه جا ببریم ولی بعضی ها رو باید با وانت جا به جا کنیم :D
در ضمن فی چند ؟

توی بازار کشور که موجود نیست ولی اگه بود فکر نکنم زیر 5 تومن قیمت داشت !! :D

Registration
2013/09/22, 01:24
من تازه اینو تو سایت گیگابایت دیدم یه جستجو فارسی واسه قیمتش زدم ببینم تو ایران چقده قیمتش لینک اینجا اومد...
درسته که زیاد زیبا نیست و کسی ببینه فکر میکنه یه لپتاپ عادی هست ولی
بنظرم نسبت به ایسوز یا حتی بلید بهتره چون اونا با اینکه مشخصات مشابهی دارن ولی همچین فضایی واسه هارد و SSD ندارن ضمنا وزنشون هم اصلا قابل رقابت نیست و اینا واقعا چیز کمی نیست!
وزن 1.67Kg هم در مدل P34G که اونم یه لپتاپ گیمینگه واقعا فوق العادست!

nima7s
2014/01/15, 12:55
قیمتش؟

Reza Eshraghi
2014/01/15, 13:01
قیمتش؟

موجود نیست توی بازار ایران اصلاً !! :(

Reza Eshraghi
2014/03/28, 12:47
خب یه خبر جدید هم از این نوت بوکی که بررسی اجمالی اون از نظر دوستان عزیز گذشت دارم !
احتمالاً همونطور که مطلع هستید شرکت آواژنگ در اقدامی تعداد محدودی از نوت بوک های گیگابایت رو روانه بازار کرد و خبرش هم در اکثر سایت ها از جمله سایت آواژنگ موجود هست .
از این نوت بوک هم دو کانفیگ وارد بازار شده و در یکی از فروشگاه های معروف آنلاین به فروش میرسه که قیمت کانفیگ قدرتمند تر یعنی P35K-B حدوداً 6800000 تومان ناقابل هست که داغ خیلی از گیمرها رو تازه می کنه !!!!
مشخصات سخت افزاری این کانفیگ به شرح زیر هست :
پردازنده : Core i7 4700HQ
حافظه رم : 16GB
حافظه ذخیره سازی : 1TB H.D.D 5400 R.P.M + 2* 128GB SSD RAID
پردازنده گرافیکی : GTX 765M 2GB GDDR5
صفحه نمایش : 15.6 اینچ IPS LCD با رزولوشن FHD
نوع و ظرفیت باتری : لیتیوم - پلیمر 75.81 وات‌ساعت
فاقد سیستم عامل

دوستان عزیز نظر خود را در مورد قیمت و مشخصات این نوت بوک و ارزش خرید آن اعلام فرمائید .
پیشاپیش از مشارکت شما متشکرم ! @};-

Castiel
2014/03/28, 14:15
قیمت نسبت به کانفیگ بالا هست و البته از آواژنگ انتظار بیشتری هم نمیره، وقتی مادربورد 170 دلاری را یک میلیون قیمت گذاری می کنند ...

Editor In chief
2014/03/28, 15:02
رضا جان مشخصات فنی این نوت بوک خوبه. اما به نظرم قیمتش در مقایسه با مشخصات فنی اش بالا است.