PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آیا پردازنده های FX می میرند؟

th e nd
2013/08/06, 08:14
22128

آیا پردازنده های FX می میرند؟

همانطور که می دانید پردازنده های سری FX نتوانستند آنطور که باید و شاید در برابر سیل عظیم پردازنده های پرقدرت اینتل دوام بیاورند
و متأسفانه این بازی را باختند. پردازنده های اینتل به مراتب قویتر و سریعت بودند.
این موضوع به وضوح در نتایج تست های وب سایت های مختلف دیده می شود.
در همین حین اینتل با بهره گیری از فناوری ساخت 22 نانومتری نسل چهارم پردازنده های خود موسوم به Haswell را عرضه
کرد و این در شرایطی است که AMD تنها به یک بهینه سازی برای پردازنده های ری بولدوزر خود اکتفا کرده است و آن را نیز
با نام Piledriver و آن هم با فناوری ساخت 32 نانومتری تولید کرده است.
در سال آینده یعنی سال 2014 میلادی ، بر پایه معماری Steamroller ، شرکت AMD دو سری پردازنده از خانواده APuها را با نام
Kaveri و Berlin عرضه خواهد کرد که از فناوری ساخت 28 نانومتری بهره خواهند یرد و اما ما شاهد عرضه هیچ مدل از پردازنده های
جدید FX نخواهیم بود.
این طور که به نظر می رسد پردازنده 5 گیگاهرتزی FX-9590 آخرین بازمانده از این خانواده خواهد بود!
در سال 2015 اینتل قصد عرضه خانواده Skylake را خواهد داشت که از فناوری ساخت 14 نانومتری بهره خواهد برد و این در شرایطی است
که در خوشبینانه ترین حالت ممکن AMD دوباره و از طریق یک بروزرسانی دیگر در نسل بعدی خود با معماری Excavator و فناوری
ساخت 16 یا 14 نانومتری حضور پیدا خواهد کرد.
در هر صورت AMD نتوانست در زمینه مصرف توان ، قدرت و سرعت پردازش ، با اینتل در سری پردازنده های FX مقابله نماید.
این موضوع در نهایت باعث شده است تا AMD تصمیم بگیرد که از این خانواده خداحافظی نماید و به سوی پردازنده های APU
برود و ما تنها شاهد این پردازنده ها در وسال همراهمان مانند نوت یوک ها و تبلت ها خواهیم بود(البته و PCها).
این نیز بگذرد! ما AMD را دوست داریم! علی رغم استفاده از پردازنده های اینتل!

نویسنده: احسان علیزاده

old gamer
2013/08/06, 12:05
متشکرم که آخرش میگی دوست داریم.

king-baxx
2013/08/06, 14:29
Amd باید به فکر یک تکنولوژی جدیدتر باشه تا بتونه با اون یه تکونی به خودش بده و بالا بیاد
هنوز هم انتل داره با 22 نانو متری بودن پردازنده اش خودشو نشون میده -
گرچه Amd پایینه ولی به نظر من تو بعضی از کارا از intel بهتره
خود من از اولین سیستمی که بستم Amd بوده و تا آخرین سیستمی که الان دارم پیام میفرستم با Amd بودم -
شاید پایین باشه ولی پرچم بالاست AMD

majidrad
2013/08/06, 19:28
سلام دوست عزیز پردازنده های fx پایانش نیست شایعه پردازنده fx 9650 هم هست ولی سایت های خیلی معتبری تاییدی فعلا نکرده اند در لینک زیر مشخصاتش رو زدم بر پایه steamroller هست فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.اخبار-پردازنده-ها-./page2

ARMIN
2013/08/06, 20:35
بمیره راحت شیم ایشششششالا .... :)

Arsn
2013/08/06, 22:19
بمیره راحت شیم ایشششششالا .... :)

خدا نکنه ! بمیره همین اینتل تا خودمون را توی گور نکنه (چون بی رقیب میشه) ول کن نیست !

Amin224
2013/08/06, 23:07
پردازنده های حال حاضراینتل قدرتمندتر هستند به amd اما به همان نسبت هم گران فروشه ...

aaa666
2013/08/07, 21:39
سلام ای باغه بونه گل بهاره.
اقایه Armin2012
خدا نکنه من خودم عشقم اینتله ولی دوست ندارم درمورد ای ام دی اینجوری بگی.x-(
میدونی چرا . بنظرم ای ام دی دل سوزه میگه من نمیتونم مثله ایتل باشم ولی میتونم سعیمو کنم .
میخوام قوی باشم ولی دنیا قویتره ولی میتونم دل خیلیا را بدست بیارم .
ای ام دی هیچ وقت نمیتونه بمیره باید باشه چون من طرفدار ضعیفام چون مطمئنم یه روز خودشو نشون میده .

ARMIN
2013/08/07, 21:47
دوستان من نگفتم AMD بمیره، صحبت سر پردازنده ی FX شرکت AMD بود.

از 25 - 26 تا پردازنده (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) فقط 4 - 5 تاش بدرد میخوره،

spetsnaz
2013/08/09, 14:48
سلام

ای ام دی میتونه تو بازار پردازندهای موبایل وارد بشه که بازار روبه رشدی داره و با توجه به اینکه روی چیپهای مجتمع چند سالی کارکرده و داشتن شرکت قدرتمندی چون ای تی آی میتونه باشرکتهای نو ظهور در این

زمینه به راحتی به رقابت به پردازه و دنیای پی سی رو به حاکم بلامنازع آن intel واگذار کنه . ناگفته نماند که در این راستا تلاشهایی کرده

easa1325
2013/09/07, 07:31
من هم طرفدار ضعفا هستم.amd واقعا قیمتاش خوبه ولی نمیدونم چرا این معماری رو اصلاح نمیکنه.یه موقعی بود که amd داشت intel رو کنا می زد و کلی ایده های جدید داشت.ولی یکدفعه ورق برگشت.